ویزای توریستی هلند

ویزای توریستی مورد توجه بسیاری از مردم قرا گرفته است که شخص از طریق ویزای توریستی به کشور مورد نظر خود به مدت کوتاه اقامت دارد .ایا برای سفر به هلند نیاز به ویزا دارید؟ایا قصد سفر به هلند را دارید؟ایا از شرایط ویزای توریستی هلند اطلاع دارید؟ایا میدانید هلند عضو اتحادیه اروپا است؟ایا میدانید  با ویزای شینگن  میتوانید به کشور هلند سفر کنید؟ایا از مدت زمان ویزای توریستی  هلند اطلاع دارید؟ اگر قصد سفر به هلند را از طریق توریستی و ویزای شینگن را دارید با موسسات حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از شرایط ویزای توریستی هلند از طریق مشاورین برجسته اطلاع کسب کنید.

 

 

ویزای توریستی هلند

پایتخت رسمی کشور هلند شهر امستردام است.زبان رسمی مردم هلند،هلندی است.این زبان شاخه ای از زبان های ژرمن محسوب میشود و به المانی شباهت بسیار دارد.مساحت هلند ۵۲۶/۴۱ کیلومتر مربع است و واحد پول ان یورو میباشد. ویزای هلند از سال ۱۹۹۵ به عنوان عضو اتحادیه اروپا در منطقه شینگن محسوب میشود.ویزای توریستی هلند به اشخاصی تعلق میگیرد که قصد بازدید و اقامت برای مدت معینی رادر این کشور را دارند. برای سفر به کشور هلند نیاز به اخذ ویزای شینگن است. برای اخذ ویزای شینگن حضور شخص متقاضی برای انگشت نگاری و مصاحبه در سفارت الزامی است.در ویزای توریستی به شخص متقاضی اجازه کار را نمی دهند و برای اشتغال به کار باید مجوز کار را از کشور هلند اخذ نمایند. مدت زمان ویزای توریستی در هلند ۹۰ روز است (به مدت ۳ ماه) که شخص متقاضی قبل از اتمام ویزا باید کشور هلند را ترک نماید.شخص متقاضی ویزای توریستی هلند باید دارای بیمه مسافرتی باشد که تا سقف ۳۰ هزار یورو را پوشش دهد.

برای اخذ ویزای شینگن باید در یکی از سفارتخانه و یا کنسولگری هلند مراجعه نمایید . اگر سفارت یا کنسولگری هلند در کشوری که در آن زندگی میکنید وجود ندارد شما میتوانید لیست سفارتخانه ها و کنسولگری مسئول برای اقامت کوتاه مدت (شینگن) است می توانید برای  اخذ ویزای هلند در هر کشور اقدام نمایید. ویزای شینگن اقامت کوتاه مدت است که به صورت خودکار شما حق ورود به کشورهای عضو شینگن را دارید.وشما در مدت معینی میتوانید در کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشید شخص متقاضی  باید قادر به اثبات تمکن مالی  برای مدت  اقامت خود در منطقه ی شنگن باشد. در هلند این حداقل € ۳۴ برای هر فرد در هر روز اقامت  است. درسال ۲۰۱۴، هلند در مجموع ۴۴۹،۵۲۰ ویزای شینگن یکنواخت صادر کرده است.

برای ویزای شنگن باید به کنسولگری ۳ ماه قبل یا حداقل ۱۵ روز کاری قبل از سفر اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی هلند:

۱) اولین گزینه برای اخذ ویزای توریستی هلند دانلود فرم درخواست و تکمیل فرم ویزای کشور مقصد است که باید در دو نسخه تکمیل شود

ومی توانید فرم درخواست ویزای الکترونیکی هلند را تکمیل نمایید و سپس نسخه را چاپ نمایید و کپی از ان را داشته باشید.

۲)عکس باید از فرمت گذرنامه باشد و پیوست مدارک شود.

۳) ارائه پاسپورت معتبر و کپی از ویزاهای قبلی خود – برای حداقل ۳ ماه بعد از تاریخ بازگشت  مورد نیاز است. گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی باشد.

۴) قبل از ویزا  برای خرید بلیط  ارائه کپی از رزو و بازگشت بلیط مورد نیاز است

۵)بیمه سفر برای گرفتن ویزا ی توریستی با حداقل پوشش تا ۳۰،۰۰۰ € در هلند و کل منطقه شنگن

۶)نامه هدف از سفر به هلند و برنامه سفر

۷)رزرو بلیط سفر پرواز با تاریخ و شماره پرواز مشخص ورود و خروج از هلند

۸)ارائه  رزو از محل سکونت برای تمام مدت اقامت در هلند

۹)مدرک وضعیت مدنی گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی مرگ همسر، کارت جیره بندی در صورت وجود

۱۰)ارائه  تمکن مالی کافی برای مدت اقامت در هلند

توصیه می شود که کپی اسنادی که شخص متقاضی برای ویزای توریستی  هلند اقدام میکند(برای مثال نامه های دعوت، تأیید سفر، بیمه خدمات درمانی پزشکی، اسناد دیگر و بیان هدف اقامت خود را) به سفارت ارائه دهید.  هدف شخص از ویزای توریستی (بازدید خانواده / دوستان – ویزا کسب و کار ) است و نوع ویزای صادر شده بر حسب درخواست شخص متقاضی ارائه میشود.

بازدید خانواده: این ویزا به متقاضیانی که قصد بازدید از خانواده و یا دوستان خود را در هلند را دارند صادر میشود. این ویزا برای اقامت تا ۳۰ روز معتبر است.

ویزای کسب و کار: درخواست ویزای کسب و کار برای اهداف کسب و کار است. این ویزا برای کمتر از ۹۰ روز داده می شود.

ارائه این مدارک به سفارت به بالا بردن شانس ویزا  کمک می کند . لطفا توجه داشته باشید که تمام اسناد و مدارک اصلی به زبان فارسی به زبان انگلیسی توسط مترجم رسمی ترجمه شود. لازم نیست به این اسناد مهر وزارت امور خارجه و / یا وزارت دادگستری باشد.

بازدید از هلند بدون ویزا:

شما می توانید  بدون ویزا به کشور  هلند سفر کنید. اگر ملیت خود را در لیستی از ملیت های ویزای شنگن(ساکنان اتحادیه اروپا)  باشد نیاز به صدور ویزا  نمی باشد.

ویزای بلند مدت هلند:

اگر تمایل به ماندن بیشتر از ۹۰ روز در هلند هستید قوانین مختلف اعمال می شود  و نیاز به مجوز اقامت موقت است.برای تمدید ویزای هلند شخص باید بعد از اتمام ویزا از کشور خارج شود و دوباره تقاضای ویزای توریستی هلند را بدهد. برای اقامت متوالی برای بیش از ۹۰ روز (به عنوان مثال ماندن با شریک زندگی یا به منظور کار) دعوت نامه باید توسط میزبان ارسال شود. اجازه اقامت از طریق (سفارتخانه هلند و یا کنسولگری) ارائه می شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای هلند در ایران، عکس و فرم درخواست ویزا را صحیح تکمیل کنید. تا وقت ملاقات برای دریافت ویزای خود مشخص شود. تاریخ قرار ملاقات و زمان سفارت نمی تواند تغییر کند.

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا اطلاعات جامع و کامل در مورد ویزای توریستی هلند در اختیار شما عزیزان قرار دهیم که اگر قصد اقامت کوتاه مدت در هلند را دارید از طریق ویزای توریستی بتوانید اقدام نمایید و اگر نیاز به اطلاعات بیشتر دارید با موسسات حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.