ویزای تحصیلی ارمنستان و بررسی شرایط آن

 • ویزای تحصیلی ارمنستان و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی ارمنستان در مدارس
 • ویزای تحصیلی ارمنستان در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی ارمنستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی ارمنستان در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی ارمنستان به همراه بورسیه تحصیلی
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و هزینه های تحصیل و زندگی در ارمنستان
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و معرفی دانشگاه های برتر
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
ویزای تحصیلی ارمنستان ویزای تحصیلی ارمنستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی ارمنستان و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی ارمنستان، مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل و شرایط تحصیل در ارمنستان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط تحصیل در ارمنستان چگونه است؟ آیا اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان امکان پذیر است؟ نحوه تحصیل در ارمنستان از طریق بورسیه چگونه است؟ ما در این مقاله به طور ساده و خلاصه نکات اصلی و مهم موارد فوق را بررسی و خدمت شما عزیزان ارایه می دهیم. امیدواریم این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است، بتواند سوالات و ابهامات ذهنی شما را در مورد ویزای تحصیلی ارمنستان برطرف نماید و اطلاعات کامل و مفیدی را به شما ارایه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی ارمنستان و شرایط عمومی آن

ارمنستان کشوری زیبا با میراث فرهنگی غنی می باشد. تحصیل در ارمنستان و اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان در دانشگاه های این کشور با توجه به هم مرز بودن با ایران شاید مورد پسند بسیاری از افراد باشد. اما قبل از هرگونه اقدامی بهتر این است که دقت شود تحصیل در دانشگاه های ارمنستان چه شرایطی دارد و شما بعد از تحصیل می توانید در ارمنستان بمانید و یا موفق به پیدا کردن کار در ارمنستان شوید. ارمنستان کشوری است در قفقاز جنوبی که از لحاظ جغرافیایی در شمال با گرجستان، در شرق با جمهوری آذربایجان، در غرب با ترکیه و در جنوب یا ایران و نخجوان هم مرز است. پایتخت این کشور ایروان و مساحت آن 29743 کیلیومتر مربع بوده و جمعیتی در حدود 3 میلیون نفر را دارا می باشد. دین مردم این کشور مسیحی و زبان رسمی این کشور ارمنی است.

دانشگاه های ارمنستان دارای دو دسته دانشگاه های دولتی و خصوصی است و برای دانشجویان بین المللی امکان تحصیل و ویزای تحصیلی ارمنستان با توجه به شرایطشان وجود دارد. بنابراین اگر قصد تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان را دارید باید بدانید که کدام یک از دانشگاه های آن برای شما مناسب است. رتبه بندی و اعتبار دانشگاه های ارمنستان نیز از جمله مسایل و موارد تاثیر گذار در انتخاب شماست.

ویزای تحصیلی ارمنستان در مدارس

ویزای تحصیلی ارمنستان در مدارس این کشور می تواند به زبان ارمنی و یا انگلیسی باشد. ارمنستان به عنوان یکی از کشورهای شوروی سابق به شمار می رود که همچنان زبان روسی در این کشور صحبت می شود و بیشتر مردم به زبان روسی آشنایی دارند. دومین زبان در حال رشد در این کشور زبان انگلیسی است که پس از استقلال کشور در سال 1991 محبوب تر شده است. مدارس انگلیسی در ارمنستان نیز در دهه های گذشته رو به رشد است.

بر اساس یک نظرسنجی که در سال 2012 انجام گرفت، در حدود 40 درصد ارمنی ها به طور کلی انگلیسی می دانند، 20 درصد مبتدی هستند و 16 درصد در سطح متوسط و فقط 4 درصد پیشرفته هستند. در ارمنستان برای مهاجران مدارس بین المللی دو زبانه وجود دارد که شامل مهدکودک، مدارس ابتدایی و متوسطه می باشد. بعضی از مدارس ممکن است برنامه های درسی آمریکایی یا انگلیسی را با برنامه های زبان انگلیسی ارایه دهند. مدارس بین المللی می توانند راه حل مناسبی برای دانشجویان خارج از کشور، مدیران شرکتها، کودکان دیپلمات ها، کارکنان سازمان نهای غیر دولتی باشند.

مدارس بین المللی ارمنستان معمولا از یک برنامه درسی از ایالات متحده، انگلستان، فرانسه، کانادا یا استرالیا استفاده می نمایند و دستور العمل اولیه ممکن است به چند زبان انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی یا ژاپنی باشد. بسیاری از مدارس استانداردهای مشابهی از تحصیل جهت انتقال آسان بین مدارس در سایر کشورها در سراسر جهان را ارایه می دهند. مراحل پذیرش و ثبت نام و هزینه های تحصیل مدرسه به مدرسه متفاوت است. امکانات شبانه روزی در برخی از مدارس در دسترس هشتند اما اکثر کلاس های روزانه ارایه می دهند. سن اجباری تحصیل مدارس در ارمنستان سن 7 تا 14 سال است. در زیر به چند مدرسه بین المللی و شیوه آموزش آنها اشاره می کنیم.

مدرسه توضیحات
QSI International School of Yerevan یک مدرسه خصوصی و غیرانتفاعی به زبان انگلیسی است. برای دانش آموزان سن 3 تا 17 سال است. برنامه های درسی شامل زبان انگلیسی، ریاضیات، مطالعات فرهنگی، کامپیورت، هنر، موسیقی و تربیت بدنی و زبان های روسی و فرانسوی و ارمنی نیز می باشد.
Dilijan International School (DISA) این یک مدرسه شبانه روزی به زبان انگلیسی است و برنامه های درسی آن بیشتر متمرکز بر زبان های خارجی و ریاضیات می باشد.
Anania Shirakats y National Lycee این مدرسه شامل دو بخش ابتدایی و متوسطه می باشد. مدت زمان آموزشی 5 سال شامل مدارس ابتدایی و متوسطه می باشد. ورود به این مدرسه بسیار رقابتی است. در مقطع متوسطه و دبیرستان دارای دو بخش گروه علم و گروه هنر می باشد.
Fondation École Française d’Erevan هدف اصلی این مدرسه آموزش کودکان و فرانسوی ها و نظارت بر مدرسه آنهاست. همچنین زبان و برنامه درسی فرانسه را به دانشجویان آموزش می دهد.
Ecole maternelle française d’Erevan این مدرسه مهدکودکی در ایروان است که از سال 1999 تاسیس شده و از سن 5 سال می توانند در این مدرسه تحصیل کنند.

هزینه تحصیل در مدارس ارمنستان بسته به مدرسه و خدمات آن متفاوت می باشد و بسیاری از مدارس میزان هزینه های سالیانه خود را به صورت عمومی اعلام نمی کنند. اما به طور میانگین در حدود 1.100.000 درام ارمنستان می باشد.

ویزای تحصیلی ارمنستان در مقطع کارشناسی

شما می توانید از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ویزای تحصیلی ارمنستان را دریافت نمایید. دانشگاه ها در ارمنستان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می گردند و در حدود 65 موسسه آموزش عالی خصوصی و دولتی در این کشور وجود دارد. در حال حاضر موسسات آموزشی ارمنستان میزبان حدود 7000 دانشجوی خارجی است. تحصیل در دانشگاه های ارمنستان به زبان روسی و زبان انگلیسی و ارمنی می باشند. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 4 سال  است و شروع سال تحصیلی 1 سپتامبر و در حدود 17 هفته می باشد. البته در صورتی که تحصیلات شما در طی 4 سال به پایان نرسد می توانید کارشناسی خود را 6 ساله به پایان برسانید. دانشگاه های دولتی نیازمند دانش زبان ارمنی است اما تحصیل در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی نیازمند آیلس 6 می باشد و اگر پذیرش دانشگاهی به زبان روسی را داشته باشید باید دانش زبان روسی خود را به اثبات برسانید. البته لازم به ذکر است که بعضی از دانشگاه های ارمنستان نیازمند ارایه مدرک زبان آیلس نیستند اما دقت نمایید که رنکینگ و اعتبار این دانشگاه ها بررسی شود.

ویزای تحصیلی ارمنستان در مقطع کارشناسی ارشد

ویزای تحصیلی ارمنستان در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن پذیرش از دانشگاه های این کشور می باشد. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و شرایط پذیرش در هر دانشگاه متفاوت می باشد. در صورتی که دانشگاه انتخابی شما برنامه آموزشی اش به زبان انگلیسی باشد شما باید مدرک آیلس 6.5 را ار ایه دهید. دانشجویان بین المللی این اجازه را دارند که برای تامین هزینه های زندگی خود در حدود 20 ساعت در هفته به طور پاره وقت کار کنند. شروع ترم تحصیلی از اول سپتامبر دانشگاه های ارمنستان می باشد. شما می توانید در رشته های مختلف انسانی، هنر، مدیریت، مهندسی، تاریخ و علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ارشد ویزای تحصیلی ارمنستان را دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی ارمنستان در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری و اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان از این طریق امکان پذیر می باشد که شما پذیرش از دانشگاه های این کشور داشته باشید. از الزامات ویزای تحصیلی ارمنستان ارایه مدرک زبان آیلس 7 برای اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور می باشد. در واقع شما علاوه بر مدرک زبان، نیازمند ارایه رزومه تحصیلی قوی و داشتن مقالات علمی معتبر نیز هستید. شما باید برای پذیرش دکتری در دانشگاه های ارمنستان یک سوپروایزر داشته باشید که با بررسی رزومه شما و مکاتباتی که با شما انجام می دهند پروپوزال شما را تایید کرده و در نتیجه موفق به اخذ پذیرش شوید. در راستای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اپلای برای مقطع دکتری، شرایط پذیرش دانشگاه ها و نحوه پذیرش می توانید ویدیوی موسسه ملک پور که به طور تخصصی در ارتباط با چگونگی اپلای برای دکتری در حال تهیه است را از طریق سایت موسسه تهیه و بررسی نمایید.    

تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان به همراه بورسیه تحصیلی

بورسیه های تحصیلی در مقاطع مختلف و اخذ ویزای تحصیلی از این طریق در صورتی که واجد شرایط باشید، امکان پذیر است. اصولاً بورسیه تحصیلی به افرادی تعلق می گیرد که از لحاظ علمی و تحصیلی در سطح مطلوب و ممتازی باشند. ویزای تحصیلی ارمنستان از طریق بورسیه تحصیلی به طرق مختلفی صورت می پذیرد. با توجه به شرایط تحصیلی شما بورسیه تحصیلی می تواند بخشی از هزینه های تحصیل شما را یا تمام هزینه های تحصیل پوشش دهد. کشور ارمنستان بورسیه تحصیلی را به افراد توانمند و ممتاز ارایه می دهد که یا بخشی از هزینه های تحصیلی در حدود 50 درصد را در نظر می گیرد و یا با توجه به شرایط بسیار مطلوب و ایده آل تمامی هزنه تحصیل را پوشش می دهد. داشتن نمرات عالی، رزومه علمی قوی و سطح زبان مناسب از شرایط برخورداری از بورسیه های تحصیلی است. در زیر به چند نمونه از بورسیه های تحصیلی ارمنستان اشاره می کنیم که در صورت واجد شرایط بودن می توانید از  آنها استفاده نمایید :

بورسیه تحصیلی میزان اعطا بورسیه به دلار
AEF 20000
Armenian International Women s Association 1000
TCA Scholorship 20000
Edward Hosharian Scholorship 5000
Leon Bradley Scholorship 2000
Josef Princ Memorial Scholorship 2000

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از جزییات بیشتر ویزای تحصیلی ارمنستان از طریق بورسیه تحصیلی به لینک مرتبط به این موضوع در سایت ما مراجعه نمایید.

بورسیه تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان و هزینه های تحصیل و زندگی در ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان و اخذ این ویزا مستلزم این است که از هزینه های تحصیل و زندگی در ارمنستان نیز مطلع باشید و شرایط زندگی در این کشور را نیز بدانید. هزینه های زندگی در ارمنستان بسته به سبک زندگی هر شخص متفاوت می باشد و بسته به اینکه در خوابگاه رندگی کنید و یا در آپارتمان و سایر هزینه های خورد و خوراک کاملا متغیر است. اما به طور میانگین می توان گفت که هزینه های زندگی در ارمنستان ماهیانه در حدود 400 الی 600 دلار می باشد که همان طور که اشاره کردیم به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه های زندگی یک دانشجوی معمولی در ارمنستان را می توان در جدول زیر نشان داد :

هزینه های زندگی ماهیانه (یورو) سالیانه

(یورو)

اجاره محل اقامت خصوصی 120-220 1180-2120
غذا 180 1980
برق و گاز 30 360
آب 6 70
حمل و نقل عمومی 20 150

شما برای گرفتن ویزای تحصیلی ارمنستان قطعا به نکته مهم دیگری که توجه می نمایید، هزینه های تحصیل شما است که سالیانه چه میزان باید بابت تحصیل در دانشگاه های ارمنستان هزینه کنید. مشخصا هزینه های تحصیل شما در ارمنستان با توجه به رشته و دانشگاه شما متغییر می باشد. به طور میانگین هزینه های تحصیل در ارمنستان از 1500 دلار تا 6000 دلار در سال متغییر است زیرا هزینه مقطع تحصیلی کارشناسی کمتر، هزینه تحصیل مقطع تحصیلات تکمیلی بیشتر و هزینه تحصیل در رشته های پزشکی نیز بالاتر از سایر رشته ها می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان و کار دانشجویی

ویزای تحصیلی ارمنستان و کار دانشجویی در حین تحصیل در ارمنستان امکان پذیر است. بسیاری از دانشجویان برای اینکه بتوانند هزینه های زندگی خود را تامین نمایند به طور پاره وقت حین تحصیل خود به کار دانشجویی می پردازند. به طورکلی دانشجو می تواند حین تحصیل در حدود 20 تا 30 ساعت در هفته کار کند البته این نکته را باید به یاد داشته باشید که دانشجو باید از ادراه مهاجرت و دانشگاه اجازه کار دریافت کند تا بتواند حین تحصیل خود کار نیز بکند. بسیاری از دانشجویان در محل های نزدیک به دانشگاه و یا در محدوده دانشگاه مشغول کار دانشجویی می شوند. برای اطلاعات تکمیلی در مورد کار ضمن تحصیل در ارمنستان می توانید به لینک مرتبط در همین مورد در سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمایید.

کار ضمن تحصیل در ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان و بررسی ویزای همراه

زمانی که شما از طریق ویزای تحصیلی ارمنستان به این کشور وارد می شوید و مشغول به تحصیل می گردید از مهمترین نکات قابل توجه این است که آیا همراه دانشجو نیز می تواند از طریق ویزای تحصیلی ارمنستان وارد این کشور گردد یا خیر؟  در صورتی که با ویزای تحصیلی ارمنستان به طور دانشجویی وارد این کشور می شوید، این اجازه به شما داده خواهد شد که همراه شما نیز وارد این کشور گردد. البته ابتدا شما باید اقامت دانشجویی خود را کسب کنید و سپس برای اخذ ویزای همراه خود و ارایه مدارک هویتی او اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه در ارمنستان عبارت است از :

 • مدارک هویتی همراه
 • مدرک ازدواج
 • اثبات محل سکونت در ارمنستان
 • ارایه این مدارک به سفارت ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان و معرفی دانشگاه های برتر

در مورد ویزای تحصیلی ارمنستان و تحصیل در دانشگاه های این کشور در ابتدا دانشگاه های برتر آن را بررسی می کنیم و پس از آن به ابن موضوع رسیدگی می کنیم که آیا دانشگاه های ارمنستان مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایران می باشد یا خیر.

دانشگاه های برتر ارمنستان عبارتند از :

از نکات مهم ویزای تحصیلی ارمنستان و تحصیل در این کشور توجه و دقت به این موضوع است که کدام یک از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایران می باشد.

گروه ب (خوب) Yerevan State University   صرفاً رشته زبان و ادبیات ارمنی
گروه ج ( متوسط) Yerevan Komitas State Conservatory

صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد

گروه د ( ضعیف) ·         European University

·         National academy of Sciences of Armenia

·         State Engineering University of Armenia

·         Yerevan State Academy of Fine Arts   صرفا” رشته هاي وابسته به هنر    

·         Yerevan State Linguistic University After V.Brusov   صرفاً در رشته هاي علوم انساني

·         Yerevan state University   غیر از رشته زبان و ادبیات ارمنی

·         Yerevan State University of Architecture and construction

بنابراین در انتخاب دانشگاه های ارمنستان و ویزای تحصیلی ارمنستان باید توجه زیادی نمود زیرا همان طور که مشاهده می کنید دانشگاه های این کشور از درجه علمی چندان مناسبی برخوردار نیستند.

ویزای تحصیلی ارمنستان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان

تحصیل در ارمنستان و اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان نیازمند ارایه مدارکی می باشد تا به شما اجازه ورود و اقامت در این کشور داده شود. متقاضیان ایرانی برای ورود به ارمنستان در صورتی که قصد اقامت بلند مدت برای تحصیل ر دارند باید از طریق ویزای تحصیلی ارمنستان به این کشور ورود نمایید که از طریق ثبت نام در دانشگاه های ارمنستان و پذیرش تحصیلی میسر می گردد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان موارد زیر است :

 • گذرنامه یا پاسپورت
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک شناسایی
 • کپی آخرین مدرک تحصیل و ریزنمرات
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • رزومه تحصیلی
 • اثبات تمکن مالی
 • گواهی سلامت شخصیت
 • مدرک زبان مرتبط با زبان دوره تحصیلی

ویزای تحصیلی ارمنستان و موقعیت کار پس از تحصیل

شما می توانید با ویزای تحصیلی ارمنستان وارد این کشور شوید و اقامت دانشجویی داشته باشید اما اگر قصد اقامت و کار پس از تحصیل در ارمنستان را دارید باید رشته تحصیلی شما متناسب با وضعیت و شرایط ارمنستان باشد. نرخ بیکاری در ارمنستان بالا و در حدود 15 درصد می باشد بنابراین شرایط مناسب برای موقعیت پس از تحصیل در این کشور وجود ندارد. شما می توانید در نمودار زیر تغییرات نرخ بیکاری در چند سال اخیر را مشاهده نمایید.

1 16 ویزای تحصیلی ارمنستان

در صورتی که مدت ویزای تحصیلی ارمنستان شما به واسطه فارغ التحصیلی شما به اتمام رسیده باشد و قصد پیدا کردن کار در این کشور را دارید حتما باید برای کار در ارمنستان اجازه کار از سازمان های صلاحیت دار را داشته باشید و آشنایی به زبان ارمنی نیز از مواردی است که برای کار کردن در این کشور باید به آن مسلط باشید. البته به این موضوع مهم دقت داشته باشید که باید قبل از اتمام اقامت موقت تحصیلی تان برای تمدید آن اقدام نمایید تا مجبور به ترک ارمنستان نشوید.

ویزای تحصیلی ارمنستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی ارمنستان منجر به اقامت موقت تحصیلی برای شما می گردد و معمولا در ابتدا ویزای شما یکساله صادر می شود و پس از آن باید برای تمدید مجدد آن اقدام نمایید. اخذ اقامت دایم ارمنستان از طریق ویزای تحصیلی امکان پذیر نیست چون تحصیل منجر به اقامت دایم نمی گردد مگر اینکه بعد از تحصیل در ارمنستان کار پیدا کنید و مدت 3 سال به طور قانونی در ارمنستان اقامت داشته باشید. علاوه بر این باید در آزمون دانش قانون اساسی ارمنستان نیز موفق گردید. دانستن زبان ارمنی از دیگر شرایط اخذ تابعیت ارمنستان می باشد. پس ویزای تحصیلی ارمنستان به خودی خود باعث دریافت تابعیت ارمنستان نمی گردد.

ویزای تحصیلی ارمنستان و سخن پایانی

ویزای تحصیلی ارمنستان، مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل و شرایط تحصیل در ارمنستان در این مقاله به طور تفصیل مورد بررسی علمی قرار گرفت و شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ارمنستان به همراه جزییات آن نیز بیان شد. شاید با توجه به هم مرز بودن ارمنستان به ایران تحصیل در این کشور یکی از راه های مهاجرت به ارمنستان باشد، اما توجه به نرخ بیکاری، اوضاع اقتصادی، نداشتن اقامت ارزشمند و دانشگاه های معتبر از مواردی است که در صورت تمایل به ویزای تحصیلی ارمنستان باید به آن توجه نمایید و قبل از هر اقدامی با یک وکیل مهاجرت مشورت نمایید. امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم به سوالات شما در زمینه ویزای تحصیلی ارمنستان پاسخ داده باشیم. در صورتی که نیازمند اطلاعات بیشتری هستید می توانید با تماس با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور به طور تلفنی مشاوره رایگان دریافت نمایید و همچنین امکان طرح سوال و ارایه نظر در بخش پایانی مقاله برای شما وجود دارد و می توانید در اسرع وقت نیز پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

law ویزای تحصیلی ارمنستان
2 پاسخ
 1. Mersad گفته:

  با ارض سلام خسته نباشید خدمت شما
  من میخواستم بدونم بهترین سن‌برای رفتن به ارمنستان برای تحصیل چه سنی هستش
  و بنده ۱۷سال دارم ولی مهر میشه ۱۸ سالم و امسال مهر میخوام ساله ۱۲ رو شروع کنم میخواستم بدونم شرایط من به چه شکلی میشه؟
  و اینکه من قبل از پایان سال ۱۲ برم یا اینکه امسال رو هم بخونم و بعد از گرفتن دیپلم برم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. امکان تحصیل در کشورهای خارجی بستگی به سن، میزان گپ تحصیلی، وضعیت علمی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل، داشتن مدرک زبان با نمره مورد نیاز و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما تماس گرفته و با ارائه این اطلاعات مشاوره رایگان داشته باشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5