ویزای توریستی یونان و بررسی شرایط آن

ویزای توریستی یونان، سفر به یونان و شرایط اخذ ویزای توریستی یونان در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. پروسه اخذ ویزای توریستی یونان به چه صورت است؟ برای دریافت ویزای توریستی یونان چه مدارکی لازم است؟ آیا کشور یونان در ایران سفارت دارد؟ از آنجایی که یونان جزو کشورهای مورد علاقه اکثر افراد جهت گردش و تفریح می باشد، از این رو جهت پاسخ به تمامی این سوال ها، تمامی نکات مهم و ضروری در باب ویزای توریستی یونان را در این مقاله به صورت ساده و خلاصه بیان می داریم. شما عزیزان می توانید جهت دریافت ویزای توریستی یونان و کسب اطلاعات دقیق در این زمینه، مقاله زیر را دنبال نموده و یا با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی مشاوران مجرب این موسسه استفاده نمایید.

 • ویزای توریستی یونان و شرایط عمومی
 • ویزای توریستی یونان و نگاهی بر صنعت گردشگری یونان
 • ویزای توریستی یونان و جاذبه های توریستی این کشور
 • ویزای توریستی یونان و انواع آن
 • ویزای توریستی یونان و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی یونان و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی یونان و ریجکتی
 • ویزای توریستی یونان و وقت سفارت یونان
 • ویزای توریستی یونان و تمدید آن
 • ویزای توریستی یونان به صورت تضمینی
 • ویزای توریسیتی یونان با وثیقه یا بدون وثیقه
 • ویزای توریستی یونان و نکات مهم
 • ویزای توریستی یونان و خدمات موسسه MIE
ویزای توریستی یونان 5 ویزای توریستی یونان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای توریستی یونان و شرایط عمومی

یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا است. کشورهای بلغارستان، آلبانی، مقدونیه مرز شمالی کشور یونان را تشکیل داده و این کشور در شرق نیز با کشور ترکیه هم مرز می باشد. این کشور به دلیل داشتن میراث های باستانی و اماکن تفریحی، مقصد بسیاری از گردشگران بوده و این امر باعث رشد صنعت گردشگری در این کشور گردیده است. از آنجایی که کشور یونان در قاره اروپا واقع شده است و عضو حوزه شنگن می باشد، بنابراین نیاز است تا متقاضیان سفر به این کشور، برای دریافت ویزای شنگن اقدام نمایند. برای اطمینان از دریافت ویزای توریستی یونان نیاز است که متقاضیان از روند صحیح اخذ ویزای شنگن بطور کامل اطلاع داشته باشند از این رو ما در این مقاله برای آگاهی شما بزرگواران به بررسی روند پروسه دریافت ویزای توریستی یونان می پردازیم.

پاسپورت یونان ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان و نگاهی بر صنعت گردشگری یونان

ویزای توریستی یونان در سال 2017 برای تعداد زیادی از گردشگران در حدود 27 میلیون نفر گردشگر برای کشور یونان به ثبت رسیده است. کشور یونان در زمینه گردشگری در رتبه 14 در کل جهان قرار دارد. این تعداد از گردشگر تعداد قابل قبولی به حساب می آید و نشان می دهد که این کشور در زمینه گردشگری از طرفداران زیادی برخوردار است. کشور یونان در بررسی های انجام شده در زمینه تعداد گردشگر به هر ساکن، رتبه 25 جهان را دارد و در میان کشورهای جنوب اروپا در صنعت گردشگری رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.

نمودار زیر میانگین گردشگرانی که در هر سال به یونان وارد می شوند را نشان می دهد.

ویزای توریستی یونان ویزای توریستی یونان

میزان در آمد های ناشی از صنعت توریسم در یونان در نمودار زیر نمایش داده شده است. اعداد بر حسب میلیون دلار می باشد.

ویزای توریستی یونان 1 ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان و جاذبه های توریستی این کشور

یکی از دلایلی که یک کشور را مقصدی جهت گردشگری قرار می دهد و انسان های زیادی علاقه مند می شوند تا به آن کشورها سفر نمایند، اماکن تفریحی، توریستی و دیدنی در آن کشورها است. کشور یونان از این لحاظ کشوری بسیار غنی می باشد زیرا مملو از آثار باستانی، شهرها و خیابان ها و جزایری زیبا است که موجب می شود این کشور مکانی بسیار دلنشین جهت سفر و گردش باشد. در زیر به چندین جاذبه توریستی در یونان می پردازیم.

ویزای توریستی یونان 2 ویزای توریستی یونان

معبد آکروپولیس

در شهر آتن واقع شده است و قدمت آن در حدود قرن پنج قبل از میلاد است.

جزیره سانتورینی

جزیره ای با ساختمان های زیبا، طبیعتی بکر و سواحلی شنی

ویزای توریستی یونان 3 ویزای توریستی یونان

مهاجرت به یونان

ویزای توریستی یونان و انواع آن

از آنجایی که کشور یونان یکی از کشورهای عضو حوزه شینگن می باشد، بنابراین جهت سفر به کشور یونان نیاز است که برای دریافت ویزای توریستی یونان که ویزای شینگن است درخواست نمایید. ویزای شینگن بسته به هدف سفر شما و مدت زمان آن متفاوت است و چندین نوع دارد که بنابر دلایل شما جهت سفر به یونان باید برای یکی از این انواع ویزا را درخواست دهید. البته برای دریافت ویزای توریستی یونان به منظور سفر توریستی به یونان و یا دید و بازدید از اقوام باید برای ویزای شینگن نوع C درخواست دهید. مدت این ویزا بسته به درخواست شما و پیشینه شما در زمینه دریافت ویزای شینگن می تواند از 3 ماه تا حتی یک سال باشد. در زیر به بررسی انواع ویزای شینگن می پردازیم.

 • ویزای نوع A

  در صورتی که افراد قصد داشته باشند که در طول سفر به کشوری ورود کرده و در فرودگاه پرواز خود را تغییر دهند باید از این نوع ویزا استفاده نمایند. بر اساس این ویزا شخص نمی تواند از فرودگاه خارج شود و فقط می تواند پروازش را در همان فرودگاه به کشورهای خارج از شینگن تغییر دهد.

 • ویزای نوع B

  شخص می تواند با دریافت این ویزا به کشورهای عضو حوزه شینگن وارد شود، از فرودگاه آن کشور خارج شده و از طریق زمینی از کشور خارج شده و به کشورهای خارج از حوزه شینگن سفر نماید.

 • ویزای نوع C

  این نوع ویزا، ویزایی است که اغلب افراد برای آن درخواست می دهند. در صورتی که شما قصد سفر به کشورهای عضو حوزه شینگن را دارید و جهت گردش و یا بازدید از اقوام خود می خواهید به این کشور ها وارد شوید باید برای این نوع ویزا درخواست دهید.

 • ویزای نوع D

  این نوع ویزا، ویزای بلند مدت حوزه شینگن است که اغلب افرادی که قصد تجارت، کار و تحصیل در کشورهای عضو حوزه شینگن را دارند باید برای این نوع ویزا درخواست دهند.

ویزای توریستی شینگن

ویزای توریستی یونان و مدارک مورد نیاز

به طور کلی جهت دریافت ویزای توریستی یونان و یا هر کشور دیگری نحوه ارائه مدارک و چیدمان آن از اهمیت بالایی برخوردار است. درصورتی که مدارکتان را به صورت کامل و بدون نقص ارائه ندهید، این موضوع می تواند دلیل محکمی برای ردشدن ویزای شما و ریجکتی پرونده باشد. در زیر به بررسی مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی یونان می پردازیم.

 • پاسپورتی که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده است و کپی آن
 • ارائه شناسنامه و کارت ملی به صورت ترجمه شده و کپی آنها که باید مورد تایید وزارت امور خارجه و قوه قضاییه باشد.
 • 2 قطعه عکس 4*6
 • رزرو هتل
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان که باید مورد تایید وزارت امور خارجه و قوه قضاییه باشد.
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای محصلین
 • گواهی تمکن مالی و گردش حساب شخص در 3 ماه گذشته
 • بیمه مسافرتی با تامین هزینه های درمان حداقل تا 30،000 یورو
 • دعوتنامه رسمی در صورت وجود
 • در صورت داشتن گذرنامه قبلی ارائه آن و تمامی صفحات پر شده آن توصیه می شود.

ویزای توریستی یونان و پروسه اقدام

جهت دریافت ویزای توریستی یونان نیازی به مراجعه حضوری به سفارت این کشور ندارید. تنها نیاز است که شما به سایت سفارت این کشور رجوع کرده و فرم درخواست خود را در این سایت پر نمایید. پس از پر نمودن مشخصات خود و مشخص نمودن تاریخ سفر خود در طی دو روز کاری برای شما ایمیلی ارسال خواهد شد که جهت دریافت ویزای توریستی یونان، زمان مصاحبه و تحویل مدارک شما در سفارت یونان مشخص شده و به شما اعلام خواهد شد. شما لازم است تا در تاریخ مشخص شده در سفارت یونان حضور به هم رسانید و همچنین تمامی مدارک مورد نیاز که در این مقاله به آن نیز پرداختیم را همراه خود داشته باشید. پس از انجام مصاحبه و انگشت نگاری، زمانی را برای بررسی مدارک و درخواست شما در نظر می گیرند تا پاسخ موافقت و یا مخالفت با ویزای شما داده شود. پس از آن در صورت موافقت با درخواست شما جهت ویزای توریستی یونان، ویزا برای شما صادر می شود و برچسب ویزا در پاسپورت شما زده خواهد شد. این برچسب تمامی اطلاعات مربوط به ویزای شما اعم از میزان اعتبار و غیره را نشان می دهد. این مقاله مربوط به موسسه حقوقی ملک پور بوده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیرقانونی می باشد. در این مسیر و جهت دریافت ویزای توریستی یونان هزینه هایی نیز خواهید داشت که در جدول زیر مشخص شده است.

هزینه ها
هزینه بابت ویزای توریستی 60 یورو
هزینه بابت خدمات 27 یورو

ویزای توریستی یونان و ریجکتی

گاهاً ممکن است تحت شرایطی درخواست شما جهت دریافت ویزای توریستی یونان با ردی و ریجکتی روبرو شود. دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد که می توان مهم ترین آنها را متقاعد نشدن افسر ویزا از علت سفر توریستی شما نام برد. زیرا یکی از عواملی که برای افسر ویزا بسیار اهمیت دارد واقعی بودن سفر توریستی شما است که مبادا شما قصد مهاجرت و پناهندگی و یا کار در آن کشور را داشته باشید. البته عوامل دیگری مانند چیدمان ناقص مدارک، نامعتبر بودن پاسپورت و یا مدارک ارائه داده شده، نبود تمکن مالی و یا وجود سوابق کیفری شخص نیز می تواند دلیل ریجکتی باشد.

این سوال برای بسیاری از افراد به وجود می آید که در صورت ردی درخواست شما جهت ویزای توریستی یونان، آیا این امکان وجود دارد که مجدد درخواست دهید. در جواب به این سوال باید گفت شما می توانید این کار را انجام دهید اما پیشنهاد می شود در صورتی که قصد درخواست مجدد را دارید، این درخواست را از کشور دیگری انجام دهید. در صورتی که قصد دارید برای دریافت ویزای توریستی یونان درخواست دهید و جهت بالاتر رفتن شانس شما برای موفقیت پیشنهاد می شود از موسسات معتبر در این زمینه استفاده نمایید. وکلای ما در موسسه حقوقی ملک پور آماده خدمت رسانی به شما بزرگواران در زمینه دریافت ویزای توریستی و یا هر نوع ویزای دیگری هستند.

اقامت یونان

ویزای توریستی یونان و وقت سفارت یونان

برای دریافت ویزای توریستی یونان نیاز است که حداقل 3 ماه قبل از زمان سفر خود برای دریافت این ویزا اقدام نمایید. پیشنها می شود که حتما از 3 ماه قبل از سفر تمامی مدارک لازم جهت سفر توریستی خود را آماده نمایید تا به محض مشخص شدن زمان مصاحبه شما تمامی مدارک آماده بوده و بدون هیچگونه نقصی بتوانید این مدارک را ارائه دهید. شما باید ابتدا درخواست خود را جهت مصاحبه در سایت سفارت یونان ثبت نمایید و به آدرس ایمیل سفارت یونان ایمیل نمایید.

پس از مشخص شدن زمان مصاحبه، به شما ایمیلی به این مضمون داده خواهد شد و نیاز است که خود شخص به صورت حضوری در زمان مشخص شده در سفارت یونان حضور به هم رساند. ساعات كاري سفارت یونان در تهران همه روزه به جز جمعه و شنبه می باشد.

ویزای توریستی یونان 4 ویزای توریستی یونان

سایت سفارت یونان:

https://www.mfa.gr/missionsabroad/en/iran.html

آدرس ایمیل سفارت یونان: gremb.teh@mfa.gr

آدرس سفارت یونان در تهران : خیابان ولیعصر، بلوار اسفندیار، پلاک ٤٣

تلفن :22056784 (021)

22050533 (021)

ویزای توریستی یونان و تمدید آن

در صورتی که شما قصد تمدید ویزای توریستی یونان را دارید می توانید برای این موضوع درخواست دهید. تنها نیاز است که دلایل تمدید ویزا و دلایل سفر خود را به صورت منطقی نشان داده و تمامی مدارک لازم در این زمینه را داشته باشید. دلایل بسیاری وجود دارد که شما می توانید با استناد به آن برای تمدید مجدد ویزای خود درخواست دهید. به طور مثال ازدواج ناگهانی یکی از خویشاوندان شما و یا مرگ ناگهانی آنها، نیاز برای اقامت جهت ادامه درمان و یا وقوع عوامل طبیعی که امکان بازگشت شما را غیر ممکن کرده است. در این صورت شما با ارائه درخواست تمدید خود و همچنین مدارک لازم دال بر دلایل تمدید ویزای توریستی یونان و مدارک دیگری همچون داشتن تمکن مالی که نشان دهد در طول زمانی که ویزای شما تمدید می شود و شما قصد دارید مجددا در کشور یونان حضور داشته باشید، شما می توانید از پس هزینه های خود بر بیایید، برای تمدید ویزای خود اقدام نمایید. جهت تمدید ویزای خود حتما حداقل یک هفته مانده به اتمام زمان ویزای قبلی خود اقدام نمایید تا زمان را برای تمدید ویزای خود از دست ندهید.

ویزای توریستی یونان به صورت تضمینی

در صورتی که شما قصد دارید ویزای توریستی یونان را به صورت تضمینی اخذ نمایید، لازم به ذکر است که هیچگاه در خصوص مسائل بین الملل نمی توان گفت که اتفاقی به صورت صد در صد روی خواهد داد. دریافت ویزای توریستی یونان نیز از این قاعده مستثنا نیست. اما در صورتی که شما قصد دارید شانس موفقیت دریافت ویزای خود را بالا ببرید می توانید از وکلای مجرب در این زمینه استفاده نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با دارا بودن 15 سال سابقه کار در زمینه مهاجرت و اخذ ویزاهای توریستی، در صورتی که شخص شرایط اولیه دریافت ویزای توریستی اعم از پاسپورت قوی و توانایی نشان دادن توانایی مالی و وابستگی در ایران را داشته باشد، پرونده شخص را پذیرفته و برای دریافت ویزای توریستی یونان برای شما بزرگواران اقدام نموده و شما را همراهی خواهند کرد.

ویزای توریسیتی یونان با وثیقه یا بدون وثیقه

جهت دریافت ویزای توریستی یونان شما می توانید بدون پرداخت وثیقه نیز برای این ویزا درخواست دهید. به طور قطع در صورتی که شما دعوتنامه رسمی از کشور یونان داشته باشید این موضوع به شدت به شما کمک می کند که در پروسه دریافت ویزای توریستی یونان موفق شوید. اما در صورتی که شانس موفقیت خود را در دریافت ویزای توریستی یونان پایین می بینید و فکر می کنید احتمال دریافت این ویزا برای شما پایین است می توانید از موسسه حقوقی ملک پور کمک بگیرید. موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه با دریافت وثیقه می تواند به شما کمک نماید. شما می توانید مبلغی را به عنوان ضمانت برگشت خود به موسسه پرداخت نمایید تا موسسه با در نظر گرفتن تمهیداتی امکان دریافت دعوت نامه و ویزای توریستی را برای شما فراهم آورد. از این رو جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا به طور کامل شما را راهنمایی نمایند.

ویزای توریستی یونان و نکات مهم

در زمینه دریافت ویزای توریستی یونان نکات بسیار مهمی وجود دارد که توجه به آنها مطمئنا در شانس موفقیت شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. برای دریافت ویزای توریستی یونان حتما به نکات زیر توجه فرمایید.

 • در سایت سفارت یونان به صورت کاملا دقیق و صریح ذکر شده است که در صورتی برای دریافت ویزای توریستی یونان درخواست دهید که در طول سفر توریستی شما در حوزه شینگن بیشترین تایم حضور شما در کشور یونان باشد و ورود و خروج شما به حوزه شینگن از طریق کشور یونان اتفاق بیافتد.

 • به این نکته توجه فرمایید که در صورتی که شما برای ویزای توریستی یونان درخواست نمایید و این ویزا را دریافت کنید اما ورود و یا خروج شما از کشور دیگری از منطقه شینگن اتفاق بیافتد، سفارت یونان در صورت درخواست مجدد جهت ویزای توریستی یونان، به طور حتم درخواست شما را رد خواهد کرد.

 • اگر ویزای شینگن را به مدت 3 ماه دریافت کرده اید باید حتما 3 ماه پس از انقضای ویزای خود در خارج از حوزه شینگن باشید تا بتوانید مجدد برای این ویزا درخواست دهید.

 • حتما از 3 ماه قبل از سفر خود جهت دریافت ویزای توریستی یونان اقدام نمایید.

 • گفته شده است که مدت زمانی که سفارت یونان به شما اعلام می دارد که جواب ویزای شما داده خواهد شد اغلب 2 هفته است اما این مدت زمان ممکن است تا یک ماه نیز به طول بیانجامد.

ویزای توریستی یونان و خدمات موسسه MIE

در زمینه ویزای توریستی یونان، موسسه حقوقی ملک پور می تواند به صورت کاملا حرفه ای شما را همراهی نماید. یکی از نکات بسیار مثبت در مورد موسسه حقوقی ملک پور، توجه این موسسه به شرایط شخص و بررسی شرایط او پیش از اقدام است تا هیچگونه هزینه و زمانی از شما هدر نرود. در زمینه ویزای توریستی یونان نیز موسسه حقوقی ملک پور ابتدا شرایط شما را بررسی می نماید و در صورتی که شانس موفقیت شما را در این زمینه بالا ببیند به شما پیشنهاد می دهد تا برای این پروسه اقدام نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش نه تنها در زمینه ویزای توریستی یونان می تواند شما را همراهی نماید بلکه برای دریافت ویزای توریستی تمامی کشورهای جهان و همچنین دریافت ویزاهای دیگری جهت مهاجرت از جمله ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … نیز می تواند به شما بزرگواران یاری رسانده و با ارائه مشاوره تخصصی شانس موفقیت شما را افزایش دهد.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای توریستی یونان و سخن پایانی

ویزای توریستی یونان را همانگونه که در این مقاله مطالعه نمودید می توانید بدون وثیقه و در صورت داشتن مدارک کامل و معتبر درخواست دهید. از آنجایی که کشور یونان جزو کشورهای عضو حوزه شینگن می باشد، شما می توانید از طریق دریافت ویزای توریستی این کشور به دیگر کشورهای عضو حوزه شینگن نیز سفر کنید. نکات بسیاری در این زمینه بیان شد اما توجه به یک نکته خالی از لطف نیست و آن اهمیت دریافت مشاوره با کارشناسان متخصص در این زمینه است. زیرا در صورتی که سفارت کشوری در ارائه ویزای شینگن بسیار سخت گیر باشد، متخصصین این امر بر اساس تجربه می توانند شما را به سمت کشورهای دیگر عضو حوزه شینگن که شرایط مساعدتری برای ارائه ویزای توریستی دارند سوق دهند تا شانس موفقیت شما بالاتر رود. در این زمینه شما می توانید از موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش استفاده نمایید و از طریق مشاوره رایگان با مشاوران مجرب این موسسه شانس موفقیت خود را بالاتر ببرید. همچنین شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در زیر این مقاله در قسمت دیدگاه، نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.