ویزای توریستی چین

 • ویزای توریستی چین و شرایط عمومی
 • ویزای توریستی چین و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی چین و مدت درخواست
 • ویزای توریستی چین و تمدید آن
 • ویزای توریستی چین و وقت سفارت رومانی
 • ویزای توریستی چین و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی چین (با وثیقه یا بدون وثیقه)
 • ویزای توریستی چین و خدمات موسسه MIE
 • ویزای توریستی چین و ریجکتی
 • ویزای توریستی چین تضمینی و با گارانتی
 • ویزای توریستی چین و نکات مهم
ویزای توریستی چین ویزای توریستی چین

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای توریستی چین و مقدمه ای بر آن

ویزای توریستی چین و شرایط اخذ ویزای توریستی چین و مدارک و ملزومات ویزای توریستی چین در این مقاله به صورت علمی و دقیق مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی چین شامل چه مواردی می باشند؟ شرایط سفر تفریحی به چین چیست؟ چین همواره از کشور های محبوب برای تجار و افراد گردشگر بوده است. چین به علت پیشینه تاریخی، وجود آثار باستانی، فرهنگ هیجان انگیز و… همواره گزینه مناسبی برای گردشگری بوده است. همچنین به علت جمعیت زیاد و نیروی کار ارزان و وجود تعداد زیاد کارگران، گزینه مناسبی برای تجار بوده است. در صورت نیاز می توانید با تماس با کارشناسان ارشد و مشاورین حقوق بین الملل و مهاجرت، اطلاعات خود را در سطح یک وکیل مهاجرتی افزایش دهید یا با مراجعه به سایت موسسه حقوقی ملک پور در این موضوعات اطلاعات کسب کنید.

ویزای توریستی چین و شرایط عمومی

ویزای توریستی چین برای کشور هایی نیاز به اخذ نیست. کشور هایی مثل بوسنی و هرزگوین، امارات، قطر، ژاپن و سنگاپور برای ورود به چین نیازی به ویزا برای مدتی محدود (نهایتاً 90 روز) ندارند. عموما افرادی که قصد اقامت کمتر از 90 روز در چین را دارند، می توانند با دریافت ویزای توریستی چین (L Visa) اجازه ورود به کشور چین را کسب کنند. کسب ویزای توریستی به ویژگی های فرد بستگی دارد و عموما با انجام اعمالی، می توان درصد صدور ویزای توریستی چین را افزایش داد. طبق پیمان بین الملل کنسولی، هر شهروندی می تواند برای ورود به کشور دیگر درخواست دهد. با این حال هر کشوری می تواند درخواست ویزای هر متقاضی را رد یا قبول کند. چین نیز از این قاعده مستثنی نیست. پس هر شهروندی نباید این انتظار را داشته باشد که ویزای او مورد قبول دولت آن کشور قرار گیرد. در ادامه به مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی چین خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی چین و مدارک مورد نیاز

هر ویزای توریستی، طبیعتاً نیازمند مدارک مورد نیازی برای صدور می باشد. نیازمندی های صدور ویزا می تواند مدارک هویتی باشد و یا مدارک مالی. در ادامه به مهم ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کشور چین خواهیم پرداخت:

 • ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و وجود صفحات خالی برای درج ویزا

 • تکمیل فرم درخواست(با حروف بزرگ انگلیسی تکمیل شود) که در لینک رو به رو نمونه فرم درخواست ویزای توریستی چین جای گذاری شده است

 • ارائه عکس که با فرمت عکس پاسپورت همخوانی داشته باشد

 • ارائه بلیط رفت و برگشت

 • ارائه رزرو هتل

 • ارائه دعوت نامه

 • بیمه نامه معتبر

 • ارائه بیمه نامه معتبر

 • اثبات تمکن مالی

 • پرداخت هزینه ویزا (برای ایرانیان در حالت عادی 45 دلار امریکا و در حالت فوری 70 دلار می باشد)

جدول هزینه های مورد نیاز برای صدور ویزای توریستی چین در دیگر کشور ها به شرح زیر می باشد:

55 ویزای توریستی چین

مهاجرت به چین

ویزای توریستی چین و مدت درخواست

ویزای توریستی چین دارای مراحل و مقدماتی است. در ابتدا باید مدارک و ملزومات ویزا به مقامات مربوطه تحویل داده شود. بعد از انجام مراحل اولیه، معمولا مدت درخواست ویزای توریستی چین، 4 روز کاری به طول می انجامد. متقاضیان ایرانی در صورت در خواست صدور فوری ویزا، می توانند با پرداخت هزینه اضافی 70 دلار، این پروسه را به دو یا سه روز تبدیل کنند.

ویزای توریستی چین و تمدید آن

ویزای توریستی چین زمانی که صادر می شود، طبیعتا دارای اعتبار می باشد. در صورتی که اعتبار ویزای شما به پایان برسد، شما می توانید با ترک خاک کشور چین در خواست تمدید و یا تبدیل ویزای خود را به کنسولگری و سفارت مربوطه تحویل دهید. نکته مهمی که در این حین باید رعایت کنید این هست که 7 روز قبل از تاریخ انقضای ویزای خود باید به این ارگان مراجعه کنید.

نکته مهم این است که ویزای توریستی چین قابل تمدید و تبدیل به ویزای دیگر در کشور مقصد نیست. عموماً برای تمدید ویزای توریستی چین، مدت زمان یک ماهه را در نظر می گیرند. اما این نکته هم در نظر بگیرید که مدت ویزای تمدیدی، نباید بیشتر از مدت ویزای اصلی باشد. تمدید ویزای توریستی چین می تواند در خاک چین صورت پذیرد و با مراجعه به اداره محلی ورود و خروج، تمدید ویزا صورت گیرد.

ویزای توریستی چین و وقت سفارت چین

ویزای توریستی چین در ایران به سادگی دریافت می شود. اولاً، نیازمند دریافت وقت سفارت نیست. چرا که تا نهایتا 4 روز کاری، درخواست شما را بررسی می کنند. همچنین سایت سفارت چین برای اتباع ایرانی، چندان رسیدگی جالبی به آن پرداخته نشده است. پس با مراجعه به سفارت و کنسولگری کشور چین، می توانید ویزای توریستی خود را از کشور چین دریافت کنید و سفر هیجان انگیز خود را به کشور تاریخی و متمدن چین آغاز کنید.

آدرس سفارت چین: تهران-خیابان موحد دانش-نبش خیابان فیروزبخش- سفارت چین

تلفن: 02122291240

http://ir.chineseembassy.org/

ویزای توریستی چین و پروسه اقدام

ویزای توریستی چین همانند هر ویزای دیگری مراحل و پروسه ای برای اخذ و دریافت دارد. پروسه اقدام به این حالت می باشد. ابتدا باید به سفارت چین در تهران واقع در خیابان موحد دانش مراجعه کرد. سپس با توجه به نوبت خود، مدارک و ملزوماتی که در بالا بدان پرداختیم و مراحلی که در بالا ذکر شد را سپری کرده و برای اقدام برای درخواست ویزای توریستی کشور چین قدم برداشت. طبق مطالب فوق الذکر، این نوع از ویزا (L Visa) برای سفر های توریستی و تجاری کوتاه مدت تا سقف 90 روز صادر خواهد شد. بعد از 2 الی 4 روز پس از اتمام مدارک، ویزای شما صادر می شود و از شما در خواست می شود که برای مراجعه مجدد به سفارت چین اقدام کنید تا استیکر ویزا در پاسپورت شما درج شود. بعد از الصاق استیکر ویزای توریستی کشور چین، شما می توانید با توجه به بلیط خود سفر خود را به کشور زیبای چین آغاز کنید.

لازم به ذکر است که در صورت عدم استفاده از ویزای خود در مهلت اعطا شده، ویزای شما منقضی می شود و برای سفر به کشور چین به صورت توریستی، باید دوباره مراحل را طی کنید و صدور ویزای شما انجام شود.

نمونه فرم ویزای توریستی کشور چین:

77 ویزای توریستی چین 

نمونه ویزای توریستی چین:

88 ویزای توریستی چین

هزینه های زندگی در چین

ویزای توریستی چین (با وثیقه یا بدون وثیقه)

یکی از مدارکی که باید به منظور اخذ ویزای توریستی چین به سفارت ارائه داد که شانس بسیار بالایی برای اخذ ویزا برای متقاضی ایجاد کند، داشتن دعوت نامه ی توریستی است. این دعوت نامه می تواند از یک شرکت بزرگ و یا از یک شخص معتبر که اقامت این کشور را دارد می تواتند صادر شود .

معمولاً‌ اگر در سفر توریستی چین برای افراد متقاضی ویزای توریستی چین اتفاقی از جمله جرم و یا جنایتی رخ دهد و یا شخص متقاضی درخواست پناهندگی در این کشور نماید برای شخصی که به وی دعوت نامه داده است عواقبی بدی خواهد داشت .

این موضوع سبب شده است تا برای اخذ ویزای توریستی چین وثیقه ای به عنوان امانت و ضمانت از شخص متقاضی اخذ شود و با داشتن این اوصاف وکیل بین المللی که در این پرونده ورود کرده است با خیال راحت بتواند به امور ویزای توریستی متقاضی بپردازد. حال این وثیقه می تواند سند ملکی باشد یا مقداری پول در حساب بانکی. این عوامل می تواند از خطر مردود شدن ویزای شما جلوگیری کند.

ویزای توریستی چین و خدمات مؤسسه MIE

ویزای توریستی چین می تواند از طرف بسیاری از ارگان ها و یا آژانس های بین المللی و یا مسافرتی صادر شود. عموماً این گونه سازمان ها با صدور یک دعوت نامه از طرف شخص یا وکیل مهاجرتی و یا شعبه از آن سازمان در کشور چین، می توانند برای افراد متعددی با توجه به شرایط ذکر شده، ویزای توریستی چین را اخذ نمایند. موسسه حقوقی ملک پور برای این نوع از ویزا، می تواند خدمات و امکاناتی را برای شما عزیزان که متقاضی سفر به کشور زیبای چین هستید را فراهم آورد. شما می تواند با تماس با کارشناسان ارشد و مشاورین زبده، در خصوص دریافت ویزای توریستی چین، راهنمایی ها و مشاوره های مفیدی را دریافت کنید و در خصوص سفر خود آگاهی های لازم را اخذ نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

ویزای توریستی چین و ریجکتی

هر نوع ویزایی ممکن است مورد قبول یا رد توسط مقامات رسمی صدور ویزای هر کشوری واقع شود. ویزا های توریستی از این قاعده مستثنی نیستند. در صورت رد شدن و یا به اصطلاح ریجکت شدن ویزای توریستی خود، می توانید دوباره درخواست دهید و یا درخواست تجدید نظر دهید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. مامور کنسولگری می تواند تشخیص دهد که آیا درخواست شما را همچنان بررسی کند یا خیر. اما در صورت درخواست مجدد، موسسه حقوقی ملک پور به شما توصیه می کند که از یک نهاد و یا آژانس معتبر اقدام کنید. چرا که با این روند به صورت حرفه ای تر برخورد خواهد کرد.

 ویزای توریستی چین ممکن از هشت دلیل برای رد شدن داشته باشد که به اختصار به آن می پردازیم:

 • اشتباه در تکمیل فرم

 • عکس ارسالی با مشخصات هماهنگی نداشته باشد

 • مفقود شدن مدارک

 • متقاضی از کشور های در حال جنگ یا حمله تروریستی و یا از مناطق نا آرامی سیاسی باشد

 • داشتن سوء سابقه کیفری

 • متقاضی بیش از حد مجاز در کشور چین یا هر کشور دیگر اقامت غیر قانونی داشته باشد

 • متقاضی دارای بیماری های واگیر دار مثل ایدز و یا هپاتیت ب باشد

 • متقاضیانی که در عرصه رسانه ای، صنایع مذهبی یا نظامی باشد. دولت چین در این نوع از حرفه ها حساسیت خاصی دارد

 • متقاضی دارای بیماری های واگیر دار مثل ایدز و یا هپاتیت ب باشد

ویزای توریستی چین تضمینی و با گارانتی

به طور کلی صدور هر نوع ویزایی برای هر کشوری امکان دارد، اما تضمینی نیست. حتی اگر شما تمام شرایط لازم برای صدور یک ویزای توریستی را داشته باشید، در نهایت افسر ویزا و یا مامور کنسولی کشور مقصد است که تصمیم میگیرد برای شما ویزایی را صادر کند یا خیر. به بیان دیگر، این طور می توان ارزیابی کرد که صدور ویزا یک امر نسبی ست. یعنی ممکن است صادر شود یا صادر نشود. پس اینطور نمی توان بیان کرد که صدور ویزا را می توان تضمین کرد. چه ویزای توریستی کوتاه مدت باشد و چه ویزای بلند مدت تحصیلی و یا هر نوع ویزای دیگر. کارشناسان و مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور همواره در خدمت شما هستند که راهنمایی ها و شرایط لازم را برای شما سروران آگاهی بخشند و از شرایط ماهوی و شکلی اصدار ویزا برای شما اطلاعات کافی را منتقل کنند.

ویزای توریستی چین و نکات مهم

با ویزای توریستی چین اجازه اقامت کوتاه مدت در کشور چین را خواهید داشت. درخواست صدور ویزای توریستی چین می‌بایست کمتر از 1 ماه قبل از سفر به این کشور به سفارت و کنسولگری ارائه گردد.  دارندگان ویزای توریستی چین حق کار کردن در این کشور را ندارد مگر در شرایط خاص که از خود اداره مهاجرت این اجازه به او اعطا شود.

ویزای توریستی چین و سخن پایانی

ویزای توریستی چین و مراحل اخذ ویزای توریستی چین و همچنین مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی چین در این مقاله به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار دادیم. با توجه به تاریخ کهن چین سالیانه طرفداران بسیاری برای بازدید از این کشور از طریق ویزای توریستی چین اقدام به سفر به این کشور زیبای آسیایی می نمایند. متقاضیان اخذ این ویزا می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای توریستی چین مقالات ما را با کلیدواژه ملک پور جستجو کرده و آن را مطالعه بفرمایند. در صورت به وجود آمدن سوالات و یا ابهاماتی در قبال ویزای توریستی چین شما متقاضیان نیست می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از راهنمایی های وکلای موسسه برخوردار گردید. در آخر و در انتهای این مقاله نیز می‌توانید پرسش‌های خود و نظراتتان را اعلام کنید و در سریعترین زمان ممکن به آنها پاسخ داده شود.