ویزای جستجوی کار آلمان و بررسی شرایط آن

ویزای جستجوی کار آلمان و لیست مشاغل مورد نیاز برای کشور آلمان، شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای جستجوی کار آلمان در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته شده است.همواره سوالاتی در زمینه کار در آلمان و اخذ ویزای جست و جوی کار این کشور برای متقاضیان مهاجرت به آلمان پیش می آید از جمله اینکه نرخ بیکاری کشور آلمان چگونه است؟ آیا با ویزای جستجوی کار آلمان می توان پاسپورت آلمان را بدست آورد؟ شرایط ویزای همراه برای ویزای کار آلمان چگونه است؟ در این مقاله پاسخ این سوالات را ارائه خواهیم داد. این مقاله به کوشش موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش جهت افزایش اطلاعات و آگاهی شما عزیزان در این خصوص تهیه شده است. شما همراهان همیشگی می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ سایت موسسه وارد نموده تا توسط همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت نمایید.

 • ویزای جستجوی کار آلمان و شرایط عمومی آن
 • ویزای جستجوی کار آلمان و انواع ویزای کاری آلمان
 • ویزای کار آلمان از طریق ویزای Job seeker
 • ویزای کار آلمان از طریق ویزای Job offer
 • ویزای جستجوی کار آلمان و نرخ بیکاری در آلمان
 • ویزای جستجوی کار آلمان و مراحل جستجوی کار در آلمان
 • ویزای جستجوی کار آلمان و مشاغل مورد نیاز 2019 آلمان
 • ویزای جستجوی کار آلمان و موسسات کاریابی در آلمان
 • ویزای جستجوی کار آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان
 • ویزای جستجوی کار آلمان و میزان حقوق در آلمان
 • ویزای جستجوی کار آلمان و بررسی ویزای همراه
 • ویزای جستجوی کار آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آلمان
ویزای جستجوی کار آلمان ویزای جستجوی کار( job seeker ) آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای جستجوی کار آلمان و شرایط عمومی آن

برای بررسی شرایط ویزای جستجوی کار آلمان لازم است ابتدا این کشور را از نظر نظام اقتصادی، اجتماعی و قضایی مورد بررسی قرار دهیم. آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان کشوری در اروپای مرکزی و غربی است که بین دریای بالتیک و دریای شمالی و رشته‌کوه‌های آلپ در شمال، دریاچه کنستانس و راین در جنوب قرار دارد. این کشور با دانمارک در شمال، لهستان و جمهوری‌چک از شرق، اتریش و سوئیس در جنوب و همچنین با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند هم‌ مرز است. آلمان متشکل از ۱۶ ایالت بوده که مساحت ۳۵۷، ۳۸۶ کیلومتر مربع و آب و هوای فصلی نسبتا معتدل دارد. با ۸۳ میلیون نفر جمعیت، دومین ایالت پرجمعیت اروپا پس از روسیه است و نیز پرجمعیت ‌ترین کشور اتحادیه اروپا است. آلمان کشوری بسیار غیرمتمرکز است. پایتخت آن برلین است در حالی که فرانکفورت پایتخت مالی آن می‌باشد.
شهر رور، بزرگ‌ترین ناحیه شهری با مراکز اصلی دورتموند و اسن است. شهرهای مهم دیگر آن شامل هامبورگ، مونیخ، کلن، اشتوتگارت، نورمبرگ و غیره … می باشد. این کشور با اقتصاد قوی خود، چهارمین اقتصاد بزرگ از نظر تولید ناخالص داخلی (GPD) و پنجمین اقتصاد بزرگ از نظر برابری قدرت خرید (PPP) است. این کشور به عنوان یک رهبر جهانی در چندین بخش صنعتی و تکنولوژی شناخته شده است سومین صادرکننده و وارد کننده بزرگ کالا است. آلمان به عنوان کشور توسعه ‌یافته با استاندارد بسیار بالایی از زندگی، امنیت اجتماعی و سیستم مراقبت‌های بهداشتی جهانی، حفاظت از محیط ‌زیست و آموزش رایگان شناخته شده است. از سال 1993 عضو اتحادیه اروپا و از سال 1999 عضو منطقه شنگن شده است. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن آلمانی است.

شرایط عمومی آلمان ویزای جستجوی کار( job seeker ) آلمان

Germany ویزای جستجوی کار( job seeker ) آلمان

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پوردر باب ویزای کار آلمان

video ویزای جستجوی کار( job seeker ) آلمان

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پوردر باب ویزای کار آلمان

audio ویزای جستجوی کار( job seeker ) آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان و انواع ویزای کاری آلمان

آلمان کشوری صنعتی است و چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا است که شرکت های شناخته شده زیادی را در خود جای داده است. به همین دلیل، این کشور شانس زیادی برای پیداکردن شغل و اقامت دارد. ویزای کار آلمان فرصتی برای خارجیان واجد شرایط جهت اقامت و کاریابی آلمان است که به دارنده آن شانس ورود و ویزای جستجوی کار آلمان تا دو سال را می دهد. امکان تمدید ویزا و سپس درخواست برای کارت آبی اتحادیه اروپا یا انواع دیگر مجوزهای اقامت نیز وجود دارد. شهروندان کشورهای عضو EEA / EU و ایالات متحده آمریکا، استرالیا، کانادا، ژاپن، نیوزلند، سوئیس، جمهوری کره می توانند پس از ورود به آلمان بدون ویزا برای اقامت خود برای اهداف کاری درخواست دهند. شهروندان سایر کشورها ملزم به اخذ ویزا برای مقاصد کاری قبل از سفر به آلمان هستند. در ادامه این مقاله روش‌های ویزای جستجوی کار آلمان ذکر شده است.

برای درخواست ویزای اقامت طولانی مدت آلمان به منظور کاریابی آلمان می توانید از طرق زیر درخواست کنید:

 • اشتغال

  اگر شما پیشنهاد کاری در آلمان دارید

 • خود اشتغالی

  اگر شما مایل به ایجاد یک کسب و کار در آلمان و یا به عنوان متخصص آزاد کار کنید

 • جستجوی کار

  اگر در آلمان به دنبال یک شغل هستید

 • کار کردن به عنوان Au pair

  برای بزرگسالان جوان که مایل به یادگیری فرهنگ و زبان آلمانی هستند

 • ویزای کار تعطیلات

  برای جوانان چندین کشور که قراردادهای ویزای کار تعطیلات را با آلمان امضا کرده اند

از بین ویزاهای نام برده، ویزای کاری با پیشنهاد شغلی و ویزای جستجوی کار آلمان معمول تر است که در ادامه به آن می پردازیم.

ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان از طریق ویزای Job seeker

ویزای جستجوی کار آلمان یا Job seeker یک مجوز اقامت است که به شما اجازه می دهد تا در شش ماه اقامت به دنبال یک شغل باشید. اگر در پایان شش ماه کارفرما پیدا کردید، به شما ویزای کاری آلمان یا اجازه کار در آلمان اعطا می شود و شما مجاز به کار و زندگی در آنجا خواهید بود. لطفا توجه داشته باشید که داشتن ویزای جستجوی کار آلمان به شما این اجازه را نمی دهد تا بلافاصله در آلمان شروع به کار کنید .این فقط به این معنی است که شما می توانید از کشور بازدید کنید و در طول اقامت خود به دنبال شغلی باشید. معیارهای متعددی وجود دارد تا شما واجد شرایط درخواست ویزای ویزای جستجوی کار آلمان باشید.

 • حداقل سه سال سابقه کار در زمینه رشته تحصیلی خود داشته باشید، ولی بهتر است این سابقه بیش از پنج سال باشد
 • نشان دادن تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی در طول زمانی که در آلمان اقامت دارید
 • حداقل سه سال سابقه کار در زمینه رشته تحصیلی خود داشته باشید، ولی بهتر است این سابقه بیش از پنج سال باشد
 • بیمه مسافرتی یا پزشکی برای اقامت خود در آلمان تا زمانی که اجازه کار خود را دریافت نمایید
 • مدرک زبان آلمانی در سطح B1 نیز برای ویزای جستجوی کار آلمان لازم است

Blog15 1 1024x768 ویزای جستجوی کار( job seeker ) آلمان

ویزای کار آلمان از طریق ویزای Job offer

یکی از روش های کار در آلمان داشتن یک پیشنهاد شغلی از کارفرما یا Job offer در این کشور می باشد. باید توجه داشته باشید که کارفرما در ابتدا شغل مورد نظر را در آلمان به مدت 3 ماه آگهی می کند و در صورت پیدا نشدن نیروی کار، 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی می شود. یعنی برای یک شغل 6 ماه لازم است تا نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا جذب شود. پس از آنکه شغل مورد نظر تعداد مشخصی متقاضی داشت، لیست افراد بعلاوه تقاضای کارفرما و نیروی کار به اداره کار فدرال آلمان جهت بررسی ارسال می شود. اولویت دریافت شغل ابتدا با اتباع کشور آلمان و سپس اتحادیه اروپا، سوئیس و سپس کشورهایی که بدون ویزا می توانند ورود پیدا کنند از جمله: ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، کانادا و آمریکا است.

ویزای جستجوی کار آلمان و نرخ بیکاری در آلمان

آلمان با کمبود کارگران ماهر در مشاغل مختلف مواجه است. براساس یک برآورد، ممکن است تا سال 2030 کمبود کارگران تا 3 میلیون نفر باشد. این تعداد بسیار زیاد است اما مطمئناً دلایل زیادی برای آن وجود دارد که بیشترین دلیل آن پیری و نرخ پایین تولد در این کشور می باشد. با توجه به این مسائل، دولت آلمان برای اولین بار قانون جدید مهاجرت را در تاریخ 2018/2/8 برای غلبه بر کمبود کارگران ماهر اعلام کرد. که در تاریخ 19 دسامبر 2018 تصویب شد. آنها اعلام کردند که سیاست مهاجرت بر اساس مدل مهاجرت کانادا است و اولویت آن به متخصصان ماهر، سطح تجربه حرفه ای، مهارت های زبان آلمانی- انگلیسی و عامل سن داده می شود. نکته ای که ویزای جستجوی کار آلمان را متفاوت از مدل مهاجرت کانادا می کند این است که، یک سیستم مبتنی بر امتیازات نیست.
برای شاخص نرخ بیکاری آلمان، مرکز آمار داده های خود را از سال های 1960 تا 2019 فراهم نموده است. میانگین نرخ بیکاری آلمان در این دوره، 5.88 درصد و در ماه ژوئن سال 1962 به میزان 0.4 درصد بوده است. حداکثر آن 14 درصد در ماه ژانویه سال 1998 است. در آخرین آمار که در فوریه 2019 بوده است، این نرخ به 3 درصد رسیده است. در نمودار زیر روند نزولی نرخ بیکاری آلمان را در سال های گذشته مشاهده می فرمایید.

نرخ بیکاری آلمان ویزای جستجوی کار( job seeker ) آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان و مراحل جستجوی کار در آلمان

برای ویزای جستجوی کار در آلمان در ابتدا باید الزامات و شرایط لازم را داشته باشید تا واجد شرایط این نوع ویزا باشید. شرایط لازم در مقاله ذکر شده است. همان طور که می دانید ایرانیان جویای کار در آلمان، باید درخواست ویزای جستجوی کار آلمان برای 6 ماه از سفارت این کشور داشته باشند تا بر طبق آن مجوز اقامت در این کشور برای یافتن کار را کسب نمایند. قبل از ورود به این کشور باید یک هتل و یا منزل به عنوان محل اقامت اجاره نمایید. یکی از نکات مهم در امر کاریابی این کشور داشتن تسلط به زبان آلمانی است. مدرک گوته در سطح B1 برای مصاحبه کاری شما مهم است. شاید بتوانید با تسلط به زبان انگلیسی شغلی را پیدا کنید ولی بهتر است به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشید.

 • ویزای جستجوی کار آلمان به صورت مجازی

  کاریابی از طریق سایت های کاریابی یکی از روش های پیدا کردن شغل است. شما می توانید از طریق آژانس استخدام فدرال (BA) رزومه و مدارک خود را ارسال نمایید تا کارفرما پیدا نمایید. همچنین می توانید وب سایت شرکت های مورد نظر را پیدا نموده و رزومه خود را ارسال نمایید.

 • ویزای جستجوی کار آلمان به صورت حضوری

  در روش حضوری لازم است از قبل وقت مصاحبه رزرو نماید و در روز مشخص با مدارک و رزومه خود حاضر شوید. تسلط به حرفه و زبان آلمانی بسیار مهم می باشد. برای رزرو وقت مصاحبه اگر دوستان یا خانواده ای در آلمان داشته باشید می توانید توسط آنها جویای کارفرما شوید. اگر در محیط حاضر هستید می توانید از طریق روزنامه های محلی و آژانس های کاریابی محلی اقدام به جستجوی کار نماید.

کاریابی در آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان و مشاغل مورد نیاز 2019 آلمان

برای ویزای جستجوی کار آلمان دانش اولیه زبان آلمانی به علاوه برآورده کردن صلاحیت‌ها و نیازمندی‌های شغلی مورد نیاز است. حتما در ابتدا الزامات و مشاغل مورد نیاز برای استخدام خارجیان را چک کنید. همان طور که می دانید آلمان یک کشور صنعتی است. از 500 شرکت بزرگی که در دنیا مطرح هستند 28 شرکت در آلمان مشغول به فعالیت است. برند های شناخته شده بین المللی در آلمان عبارت است از: مرسدس بنز، بی ام دبلیو، اس ا پی، فولکس واگن، آئودی، زیمنس، آلیانز، آدیداس، پورشه، بوش، بابلسبرگ و غیره…. مشاغل مورد تقاضا در لیست زیر با طبقه‌بندی شغلی، توصیف شغل و سطح صلاحیت آن شغل ارائه می‌شود.

24412 ساخت و ساز فلزی * 2 – کارگر ماهر
24422 جوش و فن آوری اتصال * 2 – کارگر ماهر
26112 حرفه مکاترونیک 2 – کارگر ماهر
26113 حرفه مکاترونیک 3 – متخصص
26122 حرفه های فناوری اتوماسیون 2 – کارگر ماهر
26123 حرفه های فناوری اتوماسیون 3 – متخصص
26212 صنایع الکترونیک ساختمانی 2 – کارگر ماهر
26222 حرفه مهندسی برق 2 – کارگر ماهر
26252 صنایع مهندسی برق صنعتی 2 – کارگر ماهر
26262 نصب و تعمیر لوله 2 – کارگر ماهر
26303 حرفه مهندسی برق (بدون تخصص) 3 – متخصص
26393 نظارت – مهندسی برق 3 – متخصص
32103 ساخت و ساز ساختمان (بدون تخصص) * 3 – متخصص
32113 ساخت و ساز بتنی * 3 – متخصص
32123 مصالح ساختمانی * 3 – متخصص
32193 نظارت – ساخت و ساز ساختمان * 3 – متخصص
34202 حرفه  لوله کشی (بدون تخصص) 2 – کارگر ماهر
34212 بهداشت حرفه ایی، فناوری گرمایش و

تهویه مطبوع

2 – کارگر ماهر
34213 بهداشت حرفه ایی ، فناوری گرمایش و تهویه مطبوع 3 – متخصص
34232 حرفه فناوری های تبرید 2 – کارگر ماهر
34233 مشارکت در فناوری تبرید 3 – متخصص
34293 ناظران – لوله کشی، فاضلاب، گرمایش، تهویه مطبوع 3 – متخصص
43413 کامپیوتر نرم افزار * 3 – متخصص
43423 برنامه نویسی 3 – متخصص
51113 حرفه فنی  عملیات راه آهن 3 – متخصص
51222 کارشناسان نظارت و نگهداری زیرساخت های راه آهن 2 – کارگر ماهر
52202 ترافیک راه آهن 2 – کارگر ماهر
81302 حرفه های بهداشت و پرستاری (بدون تخصص) 2 – کارگر ماهر
81313 حرفه پرستاری تخصصی 3 – متخصص
81332 حرفه جراحی تکنولوژی / کمک های فنی پزشکی 2 – کارگر ماهر
82102/82182 حرفه مراقبت سالمندان 2 – کارگر ماهر
82183 حرفه مراقبت سالمندان 3 – متخصص
82512 حرفه ارتوپدی، توانبخشی 2 – کارگر ماهر
82532 حرفه شنوایی آکوستیک 2 – کارگر ماهر
82513 حرفه ارتوپدی، توانبخشی 3 – متخصص
82593 کارشناسی ارشد ارتوپدی، تکنولوژی توانبخشی و سمعک صوتی و اپتیک* * به جز تکنولوژی پزشکی و تکنولوژی دندانپزشکی 3- متخصص
مشاغل مورد نیاز آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان و موسسات کاریابی در آلمان

برای ویزای جستجوی کار آلمان می توانید از طریق موسسات کاریابی رزومه خود را ارسال نموده و جویای کار مناسب شوید. شما می توانید به صورت آنلاین رزومه خود را ارسال نموده تا کارفرمایی شما را دعوت به مصاحبه نماید. ذکر این نکته ضروریست که زمانی شانس داشتن شغل را دارید که در محیط بوده و در صورت دعوت شدن به مصاحبه بتوانید در جلسه حضور پیدا نمایید. با توجه به طولانی بودن تایم سفارت کشور آلمان، مکاتبه خود را زمانی آغاز کنید که ویزای شما آماده باشد. در زیر تعدادی از کاریابی های کشور آلمان را معرفی نموده ایم.

TTA Personal:  این موسسه کاریابی از سال 2010 در برلین و مونیخ مشغول به کار شد. طیف گسترده ای از پیشنهادات شغلی را ارائه می نماید و لی عموما رشته های فنی مهندسی و حرفه پزشکی و پرستاری را شامل می شود.
Mundialz:  این موسسه کاریابی از سال 2018 فعالیت خود را آغاز نموده و برای پیدا کردن شغل می تواند به شما کمک نماید.
German Jobs:  این موسسه کاریابی بیشتر برای پزشکانی که جویای کار هستند کاربرد دارد.
Designerdock
Euro London
موسسات کاریابی در آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان

برای ویزای ویزای جستجوی کار آلمان باید اسناد زیر را به منظور اثبات به سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور محل اقامت خود تحویل دهید. این اسناد بخش مهمی از درخواست شما برای ویزای مهاجرت آلمان در کنار مصاحبه ویزا هستند. دقت کنید که تمام این مدارک را طبق دستورالعمل آن‌ها جمع‌آوری کنید. برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان نیاز است در روز مصاحبه تسلط به زبان آلمانی داشته باشید و آن را اثبات نمایید یعنی حداقل مدرک زبان در سطح B1 آلمانی داشته باشید.

 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان
  • دو فرم کاملا ً تکمیل‌شده که چاپ و امضا شده باشد
  • دو عکس پاسپورت
  • گذرنامه ملی معتبر
  • اثبات اقامت
  • بیمه سلامت و یا بیمه سفر جداگانه برای ورود به آلمان تا آغاز استخدام
  • قرارداد استخدام با جزئیات حقوق سالانه و شرح دقیق اشتغال در آلمان
  • تصویب توسط اداره استخدام فدرال (در صورت امکان)
  • رزومه به روز شده شما که نشان‌دهنده شرایط آکادمیک و تجربه شغلی شما است
  • اثبات صلاحیت مدارک
  • توصیه نامه که توضیح هدف و مدت اقامت شما است
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • پرداخت 75 یورو هزینه ویزا
 • مدارک لازم برای ویزای جستجوی کار آلمان
  • شرایط لازم برای ویزای جستجوی کار آلمان که در بالا ذکر شد را داشته باشید
  • فرم مربوط به جستجوی کار آلمان را تکمیل نمایید
  • پاسپورتی که در 10 سال اخیر صادر شده و حداقل برای 6 ماه معتبر است
  • کپی پاسپورت
  • 2 قطعه عکس 4*6
  • شناسنامه و کپی آن
  • تایید مدارک تحصیلی شما از کشور آلمان
  • رزومه کاری
  • انگیزه نامه قوی که در آن هدف شما از کار در آلمان مشخص شده باشد. ضمنا لیست مشاغل و پیشنهادات کاری که تا کنون داشته اید نیز در این نامه بگنجانید
  • نامه تمکن مالی
  • بیمه سفر

ویزای جستجوی کار آلمان و میزان حقوق در آلمان

آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا است. این کشور نه تنها بر حسب سرانه تولید ناخالص داخلی بلکه از نظر میانگین درآمد شخصی ثروتمند است. آلمان به خاطر طبقه متوسط مرفه، سیستم رفاهی سخاوتمندانه، مراقبت‌های بهداشتی و آموزش رایگان، محیط‌زیست پاک، امنیت عمومی و حتی توزیع عادلانه ثروت مشهور است. بنابراین آلمان به خاطر کیفیت بالای زندگی در آن بسیار عالی در نظر گرفته می‌شود. متوسط حقوق و دستمزد در آلمان در سال 2017 به میزان 3.770 یورو در ماه برای کارکنان تمام وقت بود (اشخاص خود اشتغال، نیمه وقت و افرادی که درآمد بسیار کمتری از سطح مالیات دارند، در این آمار ثبت نشده است). این مبلغ در حدود 45000 یورو در آمد ناخالص (قبل از مالیات بر درآمد و مشارکت اجتماعی) در سال است. حداقل دستمزد در آلمان در حال حاضر کمتر از 1500 یورو در ماه است که 18000 یورو در سال است و درآمد مردان 21 درصد بیشتر از زنان می باشد. در جدول زیر میزان حقوق بر اساس زمینه کاری آورده شده است.

پزشک متخصص 7054 خلبان 6927
دستیار پزشکان 5667 وکلا 5506
مهندس مکانیک 5201 فیزیکدان 5163
ریاضیدان 5163 مهندس برق 5160
مهندس کامپیوتر 4583 مهندس عمران 4349
مکانیک صنعتی 4150 معلم بزرگسالان 4123
مترجم 4053 آتش نشان 4053
پرستار 2405 کارگر 2859
آشپز 2980 مربی 3180
حسابدار 3427 متخصص تبلیغات 3882
هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان و بررسی ویزای همراه

در ویزای جستجوی کار آلمان امکان داشتن همراه وجود ندارد و در واقع شما زمانی می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به آلمان دعوت نمایید که شغل متناسب با رشته تخصصی خود را یافته باشید و اقامت شما کاری باشد. بر اساس ویزای جستجوی کار آلمان شما شش ماه فرصت دارید در این کشور کار مورد نظر خود را پیدا نمایید. در صورتی که درآمد شما طبق قانون مطابق با حداقل حقوق قانون کار آلمان باشد و بتوانید هزینه زندگی خود و خانواده خود را تامین نماید، می توانید برای الحاق خانواده خود درخواست بدهید. همراه شما در آلمان اجازه کار کردن و همچنین تحصیل رایگان را خواهد داشت.

ویزای جستجوی کار آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آلمان

کار در آلمان یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان می باشد. همان طور که پیش تر گفته شد، این کشور صنعتی با توجه به نرخ منفی تولد و سالمند بودن جمعیت خود با کمبود نیروی متخصص بخصوص در بخش صنعت مواجه شده است. در صورت داشتن شرایط اولیه اعلام شده توسط این کشور و نرخ پایین بیکاری این کشور شما با ویزای جستجوی کار آلمان می توانید کار مرتبط با حرفه خود را یافته و برای اخذ اقامت بلند مدت خود اقدام نمایید. با ویزای جستجوی کار آلمان شما 6 ماه به جستجوی کار در آلمان می پردازید و پس از یافتن کارفرما و منعقد ساختن قرارداد کاری، می توانید ویزای کاری برای یک سال دریافت نماید. این ویزای کاری بعد از یک سال مجدد قابل تمدید می باشد و بعد از آن سه سال دیگر می توان درخواست تمدید نمود. بعد از 5 سال کار کردن در این کشور و دریافت حقوق مشخص و پرداخت مالیات می توانید درخواست اقامت دائم نمایید. و بعد از 6 الی 7 سال می توانید درخواست پاسپورت کشور آلمان را داشته باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای جستجوی کار آلمان و سخن پایانی

ویزای جستجوی کار آلمان و انواع روش های کاری در آلمان، مدارک و شرایط لازم برای ویزای جستجوی کار آلمان در این نوشتار به شکلی کاملا علمی مور بررسی قرار گرفته شد. آلمان کشوری ثروتمند و قوی در زمینه صنعت و تکنولوژی محسوب می شود. این کشور در سال های اخیر به دلیل سالخورده بودن جمعیت آن دچار کمبود نیروی ماهر شده است و برنامه جذب نیروی کار متخصص را ارائه نموده است. یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت این کشور، ویزای جستجوی کار آلمان می باشد. متخصصین موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش با تجربه ارزشمند خود در زمینه های مختلف مهاجرت، مشاور قابل اعتمادی برای شما دوستان می باشد. دوستان و همراهان همیشگی این موسسه می توانند با ارتباط تلفنی از خدمات مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند گردند. در انتهای مقاله در بخش نظرات با درج پیشنهادات و ابهامات خود می توانید در اسرع وقت پاسخ لازم را دریافت نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

law ویزای جستجوی کار( job seeker ) آلمان
232 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. محسن گفته:

  سلام شغل من کمک فنرساز ماشین های سبک است ودارای مدرک مهارت میکانیک وبرق خودرودارم ۴۳ ساله هستم ایا مهاجرت برای کاربرای اینجانب مناسب است یاخیر ممنون میشم بنده روراهنمایی کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان شما باید حداقل مدرک لیسانس، سه سال سابقه کار و مدرک زبان آلمانی B1 داشته باشید. اگر این شرایط را دارید می توانید برای ویزای کار آلمان اقدام کنید البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که سن شما ریسک کاریابی را بالا می برد.

   پاسخ
 2. الهه گفته:

  سلام
  من دختر 27 ساله مدرک لیسانس اقتصاد کشاورزی از دانشگاه سراسری دارم 2 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی و کار در اداره دولتی به صورت قراردادی هستم آیا برای ویزای کار شانس دارم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   جهت اخذ ویزای کار داشتن مدرک زبان لازم است و معمولا سابقه کار حداقل سه سال نیاز است. در برخی از کشورها با ید پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید ویزای کار دریافت دارید ولی در کشورهایی نظیر آلمان و اتریش و آفریقای جنوبی می توانید با ویزای جستجوی کار وارد شوید. در کشوهایی نظیر کانادا و استرالیا باید پس از طی کردن یک پروسه امتیاز بندی میزای کار را دریافت دارید. در مجموع در حال حاضر اطلاعات دقیقی از شما موجود نیست که بتوانیم راهنمایی دقیقی خدمت شما ارائه نمایید

   پاسخ
 3. فرهاد بهادری گفته:

  باسلام آیا چنانچه شرکت ثبت شده داشته باشم وکار شرکتم بارشته کارشناسیم مرتبت باشد سفارت المان انرا بعنوان سابقه کار میپذیرد؟

  پاسخ
 4. مهدی گفته:

  سلام.لیسانس آی تی دارم.۳۹سالمه.با ۱۵سال سابقه کاری و بیمه مرتبط با رشته ام.آیتی بیمارستانی در…هستم.بهمراه خانمم برای مهاجرت اقدام کردیم.ولی بین آلمان و کانادا مردد هستیم.میشه راهنمایی کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . کار در آلمان ویژه دارندگان مدارک لیسانس رشته های فنی و مدیریتی مورد تایید آنابین به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان به همراه هزینه های وکالتی و سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد.

   کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا تقریباً زمان بر است.
   در صورتی که قصد اقدام شخصی و خبره شدن در امر مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا هستید می توانید محصول زیر را تهیه نمایید.
   https://malekpour.ir/product/آموزش-جامع-اقامت-کاری-دولت-فدرال-کاناد

   پاسخ
 5. هامون گفته:

  سلام
  سوال من از شما اینه اگه ویزا job seeker را بگیریم و تو ۶ ماه کار مرتبط با سابقه بیمه و تحصیلی در ایران رو پیدا نکنیم و شغلی رو پیدا کنیم که مرتبط نباشه به ما اجازه اقامت و کار رو میدن ؟؟

  Rating: 4
  پاسخ
 6. بتی گفته:

  با سلام
  من خانم 35 ساله و مجرد و دارای مدرک فوق لیسانس زبان روسی از دانشگاه تهران با معدل 18.60 و دارای رتبه استعدادهای درخشان از دانشگاه تهران در مقطع لیسانس زبان روسی هستم.به زبان روسی کاملا مسلط هستم و به زبان انگلیسی هم تسلط نسبی دارم و در حال یادگیری زبان آلمانی هستم.سابقه بیمه ام 6 سال در زمینه بازرگانی- صادرات و ترجمه و بطورکلی 10 سال در زمینه ترجمه و بازرگانی کار کرده ام. 5 سال پیش ویزای شنگن گرفتم و در نمایشگاه بین المللی هانوفر آلمان شرکت کرده ام.راستش خودم از طریق سایت های کاریابی سرچ کرده ام ظاهرا زبان روسی و دستیار فروش نیاز دارن که تخصص منه و البته چندمورد ایمیل هم بهم زدن ولی ازم اجازه کار خواستن که ندارم.وقت سفارت هم گرفتم برای دریافت ویزای جستجوی کار.میخواستم بدونم به نظرتون من شانسی برای دریافت این ویزا دارم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . کار در آلمان ویژه دارندگان مدارک لیسانس رشته های فنی و مدیریتی مورد تایید آنابین به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان به همراه هزینه های وکالتی و سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد.
   https://malekpour.ir/لیست-مشاغل-مورد-نیاز-آلمان-2017/

   پاسخ
 7. سعید گفته:

  باسلام من 25سال سن دارم مدرک جوشکاری صنعتی دارم چهارسال هم سابقه کار دارم ولی بیمه ندارم درحال حاضرهم زبان المانB1رویادمیگیرم واشناهم توکشورالمان دارم ک کاربرام پیدا کنه ایاشرایطشودارم ک اقدام کنم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   اگر مدرک شما معادل مدرک دانشگاهی لیسانس باشد امکان اقدام برای ویزای جستجوی کار آلمان را دارید.
   اگر بتوانید پیشنهاد کار دریافت کنید نیز مستقیما می توانید ویزای کار بگیرید.

   پاسخ
 8. ناشناس گفته:

  سلام من ۳۲سالمه و رشته دانشگاهیم زبان انگلیسی بوده و ۹ سال سابقه کار تمام وقت به سمتهای امور اداری و شرکتهای حمل دریایی بین المللی دارم با توجه به اینکه شرکتهایی که در آنها مشغول به کار بودم به دلیل بین المللی بودن نیاز به کارمند مسلط به زبان انگلیسی داشتن‌ آیا میتونم برای این نوع ویزا اقدام کنم یا خیر؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . کار در آلمان ویژه دارندگان مدارک لیسانس رشته های فنی و مدیریتی مورد تایید آنابین به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان (ماهی 1200 یورو بسته به سبک زندگی شما) به همراه هزینه های وکالتی و سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد.

   پاسخ
 9. Mohsen گفته:

  باسلام.
  برای ویزای جستجوی کار،حتما حداقل مدرک باید لیسانس باشه؟
  من فوق دیپلم متالورژی گرایش ذوب فلزات هستم و ۸سال سابقه کار همراه با بیمه تامین اجتماعی دارم،برای ویزای جستجوی کار با مشکل مواجه میشم؟
  حتما باید مدرک تحصیلی لیسانس باشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
 10. ناشناس گفته:

  سلام…خسته نباشید….شنیدم برای ویزای جستجوی کار، کشور آلمان از سال۲۰۲۰ دیپلم با شغل فنی هم قبول میکنه آیا درسته؟

  Rating: 5
  پاسخ
 11. ali گفته:

  با سلام.من برنامه نویس موبایل با 5 سال سابقه کار و دارای مدرک زبان انگلیسی و آلمانی A1 هستم.و در حال خواندن A2 هم هستم.آیا برای ویزای جستجوی کار شانس دارم یا حتما باید برای سفارت مدرک B1 ارائه کنم؟
  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram گفته:

   با سلام . کار در آلمان ویژه دارندگان مدارک لیسانس رشته های فنی و مدیریتی مورد تایید آنابین به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان (ماهی 1200 یورو بسته به سبک زندگی شما) به همراه هزینه های وکالتی و سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد. جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 12. ali گفته:

  سلام.برای ویزای جستجوی کار مدارک تحصیلی دیپلم پس از ترجمه و تایید دادگستری و وزارت امور خارجه باید به تایید سفارت هم برسد یا فقط مدرک لیسانس به تایید سفارت برسه کافیه؟سفارت برای تایید همه مدارک اعم از دیپلم و فوف دیپلم و لیسانس هزینه جداگانه دریافت می کند؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram گفته:

   با سلام. در مورد سوال اول این مورد بستگی به دانشگاه محل پذیرش دارد و در مورد سوال دوم می بایست از سفارت آلمان این موضوع را جویا شوید.

   پاسخ
 13. آرسام گفته:

  با تشکر از پاسخگویی شما.
  ایا موسسه شما پرونده موکل هایی که به این علت در سفارت رد شودند را مختومه میکنید؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • Azade گفته:

   با سلام
   در صورت تمایل به اقدام از طریق موسسه حقوقی ملک پور، باید مدارک را به صورت کامل ارائه دهید و در صورتی که درخواست رد شد می توان درخواست تجدید نظر داد. معمولا به افرادی که مشکل مدرک زبان دارند توصیه می شود در کشورهای ارزانی مانند مجارستان کورس زبان را بگذراند و سپس از طریق سفارت آلمان در مجارستان برای اخذ ویزای کاری یا تحصیلی آلمان اقدام کنند. به این ترتیب هم زبان را در محیط یاد می گیرید، هم وقت سفارت کوتاه تر می باشد و هم در زمان تحصیل امکان رفت و آمد به آلمان و سایر کشورهای حوزه شنگن را دارید و می توانید برای جستجوی کار یا اخذ پذیرش تحصیلی در کشورهایی مثل آلمان یا اتریش اقدام کنید.

   پاسخ
 14. آرسا گفته:

  با سلام.
  اگر کسی برای اخذ ویزای جستجوی کار اقدام کرده باشد و وقت سفارت او برسد ولی نتواند مدرک زبان B1 ارائه کند. آیا حتما رد میشود؟ و اینکه چه اتفاقی برای پرونده پیش میاد.آیا میشود مهلتی برای ارائه مدرک زبان از سفارت گرفت؟ یا پرونده کلا کنسل میشه؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • a.nouri گفته:

   با سلام
   مدرک زبان B1 جزء الزاماتی نیست که سفارت اعلام کرده باشد اما بر اساس تجربه دیده شده که معمولا کسانی که این مدرک زبان را ارائه نمی دهند رد می شود. بنابراین تلاش مدرک زبان را روی پرونده بگذارید در نهایت تصمیم گیری به نظر افسر پرونده بستگی دارد.

   پاسخ
 15. neda گفته:

  جناب آقای دکتر
  با سلام و درود فراوان بر شما. بنده خانم33ساله متاهل و دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت منابع انسانی و 11 سال سابقه کاری مرتبط با این رشته میباشم. مدرک آیلتس عمومی6 دارم. به نظر شما میتوانم برای ویزای جستجوی کار آلمان/اتریش اقدام کنم؟ دارایی بنده نیز 300میلیون میباشد.بنده فرزند2ساله دارم و حتما قصد دارم به همراه همسرو فرزند( بصورت همزمان) برای این کشور مهاجرت کنم.. آیا این موضوع نیز مقدور میباشد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. برای اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان از شانس خوبی برخوردار هستید، اگر شرایط دیگری را دارا باشید. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5