آیا از شرایط اخذ  ویزای توریستی کشور هلند  اطلاع دارید؟  آیا میدانید چه کسانی میتوانند برای اخذ  ویزای توریستی کشور هلند  اقدام کنند ؟ آیا میدانید برای   اخذ  ویزای توریستی کشور هلند    چه اقداماتی لازم است؟ آیا میدانید چگونه میتوان برای اخذ  ویزای توریستی کشور هلند  اقدام کرد؟ آیا از مدارک مورد نیاز برای اخذ  ویزای توریستی کشور هلند  اطلاعی دارید؟

آیا میدانید  ویزای توریستی کشور هلند  چه مدت اعتبار دارد؟  ؟ آیا  از مزایای اخذ  ویزای توریستی کشور هلند  اطلاعی دارید؟  آیا میدانید چه زمانی میتوان برای اخذ  ویزای توریستی کشور هلند  اقدام کرد؟ آیا میدانید چه زمانی ممکن است درخواست شما برای اخذ  ویزای توریستی کشور هلند  رد شود؟ آیا میدانید محدوده شنگن چیست؟ با ما در موسسه مشاوره ای MIE همراه شوید و پاسخ سوالات خود را بیابید.

در این مقاله مباحثی در زمینه :

منطقه شنگن
هدف از ویزای شنگن
انواع ویزا
ویزای ترانزیت فرودگاه
ویزای کوتاه اقامت
     ویزای بلند اقامت را خواهیم خواند.

در ابتدا لازم میدانیم توضیحاتی در ارتباط با محدوده شنگن بیان کنیم.

1 17 ویزای توریستی هلند

منطقه شنگن

ویزای شنگن ویزای کوتاه مدتی است که اجازه اقامت کوتاه مدتی را  به دارنده آن برای سفر و اقامت در منطقه شنگن خواهد داد. منطقه شنگن ۲۶ کشور را پوشش می دهد .

کشورهای شنگن) بدون کنترل مرزها داخلی)   عبارتند از:

اتریش، بلژیک، جمهوری، چک ،دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا ،لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا ،هلند ،نروژ، لهستان، کشور پرتغال، اسلواکی، اسلوونی ،اسپانیا ،سوئد ،سوئیس.

 

هدف از ویزای شنگن

ویزای شنگن مجوز صادر شده توسط دولت شنگن است که به واسطه این مجوز  حمل و نقل و  یا اقامت در منطقه شنگن برای حداکثر ۹۰  روز در هر دوره ۱۸۰ روزه (ویزای کوتاه اقامت) و یا حمل و نقل از طریق مناطق حمل و نقل بین المللی از فرودگاه در منطقه شنگن ( ‘ویزای ترانزیت فرودگاه’) میسر میشود.

اگرشما تمایل به ماندن در کشور هلند برای حداکثر ۹۰ روز، را دارید میتوانید تقاضای یک ویزای اقامت کوتاه مدت کنید . این که آیا برای ورود به کشور هلند نیازمند  ویزا  هستید، بستگی به ملیت و تبعیت شما دارد.اما  اگر شما   برای ورود به کشور هلند نیاز به ویزا ندارید همچنان  نیاز به پاسخگویی به الزامات مورد نیاز   را خواهید داشت که در ادامه مفصلا در مورد آن بحث خواهیم کرد..
شما میتوانید برای ویزای اقامت کوتاه مدت کشور هلند برای مقاصد مختلف، از جمله تعطیلات، سفر،  کسب و کار، ملاقات با خانواده ، یک کنفرانس و یا یک رویداد ورزشی، و یا تنها برای اهداف حمل و نقل اقدام کنید. با ویزای اقامت کوتاه مدت کشور هلند  شما میتوانید در منطقه شنگن برای حداکثر ۹۰ روز در هر دوره از ۱۸۰ روز باقی بمانید. تاریخ ورود به عنوان اولین روز اقامت در قلمرو کشور هلند و تاریخ خروج آخرین روز اقامت در قلمرو کشور هلند در نظر گرفته میشود.

تمدید ویزای محدوده شنگن:
ذکر این نکته حائز اهمیت است که شخص پس از طی مدت زمان ۹۰ روزه تنها در صورتی میتواند برای تمدید ویزای خود اقدام کند که مدت ۹۰ روز از کشور محدوده شنگن خارج شده و مجددا درخواست ویزا کند. اما   موارد استثنایی هم وجود دارد که میتوان ویزای کشور هلند را از داخل کشور هلند تمدید کرد این موارد استثنایی ممکن دلایل شخصی یا انسان دوستانه مانند بیماری باشد. در اینصورت شخص میتواند ویزای خود را برای حداکثر ۹۰ روز دیگر تمدید کند.

ویزای شنگن به صورت های ذیل ارائه می شوند:

تک ورود-Single-entry: بدین معنا می باشد که شخص متقاضی تنها یکبار می تواند با استفاده از ویزای Single-entry وارد منطقه شنگن و از آن خارج شود. پس از خروج شما  از منطقه شنگن بدون در نظر گرفتن تاریخ اعتبار و روزهای مجاز ویزا، باطل خواهد شد.

ورود متعدد-Multiple-entry: این ویزا نیز بمدت ۹۰ روز است و تعداد روزهایی که شما در منطقه شنگن بوده اید در زمان خروجتان از شنگن از مدت زمان ویزای شما کسر می گردد. با هر بار ورود و خروج شما تعداد روزهای باقیمانده برای شما لحاظ می گردد. و بر اساس تعداد روزهای باقیمانده شما می توانید در منطقه شنگن تردد کنید. کنید  که پس از اتمام  مهلت ویزا باید هلند را ترک کرده باشید  و یا برای تمدید آن اقدام نمائید. عدم تمدید ویزا می تواند مشکلاتی را برای شما بوجود آورد.

2 13 ویزای توریستی هلند

انواع ویزا

۳  نوع ویزا  برای افرادی که مایل به بازدید از کشور هلند هستند  وجود دارد:

*  ویزای ترانزیت فرودگاه A

*  ویزای بلند اقامتD

* ویزای کوتاه اقامت C

نوع ویزا بر روی برچسب ویزا مشخص شده و با استفاده از حروف ‘A’ ، ‘C’ و یا ‘D’ نشان داده میشود.

 

ویزای ترانزیت فرودگاه (A) :

ویزای ترانزیت فرودگاه نوع (A) برای ترانزیت از طریق مناطق حمل و نقل بین المللی از فرودگاه واقع در منطقه شنگن معتبر است، اما برای ورود به خاک یک کشور در محدوده شنگن نیست. این نوع ویزا برای افرادی صادر میشود که اجازه خروج از فرودگاه را نداشته و به قصد تعویض هواپیمای خود وارد کشور هلند میشوند. و به عنوان منطقه گذر از کشور هلند استفاده کردهو میتوانند از طریق مرز زمینی به کشور دیگر بروند.

این که آیا شما نیاز به ویزای ترانزیت فرودگاه شنگن دارید  بستگی به ملیت شما دارد.

فهرست کشورهای نیازمند ویزای ترانزیت فرودگاه:
اتباع کشورهای زیر نیاز به ویزای ترانزیت فرودگاه در کشورهای عضو شنگن  دارند.
افغانستان، بنگلادش، کنگو (جمهوری دموکراتیک) ،اریتره، اتیوپی، غنا ،ایران، عراق، نیجریه، پاکستان ،سومالی ،سری، لانکا.
اگر شما دارای یکی از شرایط زیر باشید به  یک ویزای ترانزیت فرودگاه شنگن نیاز نخواهید داشت:

*  دارنده  ویزای شنگن یا اجازه اقامت معتبر صادر شده توسط یک دولت عضو  شنگن باشید.
*  دارنده  ویزای کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا، کانادا، ژاپن و ایالات متحده باشید.

*   دارنده  یک اجازه اقامت معتبر صادر شده توسط یک دولت عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا باشید.
*   دارنده  اجازه اقامت صادر شده توسط ایالت آندورا، کانادا، ژاپن، جمهوری سان مارینو، و یا ایالات متحده باشید.
* عضو خانواده یک شهروند از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس باشید.
* دارنده  گذرنامه دیپلماتیک نگه باشید.

*  خدمه پرواز یک کشور و عضو  معاهده هواپیمایی بین المللی باشید.

*  ویزای اقامت بلند مدت D

ویزای اقامت بلند مدت ، ویزای شنگن نیست ، اما یک ویزای صادر شده توسط مقامات هلندی است.

ویزای اقامت بلند مدت D برای اقامت در کشور هلند بیش از زمان تعیین شده ۹۰ روزه است و اگر شخصی تمایل به اقامت طولانی تر از ۹۰ روز را داشته باشد صادر میشود . در این شرایط شما نیاز به اجازه اقامت موقت MVV دارید این ویزا میتواند یک ساله باشد و برای تجار و بازرگانان و افراد خاص صادر میشود .

 

ویزای کوتاه مدت اقامت (C ) :

ویزای کوتاه مدت اقامت نوع (C ) که به عنوان یک اجازه کوتاه مدت اقامت در کشور هلند شناخته شده است به دارنده آن اجازه حرکت آزاد در سراسر منطقه شنگن برای حداکثر ۹۰ روز در هر دوره ۱۸۰ روزه را خواهد داد. ایرانیان برای ورود به کشور هلند از طریق ویزای کوتاه مدت اقامت (C ) اقدام میکنند.

این که آیا شما نیاز به ویزای کوتاه مدت اقامت  دارید بستگی به ملیت شما خواهد داشت.  ذکر این نکته حائز اهمیت است که کشورهای زیادی نیازمند اخذ ویزای کوتاه مدت برای  اقامت در کشور هلند هستند از جمله عربستان،  سوریه،  ایران،  روسیه،  تایلند ، عراق،  هند،  چین،  ارمنستان و …..

در این میان بسیاری کشورهای دیگر از جمله استرالیا ،  کانادا،   برزیل،   ژاپن،   مالزی،   مکزیک و ….. برای ورود به کشور هلند نیازی به اخذ ویزای شنگن نخواهند داشت.

3 6 ویزای توریستی هلند

اگر شما بیش از یک تابعیت یا پاسپورت دارید،نیاز   شما به ویزای کوتاه مدت اقامت بستگی به این  نکته خواهد داشت که  شما قصد سفر با  کدام گذرنامه را دارید ؟ اگر از گذرنامه ای استفاده کنید که اتباع آن نیاز به اخذ ویزای کوتاه مدت اقامت  هستند شما نیز باید تقاضای اخذ ویزای کوتاه مدت اقامت کنید  و اگر از گذرنامه ای استفاده می کنید که اتباع آن برای ورود به کشور هلند نیاز به اخذ ویزای کوتاه مدت اقامت ندارند شما هم میتوانید بدون نیاز به اخذ ویزای کوتاه مدت اقامت به کشور هلند وارد شوید.

ویزای کوتاه مدت اقامت در منطقه شنگن ۹۰ روز در هر دوره ۱۸۰ روزه است.

شما میتوانید  مراحل اخذ ویزای شنگن را سریعتر کنید، اگر شما همه معیارهای زیر را داشته باشید:

*      یکی از اعضای خانواده شما شهروندی از اتحادیه اروپا (EU) و یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) هستند.

*شما  به عنوان همراه یک شهروند اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا  هستید و یا برنامه ریزی برای پیوستن به آنها در دولت شنگن را دارید.

اگر شما فکر میکنید میتوانید از  روش سریعتر برای  اخذ ویزای شنگن تحت این عنوان استفاده کنید نیاز به اثبات یکی از  معیارهای بالا در زمانی که شما درخواست ویزای خود را برای سفارت ارسال میکنیدخواهید داشت.

 

از کجا و چگونه برای درخواست ویزای شنگن و بازدید از کشور هلند اقدام کنیم:

به طور کلی، اگر شما نیاز به ویزای شنگن  برای کشور هلند را دارید  باید درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری دولت شنگن در کشور خود ارسال کنید. اگر شما قصد بازدید از بیش از یک کشور عضو شنگن را دارید و یا تصمیم به بازدید از چندین ایالت شنگن را دارید باید درخواست خود را به طور رسمی به سفارت یا کنسولگری کشور محل اقامتتان ارسال کنید. اگر هلند مقصد اصلی شما برای گردشگری است  باید درخواست خود را به سفارت هلند یا کنسولگری ارسال کنید.

شما هموطن ایرانی باید تقاضای خود را به آدرس سفارت هلند در ایران ارسال کنید .
و اگر هیچ سفارت هلند یا کنسولگری در کشور شما وجود ندارد که در آن شما از نظر قانونی درخواست اقامت  خود ارسال کنید شما می توانید درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری یک کشور همسایه دیگر   ارسال کنید.

ویزای شنگن در کشور هلند:

فرم درخواست اخذ ویزای کشور هلند باید حداقل ۱۵ روز قبل از سفر  توسط شما ارائه گردد. به طور کلی شما نمیتوانید درخواست خود را تا ۳ ماه قبل از خروج از کشور ارائه دهید. این بدین معنی است که درخواست شما باید  در فاصله ۱۵ تا ۹۰ روزگی خروج شما ارسال گردد.

 

روند درخواست و  مدارک مورد نیاز  برای اخذ ویزای کوتاه مدت شنگن:

اگر شما می خواهید برای اخذ  ویزای  اقامت کوتاه  مدت در کشور هلند اقدام کنید باید الزامات عمومی زیر را اعمال کنید به بیان دیگر  اگر شما مایل به درخواست ویزای شنگن در کشور هلند هستید  نیاز به مدارک زیر خواهید داشت:

*  ارائه گذرنامه یا سند مسافرت با حداقل دو صفحه خالی

شما باید یک سند معتبر مسافرتی (برای مثال پاسپورت)داشته باشید. این سند نباید بیش از  ۱۰ سال از زمان درخواست آن گذشته باشد، گذرنامه باید برای بیشتر از ۳ ماه از تاریخ برگشت معتبر باشد.
* شما یک خطر برای نظم عمومی، امنیت داخلی، بهداشت عمومی، و یا روابط بین المللی کشورهای شنگن نباشید.
* شما باید پوشش بیمه مسافرتی مناسب پزشکی بین المللی و معتبر داشته باشد.
* شما  باید  قادر  به حمایت مالی از خود باشید.

اسنادی جهت حمایت و ساپورت مالی خود. برای مثال رزرو هتل یا دعوتنامه ای جهت کسب و کار در یک شرکت هلندی و یا کنفرانس دعوت نامه از شخصی که برای بازدید از او به کشور هلند می روید و اثبات حمایت مالی او برای حداقل ۱۲ ماه آینده از طریق قرارداد کاری و فیش حقوقی و نامه ای که شهرداری به شخص داده و قانونی بودن او را در کشور هلند تائید میکند.
*  شما باید قادر به نشان دادن اهداف سفر خود  باشد.
* نام و نام خانوادگی شما نباید در لیست افرادی باشد که ممنوع الورود به  کشورهای شنگن باشند.

*شما باید تضمین کنید  که شما  به کشور خود و یا کشور محل اقامت خود باز خواهید گشت.

شما باید اسنادی مبنی بر علت قابل قبولی  جهت  بازگشت شما به کشور خود و یا کشور محل اقامت  خود را نشان دهید.  برای مثال سند استخدام خود در یک شرکت و یا سازمان، قرارداد اجاره، سوابقی از فرزندان خود در مدرسه، اثبات مالکیت خانه خود و یا سایر اموال غیر منقول.

* بیمه مسافرتی پزشکی  بین المللی برای دوره اقامت خود در کشور  هلند، با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ € در منطقه شنگن.

* شما همچنین باید از  طریق حساب بانکی چک های مسافرتی پول نقد و یا معرفی ضامن  اثبات کنید که بودجه کافی برای طول مدت اقامت خود را در منطقه شنگن دارا می  باشید. در کشور هلند این مبلغ حداقل € ۳۴ برای  هر فرد در هر روز است.

*  ارائه فرم درخواست ویزا ی شنگن  که تکمیل و امضا شده باشد.

* هر فرد متقاضی  سفر باید  اسناد و مدارک  سفر خود را  به صورت جداگانه همراه  داشته باشد و این مدارک را به صورت جداگانه به سفارت هلند تحویل دهد  فرم ها برای کودکان زیر ۱۸ سال باید توسط والدین یا قیم قانونی آنها  امضا شده باشد.

*  ارائه ۲ عکس مطابق با قوانین  کشور هلند.
*  در برخی کشورها در زمان درخواست اثر انگشت شما برداشته خواهد شد  و شایان ذکر است که متقاضیان، مانند کودکان زیر ۱۲ سال، از این شرط معاف است.
*  پرداخت هزینه ویزا زمانی که شما درخواست خود را ارسال کنید.
* اگر شما برنامه خود را در دفاتر ارائه دهنده خدمات خارجی ارسال کنید نیازمند پرداخت هزینه  اضافی سرویس خواهید بود.

مدت زمان پروسه اخذ ویزا:

به عنوان یک قاعده کلی، پروسه تصمیم گیری برای ویزای کشور هلند   ۱۵ روز  کاری در نظر گرفته شده است.

این دوره ممکن است، در موارد فردی، تا ۳۰ روز و در موارد استثنایی، ۶۰ روز، طول انجامد  اگر نیاز به  یک ارزیابی دقیق از فرم ها  یا اسناد و مدارک شما  باشد مدارک اضافی زیر  مورد نیاز خواهد بود.

برخی کشورهای شنگن برای صدور ویزا ی  اتباع کشورهای خاص نیاز به مشورت با دیگر کشورهای شنگن را دارند . روند مشاوره ممکن است تا ۷ روز طول بکشد. مشاوره در حال حاضر برای اتباع کشور ایران نیز انجام خواهد شد. به همین ترتیب، دولت شنگن همچنین می تواند درخواست بررسی سوابق قبلی برخی اتباع کشورها را در محدوده شنگن داشته باشد این بررسی برای  محافظت از منطقه شنگن، مبارزه با جرم و جنایت و هشدار در مورد افراد مورد تعقیب و فراری از پلیس باشد.

ورود و اقامت در منطقه شنگن

با ویزای شنگن کوتاه اقامت شما به صورت خودکار برای ورود به منطقه شنگن.مجاز نمی باشید. در محدوده  مرزها و یا در طول مسیر ممکن است شما را چک کنند، برای مثال، شما مجبور به ارائه اطلاعاتی  به  معنای پشتیبانی و حمایت از خود و یا پاسخ به سوالاتی مانند اینکه  چه مدت قصد اقامت دارید  و هدف از بازدید شما چیست میباشید.

شما همچنین باید اثبات کنید که بودجه کافی برای طول مدت اقامت خود را در منطقه شنگن دارا می  باشید. در کشور هلند این مبلغ حداقل € ۳۴ برای  هر فرد در هر روز است.

در برخی موارد، ممکن است درخواست دارنده ویزای شنگن را برای  ورود به دولت شنگن و یا منطقه شنگن   رد کنند.

بنابراین به شما توصیه میکنیم که همیشه یک نسخه از اسناد و مدارکتان  را  زمانی که شما برای ویزای کشور هلند و یا محدوده شنگن  اقدام میکنید با خود همراه داشته باشید. به عنوان مثال نامه های دعوت، تأییدیه  سفر،  بیمه درمانی و هر گونه اسناد دیگر که بیانگر  هدف اقامت شما در کشور هلند است.

این روش  به شما کمک خواهد کرد که مرحله کنترل مرزی آسان تر صورت گیرد و از تاخیر در ورود به محدوده شنگن جلوگیری شود.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که اگر برای ورود به محدوده شنگن نیاز به ویزا ندارید باز هم باید مراحلی برای ورود به این محدوده را بگذرانید . این مراحل عبارتند از:

*شما باید   گذرنامه یا سند مسافرتی داشته باشید که در ۱۰ سال اخیر صادر شده است .
* گذرنامه یا سند مسافرتی شما باید شما  را  به مدت حداقل سه ماه پس از تاریخ خروج از آن کشور اعتبار داشته باشد.

*شما باید اثبات کنید که منابع مالی کافی برای مدت زمان اقامت خود را در منطقه شنگن را دارید. در کشور هلند این حداقل € ۳۴ به ازای  هر فرد در هر روز است.
*شما  قادر به نشان دادن هدف خود از اقامت در محدوده و یک بلیط بازگشت باشید.
*شما هیچ تهدیدی برای نظم عمومی، امنیت ملی یا روابط بین الملل در بر نداشته باشید.
*  حتما دارای یک بیمه مسافرتی با پوشش جهانی جهت موارد اورژانسی باشید. تا بتوانید در موارد اضطراری، مانند بیماری ناگهانی و یا بستری شدن در بیمارستان، از بیمه سلامت خود  برای پوشش اقامتتان استفاده کنید. مراقبت های بهداشتی در کشور هلند رایگان است. در صورت مراجعه به بیمارستان شما نیاز به  پرداخت هیچ گونه هزینه های پزشکی قبل از ترک بیمارستان ندارید.پس به  شما به شدت توصیه میکنیم از پوشش پزشکی بین المللی خود اطمینان حاصل کنید.

هزینه درخواست ویزا

هزینه درخواست ویزای شنگن   مبلغ ۶۰ یورو می باشد و برای کودکان  بین ۶ سال تا ۱۱ سال این مبلغ  ۳۵ یورو و برای کودکان ۵ سال و زیر ۵ سال بدون هزینه است . این هزینه مصرفی است و غیر قابل بازگشت می باشد.  هزینه های اقامت موقت در کشور هلند متفاوت است. .

ویزای اضطراری کشور هلند

در شرایطی که شما می خواهید برای دیدن خانواده به دلیل مرگ یا   بیماری   یکی از اعضای خانواده مقیم هلند بروید  شما می توانید درخواست ویزای اضطراری کنید

ویزای اضطراری می تواند تنها برای اتباع خارجی که خانواده مستقیم (درجه ۱ و یا ۲) آنها  کسی است که   متوفی یا   بیمار  است و  مقیم کشور هلند است درخواست شود.

* والدین، کودکان، خواهر و برادر

*پدربزرگ و مادربزرگ،
* خواهران و  برادران   قانونی ،  دختران و پسران  قانونی

*پدر و مادر

*فرزند خواندگان

* و برادر و خواهر ناتنی

اگر شما شرایط زیر را داشته باشید میتوان برای اخذ ویزای اضطراری کشور هلند در عرض چند ساعت اقدام کرد.
*شما باید   گذرنامه یا سند مسافرتی داشته باشید که در ۱۰ سال اخیر صادر شده است .

* گذرنامه یا سند مسافرتی شما باید شما  را  به مدت حداقل سه ماه پس از تاریخ خروج از آن کشور اعتبار داشته باشد.
*شما هیچ تهدیدی برای نظم عمومی، امنیت ملی یا روابط بین الملل در بر نداشته باشید.

*شما باید اثبات کنید که منابع مالی کافی برای مدت زمان اقامت خود را در منطقه شنگن را دارید. در کشور هلند این حداقل € ۳۴ به ازای  هر فرد در هر روز است.
* نام شما در لیست افراد ممنوع الورود به  کشورهای شنگن نباشد
* شما علت قابل قبولی برای بازگشت به کشور خود را ارائه دهید.

این بود اطلاعات مختصری در زمینه محدوده شنگن و اخذ ویزای توریستی کشور هلند. جهت کسب اطلاعات بیشتر شما هموطن عزیز میتوانید با ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره مشاوران حرفه ای ما در زمینه محدوده شنگن و اخذ ویزای توریستی کشور هلند در موسسه حقوقی ملک پور بهره مند شوید. دوستان عزیز مطمئن باشید که مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور بهترین ها را به شما پیشنهاد خواهند کرد. پس با ما در  موسسه حقوقی ملک پور  همراه شوید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ