ویزای تحصیلی ایرلند و بررسی آن

ویزای تحصیلی ایرلند و شرایط مهاجرت تحصیلی به ایرلند، شرایط اخذ اقامت از طریق تحصیل و اعزام دانشجو به ایرلند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. همواره سوالات بسیاری در باب ویزای تحصیلی ایرلند برای افراد متقاضی مهاجرت به این کشور پیش می آید سوالاتی از قبیل قوانین و شرایط ویزای تحصیلی ایرلند چگونه است؟آیا اجازه کار دانشجویی وجود دارد؟هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند چه میزان می باشد؟ ما در این مقاله سعی داشتیم به سوالات شما عزیزان در این باب پاسخ دهیم و در این راستا خدمات شایانی را خدمت شما عزیزان ارائه کنیم.

 • ویزای تحصیلی ایرلند و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی ایرلند در مدارس
 • ویزای تحصیلی ایرلند در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی ایرلند در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی ایرلند در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی ایرلند به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی ایرلند و هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند
 • ویزای تحصیلی ایرلند و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی ایرلند و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی ایرلند و معرفی دانشگاه های برتر ایرلند
 • ویزای تحصیلی ایرلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایرلند
 • ویزای تحصیلی ایرلند و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی ایرلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
ویزای تحصیلی ایرلند ویزای تحصیلی ایرلند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی ایرلند و مقدمه ای بر آن

شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایرلند با توجه به قوانین مهاجرتی این کشور جز مواردی است که افراد متقاضی زیادی خواستار کسب اطلاعات در این باب هستند، در مورد شرایط و قوانین ویزای تحصیلی ایرلند ما در این مقاله سعی کردیم به صورت علمی و تخصصی هریک از موارد پیش روی افراد متقاضی را مورد بررسی قرار دهیم. . پیشنهاد می شود پیش از هر اقدامی در ابتدا این مقاله را کامل مطالعه نموده و سپس با وکلای مهاجرت به ایرلند و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور ، همکار موسسه حقوقی MIE اتریش مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید تا اطلاعات حقوقی شما عزیزان ارتقا باید.

ویزای تحصیلی ایرلند و شرایط عمومی

ایرلند یکی از با قدمت ترین و کهن ترین کشورهای اروپاست. مناظر طیبعی شگفت انگیز شهرهای تاریخی و سواحل زیبا ایرلند را به یکی از مناطق جذاب در سطح جهان تبدیل کرده است.کشور ایرلند به لحاظ سطح آموزش وپرورش در زمره کشورهای پیشرفته قرار دارد. این کشور مقر برخی از بزرگترین و برترین شرکت های دنیا می باشد. شرایط کاری و زندگی در این کشور اروپایی می تواند فرصت مناسبی برای افراد متقاضی بوجود آورد. با توجه به اینکه یکی از بهترین و برجسته ترین نظام های آموزشی را در سطح جهان دارد و تحصیلات در این کشور به زبان انگلیسی برگزار می شود، متقاضیان زیادی را به خود جذب می کند. پایتخت این کشور شهر زبای دوبلین است.مساحت کشور ایرلند 84.821 کیلومتر مربع و جمعیت این کشور 6.600.000 هزار نفر می باشد.

شرایط عمومی تحصیل در ایرلند ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی ایرلند در مدارس

تحصیل در مدارس ایرلند از سن 5 سالگی آغاز می شود و تحصیل در این کشور تا سن 15 سالگی اجباری می باشد. دوره تحصیل در مقطع ابتدایی در ایرلند از سن 5 تا 11 سالگی است. دوره تحصیل در مدارس متوسطه و دبیرستان نیز از سن 12 تا 16 سالگی می باشد. دروسی که در مدارس به دانش آموزان آموزش داده می شود شامل دروس عمومی و دیگر دروس پایه به همراه مهارت های فنی می باشد. هزینه تحصیل در دبیرستان های ایرلند در حدود  ۱۵۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰ یورو در سال می باشد.

ویزای تحصیلی ایرلند در مقطع لیسانس

شرایط اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در ایرلند هر سال متفاوت است و قوانین پذیرش و رشته ها و دوره های ارائه شده هر ساله با تغییراتی روبرو می شوند. برای ورود به مقطع کارشناسی متقاضیان باید در آزمون ورودی شرکت نمایند و بر اساس نمره کسب کرده از آزمون می توانند وارد دوره لیسانس شوند. در ضمن برای اخذ پذیرش در این مقطع افراد متقاضی باید مدرک دیپلم  (IB) را داشته باشند و در صورتی که معدل دیپلم خوبی داشته باشند نیازی به شرکت در آزمون ورودی برای دوره های لیسانس نخواهند داشت .

دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در ایرلند 3 الی 4 سال می باشد و برای ورود به دوره افراد متقاضی علاوه بر ارائه مدارک ذکر شده مدرک زبان حداقل آیلتس 6 یا 6.5 را ارائه دهند. افراد متقاضی ورود به رشته های پزشکی و پیراپزشکی باید در آزمون ورودی HPAT شرکت نمایند. زمانی که آزمون به اتمام رسید، سطح امتیاز دریافت شده از آزمون به همراه ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی افراد جمع بسته می شود تا در صورتی که به حد نصاب نمره 480 برسند فرد می تواند در رشته های پزشکی شرکت کند.

ویزای تحصیلی ایرلند در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند نسبت به مقاطع دیگر شرایط سخت تری بابت پذیرش و انتخاب رشته دارد، زیرا امکان تغییر رشته و تحصیل در رشته های غیرمرتبط در این مقطعدر ایرلند  وجود ندارد. دوره پذیرش دانشگاه ها بستگی به قوانین دانشگاه ها دارد و کاملا متفاوت است. دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد  1 الی 2 سال می باشد. دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید از طریق وبسایت رسمی تحصیلات تکمیلی (PAC) درخواست خود پذیرش خود را ثبت نمایند.

تمامی دوره های تحصیلی تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد  به زبان انگلیسی می باشد و افراد متقاضی باید مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5 را داشته باشند. معمولا در مقطع کارشناسی ارشد  بورسیه تحصیلی نیز ارائه می شود که این امر منوط بر ارائه رزومه علمی قوی می باشد.

ویزای تحصیلی ایرلند در مقطع دکتری

کشور ایرلند مقصد جالبی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری به لحاظ سطح علمی بالای دانشگاه های موجود در این کشور به شمار می آید. مدت زمان طول دوره مقطع دکتری در ایرلند 3 الی 4 سال می باشد. پذیرش در این مقطع نیازمند داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. تحصیل در مقطع دکتری در ایرلند بیشتر بر مبنای تحقیقات علمی و پژوهشی است و دانشجویان زمان خود را صرف تحقیق می نمایند. پس از گذراندن دوره دکتری دانشجویان باید پایان نامه ای مبنی بر اتمام دوره ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری در ایرلند به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 به بالا یا تافل
 • اسکن پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه سوابق تحصیلی و به همراه کلیه مدارک ترجمه شده تحصیلی
 • نمونه کار برای رشته های هنری و طراحی و معماری
 • ارائه نامه تمکن مالی

ویزای تحصیلی ایرلند به همراه بورس تحصیلی

کشور ایرلند در حدود صد عنوان بورسیه دولتی و دانشگاهی را برای افراد متقاضی تحصیل در این کشور در نظر گرفته است. این بورسیه ها معمولاً به طور مستقیم از سوی دولت یا موسسات خصوصی و دانشگاه ها برای افراد صادر می شود. در صورتی که دانشجوی متقاضی، واجد شرایط اخذ بورسیه باشد می تواند بورسیه های فوق را اخذ نماید. بورسیه های ارائه شده معمولاً در مقاطع ارشد و دکتری صادر می شود. بورسیه هایی که در مقطع کارشناسی ارشد صادر می شود  تعداد 15 عدد می باشد و در مقطع دکتری نیز حدود 11 بورسیه می باشد که ارزش مالی بورسیه های ارائه شده 290000دلار است.

در ذیل تعدادی از بورسیه های ایرلند نام برده می شود:

 • DIT Centenary Scholarship Programme
 • Galway Mayo Institute of Technology scholarships
 • Claddagh Scholarship Programme
 • Opportunities in Ireland for Ontario College Graduates
 • Fulbright Scholarships
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • Postgraduate Fellowships: The Walsh Fellowships
بورسیه تحصیلی در ایرلند

ویزای تحصیلی ایرلند و هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند

با توجه به اینکه هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایرلند بسته نوع رشته و دانشگاه متفاوت می باشد، افراد باید توجه داشته باشند که چه رشته و کدام دانشگاه اقدام می کنند. البته هزینه تحصیل برای اتباع اتحادیه اروپا رایگان می باشد و اتباع خارج از اتحادیه اروپا هزینه ای که بابت تحصیل باید پرداخت کنند به طور میانگین در حدود  9 تا 45 هزار یورو متغیر است و همان طور که قبل تر هم اشاره نمودیم بسته به رشته و دانشگاه دارد.

پزشکی و مرتبط 45 تا 54135 یورو
مهندسی 9950 تا 24958 یورو
علم و فناوری 9750 تا 24958 یورو
هنر و علوم انسانی 9750 تا 22 هزار یورو
تجارت 9750 تا 20 هزار یورو

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه متفاوت می باشد که شامل موارد ذیل است:

پزشکی و مرتبط 4 تا 48 هزار یورو
مهندسی 9250  تا 24هزار یورو
علم و فناوری 9250  تا 45 هزار یورو
هنر و علوم انسانی 9250  تا 22 هزار یورو
تجارت 9250  تا 35 هزار یورو

نکته ای که در مورد هزینه های زندگی در هر کشوری باید در نظر گرفت این است که هزینه ها بستگی به سبک و شیوه زندگی افراد دارد. انتخاب محل زندگی و هزینه هایی که بابت خورد و خوراک و رفت و آمد می پردازید. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش نگاشته شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیر قانونی می باشد. همه اینها نکاتی است که افراد باید در نظر داشته باشند تا در صورتی که می خواهند در هزینه های خود مدیریت داشته باشند با اطلاعاتی که ما در اختیار شما قرار می دهیم در این مورد به شما کمک کرده باشیم. میانگین هزینه های زندگی در کشور ایرلند به طور متوسط در طول ماه 600 تا 1000 یورو می باشد.

در ذیل برخی از هزینه های پیش روی افراد را خدمت شما شرح  می دهیم:

عنوان هزینه ها ماهیانه سالیانه
اجاره 427 یورو 3823 یورو
خدمات رفاهی 28  یورو 252 یورو
غذا 167 یورو 1503 یورو
مسافرت 135 یورو 1215 یورو
مسافرت 135 یورو 1215 یورو
کتاب و لوازم درسی 70 یورو 630 یورو
لباس 41 یورو 369 یورو
موبایل 31 یورو 279 یورو
متفرقه 75 یورو 675 یورو
هزینه تحصیل و زندگی در ایرلند

ویزای تحصیلی ایرلند و کار دانشجویی

تحصیل در ایرلند و اجازه کار حین تحصیل در این کشور به دانشجویان بین المللی همانند دیگر این اجازه را می دهد تا دانشجویان بتوانند به واسطه شغلی که پیدا می کنند، بخش از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. البته با توجه به مقطع تحصیلی دانشجویان اجازه کار دارند و افراد متقاضی می توانند از حداقل 10 ساعت الی 30 ساعت در هفته کار کنند. معمولا اجازه کار 10 ساعت در هفته در مقطع کارشناسی داده می شود و 20 ساعت در هفته در مقطع کارشناسی ارشد و 30 ساعت در هفته در مقطع دکتری داده شده است. البته دانشجویان می توانند در روزهای تعطیل یا زمانی که دانشگاه در تعطیلات می باشد به صورت تمام وقت کار کنند. حداقل حقوق دریافتی در هر ساعت برای کار دانشجویی بین 9 تا 10 پوند می باشد .با این حقوق دریافتی دانشجو می تواند بخشی از هزینه های زندگی خود را در این کشور پوشش دهد.

نرخ بیکاری ایرلند ویزای تحصیلی ایرلند

کار ضمن تحصیل در ایرلند

ویزای تحصیلی ایرلند و بررسی ویزای همراه

قوانین موجود در کشورهای مختلف در باب الحاق خانواده تقریبا به یک شکل می باشد و معمولاً افراد می توانند زمانی که به واسطه ویزای تحصیلی وارد کشوری شدند خانواده خود را به عنوان همراه وارد این کشورها کنند. کشور ایرلند متاسفانه به طور عادی ویزای همراه برای دارندگان ویزای تحصیلی این کشور در نظر نگرفته است و این ویزا تحت شرایطی به برخی از همراهان متقاضیان اعطا خواهد شد، به این صورت که دانشجو در صورت به همراه آوردن همراه می بایست به ازای ورود هر یک از اعضای خانواده به دولت هزینه ماهیانه پرداخت نماید و همراه حق کار در این کشور را نخواهد داشت و هزینه تحصیل فرزندانشان نیز بر عهده خودشان خواهد بود و دولت ایرلند هیچ کمکی در این زمینه نخواهد نمود. همچنین دانشجویان دوره دکترا نیز می توانند تحت شرایط ذکر شده ویزای همراه اخذ نمایند. لذا پیشنهاد ما تحصیل در کشورهایی مانند دانمارک است که امکان بردن همراه را به شما داده و همراه اجازه کار در آن کشور ها را نیز خواهد داشت.

ویزای تحصیلی ایرلند و معرفی دانشگاه های برتر ایرلند

یکی از مواردی که افراد متقاضی ادامه تحصیل در ایرلند بایددر نظر داشته باشند و به آن توجه کنند شرایط پذیرش و سطح علمی دانشگاه های این کشور می باشد. یکی از مواردی که در پروسه صدور ویزای افراد متقاضی تاثیرگذار خواهد بود رنگ علمی دانشگاه می باشد.البته با توجه به اینکه پیشتر ذکر کردیم که ایرلند از دانشگاه های معتبری برخوردار است و در سطح جهانی رتبه های علمی بالایی را دارند. در ذیل تعدادی از دانشگاه های ایرلند را به همراه رنک علمی خدمت شما ذکر می کنیم:

نام دانشگاه رنکینگ جهانی
دانشگاه ترینیتی 222
دانشکده  دوبلین 258
دانشگاه کورک 363
دانشگاه ملی ایرلند 529
دانشگاه شهر دوبلین 592
دانشگاه لیمریک 618
دانشکده تکنولوژی دوبلین 1126

معرفی دانشگاه های ایرلند

ویزای تحصیلی ایرلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایرلند

با توجه به اینکه ایرلند عضو اتحادیه اروپاست، بنابراین اتباع اتحادیه اروپا برای ورود به این کشور برای ادامه تحصیل نیازی به دریافت ویزا ندارند. این فرآیند در مورد متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا فرق می کند و آنها برای ادامه تحصیل در ایرلند باید ویزای تحصیلی دریافت کنند. پروسه اخذ ویزای ایرلند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های ایرلند می باشد.

توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند شهریه دانشگاه را باید پرداخت کرده باشید که مبلغ حداقل 6 هزاریورو می باشد. در صورت پرداخت مبلغ فوق افراد می توانند ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند. برای اخذ ویزای تحصیلی نیز افراد باید مبلغ 7 هزار یورو در حساب بانکی خود به عنوان تمکن مالی داشته باشند. پروسه بررسی مدارک ارائه شده به سفارت و تایید آنها و صدور ویزای این کشور حدود 8 هفته به طول می انجامد. در صورتی که تعداد پرونده های درخواستی بیشتر باشد افراد باید زمان بیشتری را بایت صدور ویزا درنظر بگیرند.

برای اخذ ویزای تحصیلی در ابتدا افراد متقاضی باید درخواست خود را به صورت آنلاین و با استفاده از AVATS ON-LINE ارائه نمایند. افراد متقاضی باید مدارک مورد نیاز اخذ ویزا را به صورت آنلاین آپلود نمایند تا مدارک آنها بررسی شود و ویزای تحصیلی برای آنها صادر شود.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی ایرلند شامل موارد ذیل است:

 • ارائه فرم تکمیل شده ویزا به همراه آپلود مدارک دیگر جهت اخذ ویزا
 • ارائه اسکن پاسپورت
 • ارائه پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • ارائه نامه پذیرش از سوی دانشگاه یا کالج
 • ارائه بیمه نامه معتبر
 • ارائه اسنادی که دال بر پرداخت شهریه دانشگاه از سوی متقاضی باشد
 • ارائه مدرک زبان معتبر
 • ارائه نامه تمکن مالی که دال بر پوشش یکساله هزینه های زندگی می باشد
 • ارائه ترجمه مدارک هویتی

ویزای تحصیلی ایرلند و موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در ایرلند برای افرادی که به قصد رسیدن به اقامت دائم و تابعیت این کشور اقدام به مهاجرت به ایرلند می نماند امکان پذیر است .با توجه به قوانین موجود در ایرلند که همانند دیگر کشورهاست افرادی که به واسطه ویزای تحصیلی وارد ایرلند شده باشند پس از گذراندن دوره تحصیل خود در صورتی که موفق به ورود به بازار کار تمام وقت این کشور شدند می توانند اقامت دائم خود را دریافت نمایند. اقامت دائم ایرلند پس از 5 سال (60ماه) برای افراد اتفاق می افتد. طی این مدت فرد باید به صورت مرتب مالیات خود را پرداخت کرده و حضور مستمر در این کشور داشته باشد.

ویزای تحصیلی ایرلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

کارت اقامت دائم ایرلند برای همراهان متقاضی اصلی در صورتی که طی مدت ذکر حضور داشته باشند نیز صادر می شود، یعنی آنها نیز باید 5 سال در این کشور حضور داشته باشند. پروسه اخذ تابعیت ایرلند 9 سال می باشد. در صورتی که فرد به قوانین این کشور متعهد باشد و جرم کیفری مرتکب نشده باشد، زبان ایرلندی را در حد اتباع این کشور مسلط بوده و حضور مستمر در این کشور داشته باشد می تواند پاسپورت ایرلند را اخذ نماید. پیشنهاد می شود در کنار تحصیل در ایرلند به کشورهای دارای شانس کار و اقامت پس از تحصیل بهتر  و همچنین سطح رفاه بالاتر مانند آلمان و اتریش نیز فکر کنید.

اقامت پس از تحصیل در ایرلند
ویزای تحصیلی ایرلند و سخن پایانی

ویزای تحصیلی ایرلند و شرایط مهاجرت تحصیلی به ایرلند، شرایط اخذ اقامت از طریق تحصیل و اعزام دانشجو به ایرلند از جهات مختلف مورد بررسی قرار گرفت. ما در این مقاله سعی داشتیم مهمترین و کلیدی ترین نکات ویزای تحصیلی ایرلند را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم و به بررسی قوانین مهاجرتی این کشور از طریق تحصیل در این کشور بپردازیم. با توجه به اینکه کشور ایرلند از دانشگاه های معتبری در سطح جهان برخوردار است، این نکته باعث شده افراد متقاضی این کشور را مقصد مهاجرتی خود قرار دهند. یکی دیگر از شرایطی که باعث شده افراد متقاضی مهاجرت این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند حضور این کشور در اتحادیه اروپا و هزینه های مناسب تحصیل در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی می باشد. پیشنهاد می شود در ابتدا پیش هر اقدامی مقاله فوق را با دقت مطالعه فرموده و سپس برای کسب اطلاعات بیشتر به دفاتر موسسه حقوقی ملک پور دفتر همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشاورین برتر موسسه مشاوره رایگان داشته باشید تا اطلاعات حقوقی خود را ارتقا دهید. همچنین می توانید سوالات خود را در زمینه ویزای تحصیلی ایرلند در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان دریافت کنید.