ویزای تحصیلی نیوزیلند

 • ویزای تحصیلی نیوزیلند و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی نیوزیلند و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی نیوزیلند و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی نیوزیلند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی نیوزیلند و تحصیل در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی نیوزیلند به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی نیوزیلند و هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزیلند
 • ویزای تحصیلی نیوزیلند و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی نیوزیلند و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی نیوزیلند و معرفی دانشگاه های برتر در نیوزیلند
 • ویزای تحصیلی نیوزیلند و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند
 • ویزای تحصیلی نیوزیلند و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی نیوزیلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
ویزای تحصیلی نیوزیلند ویزای تحصیلی نیوزیلند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی نیوزیلند و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی نیوزیلند، شرایط تحصیل در نیوزیلند و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا شما به دنبال اقامت از طریق تحصیل در نیوزیلند هستید؟ آیا به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد شرایط تحصیل در نیوزیلند و اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند هستید؟ ما در این مقاله سعی کرده ایم که کلیه شرایط و نکات اساسی و کاربردی تحصیل در نیوزیلند و ویزای تحصیلی نیوزیلند را در مقاطع مختلف مورد بررسی قرار دهیم. مسلما یکی از مهمترین نکات در مورد ویزای تحصیلی نیوزیلند سیستم آموزشی آن و میانگین هزینه های تحصیل و رنکینگ دانشگاه های نیوزیلند است که ما در این مقاله به برررسی تمام این موارد نیز می پردازیم. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب به نگارش درآمده است پاسخگوی تمام سوالات و ابهامات ذهنی شما باشد و اطلاعات کاملی را در باب ویزای تحصیلی نیوزیلند ارایه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی نیوزیلند و شرایط عمومی آن

ویزای تحصیلی نیوزیلند می تواند یکی از راه های اخذ اقامت در این کشور باشد. نیوزیلند یا زلاندنو کشوری است در جنوب غربی اقیانوس آرام و متشکل از دو جزیره بزرگ و تعدادی هم جزیره کوچک است. نزدیکترین همسایه این کشور، استرالیا است و بطور کلی فاصله زیادی با سایر خشکی ها دارد. این کشور طبیعت بکر و بینظیری دارد. دانشگاه های این کشور دارای رتبه جهانی خوبی است و سیستم آموزشی مناسبی از جهات مختلفی من جمله فرصت ها، فرهنگ و محیط اجتماعی دارد  بنابراین می تواند گزینه مناسبی برای تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند باشد. نیوزیلند کشوری کوچک با مساحت حدودا 268 کیلومتر است و زبان رسمی آن انگلیسی است. همان طوری که از یک کشور کوچک انتظار می رود در این کشور تنها هشت دانشگاه و 16 موسسه پلی تکنیک وجود دارد. ویزای تحصیلی نیوزیلند به شما این امکان را می دهد که در دوره های تحصیلی متفاوت در نیوزیلند تحصیل نمایید. قطعا ویزای تحصیلی نیوزیلند و اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند شرایط و نکات بسیاری دارد. ما در این مقاله به بررسی بیشتر ویزای تحصیلی نیوزیلند در مقاطع مختلف و نکات اساسی آن می پردازیم.

ویزای تحصیلی نیوزیلند و تحصیل در مدارس

ویزای تحصیلی نیوزیلند در مدارس این کشور نیازمند رعایت قوانین و شرایط عمومی تحصیل در مدارس این کشور است. تحصیل در نیوزیلند در مدارس این کشور برای کودکان 6 تا 16 سال اجباری است. اکثر کودکان تا سن 17 سالگی تحصیل در مدارس را ادامه میدهند که برای ورود به مقاطع بالاتر آماده شوند. اکثر کوداکن زمانی که به سن 5 سالگی می رسند شروع به تحصیل می کنند. بنابراین کودک شما در سن بین 5 تا 6 سالگی می تواند تحصیل در مدارس نیوزیلند را آغاز کند. آموزش مدارس نیوزیلند در دو سطح ابتدایی و متوسطه است. در سطح ابتدایی فرزند شما بین 5 سالگی تا 12 سالگی در این مقطع تحصیل می کند و از سن 13 سالگی تا 17 سالگی در دوره متوسطه تحصیل می نماید.

 برنامه های درسی مدارس نیوزیلند طوری طراحی شده است که تمام نیازهای دانش آموزان را برآورده می کند و تمرکز زیادی بر خواندن، نوشتن و ریاضی در سال های اولیه تحصیل ( مقطع ابتدایی) دارد و در مقطع متوسطه برنامه درسی بیشتر بر آماد ه سازی دانش آموزان و آموزش مهارت های لازم برای تحصیل، کار و زندگی است تا بتوانند توانایی های خود را درک کنند. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی بطور میانگین 20 هزاردلار نیوزیلند در سال می باشد که قطعا بسته به خدماتی که ارایه می دهند میزان هزینه های سالیانه آن ها متفاوت خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی نیوزیلند در مدارس در این کشور عبارت است از:

 • 1- نامه پذیرش مدرسه

 • 2- ضمانت نامه کتبی و یا شخصی که به عنوان قیم و سرپرست شما در نیوزیلند مشخص شده است

 • 3- اثبات تمکن مالی برای زندگی در نیوزیلند

 • 4- گواهی عدم سوپیشینه که نشان دهنده سلامت شخصیت شماست

ویزای تحصیلی نیوزیلند و تحصیل در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی نیوزیلند و شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند در مقطع کارشناسی نیازمند تحصیلات 12 ساله تحصیلی یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد. شما می توانید در رشته های مختلف تحصیلی مانند علوم طبیعی و ریاضی، پزشکی، روزنامه نگاری، علوم اجتماعی، فنی و مهندسی، مدیریت، کشاورزی، کامپیوتر و فناوری اطلاعات و حقوق تحصیل و ویزای تحصیلی نیوزیلند را دریافت کنید.

طول دوره تحصیلی در مقطع لیسانس 3 سال می باشد. شروع ترم های تحصیلی در دانشگاه های نیوزیلند در دو ماه فوریه و نوامیر است و برنامه های ثبت نام نیز معمولا از 25 فوریه تا 15 ژوین و 11 نوامبر تا 20 دسامبر است بنابراین شما برای گرفتن ویزای تحصیلی نیوزیلند باید این بازه زمانی را در نظر بگیرید. ارایه مدرک زبان و دانستن زبان انگلیسی نیز از دیگر موارد مورد نیاز تحصیل در مقطع لیسانس است که حداقل نمره آیلس 6 می باشد البته سایر آزمون های زبان مانند TOEFL ، PTE نیز مورد قبول می باشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی و ویزای تحصیلی نیوزیلند عبارت است از :

 • ارایه دیپلم و ریزنمرات

 • بیانیه شخصی یا انگیزه نامه

 • ارایه مدرک زبان مناسب

 • اثبات تمکن مالی

تحصیل مهندسی در نیوزیلند

ویزای تحصیلی نیوزیلند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند اخذ پذیرش از دانشگاه های نیوزیلند می باشند. قدیمی ترین دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه اوتاگو است و تعداد دانشجویان بین المللی در نیوزیلند 53854 نفر می باشد. طول دوره تحصیل معمولا دوسال است که سال اول دوره درسی شما و سال دوم سال انجام پروژه و تحقیق است. سال تحصیلی نیز از فوریه تا نوامبر می باشد که شما باید برای گرفتن ویزای تحصیلی نیوزیلند قبل از شروع ترم اقدام نمایید.

در واقع تقویم تحصیلی کارشناسی ارشد در نیوزیلند به دو ترم تقسیم می شود از فوریه تا ژوین و از جولای تا نوامبر می باشد. شما برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند در این مقطع باید دوره لیسانس را گذرانده باشید. نکته جالب اینکه شما می توانید برای اینکه ویزای تحصیلی نیوزیلند را در مقطع کارشناسی ارشد بگیرید هم رشته تحصیلی مرتبط با کارشناسی خود را ادامه دهید و یا اگر به دنبال آموزش برای کسب مهارت های حرفه ای باشید می توانید در رشته ای غیر از رشته مرتبط خود ادامه تحصیل دهید. دانش زبان و داشتن مدرک زبان در حد آیلس 6.5 مورد نیاز است البته سایر مدارک زبان مانند TOEFEL و PTE نیز مورد قبول دانشگاه های نیوزیلند می باشد.

ملزومات مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نیوزیلند در مقطع کارشناسی ارشد عبارت است از :

 • رونوشت های علمی شما که توسط دانشگاه قبلی شما گواهی شده باشد

 • انگیزه نامه یا بیانیه شخصی

 • ارایه مدرک زبان مناسب

 • ممکن است دانشگاه با شما مصاحبه از طریق اسکایپ یا تلفن مشخص نماید

ویزای تحصیلی نیوزیلند و تحصیل در مقطع دکتری

شما می توانید با ویزای تحصیلی نیوزیلند در مقطع دکتری اقامت موقت تحصیلی بگیرید. دانشگاه های نیوزیلند فرصت های پژوهشی زیادی برای تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری و اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند را فراهم می آورد. در نیوزیلند تنها 8 دانشگاه وجود دارد که همه آن ها تحصیل در دوره های دکتری و امکان گرفتن ویزای تحصیلی نیوزیلند را ارایه می دهند. طول دوره تحصیل در مقطع دکتری 3 تا 4 سال است. سال تحصیلی نیز از فوریه تا نوامبر می باشد.

دوره های تحصیلی در مقطع دکتری در نیوزیلند شبیه به دکترای انگلستان و سایر کشورهاست. بنابراین مدت زمانی که شما باید برای ویزای تحصیلی نیوزیلند اقدام کنید قبل از شروع ترم است. در مقطع دکتری شما باید بر روی یک موضوع تحقیق کنید و در نهایت با ارایه پایان نامه فارغ التحصیل می شوید که سهم اصلی و مهم در زمینه تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری شما را تشکیل می دهد. شما برای تحصیل در مقطع دکتری و گرفتن ویزای تحصیلی نیوزیلند باید استاد راهنما داشته باشید که وظیفه استاد راهنما به عنوان یک محقق مجرب و ناظر در کنار شماست تا با شما در ایجاد ایده های خوب و تجربه علمی برای هدایت پروژه را برعهده می گیرد.

دانشگاه باید حتما دانش و تجربه لازم برای تکمیل تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری در موضوع مورد درخواست شما را داشته باشد. آنها بر اساس مدارک موجود شما تصمیم به دادن پذیرش تحصیلی می کنند که در صورت دادن پذیرش شما می توانید برای ویزای تحصیلی نیوزیلند اقدام نمایید. شما باید کارشناسی ارشد خود را در همان رشته ای که برای مقطع دکتری درخواست می دهید، را به پایان رسانده باشید.

برای گرفتن پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند در مقطع دکتری شما به مدارک زیر نیاز دارید:

 • یک طرح پیشنهادی یا تحقیقی قوی ( پروپوزال) که نشان دهنده اصالت و ارزش و عملی بودن ایده شما باشد

 • طرح پیشنهادی و تحقیقی شما باید توسط یک پژوهشگر برجسته یا یک عضو هیات علمی پذیرفته شود

 • ارسال ایمیل برای دانشگاه و اساتید انتخابی شما ( ایمیل ارسالی شما باید به حد کافی برای استاد انتخابی شما جذاب باشد)

 • بیانیه شخصی یا انگیزه نامه قوی

 • ارایه مدرک زبان مناسب

 • ممکن است دعوت به مصاحبه شوید ( از طریق گفتگوی اینترنتی یا ویدیو کنفرانس) که این نشانه خوبی است که دانشگاه تمایل به بحث بیشتر بر روی پروژه شما دارد

مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش در این مقطع حداقل آیلس 7 می باشد که بسته به دانشگاه و رشته شما می تواند متفاوت باشد البته سایر مدارک زبان نیز مانند TOEFEL و PTE نیز مورد قبول دانشگاه های نیوزیلند می باشد. در صورت واجد شرایط بودن موارد فوق شما می توانبد برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند در مقطع دکتری اقدام نمایید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی درنیوزیلند

ویزای تحصیلی نیوزیلند به همراه بورس تحصیلی

ویزای تحصیلی نیوزیلند می تواند به همراه بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف وجود دارد. فرصت های زیادی برای دانشجویان سایر کشورها ممکن است که پیش آید تا بتوانند آموزش و تحصیلات خود را ادامه دهند و از کمک های تحصیلی نیز استفاده نمایند. بورسیه های تحصیلی در نیوزیلند و ویزای تحصیلی نیوزیلند از طریق بورسیه تحصیلی انواع مختلفی دارند:

اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند از طریق بورسیه تحصیلی به این صورت است که شما باید مدارک خود را برای دانشگاه ایمیل کنید و در صورتی که از لحاظ رزومه علمی و تحصیلی واجد شرایط باشید با انتخاب سوپروایزر می توانید بورسیه تحصیلی و ویزای تحصیلی نیوزلند را اخذ نمایید. معمولا اخذ کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه تحصیلی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در صورتی که نمرات بالایی کسب کنید و واجد شرایط باشید به شما تعلق خواهد گرفت اما در مقطع دکتری با انتخاب سوپروایزر و رزومه علمی قوی می تواند از همان ابتدا درخواست بورسیه تحصیلی پذیرفته می شود و می توانید برای ویزای تحصیلی نیوزیلند اقدام نمایید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای تحصیلی نیوزیلند مقالات ما را در سایت موسسه حقوقی ملک پور مطالعه نمایید. با توجه به مطالبی که در خصوص ویزای تحصیلی نیوزیلند از طریق بورسیه های تحصیلی وجود دارد، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

بورسیه تحصیلی نیوزیلند

ویزای تحصیلی نیوزیلند و هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزیلند

از جمله مسایل مهم برای ویزای تحصیلی نیوزیلند آگاهی از هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزیلند است. واحد پول رسمی در این کشور دلار نیوزیلند است. هزینه تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند نسبت به کشورهای اروپایی بسیار بالاتر است. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی می تواند بین 22000 تا 32000 دلار نیوزیلند است و برای تحصیلات تکمیلی هزینه های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در حدود 26000 تا 37000 دلار نیوزیلند است. اگر شما در رشته های تحصیلی پزشکی، مهندسی و یا علوم دامپزشکی را انتخاب کنید هزینه های خود را بالاتر خواهید برد. به عنوان مثال دندانپزشکی و دارو گرانترین رشته تحصیلی در نیوزیلند با هزینه حدود 75000 دلار نیوزیلند در سال است.

هزینه های زندگی در نیوزیلند نیز بستگی دارد به مکانی که شما برای زندگی انتخاب می کنید. همان طور که در اکثر کشورها، شهرهای بزرگتر هزینه زندگی بیشتر از شهرهای کوچکتر دارند در نیوزیلند هم این مورد مصداق دارد. شهرهای بزرگ دانشجویی نیوزیلند که می توانید برای ویزای تحصیلی نیوزیلند اقدام کنید عبارتند از :

 • اوکلند
 • همیلتون
 • ولینگتون
 • دانیدین
 • کریستچرچ

هزینه های زندگی شما در طول یکسال می تواند بین 15000 تا 27000 دلار نیوزیلند باشد و تقریبا ماهیانه شما حداقل 1250 دلار نیوزیلند است. بنابراین هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزیلند چندان مقرون به صرفه نیست که این هزینه ها بستگی به عوامل مختلفی دارد. هزینه زندگی در نیوزیلند نسبت به ایران حدودا 98 درصد بالاتر از ایران است و میزان اجاره نیز در نیوزیلند نسبت به ایران حدود 86 درصد بالاتر است.

هزینه های زندگی در نیوزیلند متشکل از موارد زیر است:

 • 1-اجاره ها و هزینه های مسکن

  اجاره آپارتمان یکخوابه در مرکز شهر ماهیانه 1488 دلار نیوزیلند و اجاره آپارتمان یکخوابه خارج از مرکز شهر 1221 دلار نیوزیلند است

 • 2-هزینه های خدمات عمومی

  هزینه های خدمات خانگی چون برق، گرمایش، آب و گاز و غیره تقریبا 300 دلار نیوزیلند در ماه می باشد

 • 3-هزینه های حمل و نقل عمومی

  حمل و نقل عمومی در نیوزیلند بهترین روش برای رفت و آمد دانشجویان می باشد. هزینه بلیط یکطرفه ماهیانه بطور معمول 150 دلار نیوزیلند است. هزینه یک لیتر بنزین هم 2.19 دلار نیوزیلند است

 • 4-هزینه های مواد غذایی و خوراکی

  هزینه های مواد غذایی و خوراکی در نیوزیلند نسبت به سایر کشورها نسبتا گران است. در جدول زیر به برخی از هزینه های مواد غذایی اشاره می کنیم

یک وعده غذایی در رستوران 18 دلار نیوزیلند سیب (ا کیلوگرم) 3.64 دلار نیوزیلند
مک دونالد 11 دلار نیوزیلند موز (1 کیلوگرم) 2.97 دلار نیوزیلند
شیر (1 لیتر) 2.68 دلار نیوزیلند پیاز (1 کیلوگرم) 2.57 دلارنیوزیلند
پنیر محلی 9.72 دلار نیوزیلند سیب زمینی (1کیلوگرم) 3.05 دلار نیوزیلند
برنج سفید (1کیلوگرم) 2.65 دلار نیوزیلند آب معدنی (1.5 لیتر) 1.87 دلارنیوزیلند
تخم مرغ (12 عدد) 4.68 دلار نیوزیلند گوجه (1کیلوگرم) 4.98 دلارنیوزیلند
سینه مرغ (1 کیلوگرم) 12.42 دلار نیوزیلند پرتقال ( 1کیلوگرم) 3.79 دلارنیوزیلند
گوشت (1 کیلوگرم) 16.80 دلار نیوزیلند یک پاکت سیگار 27 دلار نیوزیلند

ویزای تحصیلی نیوزیلند و کار دانشجویی

از جمله مسایل مورد توجه دانشجویان بین المللی در ویزای تحصیلی نیوزیلند این است که دانشجویان بتوانند در حین تحصیل مشغول به کار شوند. نیوزیلند جزو آن دسته از کشورهایی است که به دانشجویان اجازه کار حین تحصیل را میدهد. شما به عنوان دانشجو با گرفتن ویزای تحصیلی نیوزیلند اجازه دارید حدود 20 ساعت در هفته به طور پاره وقت و در تعطیلات به طور تمام وقت کار کند، البته در صورتی که دوره تحصیلی شما حداقل برای دو سال باشد. جالب است بدانید که بسیاری از مشاغل در محوطه دانشگاه وجود دارد.

سعی کنید شغلی را انتخاب کنید که به رشته تحصیلی شما در دانشگاه مرتبط باشد که از این طریق تجارب ارزشمندی را کسب نمایید و برای ورود به بازار کار آماده شود. درست است که ویزای تحصیلی نیوزیلند به دانشجو اجازه کار حین تحصیل را می دهد اما این نکته قابل توجه است در صورتی که کار کردن شما خللی به تحصیل شما وارد کند اجازه کار کردن شما حین تحصیل تمدید نخواهد شد.

ویزای تحصیلی نیوزیلند و بررسی ویزای همراه

ویزای تحصیلی نیوزیلند این امکان را فراهم می آورد که همراه شما نیز وارد این کشور شود. این امکان برای دانشجویان بین المللی تمام وقت میسر است. ویزای همراه شرایطی دارد که در صورتی که شخص واجد این شرایط باشد امکان بردن همراه از طریق ویزای تحصیلی نیوزیلند را خواهید داشت. این شرایط عبارتند از:

 • 1- همراه باید حداقل 18 سال را داشته باشد یا مجوز سرپرست را برای همراه خود داشته باشد

 • 2- در صورتی که ازدواج کرده باشید باید شواهدی دال بر وجود چنین رابطه ای در طی 12 ماه گذشته قبل از ارایه درخواست موجود باشد. در صورتیکه کمتر از 12 ماه گذشته باشد باید شواهدی دال بر رابطه پایدار و مداوم را ارایه دهید

 • 3- بستگان نزدیک مشمول حال ویزای همراه نمی شوند

 • 4- گواهی تایید صحت سلامت

 • 5- گواهی سلامت شخصیت

در صورتی که همراه شما این شرایط را داشته باشد شما می توانید به طور همزمان با درخواست ویزای تحصیلی نیوزیلند و یا بعد از آن درخواست ویزای تحصیلی نیوزیلند، درخواست ویزای همراه خود را ارایه دهید. نکته دیگر اینکه همسر شما که به عنوان همراه اجازه ورود به نیوزیلند را دارد، می تواند برای ویزای کار تمام وقت نیز درخواست بدهد در صورتی که شما در یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا دکتری ویزای تحصیلی نیوزیلند را داشته باشید. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای همراه که به تبع ویزای تحصیلی نیوزیلند شما امکانپذیر است عبارت است از:

 • 1-تکمیل فرم درخواست ویزای همراه

 • 2-عکس گذرنامه جدید

 • 3-گواهی ازدواج

 • 4-نامه پذیرش همسر از دانشگاه یا موسسه

 • 5-ارایه فیش پرداخت هزینه تحصیل همسر

 • 6-اثبات تمکن مالی

 • 7-گذرنامه یا پاسپورت معتبر

 • 8-گواهی سلامت شخصیت

 • 9-ترتیب اقامت در نیوزیلند در طول مدت تحصیل

ویزای تحصیلی نیوزیلند و معرفی دانشگاه های برتر در نیوزیلند

از جمله دلایلی که دانشجویان بین المللی اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی نیوزیلند می کنند رنکینگ دانشگاه های این کشور است. تحصیل در نیوزیلند برای دانشجویان بین المللی از لحاظ تحصیل در منطقه ای با طبیعت زیبا می تواند جذابیت داشته باشد. همان طور که قبلا هم گفتیم نیوزیلند به دلیل اینکه کشوری کوچک است دانشگاه های زیادی ندارد. تعدا دانشگاه های نیوزیلند 8 دانشگاه، 16 موسسه فناوری و پلی تکنیک می باشد. شما ویزای تحصیلی نیوزیلند می توانید در این کشور تحصیل کنید.

دانشگاه های برتر نیوزیلند عبارتند از :

معرفی دانشگاه اوکلند

ویزای تحصیلی نیوزیلند و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند

جهت اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند شما نیازمند مدارکی هستید که باید برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند به سفارت ارایه دهید. اگر شما قصد تحصیل در نیوزیلند را برای بیش از 3 ماه دارید باید یک ویزای دانشجویی یا ویزای تحصیلی نیوزیلند بگیرید. گرفتن ویزای تحصیلی نیوزیلند به شما امکان می دهد که در طول تحصیل خود در نیوزیلند اجازه اقامت داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند موارد زیر است :

 • گذرنامه یا پاسپورت معتبر

 • فرم درخواست تحصیلی دانشجویی

 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه

 • معرفی محل اقامت در نیوزیلند

 • نامه ای عدم منع تحصیل

 • دریافت بیمه درمانی

 • گواهی سلامت شخصیت

 • دو قطعه عکس

 • رونوشت دیپلم و یا سایر مدارک تحصیلی

 • ارایه نمره زبان مناسب

 • اثبات تمکن مالی

به این نکته توجه نمایید که ممکن است مدارک و مستندات اضافی دیگری نیز مورد نیاز باشد که در طی مصاحبه شخصی، فرد مصاحبه کننده می تواند این مدارک را درخواست نماید. میانگین مدت زمانی که کمیسیون عالی مجلس نیوزیلند برای رسیدگی به ویزای تحصیلی نیوزیلند در نظر گرفته است، بسته به پیشینه فردی، بین 8 تا 12 هفته می باشد. بنابراین دانشجویان باید حداقل 3 ماه قبل از شروع دوره خود برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند درخواست دهند.

ویزای تحصیلی نیوزیلند و موقعیت کار پس از تحصیل

ویزای تحصیلی نیوزیلند به شما این امکان را میدهد که پس از فارغ التحصیلی برای گرفتن ویزای کار تا 3 سال در صورت واجد شرایط بودن، اقامت داشته باشید. ویزای کار پس از پایان تحصیل بسته به مدت تحصیل شما می تواند یکسال، دو سال و یا سه سال باشد. اگر کار شما جزو آن دسته از مشاغلی است که دارای کمبود نیرو و مهارت می باشد در واقع یک شانس برای شماست. یا اگر شما دانشجوی رشته ای هستید که دارای پیشنهاد شغلی مربوط به تحصیل شماست ممکن است واجد شرایط برای ویزای کار نیوزیلند برای حداکثر دو سال باشید که در اینصورت شما با ارایه پیشنهاد شغلی خود و مدارک تحصیلی تان می توانید موفق به اخذ ویزای کار شوید. به عبارت بهتر ویزای تحصیلی نیوزیلند امکان و موقعیت کار پس از تحصیل را برای دانشجویان بین المللی ارایه می دهد.

اقامت پس از تحصیل در نیوزیلند

ویزای تحصیلی نیوزیلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی نیوزیلند به شما این امکان را می دهد که در طول دوره تحصیل خود بسته به نوع تحصیلاتتان اقامت موقت در این کشور داشته باشید. شما می توانید پس از اتمام تحصیلات خود در نیوزیلند با پیدا کردن کار مناسب اقامت خود را تمدید نمایید و ویزای تحصیلی نیوزیلند خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید. پس از دریافت ویزای شغلی شما می توانید برای اقامت دایم در نیوزیلند تحت گروه مهاجرین ماهر درخواست کنید. فرصت های فراوانی برای افراد ماهر و متخصص از سراسر جهان وجود دارد. بنابراین با این نگاه تقریبا سختگیرانه شما باید شرایط مناسبی از لحاظ مهارت و تخصص داشته باشید که بعد از 5 سال اقامت در این کشور به شما اقامت دایم و سپس تابعیت نیوزیلند اعطا گردد.

همچنین این امکان نیز وجود دارد که اگر با ویزای تحصیلی نیوزیلند وارد این کشور شده اید، مجدد برای ادامه تحصیلات تکمیلی خود ویزای تحصیلی نیوزیلند را برای مدت زمان تحصیلات تکمیلی و دوره خود تمدید کنید و از این طریق اقامت موقت خود را دریافت کنید و پس از آن برای اخذ اقامت دایم نیوزیلند اقدام نمایید. بنابراین ویزای تحصیلی نیوزیلند در نهایت می تواند منجبر به اقامت و تابعیت پس از تحصیل شود.

شما برای اخذ تابعیت نیوزیلند نیازمند ارایه مدارک زیر هستید:

 • 1-ارایه و توضیح قصد شما برای شهروندی این کشور

 • 2-شما باید 5 سال در نیوزیلند اقامت داشته باشید

 • 3-دانش زبان انگلیسی شما باید به حد کافی باشد

 • 4-عدم سوپیشینه شما

 • 5-اثبات سلامت شخصیت شما

 • 6-باید مسیولتها و امتیازات شهروندی نیوزیلند را درک کنید

ویزای تحصیلی نیوزیلند و سخن پایانی

ویزای تحصیلی نیوزیلند، شرایط پذیرش تحصیلی در نیوزیلند و اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به نکات و مواردی که در این مقاله به آن ها اشاره شد تحصیل در نیوزیلند می تواند باعث اقامت موقت در این کشور شود اما برای انتخاب این کشور برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند باید دقت بیشتری به عمل آورد. هزینه های زندگی و تحصیلی از جمله مسایلی است که برای دانشجویان بین المللی حایز اهمیت است و همچنین اقامت پس از تحصیل و یافتن شغل مناسب نیز از دیگر مسایل مهم در تصمیم گیری شما خواهد بود. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند و قبل از هرگونه تصمیمی با وکیل مهاجرتی معتبر مشورت نمایید. امیدواریم توانسته باشیم سوالات شما در خصوص ویزای تحصیلی نیوزیلند را پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل و مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خودر ا در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت دارید.