ویزای توریستی ارمنستان

ویزای توریستی ارمنستان در هنگام مهاجرت به ارمنستان 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت توریستی به ارمنستان چگونه می باشد؟ ایا شما واجد شرایط گرفتن ویزای توریستی ارمنستان می باشید؟ شرایط اخذ ویزای توریستی ارمنستان به چه صورت می باشد؟ علاقمند به گرفتن ویزای توریستی ارمنستان و سفر به این کشور می باشید؟ برای کسب اطلاعات درخصوص ویزای توریستی ارمنستان و سفر به این کشور خواهشمندیم ما را تا انتهای این مقاله همراهی بفرمایید امید است که پاسخ پاره ای از سوالات خود در مورد ویزای توریستی ارمنستان را در این مقاله بیابید،

دفاتر همکار موسسه ی حقوقی ملک پور با کادری مجرب از وکلا ومشاورین متخصص همه روزه پاسخگوی عزیزان در این امر می باشند، علاقمندان می توانند با یک تماس تلفنی با موسسات همکار ما از مشاوره تلفنی رایگان در این خصوص بهره مند گردند.

در ابتدا مختصری راجع به کشور ارمنستان و سپس در باب ویزای توریستی ارمنستان اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

جمهوری ارمنستان یک کشور مستقل، دموکراتیک، اجتماعی و حقوقی است که در غرب اسیا واقع شده است. قدرت دولتی در این کشور بموجب قانون اساسی و بر اساس اصل تفکیک قوای مقننه، مجریه و قضاییه می باشد. پایتخت ارمنستان ایروان و مردم ان به زبان ارمنی صحبت می کنند و واحد پول این کشور درام می باشد. ارامنه همان نوادگان نوح می باشند که در یک کوه در محدوده ارارات درقلب ارمنستان می باشد ساکن شدند.

 

انواع ویزاهای ارمنستان

یک) ویزیتور ویزا یا ویزای توریستی ارمنستان: ویزای ویزیتور یا بازدید از ارمنستان  برای افرادی صادر می شود که برای اهداف گردشگری، بازدید بستگان ویا افراد دیگر، کسب وکار ودیگر علایق حرفه ای، درمان پزشکی ویا سایر اقامتهای کوتاه مدت است که یا بصورت سینگل انتری (یکبار ورود) ویا مولتیپل انتری(که شخص طی مدت اعتبار ویزا به دفعات می تواند وارد ارمنستان شده وخارج شود) می باشد که با فرض طولانی مدت بودن ان نهایتا به مدت یکسال ومولتی پل صادر می شود.

دو) ویزای رسمی: که به صورت مولتیپل انتری برای کارکنان غیر دیپلماتیک ونمایندگان دیپلماتیک خارجی یا سازمان های بین المللی و خانواده هایشان با اعتبار ۳ ساله صادر می شود. ویا بصورت سینگل انتری یا مولتیپل انتری با اعتبار یکساله برای مقامات خارجی که به دعوت مقامات ارمنی یا نمایندگیهای دیپلماتیک خارجی یا سازمانهای بین المللی به ارمنستان وارد می شوند.

سه) ویزای دیپلماتیک: که برای دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک و برای افراد با وضعیت دیپلماتیک صادر می شودو همچنین خانواده هایشان به صورت مولتی پل با اعتبار ۳ ساله یا تک ورودی (سینگل انتری) با اعتبار ۱۲۰ روزصادر می شود.

چهار) ویزای ترانزیت: که به صورت تک ورودی یا چند ورودی با اعتبار یک سال اقامت در ارمنستان که سه روزه هست وحداکثر تا چهار روز قابلیت تمدید را دارا می باشد وبرای کسانی صادر می شود که قصد مسافرت به دیگر کشورها ولی از راه ارمنستان را دارند.

پنج) ویزای تجارت یا بیزنس، و ششم)ویزای تحصیلی ارمنستان می باشد.

در کل شما با هر هدفی که می خواهید وارد ارمنستان می شوید باید این شرایط را فراهم نمایید: داشتن یک پاسپورت معتبرکه اعتبار ان نباید کمتر از شش ماه باشد، داشتن ویزای ارمنستان یا یک سند که حاکی از وضعیت اقامت شما در ارمنستان می باشد مگر اینکه قوانین ارمنستان یا توافقات بین المللی مواردی غیر از این را نیز برای اجازه ورود شما به خاک ارمنستان معتبر شمارند برای مثال از انجا که امروزه برای ایرانیان امکان ورود به ارمنستان بدون اخذ ویزا نیز امکان پذیر می باشد تنها با ارایه بلیط ورزرواسیون هتل و مدت اقامت امکان ورود به این کشور را خواهید داشت.

برای اخذ ویزای توریستی ارمنستان باید به بخش کنسولی سفارت ارمنستان یا کنسولگری ارمنستان مراجعه نمودو متقاضیان باید به سفارت ارمنستان در کشور خود مراجعه کنندو مبالغی را به یورو برای اخذ وقت سفارت پرداخت نمایند. حتی امکان گرفتن ویزای ارمنستان بصورت انلاین وبدون مراحعه به سفارت امکان پذیر می باشد، ویزایی که با این روش در یافت می شود ویزای الکترونیکی یا

EVisa

می باشد. برای کسانیکه بصورت انلاین اقدام به اخذ ویزای توریستی ارمنستان می نمایند باید مبلغ ویزا را نیز توسط کارتهای اعتباری پرداخت نمایند مانند مستر کارت یا ویزا کارت.ویزای الکترونیک به صورت یکبار ورود وحداکثر برای ۱۲۰ روز صادر می شود که برای درخواست این نوع ویزا باید به وبسایت ویزا الکترونیک وزارت امور خارجه ارمنستان ورود نمایید

مدارک لازم برای گرفتن اجازه ورود به ارمنستان:

اصل گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه

دو قطعه عکس ۳در۴

برگه رزرو هتل

فرم مشخصات فردی و فرم اپلیکیشن یا فرم درخواست ویزای ارمنستان

ودر پاره ای موارد ارایه بلیط رفت وبرگشت.

ویزای توریستی ارمنستان رایج ترین نوع ویزا برای ورود به ارمنستان می باشد که معمولا بمدت ۲۱ روز و بصورت یکبار ورود صادر می شود گرچه برای مدت های طولانی تر هم می توان درخواست ویزای توریستی ارمنستان را داد وبرای کسانیکه اتباع کشورهای زیر می باشند وبرای حداکثر ۱۸۰ روز در خواست اقامت در ارمنستان می دهند در صورتیکه اتباع این کشورها باشند نیازی به اخذ ویزا برای ورود به ارمنستان ندارند که از جمله انها: ایران، کلیه شهروندان اتحادیه اروپا، نروژ، سوییس، اوکراین،امریکا، تاجیکستان، ایسلند، لیختن اشتاین، اوروگویه، بلاروس، روسیه، ارژانتین، اذربایجان، برزیل، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، موناکو و ازبکستان می باشند.

دیگر کشورها برای ورود به ارمنستان بعنوان توریست نیاز به اخذ ویزا دارند اما در این میان اتباع بعضی ازاین کشورها می توانند در هنگام ورود به فرودگاه بین المللی ایروان یا ایستگاه راه اهن ایروم ودیگر مرزهای زمینی برای حداکثر اقامت ۱۲۰ روز اقدام به دریافت ویزای توریستی ارمنستان کنند و بعضی از این کشورها مانندتمامی کشورهای افریقایی به جز افریقای جنوبی، افغانستان، بنگلادش، نپال، پاکستان، فلسطین، عربستان سعودی، سریلانکا، سوریه و ویتنام می بایست حتما از قبل و با مراجعه به کنسولگری ارمنستان در کشور متبوع خود تقاضای اخذ ویزا نمایند. در بعضی موارد کسانی هستند که با داشتن یک دعوتنامه از یک از نزدیکان یا یک کمپانی برای همکاری یا دعوتنامه برای شرکت در یک همایش متقاضی ویزای توریستی ارمنستان می باشند، در این موارد دعوتنامه باید بصورت رسمی و مهر وموم شده و امضاشده توسط فرستنده دعوتنامه تنظیم شده باشد وحاوی اطلاعات زیر باشد:

. کد ثبتی سازمانی که برای شما دعوتنامه را ارسال نموده

. تاریخ وزمان ورود وخروج شما و مدت زمان اقامت شما در ارمنستان

.اطلاعات راجع به خود فرد دعوت شده مانند نوع گذرنامه، شماره سریال گذرنامه،تاریخ صدور واعتبار گذرنامه، شهروند وتبعه کدام کشور است، شماره تلفن، شغل، جنسیت، نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، زادگاه، ادرس محل سکونت، ملیت ودلیل ارسال دعوتنامه.

هزینه های درخواست ویزای توریستی ارمنستان :

ویزای توریستی سینگل انتری تا ۲۱ روز، ۳۰۰۰ درام ارمنستان یا ۶یورو

ویزای توریستی سینگل انتری تا ۱۲۰ روز، ۱۵۰۰۰ درام یا ۲۹ یورو

ویزای توریستی مولتیپل تا ۶۰ روز اقامت وبا اعتبار ۶ ماهه، ۲۰۰۰۰ درام یا ۳۸ یورو

ویزای توریستی مولتیپل تا ۱۲۰ روز اقامت و با اعتبار یکساله، ۴۰۰۰۰ درام یا۷۷ یورو

ویزای ترانزیت سینگل انتری، ۱۰۰۰۰ درام یا ۱۹ یورو

ویزای ترانزیت مولتیپل انتری، ۱۸۰۰۰درام یا ۳۵ یورو

ویزای رسمی و دیپلماتیک و همچنین هر نوع ویزا برای بچه های زیر ۱۸ سال هزینه ای ندارد.

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموه و در خصوص شرایط ویزای توریستی ارمنستان و یا شرایط مهاجرت به ارمنستان از جمله مهاجرت توریستی به ارمنستان و یا تحصیل در ارمنستان و یا کار در ارمنستان و یا خرید ملک در ارمنستان و یا سرمایه گذاری در ارمنستان و در نهایت اخذ اقامت ارمنستان به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.