ویزای تحصیلی قبرس و بررسی شرایط آن

 • ویزای تحصیلی قبرس و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در مقطع لیسانس
 • ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در مقطع فوق لیسانس
 • ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در مقطع دکترا
 • ویزای تحصیلی قبرس و امکان دریافت انواع بورسیه دولتی و دانشگاهی
 • ویزای تحصیلی قبرس و هزینه های تحصیل و زندگی
 • ویزای تحصیلی قبرس و کار حین تحصیل
 • ویزای تحصیلی قبرس و شرایط اخذ ویزای اعضای خانواده و همراه
 • ویزای تحصیلی قبرس و معرفی دانشگاه های قبرس
 • ویزای تحصیلی قبرس و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای تحصیلی قبرس اقامت پس از تحصیل و اقامت دائم قبرس
ویزای تحصیلی قبرس ویزای تحصیلی قبرس

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی قبرس و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی قبرس ، شرایط تحصیل در قبرس و مدارک  مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد.. نکاتی که در باب ویزای تحصیلی قبرس در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد جز اساسی ترین سوالات و موارد پیش روی افراد می باشد. آیا تحصیل در قبرس و اخذ ویزای ویزای تحصیلی قبرس منجر به اخذ اقامت دائم این کشور خواهد شد؟ آیا دانشگاه های قبرس بورسیه تحصیلی برای افراد متقاضی صادر می کنند؟

پیش از هر اقدامی در مورد اخذ ویزای تحصیلی قبرس پیشنهاد می شود در ابتدا این مقاله را با دقت مطالعه فرمایید در صورتیکه پس از مطالعه مقاله ویزای تحصیلی قبرس همچنان برایتان در باب ویزای تحصیلی قبرس شبهات و سوالات بیشتری پیش آمد می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه حقوقی MIE اتریش اطلاعات حقوقی خود را در زمینه مهاجرت تحصیلی و ویزای تحصیلی قبرس ارتقا دهید. بحث مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی قبرس موردی است که پیش از هر اقدامی بهتر است افراد نسبت به قوانین پیش روی خود در آن زمینه اطلاعات کافی داشته باشند.  در این خصوص پیشنهاد ما برای افراد متقاضی مهاجرت تهیه ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد این ویدئو  می تواند به افراد در انتخاب درست مسیر مهاجرت کمک شایانی نماید.

ویزای تحصیلی قبرس و شرایط عمومی آن

کشور قبرس یکی از بزرگترین جزایر دریای مدیترانه می باشد که در بین جزایر مدیترانه سومین جزیره بزرگ شناخته شده است. جمعیت کشور قبرس براساس آخرین آمار ارائه شده در سال 2017 بالغ بر یک میلیون و یکصد و هشتاد هزار نفر اعلام شد. حدود 72 درصد جمعیت این کشور یونانی تبارها، 20درصد ترک تبارها و مابقی ارمنی ها و مارونی ها می باشند. این کشور به دو قسمت یونانی و ترک نشین تقسیم شده است که زبان یونانی و ترکی استامبولی زبان رسمی این کشور می باشد.

کشور قبرس از لحاظ موقعیت جغرافیایی در آسیا قرار دارد، اما از لحاظ سیاسی یک کشور اروپایی است و همچنین قبرس عضو اتحادیه اروپا است. پایتخت کشور قبرس شهر زیبای نیکوزیا می باشد که بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور نیز شناخته شده است.
تحصیل در مدارس این کشور به زبان یونانی می باشد و تحصیل برای اتباع این کشور از سن 5 الی 18 سال در مدارس امکان پذیر می باشد و تحصیل نیز رایگان است. البته در این کشور مدارس خصوصی وجود دارد که به دو زبان انگلیسی و فرانسه تدریس انجام می دهند.
اقتصاد کشور قبرس بیشتر بر پایه کشاورزی است و بیشترین محصولات کشاورزی این کشور مرکبات می باشد. یکی دیگر از منابع درآمد و اقتصاد این کشور صنعت توریسم می باشد. واحد پول قبرس یورو می باشد.

ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در مقطع لیسانس

تحصیل در مقطع کارشناسی در قبرس پس از اخذ مدرک سال 12 تحصیلی امکان پذیر می باشد و معمولا دوره  تحصیل در مقطع لیسانس در قبرس ۴ ترم و تعداد واحد های درسی که در این مقطع دانشجویان باید پاس کنند 250 واحد می باشد. مدرک زبان مورد نیاز در این مقطع آیلتس 6 می باشد که البته بدون مدرک زبان نیز افراد می توانند وارد این کشور شوند و دوره زبان خود را بگذرانند. اجازه کار حین تحصیل در این مقطع به افراد متقاضی داده می شود، منوط بر اجازه رسمی اداره کار که معمولاً پس از ورود فرد به این کشور اتفاق می افتد که در نتیجه افراد می توانند 10 ساعت در هفته در این کشور مشغول به کار شوند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین 3 الی 10 هزار یورو در سال می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع لیسانس از قرار زیر می باشد:

 • ارائه مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات و ترجمه آنها
 • ارائه سه قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه مدارک هویتی به همراه ترجمه آن
 • کپی پاسپورت به همراه ترجمه
 • ارائه مدرک زبان آیلتس 6
 • ارائه فرم تکمیل شده پذیرش

ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در مقطع فوق لیسانس

مقطع کارشناسی ارشد در قبرس برای دانشجویان بین المللی با توجه به گستردگی رشته ها در دانشگاه های این کشور، می تواند انتخاب مناسبی برای افراد متقاضی به حساب آید. با توجه به آمار ارائه شده از سوی اداره  مهاجرت قبرس در حدود 30% از ظرفیت دانشگاه های قبرس را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. مقطع کارشناسی ارشد در کشور قبرس اغلب ۲ سال  زمان خواهد برد. امکان دریافت بورسیه تحصیلی در صورت داشتن رزومه علمی و تحصیلی قابل توجه برای اشخاص امکان پذیر است. مدرک زبان مورد نیاز در مقطع ارشد آیلتس 6.5 آکادمیک می باشد. البته همان طور که پیش تر ذکر شد افراد می توانند دوره زبان خود را در این کشوربگذرانند.

هزینه تحصیل در مقطع ارشد یه طور میانگین حداقل 5.000 یورو در سال و حداکثر 12هزار یورو می باشد. اغلب دوره های تحصیلی در قبرس به زبان انگلیسی می باشد. البته دوره هایی به زبان ترکی و یونانی نیز برگزار می شود.

مدارک مورد نیازجهت اخذ پذیرش در  مقطع فوق لیسانس به شرح زیر می باشد:

 • ارائه کپی مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات و ترجمه آن
 • ارائه سه قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه مدارک هویتی به همراه ترجمه آن
 • کپی پاسپورت به همراه ترجمه
 • ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5
 • ارائه معرفی نامه استاد

ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در مقطع دکترا

به منظور تحصیل در مقطع دکترا ، شخص می بایست دارای سوپروایزر یا استاد راهنما باشد و از طریق وی اقدام به اخذ پذیرش نماید. افراد متقاضی می توانند در این مقطع به دو حالت تحصیل با شهریه و تحصیل به صورت داشتن بورسیه تحصیلی یا به عنوان استاد یار ، ادامه تحصیل دهند. دوره تحصیل در این مقطع بین 3 الی 5 سال به طول می انجامد. .هزینه تحصیل در مقطع دکترا در حدود 10 الی 15 هزار یورو در سال می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش مقطع دکترا شامل موارد زیر است:

 • ارائه کپی و اصل مدرک لیسانس و فوق لیسانس به همراه ریز نمرات و ترجمه آنها
 • ارائه سه قطعه عکس 4*3
 • ارائه مدارک هویتی به همراه ترجمه آن
 • ارائه اصل و کپی پاسپورت معتبر با حداقل 6ماه اعتبار
 • ارائه معرفی نامه استاد در سه برگ
 • تکمیل فرم رزومه تحصیلی و علمی به صورت کامل
 • ارائه مدارک و سوابق کاری

  پروژه، مقالات داخلی و بین المللی

 • ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 یا 7
تحصیل دندانپزشکی در قبرس

ویزای تحصیلی قبرس و امکان دریافت انواع بورسیه دولتی و دانشگاهی

بورسیه تحصیلی در قبرس برای دانشجویان بین المللی از سوی دانشگاه ها و دولت این کشور پیش بینی شده است. البته اخذ این بورسیه ها منوط به داشتن رزومه علمی قوی و معدل بالا به همراه سوابق شغلی و تحصیلی خیلی خوب می باشد. ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس تحت نظارت “کمیته ارزیابی” دانشگاه ها می باشد و شرایط ذیل در ارائه بورسیه جز شروط این بورسیه ها می باشد:

 • ارائه معدل دیپلم و پیش دانشگاهی خیلی خوب در سطح A
 • ارائه نمرات دانشگاهی عالی در کنار مقالات داخلی و بین المللی

زمانی که افراد بورسیه برای افراد با توجه به تصمیم کمیته ارزیابی صادر شد این بورسیه تا سقف 25% یا 50% هزینه های شهریه دانشگاه را پوشش خواهد داد . کشور قبرس برای افرادی که رزومه چشمگیری دارند نیز بورسیه هایی را درنظر گرفته که 100% هزینه های تحصیل را پوشش می دهد.

مدت زمان بورسیه تحصیلی در قبرس معمولا به صورت زیر می باشد :

 • طول دوره لیسانس 4سال
 • طول دوره لیسانس به همراه یک سال دوره زبان 5 سال
 • دوره کارشناسی ارشد 2 سال

در صورتی که طول دوره تحصیل افراد بیشتر از استاندارد دانشگاه شد،  متقاضی باید هزینه های اضافی تحصیل خود را پرداخت کند.

دانشگاه های قبرس علاوه بر بورس تحصیلی که توسط دولت ارائه می شود، ممکن است یك دانشجو را در مقطع دکترا یا ارشد به عنوان دستیار در بخش های اداری یا سایر ادارات پذیرش کنند. کمک هزینه تحصیلی ممکن است شامل شهریه تحصیلی، دروس کمک آموزشی و  هزینه های دوره های عملی و آزمایشگاه باشد.

بورسیه های ارائه شده در قبرس شامل موارد ذیل است:

 • بورسیه تحصیلی بنیاد امید
 • بورسیه تحصیلی Bolc
 • بورسیه تحصیلی Edoofa
 • بورسیه تحصیلی Novus biologicals
بورسیه تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی قبرس و هزینه های تحصیل و زندگی

هزنیه تحصیل در دانشگاه های قبرس در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه است.  باید به این نکته نیز توجه کرد که هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس بسته به نوع رشته و مدرک تحصیلی مانند لیسانس و فوق لیسانس برای دانشجویان بین المللی متفاوت است . میانگین هزینه تحصیل در قبرس در حدود2000 الی 3500 یورو در سال است، البته هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در حدود 7000 یورو در سال می باشد.
میانگین هزینه زندگی در کشور قبرس برای دانشجویان بین المللی در حدود 300 تا 650 یورو در ماه است.  هزینه های زندگی در این کشور مقرون به صرفه می باشد و می تواند مقصد مناسبی برای زندگی و تحصیل برای دانشجویان بین المللی باشد. بخشی از هزینه های پیش روی افراد در کشور قبرس به شرح ذیل می باشد:

هزینه غذا در رستوران ارزان قیمت 10یورو
هزینه غذا در رستوران متوسط برای دونفر 40 یورو
شیر یک لیتری 1.33 یورو
برنج یک کیلو 1.41 یورو
تخم مرغ 12 عدد 2.54 یورو
پنیر یک کیلو 7.83 یورو
سیب یک کیلو 1.72 یورو
موز یک کیلو 1.30 یور
پرتغال یک کیلو 1.38 یورو
بلیط مترو یک طرفه 1.50یورو
تعرفه تاکسی دربست 40 یورو
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 578 یورو در ماه
آپارتمان یک خوابه در خارج شهر 464 یورو در ماه
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 976 یورو در ماه
آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر 764 یورو در ماه
هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس

ویزای تحصیلی قبرس و کار حین تحصیل

کار حین تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در قبرس برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر خواهد بود. البته اجازه کار به دانشجویان در بدو ورود داده نمی شود. دانشجوی متقاضی کار پاره وقت باید درخواست کتبی خود را به اداره کار این کشور ارائه دهد تا با درخواست وی موافقت شود. کار دانشجویی یا پاره وقت در قبرس مانند دیگر کشورها در هر مقطع تحصیلی امکان پذیر است و تعریف ساعات کار حین تحصیل به شرح ذیل است: مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته، مقطع فوق لیسانس 20  ساعت در هفته و مقطع دکترا نیز 30 ساعت در هفته

نکته قابل ذکر در مورد کار دانشجویی این است که افراد می توانند در بسیاری از شرکت ها مانند بانک ها، فروشگاه ها، هتل ها مشغول به کار شوند.و حتی در روزهایی که افراد در دانشگاه نیستند و روزهای تعطیل به حساب می آید می توانند با توافق با کارفرمای خود به صورت تمام وقت کار کنند. حقوق دریافتی به واسطه کار پاره وقت 7 الی 10 یورو در هر ساعت می باشد. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری گردیده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً غیر قانونی بوده و مجاز نمی باشد.

1 19 ویزای تحصیلی قبرس

کار ضمن تحصیل در قبرس

ویزای تحصیلی قبرس و شرایط ویزای اعضای خانواده و همراه

تحصیل در اکثر کشورها به فرد متقاضی این اجازه را می دهد تا پس از ورود به کشور مقصد بتواند خانواده خود را به عنوان همراه داشته باشد و قطعا این نکته مثبت می تواند در انتخاب مسیر مهاجرتی و انتخاب کشور مقصد حائز اهمیت باشد. عدم امکان داشتن همراه و پیوست خانواده به واسطه ویزای تحصیلی در کشور قبرس شاید بجز نقاط ضعف تحصیل در این کشور در کنار بسیاری از شرایط خوبی که قبرس برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده باشد. افرادی که متاهل هستند و تمایل دارند همراهان خود را در کنار خود داشته باشند باید برای همراه خود به صورت توریستی اقدام نماید و می تواند این ویزای توریستی را برای همسر، در طول مدت اقامت و تحصیل خود در قبرس درخواست و تمدید نمایند.

ویزای تحصیلی قبرس و معرفی دانشگاه های قبرس

تحصیل درقبرس با استقبال خوبی مواجه شده و در این راستا دانشگاه های معتبر این کشور هرساله پذیرای دانشجویانی از کشورهای مختلف می باشند. اکثر دانشگاه های این کشور دارای سطح علمی بالایی در جهان هستند که مدارک این دانشگاه ها در کشورهای اروپایی و امریکا و اکثر کشورهای انگلیسی زبان مورد قبول است.در ذیل تعدادی از دانشگاه های این کشور را خدمت شما عزیزان نام می بریم:

 • University of Cyprus
 • Eastern Mediterranean University
 • European Univer
 • Near East University
 • Girne American University
 • Inter College
 • Cyprus College
 • European University of Lefke
 • Cyprus International University
 • University of Nicosia
 • The Philips College
 • Middle East Technical University Northern Cyprus Campus

دانشگاه فنی خاورمیانه در قبرس

ویزای تحصیلی قبرس و مدارک لازم برای اقدام

ویزای تحصیلی قبرس و شرایط ورود به این کشور مانند دیگر کشورها مستلزم ارائه مدارکی است که در امر پروسه صدور ویزا تاثیر گذار خواهد بود .مسلما پیش از اخذ ویزای تحصیلی، افراد متقاضی باید پذیرش تحصیلی در مقطع مورد نظر خود داشته باشند که در کنار دیگر مدارک پرونده به سفارت ارائه دهند. پروسه صدور ویزای تحصیلی قبرس یک الی 3 ماه انجام می شود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی قبرس شامل موارد ذیل است:

 • ارائه پاسپورت معتبر که حداقل 6ماه اعتبار داشته باشد
 • ارائه چهار قطعه عکس
 • ارائه فرم درخواست تکمیل شده ویزا
 • ارائه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه آن
 • ارائه مدرک زبان مورد نیاز در مقطع تحصیلی
 • نامه تمکن مالی که نشان دهنده این باشد فرد توانایی پوشش هزینه های زندگی خود طی مدت اقامت خود در قبرس را دارد
 • پرداخت هزینه ویزا که 20 پوند قبرس می باشد
 • گواهی عدم سو پیشینه کیفری
 • تاییدیه پزشکی

ویزای تحصیلی قبرس و اقامت پس از تحصیل و اقامت دائم قبرس

اقامت تحصیلی در قبرس مانند دیگر کشورها تنها یک اقامت بلند مدت موقت است که به مدت طول دوره تحصیل به فرد اجازه اقامت در این کشور داده می شود تا فرد بتواند ویزای خود را تبدیل به ویزای کاری قبرس نموده و از این طریق اقامت خود را تمدید نماید. البته در قبرس فرد پس از تحصیل امکان اخذ اقامت پس از تحصیل به مدت 3 الی 6 ماه را دارد و در طول این دوره باید بتواند جذب بازار کار قبرس شود تا بتواند اقامت خود را تمدید نماید. فرآیند اقامت دائم در قبرس مانند دیگر کشورها مستلزم جذب فرد در بازار کار این کشور یا سرمایه گذاری می باشد. همانطور که اشاره شد، پروسه اخذ اقامت دائم قبرس به واسطه اقامت کاری 5 سال می باشد. برای اخذ پاسپورت قبرس فرد باید پروسه ای 7ساله را طی کند که از این مدت 7سال باید ثابت کند 4سال را به صورت مستمر در این کشور زندگی و کار نموده است.

ویزای تحصیلی ارمنستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی ارمنستان منجر به اقامت موقت تحصیلی برای شما می گردد و معمولا در ابتدا ویزای شما یکساله صادر می شود و پس از آن باید برای تمدید مجدد آن اقدام نمایید. اخذ اقامت دایم ارمنستان از طریق ویزای تحصیلی امکان پذیر نیست چون تحصیل منجر به اقامت دایم نمی گردد مگر اینکه بعد از تحصیل در ارمنستان کار پیدا کنید و مدت 3 سال به طور قانونی در ارمنستان اقامت داشته باشید. علاوه بر این باید در آزمون دانش قانون اساسی ارمنستان نیز موفق گردید. دانستن زبان ارمنی از دیگر شرایط اخذ تابعیت ارمنستان می باشد. پس ویزای تحصیلی ارمنستان به خودی خود باعث دریافت تابعیت ارمنستان نمی گردد.

اقامت بعد از تحصیل در قبرس

ویزای تحصیلی قبرس و نتیجه گیری

ویزای تحصیلی قبرس ، شرایط تحصیل در قبرس و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس مورد بررسی قرار گرفته شد. با توجه به موارد ذکر شده در باب ویزای تحصیلی قبرس و همچنین ذکر قوانین و شرایط پیش روی افراد متقاضی اخذ ویزای تحصیلی قبرس در صورتی که شما عزیزان هدف نهایی خود را ادامه تحصیل و اقامت در قبرس قرار داده اید، پیشنهاد می شود در ابتدا مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه نمایید تا نسبت به قوانین مهاجرتی و شرایط ویزای تحصیلی قبرس اطلاعات کامل را دریافت نمایید و در صورتی که همچنان سوالات بیشتری برای شما پیش آمد می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه حقوقی MIE اتریش مشاوره کامل، تخصصی و رایگان در باب ویزای تحصیلی قبرس دریافت نمایید و یا سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.