ویزای تحصیلی پرتغال و بررسی شرایط آن

ویزای تحصیلی پرتغال، شرایط تحصیل در پرتغال و همچنین مهاجرت تحصیلی به پرتغال در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. ما در این مقاله به بررسی مهم ترین و اساسی ترین نکات پیرامون ویزای تحصیلی پرتغال می پردازیم و سعی می کنیم قوانین و شرایط ویزای تحصیلی این کشور را خدمت شما عزیزان توضیح دهیم تا اطلاعات حقوقی شما ارتقا یابد. همواره در امر اخذ ویزای تحصیلی پرتغال و مهاجرت تحصیلی سوالاتی برای افراد متقاضی پیش می آید که ما در این مقاله سعی می کنیم این سوالات را پاسخ دهیم. آیا ویزای تحصیلی پرتغال منجر به اخذ اقامت دائم خواهد شد؟ آیا شرایط مناسب کار حین تحصیل برای دانشجو وجود دارد؟ در خصوص امر اخذ ویزای تحصیلی پرتغال پیشنهاد می شود در ابتدا این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید و بعد از طریق تماس با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور  همکار موسسه حقوقی MIE اتریش اطلاعات حقوقی خود را در زمینه مهاجرت تحصیلی و ویزای تحصیلی پرتغال به صورت رایگان ارتقا دهید.

 • ویزای تحصیلی پرتغال و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی پرتغال برای تحصیل در مدارس پرتغال
 • ویزای تحصیلی پرتغال در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی پرتغال در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی پرتغال به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی پرتغال و هزینه های تحصیل و زندگی
 • ویزای تحصیلی پرتغال و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی پرتغال و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی پرتغال و معرفی دانشگاه های برتر
 • ویزای تحصیلی پرتغال و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی
 • ویزای تحصیلی پرتغال و موقعیت کار پس از تحصیل
ویزای تحصیلی پرتغال ویزای تحصیلی پرتغال

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی پرتغال و شرایط عمومی

در ابتدا با توجه به آنکه اعزام دانشجو به کشور پرتغال را باید از نظر شرایط عمومی مورد بررسی قرار دهیم، توضیحاتی راجع به کشور پرتغال، در قالب این مقاله ارائه می گردد. کشور پرتغال از نظر موقعیت جغرافیایی در جنوب غربی ‌اروپا واقع شده است که با کشور اسپانیا هم مرز می باشد. پرتغال یک کشور زیبا و آرام است که شمال این کشور دارای آب و هوای معتدل و جنوب آن دارای آب و هوای گرم می باشد. مساحت این کشور ۹۱،۷۲۰ متر مربع می باشد. این کشور حدود ۱۱ میلیون نفر جمعیت دارد. لیسبون پایتخت کشور پرتغال و یورو واحد پول این کشور می باشد. زبان رسمی این کشور، پرتغالی از شاخه زبان رومی تبار است. زبان تحصیل در کشور پرتغال اسپانیایی، پرتغالی و انگلیسی می باشد که با توجه به مقطع تحصیلی افراد، در مقطع کارشناسی به زبان پرتغالی یا اسپانیایی، در مقطع کارشناسی ارشد هم به زبان پرتغالی هم به زبان انگلیسی و در مقطع دکترا به زبان انگلیسی، ارائه می گردد. تحصیل در این کشور با هزینه های بسیار ارزان و مناسب امکان پذیر می باشد که معمولا هزینه تحصیل بین ۳ تا ۵ هزار یورو در سال می باشد. همچنین افراد در بعضی از مقاطع تحصیلی، در صورت دارا بودن شرایط خاص از جمله داشتن معدل حداقل 17 و یا معدل 3 از 4 می توانند درخواست بورسیه تحصیلی نمایند. لازم به ذکر است که دانشجویان در کشور پرتغال اجازه کار پاره وقت دانشجویی را نیز دارند.

تحصیل در پرتغال ویزای تحصیلی پرتغال

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با ویزای تحصیلی پرتغال

audio ویزای تحصیلی پرتغال

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با ویزای تحصیلی پرتغال

video ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال برای تحصیل در مدارس پرتغال

در کشور پرتغال تحصیل دانش آموزان هم در مقطع دبستان و هم در مقطع دبیرستان امکان پذیر می باشد. دانش آموزان می توانند هم در مدارس دولتی هم مدارس خصوصی به تحصیل خود ادامه دهند. در این کشور، تحصیل دانش آموزان از سن ۶ سالگی شروع می شود که دانش آموزان می توانند در سه دوره مختلف در مدارس و کالج ها به امر تحصیل بپردازند و دوره دیپلمای خود را بگذارنند که این ۳ دوره شامل موارد زیر می باشد.

 • سطح اول

  یک دوره سه ساله که از سن ۶ تا ۹ سالگی شروع می شود که در این دوره دانش آموزان، دروس پایه و عمومی مانند زبان پرتغالی، زبان انگلیسی، ریاضیات، هنر و موسیقی، ورزش و محیط زیست را آموزش می بینند.

 • سطح دوم

  مرحله دوم این مرحله از تحصیلات دانش آموزان در پرتغال شامل سال دهم و یازدهم می باشد.

 • سطح سوم

  در این دوره که شامل سال دوازدهم و سیزدهم و چهاردهم می باشد به دانش آموزان دروس تخصصی تر آموزش داده می شود.

دانش آموزان زیر ۱۸ سالی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و قصد مهاجرت به کشور پرتغال از طریق تحصیل در مدارس این کشور را داشته باشند، نیازمند یک قیم در کشور پرتغال خواهند بود. یا اینکه پدر یا مادر آن ها باید دارای اقامت دائم یا موقت در این کشور باشند.

سال تحصیلی در مدارس این کشور از اواسط سپتامبر شروع و در اواسط ماه ژوئن به اتمام می رسد.

ویزای تحصیلی پرتغال در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور پرتغال طی یک دوره ۴ ساله به اتمام می رسد که این دوره شامل 240 واحد درسی می باشد، افراد می توانند در رشته های مختلفی در این مقطع تحصیل نمایند. در دانشگاه های پرتغال، زبان تحصیل در مقطع لیسانس پرتغالی یا اسپانیایی می باشد. افراد متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس در کشور پرتغال با ارائه مدارک خاصی که در بالا عنوان شد، می توانند موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور شوند. برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس باید به این موضوع توجه داشت که افراد متقاضی، هم مدرک دیپلم و هم مدرک پیش دانشگاهی را ارائه نمایند.

اما افرادی که مدرک پیش دانشگاهی را نداشته باشند درصورتی می توانند وارد دانشگاه شوند که ابتدا یک دوره کالج یک ساله را در این کشور بگذرانند. در زمان تحصیل در مقطع لیسانس، دانشجویان در هفته 10 ساعت اجازه کار پاره وقت دارند که درآمد و حقوق آن ها می تواند از ساعتی ۱۲ یورو تا ساعتی ۸۸ یورو متغیر باشد. پس از فارغ التحصیلی در این مقطع، افراد به مدت 1 سال اجازه دارند که در این کشور مانده و کار پیدا کنند. مدت زمان کار پاره وقت دانشجویی برای این افراد به عنوان سابقه کار اقامتی محسوب نمی گردد اما امتیاز مثبتی است تا افراد بتوانند پس از فارغ التحصیلی یک کار تمام وقت پیدا نمایند.

ویزای تحصیلی پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به پرتغال و تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز امکان پذیر می باشد. افراد متقاضی تحصیل در این مقطع می توانند در مدت زمان دو سال دوره تحصیلی خود را به اتمام برسانند که تعداد واحد های ارائه شده در این دوره حدود ۱۲۰ واحد می باشد. شایان ذکر است که زبان تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی می باشد و دانشگاه های زیادی در این مقطع به مدرک زبان پرتغالی نیاز ندارند ولی متقاضیان تحصیل در این مقطع باید مدرک زبان انگلیسی و آیلتس ۶ یا 6.5 ارائه نمایند.

دانشجویان در این مقطع می توانند با 20 ساعت کار در هفته به صورت نیمه وقت بخشی از هزینه های تحصیل خود را تامین نمایند. در این مقطع نیز همانند مقطع لیسانس پس از فارغ التحصیلی افراد تا یک سال اجازه دارند که در این کشور بمانند و کار پیدا کنند. شایان ذکر است که امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع کم می باشد. برای اخذ اقامت دائم با پیدا کردن کار و پرداخت مالیات پس از ۵ سال افراد می توانند به اقامت دائم و پس از گذشت ۶ سال به اخذ تابعیت این کشور دست یابند.

ویزای تحصیلی پرتغال در مقطع دکترا

اخذ ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مقطع دکترا نیز امکان پذیر می باشد. بدین صورت که دانشجویان می توانند در مقطع دکترا نیز در صورت تایید یک استاد سوپروایزر از دانشگاه های پرتغال پذیرش تحصیلی بگیرند. دوره تحصیلی در این مقطع 3 الی 5 سال می باشد که سال های اول این دوره شامل انجام کارهای تحقیقاتی _ پژوهشی و علمی و دو سال آخر کار و تحقیق بر روی موضوع پایان نامه با کمک استاد راهنما خواهد بود.

دانشجویان در مقطع دکترا در هفته ۳۰ ساعت مجوز کار دارند و درآمد این افراد حدوداً ساعتی 15 یورو می باشد. زبان تحصیل در این مقطع دکترا زبان انگلیسی می باشد که نیازمند اخذ مدرک زبان آیلتس 6.5 به بالا است. دانشجویان بعد از ورود به کشور پرتغال و اخذ اقامت تحصیلی این کشور، می توانند برای الحاق همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقدام نمایند.

شرایط تحصیل در پرتغال
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال به همراه بورس تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل در کشور پرتغال همواره مورد توجه بسیاری از افراد به ویژه دانشجویان ممتاز قرار گرفته است. افراد متقاضی تحصیل در کشور پرتغال برای درخواست بورسیه تحصیلی باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشند و کارهای پژوهشی و تحقیقاتی و سطح زبان قوی ارئه بدهند. معمولا بورسیه تحصیلی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس به اتباع خارجی در شرایط خاص اعطا می گردد و در مقطع دکترا به اشخاص خارجی اعطا می گردد.

انواع بورسیه های تحصیلی در کشور پرتغال به شرح زیر می باشد.

 • بورسیه های تحصیلی دانشگاه لیسبون برای دانشجویان دوره MBA
 • بورسیه های تحقیقاتی دانشگاه پورتو
 • بورسیه های تحصیلی دانشگاه پنسیلوانیا
 • بورسیه های تحصیلی ناتو ترین برای دوره های فلوشیپ در مقطع فوق دکترا
 • بورسیه های تحصیلی اراسموس برای دانشجویان برتر اروپایی و غیر اروپایی در سراسر اروپا

ویزای تحصیلی پرتغال و هزینه های تحصیل و زندگی در پرتغال

در این بخش به بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در کشور پرتغال پرداخته ایم. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند هزینه های زندگی در این کشور حدوداً 8،000 تا 10،000 یورو در سال می باشد که این هزینه امکان دارد در شهر هایی مانند لیسبون به سالی 12،000 یورو افزایش یابد. متقاضیان باید به این نکته توجه نمایند که بررسی درخواست ویزای تحصیلی پرتغال اصولا ۲ تا ۳ ماه زمان نیاز دارد و هزینه ی آن ۱۷۰ یورو (۲۰۵ دلار) می باشد. لیستی از هزینه های زندگی در این کشور در جدول زیر برای شما عزیزان قرار داده شده است.

مایحتاج هزینه ها
وعده های غذایی متوسط 7 یورو
فنجان قهوه 1.20 یورو
آب معدنی 0.33 لیتری 0.89 یورو
نوشابه بطری 0.33 لیتری ( کوکا/پپسی) 1.24 یورو
نان سفید 500 گرمی 1.09 یورو
1کیلو گرم برنج 0.87 یورو
بسته تخم مرغ 12 عددی 1.67 یورو
1 کیلو گرم سینه مرغ 5.43 یورو
1 کیلو گرم گوشت گاو 9.40 یورو
هزینه های حمل و نقل 36 یورو
استفاده از تاکسی (هر 1 کیلو متر) 0.47 یورو
1 لیتر بنزین 1.53 یورو
هزینه های عمومی یک آپارتمان 85 متری 90 یورو در ماه
هزینه اجاره خوابگاه در پرتغال 150 الی 300 یورو در ماه
هزینه اجاره آپارتمان شخصی 350 الی 530 یورو در ماه

به طور کل می توان گفت هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی پرتغال از سه هزار یورو تا چهار هزار یورو بسته به مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. هزینه ثبت نام برای هر دانشجو بین ۲۵ تا ۳۵ یورو می باشد که دانشجویان باید در زمان ثبت نام این هزینه را پرداخت نمایند.

ویزای تحصیلی پرتغال و کار دانشجویی

تحصیل در کشور پرتغال و جست و جوی کار در این کشور پس از تحصیل برای دانشجویان امکان پذیر می باشد. کار و شرایط کاری در این کشور دارای قوانین خاصی می باشد. مجوز کار برای دانشجویان مشغول به تحصیل به صورت پاره وقت و با توجه به مقاطع تحصیلی متفاوت می باشد. اجازه کار برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ۱۰ الی ۱۵ ساعت در هفته می باشد و برای دانشجویان کارشناسی ارشد به ۱۵ الی ۲۰ ساعت افزایش می یابد.

دانشجویان مقطع دکترا به صورت تمام وقت می توانند در این کشور کار کنند و هزینه های تحصیل خود را پوشش دهند. افراد متقاضی تحصیل درکشور پرتغال باید به این نکته دقت کنند که تنها با کاره پاره وقت توانایی تامین هزینه های تحصیل خود را ندارند و باید حتما قبل از ورود به این کشور هزینه های خود را تامین نمایند. متقاضیان باید توجه داشته باشند حداقل حقوق در این کشور 530 یورو می باشد. توجه به نرخ بیکاری در این کشور می تواند برای افرادی که تمایل به کار در پرتغال پس از پایان تحصیلات خود دارند، دارای اهمیت باشد.

ویزای تحصیلی پرتغال 3 ویزای تحصیلی پرتغال

بورسیه تحصیلی در پرتغال
مهاجرت تحصیلی به پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال و بررسی ویزای همراه

امکان تحصیل در پرتغال برای افراد متقاضی که متاهل هستند و یا دارای همسر و فرزند می باشند و قصد پیوستن خانواده به شخص متقاضی را دارند وجود دارد. شخصی که در کشور پرتغال مجوز اقامت در این کشور را دارند می تواند خانواده خود را نیز به خود ملحق کند. نوع اقامت همراهان فرد متقاضی به نوع اقامت آن شخص بستگی دارد که اگر اقامت شخص، اقامت موقت همچون اقامت تحصیلی باشد، مدت زمان اقامت همراهان به میزان اقامت شخص اصلی می باشد. افراد متقاضی ویزای همراه باید پشتوانه و تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی خانواده خود در مدتی که همراه وی اقامت دارند را برای درخواست ملحق شدن خانواده به فرد متقاضی اثبات نماید. در کشور پرتغال اجازه تحصیل و کار همراه پس از تایید اداره محلی امکان پذیر می باشد و می تواند حتی به صورت تمام وقت مشغول به کار شود. مدارک زیر برای درخواست الحاق خانواده مورد نیاز است.

 • پاسپورت شخص
 • اسناد ازدواج
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدرک محل زندگی در پرتغال
 • تمکن مالی مورد نیاز برای مدت زمان زندگی در پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال و معرفی دانشگاه های برتر پرتغال

 تعدادی از پلی تکنیک های قوی در کشور پرتغال وجود دارد که علاوه بر دانشگاه های معتبر و شناخته شده در این کشور دوره های خاصی را ارائه می دهند. به عنوان مثال دانشگاه ها معمولا دوره های تحصیلی و آکادمیک را ارائه می دهند اما پلی تکنیک ها برای آماده سازی افراد جهت ورود به بازار کار و پیدا نمودن شغل، یک سری دوره های آموزشی کوتاه مدت را ارائه می نمایند. بعضی از رشته های تحصیلی فقط در دانشگاه ها تدریس و بعضی فقط در پلی تکنیک ها آموزش داده می شوند. گاهی اوقات رشته های تحصیلی و مدارک یکسانی هم در دانشگاه های پرتغال هم در پلی تکنیک های این کشور ارائه می گردند. این رشته ها و مدارک مشترک، شامل رشته های علوم انسانی، رشته ها و مدارک مهندسی و مدیریت می باشند. کشور پرتغال از سال ۲۰۰۶ به بعد در بحث اعزام دانشجو به این کشور سیستم بولونیا ( اجرای سیستم یکپارچه نظام آموزشی اروپا ) را پذیرفته است.

 در سطح جهان رنکینگ دانشگاه های برتر پرتغال بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ می باشد. دانشگاه های معرفی شده در زیر از جمله دانشگاه های برتر این کشور محسوب می شوند.

%name ویزای تحصیلی پرتغال

دانشگاه پورتو – University of Porto

در دومین شهر بزرگ پرتغال، پورتو، واقع شده است. دانشگاه پورتو (UP) از قرن 18 میلادی در علوم، هنر و علوم انسانی برنامه های آموزشی ارائه می داد، تا اینکه در سال 1911 به صورت رسمی به عنوان دانشگاه افتتاح گردید. امروزه این دانشگاه شامل 14 دانشکده، 15 مدرسه، از جمله یک مدرسه کسب و کار و 51 موسسه تحقیقاتی علمی در سه پردیس می باشد. این دانشگاه حدود 600 برنامه تحصیلی در مقاطع مختلف ارائه می دهد.

ویزای تحصیلی پرتغال 5 ویزای تحصیلی پرتغال

دانشگاه آویسو – University of Aveiro

دانشگاه آویسو در سال 1973 تاسیس شد و به یک موسسه پویا و رقابتی تبدیل شده است. این دانشگاه ابعاد تحقیقاتی قوی دارد و برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد، دوره های کارشناسی ارشد دوم، برنامه های دکترا و برنامه های حرفه ای پس از دوره متوسطه را ارائه می دهد. برنامه های آموزشی شامل مهندسی محیط زیست، فن آوری های جدید ارتباطات، مدیریت صنعتی و مهندسی می باشد و امروزه الکترونیک و مخابرات، مواد و علوم نانو، محیط زیست و مطالعات دریایی و آموزش معلمان به عنوان چهار حوزه برتر شناخته شده است.

ویزای تحصیلی پرتغال 6 ویزای تحصیلی پرتغال

دانشگاه کیمبره – University of Coimbra

دانشگاه کیمبره (UC) در سال 1290 تاسیس شده است و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان و قدیمی ترین در سراسر پرتغال است. تا اوایل قرن بیستم، این دانشگاه تنها دانشگاه پرتغالی زبان در جهان بود. پردیس قرن شانزدهم که در زمین کاخ سابق ساخته شده است به عنوان یک سایت میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این دانشگاه در شهر تاریخی کیمبرا واقع شده است و دارای بیش از 21،000 دانشجو است که 10 درصد آن ها دانشجویان بین المللی هستند و به همراه دیگر دانشگاه های بین المللی پرتغال به شهر حسی بین المللی داده است.

در جدول زیر برترین دانشگاه های پرتغال به همراه رتبه کشوری و جهانی آن ها نمایش داده شده است.

نام دانشگاه رنک کشوری رنک بین المللی
Universidade do Porto 1 223
Universidade de Lisboa 2 233
Universidade de Coimbra 3 335
Universidade do Minho 4 427
Universidade Nova de Lisboa 5 444
Universidade de Aveiro 6 508
Universidade da Beira Interior 7 1011

Universidade de Tras os Montes e Alto Douro
8 1093
Instituto Politécnico do Porto 9 1150

Universidade do Algarve
10 1192

ویزای تحصیلی پرتغال و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی پرتغال

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی پرتغال به صورت زیر می باشد.

 • ارائه مدارک هویتی معتبر
 • ارائه مدارک اسکان متقاضیان و محل سکونت دانشجویان
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه تمکن مالی جهت تحصیل
 • ارائه انگیزه نامه دال بر ادامه تحصیل متقاضیان
 • ارائه مدارک زبان مورد نیاز
 • ارائه مدرک پذیرش دانشگاه مورد نظر

ویزای تحصیلی پرتغال و موقعیت کار پس از تحصیل

برخی از افراد تمایل دارند پس از پایان تحصیلات خود در کشور پرتغال به کار بپردازند و به اقامت کاری پرتغال را اخذ نمایند. بر اساس قانون این کشور فارغ التحصیلان دانشگاه های پرتغال می توانند تا سقف 1 سال پس از پایان تحصیلات خود در این کشور اقامت داشته و به جستجوی کار بپردازند. این اقامت که مدت 1 سال صادر می شود قابل تمدید نمی باشد و تنها در صورتی که شخص بتواند در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود استخدام شود، می تواند اقامت کاری پرتغال را کسب نماید. بدین ترتیب می توان ویزای تحصیلی پرتغال را به ویزای کاری تبدیل کرد و فرآیند اخذ اقامت دائم پرتغال را آغاز نمود. 

بدین ترتیب اخذ اقامت و تابعیت کشور پرتغال از طریق تحصیل در این کشور برای افراد متقاضی امکان پذیر می باشد.در صورتی، شخصی که به صورت تحصیلی وارد کشور پرتغال شده می تواند با دریافت اقامت کاری در کشور پرتغال بماند که پس از گذراندن دوره تحصیلی خود بتواند یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما دریافت نماید. افراد متقاضی که قصد دریافت اقامت پرتغال را دارند می توانند از طریق تحصیل وارد این کشور شوند و بعد از پیدا کردن کار اقامت این کشور را اخذ نمایند. باید به این نکته توجه داشت که تحصیل در یک کشور به شخص کمک بسیار زیادی جهت پیدا کردن کار و کار فرما می نماید. برای دریافت اقامت بلند مدت کشور پرتغال تنها تحصیل در این کشور موجب اخذ اقامت دائم نمی شود و باید حداقل شخص به مدت ۵ سال در این کشور زندگی کرده باشد. در این صورت است که می تواند درخواست اقامت بلند مدت بدهد. درخواست پاسپورت این کشور به این صورت است که طبق قوانین تبعیتی این کشور شخصی که ۵ سال در این کشور زندگی کرده و به زبان پرتغالی مسلط بوده و با فرهنگ و آداب و رسوم و زندگی در پرتغال ادغام شده باشد، می تواند این درخواست را داشته باشد.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای تحصیلی پرتغال و سخن پایانی

با توجه به موارد ذکر شده در خصوص ویزای تحصیلی پرتغال و همچنین ذکر قوانین و شرایطی که پیش روی افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به پرتغال است، در صورتی که شما عزیزان کشور پرتغال را مقصد مهاجرتی خود برای ادامه تحصیل و اقامت در پرتغال قرار داده اید پیشنهاد می شود در ابتدا مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه نمایید تا نسبت به قوانین مهاجرتی و شرایط اخذ ویزای تحصیلی پرتغال اطلاعات کامل را دریافت نمایید و در صورتی که همچنان سوالات بیشتری برای شما پیش امد می توانید از طریق تماس تلفنی با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه حقوقی MIE اتریش مشاوره کامل و تخصصی در باب ویزای تحصیلی پرتغال دریافت نمایید. همچنین در صورت طرح سوال خود در بخش دیدگاه ها کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ گوی شما خواهند بود.