ویزای توریستی نروژ و بررسی شرایط آن

ویزای توریستی نروژ، الزامات ضروری برای سفر توریستی به نروژ و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی نروژ در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. علاقه مندان سفر به نروژ معمولاً با این سوال مواجه می شوند که چه مدارکی جهت اخذ ویزای توریستی نروژ مورد نیاز است؟ و اعتبار این ویزا چه مدت می باشد؟ در این مقاله که به تلاش متخصصان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش نگاشته شده است، به این گونه سوالات پاسخ داده خواهد شد و به تمامی نکات مهم و اصلی در خصوص ویزای توریستی نروژ پرداخته خواهد شد. شما همراهان همیشگی می توانید از طریق مشاوره تلفنی رایگان نیز اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید. در ادامه مطالبی که در زیر عنوان شده اند بررسی خواهد شد.

 • ویزای توریستی نروژ و شرایط عمومی
 • ویزای توریستی نروژ و نگاهی بر صنعت گردشگری نروژ
 • ویزای توریستی نروژ و جاذبه های توریستی این کشور
 • ویزای توریستی نروژ و انواع آن
 • ویزای توریستی نروژ و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی نروژ و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی نروژ و ریجکتی
 • ویزای توریستی نروژ و وقت سفارت نروژ
 • ویزای توریستی نروژ و تمدید آن
 • ویزای توریستی نروژ به صورت تضمینی
 • ویزای توریسیتی نروژ با وثیقه یا بدون وثیقه
 • ویزای توریستی نروژ و نکات مهم
 • ویزای توریستی نروژ و خدمات موسسه MIE
ویزای توریستی نروژ 8 ویزای توریسیتی نروژ

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای توریستی نروژ و شرایط عمومی

نروژ عمدتاً برای زیبایی های طبیعی، آبدره ها و کوه ها، شفق قطبی شگفت انگیز و خورشید نیمه شب آن شناخته می شود. پادشاهی نروژ واقع در شمال اروپا و قسمت غربی شبه جزیره اسکاندیناوی می باشد و با دریای شمال، اقیانوس اطلس شمالی، فنلاند، سوئد و روسیه هم مرز است. حکومت نروژ یک سلطنت مشروطه است و قدرت دولتی بین مجلس، دولت و دیوان عالی کشور تقسیم می شود. امضای قانون اساسی در سال 1814 نقطه عطف مهمی برای نروژ مدرن بود، اگرچه استقلال کامل این کشور از سوئد تا سال 1905 به دست نیامد.

این کشور با فنلاند و روسیه در شمال شرق و با خط ساحلی گسترده ای با اقیانوس اطلس و دریای بارنتز، مرز دارد. این خط ساحلی بلند بر آب و هوای نروژ تاثیر گذاشته است. ساحل نروژ دارای آب و هوای مرطوب و ملایم است، در حالی که مناطق درونی سردتر و خشک تر هستند و زمستان های طولانی تری دارند.

پادشاهی نروژ دارای یک تاریخ جذاب است که فراتر از وایکینگ ها می رود. اگر چه نروژ مدرن تنها 200 سال است که وجود دارد، داستان زمین های شمال اروپا قدمتی بیشتر دارد. این تاریخ از اولین مهاجران شبه جزیره در عصر پیش از میلاد تا از عصر کشف نفت که سرنوشت این ملت را تغییر داد و تا دوران مدرن مهندسی و فن آوری، امتداد دارد.

ویزای توریستی نروژ 5 ویزای توریسیتی نروژ

ویزای توریستی نروژ و نگاهی بر صنعت گردشگری نروژ

 کشور نروژ به دلیل مناظر طبیعی تحسین بر انگیز هر ساله پذیرای تعداد کثیری از بازدید کنندگان می باشد که ویزای توریستی نروژ را اخذ می نمایند. آمار ارائه شده توسط سازمان گردشگری جهانی (UNWTO) نشان می دهد که سال 2017 رکورد دیگری برای گردشگری نروژ ثبت شده است. تابستان خوب و کرون نسبتاً ارزان باعث ایجاد سالی سودآور شد. افزایش گردشگران عمدتا طی ماه های فصل تابستان رخ داد، آبدره های نروژ و بخش شمالی این کشور بیشترین رشد را در تعداد بازدید کنندگان داشته اند. در نمودار زیر آمار بازدید کننده گان از کشور نروژ در سال های اخیر نشان داده شده است.

ویزای توریستی نروژ ویزای توریسیتی نروژ

ویزای توریستی نروژ و جاذبه های توریستی این کشور

سهم قابل توجه گردشگران نروژ را می توان به عنوان گردشگران فعال و نه به عنوان گردشگران فرهنگی شناخت و اکثریت قریب به اتفاق آنها برای تجربه مناظر چشم نواز و شرکت در فعالیت های فضای باز به این کشور سفر می کنند. با این وجود، هم پوشانی گسترده بین این دو دسته وجود دارد. توریست ها معمولا در نروژ از آبدره ها و کوه ها لذت می برند، همچنین به مکان های تاریخی مراجعه می کنند، غذاهای محلی و نوشیدنی های نروژ را امتحان می کنند و از شیوه زندگی و فرهنگ محلی مطلع می شوند. در زیر چند مکان پربازدید در نروژ که مورد توجه گردشگران قرار می گیرد، معرفی شده است.

 • Sognefjord

  بزرگ ترین آبدره در نروژ می باشد که تا 204 کیلومتر بر سطح زمین جریان دارد و در مسیر خود به شاخه های کوچک تری تقسیم می شود که پهنه آن را به حدود 5 کیلومتر می رساند. ارتفاع دیواره دره های آن به 1,307 متر می رسد که منظره ای نفس گیر ایجاد می کند.

  ویزای توریستی نروژ 2 ویزای توریسیتی نروژ

 • Pulpit Rock - Preikestole

  جذابیت توریستی که برای مسافران فعال مناسب است به این دلیل که سفر دشواری برای رسیدن به آن نیاز است. با این حال این مکان یکی از محبوب ترین نقاط دیدنی در نروژ است. در نزدیکی استاوانگر واقع شده و برای رسیدن به مقصد نیاز به کشتی سواری و اتوبوس می باشد و پس از پیاده روی 2 ساعته در یک مسیر سربالایی در نهایت به صخره ای تقریبا کاملا صاف می رسید، که بیش از 600 متر از سطح آب در دره ارتفاع دارد.

  ویزای توریستی نروژ 3 ویزای توریسیتی نروژ

 • قلعه آکرشوس در اسلو - Akershus Fortress

  Akershus، قلعه قرون وسطایی است که توسط پادشاه Håkon پنجم در سال 1299 ساخته شده است و بعدها در اوایل قرن 17 میلادی، به محل اقامت رنسانس سلطنتی توسط شاه کریستین چهارم تبدیل شد. موقعیت آن به گونه است که این قلعه منظره هایی جذاب و خیره کننده از آبدره اسلو و بندرگاه دارد.

  ویزای توریستی نروژ 6 ویزای توریسیتی نروژ

 • لیل هامر – Lillehammer

  لیل هامر یکی از نواحی مشهور توریستی در سراسر جهان است که در بالای دریاچه Mjøsa واقع در انتهای جنوبی دره گودبرانزدال قرار دارد. زمان زمان بارش برف است که لیل هامر واقعا درخشش دارد. این مکان میزبان بازی های المپیک زمستانی 1994 بوده است و فهرست فعالیت های زمستانی این شهر بی پایان است؛ اسکیت، سورتمه سواری، بیش از 480 کیلومتر مسیر اسکی و همچنین مرکز اسکی آلپ از جمله این فعالیت ها می باشد.

  ویزای توریستی نروژ 4 ویزای توریسیتی نروژ

پاسپورت نروژ

ویزای توریستی نروژ و مدارک مورد نیاز

کشور نروژ عضو ناحیه شنگن می باشد، بنابراین ویزای توریستی آن از نوع ویزای شنگن است. با استفاده از ویزای توریستی نروژ، علاوه بر بازدید از این کشور خیره کننده، امکان سفر به سایر کشورهای عضو شنگن نیز فراهم می باشد. این ویزا به شما اجازه می دهد که در یک بازه 180 روزه به مدت 90 روز در حوزه شنگن حضور داشته باشید. برای اخذ این ویزا مدارکی مورد نیاز است که باید به صورت کامل و دقیق ارائه شود. البته در سایت رسمی سفارت این کشور عنوان شده است که متاسفانه اعطای ویزای توریستی برای شهروندان ایرانی با سخت گیری بیشتر انجام می شود. لیست مدارک مورد نیاز برای سفر توریستی به نروژ در زیر درج شده است.

 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • پاسپورت

  حداقل سه ماه پس از پایان بازدید شما معتبر باشد. گذرنامه باید در ده سال گذشته صادر شده باشد.

 • بیمه مسافرتی معتبر
 • اثبات تمکن مالی

  شما باید تمکن مالی برای تأمین مالی در زمان اقامت خود در نروژ و سفر بازگشت خود داشته باشید. برای هر روز اقامت خود در نروژ، شما باید به طور کلی 500 کرون داشته باشید. یا اینکه، شخصی که در نروژ زندگی می کند، تضمین دهد که شما را از لحاظ مالی حمایت می کند.

 • عدم منع ورود به نروژ یا شنگن
 • ثبت اثر انگشت
 • امضا هر دو والدین یا سرپرست

  اگر زیر 18 سال سن دارید، هر دو والدین یا شخص دیگری که مسئولیت شما را برعهده دارد، باید درخواست شما را امضا کند.

 • دعوتنامه

  در صورتی که از شخصی در نروژ بازدید می کنید، باید دعوت نامه ای از وی داشته باشید.

 • رزرو محل اسکان

  شما باید برای اولین روزهای اقامت خود در نروژ، مکان اقامت خود را رزرو کنید.

 • بلیط هواپیما یا رزرو آن
 • اثبات هدف از سفر

  با ارائه برنامه سفر و رزرو هتل می توان هدف خود را مشخص کرد.

ویزای توریستی نروژ و پروسه اقدام

اخذ ویزای توریستی نروژ مستلزم طی مراحل مورد نیاز آن می باشد. این مراحل به صورت تیتروار در زیر آورده شده است.

 • مدارک مورد نیاز را آماده کنید.

  در بخش مدارک مورد نیاز در همین مقاله به این مورد پرداخته شده است.

 • درخواست آنلاین را ثبت کنید و هزینه مربوطه را پرداخت کنید.

  ابتدا باید درخواست خود را در سایت سفارت نروژ ثبت کنید. اگر برای اولین بار این کار را انجام می دهید ابتدا باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. پس از ثبت درخواست، نامه ای به ایمیل شما فرستاده می شود که باید نسخه چاپ شده آن به همراه مدارک تحویل داده شود.

  هزینه درخواست ویزا 60 یورو می باشد که باید در این مرحله پرداخت شود. کودکان زیر 6 سال هزینه ای ندارند. برای کودکان 6 تا 12 سال باید 35 یورو پرداخت شود.

 • مدارک را به سفارت نروژ تحویل دهید.

  مدارک ذکر شده را در زمان رزرو شده به آدرس سفارت که در ادامه عنوان شده است، تحویل دهید.

 • درخواست شما بررسی می شود.

  بررسی درخواست معمولاً 15 روز به طول می انجامد.

 • نتیجه اعلام می گردد.

  نتیجه بررسی درخواست از طریق ایمیل یا پیام کوتاه اطلاع داده می شود. اگر ویزا اعطا شده باشد، به گذرنامه شما اضافه می شود.

  اگر درخواست شما رد شده باشد، یک توضیح کتبی برای بیان دلیل ریجکتی، دریافت خواهید کرد و می توانید نسب به تصمیم اخذ شده اعتراض کنید.

ویزای توریستی نروژ و ریجکتی

اعطای ویزای توریستی نروژ به ایرانیان اخیراً با سختی هایی مواجه شده است. بنابراین برخی از هموطنان ممکن است با ریجکتی یا رد شدن درخواست ویزای خود مواجه شوند. در صورتی که مدارک ارائه شده کامل و صحیح باشد، رد درخواست ویزای توریستی نروژ، به اذعان سفارت این کشور می تواند به یکی از دلایل زیر رخ دهد.

 • افسر پرونده قانع نشده است که شما پس از پایان سفر به کشور خود باز می گردید.
 • وابستگی شما به ایران اثبات نشده است. این وابستگی می تواند قالب شغل، دارایی و همسر یا عضوی از خانواده باشد.

در صورت رد درخواست می توانید برای تجدید نظر درخواست دهید که پروسه آن معمولاً حدود 6 ماه به طول می انجامد.

در صورتی که در پرونده خود سابقه ریجکتی ویزای شنگن دارید، کارشناسان ما در مؤسسه حقوقی ملک پور می توانند در این زمینه به شما مشاوره داده و شانس موفقیت شما را افزایش دهند. بنابراین توصیه می شود در این خصوص با همکاران ما مشورت نمایید.

مهاجرت به نروژ

ویزای توریستی نروژ و وقت سفارت نروژ

برای درخواست ویزای توریستی نروژ باید حداقل 15 روز پیش از سفر و حداکثر 3 ماه پیش از سفر اقدام کنید. پیش از ارائه مدارک باید به صورت آنلاین ثبت نام کنید و در زمان مراجعه به سفارت اثر انگشت خود را ثبت نمایید. همچنین این احتمال وجود دارد که از شما مدارک بیشتری درخواست شود و برای مصاحبه نیز دعوت شوید. سفارت پادشاهی نروژ در خیابان پاسداران تهران واقع شده است و شما می توانید درخواست خود را به این سفارت ارائه دهید. البته سفارت پادشاهی نروژ در ابوظبی بررسی تقاضای ویزا را برعهده دارد. با این وجود، کلیه درخواست های مربوط به ویزا و مهاجرت می بایست به دفتر سفارت در تهران یا ایمیل آن ارائه گردد.

ویزای توریستی نروژ 7 ویزای توریسیتی نروژ

آدرس سفارت: طبقه 11، مرکز خرید پالادیوم، استان تهران، تهران، منطقه 1، خیابان مقدس اردبیلی، ایران

ایمیل: info.norwayiran@vfshelpline.com

وبسایت: https://www.norway.no/en/iran

ساعات کار: یکشنبه تا پنجشنبه، از ساعت 08:00 الی 17:00

تلفن تماس: 2831 8280  21 98 +

ویزای توریستی نروژ و تمدید آن

اگر مایل هستید که در نروژ یا شنگن برای روزهایی بیشتر از مدت اعتبار ویزای توریستی نروژ بمانید، باید برای تمدید اعتبار ویزا درخواست کنید و اگر مجدداً قصد سفر در شنگن و خارج از آن را دارید، مجبورید درخواست یک ویزای جدید بدهید.

ویزای توریستی نروژ تنها برای مدت 90 روز معتبر می باشد و قابل تمدید نمی باشد. اگر ویزای شما از نوع یک بار ورود باشد، پس از سفر به نروژ و خروج از حوزه شنگن، برای سفر مجدد باید یک ویزای جدید درخواست دهید.

علارغم اینکه ویزای توریستی نروژ قابلیت تمدید ندارد، در موارد بسیار خاص و محدود می توان آن را تمدید کرد. به عنوان مثال در صورت بروز بیماری شدید و یا بلایای طبیعی که امکان ترک نروژ را سلب می نماید.

برای تمدید ویزای شنگن باید موارد زیر برآورده شود.

 • پرداخت هزینه درخواست
 • همان شرایط مورد نیاز در زمان صدور ویزا را داشته باشید.
 • تا کنون کمتر از 90 روز در نروژ یا منطقه شنگن اقامت داشته اید.
 • شما باید یک دلیل خاص و غیر قابل پیش بینی برای درخواست داشته باشید. این دلایل می تواند به عنوان مثال، رخ دادن تصادف، لغو پرواز شما یا بیماری یا فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده باشد. این اتفاقات باید پس از ورود شما به نروژ رخ داده باشد.

ویزای توریستی نروژ به صورت تضمینی

گاهاً دیده می شود برخی افراد و مؤسسات ادعا می کنند که به صورت تضمینی برای دریافت ویزای شما اقدام می کنند. از این رو توجه به این نکته ضروری می باشد که اساساً در حقوق بین الملل مفهومی به نام تضمین وجود ندارد و همواره حتی در بهترین شرایط احتمالاً شکست پرونده وجود دارد. بنابراین نمی توان تضمین داد که حتماً ویزا با موفقیت دریافت می گردد. با این حال مؤسسه حقوقی ملک پور در پرونده های مورد تایید که ریسک غیرمنطقی در آن ها وجود ندارد، تضمین می کند که در صورت رد شدن درخواست، هزینه درخواست ویزا را از موکلین دریافت نکند.

ویزای توریسیتی نروژ با وثیقه یا بدون وثیقه

برای دریافت ویزای توریستی نروژ می توان با داشتن دعوت نامه از فردی ساکن در نروژ اقدام کرد. بدین ترتیب می توان شانس قبول درخواست را افزایش داد. مؤسسات و آژانس های مسافرتی اغلب با دریافت وثیقه از موکلین برای آن ها دعوت نامه تهیه می کنند و به این صورت در اخذ ویزا یاری می رسانند. شما با قرار دادن وثیقه تضمین می کنید که حتما به ایران بازخواهید گشت و در صورت عدم بازگشت وثیقه شما ضبط خواهد شد. البته دعوت نامه جزء مدارک الزامی جهت دریافت ویزای توریستی نروژ نمی باشد و بدون آن هم امکان اخذ ویزای توریستی وجود دارد.

ویزای توریستی نروژ و نکات مهم

در زمان درخواست برای ویزای توریستی نروژ توجه به نکات زیر می تواند دارای اهمیت باشد.

 • سه ماه پیش از سفر خود اسناد را به سفارت کشور نروژ تحویل دهید.
 • اگر چند بار قصد ورود و خروج از شنگن را دارید، در درخواست خود ذکر کنید.
 • اگر قصد سفر به چندین کشور شنگن را در طی یک سفر داشته باشید، باید درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری کشور مقصد اصلی خود ارسال کنید.
 • در هنگام بازدید از نروژ با ویزای توریستی نمی توانید کار کنید.
 • شما نمی توانید ویزای توریستی خود را تبدیل به اقامت نروژ کنید.

ویزای توریستی نروژ و خدمات موسسه MIE

مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش با بیش از یک دهه تجربه در زمینه امور مهاجرت و اخذ ویزا، در رابطه با اخذ ویزای توریستی نیز خدمات مطمئن و حرفه ای ارائه می دهد. با توجه به اینکه اخذ انواع ویزا ها از جمله ویزای توریستی امری حقوقی و مستلزم تخصص می باشد، بهره گیری از وکلا و کارشناسان مجرب در این زمینه می تواند شانس موفقیت شما را به صورت چشم گیری افزایش دهد. مؤسسه حقوقی ملک پور به همراه کادر مجرب و متعهد آن در تمامی مراحل اخذ ویزای توریستی نروژ، از ابتدا تا انتها شما را همراهی کرده و تجربیات خود را در این زمینه در اختیار هموطنان گرامی قرار می دهد. شما می توانید از طریق تماس تلفنی و یا واتس اپ با دفاتر همکار ما در ایران و یا شعبه مرکزی در وین مشاوره رایگان داشته و در صورتی که شرایط مناسبی برای اخذ ویزا داشته باشید، می توانید با عقد قرارداد وارد عمل شوید.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای توریستی نروژ و سخن پایانی

ویزای توریستی نروژ برای بسیاری از علاقه مندان به بازدید از این کشور قابل دستیابی می باشد. با توجه به عضویت نروژ در ناحیه شنگن با اخذ ویزای توریستی نروژ امکان سفر به تمامی کشور های حوزه شنگن فراهم می باشد. در این نوشتار به صورت جامع و با جزئیات، به تمامی مراحل درخواست و اخذ ویزای توریستی نروژ پرداخته شد. امید است این نوشتار که به همت کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش نگاشته شده است، پاسخ گوی تمامی ابهامات شما بوده باشد. شما همواره می توانید از طریق تماس با دفاتر همکار ما در ایران و دفتر مرکزی در وین از مشاوره رایگان بهره مند گردید. همچنین با درج سوالات خود در رابطه با ویزای توریستی نروژ در بخش دیدگاه ها می توانید در سریع ترین زمان ممکن، پاسخ خود را دریابید.