ویزای تحصیلی امارات و بررسی شرایط آن

ویزای تحصیلی امارات ، شرایط تحصیل در امارات و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی امارات در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار خواهد گرفت. تمامی نکات مرتبط با تحصیل در امارات و اخذ ویزای تحصیلی این کشور در این نوشتار به صورت ساده و خلاصه بررسی و تجزیه و تحلیلی خواهد شد. شرایط تحصیل در امارات چگونه است؟ آیا تحصیل در امارات منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور خواهد شد؟ وضعیت آموزشی کشور امارات چگونه است؟ در این مقاله به این سوالات و سایر سوالات شما عزیزان پاسخ خواهیم داد.

 • ویزای تحصیلی امارات و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی امارات و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی امارات و تحصیل در مقطع لیسانس
 • ویزای تحصیلی امارات و تحصیل در مقطع فوق لیسانس
 • ویزای تحصیلی امارات و تحصیل در مقطع دکترا
 • ویزای تحصیلی امارات از طریق بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی امارات و هزینه های تحصیل و زندگی در امارات
 • ویزای تحصیلی امارات و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی امارات و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی امارات و معرفی دانشگاه های برتر امارات
 • ویزای تحصیلی امارات و مدارک مورد نیاز
 • ویزای تحصیلی امارات و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی امارات و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
ویزای تحصیلی امارات ویزای تحصیلی امارات

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی امارات و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی امارات و تحصیل در امارات و از جهات مختلف قابلیت بررسی دارد. تحصیل در این کشور امروزه مورد سوال برخی از متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کشورهای خارجی واقع شده است. ما در این نوشتار از صفر تا صد تحصیل در امارات و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را بررسی خواهیم کرد. شما عزیزان همواره می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه تحصیل در امارات آن با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تخصصی ما بهره مند گردید.

ویزای تحصیلی امارات و شرایط عمومی آن

ویزای تحصیلی امارات نیازمند داشتن پذیرش از دانشگاه های این کشور است تا قابلیت صدور داشته باشد. بسیاری از دانشگاه های کشور امارات در اصل پردیس بین المللی دانشگاه های کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند و زیر نظر نظام آموزشی این کشورها کار می کنند. از مزایای تحصیل در امارات می توان به امکان تبادل دانشجو و تحصیل در دانشگاه های کشورهای اروپایی و آمریکایی پس از تحصیل به مدت 1 سال در پردیس بین المللی این دانشگاه ها اشاره نمود. شیخ نشین امارات واقع در غرب آسیا به پایتختی شهر ابوظبی است که با کشورهای قطر، عربستان، عمان و ایران همسایگی دارد. وسعت این کشور 83600 کیلومتر مربع و جمعیت آن 8.160.000 نفر می باشد. واحد پول این کشور درهم امارات است. دین رسمی امارات اسلام و زبان رسمی آن عربی است. بیشتر جمعیت این کشور را مهاجرانی از کشورهای پاکستان، هند، فیلیپین، ایران، بنگلادش و …. تشکیل می دهند.

شرایط عمومی تحصیل در امارات ویزای تحصیلی امارات

ویزای تحصیلی امارات و تحصیل در مدارس

تحصیل در امارت متحده عربی دارای چند مقطع تحیصلی می باشد. این مقاطع تحصیلی شامل ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه می باشند. تحصیل در 9 سال اول تحصیلی در این کشور اجباری و رایگان است.مدارس اماراتی اکثراً به زبان عربی تدریس می نمایند.

ویزای تحصیلی امارات و تحصیل در مقطع لیسانس

تحصیل در امارات در مقطع لیسانس نیازمند اخذ ویزای تحصیلی امارات می باشد. مدت زمان تحصیل در این دوره 3 تا5 سال بوده و به زبان انگلیسی است. از نیازمندی های تحصیل در این دوره می توان به داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و مدرک زبان آیلتس 5 به بالا اشاره نمود. از جمله رشته های پر طرفدار برای تحصیل در این مقطع می توان به بازرگانی، IT، حقوق و رشته های مهندسی اشاره نمود.

دوره های زبان در امارات

ویزای تحصیلی امارات و تحصیل در مقطع فوق لیسانس

دوره فوق لیسانس در امارات‌ متحده‌ عربی به طور معمول یک یا دو سال برای دانشجویان بین المللی به طول خواهد انجامید. سال تحصیلی در امارات ‌متحده ‌عربی از سپتامبر تا ژوئن است که معمولا ًبه دو گروه تقسیم می‌شود. از سپتامبر تا دسامبر یا ژانویه، و از ژانویه یا فوریه تا ژوئن .

همچنین فرصت‌هایی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به مدت ۵ سال طول وجود خواهد داشت . بعضی از دوره‌های فوق لیسانس تا یک سال نیز می توانند به اتمام برسند که تعدادشان بسیار کم است. از نیازمندی های تحیصل در این دوره می توان به داشتن مدرک تحصیلی لیسانس به همراه ریز نمرات تحصیلی و مدرک زبان آیلتس 5.5 به بالا اشاره نمود.

ویزای تحصیلی امارات و تحصیل در مقطع دکترا

تحصیل در این دوره نیازمند داشتن سوپروایزر و یا استاد راهنما می باشد. بخش اصلی برنامه دکترای امارات‌متحده‌عربی مشابه با بریتانیا و کشورهای دیگر است . تحصیل دانشجو در این مقطع بصورت تحقیقات محور خواهد بود و در پایان دوره دانشجو نیازمند دفاع از پایان نامه علمی و تحقیقاتی خود می باشد.

شما در حین این دوره می توانید برای کار تحقیقاتی حین تحصیل خود مبلغی را از دانشگاه دریافت نمایید. تحصیل در دوره دکترا امارات عموماً سه یا چهار سال به طول خواهد انجامید . دانشجویان این دوره مجاز به تحصیل بصورت نیمه وقت و پاره وقت نخواهند بود. از نیازمندای اخذ ویزای تحصیلی امارات در مقطع دکترا می توان به رزومه قوی علمی، مدرک زبان کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات و مدرک زبان آیلتس 6.5 به بالا اشاره نمود.

تحصیل داروسازی در امارات

ویزای تحصیلی امارات از طریق بورس تحصیلی

تحصیل در امارارت متحده عربی از طریق اخذ  بورس تحصیلی امکان پذیر خواهد بود. بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در امارات به دو دسته رایگان و نیمه رایگان طبقه بندی می شود که در دسته نیمه رایگان دانشجو ملزم به پرداخت نصف شهریه تحصیلی خود خواهد بود.

دانشگاه ها بسته به نوع بورسیه ارائه شده مبلیغ را به عنوان هزینه تحصیل دانشجو به وی پرداخت می کنند تا به نوعی تحصیل وی رایگان شود. به عنوان مثال در بورس تحصیلی برنامه  ADNOC  دانشجو از 10 تا 15 هزار درهم را در هر ترم به عنوان هزینه تحصیل و ماهیانه بین 5 تا 9 هزار درهم را نیز به عنوان کمک هزینه زندگی دریافت خواهد نمود. این بورسیه ویژه دانشجویان علوم پایه و مهندسی می باشد.

از سایر بورسیه های تحصیلی ارائه شده در کشور امارات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بورس تحصیلی دانشگاه جمیرا دبی
 • بورس تحصیلی انتلیق Entaliq
 • بورس تحصلی دانشگاه امارات متحده عربی
 • بورس تحصیلی دانشگاه آمریکایی شارجه
 • بورس تحصیلی دانشگاه کانادایی دبی
بورسیه تحصیلی در امارات

ویزای تحصیلی امارات و هزینه های تحصیل و زندگی در امارات

به منظور تحصیل در امارات و اخذ ویزای تحصیلی این کشور، دانستن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بسیار ضروریست.  همانطور که گفته شد، واحد پول کشور امارات درهم است و تمامی هزینه ها در این کشور به درهم امارات خواهد بود. در جدول زیر هزینه های زندگی در امارات تقدیم حضورتان شده است.

غذا

یک قرص نان AED 5
یک بطری آب معدنی AED 1.50
یک بطری نوشابه AED 1.50
یک لیتر شیر AED 7
یک کیلو برنج AED 10
حمل و نقل
تاکسی (5 کیلومتر سفر) AED 10.50
بلیط تک سفره مترو AED 2.50
هر لیتر بنزین AED 1.72
سرگرمی
بلیط سینما AED 35
یک دقیقه تماس تلفنی بین المللی AED 0.60
روزنامه بین المللی AED 10

 

همچنین تحصیل در این کشور نیازمند پرداخت هزینه هایی می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 • هزینه شهریه برای دوره لیسانس در دبی بین ۳۷۵۰۰ تا ۷۰۰۰۰ درهم در سال و هزینه‌های زندگی نیز بین ۲۶۰۰ تا ۳۹۰۰ درهم در سال است .
 • هزینه شهریه برای دوره کارشناسی ارشد در دبی بین ۵۵۰۰۰ تا ۷۵۰۰۰ درهم در سال است و هزینه‌های زندگی نیز بین ۲۶۰۰ تا ۳۹۰۰ درهم در سال در نوسان است .
 • هزینه شهریه برای برنامه دوره دکترا به طور متوسط تقریبا ً بین ۱۲۰۰۰ تا 18000 دلار آمریکا برای هر سال خواهد بود.

هزینه های تحصیل و زندگی در امارات

ویزای تحصیلی امارات و کار دانشجویی

دانشجویان خارجی در امارات‌متحده‌عربی مجاز به کار تمام‌وقت یا نیمه‌وقت حین تحصیل نمی باشند و تنها فرصت شغلی آن‌ها بعد از گرفتن مجوز از دانشگاه آن‌ها کار بعنوان کارآموزی می باشد. اما این قوانین در حال حاضر در حال تغییر می باشند. وزارت منابع انسانی قانونی را مبنی بر این که دانشجویان بومی و خارجی می‌توانند در طول دوران تحصیل خود به کار بپردازند، تصویب نموده است.

دانشجویان طی این قانون بیش از چهار ساعت متوالی کار نمی‌کنند کل زمان مجاز برای کار بصورت متوالی در این برنامه 4 ساعت و بصورت متقاطع ۶ ساعت با حداقل یک ساعت وقت استراحت و صرف غذا می باشد. دانشجویان بالای ۱۸ سال سن می‌توانند مجوز کار را به همراه مجوز اقامت در امارات اخذ نمایند. هزینه صدور مجوز اقامت ۲۵۰۰ درهم و هزینه صدور مجوز کار ۵۰۰ درهم می باشد.

ویزای تحصیلی امارات و بررسی ویزای همراه

شاید مهمترین مساله در بحث تحصیل در امارات پس از هزینه شهریه، امکان و شرایط بردن همراه به این کشور می باشد. اخذ ویزای همراه دانشجو برای تحصیل در امارات، برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر خواهد بود. به منظور اخذ ویزای همراه دانشجو در امارات، داشتن شرایطی الزامیست. به این منظور می بایست حقوق ماهانه متقاضی بین 2 تا 3 هزار درهم  به ازای هر  نفر باشد تا متقاضی واجد شرایط درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود باشد. اخذ ویزای همراه امارات‌متحده‌عربی هزینه نسبتا ً کمی دارد .

اگر خانواده متقاضی خارج از امارات‌متحده‌عربی باشند ، وی می بایست ابتدا درخواست ویزای اقامت برای خانواده خود داشته باشید، و زمانی که آنها به خاک امارات رسیدند ، متقاضی تا۳۰ روز وقت دارد تا برای ویزای همراه آنها درخواست دهد.

مدارک مورد نیاز شامل فرم درخواست ویزا ، فیشحقوقی ، نامه اشتغال به تحصیل دانشگاه، گواهی ازدواج ، گواهی تولد نوزاد ، پرینت بانکی سه ماهه و پاسپورت اعضای خانواده به همراه عکس پاسپورتی است است.

ویزای تحصیلی امارات و معرفی دانشگاه های برتر امارات

بی شک به منظور کار پس از تحصیل در امارات، دانستن اعتبار دانشگاه مورد نظر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دانشگاه های امارات به دلیل آنکه زیر نظر کشورهای اروپایی و آمریکایی اداره می شوند در سطح جهانی از اعتبار مناسبی برخوردار می باشند. در ادامه به معرفی چند دانشگاه برتر امارات به همراه رتبه جهانی آنها خواهیم پرداخت.

رتبه کشوری رتبه جهانی نام دانشگاه
1 1170 United Arab Emirates University
2 1767 American University of Sharjah
3 2054 University of Sharjah
4 2356 Khalifa University
5 2558 Zayed University
6 2746 NYU Abu Dhabi
7 2877 Higher Colleges of Technology
8 3515 Abu Dhabi University
9 3654 University of Wollongong in Dubai
10 3937 American University of Ras al Khaimah AURAK

معرفی دانشگاه های امارات

ویزای تحصیلی قبرس و مدارک مورد نیاز

تحصیل در امارات نیازمند اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. اخذ ویزای تحصیلی امارات نیز نیازمند داشتن شرایط و ارائه مدارکی و است که در این بخش به معرفی آنها خواهیم پرداخت. مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی امارات به شرح زیر می باشد:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • رسید پرداخت هزینه شهریه تحصیلی به مبلغ 7035 درهم
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • مدرک زبان مورد نیاز

ویزای تحصیلی امارات و موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در امارت می توانند در صورت داشتن پیشنهاد شغلی، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل تنموده و به ادامه سکونت در این کشور بپردازند. فرصت‌های کاری برای دانشجویان در امارات‌متحده‌عربی پس از تکمیل فارغ‌التحصیلی آن‌ها پایان نخواهند یافت . مردان و زنان فارغ‌التحصیل در این کشور می‌توانند با توجه به رشته تحصیلی خود یک شغل مناسب در امارات‌متحده‌عربی پیدا کنند . در صورت پیدا کردن کار ، این افراد می‌توانند درخواست ویزای کار امارات متحده عربی را داشته باشند . کار در این کشور عموماً به صورت تمام وقت بوده و نیازمند دانستن زبان عربیست.

ویزای تحصیلی امارات و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در امارات و اخذ ویزای تحصیلی این کشور، به خودی خود منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور برای متقاضی نخواهد شد، همچنین به دلیل عدم وجود سیاست های مهاجر پذیری در اکثر کشورهای حوزه خلیج فارس و از جمله امارات، حتی در صورت یافتن کار پس از تحصیل و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری نیز امکان اخذ اقامت و تابعیت برای متقاضیان وجود نخواهد داشت و متقاضی در پایان مدت قرارداد کاری موظف به خروج از خاک امارات خواهد بود. در شرایط عادی نیز اخذ پاسپورت امارات برای افراد خارجی تا 30 سال به طول خواهد انجامید. لذا پیشنهاد ما تحصیل در کشورهایی مثل اتریش و آلمان است که با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و کار به مدت چند سال در این کشورها بتوان اقامت و تابیعت این کشورها را به دست آورد.

اقامت پس از تحصیل در امارات
ویزای تحصیلی امارات و نتیجه گیری

ویزای تحصیلی امارات ، شرایط تحصیل در امارات و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی امارات از مباحث قابل بحث در این نوشتار بودند. تحصیل در امارات علیرغم اینکه در سالهای اخیر مورد توجه برخی از افراد قرار گرفته است، به دلیل عدم امکان تبدیل به اقامت و تابعیت، از لحاظ منطقی نمی تواند سودمند باشد. چرا که فرد پس از عادت کردن به محسط زندگی در آن کشور و ایجاد علایق و وابستگی های مختلف، در نهایت مجبور به ترک خاک این کشور خواهد بود. لذا پیشنهاد میکنیم پس از تحقیق بیشتر در زمینه تحصیل در امارات و اخذ ویزای تحصیلی این کشور، در صورت نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی بیشتر با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تخصصی ما بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در زمینه تحصیل در این کشور در بخش دیدگاه های این مقاله مظرح نموده و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت نمایید.