ویزای تحصیلی اسلواکی

 • ویزای تحصیلی اسلواکی و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی اسلواکی در مدارس
 • ویزای تحصیلی اسلواکی در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی اسلواکی در مقطع کارشناس ارشد
 • ویزای تحصیلی اسلواکی در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی اسلواکی به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و معرفی دانشگاه های برتر
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی در اسلواکی
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
ویزای تحصیلی اسلواکی 1 ویزای تحصیلی اسلواکی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی اسلواکی و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی اسلواکی و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. آیا مهاجرت تحصیلی راه مناسبی برای مهاجرت به اسلواکی می باشد؟ شرایط لازم برای مهاجرت به اسلواکی چه می باشد؟ امید است با خواندن این مقاله که در آن به طور کامل و جامع شرایط مهاجرت به اسلواکی مورد بررسی قرار گرفته، سوالات و ابهامات ذهنی شما در زمینه ویزای تحصیلی اسلواکی، شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی و آثاری که مهاجرت تحصیلی به اسلواکی با خود به همراه می آورد، به طور کامل پاسخ داده شود. از نخستین مسائلی که افراد جهت مهاجرت تحصیلی به آن فکر می کنند شرایط عمومی کشور مقصد می باشد که در ادامه به آن می پردازیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تحصیل در اسلواکی

video ویزای تحصیلی اسلواکی

ویزای تحصیلی اسلواکی و شرایط عمومی

راه اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی در قدم اول با شناخت شرایط عمومی کشور اسلواکی تسهیل می گردد. کشور اسلواکی حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن شهر مشهور براتیسلاوا می باشد. نظام تحصیلی کشور اسلواکی نظام آموزشی واحد اروپا یا نظام بولونیا می باشد و افراد از سراسر جهان می توانند در مقاطع مختلف اقدام به اخذ پذیرش نمایند و ویزای تحصیلی اسلواکی را دریافت نمایند. دانشگاه های کشور اسلواکی نیز مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا به دو نوع دانشگاه دولتی و خصوصی تقسیم می گردد. افرادی که بتوانند به زبان اسلواکیایی تحصیل نمایند هزینه تحصیل ایشان بسیار پایین خواهد بود، اما دانشگاه های این کشور برای افرادی که تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی را دارند نیز تمهیداتی اندیشیده اند و دوره های مختلف در کشور اسلواکی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

ویزای تحصیلی اسلواکی در مدارس

اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی از چه سنینی در مدارس این کشور آغاز می گردد؟ برای پاسخ به این سوال باید نگاهی به سیستم آموزشی این کشور داشته باشیم.

ویزای تحصیلی اسلواکی در مقطع کارشناسی

شما می توانید ویزای تحصیلی اسلواکی را در مقطع کارشناسی دریافت نمایید. دوره کارشناسی یک دوره 4 ساله می باشد و در انواع رشته ها ارائه می گردد. همان طور که ذکر شد تحصیل در دانشگاه های اسلواکی می تواند هم در دانشگاه های دولتی و همین طور در دانشگاه های خصوصی انجام پذیرد. از الزامات مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در این مقطع دیپلم 12 ساله می  باشد و نیز افرادی که تمایل دارند به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل نمایند باید مدرک ایلتس 6 را ارائه نمایند. افراد عموما از سنین 18 سال تا سنین 25 سال می توانند در این کشور در مقطع کارشناسی تحصیل نمایند. افرادی که تمایل به اخذ پذیرش دارند باید به زمان های ورودی دانشگاه ها دقت نمایند و 3 ماه پیش از شروع دوره مدارک خود را ارسال نمایند. ضمنا افراد حین تحصیل در مقطع کارشناسی اجازه 10 ساعت کار در هفته را دارند.

تحصیل در کالج زبان ICAN

ویزای تحصیلی اسلواکی در مقطع کارشناس ارشد

امکان اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی در مقاطع پس از کارشناسی نیز برای دانشجویان جهانی وجود دارد و دوره های کارشناسی ارشد عموما 2 ساله می باشند و از الزامات آن ارائه مدرک کارشناسی و ریز نمرات ترجمه شده آن و همین طور دیپلم می باشد. افراد می توانند همانند دوره های کارشناسی هم در دانشگاه های دولتی و هم در دانشگاه های خصوصی این کشور اخذ پذیرش نمایند و تحصیل به زبان انگلیسی نیازمند ارائه مدرک آیلتس 6.5 می باشد. زمان ارسال مدارک به دانشگاه نیز از قاعده ای که در مقطع لیسانس وجود دارد پیروی می کند. افراد عموما تا سنین 35 سال می توانند برای  هفته را دارند.

ویزای تحصیلی اسلواکی در مقطع دکتری

افراد می توانند در مقطع دکتری نیز ویزای تحصیلی اسلواکی را دریافت نمایند. مدت زمان این دوره 3 الی 4 سال می باشد و از الزامات ورود به این دوره گذراندن دوره کارشناسی ارشد می باشد و افرادی که تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی دارند باید حداقل مدرک زبان آیلتس 7 را داشته باشند. تحصیل در این دوره عموما نیاز به تایید استاد سوپروایزر یا استاد راهنما دارد. افرادی که دارای رزومه علمی مناسب هستند از احتمال اخذ پذیرش بالاتری نیز برخوردارند. مقطع دکتری به عنوان فرصت شغلی نیز شناخته می شود چرا که افراد از بابت انجام پروژه ها با استاد مربوطه حقوق نیز دریافت می کنند و معمولا از اجازه کار 30 ساعت در هفته برخوردار هستند.

ویزای تحصیلی اسلواکی به همراه بورس تحصیلی

ویزای تحصیلی اسلواکی می تواند با اخذ بورسیه از دانشگاه های این کشور نیز همراه باشد. کشور اسلواکی از جمله کشورهایی است که برای دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است و افراد واجد شرایط می توانند از کمک هزینه های تحصیل بهره مند شوند. معروفترین نوع بورسیه تحصیلی در اسلواکی بورسیه NSP می باشد. افراد واجد شرایط برای اخذ این بورسیه به سه دسته تقسیم می گردند :

 • دانشجویانی که:
 • از دانشجویان دانشگاه های خارج از اسلواکی هستند
 • دانشجویان مقطع فوق لیسانس یا دانشجویانی که در زمانی درخواست 5 سال از مطالعات دانشگاهی ایشان گذشته باشد
 • تحصیلات آکادمیک دانشگاهی خود را خارج از اسلواکی گذرانده باشند اما توسط یکی از دانشگاه های دولتی با خصوصی جهت تحصیل در اسلواکی پذیرفته شده باشند
 • دانشجویان مقطع PHD که خارج از اسلواکی تحصیل کرده اند و اکنون برای تحصیل یا انجام کارهای تحقیقاتی در این مقطع توسط دانشگاه های دولتی یا خصوصی پذیرفته شده اند
 • اساتید دانشگاه، محققان یا هنرمندان برجسته که جهت انجام پروژهای تحصیلی تحقیقاتی و… توسط موسسات آموزش عالی معتبر پذیرش شده اند

میزان کمک هزینه ماهانه تحصیلی:

عنوان کمک هزینه ماهانه
دانشجوی دانشگاه 350 یورو
دانشجوی مقطع Phd 580 یورو
اساتید، محققان یا هنرمندان
بدون مدرک Phd (یا معادل آن) و با کمتر از 4 سال تجربه کار در زمینه های تدریس دانشگاهی، پژوهشگری و هنر 580 یورو
بدون مدرک Phd (یا معادل آن) و با کمتر از 4 سال تجربه کار در زمینه های تدریس دانشگاهی، پژوهشگری و هنر 850 یورو
بدون مدرک Phd (یا معادل آن) و با کمتر از 4 سال تجربه کار در زمینه های تدریس دانشگاهی، پژوهشگری و هنر 1000 یورو

بورسیه تحصیلی نیوزیلند

ویزای تحصیلی اسلواکی و هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی

یکی دیگر از موارد مورد توجه افرادیک که تمایل به تحصیل در کشور اسلواکی دارند میزان هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی می باشد. به طور کلی هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف متفاوت می باشد. در صورتی که افراد تمایل به تحصیل در دانشگاه ها دولتی این کشور داشته باشند هزین ها تقریبا رایگان و در صورتی که تمایل به تحصیل در زبان انگلیسی داشته باشند هزینه های تحصیل بین 2 الی 10 هزار یورو می باشد. هزینه تحصیل در برخی رشته ها به این شرح می باشد:

به طور مثال هزینه تحصیل در رشته های فنی یا مدیریتی حدود 3 هزار یورو و تحصیل در رشته هایی نظیر دندان پزشکی حدود 10 هزار یورو به طور سالانه می باشد.

برخی از هزینه های زندگی در این کشور به طور خلاصه در جدول زیر گردآوری شده:

عنوان هزینه میزان هزینه به یورو عنوان هزینه میزان هزینه به یورو
خوردن غذا در رستوران معمولی 5 یورو هزینه تاکسی به طور متوسط 3 یورو
آب معدنی 0.9 یورو آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 468 یورو
یک کیلو برنج سفید 1.12 یورو آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 364 یورو
یک کیلو گوشت گاو 7.8 یورو بلیط اتوبوس 0.7 یورو
هزینه های زندگی در اسلواکی

ویزای تحصیلی اسلواکی و کار دانشجویی

یکی از مهم ترین دغدغه های افراد شرایط پس از اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی یافتن کار دانشجویی و همین طور یافتن فرصت های شغلی پس از اتمام تحصیل می باشد. کار حین تحصیل با توجه به مقطعی که دانشجو مشغول به تحصیل می باشد متفاوت است. همان طور که پیش از این ذکر شد با اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی در مقطع لیسانس اجازه 10 ساعت کار هفتگی، در مقطع فوق لیسانس اجازه 20 ساعت کار هفتگی و در مقطع دکتری اجازه کار 30 ساعت در هفته را برای دانشجو به ارمغان می آورد.

ویزای تحصیلی اسلواکی و بررسی ویزای همراه

افرادی که تمایل به اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی را دارند یکی از سوالات و ابهامات ذهنی ایشان شرایط اخذ ویزای همراه می باشد. چرا که بسیاری از این افراد متاهل می باشند و حتی بعضا تمایل به مهاجرت به همراه خانواده خود دارند. در این موارد افراد می توانند از ویزای الحاق به خانواده استفاده نموده و همسر و فرزندان زیر 18 سال را با خود همراه نمایند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه:

 • مدارک شناسایی هویتی
 • 2 قطعه عکس از همراه
 • نامه تایید عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • تصویر پاسپورت
 • نامه مبنی بر اثبات تمکن مالی
 • سند ازدواج

ویزای تحصیلی اسلواکی و معرفی دانشگاه های برتر

یکی از دیگر موارد مهمی که یک دانشجو برای دستیابی به ویزای تحصیلی اسلواکی به آن نیازمند می باشد بررسی دانشگاه های برتر کشور مقصد می باشد تا علایق خود را با شرایط موجود در دانشگاه ها بسنجد و بهترین انتخاب ممکن را داشته باشد. یکی از معروفترین دانشگاه ها که سالانه افراد بسیاری اقدام به اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی از آن می نمایند، دانشگاه براتیسلاوا می باشد که در پایتخت این کشور واقع شده است و از محبوبیت بیشتری در میان دانشجویان سراسر دنیا قرار دارد.

رتبه جهانی رتبه در اسلواکی نام دانشگاه
716 1 Univerzita Komenského
1189 2 Technical University of Košice
1223 3 Slovenská technická univerzita v Bratislave
1566 4 Pavol Jozef Šafárik University
1758 5 ŽILINSKÁ UNIVERZITA

تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی (STU)

ویزای تحصیلی اسلواکی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی در اسلواکی

ویزای تحصیلی اسلواکی طبیعتا با تهیه مدارک درست قابل اخذ می باشد. لذا افرادی که تمایل به اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی دارند باید پس از حصول پذیرش از دانشگاه مدارک لازم برای اخذ ویزا را نیز به خوبی تهیه نموده و در زمان درست به سفارت ارائه نمایند. چیدمان این مدارک بسیار مهم می باشد و به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل دارند از وکیل مهاجرت در این امر یاری بگیرند. موسسه حقوقی ملک پور با بهره مندی از وکلایی توامند و با تجربه می تواند در این شما را تا حصول نتیجه یاری نماید. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی اسلواکی به شرح ذیل می باشد:

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی به شرح زیر می باشد:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • چند قطعه عکس
 • ترجمه اخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • بیمه خدمات درمانی
 • نامه پذیرش دانشگاه روی سربرگ رسمی
 • ارائه مدارک هویتی مانند شناسنامه یا کارت ملی
 • ارائه مدرک زبان
 • رزومه تحصیلی
 • اثبات تمکن مالی لازم برای هزینه های تحصیل و زندگی

ویزای تحصیلی اسلواکی و موقعیت کار پس از تحصیل

یکی از مهم ترین مواردی که افراد پس از اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی به آن می اندیشند شرایط کار پس از تحصیل می باشد. یکی از شاخص های مهم جهت ارزیابی شرایط کار پس از تحصیل در اسلواکی، شرایط نرخ بیکاری این کشور می باشد که افراد با توجه این شاخص می توانند احتمال کاریابی خود را پس از تحصیل در اسلواکی را بسنجند. نرخ بیکاری کشور اسلواکی در حال حاضر 5.3 درصد می باشد که به این معنی است که این کشور از شرایط خوبی جهت اشتغال برخوردار می باشد، البته نرخ بیکاری این کشورها در مقام قیاس با کشورهایی که در همسایگی آن هستند بالاتر می باشد، به طور مثال کشور جمهوری چک از نرخ بیکاری 2.5 درصد برخوردار است که  شرایط به مراتب مطلوب تری را برای دانشجویان این کشور و پس از تحصیل به تصویر می کشد. شما می توانید در این تصویر تغییرات نرخ بیکاری این کشور را ملاحظه فرمایید.

2 7 ویزای تحصیلی اسلواکی

کار بعد از تحصیل در اسلواکی

ویزای تحصیلی اسلواکی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

افرادی که بتوانند پس از اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی و گذراندن دوره تحصیلی خود کار مناسب پیدا نمایند و دعوتنامه شغلی از یک کارفرما دریافت کنند می توانند به واسطه انعقاد قرارداد کاری نوع ویزای خود را از ویزای تحصیلی به ویزای کار تبدیل نمایند و لذا سال های اقامت ایشان از زمان اخذ ویزای کار شروع می گردد. پس از گذشت 5 سال افراد می توانند اقامت دائم اسلواکی را اخذ نمایند و در پایان سال ششم حتی درخواست پاسپورت و تابعیت اسلواکی را ارائه نمایند. بنابراین تحصیل به خودی خود نمی تواند منجر به اخذ اقامت و تابعیت اسلواکی شود، بلکه می تواند سبب ساز و زمینه ساز اخذ اقامت و تابعیت و پاسپورت شود.

مدارک عمومی برای اخذ پاسپورت اسلواکی:

 • گواهی تولد
 • سند ازدواج یا طلاق
 • رزومه تحصیلی
 • اسناد هویتی
 • مدرکی مبنی بر اثبات اقامت دائم شما در اسلواکی
 • نامه عدم سوءپیشینه
 • اثبات تمکن مالی کافی جهت تامین زندگی
 • نامه ای مبنی بر عدم فرار مالیاتی
ویزای تحصیلی اسلواکی و سخن پایانی

ویزای تحصیلی اسلواکی و شرایط مهاجرت تحصیلی به اسلواکی در این مقاله به صورت کامل و جامع مورد بررسی قرار گرفته است. امید است با خواندن این مقاله با شرایط مهاجرت تحصیلی به اسلواکی ، مدارک لازم برای اخذ پذیرش جهت تحصیل در اسلواکی و اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی و سایر اطلاعات لازم آشنا شده باشید و مطالعه این مقاله گامی بلند در راستای رفع ابهامات و سوالات شما عزیزان باشد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE و با بهره مندی از وکلای زبده و مشاورین دلسوز می تواند شما عزیزان را جهت تحصیل در کشور اسلواکی و یا سایر کشورها یاری نماید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان در زمینه ویزای تحصیلی اسلواکی و به طور کلی مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و مقایسه آن با سایر کشورها بهره مند شوید.