ویزای تحصیلی دانمارک و بررسی شرایط آن

ویزای تحصیلی دانمارک، تحصیل در دانمارک و همچنین مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت دانمارک از طریق تحصیل در این مقاله مورد بررسی و تحقیق علمی قرار می گیرد. ما در این مقاله سعی کردیم تمامی شرایط و راه های اخذ ویزای تحصیلی دانمارک را به صورت خلاصه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با توجه به اینکه ویزای تحصیلی دانمارک و مهاجرت تحصیلی به این کشور امری است کاملا حقوقی و افراد متقاضی پیش از هر اقدامی باید نسبت به قوانین مهاجرتی این کشور اطلاعات کامل داشته باشند، در این خصوص پیشنهاد نخست ما در ابتدا مطالعه کامل این مقاله می باشد. در نهایت پیشنهاد می شود با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش مشاوره کامل داشته باشید تا در خصوص ویزای تحصیلی دانمارک اطلاعات کاملی دریافت نمایید.

 • ویزای تحصیلی دانمارک و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی دانمارک در مدارس دانمارک
 • ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع دکترا
 • ویزای تحصیلی دانمارک به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی دانمارک و هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک
 • ویزای تحصیلی دانمارک و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی دانمارک و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی دانمارک و معرفی دانشگاه های برتر دانمارک
 • ویزای تحصیلی دانمارک و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی دانمارک
 • ویزای تحصیلی دانمارک و پروسه صدور ویزای تحصیلی دانمارک
 • ویزای تحصیلی دانمارک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
ویزای تحصیلی دانمارک ویزای تحصیلی دانمارک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی دانمارک و شرایط عمومی

کشور دانمارک جز کشورهایی است که نظام پادشاهی دارد و این کشور از لحاظ جغرافیایی در زمره کشورهای حوزه اسکاندیناوی قرار گرفته است که یکی از اعضای اتحادیه شنگن هم می باشد. جمعیت دانمارک 5.6 میلیون نفر است، زبان رسمی این کشور دانمارکی می باشد. واحد پول دانمارک کرون می باشد و دین رسمی این کشور مسیحی است. در حال حاضر کشور دانمارک وارد حوزه یورو نشده است. با توجه به اینکه سطح علمی دانشگاه های دانمارک در سطح جهان جز برترین دانشگاه ها می باشند و همچنین با توجه به شرایط زندگی و رفاه اجتماعی مناسب، دانمارک به عنوان یکی از مقاصد مهم و جذاب برای مهاجران و دانشجویان بوده است. مساحت کشور دانمارک 43 هزار کیلومتر مربع می باشد و به لحاظ شرایط مهاجرت و قوانین مهاجرتی دانمارک در زمره کشورهای مهاجرپذیر به حساب می آید.

ویزای تحصیلی دانمارک 3 ویزای تحصیلی دانمارک

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه ویزای تحصیلی دانمارک

video ویزای تحصیلی دانمارک

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه ویزای تحصیلی دانمارک

audio ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک برای مدارس دانمارک

کشورهای حوزه اسکاندیناوی به ویژه دانمارک توجه زیادی به آموزش و پرورش برای تمامی اتباع کشور دارند. تحصیل در دانمارک برای اتباع این کشور به صورت رایگان است البته هزینه های تحصیل به نوعی از مالیات هایی که از مردم اخذ می شود تامین می شود. البته در این کشور  مدارس خصوصی و بین المللی نیز وجود دارد. تحصیل در مدارس ابتدایی و متوسطه برای اتباع این کشور رایگان است. اکثر والدین دانمارکی با توجه به هزینه های زندگی و همچنین هزینه های بالای تحصیل در مدارس خصوصی و بین المللی فرزندان خود را عمدتا در مدارس دولتی ثبت نام می کنند. تحصیل در مدارس در دانمارک از سن 6 تا 16 سال به صورت اجباری می باشد و تمامی اتباع این کشور باید از این قانون تبعیت کنند.

مدارس در دانمارک به چند بخش تقسیم می شود که شامل موارد ذیل است.

 • دبیرستان های عمومی و متوسطه
 • مدارس فنی و حرفه ای

ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی

 تحصیل در مقطع لیسانس در کشور دانمارک عمدتا به زبان دانمارکی است و در برخی دانشگاه ها به صورت محدود تحصیل به زبان انگلیسی امکان پذیر است. بیشتر رشته های موجود در دانشگاه های دانمارک در مقطع لیسانس به زبان دانمارکی هستند. با توجه به اینکه برخی رشته ها به زبان انگلیسی برگزار می شود فرد برای تحصیل در دانشگاه ها باید مدرک زبان آیلتس 6 را داشته باشد. دوره لیسانس در این کشور 4 ساله می باشد. افراد برای ورود به این مقطع باید مدرک دیپلم 12ساله خود را ارائه دهند. هزینه تحصیل در این مقطع بین6 تا 16 هزار یورو در سال متغیر است.

محبوب ترین رشته برای تحصیل در دانمارک در مقطع لیسانس و محبوب ترین دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر می باشد.

محبوب ترین رشته ها برای تحصیل در دانمارک

 • اقتصاد
 • زیست شناسی
 • علوم کامپیوتر
 • مدیریت کسب و کار
 • علوم اجتماعی
 • شیمی
 • محیط زیست

محبوب ترین دانشگاه ها برای تحصیل در دانمارک

 • دانشگاه راسکیلد، در راسکیلد
 • دانشگاه IT کپنهاگ، در کپنهاگ
 • دانشگاه کپنهاگ، در کپنهاگ
 • دانشگاه آلبرگ، در آلبرگ
 • دانشگاه جنوبی دانمارک، در ادنس

ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع ارشد در دانمارک برای دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل امکان پذیر می باشد در صورتی که فرد متقاضی شرایط تحصیل در این مقطع را داشته باشد. مقطع فوق لیسانس در این کشور یک سال و نیم و 2 ساله می باشد. البته دوره تحصیلی ذکر شده بستگی به رشته و دانشگاه دارد. هزینه تحصیل در این مقطع حداقل 5،000 الی 20،000 یورو می باشد. البته افرادی که اتباع اتحادیه اروپا هستند هزینه ای بابت تحصیل پرداخت نمی کنند. اکثر رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی می باشد و افراد باید مدرک زبان آیلتس 6.5 را ارائه دهند.

علی رغم اینکه زبان رسمی این کشور دانمارکی می باشد، دروس در دانشگاه ها به صورت گسترده ای به زبان انگلیسی ارائه می گردد و نه تنها دانشجویان بین المللی بلکه شهروندان دانمارکی زیادی نیز به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. زبان دانمارکی توسط دولت، به دانشجویان به صورت رایگان آموزش داده می شود که می تواند در ادغام با جامعه و یافتن کار در دانمارک کمک شایانی به محصلین نماید.

ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع دکترا

شرایط تحصیل در مقطع دکترا نسبت به مقاطع دیگر کمی متفاوت است. تحصیل در این مقطع معمولا به صورت ارائه پروژه و انجام تحقیقات است و نیازی به حضور فرد در کلاس نیست و بدین صورت است که افراد در یک تیم تحقیقاتی تحت نظر استاد راهنما پروژه خود را تکمیل می کنند. البته برای تحصیل در این مقطع باید در ابتدا استاد راهنما در زمینه رشته مورد نظر خود داشته باشید. تحصیل در این مقطع معمولا شغل به حساب می آید و تحصیل فرد جز اقامت کاری به حساب می آید. هزینه تحصیل در دانمارک در مقطع دکترا 1،500 الی 17،000 یورو می باشد. البته امکان اخذ بورسیه نیز در این مقطع وجود دارد. دوره تحصیل در این مقطع معمولا 3 الی 5 سال می باشد.

تحصیل پزشکی در دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک به همراه بورس تحصیلی

معمولا برای اخذ بورسیه تحصیلی در هر کشوری افراد باید به زبان بومی کشور مقصد تحصیلات خود را ادامه دهند. این شرایط در دانمارک نیز صدق می کند. اتباع برخی کشورها مانند برزیل، چین، ژاپن، کره جنوبی و روسیه به واسطه قرارداد فرهنگی که بین دول این کشورها با دولت دانمارک بسته شده می توانند از بورسیه های تحصیلی این کشور برخوردار شوند. افراد محصل در رشته هایی مانند معماری، طراحی، مطالعات محیطی و … می توانند در صورتی که به زبان بومی این کشور مسلط باشند، بورسیه تحصیلی درخواست نمایند. یا اینکه از تحصیل رایگان در این کشور برخوردار شوند. بورسیه های تحصیلی معمولاً در مقاطع ارشد و دکترا برای افراد در صورتی که رزومه تحصیلی متمایزی ارائه دهند صادر می شود. نکته قابل ذکر در مورد یادگیری زبان دانمارکی این است که افراد می توانند این دوره ها را به صورت رایگان بگذرانند.

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک و هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک

باید در نظر گرفت به صورت دقیق نمی توان هزینه های زندگی را ذکر کرد زیرا هزینه ها بستگی به سبک زندگی افراد دارد و می تواند متغیر باشد. ما در این مقاله سعی کردیم برخی هزینه های زندگی و همچنین میانگین هزینه ها را خدمت شما دوستان ارائه دهیم. باید توجه داشت به لحاظ شرایط زندگی، کشور دانمارک جز کشورهای گران قیمت برای زندگی به شمار می آید. این نوشتار توسط مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

یکی از مهم ترین هزینه هایی که افراد با آن مواجه هستند هزینه محل اسکان می باشد که به صورت میانگین در شهری مثل کپنهاگ اجاره یک آپارتمان به صورت ماهانه 1،300 یورو در مرکز شهر و مبلغ 800 یورو در اطراف شهر می باشد. البته این امکان برای دانشجویان وجود دارد که یک اتاق از آپارتمان را اجاره کنند که در حدود 700 یورو در ماه هزینه در بر خواهد داشت. مابقی هزینه های پیش روی افراد شامل خورد و خوراک، رفت و آمد، بیمه و… می باشد. که حدودا 300 الی 500 یورو هزینه خواهد داشت. به طور کل هزینه های زندگی یک فرد مجرد در شهری مانند کپنهاگ در ماه 1،000 یورو می باشد.

در جدول ذیل برخی از هزینه های زندگی توضیح داده می شود.

مایحتاج هزینه
آب هر لیتر 2.15 یورو
شیر هر لیتر 1.8 یورو
نان 2.15 یورو
برنج هر کیلو 1.80 یورو
تخم مرغ هر 12 عدد 3.3 یورو
پنیر محلی هر کیلو 9.95 یورو
گوشت سفید هر کیلو 7.87 یورو
گوشت قرمز هر کیلو 12.6 یورو
سیب هر کیلو 2.41 یورو
موز هر کیلو 2.27 یورو
گوجه هر کیلو 2.74 یورو
بلیط یک طرفه مترو 2.95 یورو
اینترنت پر سرعت ماهیانه 31.53 یورو
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کوپنهاگ ماهیانه 900 یورو
آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر کوپنهاگ ماهیانه 700 یورو
بنزین هر لیتر 1.42 یورو

هزینه تحصیل در دانمارک برای اتباع اتحادیه اروپا و اتحادیه شنگن در هر مقطع تحصیلی رایگان می باشد. این درحالی است که هزینه تحصیل برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا در سال در حدود 6،000 الی 16،000 یورو معادل 8،000 الی 21،000 دلار می باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک و کار دانشجویی

پیدا کردن کار دانشجویی در دانمارک در صورت عدم تسلط فرد به زبان دانمارکی همیشه آسان نیست. کارهای دانشجویی شامل کار در رستوران، کافی شاپ و فروشگاه می باشد. با توجه به قوانین موجود در دانمارک مبنی بر شرایط کار حین تحصیل در این کشور و همچنین اجازه کار به دانشجویان بین المللی افراد متقاضی می توانند حین تحصیل خود در هر مقطع تحصیلی اجازه کار پاره وقت را داشته باشند. اجازه کار حین تحصیل از حداقل 10 ساعت در هفته تا نهایتاً 30 ساعت در هفته می باشد. البته دانشجویان بین المللی می توانند در ماه های ژوئن، ژوئیه و اوت که ایام تعطیل است به صورت تمام وقت کار کنند. برای کار در دانمارک باید توجه داشته بباشید باید روی ویزای فرد اجازه کار قید شده باشد. یا اینکه پس از ورود، فرد باید با ارائه درخواست کتبی اجازه کار دانشجویی دریافت نماید. نکته قابل توجه در مورد افراد زیر سن 18 این است که این افراد در صورتی که فرد از سوی کارفرما پیشنهاد شغلی داشته باشند می توانمد مشغول به کار شوند. نکته دیگر در رابطه با کار حین تحصیل این است که در صورتی که بیش از زمان قید شده باشد ممکن است این عمل فرد باعث شود اقامت وی از سوی کشور دانمارک لغو شود.

کار ضمن تحصیل در بلاروس

ویزای تحصیلی دانمارک و بررسی ویزای همراه

افرادی که برای ادامه تحصیل در دانمارک اقدام می کنند معمولا متاهل هستند و قصدشان این است که با همراهان خود همزمان وارد این کشور شوند. پیوستن خانواده به متقاضی اصلی بدین معنی است که افرادی که به صورت قانونی جز همراهان متقاضی اصلی به حساب می آیند، می توانند اقامت دانمارک را اخذ نمایند. معمولا همسر و فرزندان زیر سن 18 سال به عنوان همراه قانونی شناخته می شوند.  این افراد می توانند با فرد مراجعت کنند به دانمارک و معمولا زمانی که فرد با فرزندان خود وارد دانمارک می شود مانند دیگر کشورها می تواند از امکانات تحصیل رایگان در این کشور استفاده کنند. 

ویزای تحصیلی دانمارک و معرفی دانشگاه های برتر دانمارک

یکی از مواردی که افراد متقاضی ادامه تحصیل در یک کشور باید در نظر داشته باشند رتبه علمی دانشگاه های کشور مقصد می باشد البته دانشگاه های دانمارک معمولا از رتبه های علمی خوبی برخوردار هستند و البته بررسی رتبه علمی دانشگاه مقصد در سطح جهان و از دید وزارت علوم ایران نیز باید بررسی شود. اعتبار علمی دانشگاه حتی در اخذ ویزای افراد تاثیرگذار خواهد بود. با این تفاسیر تعدادی از دانشگاه های دانمارک براساس رتبه جهانی آن ها در جدول زیر نمایش داده ایم.

دانشگاه 2019 QS 2019 ARWU 2018
دانشگاه کپنهاگ = 116 = 79 29
دانشگاه اوهوش = 123 = 141 65
دانشکده فنی دانمارک = 163 112 151-200
دانشگاه آلبرگ = 194 = 343 201-300
دانشکده بازرگانی کپنهاگ 201-250
دانشگاه جنوبی دانمارک 251-300 = 376 301-400
دانشگاه راسکیلد 601-800

ویزای تحصیلی دانمارک و مدارک مورد نیاز اخذ آن

در امر اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و همچنین در پروسه پذیرش گرفتن افراد متقاضی باید یکسری مدارک را جهت انجام پروسه ویزا و پذیرش به سفارت و دانشگاه مقصد ارائه دهند تا پس از بررسی ویزا برای آن ها صادر شود. این مدارک شامل موارد ذیل است.

 • اسکن گذرنامه معتبر که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
 • ارائه ترجمه آخرین مدراک تحصیلی مانند دیپام و پیش دنشگاهی برای لیسانس و فوق لیسانس
 • ارائه رزومه کاری و تحصیلی مناسب
 • ارائه ریز نمرات آخرین مدارک تحصیلی
 • ارائه نامه تمکن مالی از بانک معتبر
 • ارائه مدرک زبان معتبر
 • گواهی سلامت
 • نامه عدم سوءپیشینه کیفری

ویزای تحصیلی دانمارک پروسه صدور ویزای تحصیلی دانمارک

علی رغم اینکه اکثر کشور ها در سال های اخیر شرایط صدور ویزا برای ایرانیان را بسیار سخت کرده اند، کشور دانمارک به لحاظ اینکه کشور مهاجرپذیری است شرایط سختی برای صدور ویزا برای ایراینان اعمال نمی کند و افراد می توانند به راحتی ویزای این کشور را در صورت ارائه مدارک مورد نیاز و تمکیل پروننده مهاجرتی خود اخذ نمایند. در صورتی که فرد اصلی موفق به اخذ ویزا شود می تواند درخواست دهد خانواده و همراهان وی نیز همزمان یا اینکه با اختلاف ورود کوتاهی به وی ملحق شوند. نکته قابل توجه در مورد دانمارک این است که زمانی که فرد همراه وارد دانمارک شد می تواند به صورت تمام وقت کار کند. افرد متقاضی باید توجه دشته باشند که برای اخذ ویزای دانشجویی باید در ابتدا پذیرش از سوی یکی از دانشگاه های دانمارک داشته باشند که به همراه دیگر مدارک باید به سفارت ارائه شود و ویزای دانشجویی خود را درخواست نمایند. پروسه صدور ویزا در دانمارک معمولا 2 الی 3 ماه به طول می انجامد.

ویزای تحصیلی دانمارک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

معمولا کشورهای مهاجرپذیری همچون دانمارک شرایط ایده آلی را برای اتباع مهاجری که به واسطه ویزای تحصیلی وارد این کشورها شده اند ایجاد می کنند تا فرد پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های این کشور بتواند به صورت موقت طی یک دوره خاص حداقل 6 ماهه در این کشور بماند تا بتواند وارد بازار کار دانمارک شود. براساس قوانین اتحادیه اروپا و قوانین اقامتی دانمارک در صورتی که فرد به صورت متوالی اقامت واقعی و موثر در این کشور به مدت 5 سال داشته باشد می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. زمان تحصیل جزء سابقه اقامتی محسوب نمی شود و از زمانی که فرد به کار در دانمارک مشغول شده و مالیات پرداخت کند، پروسه اخذ اقامت دائم وی آغاز می گردد. این شرایط اقامتی برای همراهان فرد نیز صدق می کند و در صورتی که آن ها نیز طی این مدت به همراه فرد اصلی در دانمارک اقامت داشته باشند می توانند کارت اقامت دائم خود را دریافت نمایند.

اتباع خارجی معمولاً برای اخذ تابعیت دانمارک باید حداقل 9 سال در این کشور اقامت داشته باشند و فرد باید در 5 سال گذشته به مدت 4 سال و 6 ماه در یک کار تمام وقت مشغول بوده باشد. از الزامات دیگر برای اخذ تابعیت دانمارک، تسلط بر زبان دانمارکی، آشنایی با فرهنگ، جامعه و تاریخ دانمارک و تعهد به وفاداری به جامعه دانمارک می باشد.

توجه به نرخ بیکاری در دانمارک برای علاقه مندان به اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و اخذ اقامت کاری پس از پایان تحصیلات می تواند دارای اهمیت باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری در دانمارک در سال های اخیر نمایش داده شده است که بیان گر بازار کار ایده آل و باثبات در این کشور می باشد.

ویزای تحصیلی دانمارک 4 ویزای تحصیلی دانمارک

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای تحصیلی دانمارک و نتیجه گیری

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک با توجه به موارد ذکر شده درمقاله فوق برای اکثر افرادی که شرایط ذکر شده را داشته باشند امکان پذیر است. امید است مطالب ارائه شده پاسخ سوالات و نیاز های شما بوده باشد. با توجه به موارد ذکر شده در باب ویزای تحصیلی دانمارک درصورتی که پس از مطالعه این مقاله سوالات بیشتری برای شما عزیزان پیش آمد می توانید از طریق تماس با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش و انجام مشاوره کامل و تخصصی با مشاورین زبده موسسه اطلاعات حقوقی خود را ارتقا دهید تا در تصمیم گیری های شما ما نیز بتوانیم نقش موثری داشته باشیم. همچنین می توانید با درج سوالات خود در قسمت دیدگاه های همین مقاله، در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ خود برسید.