ویزای تحصیلی اسلوونی و بررسی شرایط آن

ویزای تحصیلی اسلوونی، شرایط دریافت ویزای تحصیل در اسلوونی و بورسیه های تحصیلی در اسلوونی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. متقاضیان همواره با سوالاتی از این قبیل مواجه می شوند که مراحل اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی چگونه است؟ مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اسلوونی چیست؟ آیا امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان ایرانی در دانشگاه های اسلوونی وجود دارد؟ ویزای تحصیلی اسلوونی همواره مخاطبینی دارد هرچند دانشگاه های کشور اسلوونی از برترین های جهان نیستند لیکن این کشور برای دانشجویان حکم دروازه ورود به اروپا را دارد. مهاجرت تحصیلی به اسلوونی از شرایط و مقررات خاصی برخوردار است، که سبب ایجاد سوالات بسیاری در ذهن مخاطبان محترم گردیده، از این رو برآن شدیم تا با نگارش مقاله ویزای تحصیلی اسلوونی علاوه بر اینکه اطلاعات رایگانی را در اختیار همراهان همیشگی خود قرار دهیم به سوالات ایجاد شده نیز پاسخ داده و رفع ابهام نماییم. شما می توانید درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به اسلوونی و یا قصد اقدام در این راستا، با کارشناسان و وکلاء موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

ویزای تحصیلی اسلوونی 4 ویزای تحصیلی اسلوونی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی اسلوونی و شرایط عمومی

کشور اسلوونی در جنوب اروپای مرکزی واقع گریده است این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و دارای نظام حقوقی جمهوری پارلمانی می باشد. کشور اسلوونی دارای شرایط اقتصادی نسبتا خوبی می باشد و واحد پول این کشور یورو است. پایتخت کشور اسلوونی شهر لیوبلیانا است. کشور اسلوونی پس از تجزیه یوگسلاوی تشگیل گردیده و از موقعیت جغرافیایی و طبیعت بسیار زیبایی برخوردار است.جمعیت این کشور کمی بیشتر از 2 میلیون بوده و زبان رسمی آن اسلوونیایی است.

تحصیل در اروپا همواره زمینه ساز آینده ای درخشان برای افراد بوده، کشور اسلوونی نیز دارای شرایط جغرافیایی مناسبی از این حیث می باشد هرچند دانشگاه های این کشور برترین های جهان نیستند اما فرد با ویزای تحصیلی اسلوونی می تواند زمینه سازی اشتغال در اروپا را برای خود فراهم نماید. افراد برای تحصیل در اسلوونی می بایست ویزای تحصیلی این کشور را کسب نمایند. نظام آموزشی کشور اسلوونی به تبعیت از اکثر کشور های اروپایی به مقطع کلی مقدماتی 9 ساله و آموزش عالی تقسیم می گردد. در ادامه تمامی مقاطع تحصیلی کشور اسلوونی جهت آگاهی بیشتر علاقه مندان به ویزای تحصیلی اسلوونی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت.

ویزای تحصیلی اسلوونی 1 ویزای تحصیلی اسلوونی

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به اسلوونی

video ویزای تحصیلی اسلوونی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به اسلوونی

audio ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلوونی برای تحصیل در مدارس

افرادی که علاقه مند به تحصیل در اسلوونی می باشند در صورتی که در سنین 6 تا 18 سال باشند می توانند؛ با دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی برای مدارس کشور اسلوونی در راستای تحقق هدف خود تلاش نمایند مدارس در کشور اسلوونی برای افرادی که تابعیت یا اقامت این کشور را داشته و به زبان اسلوونیایی تحصیل کنند رایگان می باشد. کشور اسلوونی از مدارس بین المللی و دارای زبان انگلیسی نیز برخور دار می باشد. دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس بین المللی را دارند، الزامی به یادگیری زبان بومی این کشور نخواهند داشت. همچنین این نکته برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به اسلوونی دارند می تواند حائز اهمیت باشد که دانش آموزان بین المللی اجازه تحصیل در مدارس دولتی این کشور را ندارند. لیکن در صورتی که فرد اقامت کشور اسلوونی را داشته باشد می تواند با در نظر گرفتن این امر که یادگیری و تسلط بر زبان بودمی این کشور در این مدارس الزامی است؛ مشغول به تحصیل در این مدارس شوند. درصورتی که دانش آموز به تنهایی قصد ویزای تحصیلی اسلوونی را داشته باشد می تواند از تحصیل در مدارس شبانه روزی این کشور بهره مند گردد.

ویزای تحصیلی اسلوونی برای تحصیل در مقطع کارشناسی

افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی را داشته و دارای مدرک دیپلم 12 ساله می باشند قادر خواهند بود با استفاده از شرایط مناسب تحصیلات دوره کارشناسی خود را در کشور اسلوونی ادامه دهند. دانشجویان از سن 17 الی 27 سال می توانند در این مقطع اقدام به دریافت پذیرش نمایند. دانشجویانی که قصد تحصیل در اسلوونی را دارند باید حداقل از مدرک آیلتس با نمره 6 برخوردار باشند. مقطع کارشناسی در کشور اسلوونی عموماً بین 3 تا 4 سال با در نظر گرفتن رشته تحصیلی فرد به طول خواهد انجامید. افردی که قصد دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی در مقطع کارشناسی را دارند باید به این نکته توجه کنند که برای دریافت این ویزا پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر بایستی هزینه های یک سال تحصیل به طور کامل پرداخت گردد، در غیر این صورت برای فرد ویزای تحصیلی صادر نخواهد شد. یکی از ضعف های ویزای تحصیلی اسلوونی همین سطح هزینه های تحصیل برای افراد است که در کشور هایی مثل آلمان و اتریش می تواند رایگان باشد.

مهاجرت تحصیلی به اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلوونی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دوره های کارشناسی ارشد در اسلوونی به زبان های انگلیسی و اسلوونیایی ارائه می گردد، اما این نکته قابل توجه است که تحصیل در هیچ یک از این زبان ها رایگان نمی باشد و فرد بایستی هزینه های تحصیل خود را پرداخت نماید. افرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد را دارند عموما با دو هدف اشتغال در اروپا و تحصیل آسان تر در مقطه دکتری اقدام به تحصیل در این مقطع می نمایند، که هر دو هدف با تحصیل در اسلوونی قابل دست یابی می باشد. افرادی که قصد تحصیل در اسلوونی در مقطه کارشناسی ارشد را دارند باید دارای مدرک آیلتس حداقل 6.5 و در صورت تحصیل به زبان اسلوونیایی دارای مدرک B2 باشند. طول این دوره در کشور اسلوونی بین یک تا دو سال با در نظر گرفتن رشته و دانشگاه فرد متغیر می باشد. نکته قابل توجه برای افرادی که می خواهند از طریق ویزای تحصیلی اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد وارد بازار کار شوند این است که بعضی از رشته ها در دانشگاه های این کشور دارای دوره های کارآموزی بعد از تحصیل به مدت 3 تا 6 ماه بوده که شرایط را برای ورود به بازار کار برای فرد فراهم می سازد.

ویزای تحصیلی اسلوونی برای تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری برای افرادی که تمایل به دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی دارند دارای شرایط سخت تری می باشد. لیکن افراد در صورت داشتن رزومه عالی و فوق العاده می توانند از بورس های تحصیلی این کشور بهره مند گردند. افرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی در مقطع دکتری را دارند باید توجه داشته باشند که شرط ورود به این دوره ها داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره 7 بوده و داشتن سوپر وایزر برای افراد الزامی می باشد. در صورتی که فرد استاد راهنما نداشته باشد نمی تواند در دانشگاه های کشور اسلوونی موفق به دریافت پذیرش شود. دوره دکتری در این کشور عموما بین دو تا چهار سال به طول می انجامد و افراد به روش تحقیق محور مشغول به تحصیل خواهند شد. یکی از ضعف های ویزای تحصیلی اسلوونی در مقطع دکتری هزینه های بسیار بالای آن است لیکن در کشور هایی مانند اتریش فرد زمانی که در مقطع دکتری مشغول به تحصیل می شود در حکم فرد شاغل بوده و می تواند حقوق مکفی دریافت نماید.

اعزام دانشجو به اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلوونی و تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی ، قطعاً در صورت واجد شرایط بودن مایل به دریافت بورس تحصیلی می باشند. کشور اسلوونی در خصوص اعطاء بورس های تحصیلی شرایط ایده آلی را فراهم آورده است لیکن احتمال دریافت بورس های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار پایین می باشد. اما در صورتی که فرد در راستای مهاجرت تحصیلی به اسلوونی در مقطع دکتری تمایل به اقدام دارد می تواند در صورت دارا بودن رزومه علمی فوق العاده به این بورس ها دسترسی پیدا نماید. باتوجه به سطح علمی دانشجویان و تقاضای بسیار برای دریافت بورسیه افراد باید سابقه تحصیلی درخشانی داشته باشند. در صورتی که فرد دارای شرایط زیر است می تواند در راستای دریافت بورس تحصیلی اقدام نماید.

 • سن افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی در مقطع دکتری را دارند نباید بالاتر از 40 سال باشد.
 • توانایی علمی بسیار بالا
 • داشتن سابقه کاری موفق، مرتبط با رشته تحصیلی فرد
 • دارا بودن سطح بالای زبان انگلیسی، برای مقطع دکتری آیلتس بالاتر از 7.5 مورد نیاز است.
 • سوابق تحصیلی فرد، مانند دانشگاه معتبر و معدل بالا
 • سابقه نگارش مقالات بین المللی (ISI)
بورسیه تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلوونی و هزینه های تحصیل و زندگی در اسلوونی

شاید یکی از مهم ترین فاکتورها برای علاقه مندان به دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. هزینه های تحصیل در کشور اسلوونی با توجه به مقطع و رشته افراد می تواند بسیار متغیر باشد، به نحوی که شخصی که در مقطع کارشناسی در حال تحصیل می باشد باید هزینه ای حدود 2،000 تا 5،000 یورو در سال فقط برای شهریه دانشگاه خود در نظر بگیرد. اما شخصی که ویزای تحصیلی اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد را دارد این هزینه را باید حدود 2،500 الی 7،000 یورو تهیه نماید. همچنین در صورتی که فرد قصد دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی در مقطع دکتری را دارد باید سالانه حدود 3،000 الی 12،000 یورو برای شهریه دانشگاه هزینه نماید.

هزینه های زندگی در کشور اسلوونی از سطح متوسطی برخوردار است به نحوی که هر فرد در ماه بین 900 الی 1،200 یورو برای زندگی خود می بایست هزینه نماید. قیمت برخی اقلام ضروری برای زندگی در کشور اسلوونی در جدول ذیل قابل مشاهده می باشد.

عنوان قیمت(یورو)
غذا
یک وعده غذا در رستوران ارزان 8
یک وعده غذای متوسط برای دونفر 30
شیر یک لیتر 0.89
یک قرص نان 1.09
سینه مرغ یک کیلوگرم 6.88
حمل و نقل
حمل و نقل عمومی ماهیانه 70
بنزین هر لیتر 1.32
فولکس واگن گلف صفر کیلومتر 18.778
اجاره مسکن
آپارتمان یک خوابه مرکز شهر 429
آپارتمان یک خوابه حاشیه شهر 341
آپارتمان سه خوابه مرکز شهر 744
خرید مسکن
یک متر آپارتمان مرکز شهر 2.444
یک متر آپارتمان حاشیه شهر 1.896

شاخص هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی در تصویر زیر نمایش داده شده است و می توانید هزینه های زندگی در اسلوونی را در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بررسی کنید.

ویزای تحصیلی اسلوونی 2 ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلوونی و کار دانشجویی

کشور اسلوونی مانند دیگر کشور های اروپایی با احترام به قوانین بین المللی حق کار برای دانشجویان را مورد تایید قرار داده است. افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی در مقاطع تحصیلی مختلف را داشته باشند می توانند با مراجه به مراکز صدور مجوز کار دانشجویی مجوز این امر را دریافت نمایند. دانشجویان بین المللی می توانند در حین تحصیل خود در شرکت های واجد شرایط استخدام شده و حقوق مکفی دریافت نمایند. دانشجویان بین المللی حق کار به صورت تمام وقت در طول هفته را ندارند و بایستی مقداری از حقوق و دستمزد خود را مطابق قوانین کشور اسلوونی به دولت به عنوان مالیت پرداخت نمایند به طور کلی دانشجویان مقاطع ذیل از حق کار به مدت مشخص برخوردار می باشند.

 • دانشجویان مقطع کارشناسی 10 تا 15 ساعت در هفته
 • دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته
 • دانشجویان مقطع دکتری 20 ساعت در هفته

ویزای تحصیلی اسلوونی 6 ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلوونی و بررسی ویزای همراه

داشتن همراه در مدت تحصیل از موارد بسیار مهم برای افرادی است که قصد دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی را دارند. افراد در مقاطع مختلف بایستی تابع قوانین مختلفی نیز باشند به این نحو که در صورتی که فرد در مقطع کارشناسی قصد تحصیل دارد احتمال اینکه بتواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشد بسیار پایین است اما محال نیست. افرادی که قصد تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد را دارند می توانند همراه داشته باشند، اما به این نحو که باید دانشجو ابتدا با دریافت ویزای تحصیلی و استقرار در شهر محل تحصیل برای همسر خود دعوت نامه ارسال کرده و از دسته بندی الحاق خانواده جهت وصال همسر خود بهره مند گردد. در دوره دکتری نیز افراد می توانند پس از اشتغال به تحصیل همسر و فرزندان خود را در صورت وجود به کشور اسلوونی بیاورند. همراه در این کشور حق کار نداشته اما می تواند با دریافت پیشنهاد های شغلی از کارفرماهای این کشور ویزای کاری مستقل از همسر خود دریافت نماید.

ویزای تحصیلی اسلوونی و معرفی دانشگاه های برتر اسلوونی

کشور اسلوونی از دانشگاه های سطح بالایی مانند کشورهای دیگر اروپایی مثل انگلستان برخوردار نیست و تنها یک دانشگاه این کشور رتبه زیر 300 در جهان دارد. اما کشور اسلوونی از تنوع بسیار بالای دانشگاه و رشته برخوردار است. افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی را دارند می توانند در مقاطع مختلف دانشگاه و رشته مورد نظر خود را متناسب با شرایط تحصیلی انتخاب نمایند. مقاله ویزای تحصیلی اسلوونی توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و تالیف شده است، هرگونه کپی برداری از این مقاله بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیرقانونی می باشد. افراد با ویزای تحصیلی اسلوونی می توانند علاوه بر امکان تحصیل در مقاطع بعدی در کشور هایی با سطح عملی بالاتر این شانس را داشته باشند که به نحوی آسان تر ویزای کاری کشور های اروپایی را دریافت نمایند. پنج دانشگاه برتر کشور اسلوونی در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

دانشگاه رتبه در جهان
لیوبلیانا 295
ماریبور 1169
نووا جوریکا 2128
پریموراسکا 2145
ژوزف استفان لیوبلیانا 4561

اخذ پذیرش در اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلوونی و مدارک مورد نیاز اخذ آن

دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی از مقررات مخصوص خود برخوردار است به این نحو که افراد که قصد ویزای تحصیلی اسلوونی را دارند بایستی با ارائه مدارک مورد نیاز اقدام به دریافت ویزای نوع D که ویزای تحصیلی این کشور می باشد اقدام نمایند. این ویزا با اعتبار سه ماهه تا یک ساله برای افرادی صادر می گردد که واجد شرایط باشند پروسه صدور ویزا بین 3 ماه تا 5 ما متغییر است. برای دریافت ویزای تحصیلی کشور اسلوونی مدارک ذیل مورد نیاز می باشد.

 • مدارک تحصیلی فرد به همراه ریز نمرات او ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • مدارک دریافت پذیرش از دانشگاه مقصد
 • رسید پرداخت هزینه های یک سال دانشگاه
 • مدرک آیلتس یا زبان اسلوونیایی با نمره مورد نیاز برای مقطع تحصیلی فرد
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از پلیس کشور محل اقامت

ویزای تحصیلی اسلوونی و موقعیت کار پس از تحصیل

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی، باید بدانند که مطابق قوانین این کشور تمامی افراد خارجی باید با مجوز کار اقدام به اشتغال نمایند. در غیر این صورت فرد مرتکب جرم شده است. پیدا نمودن کار برای افراد پس از تحصیل در این کشور امری ساده تر می باشد. کشور اسلوونی از نرخ بیکاری 4.5 درصدی برخوردار بوده و پیدا کردن شغل در این کشو امری محال نمی باشد. لکن دانشجویان بین المللی از 3 ماه تا 6 ماه فرصت دارند تا پس از اتمام تحصیل خود در این کشور اقدام به جستجوی کار نمایند در صورتی که فرد به قصد مهاجرت تحصیلی به اسلوونی به این کشور عظیمت نموده باشد و پس از تحصیل در مدت مقرر نتواند شغل مورد نظر خود را پیدا نماید، باید از کشور اسلوونی خارج گردد.

برای بررسی دقیق تر شرایط کار در کشور اسلوونی، روند تغییرات نرخ بیکاری در این کشور در طی سال های اخیر، در نمودار زیر نمایش داده شده است.

ویزای تحصیلی اسلوونی 3 ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلوونی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

افرادی که به قصد مهاجرت تحصیلی به اسلوونی با دریافت ویزای تحصیلی به کشور اسلوونی سفر کرده و مقطع تحصیلی مورد نظر خود را گذرانده باشند می توانند با پیدا کردن کار در مدت مقرر اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند. ویزای کاری این کشور برای مدت یک سال صادر خواهد شد و فرد قادر است هرساله در صورت رعایت قوانین و مقررات کشور اسلوونی و پرداخت مالیات این اقامت را تمدید نماید. در صورتی که فرد با هدف مهاجرت تحصیلی به اسلوونی به این کشور عظیمت نموده باشد و موفق به دریافت ویزای کاری گردد بعد از 5 سال می تواند موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شود. در این صورت از تمامی حقوق و امتیازات شهروندان اتحادیه اروپا برخوردار خواهد بود. کشور اسلوونی به افراد پس از گذشت 5 سال از دریافت اقامت دائم این کشور در صورت واجد شرایط بودن و قبولی در آزمون دریافت پاسپورت این کشور، تابعیت اسلوونی را اعطاء خواهد نمود. از شرایط دریافت تابعیت برای افراد علاوه بر گذشت 5 سال از اقامت دائم این است که فرد باید به زبان اسلوونیایی مسلط بوده و آزمون مشتمل بر موارد تاریخی، سیاسی، اقتصادی و… می باشد.

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای تحصیلی اسلوونی و سخن پایانی

ویزای تحصیلی اسلوونی، شرایط دریافت آن و نظام آموزشی کشور اسلوونی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. همانطور که بیان شد کشور اسلوونی از نظر سطح علمی در جایگاه فوق العاده ای قرار ندارد با این وجود ویزای تحصیلی اسلوونی علاقه مندانی دارد؛ از این رو مقاله ویزای تحصیلی اسلوونی به دست متخصصین موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردید تا علاوه بر اینکه اطلاعات رایگانی را در اختیار مخاطبان همیشگی خود قرار داده باشد، به سوالات شما عزیزان نیز پاسخ داده شود. شما می توانید در خصوص ویزای تحصیلی اسلوونی با کارشناسان و مشاوران حقوق بین الملل، موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید در بخش پایانی مقاله و قسمت دیدگاه ها و یا در قسمت سوالات مهاجرت از منوی صفحه، نظرات و پرسش های خود را در خصوص ویزای تحصیلی اسلوونی بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.