ویزای تحصیلی نروژ و بررسی شرایط آن

 • ویزای تحصیلی نروژ و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی نروژ و تحصیل در مدارس نروژ
 • ویزای تحصیلی نروژ و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی نروژ و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی نروژ و تحصیل در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی نروژ به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی نروژ و هزینه های تحصیل و زندگی
 • ویزای تحصیلی نروژ و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی نروژ و معرفی دانشگاه های نروژ
 • ویزای تحصیلی نروژ و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ آن
 • ویزای تحصیلی نروژ و کار پس از تحصیل و اقامت و اخذ تابعیت
 • ویزای تحصیلی نروژ و مزایا و معایب تحصیل در نروژ
ویزای تحصیلی نروژ ویزای تحصیلی نروژ

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی نروژ و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی نروژ، اخذ اقامت نروژ از طریق تحصیل و شرایط تحصیل در نروژ در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط ویزای تحصیلی نروژ چگونه است؟ راه های اخذ ویزای تحصیلی نروژ کدام است؟ با توجه به اینکه کشور نروژ یکی از کشورهای زیبا و بسیار پیشرفته اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است و از سیستم نظام آموزشی رایگان برخوردار است هرساله افراد زیادی قصد دارند که برای تحصیل در نروژ اقدام نمایند. اما متقاضیان باید با شرایط ویزای تحصیلی نروژ به طور کامل آگاه شوند، زیرا ویزای تحصیلی کشور نروژ دارای نکات بسیار مهمی می باشد که افراد باید در انتخاب این کشور جهت تحصیل و در نهایت اقامت مدنظر قرار دهند. تمامی جوانب در این مقاله بیان گردیده است. تا پایان این مقاله که توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره MIE اتریش تهیه شده است، همراه باشید و اطلاعات جامع و کاملی در خصوص ویزای تحصیلی نروژ اخذ نمایید.

مقاله مرتبط

تحصیل مهندسی نروژ

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در نروژ

audio ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی نروژ و شرایط عمومی آن

در ابتدا لازم است که در خصوص کشور نروژ توضیحاتی ارائه دهیم. همانطور که ذکر شد کشور نروژ یکی از کشورهای اروپایی و عضو حوزه شنگن است که در ردیف مرفه ترین ترین و زیباترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان محسوب می شود. نروژ از نظر موقعیت جغرافیایی در قطب شمال و بخش غربی شبه جزیره اسکاندیناوی است که دارای آب و هوایی بسیار سرد می باشد. در مناطق شمالی کشور نروژ بصورت معمول 6 ماه از سال شب و 6 ماه از سال روز می باشد. مساحت این کشور ۳۸۵٬۲۵۲ کیلومتر مربع و دارای جمعیتی بالغ بر 5 میلیون نفر است. نروژ یک کشور دموکراتیک است که بالاترین سطح امکانات رفاهی را برای شهروندان خود ارائه می دهد و افراد در این کشور بصورت رایگان تحصیل می نمایند.

 به دلیل نظام آموزشی رایگان و شرایط کاری مناسبی که دارد افراد بسیاری سالیانه در پی اخذ ویزای تحصیلی نروژ می باشند. اما به دلیل سرما و شرایط نامطلوب آب و هوایی که این کشور دارد و بدلیل وضعیت نامناسبی که سفارت این کشور در صدور ویزا و روادید برای ایرانیان در پیش گرفته است چندین سال است که افراد برای ورود مستقیم به این کشور با مشکلات و دشواری های زیادی مواجه می گردند.

ویزای تحصیلی نروژ و تحصیل در مدارس نروژ

ویزای تحصیلی نروژ برای مدارس آن نیز می تواند ارائه گردد. سیستم مدارس نروژی به سه دسته تقسیم می شوند:

 •  مقطع ابتدایی: که از سن 6 سالگی شروع می شود و تا سن 13 سالگی ادامه دارد.
 •  مقطع متوسطه: که از سن 13 سالگی شروع و تا سن 16 سالگی ادامه دارد.
 • دانشگده های دبیرستانی: که از سن 16 سالگی شروع و تا سن 19 سالگی ادامه دارد.

که البته لازم به توضیح است که تحصیلات اجباری برای دانش آموزان از سن 6 سالگی تا سن 16 سالگی و به مدت 10 سال می باشد و پس از آن افراد به مدت 3 سال از سن 16 تا 19 سالگی به صورت قانونی اختیار دارند تا برای تحصیلات عالی در سطوح بالاتر آماده شوند.

مدارس نروژ در مقطع دبیرستان یک سیستم یکپارچه را دارند و آموزش های عمومی و نظری و آموزش های حرفه ای را به صورت مساوی برای دانش آموزان تلفیق نموده اند. نکته اینجاست که افراد در مقطع متوسطه باید نمرات خوبی را کسب کنند تا بتوانند وارد دبیرستانهای سطوح بالاتر شوند. مقطع دبیرستان 3 سال طول می کشد و از سال هشتم تا دهم را شامل می شود. از سال هشتم دانش آموزان یادگیری یک زبان دیگر غیر از زبان نروژی را نیز انتخاب می کنند.

اخذ ویزای تحصیلی نروژ برای تحصیل در مدارس بین المللی نیز ممکن می باشد. افرادی که دارای سن زیر 18 سال هستند و قصد دارند که در مدارس بین المللی تحصیل کنند می توانند این کشور را انتخاب کنند. اما این افراد یا می توانند قیم داشته باشند و یا زیر نظر و با سرپرستی و حمایت افرادی باشند که اقامت کشور نروژ (یا به اصطلاح home stay) را دارند در  این کشور تحصیل نمایند. اما توصیه می گردد والدینی که قصد دارند برای فرزندان زیر 18 سال خود یک کشور مناسب و پیشرفته را انتخاب کنند و آینده روشنی را برای آن ها رقم بزنند کشور نروژ را بعنوان گزینه انتخابی مدنظر قرار ندهند، زیرا از نظر شرایط آب و هوایی و ناسازگاری با روحیات افراد زیر 18 سال و از این نظر که زبان تحصیل سختی را دارد و شرایط بردن همراه نیز دشوار می باشد اصلا گزینه مناسبی نخواهد بود. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش امکان تحصیل در بهترین کالج ها و بهترین کشورهای دنیا مانند انگلیس، اتریش، کانادا، اسپانیا و جمهوری چک را پیشنهاد می نماید.

ویزای تحصیلی نروژ و تحصیل در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی نروژ برای مقاطع مختلف ممکن است درخواست شود. همانند کشورهای دیگر که تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان همان کشور می باشد، تحصیل در مقطع کارشناسی در نروژ نیز به زبان نروژی است. تحصیل در مقطع کارشناسی برای شهروندان نروژی و برای دانشجویان غیر اروپایی نیز رایگان می باشد. افرادی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی درخواست اخذ ویزای تحصیلی نروژ را می دهند باید در همان مقطع در خارج از کشور نروژ حدود 30 واحد درسی را گذرانده باشند به عنوان دانشجویان باید حدود یک سال از مقطع تحصیلی لیسانس را در دانشگاه های ایران گذرانده باشند و یا دارای مدرک فوق دیپلم باشد و سپس درخواست پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی نروژ نمایند.

درست است که افراد در این کشور و در مقطع بصورت رایگان تحصیل می نمایند اما متقاضیان قبل از ورود به دانشگاه میبایست بصورت الزام یک دوره 1 ساله زبان نروژی را بگذرانند و پس از یادگیری زبان نروژی می توانند وارد مقطع کارشناسی در دانشگاههای نروژ شوند. لازم به ذکر است که داشتن مدرک زبان آیلتس 5 و نیم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در نروژ الزامی خواهد بود. لذا همین موارد سخت جهت ورود به دانشگاههای نروژ شانس اخذ ویزای تحصیلی نروژ را بسیار پایین می آورد. طول دوره تحصیل در این مقطع 3 سال می باشد.

ویزای تحصیلی نروژ و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد نیز در کشور نروژ رایگان می باشد. برخی از رشته ها در این مقطع به زبان نروژی و بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند. افراد بابت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ هیچ هزینه های را بابت شهریه پرداخت نمی کنند اما جهت اخذ ویزای تحصیلی نروژ باید حدود 10 هزار یورو را در حساب خود به سفارت این کشور نشان دهند. افراد برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ یا مدرک زبان آیلتس 6 و نیم و یا معادل تافل این نمره را در زمان اخذ پذیرش تحصیلی در دست داشته باشند. برخی از رشته های مورد نظر در این مقطع فقط به زبان نروژی ارائه می شود. در این صورت افراد قبل از ورود به دانشگاه باید یک دوره 1 ساله زبان نروژی را بگذرانند و پس از آن وارد مقطع فوق لیسانس شوند. همچنین افرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی نروژ در مقطع فوق لیسانس را دارند باید در مقطع لیسانس در همان رشته فارغ التحصیل شده باشند. افرادی که دارای معدل بالای 16 باشند از شانس بیشتری برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس برخوردار خواهند شد. طول دوره کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال می باشد.

ویزای تحصیلی نروژ و تحصیل در مقطع دکتری

ویزای تحصیلی نروژ را در خصوص مقطع دکترا بررسی می نماییم. همانند سایر کشورها کشور نروژ نیز مقطع phd را در دانشگاه های دولتی و خصوصی معتبر ارائه می نماید، اما موسسات خصوصی کمتری دوره های دکترا را ارائه می دهند و افراد در اکثریت موارد می توانند در دانشگاه های دولتی پذیرش و ویزای تحصیلی نروژ را دریافت نمایند. تحصیل در مقطع دکترا در نروژ به زبان انگلیسی است و بیشتر رشته های علمی در دانشگاه های این کشور قابل دسترسی است. لازم به ذکر است که داشتن مدرک زبان آیلتس 7 برای اخذ پذیرش تحصیلی و داشتن یک سوپروایزر (استاد راهنما) از الزامات و شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نروژ می باشد.

دانشجویان باید مدارک خود را از اول ماه دسامبر تا اواسط ماه مارس در همان سال تحصیلی به دانشگاه ها جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارائه نمایند. طول دوره تحصیل در مقطع دکتری در نروژ بین 3 تا 5 سال طول می کشد و تحصیل در این مقطع نیز رایگان می باشد و افراد در صورت انجام کار تحقیقاتی نیز از استاد خود بین 400 تا 500 هزار کرون نروژ حقوق دریافت می کنند. اما در خصوص ویزای تحصیلی نروژ در مقطع دکترا در نظر داشته باشید که علاوه بر سختگیری های سفارت نروژ برای ایرانیان در صورت عدم داشتن استاد راهنما و مدرک زبان بالا و داشتن معدل مناسب از دانشگاه های مناسب اخذ این ویزا بسیار سخت و تقریبا در حال حاضر از داخل ایران غیر ممکن می باشد.

تحصیل دکتری در نروژ
بورسیه تحصیلی نروژ
کار پس از تحصیل در نروژ

ویزای تحصیلی نروژ به همراه بورس تحصیلی

در بحث ویزای تحصیلی نروژ مسئله بورسیه تحصیلی نیز مورد توجه دانشجویان زیادی می باشد. با وجود اینکه تحصیل در نروژ رایگان است و این مسئله یک نوع بورسیه برای دانشجویان محسوب می گردد اما یکسری بورسیه های دیگر نیز بابت کمک هزینه زندگی و کمک هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ارائه می گردد که در زیر بصورت مختصر به آن ها اشاره می کنیم.

1 . بورسیه بنیاد Wilhelmsen در نروژ:

           این بورسیه در مقطع فوق لیسانس های 1 ساله کشور نروژ در رشته های مهندسی و ریاضی و رشته های علم فناوری ارائه می شود.

2. بورسیه ها و کمک هزینه های زندگی بصورت ترمی:

         یک نوع دیگر از کمک هزینه های زندگی برای دانشجویان وجود دارد که بصورت ترمی به افراد بین یک ماه تا 3 ماه در هر ترم تحصیلی اعطا می شود. این کمک هزینه ها شامل هزینه های اجاره، مسکن، هزینه های رفت و آمد، حمل و نقل و هزینه های جانبی دیگر می باشد.

لازم به ذکر است که انواع دیگری از بورسیه ها و کمک هزینه ها در کشور نروژ قرار دارد که متعلق به شهروندان اروپایی می باشد.

اما در خصوص ویزای تحصیلی نروژ و اخذ بورسیه تحصیلی افراد باید این نکته را مدنظر داشته باشند که اگر بخواهند از همان ابتدای ورود بورسیه تحصیلی را دریافت کنند باید بتوانند مدرک زبان آیلتس بالای 7 را ارائه دهند و یک سوپر وایزر ( استاد راهنما ) داشته باشند و از معدل و نمرات بسیار بالایی برخوردار باشند و از دانشگاه های معتبری فارغ التحصیل شده باشند. با جمع این دلایل پیشنهاد این است که افراد در ابتدا با یک پذیرش عادی وارد دانشگاه های اروپایی شوند و پس از اینکه یک یا دو ترم تحصیل کردند و وزن علمی خود را بالا بردند سپس برای دریافت بورسیه تحصیلی درخواست نمایند.

ویزای تحصیلی نروژ و هزینه های تحصیل و زندگی

هزینه های تحصیل در کشور نروژ در تمامی مقاطع رایگان می باشد و نکته اینجاست که افراد در مقطع دکترا حتی می توانند حقوق ماهیانه حدود 22 هزار کرون نروژ را نیز دریافت نمایند. افراد از شرایط تحصیل رایگان در نروژ می توانند برخوردار شوند.

اما در خصوص هزینه های زندگی در نروژ می توان گقت که کشور نروژ از گران ترین کشورهای دنیا محسوب می شود و افراد هزینه های بسیار بالایی را بابت امرارمعاش باید متقبل شوند. افراد اگر قصد زندگی در شهر اسلو پایتخت نروژ را داشته باشند باید ماهیانه حدود 10 هزار کرون نروژ را باب هزینه های زندگی خود در نظر بگیرند. این 10 هزار کرون هزینه های مسکن، خورد و خوارک، هزینه های رفت و آمد، حمل و نقل و هزینه های اینترنت را شامل می شود. بطور دقیق تر در زیر یک لیست از هزینه های زندگی در نروژ را ارائه می دهیم.

غذا قیمت (دلار آمریکا)
1 لیتر شیر 1.95 
1 کیک نان 2.70 
1 کیلو گوجه فرنگی 3.30 
1 کیلوگرم مرغ 9.30 
1 رستوران یک وعده غذایی ارزان 18.50 
1 وعده غذای عالی رستوران 45.00 
1 کاپوچینو یا لاته 4.30 
1 تحویل پیتزا بزرگ 17.20 
مسکن
مسکن 1 خوابه (40 متر مربع) اجاره در هر ماه 1،505.00 
خوابه آپارتمان (40 مترمربع) در هر ماه1 125.00 
مساحت 2 خوابه (80 متر مربع) در هر ماه 1،950.00 
آپارتمان 2 خوابه (80 مترمربع) در هر ماه 245.00 
قیمت هر متر مربع (مرکز شهر) 8،650.00 
حمل و نقل
1 تک سوار حمل و نقل عمومی 4.05 
بلیط حمل و نقل عمومی ماهانه 86.50 
1 کیلومتر تاکسی یا برنامه حمل و نقل مشابه 1.72 
1 لیتر بنزین (1/4 گالن) 1.78 
تویوتا کورولا (جدید) نسخه اولیه 27،500.00 
حقوق
حداقل حقوق 3،326.00 
میانگین حقوق (خالص) 3،500.00 
هزینه های اضافی
1 بلیط بزرگسالان) 15.30 
اینترنت با سرعت بالا در هر ماه 35.00 
1 ماه اشتراک درمانی 50.0

ویزای تحصیلی نروژ و کار دانشجویی

در ویزای تحصیلی نروژ مبحث خیلی مهم دیگری که ذهن دانشجویان را به خود منعطف می کند کار پاره وقت دانشجویی است. کشور نروژ همانند کشورهای دیگر این اجازه را به دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی می دهد که در مقاطع مختلف تحصیلی بصورت نیمه وقت کار کنند و یک کمک هزینه زندگی داشته باشند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا پس از اخذ ویزای تحصیلی نروژ در مقطع کارشناسی هفته ای 10 ساعت و در مقطع کارشناسی ارشد حق دارند در هفته 20 ساعت کار نیمه وقت داشته باشند، این کار مستلزم تسلط بر زبان نروژی و یا یکی از زبان های اسکاندیناوی می باشد. اما دانشجویان غیر اتحادیه اروپا پس از اینکه وارد کشور نروژ شدند می توانند تا 3 ماه هفته ای 20 ساعت بدون اخذ اجازه کار، کار کنند و در ظرف این 3 ماه باید حتما به اداره پلیس کار بروند و ثبت نام کنند و تایید اداره پلیس را جهت کار دریافت کنند.

دانشجویان پس از اخذ ویزای تحصیلی نروژ و پس از ورود به این کشور برای انجام کار دانشجویی می توانند در هتل ها، رستوران ها و کافه ها و آژانس های مسافرتی، مغازه ها و سوپرمارکت ها، توزیع تبلیغات و… کار کنند.

همچنین در مقطع دکترا نیز افراد بیشتر بصورت عملی می توانند کار کنند و کار تحقیقاتی انجام دهند و از استاد خود حقوق مناسب دریافت کنند. علاوه بر کار تحقیقاتی، هفته ای 30 ساعت نیز کار دانشجویی می توانند انجام دهند.

ویزای تحصیلی نروژ و معرفی دانشگاه های نروژ

نروژ دارای هفت دانشگاه معتبر، نه مؤسسه تخصصی دانشگاهی، 22 مجتمع دانشگاهی معتبر، دو دانشکده معتبر ملی و چندین موسسه خصوصی در زمینه تحصیلات عالی است که دارای مجوز رسمی یا نهادی هستند. در زیر در خصوص 5 دانشگاه معتبر کشور نروژ توضیح مختصری داده ایم.

1. دانشگاه اسلو (University of Oslo ): این دانشگاه در شهر اسلو پایتخت نروژ قرار دارد و قدیمی ترین، معتبرترین و بزرگترین دانشگاه در این کشور می باشد. این دانشگاه در رتبه بندی جهانی رتبه 127 را دارد. این دانشگاه 8 دانشکده دارد و در بیشتر رشته ها دانشجو می پذیرد. زبان تحصیل این دانشگاه در مقطع کارشناسی نروژی و در سایر مقاطع انگلیسی می باشد. این دانشگاه در سال 1811 تاسیس گردید.

2. دانشگاه برگن (University of Oslo ): این دانشگاه در شهر برگن نروژ با 6 دانشکده در رشته ها و مقاطع مختلف دانشجو می پذیرد. این دانشگاه در رتبه بندی جهانی رتبه 197 را دارد. شهر برگن بعد از شهر اسلو بزرگ ترین شهر نروژ محسوب می شود. این دانشگاه در سال 1946 تاسیس گردید.

3. دانشگاه علم و صنعت نروژ (Norwegian University of Science and Technology ): این دانشگاه در شهر تروندهایم در کشور نروژ قرار دارد. این دانشگاه در رشته های علم و صنعت از جمله رشته نفت بسیار پیشرفته می باشد. دانشگاه علم و صنعت در رتبه جهانی رتبه 351 را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر حدود 39 هزار دانشجو دارد. این دانشگاه در سال 1910 تاسیس گردید.

4. دانشگاه قطب شمال نروژ UIT: دانشگاه قطب شمال نروژ یک دانشگاه تحقیقاتی متوسط ​​است که به توسعه دانش مبتنی بر دانش در سطح منطقه ای، ملی و بین المللی کمک می کند. این دانشگاه نیز در مقاطع مختلف رشته های زیادی را ارائه می دهد. رتبه آن در رتبه جهانی 401 می باشد.

5. دانشگاه علوم پزشکی نروژی (NMBU): دانشگاه علوم پزشکی نروژی مرکز تخصص در علوم زیستی، علوم محیطی و عرصه توسعه پایدار است. رتبه بندی این دانشگاه در سطح جهان 501 می باشد.

ویزای تحصیلی نروژ و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ آن

برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ افراد باید مدارک خاصی را بصورت دقیق ارائه دهند که شانس اخذ ویزای خود را بالاتر ببرند. اگرچه در حال حاضر امکان اخذ ویزای تحصیلی و کاری کشور نروژ تقریبا یک پروسه غیر عملی می باشد اما در زیر مدارک لازم برای اخذ این ویزا را بازگو می کنیم.

 • ارائه نامه پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاههای نروژ
 • ارائه پاسپورت و ترجمه شناسنامه شخص متقاضی
 • ارائه چهار قطعه عکس رنگی
 • ارائه نامه تمکن مالی که به حساب دانشگاه واریز شده است 10000 یورو. این مبلغ جهت هزینه های زندگی است که نزد دانشگاه مورد نظر بصورت امانت باقی می ماند و پس از اینکه به کشور نروژ ورود کرد و در بانک های این کشور افتتاح حساب نمود این مبلغ از طرف دانشگاه به حساب شخص منتقل می گردد.
 • ارائه بیمه نامه معتبر
 • ارائه انگیزه نامه

ویزای تحصیلی نروژ و کار پس از تحصیل و اقامت و اخذ تابعیت

همانطور که ذکر شد با توجه به اینکه افراد زیادی در طی سال های اخیر به کشور نروژ مهاجرت کرده اند و با توجه به مسائل دیگری که از چند سال گذشته بین مهاجرین تحصیلی و دانشجویان ایرانی در کشور نروژ اتفاق افتاده است نظر کارفرمایان نروژی نسبت به ایرانیان اصلا نظر مساعد و مثبتی نیست و با توجه به مهاجرپذیر نبودن کشور نروژ بیشتر کارفرمایان در این کشور تمایلی به استخدام ایرانیان نشان نمی دهند. لازم به ذکر است افرادی که بخواهند وارد بازار کار در کشور نروژ شوند در اکثر مشاغل باید به زبان نروژی تسلط داشته باشند مگر در مشاغل غیر تخصصی و فصلی مانند کارگری در بخش های کشاورزی و کارهای دیگری نظیر آن که افراد با زبان انگلیسی نیز می توانند کار کنند. البته در بخش ها و شرکت های بزرگ دیگری مانند صنعت نفت و گاز نیز به افراد متخصص انگلیسی زبان احتیاج دارند.

در صورت کلی در خصوص ویزای تحصیلی نروژ می توان گفت که افراد غیر نروژی متخصص و با تجربه کاری بالا شانس پیدا کردن کار و استخدام آن ها نسبت به افراد نروژی بسیار پایین تر می باشد اما افرادی که پس از تحصیل کار پیدا کنند می توانند اقامت کاری 1 ساله تا 3 ساله در خواست دهند و پس از 3 سال می توانند درخواست اقامت دائم نمایند. اما افراد باید مدنظر داشته باشند که بعد از اتمام تحصیلات پیدا کردن کار فقط یکی از راهه ای اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل می باشد، در صورتیکه ازدواج، سرمایه گذاری و… نیز از راه های اقامت بعد از تحصیل در نروژ می باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در نروژ
کار حین تحصیل در نروژ
مهاجرت تحصیلی در نروژ

ویزای تحصیلی نروژ و کار پس از تحصیل و اقامت و اخذ تابعیت

ویزای تحصیلی نروژ در حال حاضر هم دارای مزایا و هم دارای معایبی خاص است. که در زیر به صورت مختصر به نکات مثبت و تحصیل در نروژ اشاره می کنیم.

کشور نروژ از نظر اینکه یک کشور اروپایی و عضو حوزه شنگن است و دارای بالاترین سطح نظام آموزشی در جهان می باشد و از نظر رفاه اجتماعی بهترین خدمات را ارائه می نماید و از شرایط کاری بسیار مناسبی برخوردار است و نرخ بیکاری در این کشور پایین می باشد و افراد می توانند به صورت رایگان و به زبان انگلیسی تحصیل کنند و پس از آن می توانند وارد بازار کار شوند و در نهایت به اخذ اقامت نروژ دست پیدا کنند، مقصد مناسب و پر درخواستی برای دانشجویان ایرای به نظر می رسد. اما در کنار این شرایط خوب و مثبت یک سری شرایط منفی نیز در اخذ ویزای تحصیلی نروژ وجود دارد. در زیر به این نکات اشاره می کنیم.

از معایب برجسته اخذ ویزای تحصیلی نروژ و تحصیل در کشور نروژ سردی بسیار زیاد و موقعیت نامناسب جغرافیایی این کشور می باشد. ساکنان شمالی کشور نروژ در سال حدود 6 ماه را فقط در شب سپری می کنند و فقط 6 ماه آن روز می باشد. افراد برای تحصیل در نروژ باید مدرک زبان آیلتس بالایی را بتوانند به دانشگاه ها ارائه دهند. در صورت نداشتن مدرک زبان نمی توانند این ویزا را اخذ کنند. لازم به ذکر است که چندین سال است که ویزای تحصیلی نروژ با سختی ها و دشواری های زیادی مواجه شده است.

سفارت کشور نروژ بنابر مسائل و دلایل خاصی از چند سال پیش تا کنون صدور ویزاها را برای ایرانیان بسیار محدود و تقریبا غیر ممکن کرده است و به همین دلیل افرادی که قصد تحصیل در نروژ را دارند حتی اگر شرایط مذکور را نیز داشته باشند باز هم احتمال رد شدن ویزای آن ها توسط افسر ویزا در سفارت نروژ بسیار بالا می باشد و به همین دلیل افراد متحمل صرف وقت زیاد و هزینه های گزاف می شوند و در نهایت به هیچ نتیجه مثبتی در خصوص اخذ این ویزا دست پیدا نکند. همچنین به دلیل اینکه در چند سال اخیر تقاضای مهاجرت به نروژ از طرف ایرانیان زیاد شده و تعداد کثیری از ایرانیان به این کشور وارد شدند و همچنین به دلیل مهاجر پذیر نبودن نروژ توصیه می شود افرادی که قصد تحصیل در نروژ را دارند می توانند در ابتدا از طریق کشورهای سهل الوصول دیگر در حوزه شنگن مانند کشور هلند، دانمارک، اتریش و… وارد شده و پس از آن بدون هیچ محدودیتی وارد کشور نروژ شوند. موسسه حقوقی ملک پور در خصوص راه های فوق دارای کامل ترین و به روزترین اطلاعات علمی و دانش حقوقی می باشد.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای تحصیلی نروژ و سخن پایانی

ویزای تحصیلی نروژ را از جهات مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم. نتیجه ای که در خصوص ویزای تحصیلی نروژ می توان گرفت این است که گرچه کشور نروژ یک کشور بسیار زیبا و مرفه است و تحصیلات رایگان ارائه می نماید اما با توجه به اینکه از سردترین و گران ترین کشورهای جهان محسوب می شود. ساکنان این کشور در سال حدود 6 ماه را فقط در شب به سر می برند، همچنین افراد برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ حتما به مدرک زبان آیلتس احتیاج دارند و از همه مهم تر با توجه به دلایل و دیدگاه خاصی که این کشور نسبت به متقاضیان ایرانی دارد و در اعطای ویزای تحصیلی نروژ بسیار سختگیرانه عمل می کند و احتمال رد شدن ویزای تحصیلی نروژ برای ایرانیان بسیار بالا می باشد.
همچنین به دلیل اینکه در چند سال اخیر تقاضای مهاجرت به نروژ از طرف ایرانیان زیاد شده و تعداد کثیری از ایرانیان به این کشور وارد شدند و همچنین به دلیل مهاجر پذیر نبودن نروژ، جهت تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور، کشور نروژ را به آنها توصیه نمی کنیم. افرادی که قصد داشته باشند بدون هزینه بالا و در کوتاه ترین زمان ممکن وارد اروپا شوند می توانند از طریق کشورهای سهل الوصول تر از جمله دانمارک، هلند، اتریش و… اقدام نمایند و بعد از ورود به اروپا در صورت علاقه می توانند تغییر مسیر داده و بدون هیچگونه محدودیتی وارد کشور نروژ شوند. جهت کسب اطلاعات هر چه بیشتر در زمینه مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل و سایر راه های مهاجرت می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های سایت مطرح نموده و یا با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

8 پاسخ
 1. mohammadreza گفته:

  سلام وقت بخیر.ایا امکان تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی با داشتن تمام مفاد مورد نیاز هست؟من تمام شرایطش رو دارا هستم.و ایا با کار 20 ساعت در هفته و غیر مرتبط با رشته مثل کار در مغازه ها یا رستورانها امکان پوشش دادن هزینه های زندگی هست؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. پاسخ به این موارد نیازمند داشتن اطلاعات جامع از شما می باشد. اطلاعاتی که ارائه داده اید جهت ارائه مشاوره به شما کافی نیست. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
   • mohammadreza گفته:

    من میخواستم اگه مشکلی نباشه حضوری بیام خدمتتون.ادرس موسسه رو متاسفانه پیدا نکردم در تهران.

    Rating: 5
    پاسخ
    • shahram shahidi گفته:

     با سلام. دورست عزیز مراجعه حضوری بدون اخذ وقت مشاوره تخصصی امکان پذیر نمی باشد. جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
     شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
     https://malekpour.ir/contact-us/

     پاسخ
 2. محمد گفته:

  سلام.من پذیرش ارشد دانشگاه اسلو را دارم ولی در سفارت جواب درست حسابی ای نمیدن بابت ویزا.باید چیکار کرد دقیقا؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. مهمترین موضوع در زمینه تحصیل در نروژ اخذ ویزای تحصیلی این کشور است که توسط سفارت این کشور اعطا می شود و صرف داشتن پذیرش تحصیلی تضمینی تحصیل شما در نروژ نیست.

   پاسخ
 3. ajavan304 گفته:

  سلام بنده پذیرش تحصیلی نروژ برای مقطع کارشناسی ارشد دارم ولی گویا شانس گرفتن ویزا خیلی کم است. لطفا راهنمایی کنید.

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. در سایت مهاجرت نروژ نیز این نکته ذکر شده است که اعطای ویزا به ایرانیان با سختگیری بیشتری همراه است. بنابراین پرونده شما ریسک دارد و در آماده سازی مدارک باید بسیار با دقت عمل کنید. شما باید وابستگی خود به کشور ایران را اثبات نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5