ویزای توریستی سوئد

 • ویزای توریستی سوئد و شرایط عمومی
 • ویزای توریستی سوئد و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی سوئد و مدت درخواست
 • ویزای توریستی سوئد و تمدید آن
 • ویزای توریستی سوئد و وقت سفارت سوئد
 • ویزای توریستی سوئد و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی سوئد (با وثیقه یا بدون وثیقه)
 • ویزای توریستی سوئد و خدمات موسسه MIE
 • ویزای توریستی سوئد و ریجکتی
 • ویزای توریستی سوئد تضمینی و با گارانتی
 • ویزای توریستی سوئد و نکات مهم
ویزای توریستی سوئد ویزای توریستی سوئد

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای توریستی سوئد و مقدمه ای بر آن

ویزای توریستی سوئد و شرایط اخذ ویزای توریستی سوئد و مراحل دریافت آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. در این مقاله سعی بر آن داریم به سوالاتی که ممکن است متقاضیان سفر به سوئد با آن ها رو به رو شوند، پاسخ گوییم. نحوه اخذ ویزای توریستی سوئد چگونه است؟ آیا می توان دریافت این ویزا را تضمین نمود؟ شهروندان کشورهای غیر اروپایی برای بازدید از کشور سوئد، به ویزای توریستی سوئد نیاز دارند. ویزای توریستی مجوز سفر و اقامت در یک کشور برای مدت محدود می باشد. برای دریافت این ویزا مراحل و نکاتی مورد نظر است که به دلیل اهمیت آن، به اصلی ترین و خلاصه ترین نکات آن در این مقاله می پردازیم. سوئد کشور زیبایی است که در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است که مورد توجه بسیاری از مسافران به منظور گردشگری و توریسم می باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات تکمیلی و اخذ مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماصل حاصل فرمایید.

ویزای توریستی سوئد و شرایط عمومی

کشور سوئد از کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشد که در شمالی ترین قسمت اروپا واقع شده است. این کشور با دارا بودن تاریخی غنی و مناظری متنوع یکی از زیباترین مکان ها برای گردشگران می باشد. اگر شما عاشق طبیعت هستید، قطعا سوئد می تواند کشور محبوب شما باشد. آب و هوای بسیار تمیز و مجمع الجزایر گسترده در امتداد سواحل آن از جاذبه های سوئد می باشد. هزاران هکتار جنگل و دریاچه های باشکوه برای کشف وجود دارد و جاده ها و حمل و نقل عمومی عالی هستند، شهروندان همواره دوستانه و مشتاق به کمک هستند. جاذبه های توریستی سوئد از قصر های پرجمعیت و شهرهای باستانی به منظره های گسترده قطب شمال و هتل یخ مشهور است. فرصت های زیادی وجود دارد برای شما که می خواهید زمان زیادی را برای لذت بردن از ماجراجویی در فضای باز و گنجینه های تاریخی بگذارید.

ایرانیان برای ورود به این کشور با اهداف گردشگری نیازمند اخذ ویزای توریستی سوئد می باشند. از طریق ویزای توریستی سوئد می توانید برای مدت محدودی در این کشور حضور داشته باشید و در این بازه اجازه کار یا تحصیل به شما داده نمی شود. جهت اخذ این ویزا شما باید تمکن مالی لازم برای مدت سفر خود به سوئد را اثبات نمایید. همچنین باید از بیمه درمانی مناسب برخوردار باشید که در صورت بروز بیماری در طول سفر هزینه های درمان شما را پوشش دهد. با ادامه مقاله همراه شوید و با جنبه های مختلف اخذ ویزای توریستی سوئد، مراحل اخذ این ویزا و نکات مهم و اساسی در این خصوص آشنا شوید.

ویزای توریستی سوئد و مدارک مورد نیاز

جهت اخذ ویزای توریستی سوئد و دیگر کشور های عضو شنگن مدارک زیر را نیاز دارید:

 • پاسپورت معتبر که سه ماه پس از درخواست ویزا اعتبار داشته باشد و در ده سال اخیر صادر شده باشد.

 • تمکن مالی برای زندگی و سفر شخص متقاضی ویزای توریستی سوئد. این مبلغ برای هر روز اقامت در سوئد 450 کرون می باشد که در شرایطی ممکن است کمتر باشد. به عنوان مثال در مورد نوجوانی که هزینه غذا و اقامت وی از قبل پرداخت شده باشد یا قرار است که نزد اقوام و آشنایانش اقامت داشته باشد، این مبلغ کمتر است. این تمکن مالی از طریق صورت حساب های بانکی قابل نشان دادن است. همچنین شخصی که در سوئد دعوت بعمل آورده است می تواند تعهد نماید که کلیه هزینه های سفر متقاضی ویزای توریستی سوئد را تامین نماید.

 • بیمه پزشکی مسافرتی شخص متقاضی ویزای توریستی سوئد مربوط به اورژانس های بیمارستانی و اورژانس های دارویی و خدمات مربوط به دارو که باید حداقل هزینه های 30،000 یورو را پوشش دهد و در کلیه کشورهای عضو شنگن معتبر باشد.

 • سه قطعه عکس تمام رخ رنگی بدون عینک

 • نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار

 • نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار

برای شهروندان کشورهای آلبانی، ارمنستان، آذربایجان، بوسنی و هرزگوین، گرجستان، مقدونیه، مولداوی، مونته نگرو، روسیه، صربستان و اکراین توافقنامه تسهیل ویزا بین این کشورها و کشورهای اتحادیه اروپایی وجود دارد.

درباره سوئد

ویزای توریستی سوئد و مدت درخواست

در زمان اخذ ویزای توریستی سوئد ، مدت درخواست آن از جمله نکاتی است که باید به آن توجه کرد. این بسیار بستگی به تایمی دارد که متقاضی درخواست سفر به این کشور را دارد . معمولاً سفارت سوئد در ایران در دو هفته پاسخ خواهد داد و جواب ویزای توریستی را صادر خواهد کرد.

لازم به ذکر است که وقت سفارت سوئد می تواند با توجه به درخواست ها از ایران متفاوت جلوه کند ولی باید در نظر داشت که معولاً برای اطمینان خاطر از زمان سفری که شخص متقاضی می خواهد وارد خاک این کشور شود تقریباً دو ماه قبل اقدام نمایید. به عنوان مثال در ماه های سپتامبر و ژانویه به علت کثرت پرونده ها تایم سفارت طولانی تر خواهد شد.

ویزای توریستی سوئد و تمدید آن

ویزای توریستی سوئد و ویزای توریستی شنگن در دیگر کشورهای اروپایی نهایت تا 90 روز صادر می شوند و شخص حتی با داشتن ویزاهای 5 ساله مالتیپل نمی تواند در 6 ماه بیش از 90 روز در کشور سوئد یا دیگر کشورهای اروپایی بماند. قاعده حقوقی بر این است که شخص نمی تواند ویزای توریستی را در خاک آن کشور تمدید کند ولی در صورتی که شخص دلایل قوی جهت تمدید ویزای توریستی خود بتواند ارائه دهد ممکن است با درخواست وی موافقت شود. البته این امر و تمدید ویزای توریستی و افزایش مدت آن از 90 روز بسیار بعید است ولی در صورتی که شخص بتواند دلایل محکم و قوی ای جهت تمدید این ویزا (نظیر انجام عمل پزشکی و …) ارائه دهد ممکن است با درخواست شخص موافقیت شود.

ویزای توریستی سوئد و وقت سفارت سوئد

برای دریافت ویزای توریستی سوئد در اولین مرحله نیازمند دریافت وقت از سفارت کشور سوئد در ایران می باشد. برای دریافت وقت سفارت از کشور سوئد ابتدا باید در وب سایت مهاجرت کشور سوئد وقت سفارت را در کشور ایران رزرو کرد. ابتدا باید فرم درخواست را به صورت کامل پر کرد و سپس به صورت الکترونیکی آن را برای سفارت ارسال نمود. 

پر کردن فرم الکترونیکی معمولا بین 15 الی 30 دقیقه طول می کشد و پس از آن شخص باید جهت ارائه مدارک و تائید هویت به سفارت مراجعه کند. ساعات مراجعه سفارت در وب سایت سفارت مشخص شده است.

آدرس سفارت سوئد در تهران: تهران ، خيابان پاسداران، بالاتر از فرمانيه، خيابان بوستان، نبش کوچه نسترن، پلاک 27

شماره تلفن: 02123712200

ویزای توریستی سوئد و پروسه اقدام

ویزای توریستی سوئد دارای پروسه ای است که برای اخذ آن باید سپری نمود. اولین مرحله آن مشاوره با مشاورین و وکلای دادگستری است. در این مشاوره اولیه شرایط شخص متقاضی ویزای توریستی سوئد مدنظر قرار داده می شود و از نظر شغلی، خانوادگی، تمکن و گردش مالی حساب، تاریخچه سفر(travel history)  و … بررسی می شود. اگر شخصی قبلا ریجکت ویزا داشته باشد، باید پرونده وی با دقت بیشتری بررسی گردد تا از ریجکتی مجدد وی جلوگیری به عمل آید. در مواردی با بررسی ریجکتی و دلایل ریجکتی شخص، ممکن است نیاز باشد تا از کشور دیگری از کشورهای حوزه شنگن، ورود شخص صورت پذیرد. این ها همان مسایلی است که موسسه حقوقی ملک پور با سابقه و تجارب موفق خود در این زمینه می تواند بهترین مسیر ممکن را شناسایی نماید. مرحله بعدی گرفتن وقت سفارت است که با سفارت هماهنگ می شود و زمانی برای مراجعه شخص متقاضی درنظر گرفته می شود. تا زمان سفارت مدارک شخص متقاضی با مشاوره و راهنمایی وکلا و مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور برای شرکت در مصاحبه سفارت تکمیل گردیده و بعد از آن و پس از دریافت جواب ویزا، در صورتیکه مشکل خاصی وجود نداشته باشد، پیگیری های لازم برای اخذ ویزا صورت می گیرد و در غیر اینصورت و در صورت بروز مشکل، باید با برطرف کردن آن ها برای اعتراض به ریجکتی اقدام نمود.

مهاجرت به سوئد

ویزای توریستی سوئد (با وثیقه یا بدون وثیقه)

دریافت ویزای توریستی سوئد در بسیاری از موارد با وثیقه خواهد بود. توضیح اینکه برای اعطای ویزای توریستی به افراد در بسیاری از موارد نیاز به یک دعوتنامه معتبر می باشد که این دعوتنامه را افرادی با موقعیت های اجتماعی بسیار بالا می توانند صادر نمایند که باید شرایط خاصی داشته باشند به عنوان مثال از پشتوانه مالی خوبی برخوردار باشند. ارسال دعوتنامه تاثیر بسزایی در روند پرونده خواهد داشت. چنانچه شخص متقاضی ویزای توریستی در کشور مقصد مرتکب جرمی شود یا درخواست پناهندگی نماید و به هر صورتی برای کشور میزبان مشکلی بوجود بیاورد، برای شخص ارسال کننده دعوت نامه بسیار سخت خواهد شد و از کمترین امتیازاتی که از ایشان سلب خواهد شد، این است که تا مدت ها بعد مجاز به ارسال دعوت نامه نخواهد بود. از همین رو به منظور اثبات حسن نیت شخص متقاضی ویزای توریستی، مبلغی بعنوان وثیقه از وی اخذ خواهد شد و پس از بازگشت و به وجود نیامدن مشکل خاصی به وی عودت داده خواهد شد.

ویزای توریستی سوئد و خدمات مؤسسه MIE

ویزای توریستی سوئد و به طور کلی ویزاهای توریستی مورد توجه بسیاری از مردم بوده و سالانه شمار زیادی از مردم قصد مسافرت از این طریق را چه به منظور تفریح و چه کار و چه دیدار و ملاقات بستگان و دوستان و آشنایان دارند. موسسه حقوقی ملک پور با 15 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت مفتخر است که در طی این سال ها همواره آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ ویزای توریستی سوئد و در مجموع اخذ ویزای توریستی کلیه کشورها می باشد. جهت استفاده از این خدمات می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

ویزای توریستی سوئد و ریجکتی

در خواست ویزای توریستی سوئد در صورت عدم ارائه مدارک کامل و حتی در صورت ارائه تمامی مدارک کامل ممکن است ریجکت شود و این به نظر افسر ویزا نیز بستگی دارد. عموما وقتی پرونده شخص قوی باشد و مدارک را صحیح ارائه دهد ویزا شخص ریجکت نمی شود ولی همیشه ویزاهای توریستی ریسک های مخصوص خود را دارند و ممکن است بدون دلیل خاصی ویزای توریستی کشور سوئد ریجکت شود. در زیر به چند دلیل که ممکن است ویزا ریجک شود اشاره شده است.

 • مشخص نبودن دلیل سفر به کشور سوئد: بسیاری از ویزاهای توریستی سوئد به این علت ریجکت می شوند و این علت به این معنی است که دلایل سفر شخص با پرونده ارائه شده مطابقت ندارد. برای اینکه از ریجکتی به این علت پرهیز شود شخص باید مدارکی که به سفارت ارائه می دهد کاملا در راستای دلیل سفر خود به کشور سوئد باشد. گاهی نیز به دلیل سابقه سفر های کم و ضعیف ویزا رد می شود. برای افسر ویزا گاهی منطقی نیست چرا شخصی که تا به حال حتی به نزدیک ترین کشورهای اطراف نیز سفر نداشته است ناگهان قصد ورود به اروپا را دارد.
 • عدم ارائه تمکن مالی کافی: این مورد زمانی رخ می دهد که شخص تمکن کافی جهت زمان حضور در کشور سوئد و هزینه های برگشت را ارائه نمی دهد. باید توجه شود هزینه های رفت ، اقامت و برگشت شخص باید به صورت کامل محاسبه شود.
 • ارائه مدارک جعلی: در صورتی که شخص پاسپورت یا مدارک سفر جعلی به سفارت ارائه دهد ویزا شخص رد می شود که معمولا خود افراد این کار را انجام نمی دهند ولی موسسات غیر معتبری که گاها وعده های دروغین جهت تضمین ویزا می دهند با ارائه مدارک جعلی به سفارت این مشکلات را به وجود می آورند.
 •  عدم ارائه بیمه مسافرتی: شخص جهت ورود به سوئد از طریق توریستی باید بیمه نامه معتبر در کشور سوئد و حوزه شنگن ارائه دهد.
 •  سفارت سوئد برای برگشت شخص متقاعد نشده است: این دلیل ریجکتی نیز بسیار مرسوم است و در صورتی که افراد علقه های قوی به کشور خود از جمله علقه های مادی و معنوی نشان ندهند احتمال ریجکتی و رد شدن ویزا توریستی آن ها بالاتر می رود.

در صورتی که پرونده شما توسط سفارت رد شده است می توانید با همکاران و مشاورین مجرب موسسه ملک پور تماس حاصل فرمائید و در صورت بررسی شرایط به شما عزیزان در خصوص نامه اعتراض جهت اخذ ویزا توریستی رد شده کمک نمائیم.

ویزای توریستی سوئد تضمینی و با گارانتی

ویزای توریستی سوئد و به طور کلی برای کلیه کشور ها به صورت تضمینی وجود ندارد. چرا که بطور قطع و یقین نمی توان تضمین نمود که شخص متقاضی ویزای توریستی سوئد، موفق به اخذ ویزا بشود. چه بسا افرادی که دارای شرایط و موقعیت بسیار مناسبی بوده اند و مدارک آن ها هم بسیار کامل بوده است اما موفق به اخذ ویزا نشده اند. علت این سخت گیری ها این است که بسیاری از افراد با ویزاهای توریستی وارد کشورهای دیگر از جمله سوئد شده اند و در نهایت از این طریق درخواست پناهندگی نموده اند.

بطور کلی افراد باید بتوانند نشان بدهند که در ایران وابستگی هایی در زمینه های مختلف از جمله خانوادگی، مالی، کاری و … دارند که باعث می شود این سفر تنها یک سفر توریستی باشد و نهایتاً به کشور برگردند. در صورت نداشتن این وابستگی ها معمولا ویزاهای توریستی رد می شوند و به همین دلیل اعطای این ویزاها از امور پر ریسک به شمار می رود و همانطور که قبلا هم گفته شد، تضمین در مورد آن ها بی معنی است. تنها اموری را می توان تضمین نمود که صرفا تحت اختیار خودمان باشد. توضیح اینکه در اخذ ویزای توریستی سوئد عوامل دیگری از جمله نظر سفارت و افسر ویزا بسیار موثر می باشد.

ویزای توریستی سوئد بصورت تضمینی و بدون تضمین گاها در تبلیغات مشاهده می شوند، بعنوان مثال همه ما با عبارت های دروغین تبلیغاتی نظیر ویزای مالتیپل کانادا بصورت صد در صد تضمینی و یا ویزای شنگن اروپا بصورت صد در صد تضمینی مواجه شده ایم. لازم به توضیح است که این گونه عبارات از نظر حقوقی به هیچ عنوان صحیح نبوده و بار معنایی درستی ندارند. موسسه حقوقی ملک پور که از ابتدا فعالیت خود را بر پایه صداقت بنا نهاده، اعلام می دارد که تنها تضمینی که می توان در این مورد انجام داد این است که مدارک شخص را به صورت درست و موجه جمع آوری و ارائه نموده و تا حد ممکن از ریجکت شدن آن جلوگیری نمود.

ویزای توریستی سوئد و نکات مهم

ویزای توریستی سوئد می تواند گزینه بسیار مناسبی برای افرادی باشد که قصد گردشگری و دیدن این کشور زیبا و دیگر کشورهای حوزه اسکاندیناوی و حوزه شنگن را دارند. همیشه در جریان باشید برای درخواست ویزای توریستی کشور سوئد نیاز به ارائه علقه های قوی مادی و معنوی می باشد و وجود دعوت نامه از کشور سوئد و ارائه مدارک بازگشت شخص به کشور خود می تواند بسیار موارد مهمی جهت دریافت ویزا توریستی کشور سوئد باشد. یکی از نکات مهم ویزا توریستی سوئد کوتاه مدت بودن آن می باشد که شخص نهایت 90 روز می تواند در سوئد و یا دیگر کشورهای عضو اتحادیه شنگن به صورت توریست حضور داشته باشد. وقتی شخص ویزای توریستی دریافت می کند، به عنوان گردشگر وارد اروپا شده و از حقوق شهروندی مثل حق کار و تحصیل برخوردار نیست. برخی افراد با تصور اشتباه از اینکه با ویزاهای توریستی به سوئد رفته و با دریافت ویزا توریستی سوئد می توانند با پیدا کردن کار و یا ثبت نام در یک دانشگاه یا موسسه اقامت کشور سوئد را دریافت کنند اقدام به اخذ ویزا توریستی می کنند که این موارد معمولاً امکان ندارد. ویزا توریستی سوئد در داخل کشور سوئد قابل تمدید نیست و شخص با پذیرش دانشگاه یا پیدا کردن کار نمی تواند نوع ویزا خود را به ویزا اقامتی تبدیل کند و اقامت کشور سوئد را اخذ کند. شخص جهت تغییر نوع ویزا باید به کشور خود بازگردد و سپس دوباره درخواست نوع اقامت مورد نظر خود را بدهد. البته بدیهی است که دانشگاه یا حتی کارفرما جهت استخدام یا ثبت نام شخص از فرد مدارک هویتی و مدارک اقامتی وی را طلب می کنند که شخص با ویزای توریستی شانس بالایی جهت پیدا کردن کار نیز ندارد. به همین جهت افرادی که قصد مهاجرت به کشور سوئد دارند بهتر است از ابتدا از روش های دیگر اقدام کنند.

ویزای توریستی سوئد و سخن پایانی

ویزای توریستی سوئد در نهایت می تواند یکی از بهترین تجربه های شخص در خصوص گردشگری باشد که جهت دریافت آن ابتدا بهتر است پرونده خود را با وکیل بین الملل و متخصص حقوقی بررسی کنید تا شانس دریافت ویزای خود را کامل بررسی کنید و سپس با توجه به شرایط خود و دانستن شانس دریافت ویزا اقدام به اخذ ویزای توریستی سوئد نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امر حقوق بین الملل و مهاجرت آماده قبول پرونده شما و اخذ ویزای توریستی سوئد برای شما عزیزان می باشد و جهت دریافت اطلاعات و جزئیات و برای بررسی پرونده خود می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.