ویزای کار بلژیک و بررسی شرایط آن

 • ویزای کار بلژیک و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار بلژیک و بررسی وضعیت آن
 • ویزای کار بلژیک و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار بلژیک و مدارک مورد نیاز ویزای کار بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و نرخ بیکاری در بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و میزان حقوق در بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و مشاغل مورد نیاز 2019 بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و نحوه کاریابی در بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و مؤسسات کاریابی در بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در بلژیک
ویزای کار بلژیک ویزای جستجوی کار در بلژیک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار بلژیک و مقدمه ای بر آن

ویزای کار بلژیک، شرایط کار در بلژیک و اخذ اقامت و تابعیت بلژیک از طریق کار در این مقاله علمی تحلیل و بررسی گردیده و تلاش شده تا نکات ساده اما مهم در باب کار در بلژیک به صورت خلاصه، خدمت شما عزیزان ارائه شود. آیا کار در بلژیک به اخذ اقامت این کشور ختم خواهد شد؟ شخص جهت رسیدن به ویزای کار بلژیک چه مسیری را باید طی کند؟ هدف قرار دادن کشورهای مختلف، جهت کار و زندگی به طور قطع نیازمند بررسی دقیق شرایط و کیفیت کار و زندگی در این کشورها است. ما در این مقاله تمامی نکات مهم در باب کار در بلژیک را ذکر می کنیم تا بتوانیم شرایط کار در بلژیک را بررسی نماییم. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش می تواند شما را در زمینه شرایط ویزای کار بلژیک راهنمایی نموده و مشاوران این موسسه جهت بررسی شرایط شما به صورت رایگان و تلفنی در خدمت شما خواهند بود.

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با ویزای کار بلژیک

audio ویزای جستجوی کار در بلژیک
کار در بلژیک

ویزای کار بلژیک و شرایط عمومی آن

دریافت ویزای کار بلژیک ممکن است برای چندی از افراد جذاب باشد. کشور بلژیک، کشوری در اروپای شمالی است که موقعیت جغرافیایی خوبی دارد. این کشور از شمال با هلند، از جنوب با فرانسه و از شرق با آلمان همسایگی دارد. غرب این کشور نیز ساحلی بوده و به دریای شمال رسیده است. پایتخت این کشور بروکسل است که شهری بزرگ و بسیار زیبا است. دریافت ویزای کار بلژیک از این لحاظ که این کشور جزو اتحادیه اروپا بوده و علاوه بر آن عضو حوزه شینگن نیز می باشد، بسیار ارزشمند است. تنوع زبانی در کشور بلژیک بالا است. به طوری که مردم در این کشور به زبان هلندی، فرانسوی و آلمانی صحبت می کنند و علاوه بر آن اغلب به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند. به همین خاطر کسی که ویزای کار بلژیک را بدست می آورد می تواند به هر یک از این زبان ها مسلط شود. جمعیت این کشور حدود 11.4 میلیون نفر است که به طور قطع باید برای این جمعیت بازار کار نیز مهیا باشد. براساس قوانین کار در بلژیک اغلب مردم 40 ساعت در هفته می توانند به کار مشغول باشند و شما در صورتی که ویزای کار بلژیک را دریافت کنید می توانید 8 ساعت در روز به کار مشغول باشید. سن بازنشستگی در این کشور تا 67 سال تعیین شده است، مگر در مورد مشاغل سنگین که سن بازنشستگی آن ها 60 سال می باشد.

بلژیک، با جمعیت متراکم، در قلب یکی از مهم ترین مناطق صنعتی جهان قرار گرفته‌ است. اقتصاد بلژیک، عمدتاً بر پایه ارائه خدمات متمرکز است و بروکسل به عنوان مرکز چند نژادی و چند زبانه آن، یکی از بلند مرتبه ‌ترین اعضای اتحادیه اروپا است. از این رو شانس دریافت ویزای کار بلژیک در بخش صنعتی بالاتر است. بلژیک به طور خاص دارای اقتصاد باز است. از دیدگاه ترابری بلژیک، دارای زیربنای محکم، بنادر، کانال‌ها و راه آهن و بزرگ راه است، که امکان یکپارچه شدن صنعتش با صنایع همسایگانش را به آن می‌دهد. بندر آنتورپ دومین بندر بزرگ اروپا است. اقتصاد بلژیک، قویا به بازرگانی خارجی به ویژه کالاهای ارزش افزوده وابسته ‌است. واردات عمده آن عبارتند از تولیدات غذایی، ماشین آلات، الماس خام، نفت خام و تولیدات نفتی، مواد شیمیایی، لباس و لوازم و بافتنی‌ها. صادرات عمده آن نیز عبارتند از اتومبیل، غذا و تولیدات غذایی، آهن و فولاد، الماس پرداخته، منسوجات، پلاستیک، تولیدات نفتی و فلزات غیر آهن است.

ویزای کار بلژیک ویزای جستجوی کار در بلژیک

ویزای کار بلژیک و بررسی وضعیت آن

افرادی که تابعیت یکی از کشورهای حوزه اقتصادی اروپا را دارند، به همراه کشورهای دانمارک، سوئیس، ایسلند، نروژ، سوئد، فنلاند و لیختن اشتاین، جهت کار در بلژیک نیازی به اخذ ویزای کار بلژیک ندارند. همچنین دانشجویان کشورهای آمریکا، کانادا، نیوزلند، استرالیا مشروط به اینکه سن آن ها بین ۱۸ تا ۳۰ سال باشد، جهت کار در تعطیلات بین ترم های دانشگاه، بدون اخذ ویزای کار بلژیک می توانند به بلژیک مهاجرت کنند. جهت اخذ ویزای کار بلژیک سه نوع ویزای کار وجود دارد: ویزای کار نوع A، نوعB  و نوع C همچنین نوعی کارت اشتغال نیز وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 • ویزای کار بلژیک نوع A (Work Visa Type A)

  این نوع ویزا تنها به افراد خارجی داده می شود که در حال حاضر در بلژیک بوده و قبلا برای مدت مشخصی با ویزای کار نوع B به صورت قانونی کار کرده باشند.  با اخذ ویزای کار بلژیک نوع A می توان به مدت نامحدود برای کلیه کارفرمایان بخش خصوصی یا دولتی به صورت تمام وقت یا نیمه وقت کار نمود. جهت اخذ این نوع ویزا، فرد متقاضی خارجی می بایست در طول ۱۰ سال اقامت مستمر در بلژیک، حداقل ۴ سال با ویزای نوع B در بلژیک کار کرده باشد. منظور از اقامت مستمر این است که فرد در طول ده سال گذشته بیش از یکسال خارج از کشور بلژیک نباشد. اخذ این نوع ویزا از اداره مهاجرت بلژیک به عهده فرد متقاضی است. برای افراد تبعه کشورهای ترکیه، الجزایر، تونس، صربستان، مونته نگرو، کزوو و بوسنی هرزگوئین شرط ۴ سال به ۳ سال تقلیل می یابد. همچنین اگر خانواده فرد متقاضی با فرد در بلژیک زندگی می کنند این مدت به یکسال تقلیل می یابد.

  افراد ذیل نمی توانند برای ویزای کاری نوع A درخواست دهند:

  • افراد متخصص
  • نیروهای کار ماهر
  • دانشجویان
  • کارگران و افرادیکه برای آموزش به بلژیک اعزام شده اند.
  • اساتید یا محققان مهمان

  برای درخواست این نوع ویزا علاوه بر تکمیل فرم درخواست ویزای نوعA ، می بایست اسناد قبلی مربوط به ویزای نوع B و فیش حقوقی شخص ارائه شود. در صورت رد شدن درخواست، فرد می تواند درخواست تجدید نظر کند. این درخواست نباید بیش از یکماه بعد از رد شدن ویزا ارائه شود.

 • ویزای کار بلژیک نوع B (Work Visa Type B)

  این نوع ویزا برای یک کار معین و برای یک کارفرمای مشخص حداکثر به مدت یک سال صرفنظر از طول مدت قرارداد صادر می شود. در صورت نیاز این نوع ویزا هر سال تمدید می شود. برای اخذ این نوع ویزا کارفرما می بایست شخصا برای درخواست ویزای کار بلژیک برای شخصی که قصد استخدام  ایشان را دارد، قبل از ورود فرد به خاک بلژیک، اقدام نماید. به عبارت دیگر در این نوع ویزا کارفرما، کاری را به فردی پیشنهاد داده و از جذب فرد حمایت به عمل می آورد.  این نوع ویزا تنها به فرد استخدام شده این حق را می دهد تا فقط برای آن کارفرمای مشخص و برای انجام ان کار معین در بلژیک حضور داشته باشد. به عبارت دیگر چنانچه کارفرمای فرد تغییر نماید و یا موضوع فعالیت و یا وظایف شخص در  قرارداد کاری که  با آن شرکت امضاء نموده است تغییر یابد مجدد می بایست ویزای دیگری درخواست شود. در این حالت درخواست ویزای جدید حداقل باید یک ماه قبل از انقضاء ویزای موجود به اداره مهاجرت ارائه شود.

  ویزای کار بلژیک نوع B برای افراد خارجی متخصص یا مدیران اجرایی در مشاغلی صادر می شود که در بازار کار بلژیک و در مرحله بعد در اروپا با کمبود نیروی انسانی مواجه هستند. سطح دستمزد سالیانه در این قراردادهای کاری منعقد شده تحت ویزای نوع B باید از حداقل مبلغ مشخصی بالاتر باشد. در سال ۲۰۱۷ حداقل حقوق ناخالص سالیانه تعیین شده در قرارداد کاری بدون در نظر گرفتن مزایای شغلی و کمک هزینه های زندگی، نباید برای نیروهای متخصص از مبلغ ۴۰۱۲۴ یورو در سال و برای مدیران اجرایی از ۶۶۹۴۲ یورو در سال کمتر باشد. همچنین اداره کار و مهاجرت بلژیک هر ساله فهرستی از مشاغلی که در بلژیک دچار کمبود نیروی متخصص هستند اعلام می نماید که کارفرمایان بلژیکی می توانند با خیال راحت و بدون بررسی مجدد بازار کار نسبت به تامین نیروی انسانی خارجی در این مشاغل اقدام نمایند. در پیوست شماره ۱ لیست این مشاغل ارائه شده است. همچنین برای افرادیکه برای بار اول از طریق ویزای نوع B استخدام می شوند ارائه گواهینامه های پزشکی که از اعتبار آنها بیش از سه ماه نگذشته باشد، الزامی است. ویزای کار نوع B این اجازه را به کارفرمایان می دهد که نیروی متخصص مورد نیاز خود را از خارج از کشور جذب نمایند به عبارت دیگر، نیروهای متخصصی که به روشی دیگر از قبل به کشور بلژیک وارد شده اند را پوشش نخواهد داد. همچنین اگر فردی خارجی ویزای کار نوع B داشته باشد اعضای خانواده ایشان شامل همسر و فرزندان نیز اجازه کار در بلژیک را خواهند داشت.

 • ویزای کار بلژیک نوعC (Work Visa Type C)

  این نوع ویزا برای افرادی است که در حال حاضر در بلژیک به صورت موقت اقامت دارند مانند دانشجویان، پناهجویان که هنوز درخواست پناهندگی آنها در حال بررسی است، اعضای خانواده سفیران و غیره. این نوع ویزا حداکثر به مدت ۱۲ ماه صادر خواهد شد و فرد می تواند بر اساس این نوع ویزا برای کلیه کارفرمایان به صورت تمام وقت یا پاره وقت با قرارداد با مدت معین یا با مدت نامعین کار نمایند. کارفرمایان نیز می توانند بدون نگرانی نسبت به استخدام این افراد تا پایان مدت اعتبار ویزای کار بلژیک آنها اقدام نمایند. این نوع ویزا تحت شرایط خاصی قابلیت تمدید دارد.

 • کارت شغلی (پروانه کار)

  افرادی که قصد خود اشتغالی یا راه اندازی کسب و کاری را در بلژیک دارند می توانند با دریافت کارت شغلی، کاری را در بلژیک آغاز نمایند و ویزای کار بلژیک را دریافت نمایند. عموما کارت اشتغال به مدت ۲ سال و حداکثر ۵ ساله صادر می شود. با دریافت کارت اشتغال، همراهان شخص (همسر و فرزندان) هم می توانند در بلژیک اقامت داشته باشند. هزینه صدور کارت اشتغال در حدود ۱۴۰ یورو می باشد. اگر از ایران بخواهید برای اخذ کارت اشتغال اقدام نمایید، باید همزمان با درخواست کارت اشتغال،  درخواست اقامت در بلژیک را همراه با مدارک لازم ارائه نمایید. در صورتی که در بلژیک اقامت داشته باشید کارت اشتغال حداکثر به مدت زمان اقامت شما در بلژیک صادر خواهد شد.

ویزای کار بلژیک و بررسی ویزای همراه

یکی از سوالاتی که ممکن است در زمینه دریافت ویزای کار بلژیک برای افراد پیش بیاید، امکان وجود ویزای همراه برای خانواده شخص است. خوشبختانه کشور بلژیک نیز جزو کشورهایی است که از کانون خانواده حمایت نموده و امکان الحاق همسر و فرزندان شخصی که ویزای کار بلژیک را دریافت کرده است را فراهم می آورد. بنابر این خانواده فرد نیز می تواند مشابه فرد اقامت کشور بلژیک را بدست آورد. کشور بلژیک ویزای همراه را به همسر قانونی شخص، فرزندان زیر 18 سال ارائه می دهد. البته تحت شرایطی در صورتی که وابسته بودن فرزندان را به دلایلی همچون معلولیت و … نشان دهید، به فرزندان بالای 18 سال وابسته به شما نیز ویزای همراه داده می شود. جهت دریافت ویزای همراه مدارک زیر مورد نیاز است:

 • پاسپورت معتبر
 • گواهی سلامت
 • مدارک معتبر هویتی همسر و فرزندان
 • ارائه مدارکی دال بر وجود مکانی برای زندگی در کشور بلژیک
 • ارائه تمکن مالی جهت تامین مالی خانواده
 • بیمه بهداشتی

ویزای کار بلژیک و مدارک مورد نیاز ویزای کار بلژیک

برای دریافت ویزای کار بلژیک مدارکی مورد نیاز است که ارائه آنها به صورت کاملا صحیح امکان موفقیت و شکست شما در دریافت ویزای کار بلژیک را فراهم می آورد. این مدارک برای انوع ویزای کار بلژیک، متفاوت است. ارائه قرارداد استخدام در یک شرکت بلژیکی و ارائه تمکن مالی و صورت حساب بانکی 6 ماهه گذشته شخص عموما مورد نیاز است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار بلژیک نوع A:

 • فرم درخواست ویزای کار بلژیک نوع A
 • مدارک دال بر اجازه اقامت فرد در بلژیک
 • در صورت داشتن اجازه کار نوع B ارائه آن نیز نیاز است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار بلژیک نوع B:

 • گواهی سلامت شخص که نشان دهنده عدم منع کار شخص باشد.
 • موافقت نامه ارائه شده از اداره مهاجرت جهت فعالیت شخص در بلژیک
 • ارائه فرم حاوی اطلاعات چگونگی اجازه اقامت شخص در بلژیک

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار بلژیک نوع C:

 • فرم حاوی مشخصات محل اقامت شخص که تایید شده باشد.
 • ارائه فرم درخواست کار شخص
 • مدارک نشان دهنده مجوز اقامت کنونی شخص
 • تاییدیه اداره اتباع خارجی که حاوی تاریخ اقامت شخص متقاضی باشد.
مهاجرت کاری به بلژیک

ویزای کار بلژیک و نرخ بیکاری در بلژیک

افراد جهت دریافت ویزای کار بلژیک بایستی یکی از شاخص های تاثیر گذار بر اقتصاد کشور مقصد را در نظر داشته باشند. نرخ بیکاری در کشور بلژیک، بیانگر میزان شانس کاریابی برای کسانی است که ویزای کار بلژیک را بدست آورده اند. زیرا بر اساس این نرخ مشخص می شود که چند در صد از جمعیت آن کشور به کار مشغول بوده و چند نفر در آن کشور بیکار هستند. بر اساس نمودار زیر مشخص شده است که نرخ بیکاری بلژیک در سال 2017 برابر با 7.09 درصد وده است که بنابر این آمار، از هر 100 نفر 93 در این کشور مشغول به کار هستند. این آمار در مقایسه با کشورهای دیگریهمچون اتریش و یا آلمان، آمار نسبتا بدی محسوب می شود زیرا نرخ یکاری در این کشورها پایین تر است.

کار در بلژیک ویزای جستجوی کار در بلژیک

البته یکی دیگر از شاخص هایی که برای دریافت ویزای کار بلژیک باید در نظر داشت، تولید ناخالص داخلی این کشور است. این نرخ نشان دهنده میزان رونق اقتصادی و تولید در این کشور است که بر اساس نمودار زیر این نرخ 42658 دلار در سال 2017مشخص شده است که نرخ خوب و قابل قبولی است.

کار در بلژیک 1 ویزای جستجوی کار در بلژیک

موسسات کاریابی در بلژیک

ویزای کار بلژیک و میزان حقوق در بلژیک

جهت دریافت ویزای کار بلژیک بایستی شخص میزان حقوق دریافتی در این کشور را نیز بررسی نماید. تا ببیند آیا حقوق پرداختی در آن کشور کفاف زندگی شخص و خانواده او را خواهد داد یا خیر. متاسفانه یکی از نکات منفی کار در بلژیک میزان مالیات بالای مشخص شده در این کشور است. البته این کشور در ازای دریافت مالیات بالا، خدمات رفاهی و بهداشتی خوبی را نیز به شهروندان خود ارائه می دهد.

کار در بلژیک 2 ویزای جستجوی کار در بلژیک

با در نظر گرفتن و مقایسه مشاغل مختلف می توان گفت میانگین حقوق دریافتی در کشور بلژیک معادل 3400 یورو در ماه بوده است. البته این مقدار بسته به مشاغل مختلف ممکن است تا 1500 یورو در ماه کاهش و یا تا 5500 یورو در ماه نیز افزایش بیابد. جهتد دریافت ویزای کار بلژیک و بررسی حقوق دریافتی خود نیاز است که موقعیت شغلی خود را بررسی نمایید. میزان حقوق دریافتی مدیران در این کشور تا حدود ۶۶۹۴۲ در سال نیز تخمین زده شده است.

ویزای کار بلژیک و مشاغل مورد نیاز 2019 بلژیک

امکان موفقیت شخص در رسیدن به ویزای کار بلژیک، به انتخاب شغل مورد نظر و بررسی مشاغل مورد نیاز در این کشور بستگی دارد. هر ساله کشورهای مختلف بسته به نیاز بازار خود مشاغلی را به عنوان مشاغل مورد نیاز کشور در آن سال معرفی می کند. که در صورتی که نیروی ماهری برای این بخش پیدا شود، از طرف کارفرما امکان ارائه پیشنهاد شغلی و اعطای ویزای کار بلژیک مهیا خواهد شد. اغلب در شهر بروکسل مشاغلی مربوط به امور مالی و خدماتی، بهداشتی و تربیتی و … جهت نیروهای ماهر مورد نیاز است و درخواست برای این مشاغل در این شهر اغلب داده می شود. در زیر به بررسی چندی از این مشاغل می پردازیم:

مهندس کامپیوتر پرستاران مهندس IT معلمان
مهندس مکانیک مدیران فروش تکنسین ها مدیر پروژه
حسابدار معمار مهندس برق مامایی

ویزای کار بلژیک و نحوه کاریابی در بلژیک

دریافت ویزای کار بلژیک همانطور که در این مقاله بررسی گردید در وهله اول نیازمند دریافت یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در کشور بلژیک است تا بنابر آن دعوتنامه شغلی، بتوان ویزای کار بلژیک را کسب کرد. به طور قطع سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید، چگونگی دست یافتن به این پیشنهاد شغلی و چگونگی امکان برقراری ارتباط با کارفرمایان در کشور بلژیک است. در صورتی که افرادی ویزای توریستی شینگن داشته باشند، با توجه به اینکه بر اساس آن ویزا امکان ورود به کشور بلژیک را خواهند داست می توانند با حضور در کشور، از طریق روزنامه ها و یا موسسات کاریابی موجود در آن کشورها به دنبال شغل مناسب خود و به تبع آن دریافت ویزای کار بلژیک بپردازند. اما از آنجایی که دستیابی به ویزای توریستی برای اکثریت پروسه ای سخت است بنابراین این اشخاص باید از طریق سایت های معتبر کاریابی در کشور بلژیک اقدام نموده و با ارسال رزومه خود امکان کاریابی و یافتن کارفرمای مرتبط با زمینه کاری خود را بدست آورد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی بدون ذکر منبع غیر قانونی بوده و مجاز نمی باشد.

ویزای کار بلژیک و مؤسسات کاریابی در بلژیک

همانطور که صحبت شد، جهت کاریابی و دریافت ویزای کاری بلژیک نیاز است که فرد از طریق سایت های کاریابی کشور بلژیک و یا موسسات کاریابی موجود در این کشور اقدام نماید. برای رسیدن به این مهم شخص بایستی حتما رزومه کاری قوی و مطمئنی داشته باشد تا بر اساس آن رزومه میزان توانایی و مهارت خود را به کارفرمای مربوطه نشان دهد. به طور قطع استفاده از وکلای با تجربه در امر مهاجرت می تواند شانس موفقیت شما را بالا ببرد. ما در زیر به بررسی تعدادی از سایت های کاریابی کشور بلژیک جهت تسهیل روند کاریابی و دریافت ویزای کار بلژیک برای شما عزیزان می پردازیم:

 • betterteam
 • stepstone
 • Indeed
 • Jobat.be
 • LinkedIn
 • totaljobs

ویزای کار بلژیک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت بلژیک

اغلب افراد با اقدام با دریافت ویزای کار بلژیک، قصد دریافت اقامت و در نهایت تابعیت این کشور را دارند. خوشبختانه کشور بلژیک تحت شرایطی اقامت خود را اهدا می کند. این در صورتی است که شخص در این کشور به مدت 5 سال کار کرده و به دولت کشور بلژیک مالیات پرداخت کند. در این صورت اقامت موقتی که به شخص داده شده بود به اقامت دائم تبدیل می شود. اخذ ویزای کار بلژیک می تواند به تابعیت این کشور نیز ختم شود. این در صورتی است که شخص زبان این کشور را فرا گرفته باشد و با بررسی های انجام شده مشخص شود فرد کاملا در جامعه بلژیک ادغام شده باشد. مطمئنن شرایط پرداخت مالیات شخص در این سال ها اهمیت بالایی دارد و عدم فرار مالیاتی شخص را بررسی خواهند کرد. بنابراین اخذ ویزای کار بلژیک می تواند در نهایت به اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور ختم شود.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

ویزای کار بلژیک و سخن پایانی

ویزای کار بلژیک را به عنوان یکی از راه های مهاجرت به بلژیک و اخذ اقامت و تابعیت این کشور بررسی نمودیم. همانطور که ذکر شد از طریق ویزای کار بلژیک می توان به اقامت این کشور دست یافت، اما این موضوع مستلزم دریافت پیشنهاد شغلی Job Offer از یک کارفرما در کشور بلژیک است. دریافت پیشنهاد شغلی به نوع سطح تحصیلی و سواد شما بستگی دارد اما کار چندان آسانی نیست. جالب است بدانید هر چند شرایط کار در بلژیک نسبتا سخت است اما کشورهایی هستند که شرایط کاری راحتتری را جهت کسب ویزای کار قرار داده اند، مانند ویزای جستجو کار کشور آلمان و اتریش. از این رو پیشنهاد می شود ابتدا کلیه شرایط خود را با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش مطرح نمایید، سپس بهترین راه را جهت مهاجرت خود انتخاب نمایید. در راستای ویزای کار بلژیک و یا شرایط کاری موجود در کشورهای دیگر با مشاوران مجرب این موسسه مشورت نمایید تا بهترین مسیر را برای شما بررسی نمایند. علاوه بر آن می توانید در انتهای این مقاله، در صورت داشتن هرگونه سوال در قسمت دیدگاه، سوال خود را مطرح نمایید.