ویزای توریستی ترکیه و بررسی شرایط آن

 • ویزای توریستی ترکیه و نگاهی بر صنعت گردشگری ترکیه
 • ویزای توریستی ترکیه و شرایط عمومی
 • ویزای توریستی ترکیه و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی ترکیه و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی ترکیه و دلایل ریجکتی
 • ویزای توریستی ترکیه و وقت سفارت ترکیه
 • ویزای توریستی ترکیه و تمدید آن
 • ویزای توریستی ترکیه به صورت تضمینی
 • ویزای توریسیتی ترکیه با وثیقه یا بدون وثیقه
 • ویزای توریستی ترکیه و خدمات موسسه MIE
 • ویزای توریستی ترکیه و نکات مهم
ویزای توریستی ترکیه ویزای توریستی ترکیه

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای توریستی ترکیه و مقدمه ای بر آن

ویزای توریستی ترکیه ، انواع ویزای توریستی و مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ویزای توریستی ترکیه را در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می دهیم. ممکن است در این خصوص سوالاتی برای شما مطرح شود، از قبیل آیا برای سفر به ترکیه اخذ ویزای توریستی ترکیه برای ایرانیان الزامی می باشد؟ آیا می توان از طریق ویزای توریستی به اقامت ترکیه دست یافت؟ کشور ترکیه با توجه به زیبایی های زیادی که دارد و با توجه به اینکه به کشور ایران نزدیک می باشد مقصدی مناسب برای سفر و گردشگری در فصول مختلف سال می باشد. افراد متقاضی برای اخذ این ویزا لازم نیست که مراحل سختی را بگذرانند و زمان زیادی را صرف این پروسه کنند. البته لازم به ذکر است که برخلاف کشورهای دیگر که قبل از ورود به آن کشورها افراد باید بصورت الزام ویزای توریستی آن کشور را دریافت نمایند، اما در مورد کشور ترکیه افراد بعد از ورود به آن، ویزای توریستی ترکیه را بصورت رایگان دریافت می نمایند. موسسه حقوقی ملک پور در خصوص ویزای توریستی ترکیه و تمامی کشورهای اروپایی، کانادا و …  دارای به روزترین و کامل ترین اطلاعات می باشد.

مقاله مرتبط

مهاجرت به ترکیه

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با مهاجرت به ترکیه

audio ویزای توریستی ترکیه

ویزای توریستی ترکیه و نگاهی بر صنعت گردشگری ترکیه

ویزای توریستی ترکیه را از منظر صنعت گردشگری خصوصا برای ایرانیان می توان بسیار قوی قلمداد کرد. صنعت توریست و گردشگری در کشور ترکیه از نظر امکانات و خدماتی که این کشور ارائه می دهد به این صورت است که امکانات هتل های با کیفیت و فوق العاده مدرن و لوکس و مجتمع های ورزشی و تفرج گاه های زیبا و فروشگاه ها و بوتیک های مقرون به صرفه در اختیار گردشگران سراسر دنیا قرار می گیرد و تعدادی از زمین های گلف استاندارد بین المللی در نقاط مختلف کشور ترکیه وجود دارد. همینطور هتل های شهری، هتل های تابستانی و مجتمع های عظیم بخش عمده ای از صنعت مسکن در ترکیه را تشکیل می دهند .

به طور خلاصه، ترکیه در حال حاضر با پتانسیل گردشگری عظیم و تنوع زیادی از منابع طبیعی، گنجینه های تاریخی، ارزش ها و فعالیت های فرهنگی، سبک زندگی، جاذبه ها و صنعت گردشگری کارآمد و دینامیک، محصولات متنوعی را ارائه می دهد که طرفداران زیادی دارد.

در خصوص ویزای توریستی ترکیه لازم به ذکر است که تعداد افراد بازدید کننده از ترکیه در سال 2018 حدود 19 درصد از سال های قبل افزایش یافته است.  نمودار زیر آمار گردشگران را در ماههای مختلف در سال 2018 نشان می دهد.

ویزای توریستی ترکیه ویزای توریستی ترکیه

ویزای توریستی ترکیه و شرایط عمومی

ویزای توریستی ترکیه را از نظر کلیات آن در این قسمت بیان می داریم. کشور ترکیه با مساحت ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 80 میلیون نفر ما بین جنوب شرقی اروپا و جنوب غربی آسیا قرار گرفته است و به عنوان یک کشور اوراسیایی شناخته شده است. همسایه های کشور ترکیه کشور ایران، بلغارستان، گرجستان، سوریه، یونان و ارمنستان می باشد. پایتخت کشور ترکیه شهر آنکارا است. کشور ترکیه از سه جهت به دریا متصل می شود. از شهرهای پرطرفدار و جذاب و زیبای کشور ترکیه برای گردشگری استانبول، آنتالیا، آنالیا، مارماریس، قونیه، ماردین، آنکارا، ازمیر و کوش آداسی می باشد. از کشور ترکیه با عنوان جمهوری ترکیه یاد می شود.

در خصوص ویزای توریستی ترکیه می توان بیان نمود که ایرانیان برای سفر توریستی به این کشور نیازمند به اخذ ویزا نیستند و افراد بدون هیچگونه الزام و اجباری می توانند بدون اخذ ویزا وارد این کشور شوند. مدت زمان ویزای توریستی ترکیه 3 ماه است. افرادی که قصد داشته باشند که تا 90 روز در کشور ترکیه حضور داشته باشند در این نوع اقامت احتیاجی به اخذ ویزا نخواهند داشت و بدون هیچگونه محدودیتی می توانند در این مدت 3 ماه در کشور ترکیه حضور داشته باشند. اما در این نوع اقامت افراد اجازه کار و تحصیل ندارند.

ویزای توریستی ترکیه و مدارک مورد نیاز

از این نظر که بر طبق توافقات دوطرفه ای که مابین دولت ترکیه و ایران در گذشته صورت گرفته است و الزام اخذ ویزا جهت سفر به کشور ترکیه برداشته شده است، افراد هر دو کشور ترکیه و ایران بدون ویزا می توانند تا 3 ماه در خاک کشور همدیگر حضور داشته باشند. بنابراین افراد جهت اقامت 3 ماهه توریستی این کشور اگر فقط یک پاسپورت معتبر که حداقل تا 6 ماه دارای اعتبار باشد را به همراه خود داشته باشد می توانند با گرفتن یک بلیط هواپیما از آژانس هواپیمایی در قالب یک تور وارد این کشور شوند بدون اینکه مدارک خاص دیگری را احتیاج داشته باشند. بنابراین ایرانیان نیازی به اخذ ویزای توریستی ترکیه ندارند. البته افرادی که قصد کار در این کشور را داشته باشند باید ویزای کار را دریافت نمایند به همین منظور باید مدارک خود را به سفارت ارائه دهند تا پس از بررسی لازم ویزای کاری آن ها صادر گردد.

کشورهای محدودی هستند که اتباع آن ها برای سفر به ترکیه، نیاز به اخذ ویزای توریستی ترکیه دارند. در خصوص ویزای توریستی ترکیه می توان گفت که برخی از کشورهای دیگر برخلاف کشور ایران برای مهاجرت توریستی به ترکیه معاف از اخذ ویزای توریستی نخواهند بود. تا سال 2015 کشور ترکیه برای کشورهایی که نیاز به اخذ ویزای توریستی ترکیه داشتند در داخل فرودگاه و پس از ورود به خاک ترکیه این ویزا را ارائه می داد، اما از سال 2015 ارائه این ویزا را به صورت الکترونیکی انجام می دهد. افراد بصورت آنلاین و الکترونیکی می توانند 48 ساعت قبل از ورود خود به ترکیه این ویزا را بصورت الکترونیکی درخواست نمایند.

این افراد برای اخذ این ویزا باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • ارائه یک پاسپورت دارای اعتبار
 • ارائه فرم درخواست ویزای توریستی ترکیه ( از طریق وزارت امور خارجه کشور خود )
 • ارائه دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی
 • ارائه بیمه‌ درمانی
 • ارائه تمکن مالی مناسب
 • پرداخت هزینه های مورد نیاز ویزا

ویزای توریستی ترکیه و پروسه اقدام

اخذ ویزای توریستی ترکیه و سفر نوریستی و گردشگری برای ایرانیان پروسه ای سخت و طولانی نخواهد داشت و بسیار ساده و دست یافتنی است. همانطور که گفته شد ایرانیان برای اینکه یک مسافرت به عنوان یک شخص توریست به کشور ترکیه داشته نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت. علاوه بر ایران، کشورهای اروپایی و عضو حوزه شنگن و برخی کشورهای دیگر نیز جهت سفر به ترکیه نیازی به اخذ ویزای توریستی نخواهند داشت. اسامی این کشورها شامل: کشور مغولستان، جمهوری آذربایجان، اوکراین، کشور ازبکستان، کشور کوزوو، کشور قرقیزستان، کشور اکوادور، کشور مراکش، کشور قطر، کشور تاجیکستان، کشور تونس، کشور ترکمنستان، کشور بلاروس، کشور بولیوی، کشور بلیز، کشور اردن، کشور لبنان، کشور روسیه، کشور تایلند و کشورگرجستان می باشد. اتباع کشور لتونی نیز می توانند به مدت 30 روزبدون ویزا در کشور ترکیه بمانند.

اما اتباع کشورهای محدودی که به اخذ ویزا احتیاج دارند می توانند هم به صورت اینترنتی و آنلاین و هم به صورت مراجعه حضوری به سفارت ترکیه در کشور خود درخواست وقت کرده و 48 ساعت قبل از خروج از کشور خود در زمان و تاریخ تعیین شده با ارائه مدارکی که در بالا ذکر گردید درخواست ویزای توریستی ترکیه را نمایند.

ویزای توریستی ترکیه و ریجکتی

همانطور که در خصوص ویزای توریستی ترکیه بیان شد، عموم کشورها برای ورود و سفر توریستی به کشور ترکیه نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت و کشورهایی نیز که جهت ورود به این کشور ملزم به اخذ ویزا می باشند به صورت الکترونیکی می توانند ساده ترین و ابتدایی ترین مدارک را ارائه دهند و به اخذ ویزا دست پیدا کنند. بنابراین سفارت ترکیه مانند کشورهای اروپایی سختگیری خاصی نسبت به صدور ویزا برای متقاضیان ویزای توریستی ترکیه ندارد و افراد متقاضی دچار ریجکتی ویزای توریستی از این کشور نخواهند شد و با اطمینان خاطر می توانند در دفعات متوالی برای سفر توریستی ترکیه اقدام کنند.

اقامت ترکیه

ویزای توریستی ترکیه و وقت سفارت ترکیه

در خصوص ویزای توریستی ترکیه می توان توان بیان کرد که جهت سفر توریستی به ترکیه هیچ نیازی به اخذ ویزا و رفتن به سفارت نخواهد بود. اما افرادی که می خواهند در این کشور تحصیل یا کار کنند باید از طریق سفارت این کشور ویزای کاری و ویزای تحصیلی اخذ نمایند. افراد می توانند به صورت آنلاین و از طریق سایت سفارت کشور ترکیه درخواست ویزا بدهند .

 روزهای کاری سفارت ترکیه از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 5 عصر می باشد .

آدرس سفارت ترکیه در تهران :

 • نشانی: تهران، خیابان فردوسی، چهارراه استانبول، پلاک ۳۳۷ / صندوق پستی: ۱۱۳۶۵-۸۷۵۸
 • تلفن: ۳۵۹۵۱۱۰۰ ۰۲۱
 •  نمابر: ۳۳۱۱۷۹۲۸
 • آدرس وب‌سایت: tehran.emb.mfa.gov.tr

ویزای توریستی ترکیه و تمدید آن

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ترکیه و مدت اقامت افراد از طریق سفر توریستی به این کشور 90 روز می باشد و افراد ایرانی با توجه به اینکه نیازی به اخذ ویزا ندارند اما باید این نکته را با دقت رعایت کنند که حتما بعد از اتمام 90 روز به کشور ایران بازگردند زیرا در غیر اینصورت مقامات ترکیه در خصوص این موضوع برخورد تند خواهند نمود، اگر افراد بخواهند مدت زمان بیشتری را در کشور ترکیه بمانند، مثلا اگر بخواهند تا 180 روز در کشور ترکیه اقامت داشته باشند و یا قصد داشته باشند که به صورت متوالی به این کشور رفت و آمد کنند باید در کشور ایران به سفارت و کنسولگری ترکیه مراجعه نموده و این درخواست را ارائه دهند. اما در خصوص تحصیل، کار و یا اجاره یک منزل مسکونی در این کشور افراد می توانند اقامت 1 ساله را دریافت نمایند که این مدت زمان 1 ساله نیز در صورت ادامه تحصیل و یا ادامه کار مورد نظر قابلیت تمدید خواهد داشت.

ویزای توریستی ترکیه به صورت تضمینی

ویزای توریستی ترکیه و اخذ آن همانطور که ذکر شد برای ایرانیان الزامی نمی باشد که موسسات حقوقی و مهاجرتی بخواهند همانند ویزای توریستی شنگن و یا سایر کشورها آن را تضمین نمایند. البته شایان ذکر است که یک موسسه حقوقی هیچ گونه اقدامی را نباید بصورت تضمین کامل و صد در صدی ضمانت نماید. موسسه حقوقی ملک پور در خصوص کشورهایی که برای مهاجرت توریستی نیاز به اخذ ویزای توریستی می باشد مراحل اخذ ویزا را با دقت و با دانش و آگاهی به روز شده انجام می دهد و مدارک چینی اخذ ویزا را به آن اندازه دقیق و کارشناسانه پیش خواهد برد که همین دقت عمل و تعهد به مسولیت بصورت ناخودآگاه امکان موفقیت در اخذ ویزای توریستی کشورهای مختلف را بالا خواهد برد .

ویزای توریسیتی ترکیه با وثیقه یا بدون وثیقه

همانطور که ذکر شد ویزای توریستی ترکیه جهت سفر توریستی برای ایرانیان از سال ها قبل به دلیل توافقنامه بین دو کشور برداشته شده است و به این صورت نیست که افراد جهت مهاجرت توریستی به این کشور نگران ارائه وثیقه به سفارت این کشور باشند. بنابراین مهاجرت توریستی به ترکیه بدون وثیقه قابل اعمال می باشد. اما در خصوص کشورهای اروپایی و سایر کشورها بسته به شرایط خاصی می تواند بدون وثیقه و یا با وثیقه انجام شود.

ویزای توریستی ترکیه و خدمات موسسه MIE

با توجه به اینکه ویزای توریستی ترکیه و مهاجرت توریستی و گردشگری به ترکیه را حتی خود افراد می توانند به راحتی انجام دهند نیازی به خدمات موسسات حقوقی و مشاوره ای نخواهند داشت به همین منظور موسسه مشاوره ای MIE در این خصوص خدماتی ارائه نمی کند بلکه خدمات این موسسه در خصوص کشورهای اروپایی و کشورهای دیگری همچون کانادا، استرالیا و … که به اخذ ویزای توریستی احتیاج دارند و پروسه اخذ ویزای توریستی این کشورها دانش مناسب و علم حقوقی بالایی را می طلبد، ارائه می گردد. بنابراین موسسه مشاوره ای MIE همواره در خصوص این کشورها خدمات مشاوره ای ارائه می نماید و به بررسی تمامی جوانب و شرایط افراد می پردازد تا مسیر مناسبی را برای آن ها اتخاذ نمایند.

هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه

ویزای توریستی ترکیه و نکات مهم

نکته مهمی که در خصوص ویزای توریستی ترکیه قابل ذکر است، این می باشد که اگر چه برای ایرانیان برداشته شده است اما زمانی که افراد به این کشور برای مدت 90 روز سفر می کنند حتما باید اعتبار پاسپورت آن ها بیشتر از 6 ماه باشد و در صورتی که اعتبار آن کمتر از 6 ماه است حتما قبل از خروج از ایران باید آن را تمدید کنند. نکته مهم دیگر این است که افرادی که قصد دارند بین 90 تا 180 روز در این کشور بمانند، قبل از خروج از ایران می بایست در کنسولگری و سفارت ترکیه در ایران این درخواست را ارائه دهند و موافقت این دولت را کسب نمایند .

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای توریستی ترکیه و سخن پایانی

ویزای توریستی ترکیه و شرایط ویزای توریستی ترکیه را از جوانب مختلف در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. ویزای توریستی ترکیه برای تمامی ایرانیان بدون شرایط سخت و پیچیده ای قابل دسترسی می باشد. همه افراد می توانند بدون اینکه نیازی به وکیل داشته باشند به کشور ترکیه سفر توریستی داشته باشند. اما شاید غیر از ویزای توریستی ترکیه افراد قصد داشته باشند برای ویزای توریستی کشورهای دیگر که مستلزم اخذ ویزا می باشند اقدام نمایند که در این خصوص باید با وکلا و کارشناسان حقوقی مشورت نموده تا بتوانند با کمترین ریسک به اخذ این ویزاها دست پیدا نمایند. همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین بصورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص انواع ویزای توریستی و راه های مهاجرت و شرایط اخذ اقامت در بهترین کشورهای دنیا اطلاعات به روز دریافت نمایید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های همین مقاله عنوان کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.

law ویزای توریستی ترکیه
10 پاسخ
 1. کامران گفته:

  با سلام و خسته نباشید ،کامران هستم 24 ساله و مجرد و مدارک کامل و پاسپورت معتبر خواستم ببینم برای اقامت یکساله ترکیه از صفر تا 100 از حدودأن چقدر هزینه دارد اگر بخواهم از طریق موسسه شما اقدام کنم،با تشکر.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اقامت یک ساله توریستی ترکیه را می توانید از طریق اجاره یک ساله ملک در این کشور به دست آورید. موسسه ما در حال حاضر برای اقامت دائم ترکیه با خرید ملکی به ارزش 250 هزار دلار در این کشور اقدام دارد. برای اقامت یک ساله ضخصاً می توانید اقدام نمایید.

   پاسخ
 2. پیام ناصری گفته:

  سلام من چندروز پیش پاسپورتم رو. گرفتم و الان میخوام برای گردش به ترکیه سفر کنم/بغیر از پاسپورت باید چه مدارک دیگه ای داشته باشم؟
  درسته اگه برای گردش به ترکیه سفرکنید بمدت90روز مجاز هستید بدون ویزا تو ترکیه بمونید؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. ناشناس گفته:

  سلام
  به شهر ترابزون ترکیه دارم مسافرت مى کنم ، از طرفى از طرف یک شرکت برگزارى تور در دعوت به همکارى براى ایّام نوروز ، براى فروش تور داخلى و هتل به ایرانیان مسافر به ترابزون ، شدم .
  مى خواستم بدانم براى این مدت زمان تقریبا ٢٠ روز با ویزاى توریستى باید اجازه کار داشته باشم ؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5