ویزای توریستی مالزی:

یکی از سریع ترین نوع اخذ ویزا از طریق ویزای توریستی است.اگر شخصی بخواهد اقامت کوتاه مدت در مالزی را داشته باشد میتواند از طریق ویزای توریستی مالزی اقدام نماید.ایا از شرایط اخذ اقامت توریستی در مالزی اطلاع دارید؟ ایا مدت زمان توریستی در مالزی را میدانید؟ ویزای توریستی مالزی به شخص متقاضی اجازه میدهد تا در مدت معین در کشور مالزی اقامت داشته باشد. اگر تمایل به اخذ ویزای توریستی در مالزی دارید و یا قصد گردش یا بازدید از اشنایان خود دارید با موسسات حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و با مشاورین برجسته مشورت نمایید.

مالزی کشوری در جنوب شرق آسیا است و بخش هایی از ان در شبه جزیره مالایا و جزیره بورنئو است.در مالزی سواحل و استراحتگاه، جنگلهای انبوه وجود دارد که ترکیبی از مالایی، چینی، هندی است.

پایتخت: کوالالامپور

پیش شماره: ۶۰

ارز: نرخ رینگیت مالزی

جمعیت: ۲۹،۷۲۰،۰۰۰ (۲۰۱۳) بانک جهانی

زبان رسمی: مالزی

مالزی: آیا برای بازدید از مالزی نیاز به ویزا است ؟

شهروندان ایالات متحده آمریکا برای ویزای توریستی مالزی برای اقامت تا ۹۰ روز نیاز به ویزا ندارند.بسیاری از بازدید کنندگان برای بازدید از مالزی نیاز به ویزا ندارند و معاف هستند . هنگام بازدید برای تعطیلات و یا اهداف اجتماعی، مهم است قبل از سفر تیک بزنید اگر شما معاف نیستید و نیاز به ویزا دارید. شما باید برای دریافت ویزا از کشور خود قبل از سفر اقدام نمایید، مگر اینکه ملیت شما در هنگام ورود نیاز به ارائه ویزا نداشته باشد. کمیسیون عالی مالزی، سفارت، کنسولگری محلی به محل زندگی شما قادر خواهد بود به طور کامل شما را در شرایط فعلی ویزا و قبل از سفر به مالزی ویزا  صادر کند.به یاد داشته باشید صرف نظر از اینکه شما نیاز به ویزا  دارید و یا معاف هستید، شما نیاز به ارائه گذرنامه به مدت اعتبار۶ ماه دارید مدت پس از تاریخ خروج معتبر است، بنابراین اگر شما در ۱ ماه می رسید و خروج بر روی ۳۰ ماه است، گذرنامه باید به مدت ۶ ماه از ۳۰ ماه معتبر باشد. افسر مهاجرت بسته به پاسپورت و ملیت پس از اثر انگشت مجوز را صادر خواهد کرد.

کسانی که به مدت۹۰ روز اقامت داشتن نیاز به اخذ ویزا ندارند شامل:

استرالیا

UK [انگلستان، اسکاتلند. ولز و ایرلند شمالی]

ایالات متحده آمریکا

کانادا

مصر

فرانسه

آلمان

ایرلند [Eire]

ژاپن

لبنان

نیوزیلند

لهستان

آفریقای جنوبی

اسپانیا

سوئد

نروژ

امارات متحده عربی

عربستان سعودی

یمن

کسانی که از نیاز به اخذ ویزا برای مدت ۳۰ روز ماندن ندارند شامل:

سنگاپور

تایلند

مالت

کشور پرتغال

قبرس

یونان

Solvenia

فیلیپین

روسیه

سوئیس

هلند

کنیا

کسانی که از نیاز به اخذ ویزا برای مدت ۱۴  روز اقامت داشتن ندارند شامل:

ماکائو

فلسطین

Tawain

لیبی

عراق

برای ایران مجوز ۱۵ روز دریافت میشود.

چند کشور قبل از سفر نیاز به اخذ ویزا دارند . حتی اگر در حال برنامه ریزی حمل و نقل کوتاه باشید، مانند پرواز با ایر آسیا در فرودگاه کول ویزای خود را قبل از سفر دریافت کنید و باید برای تمام زمان که شما در حال برنامه ریزی اقامت در مالزی هستید ویزا باید معتبر باشد. اگر  شما قصد ورود به کشور مالزی دارید و قبل از سفر ویزا ندارید اداره ی  مهاجرت اجازه ی ورود نخواهد داد.

کسانی که نیاز به ویزا برای اقامت دارند عبارتند از:

Bangadesh

چین

هندوستان

پاکستان

سری لانکا

میانمار / برمه

اریتره

مالزی تحت شرایط بسیار خاص هنگام ورود به تعداد کمی از ملیت ها تنها ویزا ارائه می دهد ویزا در هنگام ورود دارندگان گذرنامه سفر به مالزی ارائه شده است.شما می توانید اگر شما نیاز به ویزا و یا  درخواست برای کسانی که این شرایط خاص را برآورده نمی خواهد نیاز به ویزا با معیارها و شرایط برای حمل و نقل حتی برای اقامت از ۱ یا ۲ ساعت در هنگام تغییر هواپیما ویزا برای حمل و نقل عبور نیاز است، با این حال اگر ملاقات با برخی معیارهای هند، پاکستان و دارندگان گذرنامه سریلانکا می توانید برای یک حمل و نقل بدون امکان درخواست ویزا اقدام نمایید. معیارهای و شرایط را برای تصویب ترانزیت، بدون نیاز تسهیلات حمل و نقل تاسیسات دیگر از زیر هند کشورهای قاره شهروندان، هند، پاکستان و سریلانکا بدون ویزا ارائه شده است.

بازدید کنندگان ۳ کشور که ویزا از مقصد ندارند به شرح زیر است:

استرالیا؛ نیوزیلند، ایالات متحده آمریکا، ژاپن، چین، تایوان، کره جنوبی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا:

ارائه پاسپورت ملی معتبر یا سند مسافرت شناخته شده بین المللی

اسناد سفر برای بیش از شش (۶) ماه از تاریخ ورود باید معتبر باشد

بلیط بازگشت به کشور مبدأ

: کسانی که در لیست مشکوک اداره مهاجرت هستند و مجاز به ورود به مالزی نیستند عبارتند از

اسرائیل

ویزا برای سفر و دیدار از بستگان و دوستان با طول مدت اقامت محدود به ۳۰ روز و برای یک ورودی به مالزی در مدت سه ماه صادر میشود.

اگر شما بیش از یک بار در طول سفر خود در مالزی قصد بازدید دارید با اجازه صادر شده بستگی  به  اعتبارگذرنامه خود به ماندن معاف هستید. قبل از سفر اگر نیاز به ویزا دارید شما می توانید برای یک ویزای چند ورودی اقدام نمایید. ویزای چند ورودی برای حداکثر یک بار (۱) تنها در سال معتبر است. دارنده هر ورودی در مالزی مجاز به ماندن تا ۳۰ روز هستند و تمدید اقامت مجاز نیست. شرایط ویزای چند ورودی به مالزی متقاضیان باید بودجه کافی نشان دهند و دارای بلیط بازگشت معتبر و تایید شده باشند.اعتبار فعلی گذرنامه خود را بررسی کنید.همه مسافران مالزی یک گذرنامه معتبر برای حداقل ۹۰ روز پس از تاریخ خروج خود نیاز دارند. اطمینان حاصل کنید که گذرنامه خود دارای صفحات ویزای خالی است.شما باید در گذرنامه صفحات کافی برای هر ورود و خروج تمبر لازم است شما باید حداقل دو صفحه رایگان در بخش ویزای پاسپورت خود قبل از هر سفر بین المللی داشته باشید.اعلام ویزای ترانزیت برای هر اتصال مورد نیاز است.لطفا موضوع را با خطوط هوایی خود را در مورد اتصال پرواز در خارج از کشور به عنوان بخشی از سفر خود را به مالزی اطلاع دهید. ممکن است یک ویزای ترانزیت جداگانه داشته باشند.این برنامه معافیت ویزا ابتکار عمل کلیدی برای کمک به انجام رساندن هدف از گسترش بیشتر و توسعه صنعت گردشگری در هر دو کشور مالزی و چین است که توسط دولت مالزی معرفی شده به منظور تسهیل سفر گردشگران از چین به مالزی می باشد.

برای نسخه های بیشتر رسانه ها، اطلاعات رسانه ای و ویژگی های رسانه ای بر روی صنعت گردشگری مالزی، لطفا مرکز رسانه از وب سایت  کنید.http://www.tourismmalaysia.gov.my/ بازدید

گردشگری مالزی در کار خاص ترویج مالزی در تمام سطوح، تمرکز دارد. از زمان آغاز آن، گردشگری مالزی است با فراز و نشیب رشد کرده و آن را به عنوان یک بازیکن بزرگ در صحنه بین المللی گردشگری پدید آمده است. در سال ۲۰۱۴، مالزی ۲۷٫۴ میلیون گردشگر ثبت کرده است. گردشگری دومین کشور ورود ارز معرفی شده است.

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا به استحضار شما عزیزان برسانیم که شرایط ویزای توریستی مالزی را به اطلاع شما عزیزان برسانیم و اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در این خصوص دارید با موسسات حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از روند کار مطلع شوید و برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه فرمایید.

https://www.tripadvisor.com/Travel-g293951-c142389/Malaysia:Do.I.Need.A.Visa.To.Visit.Malaysia.html

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.