ویزای توریستی فنلاند

ویزای توریستی فنلاند

ویزای توریستی فنلاند فوری 2018 و وقت سفارت فنلاند جهت اخذ ویزای توریستی فنلاند و راههای اخذ آن ، راهنمای تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن ، فرم درخواست ویزای توریستی فنلاند را میتوانید در این مقاله بیابید، آیا اخذ ویزای توریستی فنلاند امکان پذیر است ؟ ویزای توریستی فنلاند در زمره کدام نوع از ویزاها قرار دارد؟ مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی فنلاند چیست ؟ ویزای توریستی فنلاند برای چه مدت صادر می شود ؟ آیا ویزای توریستی فنلاند قابل تمدید است ؟ آیا صدور ویزای توریستی فنلاند محدودیت دارد؟

ویزای توریستی شنگن که از جمله آن ویزای توریستی فنلاند می باشد دارای مدت زمان معلوم و کوتاه است که به شخص متقاضی ویزای توریستی اجازه اقامت کوتاه مدت در کشور فنلاند را می دهند.

ویزاهایی که برای دیدار از فنلاند صادر می شود در زمره ویزاهای توریستی فنلاند و سایر کشورهای عضو شنگن قرار می گیرد می تواند به دلیل گردشگری در فنلاند ، دیدار اقوام و نزدیکان در فنلاند به منظور شرکت در یک کنفرانس و یا داد و ستد در فنلاند صادر گردد.

طول مدت ویزاهای توریستی فنلاند معمولا تا سقف ۹۰ روز است . اقوام نزدیک که شخص می تواند جهت دیدار با آن ها در خواست ویزای توریستی نماید شامل :

همسر پدر مادر حقیقی پدرو مادر خوانده فرزند و سرپرستان برای فرزندان زیر ۱۸ سال می شود .

جهت سفر به فنلاند که از مجموع کشورهای عضو شنگن می باشد اخذ ویزای شنگن نیاز است .

ویزاهای توریستی چه در مورد کشور فنلاند چه در اقصی نقاط دنیا به اشکال مختلف صادر می گردد اعم از تک ورودی   و یا ویزاهای چند ورودی   به تازگی اکثر ویزاهای توریستی فنلاند به طور چند ورودی صادر می شود

از جمله مسائل حائز اهمیت در اخذ ویزای توریستی از جمله ویزای توریستی فنلاند اقناع افسر ویزا در این باره است . ثابت کردن این مسئله که متقاضی ویزای توریستی فنلاند قصد بازگشت به کشور مبدا را دارد و به قصد اخذ اقامت کشور فنلاند در خواست ورود به این کشور از طریق ویزای توریستی را ندارد

.

از جمله مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی فنلاند در زیر آورده شده است

 

 • فرم مربوطه تکمیل شود
 • در صورت تحصیل اخذ سند اشتغال به تحصیل
 • شناسنامه و ترجمه انگلیسی آن
 • آخرین مدرک تحصیلی شخص به ضم ترجمه آن
 • سپرده بانکی مبلغی معادل ۶۰۰۰ یورو در بانک
 • بیمه درمانی

در صورتی که مدت اقامت شخص کمتر از دوسال باشد می بایست ۱۰۰۰۰۰ یورو باشد

در صورتی که مدت اقامت شخص بیشتر از دو سال باشد سقف مبلغ بیمه باید ۳۰۰۰۰ یورو باشد .

همانطور که در بالا آورده شد مدارک هویتی جهت احراز هویت واقعی متقاضی ویزای توریستی فنلاند و اثبات تمکن مالی وی در صدور ویزای توریستی فنلاند نقشی کلیدی ایفا می نماید.

چرا که افسر ویزا می بایست اطمینان خاطر پیدا نماید که متقاضی اخذ ویزای توریستی در درجه اول قصد اقامت دائم در این کشور را ندارند و در مرحله دوم آنکه تمکن مالی متقاضی اخذ ویزای توریستی فنلاند می بایست اثبات گردد تا امکان تامین نیازهای مالی متقاضی در کشور فنلاند از جانب وی نیز متعاقبا ثابت گردد.

ناگفته نماند که اخذ اقامت از طرق کاری ،در بعضی موارد تحصیلی ،و غیره امکان پذیر می باشد.

حال آنکه ویزای توریستی قابل تبدیل به هیچ یک از انواع ویزاهای مذکور نمی باشد.

در ادامه می بایست به مقوله پناهندگی از طریق ویزای توریستی در اینجا ویزای توریستی فنلاند اشاره کرد. و همانطور که گفته شد ویزای توریستی قابلیت تبدیل و تغییر را ندارد حال آنکه اگر شخص با ویزای توریستی وارد کشور فنلاند شده و در خواست پناهندگی نماید علاوه بر مذموم و ناپسند بودن این روش و مصائبی که به همراه دارد پناهجو به کشور مبدا عودت داده می وشد حال آنکه کشور مبدا، کشور متبوع شخص بوده باشد یا خیر.

در مورد تمدید ویزای توریستی فنلاند گفتنی است که در برخی موارد مانند صدور ویزای توریستی به منظور ملاقات فرزند یا بستگان این ویزا بسته به نظر افسر سفارت قابلیت تمدید به ۹۰ روز افزون به تعداد روزهای قبل را خواهد داشت.

 

بررسی مدارک در سفارت فنلاند حداقل ۳ هفته ی کاری زمان خواهد برد و در برخی مواقع افسر ویزا تقاضای مدارک بیشتر می نماید به همین خاطر پیشنهاد می شود که حداقل مدت ۲ ماه پیش از زمان مدنظر خود جهت سفر اقدام نمایید.

جهت تبیین مفهوم ویزای توریستی به مختصری از انواع ویزاهای شنگن اشاره می کنیم.

ویزاهای شنگن ممکن است به ۴ صورت صادر گردد.

 

 

انواع ویزاهای A B C D  در ویزاهای نوع A  که یک نوع از ویزاهای شنگن است اگر شخصی ویزای نوع A  را دریافت نماید می تواند به یکی از کشورهای شنگن پرواز خود را تغییر دهد و به کشوری خارج از شنگن برود و حق ورود به کشور عضو شنگن در اینجا فنلاند را ندارد .

اگر ویزای شنگن از نوع B باشد شخص می توانداز فرودگاه کشور شنگن خارج شود و به کشور غیر شنگن برود .

ویزای نوع C ویزای توریستی است متقاضی ویزای توریستی فنلاند ویزای نوع C   را دریافت می نماید که برای مدت معلوم در فنلاند اقامت داشته باشد.

ویزای نوع D  ویزایی طولانی مدت است که متقاضیان آن بیشتر تجار هستند تا بتوانند در کشورهای حوزه شنگن رفت وآمد نمایند.

اخذ کننده ویزای توریستی فنلاند اجازه کار در کشور فنلاند را ندارد .

جهت در خواست ویزای توریستی فنلاند متقاضی می بایت به سفارت کشور فنلاند در کشور متبوع خود مراجعه کند.

معمولا متفاضی می تواند بعد از گذشت ۱۵ روز بابت اخذ جواب در خواست خود با سفارت تماس حاصل کتد اما تنها سوالاتی از قبیل اینکه آیا ویزای صادر شده است یا خیر و به چه مدت امکان پذیر می باشد .

اعضای حوزه شنگن نیازی به اخذ ویزا جهت ورود به فنلاند را ندارند .

اما اتباع ایران می بایست برای ورود به کشور فنلاند ویزای آن کشور را اخذ نماید.

اشخاصی که درکشورهای حوزه شنگن اقامت داشته و از اتباع آن کشورها نباشند جهت ورود به کشور فنلاند می بایست کارت اقامت خود از هر نوعی باشد را ارائه دهند و نیازی به اخذ ویزای شنگن نخواهند داشت .

همسر و فرزندان اتباع فنلاند نیازی به اخذ ویزای توریستی فنلاند را ندارند و جهت ورود به فنلاند می بایست مدارک مثبت روابط را نشان دهند یعنی همسر می بایست سند ازدواج ایرانی و یا فنلاندی خود را ارائه نمایند .

در این میان بعضا موسساتی وجود دارند که با اخذ مبالغ هنگفت وعده اخذ ویزاهای مختلف را می دهند اکیدا توصیه می شود در تمامی مراحل کاری خود از مشاوران امین در راس آن ها موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات کسب نمایید.

در صورت تمایل به اخذ اطلاعات جدید در باب اخذ ویزای توریستی فنلاند و ویزای شینگن میتوانید با دفاتر ما در وین تماس مستقیم گرفته و سوالات خود را مطرح نمایید و یا با دفاتر همکار ما در ایران مشاوره نمایید.

 

2 پاسخ
 1. مجید گفته:

  سلام
  لطفا بگین سفارت فنلاند در ایران
  ایا به راحتی ویزا رو برای افراد مجرد صادر میکند یا خیر؟؟؟
  لطفا مبلغ پولی که باید در حساب باشد رو نیز بگین؟؟
  مرسی

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.