وویزای توریستی جمهوری چک و بررسی شرایط آن

ویزای توریستی جمهوری چک، سفر به جمهوری چک و شرایط اخذ ویزای توریستی جمهوری چک را در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد بحث و بررسی قرار می دهیم. برای به دست آوردن ویزای توریستی جمهوری چک چه مراحلی را باید پشت سر گذاشت؟ چه مدارکی برای به دست آوردن ویزای توریستی جمهوری چک نیاز است؟ آیا از طریق دریافت این ویزا می توان به دیگر کشورهای حوزه شینگن سفر نمود؟ برای دریافت پاسخ این سوالات و دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه دریافت ویزای توریستی جمهوری چک می توانید در این مقاله با ما همراه باشید و یا با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نمایید. مشاوران مجرب این موسسه می توانند شما را در دریافت اطلاعات دقیق در باب ویزای توریستی چک و یا هر کشور دیگری راهنمایی نمایند.

 • ویزای توریستی جمهوری چک و شرایط عمومی
 • ویزای توریستی جمهوری چک و نگاهی بر صنعت گردشگری در این کشور
 • ویزای توریستی جمهوری چک و جاذبه های توریستی این کشور
 • ویزای توریستی جمهوری چک و انواع آن
 • ویزای توریستی جمهوری چک و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی جمهوری چک و مدت درخواست
 • ویزای توریستی جمهوری چک و تمدید آن
 • ویزای توریستی جمهوری چک و وقت سفارت جمهوری چک
 • ویزای توریستی جمهوری چک و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی جمهوری چک با وثیقه یا بدون وثیقه
 • ویزای توریستی جمهوری چک و خدمات مؤسسه MIE
 • ویزای توریستی جمهوری چک و ریجکتی
 • ویزای توریستی جمهوری چک به صورت تضمینی و با گارانتی
 • ویزای توریستی جمهوری چک و نکات مهم
ویزای توریستی جمهوری چک 5 ویزای توریستی جمهوری چک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای توریستی جمهوری چک و شرایط عمومی

کشور چک کشوری در اروپای مرکزی است که در همسایگی کشورهایی همچون آلمان، اتریش، مجارستان و … قرار گرفته است. پایتخت این کشور شهر پراگ است که بزرگترین شهر این کشور نیز می باشد. کشور چک از آنجایی که کشوری بسیار زیبا با طبیعتی بسیار بکر است، از حیث زیبایی به عروس اروپا معروف شده است. از این رو سالانه گردشگران زیادی به سمت این کشور سرازیر می شوند. از آنجایی که کشور چک جزو اتحادیه اروپا و عضو حوزه شینگن است برای سفر به این کشور و دریافت ویزای توریستی جمهوری چک نیاز است که برای ویزای شینگن درخواست دهید. از این رو افرادی که ویزای توریستی جمهوری چک را دریافت نمایند می توانند به دیگر کشورهای عضو حوزه شینگن نیز سفر نمایند. موسسه حقوقی ملک پور با 15 سال سابقه کار در زمینه مهاجرت می تواند شما بزرگواران را در دریافت ویزای شینگن همراهی نموده و مسیر رسیدن به این ویزا را برای شما هموار نماید.

پاسپورت جمهوری چک ویزای توریستی جمهوری چک

ویزای توریستی جمهوری چک و نگاهی بر صنعت گردشگری در این کشور

صنعت توریسم از جمله صنعت هایی است که برای هر کشور سود فراوانی بهمراه خواهد داشت زیرا هر توریست با ورود به کشور سرمایه ای را به آن کشور وارد می نماید. از این رو اغلب کشورها از این صنعت استقبال خواهند نمود. جمهوری چک در صنعت توریسم در رتبه سی و هفتم جهان قرار دارد. بر اساس آمار اعلام شده در سال 2017 کشور چک پذیرای 10 میلیون گردشگر بوده است که همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، تعداد توریست در جمهوری چک در مقایسه با تعداد توریسم در کل اتحادیه اروپا آمار قابل قبولی است.

ویزای توریستی جمهوری چک ویزای توریستی جمهوری چک

ویزای توریستی جمهوری چک و جاذبه های توریستی این کشور

همانطور که گفته شد کشور جمهوری چک با قرار گیری در قلب اروپا و داشتن طبیعت بسیار زیبا باعث شده است که به عنوان عروس اروپا شناخته شود. از این رو کشور چک می تواند مقصدی عالی جهت گردش و تفریح باشد. این کشور دارای پارک های ملی بسیار عالی می باشد. علاوه بر آن قلعه هایی بسیار قدیمی و مناطقی طبیعی و جذاب در این کشور قرار دارد که جزو دیدنی های کشور چک محسوب می شود. در زیر به بررسی چندی از این جاذبه های توریستی کشور چک می پردازیم.

 • قلعه پراگ

  نقطه کانونی بازدید از کشور چک قلعه پراگ بوده که قدمت این قلعه از اواخر قرن بیستم می باشد. این قلعه در منطقه Hradcany قرار داشته و برای سالیان سال محل زندگی افرادی همچون امپراتورهای روم مقدس، هابسبورگ، پادشاهان بوهمیان و اخیرا رییس جمهور چک بوده است.

  ویزای توریستی جمهوری چک 2 ویزای توریستی جمهوری چک

 • پل چارلز پراگ

  پل چارلز معروف ترین پل کشور چک  بر روی رودخانه ولتوا واقع شده است. این پل در سال 1357 میلادی ساخته شده است و در امتداد رودخانه به طول 520 متر می باشد. طول این پل از مجسمه های انسانهای معروف آن زمان پر شده است.

  .

  ویزای توریستی جمهوری چک 3 ویزای توریستی جمهوری چک

اخذ اقامت جمهوری چک

ویزای توریستی جمهوری چک و مدارک مورد نیاز

جهت دریافت ویزای توریستی جمهوری چک باید توجه ویژه ای در زمینه تهیه مدارک خود داشته باشید. زیرا حتی در صورتی که پرونده شما بسیار قوی نیز باشد اما در صورت ارائه مدارک ناقص و یا اشتباه، شانس دریافت ویزای توریستی جمهوری چک را از دست خواهید داد. از این در این قسمت توجه لازم را مبذول نمایید. در زیر لیستی از مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی جمهوری چک را بیان می داریم.

 • پاسپورت و کپی آن که باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و دو صفحه خالی از آن نیز باقی مانده باشد. ویزاهای قبلی خود را نیز ارائه دهید.
 • فرم درخواست ویزا
 • شناسنامه و کارت ملی و کپی آنها به صورت ترجمه شده
 • 2 قطعه عکس 4*6 که باید مشابه عکس پاسپورت بوده و پس زمینه آن نیز سفید باشد.
 • رزرو هتل و کپی آن
 • رزرو بلیط هواپیما و کپی آن
 • در صورتی که کارمند هستید گواهی اشتغال به کار ارائه دهید
 • نیاز است تا تمکن مالی و گردش حساب خود را حداقل در 3 ماه گذشته نشان دهید.
 • بیمه نامه مسافرتی تا سقف 30،000 یورو که در اتحادیه اروپا اعتبار داشته باشد.
 • ارائه دعوت نامه معتبر

ویزای توریستی جمهوری چک و مدت درخواست

جهت دریافت ویزای توریستی جمهوری چک نیاز است که شما برای دریافت ویزای شینگن درخواست دهید. ویزای شینگن انواع مختلفی دارد اما شما باید جهت اقدام برای سفر توریستی و گردشگری برای ویزای نوع C درخواست دهید. بر اساس این ویزا شخص اجازه دارد 3 ماه در کشورهای عضو حوزه شینگن حضور داشته باشد اما باید پس از 3 ماه از حوزه شینگن خارج شود. بسته به تعداد بارهای دریافت ویزای شینگن طول مدت این ویزا می تواند متفاوت باشد و تا 2 سال نیز ممکن است صادر شود. اما در صورت داشتن ویزاهای شینگن دو ساله نیز باید شخص پس از 3 ماه از حوزه شینگن خروج کند و دوباره به این کشور وارد شود. زمانی که شما درخواست خود را برای سفارت چک ارسال می نمایید ممکن است بررسی پرونده شما 15 روز به طول بیانجامد. البته این زمان ممکن است تا یک ماه نیز افزایش پیدا کند.

ویزای توریستی جمهوری چک و تمدید آن

این سوال برای بسیاری از افراد به وجود می آید که آیا می توان ویزای توریستی جمهوری چک و ویزای شینگن را تمدید نمود. در وهله اول نیاز است که شما بدانید ویزای شینگن انواع مختلفی داشته و به صورت مختلفی اعم از یک بار ورود، دو بار ورود و یا چند بار ورود (Multiple) صادر می گردد. در هر یک از انواع این نوع ویزا شخص می تواند یک بار و یا بیشتر در طول زمان ویزای خود به کشور جمهوری چک ورود کند. بر اساس قانون اشخاص با داشتن ویزای شینگن فقط می توانند 90 روز را در کشورهای عضو حوزه شینگن حضور داشته باشند و پس از این زمان باید از حوزه شینگن خارج شوند و در صورتی که ویزای چند بار ورود دارند مجدد به کشورهای عضو حوزه شینگن وارد شوند. حال ممکن است بسیاری از افراد قصد داشته باشند ویزای توریستی خود را تمدید کرده و بیشتر از 90 روز در حوزه شینگن حضور داشته باشند. این موضوع ممکن است اما باید اشخاص دلایل محکمی برای درخواست خود داشته باشند. این دلایل می توانند متفاوت باشند مانند درخواست تمدید به دلیل طولانی شدن مدت درمان شما، به وقوع پیوستن بلایای طبیعی و … به هر صورت باید دلایل شما منطقی و قوی بوده و قبل از اتمام دوره اقامت خود درخواست تمدید خود را ارائه دهید تا زمان برای تمدید آن وجود داشته باشد.

پاسپورت جمهوری چک

ویزای توریستی جمهوری چک و وقت سفارت جمهوری چک

درخواست نموده و این تایم را رزرو کنید. جهت دریافت زمان مصاحبه نیاز است که شما از طریق موسسه VFS اقدام نموده و درخواست خود را به این موسسه ارسال نموده و ایمیل نمایید. جهت مطالعه وب سایت جمهوری چک را در زیر قرار می دهیم اما جهت دریافت زمان مصاحبه مستقیما به سفارت جمهوری چک ایمیل نزنید و یا از ارسال مکرر ایمیل نیز اجتناب نمایید.

ویزای توریستی جمهوری چک 4 ویزای توریستی جمهوری چک

آدرس ایمیل موسسه VFS جهت دریافت وقت مصاحبه از سفارت جمهوری چک:

appointmentCzechRepublic@vfshelpline.com

سایت سفارت جمهوری چک: https://www.mzv.cz/tehran

پس از ارسال ایمیل درخواست، ظرف 72 ساعت زمان مصاحبه شما به شما اعلام می شود و شما باید در زمان تعیین شده در سفارت حضور به هم رسانید.

زمان مراجعه برای عموم از ساعت 8 تا 16:30 دقیقه در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه می باشد.

آدرس سفارت جمهوری چک در تهران: پاسداران، خیابان بوستان، کوچه نسترن، پلاک 36

تلفن : 26118851-4(021)

ویزای توریستی جمهوری چک و پروسه اقدام

جهت دریافت ویزای توریستی جمهوری چک داشتن گروهی از مدارک الزامی است که در بالا به آنها اشاره شد. از این رو اولین قدم در جهت دریافت ویزای توریستی جمهوری چک این است که مدارک مورد نیاز خود را تکمیل نماییم. سپس باید جهت دریافت وقت سفارت درخواست دهید که برای این کار باید به موسسه VFS درخواست داده و از طریق آدرس ایمیل زیر درخواست خود را ایمیل نمایید.

appointmentCzechRepublic@vfshelpline.com

پس از ارسال درخواست شما، برای شما تاریخی برای حضور و مصاحبه در سفارت مشخص می گردد که نیاز است که در آن تاریخ شما به همراه مدارک تکمیل شده خود به سفارت جمهوری چک رجوع نمایید. در این مرحله هزینه هایی جهت بررسی ویزای توریستی شما به یورو و به صورت نقد دریافت می گردد که در حدود 60 یورو برای فرد بزرگسال و 35 یورو برای کودکان خواهد بود. اما پیشنهاد می شود به صورت نقد مبالغی را به همراه داشته باشید. پس از انجام مصاحبه نیاز است که شما جهت دریافت جواب سفارت منتظر بمانید که اغلب در حدود 15 روز بعد به شما پاسخ داده خواهد شد. پیشنهاد می شود برای دریافت ویزای توریستی جمهوری چک و یا هر کشور دیگری به خصوص برای بار اول، حتما همراه با وکیل مهاجرتی معتبر اقدام نمایید تا با ردی و ریجکتی روبرو نگردید. در این زمینه موسسه حقوقی ملک پور به همراه وکلای مجرب می توانند شما را در مسیر دریافت ویزای توریستی جمهوری چک همراهی نمایند.

ویزای توریستی جمهوری چک با وثیقه یا بدون وثیقه

دریافت ویزای توریستی جمهوری چک بدون ارائه وثیقه امکان پذیر است. تنها نیاز است که شخص مدارک خود را به طور صحیح و کامل ارائه داده، علقه هایی را در کشور خود نشان دهد و همچنین بتواند دعوتنامه معتبری را از کشور مقصد ارائه دهد. در این صورت شانس موفقیت شخص در دریافت ویزای توریستی جمهوری چک بسیار بالا خواهد بود. اما در صورتی که شرایط بالا را ندارید می توانید با کمک گرفتن از وکلای موسسه حقوقی ملک پور و با ارائه وثیقه ای که ضمانتی برای برگشت شما به کشورتان باشد برای دریافت ویزای توریستی اقدام نمایید. از این طریق و با ارائه وثیقه موسسه حقوقی ملک پور می تواند دعوتنامه ای برای شما فرستاده و شانس دریافت ویزای توریستی شما را بالا ببرد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نمایید.

ویزای توریستی جمهوری چک و خدمات مؤسسه MIE

یکی از نکات بسیار مهم در زمینه موفقیت شما در دریافت ویزای توریستی جمهوری چک و دیگر کشورها، اهمیت وجود وکیل معتبر در طول انجام پروسه دریافت ویزای شما می باشد. وکیل مهاجرتی معتبر بدلیل دارا بودن تجربه در زمینه امور بین المللی مطمئنا به تمامی ریسک ها و مشکلات احتمالی در مسیر دریافت ویزای شما واقف بوده و شرایط را جهت دریافت ویزای توریستی شما مساعد می نماید. در این زمینه موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش با دارا بودن 15 سال سابقه کاری در زمینه مهاجرت و امور بین الملل به طور قطع می تواند شما را در مسیر دریافت ویزای توریستی جمهوری چک همراهی نموده و این امر را برای شما تسهیل نماید.

ویزای توریستی جمهوری چک و ریجکتی

نحوه پروسه اقدام دریافت ویزای توریستی جمهوری چک را بیان داشتیم. بر اساس آمار گفته شده حدود 4.4 درصد از درخواست ها برای دریافت ویزای توریستی جمهوری چک با ریجکتی روبرو شده است. در صورتی که ویزای توریستی شما با ردی و ریجکتی روبرو شود نیاز است که به این ردی اعتراض بزنید. رد درخواست ویزای توریستی شما می تواند به دلایل مختلفی صورت گیرد که بیشترین دلایل ریجکتی پرونده های توریستی اغلب وجود نقصی در مدارک ارائه داده شده و یا ارائه مدارک دروغین، داشتن سوابق کیفری، نداشتن تمکن مالی خوب، نشان ندادن برنامه سفر خود به درستی و … می باشد. اغلب آفیسر ویزا در صورتی که هر یک از دلایل بالا را مشاهده نماید ممکن است ویزای شما را رد کند. از این رو ارائه مدارک خود به درستی و به صورت کامل از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو به طور قطع پیشنهاد می شود جهت دریافت ویزای توریستی جمهوری چک و یا هر کشور دیگری با وکلای مجرب در این زمینه اقدام نمایید. وکلای موسسه حقوقی ملک پور با دارا بودن تجربه بالا در این زمینه می توانند شما را همراهی نمایند و در صورتی که درخواست ویزای توریستی جمهوری چک شما رد شود شما می توانید برای تنظیم اعتراض خود نیز از وکلای موسسه حقوقی ملک پور درخواست یاری نمایید.

ویزای توریستی جمهوری چک به صورت تضمینی و با گارانتی

ممکن است در جاهای مختلفی با واژه دریافت ویزای توریستی به صورت تضمینی روبرو شده باشید. اما نکته قابل توجه در این قسمت این می باشد که دریافت هیچ گونه ویزایی را نمی توان به طور قطع تضمین نمود. این موضوع در مورد ویزاهای توریستی بیشتر صدق می کند زیرا افراد بسیاری با دریافت ویزای توریستی به کشورهای دیگر ورود کرده و در آن کشورها درخواست پناهندگی نموده اند. از این رو اغلب کشورها در اهدای ویزای توریستی سختگیری زیادی انجام می دهند. از این رو هیچ گونه ضمانتی در جهت دریافت ویزای توریستی جمهوری چک وجود ندارد، تنها مجموعه ای از عوامل وجود دارد که می تواند درصد موفقیت شما را بالا ببرد. در صورتی که شما مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی را به طور صحیح ارائه داده و بتوانید علایق محکمی را جهت برگشت به کشور خود نشان دهید، این مسائل شانس موفقیت شما را در دریافت ویزای توریستی جمهوری چک افزایش خواهد داد.

ویزای توریستی جمهوری چک و نکات مهم

یکی از نکات مهم در زمینه دریافت ویزای توریستی جمهوری چک ارائه هدف خود از سفر به این کشور و نشان دادن برنامه سفر شما است. به طور قطع جهت ارائه برنامه سفر خود نیاز است تا شما با مکان های دیدنی کشور چک کاملا آشنایی داشته و در چهارچوب زمانی حضور خود در کشور چک نشان دهید که قصد دارید از چه مکان هایی دیدن نمایید. به طور قطع شما می توانید در طول سفر توریستی خود با داشتن ویزای شینگن به کشورهای دیگر عضو حوزه شینگن نیز سفر نمایید اما از آنجایی که ویزای توریستی جمهوری چک را دریافت نموده اید نیاز است که بیشتر زمان سفر خود را در این کشور سپری کنید. این موضوع تاثیر زیادی در دریافت ویزای توریستی جمهوری چک برای دفعات بعدی که برای دریافت این ویزا از این کشور درخواست می نمایید، دارد. در حال حاضر پروازی به صورت مستقیم از کشور ایران به کشور چک وجود ندارد اما شما می توانید از کشورهای همسایه جهت پرواز به این کشور استفاده نمایید.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای توریستی جمهوری چک و سخن پایانی

ویزای توریستی جمهوری چک و شرایط لازم جهت دریافت ویزای توریستی جمهوری چک را در این مقاله بررسی نمودیم. نکته مثبت در زمینه دریافت ویزای توریستی جمهوری چک، امکان سفر به دیگر کشورهای عضو حوزه شینگن می باشد اما لازم است به این نکته نیز توجه نمایید که در صورتی که قصد دریافت اقامت این کشور را دارید، دریافت ویزای توریستی جمهوری چک راه مناسبی جهت دریافت اقامت این کشور نمی باشد بلکه باید برای ویزاهای دیگری که آثار اقامتی دارد مانند ویزاهای تحصیلی، کاری و … اقدام نمایید. در زمینه دریافت ویزای توریستی جمهوری چک و همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت اقدام برای مهاجرت به جمهوری چک و یا دریافت اقامت جمهوری چک می توانید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حصل نموده و از تجارب و مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه استفاده نمایید. همچنین در صورت داشتن هرگونه نظر و یا سوالی در زیر همین مقاله در قسمت دیدگاه می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح نمایید.