ویزای تحصیلی آلمان و بررسی شرایط آن

ویزای تحصیلی آلمان ، مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل و شرایط آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. سوالاتی که در رایطه با تحصیل در آلمان در ذهن نقش می بندد از این نوع هستند که پذیرش فوری و ویزای تحصیلی کشور آلمان را چگونه می توان گرفت؟ شرایط 2019 تحصیل در آلمان چیست؟ آیا می خواهید ویزای تحصیلی کشور آلمان بگیرید؟ آیا در رابطه با ویزای تحصیل در آلمان سوالاتی دارید؟ چه کسانی می توانند ویزای تحصیلی آلمان را داشته باشند؟ هزینه ویزای دانشجویی آلمان به چه صورت می باشد؟ ویزای همراه دانشجویی آلمان دارای چه شرایطی است؟ آیا کسانی که ویزای تحصیلی کشور آلمان را داشته باشند می توانند ویزای همراه دانشجویی آلمان نیز داشته باشند؟ ویزای تحصیلی آلمان مهمترین مرحله مهاجرت تحصیلی به  آلمان می باشد و پر کردن فرم درخواست ویزای تحصیلی آلمان 2019 باید با دقت بسیاری انجام پذیرد و همچنین باید از مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آلمان که هر ساله توسط سفارت اعلام می شود، اطلاع یافت تا به همان صورت درخواستی سفارت مدارک تهیه گردد. اخذ ویزای تحصیلی آلمان به این جهت از اهمیت بالایی برخوردار است که اگر مهر ریجکتی در پاسپورت شخصی بخورد برای اخذ ویزای کشورهای دیگر نیز به مشکلاتی بر خواهد خورد، لذا برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان بهتر است مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کشور آلمان را حتما طبق لیست سفارت آماده کرد. کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور درباره ویزای تحصیلی آلمان نکاتی را جمع آوری کرده است. بنابراین اگر شما عزیزان قصد گرفتن ویزای تحصیلی آلمان را دارید و می خواهید که ویزای همراه دانشجویی آلمان را نیز داشته باشید و همچنین اگر می خواهید بدانید که هزینه ویزای دانشجویی آلمان چگونه است همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه ی مشاوره ای MIE  اتریش تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان درباره ویزای تحصیلی آلمان مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

ویزای تحیصلی آلمان ویزای تحصیلی آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی آلمان و شرایط عمومی

در رابطه با کشور آلمان بد نیست بدانید که آلمان هفتمین کشور بزرگ اروپا به شمار رفته و همسایگان آن از سمت شمال کشور دانمارک، از سمت جنوب کشور اتریش و سوئیس، از سمت شرق کشورهای لهستان و جمهوری چک و از غرب کشورهای فرانسه، بلژیک و هلند همسایه محسوب می شوند. واحد پول آلمان یورو است و این کشور بزرگ ترین اقتصاد در اروپا محسوب می شود. جمعیت این کشور حدود 80 میلیون نفر می باشد و مساحت این کشور ۳۵۷٬۱۶۸ کیلومتر مربع است. کشور آلمان دارای 16 ایالت می باشد. بین 65 تا 70 درصد جمعیت آلمان مسیحی بوده و باقی مردم پیرو دیگر ادیان می باشند. زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد. زبان آلمانی رایج ترین زبان اروپا و دومین زبان رسمی در جهان به شمار می آید. آلمان هفتمین کشور از لحاظ میزان ورودی گردشگران در جهان است. شهر برلین که پایتخت آلمان می باشد، به عنوان سومین شهر پر جمعیت اروپا محسوب می شود.
کشور آلمان برای دانشجویان و متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند در تمام مقاطع تحصیلی بستر مناسبی را فراهم آورده است. برای افرادی که قصد گرفتن ویزای تحصیلی کشور آلمان را دارند، قطعا بحث ویزای همراه دانشجویی نیز بسیار مورد توجه قرار می گیرد. در اینجا می توان بیان نمود که کشور آلمان عموماً در مقاطع فوق لیسانس و دکترا دانشجویی ویزای همراه نیز صادر می نماید و بنابراین افرادی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان می شوند، می توانند ویزای همراه دانشجویی را نیز اخذ نمایند .کشور آلمان تقریبا در تمام مقاطع تحصیلی از دبیرستان تا مقطع دیپلم و مقطع لیسانس و فوق لیسانس و مقطع دکترا پذیرش و ویزای تحصیلی صادر می نماید و با توجه به دانشگاه های مختلف و شرایط مختلف متقاضیان، وضعیت اخذ پذیرش و ویزا ممکن است کم و بیش متغیر باشد ولی در نهایت امکان تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی آلمان همواره ممکن خواهد بود .
معمولا وقت سفارت آلمان یک تا یک سال و نیم به طول می انجامد، بنابراین در گام اول برای تحصیل در آلمان، وقت سفارت را رزرو کنید.البته راه میانبر برای اخذ وقت سفارت کوتاه تر کشور آلمان نیز وجود دارد و این است که با شرکت در دوره های زبان در کشورهای همسایه آلمان، وقت سفارت این کشور را 15 روزه اخذ نمایید.

شرایط عمومی آلمان ویزای تحصیلی آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تحصیل در آلمان

video ویزای تحصیلی آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب تحصیل در آلمان

audio ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی آلمان در مقطع مدارس

تحصیل در مدارس آلمان در مقاطع پیش دبستانی، دبستان و دبیرستان(نظری، فنی و حرفه ای و کار و دانش) امکان پذیر است. دانش آموزان در آلمان از 3 تا 6 سالگی در پیش دبستانی، 6 تا 10 سالگی در مقطع ابتدایی و پس از آن در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل می شوند. لازم به ذکر است که تحصیل در آلمان در مقطع ابتدایی یا Grundschule اجباری است. پس از اتمام مقطع دبستان، دانش آموزان در یکی از دبیرستان های زیر ادامه تحصیل می دهند:

 • Hauptschule

  این مدارس همان مدارس فنی و حرفه ای هستند. شرط ورود به این مدارس نمره 5 تا 9 می باشد و تحصیل در این دبیرستان ها تا سن 18 سالگی ادامه خواهد داشت. این مدارس ویژه دانش آموزانی است که سطح علمی پایین تری دارند و تحصیل در این مدارس همزمان با دوره های کارآموزی می باشد.

 • Realschule

  این مدارس همان مدارس کار و دانش می باشندو شرط ورود به آنها داشتن نمره 5 تا 10 در کارنامه دوره ابتدایی می باشد. دوره های کارآموزی در این مدارس اختیاری بوده و پس از اتمام دوره تحصیل در دسترس خواهند بود ولی در صورت عدم علاقه، دانش آموز می تواند تحصیل خود را در دبیرستان های دیگر ادامه دهد تا بتواند وارد دانشگاه شود.

 • Gymnasium

  این مدارس همان مدارس نظری هستند و با داشتن نمره بین 10 تا 13 در کارنامه دبستان می توان به این مدارس ورود پیدا کرد. دانش آموزان پس از اتمام تحصیل در این دوره با قبولی در آزمون سراسری می توانند وارد بهترین دانشگاه ای کشور آلمان شوند.

کودکان زیر 18 سال در صورتی که بخواهند در مدارس آلمان تحصیل نمایند، نیاز به مدرک زبان آلمانی نخواهند داشت و در مدارس این کشور زبان آلمانی را نیز فرا می گیرند. مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع مدارس برای کودکان بالای 12 سال از نظر افسر ویزا معقول تر است و به منظور اخذ ویزا ریسک کمتری خواهد داشت. مهاجرت تحصیلی به آلمان در مدارس خصوصی آلمان نیز امکان پذیر است. این مدارس می توانند شبانه روزی باشند و تمامی امکانات تحصیلی و زندگی را به دانش آموزان ارائه می کنند. هزینه های این مدارس بسیار متغیر است و می توان هزینه سالیانه تحصیل در مدارس خصوصی و شبانه روزی آلمان را 30 هزار یورو تخمین زد.

ویزای تحصیلی آلمان در مقطع لیسانس

برای تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان، داشتن مدرک دیپلم ضروری و پیش نیاز محسوب می شود. برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان داشتن پذیرش از دانشگاه های این کشور مورد نیاز است. آلمان دارای بهترین دانشگاه های جهان می باشد و سطح علمی دانشگاه های این کشور بسیار بالاست و همین موضوع یکی از دلایل علاقه شدید دانشجویان بین المللی برای تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی آلمان می باشد. در حال حاضر 35 درصد تعداد دانشجویان آلمانی را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. آلمان به گپ تحصیلی حساس است و برای تحصیل در این کشور می بایست گپ تحصیلی ترجیحاً کمتر از 5 سال باشد. همچنین اگر قصد تحصیل رایگان در آۀمان را دارید می بایست مدرک زبان آلمانی در سطح b1 داشته باشید تا بتوانید وارد دانشگاه های این کشور شوید. تحصیل دوره لیسانس در کشور آلمان 4 ساله است و دانشجو 40 ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی خواهد داشت.
البته تحصیل رایگان در آلمان به این منظور نمی باشد که تحصیل دانشجو به صورت کاملاً رایگان باشد و دانشگاه های رایگان آلمان سالیانه مبلغی در حدود حدود 700 تا 800 یورو از دانشجو جهت هزینه های ثبت نام اخذ می نمایند. برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس در کشور آلمان، فرد متقاضی می بایست مدرک آیلتس با نمره 6 را اخذ کند. شهریه دانشگاه های خصوصی آلمان سالیانه بین 12 الی 13 هزار تا 20 هزار یورو بسته به رشته و شهر و دانشگاه متغیر هستند. یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی آلمان، ارائه نامه تمکن بانکی است که این نامه تمکن نشان دهنده این موضوع می باشد که دانشجو هزینه های تحصیل و زندگی یک سال اول خود را می تواند تامین نماید. این هزینه ها توسط دولت آلمان برای یک فرد حدودا ماهیانه 750 یورو تخمین زده شده است.

تحصیل مهندسی در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان در مقطع فوق لیسانس

افرادی که دارای مدرک تحصیلی لیسانس هستند و قصدادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان را دارند می بایست بدانند که دانشگاه های آلمان دارندگان مدارک دانشگاه های سراسری و آزاد را به دانشگاه های پیام نور و علمی و کاربردی و غیر انتفاعی ترجیح می دهند و اولویت پذیرش را برای گروه اول در نظر می گیرند. تحصیل در دوره فوق لیسانس در آلمان بین 1 تا 2 سال طول می کشد و در رشته ها و گرایش های متنوعی امکان پذیر خواهد بود. متقاضیان تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس می بایست اعتبار مدارک مقطع لیسانس خود را در قبل از اخذ پذیرش در سازمانی به نام Akademisches Auslandsamt بررسی نمایند تا آن را در صورت تایید، برابر با مدرک لیسانس در آلمان در نظر بگیرند. دانش زبان آلمانی یا انگلیسی مطلوب، یکی از نیازمندی های تصحیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان است.

مقایسه تحصیل فوق لیسانس در آلمان و اتریش

ویزای تحصیلی آلمان در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در آلمان و اخذ پذیرش از دانشگاه های ارائه دهنده آن کار ساده ای نیست. متقاضیان تحصیل دکتری در آلمان می بایست در صورت داشتن رزومه علمی قوی، سطح زبان بالا، سابقه امور علمی و پژوهشی، مقالات بین المللی، توصیه نامه و سن مناسب یک استاد راهنما را در یکی از دانشگاه های آلمان پیدا نموده و پس از تایید توسط استاد راهنما، از آن دانشگاه تحصیل تحصیلی اخذ نمایند و با داشتن آن برای اخذ ویزای تصحیلی آلمان اقدام نمایند. مدت زمان تحیصل در مقطع دکتری درآلمان 4 سال می باشد.

تحصیل دکتری در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان و به همراه بورسیه تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی آلمان با توجه به تقاضای بسیار بالای دانشجویان بین المللی برای این منظور، کار دشواری می باشد. رایگان بودن تحصیل در آلمان، سختی این کار را دو چندان می کند. پش نیاز های اخذ بورسیه تحصیلی همانند اخذ استاد راهنما در مقطع دکتری می باشد و شامل داشتن رزومه علمی قوی، سطح زبان بالا، سابقه امور علمی و پژوهشی، مقالات بین المللی، توصیه نامه و سن مناسب می باشد. فرآیند اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در آلمان به نسبت مقطع دکتری سخت تر و طولانی تر خواهد بود. بورسیه های آلمان توسط سازمان DAAD ارائه می شوند و تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزشی آلمان بورسیه های خود را برای ارائه بین المللی به این سازمان عرضه می کنند. در ادامه این بخش تعدادی از بورسیه های تحصیلی در آلمان را مشاهده خواهید نمود:

نام بورسیه مبلغ بورسیه مقطع بورسیه
بورسیه Mailcheck 1500 دلار ماهیانه مقطع لیسانس
بورسیه trendhim talent 2000 یورو ماهیانه مقطع لیسانس
بورسیه بنیاد فردریش ایبرت 1000 یورو ماهیانه مقطع فوق لیسانس
بورسیه بنیاد علمی علوم آلمانی 1250 یورو ماهیانه مقطع دکتری
بورسیه stipendiumplus 1350 یورو ماهیانه مقطع دکتری

 

شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

همانگونه که اشاره شد، تحصیل در آلمان علیرغم رایگان بودن دارای هزینه های سالیانه ای می باشد که در بخش های قبلی به آن اشاره شد. تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی آلمان هزینه ای در حدود 20 هزار یورو را بصورت سالیانه در بر خواهد داشت. هزینه های زندگی در آلمان با توجه به سبک زندگی، شهر محل سکونت و منطقه سکونت متفاوت و متغیر خواهند بود و ارقامی که در ادامه مشاهده می فرمایید، میانگین این هزینه ها می باشند. در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی در آلمان را بصورت جدول مشاهده خواهید نمود:

فهرست اقلام مبالغ
یک وعده غذا در رستوران 10 یورو
یک بطری آب معدنی نیم لیتری 1.91 یورو
شیر یک لیتری 0.71 یورو
12 عدد تخم مرغ 1.85 یورو
1 کیلو سیب زمینی 0.98 یورو
1 کیلو پیاز 1.12 یورو
بلیط تک مسیره برای وسایل حمل و نقل عمومی 2.70 یورو
آپارتمان یک  خوابه در مرکز شهر 650 یورو

Frankfurt ویزای تحصیلی آلمان

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان و کار دانشجویی

امکان کار دانشجویی در آلمان یکی از دغدغه های دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور محسوب می شود، چرا که با کار پاره وقت می توانند بخشی از هزینه های زندگی در این کشور را تامین نمایند. دانشجویان متقاضی تحصیل در آلمان می توانند به مدت 120 روز را در ایام تعطیلی بین ترم ها بصورت تمام وقت و یا 240 روز را در طول ترم به صورت پاره وقت در آلمان به کار مشغول شوند که بابت هر ساعت کار بین 8 تا 12 یورو نیز درآمد خواهند داشت. این موضوع کمک بسزایی به تامین بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در آلمان خواهد نمود.

کار دانشجویی در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان و بررسی ویزای همراه

یکی از دغدغه های مهم متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی آلمان، امکان بردن همراه می باشد. همراه طبق قوانین بین المللی شامل همسر و فرزندان زیر سن قانونی می باشد که می توانند دارنده ویزا را در کشور مقصد همراهی نمایند. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی آلمان می بایست بدانند که برای اخذ ویزای همراه آلمان می بایست ابتدا خود وارد این کشور شوند و پس از گذشت مدتی برای همراهان خود درخواست ورود به این کشور را داشته باشند که این مدت می تواند بین 90 تا 365 روز به طول بیانجامد. البته از نیازمندی های بردن همراه به آلمان این است که دارنده ویزای تحصیلی یا همان فرد تقاضا کننده، مدارک تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی خانواده و همچنین داشتن محل زندگی مناسب را بتواند ارائه نماید. نکته مهم در این زمینه این است که متقاضیان می بایست مدرک زبان آلمانی در سطح a1 را داشته باشند تا بتوانند ویزای همراه آلمان را اخذ نمایند. از دیگر مدارک مورد نیاز می توان به سند ازدواج اشاره نمود.

شرایط ویزای همراه آلمان

ویزای تحصیلی آلمان و معرفی دانشگاه های برتر آلمان

یکی از نکات مهم در زمینه تحصیل در آلمان، اطلاع از رتبه و وضعیت علمی دانشگاه مد نظر برای تحصیل در این کشور است. کشور آلمان همان گونه که پیش تر بیان شد، دارای یکی از بهترین نظام های آموزشی در جهان است و در نتیجه کیفیت آموزشی و سطح دانشگاه های این کشور نیز بالاست. در این بخش به معرفی اسامی و رتبه چند نمونه از دانشگاه های آلمان خواهیم پرداخت:

نام دانشگاه رتبه در جهان
دانشگاه فنی مونیخ 64
دانشگاه لودویگ ماکسیملیان مونیخ 66
دانشکاه روبرت کارلز هایدلبرگ 68
دانشگاه فنی KIT 107
دانشگاه هامبولت برلین 120
دانشگاه آزاد برلین 123
دانشگاه فنی آخن 146
دانشگاه فرایبورگ 163
دانشگاه فنی برلین 178
دانشگاه ایبرهارد کارل 173
دانشگاه صنعتی درهزن 210
دانشگاه هامبورگ 232

معرفی دانشگاه های برتر آلمان

ویزای تحصیلی آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان

سه نوع ویزا برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند، وجود دارد که به شرح زیر می باشند:

 • ویزا برای دوره های زبان آلمانی

  برای فعالیت های آموزشی که از 3 ماه تا 1 سال به منظور شرکت در دوره های کوتاه زبان آلمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

 • ویزای اپلای تحصیلی

  اگر می خواهید در آلمان تحصیل کنید، اما هنوز در حال تلاش برای یافتن دانشگاه مناسب هستید یا هنوز نامه تایید از دانشگاه خود را دریافت نکرده اید.

 • ویزای تحصیلی آلمان

  اگر از یک دانشگاه آلمانی پذیرش گرفته اید.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آلمان جدا از مدارک لازم دیگر کشورهای حوزه شنگن نیست ولی توصیه می شود هر درخواست را با جزئیات دقیق تر انجام دهید، زیرا آلمان در این مورد جدیت خاص خود را اعمال می کند. معمولا سفارت آلمان در هر کشوری دارای چک لیست مربوط به شرایط ویزا در آلمان برای هر نوع ویزا است.
اسناد زیر برای درخواست ویزای آلمان مورد نیاز است:

 • فرم درخواست

  به درستی با پاسخ درست و صادقانه که مطابق با اطلاعات در سایر مدارک مورد نیاز است تکمیل شده باشد.

 • تاییدیه پذیرش

  دانشگاهی که در آلمان پذیرش گرفته اید آن را صادر می کند.

 • انگیزه نامه

  باید دلایل شما برای تحصیل در آلمان شرح داده شود.

 • گذرنامه

  طبق الزامات پاسپورت سفارت آلمان، دارای مدت اعتبار سه ماه پس از برنامه ریزی شما برای حضور در شنگن باشد.

 • بلیط مسافرت

  شامل بلیط پرواز یا رزرو پرواز و یا اثبات اینکه شما در حال برنامه ریزی برای ورود به آلمان هستید.

 • عکس

  باید در طی سه ماه گذشته و بر اساس استاندارده ای عکس که توسط سفارت آلمان تعیین شده است، گرفته شده باشد.

 • بیمه درمانی

  یک سند که تأیید می کند شما بیمه درمانی مسافرتی را دریافت کرده اید که بیماری، حوادث و حتی مرگ را پوشش می دهد و همچنین در کل منطقه شنگن معتبر بوده و حداقل میزان پوشش آن 30 هزار یورو باشد.

 • اثبات تمکن مالی

  یک سند است که ثابت می کند شما مقدار پول مورد نیاز را برای تأمین مالی خود در طول مدت برنامه ریزی شده در آلمان را دارید. این سند می تواند یک گواهی بانکی جدید باشد که نشان می دهد حداقل 45 یورو برای هر روز در آلمان می توانید هزینه کنید.

متقاضی باید در عرض سه ماه پس از ورود به آلمان برای اخذ مجوز اقامت برای تحصیل در آلمان اقدام کند که مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشد:

 • گذرنامه (و ویزا در صورت نیاز)
 • تاییدیه ثبت نام
 • گواهی ثبت نام از دانشگاه آلمانی
 • یک گواهی بیمه درمانی
 • عکس بر اساس استانداردهای عکس گذرنامه

این مجوز اقامتی پس از 4 تا 6 هفته مجوز اقامت در آلمان صادر می شود و به مدت یک سال اعتبار دارد و قابل تمدید می باشد.

ویزای تحصیلی آلمان و موقعیت کار پس از تحصیل

با توجه به نیاز آلمان به نیروی کار متخصص و تحصیل کرده، فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور برای کار در آلمان در اولویت قرار می گیرند. لذا این افراد پس از اتمام دوره تحصیل می توانند در آلمان مانده و به جست و جوی کار بپردازند. این امکان با درخواست تمدید اقامت 18 ماهه جست و جوی کار در اداره ثبت اتباع خارجی امکان پذیر خواهد بود. مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست اقامت شامل موارد زیر است:

 • گذرنامه

  برای فعالیت های آموزشی که از 3 ماه تا 1 سال به منظور شرکت در دوره های کوتاه زبان آلمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

 • آخرین مدرک تحصیلی

  برای فعالیت های آموزشی که از 3 ماه تا 1 سال به منظور شرکت در دوره های کوتاه زبان آلمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

 • مدرک ضمانت مالی

  برای فعالیت های آموزشی که از 3 ماه تا 1 سال به منظور شرکت در دوره های کوتاه زبان آلمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای آلمانی، متقاضی ویزای کاری آلمان را دریافت خواهد نمود که در مواردی به اخذ بلوکارت اتحادیه اروپا نیز منجر خواهد شد. شرایط لازم جهت اخذ کارت آبی یا بلوکارت به شرح زیر است:
• تبعه غیراتحادیه اروپا باشید
• تحصیل کرده یا ماهر و متخصص باشید
• دارای قرارداد کاری یا پیشنهاد کاری با حداقل حقوق سالانه 49.800 یورو باشید. استثناهایی برای دانشمندان، ریاضیدانان، مهندسین، پزشکان و متخصصین فناوری اطلاعات وجود دارد
• یک مدرک دانشگاهی از دانشگاهی در آلمان داشته باشید
در جدول زیر می توانید نرخ بیکاری در آلمان را برای اطلاع از وضعیت کار در این کشور مشاهده نمایید:

نرخ بیکاری آلمان ویزای تحصیلی آلمان

شرایط کار پس از تحصیل در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان و اقامت و تابعیت پس از تحصیل

یکی از دلایل اصلی مهاجرت تصحیلی به آلمان، امکان اقامت پس از تحصیل در این کشور می باشد. ولی می بایست بدانید که صرف تحصیل در آلمان منجر به اخذ اقامت این کشور نمی شود و برای این کار می بایست ابتدا پس از پایان تحصیل با دریافت پیشنهاد کاری ویزای کار آلمان را اخذ نموده و مشغول به کار شد و پس از گذشت 5 سال اقامت به همراه کار، برای اخذ اقامت دائم و پس از گذشت 3 سال از اخذ اقامت دائم برای اخذ پاسپورت آلمان اقدام نمود. شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت آلمان به شرح زیر است:

 • زمان مورد نیاز برای اقامت در آلمان را گذرانده باشد
 • سابقه کیفری نداشته باشد
 • به زبان آلمانی حداقل در سطح B1 تسلط داشته باشد
 • نشان دهد که هزینه های زندگی خود را تامین نماید
 • به قانون اساسی آلمان پایبند باشد
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای تحصیلی آلمان و سخن پایانی

ویزای تحصیلی آلمان، هزینه های زندگی در آلمان، مهاجرت تحصیلی به آلمان، شرایط اخذ اقامت و تابعیت از روش مهاجرت تحصیلی به آلمان، مدارک لازم برای اخذ ویزا و پذیرش از روش مهاجرت تحصیلی به آلمان و موارد دیگر در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. در این مقاله مطالعه نمودید که مهاجرت تحصیلی به آلمان و تحصیل در کشور آلمان به زبان آلمانی رایگان است و برای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان حداقل 20 هزار یورو سرمایه برای یک سال مورد نیاز می باشد. در حال حاضر وقت سفارت آلمان برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان در ایران بسیار طولانی می باشد و متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان بهتر است از روش های ارزان اخذ اقامت از کشورهای دیگر و گرفتن وقت سفارت از کشور ثالث اقدام نمایند تا سریع تر به هدف خود برسند. شما عزیزان همواره می توانید برای کسب اطلاعات به روز و حقوقی مهاجرت تحصیلی به آلمان و سایر نقاط جهان، به وب سایت رسمی موسسه ملک پور مراجعه نموده و یا در صورت تمایل می توانید با تلفن های موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا با کارشناسان مجرب موسسه به صورت کاملا رایگان مشاوره داشته باشید. همچنین می توانید با درج سوالات خود در زمینه ویزای تحصیلی آلمان در پایان این مقاله، پاسخ آن را توسط کارشناسان ما دریافت نمایید.

law ویزای تحصیلی آلمان
34 پاسخ
 1. حسين گفته:

  سلام
  من ليسانس مهندسي شهرسازي دارم(تازه فارغ التحصيل شدم و هنوز سربازي نرفتم)
  قصد دارم در آلمان ادامه تحصيل بدم و يكي از رشته هاي مرتبط با شهرسازي (يعني مديريت شهري يا برنامه ريزي شهري )و يا رشته مهندسي پزشكي مد نظرم هست.
  ميخواستم ببينم چه دانشگاه هايي پذيرش اين رشته هارو داره و شرايطشون چيه.
  راجب به تمكن مالي هم يه اطلاعاتي بدين ممنون ميشم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با توجه به رقابتی بودن تحصیل در آلمان طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در این کشور ابتدا می بایست در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/
   درباره تمکن مالی مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   https://malekpour.ir/شرایط-اخذ-اقامت-خود-حمایتی-اتریش/

   پاسخ
 2. ارزو گفته:

  سلام.
  من دانشجوی ارشد دانشگاه رومانی هستم و بزودی درسم تموم میشه.رشته م ب انگلیسی هست . رشته ای ارشدی هم که در آلمان میخام بخونم به انگلیسی هست.
  ۱.آیا من نیاز به مدرک آیلتس یا مدرک زبان آلمانی دارم ؟
  ۲. ترجمه‌ی مدارک حتما باید به آلمانی باشه؟یا انگلیسی هم می‌تونه باشه؟
  ۳. من میتونم برای اخذ ویزای دانشجویی از سفارت رومانی اقدام کنم یا نه؟
  ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. مدرک زبان بسته به دانشگاه مدنظر شما متفاوت خواهد بود. اقدام از طریق سفارت رومانی نیز برای شما امکان پذیر خواهد بود. با توجه به عدم ارائه اطلاعات کافی امکان راهنمایی دقیق تر برای شما وجود ندارد. جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. امیرحسین گفته:

  با سلام و خسته نباشیم
  من دانشجوی مهندسی مکانیک ازاد هستم و ۴۰ واحد با معدل ۱۶ پاس کردم
  می خواستم بپرسم برای اینکه نیاز به کلاج نباشه باید تقریبا چند واحد پاس کنم که بتونم در مقطع لیسانس اقدام کنم و. درضمن این راست هستکش برای مقطع کارشناسی احازه معافیت تحصیلی نمیدن؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. دریافت پذیرش در آلمان، با توجه به وقت سفارت، بسیار به سن و سطح زبان شما بستگی دارد. با توجه به کامل نبودن اطلاعات ارائه شده از خودتان پیشنهاد می شود به منظور اخذ اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوالتان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. یاس گفته:

  با عرض سلام
  اول تشکر ویژه بابت روی خوش شما نسبت به پزشکان در ویدئو که متاسفانه این روزها کمتر َشاهد اون هستیم.
  من پزشک عمومی هستم که به تازگی طرحم رو به اتمام رسوندم و برای تخصص مایلم به آلمان مهاجرت کنم.
  مجرد هستم و وضعیت مالی متوسطی داریم. درآمد ماهانه خودم طی این مدت که بخوام در ایران مدرک c1 رو بگیرم میتونه از ۵ تا ۱۲ ملیون متغیر باشه بسته به مرکز درمانی که برای عقد قرارداد کاری مراجعه خواهم کرد.
  با توجه به این شرایط میخواستم بدونم آیا به لحاظ شرایط مالی و اون حساب بانکی پشتوانه که فرمودین؛ امکان اخذ ویزای تحصیلی برای من وجود داره؟
  و با توجه به اینکه ظرف حدود یکسال بعنوان رزیدنت حقوق برقرار خواهد شد آیا ساپورت پشتوانه مالی در ایران برای مدت یک سال کفایت هست؟

  یک اختصاصی سوال دیگه هم دارم
  برای پذیرفته شدن توسط chief داشتن سابقه کاری در بیمارستان تا چه حد اهمیت داره؟

  ممنون‌ بابت وقتی که صرف میکنید و دقت نظر شما

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. اخذ وقت سفارت برای ویزای تحصیلی آلمان حداقل دو سال طول می کشد و برای اینکه بتوانید تخصص بگیرید، باید مدرک تان معادل سازی شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و ارزیابی شرایطتان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 5. rasool گفته:

  باسلام و عرض ادب خدمت مدیر محترم موسسه ملک پور
  بنده 18سالمه و دیپلم تجربی با معدل 18دارم و میخوام برای رشته پزشکی آلمان اقدام کنم و الان در حال تحصیل زبان المانی هستم
  با مدرک b1 میشه اقدام کرد ؟
  تمکن مالی چقدر باید باشه؟

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام دوست گرامی
   بله و هزینه های تحصیل در آلمان در دانشگاه های خصوصی سالیانه 10000 یورو میانگین و در دانشگاه های دولتی 300 الی 400 یورو میباشد

   پاسخ
 6. سمانه گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت جناب آقای ملک پور
  من یک خانم سی ساله و مجرد هستم کارشناسی و کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه دولتی با معدل 17 به بالا دارم.میخواستم برای ارشد رشته مدیریت یا حسابداری برای کشور آلمان اقدام کنم.میخواستم بدونم آیا امکان اخذ پذیرش برای تحصیل رایگان برای من هست و اینکه چه مدرک زبانی باید داشته باشم؟
  با تشکر از راهنمایی شما

  پاسخ
  • elnaz qanavati گفته:

   دوست عزیز اخذ پذیرش تحصیلی رایگان وجود ندارد شما باید مقداری برای ویزاهای خود و وکیل هزینه نمایید علاوه براین برای بورسیه باید شرایط شما خیلی خوب بوده و جز دانشجویان تاپ باشید.

   پاسخ
 7. farnia گفته:

  سلام جناب ملکپور عزیز من همسرم لیسانس معماری و فوق لیسانس مدیریت اجرایی و خودم لیسلنس معلمی یه پسر ۶ ساله داریم میخوایم برای ویزای تحصیلی المان اقدام کنیم ما تصمیممون این بود که یک نفرمون تحصیا کنه ویک نفرمون کار کنه اما تو صحبت هاتون متوجه شدم که من اگه به همراه ویزای همراه برم حق کار ندارم میخواستم سوال کنم پس چطور میتونم اقدام کنم چون ما میخوایم یه جوری بشه که بتونیم خرج خودمونو در بیاریم چون از نظر مالی قوی نیستیم ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
 8. Mahsa گفته:

  عرص سلام و وقت بخیر دارم خدمت شما.
  من ۲۲سالمه سال اخر رشته کارشناسی مامایی هستم با معدل ۱۶ از دانشگاه دولتی و همسرم کارشناسی روانشناسی داره.منو همسرم قصد ادامه تحصیل برای ارشد توی المان داریم.برای مدرک زبان المانم میخواهیم اقدام کنیم.الان باید چیکار کنیم؟از کجا شروع کنیم؟اصن امکان پدیرش ما وحود داره؟تا چقد هزینه لازمه؟

  پاسخ
 9. jasmine گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  می خواستم بدونم بعد از یادگیری زبان المانی در یکی از موسسات در المان می توان در همونجا برای داشنگاه اقدام کرد یا اینکه باید برگشت به کشور خودم ؟ ایا برای یادگیری زبان المانی اسان ویزا میدهند ؟
  با تشکر

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   بله می توانید اقدام نمایید.
   شانس ویزای تحصیلی نیز بر روی دوره های زبان دارید و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شمارهی 49196000-21 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. Ali گفته:

  سلام
  من دانش اموز تجربی با معدل پیش و دیپلم بالای ۱۷/۵هستم و متاسفانه در کنکور رتبه لازم برای تحصیل در رشته ی پزشکی را کسب نکردم میخاستم بدونم برای تحصیل در رسته ی پزشکی در المان باید چه کار هایی انجام بدهم
  باتشکر

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 11. shoeib گفته:

  با سلام
  من 24 سال دارم و مدرک کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد سنندج(کردستان) دارم و نزدیک به 2 ماهه که در حال یادگیری زبان آلمانی هستم.معدل مدرک کارشناسیم 13.5 هستش
  خیلی علاقه دارم که واسه تحصیل در مقطع مستردر هین رشته یا رشته های زیرشاخه نظیر مدیریت پروژه یا اقتصاد و… و بعد زندگی به آلمان مهاجرت کنم و اگه آلمان امکانش نباشه اتریش.
  میخواستم از شما راهنمایی بگیرم که مدرک زبانم چه رتبه ای باشه؟؟؟ و تا چه اندازه شانس تحصیل در آلمان رو دارم؟؟؟؟؟
  پشتوانه مالی هم تا حدود 20 هزار یورو دارم
  و این که شما چه راهی رو به من پیشنهاد میدید ؟؟؟؟؟؟
  ممنون بابت اطلاعات مفیدی که تو سایت گذاشتید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب پس از اخذ مدرک زبان b22 میتوانید جهت تحصیل اقدام نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 12. علی گفته:

  سلام , با عرض ادب و خسته نباشید .
  من ۱۵ سالمه , پایه نهم راهنمایی هستم , میخواستم بدونم که
  میتونیم با ارائه مدارک و داشتن شرایط مورد نیاز (مدرک زبان آلمانی, تاییدیه مدرسه gymnasium از آلمان , اثبات مالی ۸۶۴۰ یورو در اکانت بانکی بلوکه و ….) ویزای تحصیلی آلمان را گرفت و در مقطع دبیرستان در آلمان تحصیل را ادامه داد?
  میدونم گرفتن ویزا برای مقطع دبیرستان سخته ولی با ارائه همه مدارک و اسناد , چرا ویزا بهمون ندن ?
  فامیل دوست من همسن من هست , چند ماه پیش رفت آلمان با ویزای تحصیلی الان تو مدارس دولتی مشغول به تحصیل هست .
  مرسی متشکرم .

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. شرایط و رزومه شما باید به صورت جزئی مورد بررسی قرار گیرد. امکان تحصیل برای شما وجود دارد. برای بررسی شرایط می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 13. mie editor2 گفته:

  سلام من ٢٠ ساله هستم . مدرک B1 زبان المانی را دارم و همچنان زبان را دارم ادامه میدهم.از انجایی که نوبت دهی وقت مصاحبه سفارت المان برای ویزای دانشجویی بسیار طولانی شده (تقریبا ١۶ ماهه) و من خواستار شروع هرچه زودتر تحصیل در رشته ی دندان پزشکی هستم، مثلاً برای ترم آگوست ٢٠١٨ کالج ، آیا راه یا شرایط دیگری برای ویزا گرفتن و رفتن هست؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله می توان سایر کشورها را راه ورود به آلمان قرار داد. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از این شرایط با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 14. mie editor2 گفته:

  سلام و خداقوت خدمت جناب آقای دکتر ملک پور. متشکرم که وقتتون رو صرف خواندن و پاسخ دادن به سوال ها می فرمایید. خواهشمندم شرایط من را هم مطالعه فرمایید : من حامد هستم مجرد دارای لیسانس حسابداری و هشت سال هست که دراین رشته کارمیکنم. زبان آلمانی را تا A2 درحال یادگیری هستم. حدود ششصدمیلیون تومان دارم. حقوقم ماهی دو میلیون تومان است.قصد مهاجرت دارم یا بصورت سرمایه گذاری یا تحصیلی. وویس هاتون رو گوش کردم. اگه تحصیلی بشه، میخوام تغییر رشته بدم (مهندسی پزشکی) اگه سرمایه گذاری بشه، نمیدونم که باید شرکت ثبت کنم یا جور دیگری. لطفا من را راهنمایی فرمایید. باز هم ممنونم از همراهیتون همیشگیتون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط سنی (۳۲ سال) و رشته تحصیلی شما برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان باید مورد بررسی قرار گیرد همچنین سطح زبان شما (آلمانی) برای اخذ پذیرش کافی نیست. ویزاهای سرمایه گذاری شرایط خاص خود را دارند که با توجه به میزان سرمایه شما می توان این گزینه را مد نظر قرار داد. پیشنهاد می کنیم برای اخذ اطلاعات و شرایط هر یک از این روش ها با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 15. mie editor2 گفته:

  با سلام بنده ۳۱ ساله مجرد ، لیسانس مدیریت داشته با معدل ۱۳ قصد ادامه تحصیل در المان برای فوق لیسانس را دارم در حال حاضر مشغول خواندن زبان آلمانی هستم و تا ماه دیگه ب ۱ خود را میگیرم آیا امکان اپلای دانشگاه وجود دارد و تصمیم دارم که کار خود را به موسسات حقوقی واگذار کرده که کارمطمئنی را تحویل بگیرم.با تشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. سطح زبان و معدل شما باید مورد بررسی قرار گیرد. با توجه به شرایط خود پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 16. mie editor2 گفته:

  با سلام و آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز. راه های مهاجرت در صورت داشتن شرایط و تلاش شما برای داشتن رزومه قوی غیر ممکن نیست. شرایط شما در این متن از نظر سن، مدرک زبان، سطح نمرات و … مشخص نشده است. برای راهنمایی شما به اطلاعات دقیق تری از شما نیاز است. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات کامل در زمینه کشورهای متناسب با شرایط خود و بررسی هر یک با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 17. mie editor2 گفته:

  سلام و با عرض خسته نباشید خدمت شما آقا ملک پور عزیز؛من دانشجو کارشناسی ترم ۵ رشته ادبیات انگلیسی هستم از خیلی وقت پیش قصد مهاجرت تحصیلی برای ادامه تحصیلاتم به آلمان رو داشتم اما خیلی ناامید بودم تقریبا میتونم بگم هیچ تلاشی جز خیال پردازی برای هدفم نمیکردم اما وقتی با موسسه شما آشنا شدم و صحبت های شما رو گوش دادم ناخودآگاه احساس کردم اگه بخوام میشه خیلی امیدوارم شدم و از اون موقع خیلی دارم تلاش میکنم خیلی زیاد اما دیشب که یکی از voice های شما رو درخصوص سوالی که یکی از دوستان برای مهاجرت کاری پرسیده بودند،گوش دادم شما فرمودید که دیگه تقریبا راه های مهاجرت تحصیلی بسته شده! باور نمیکنید چه قدر زیاد ناراحت شدم و یک لحظه واقعا ناامید شدم اینقدر ناامید که که به خودم گفتم دیگه تموم شد و بهتره بی خیالش بشم؛راستش احساس میکنم هر قدمی که میخوام بردارم به یک مانع بزرگ برخورد میکنم برای من تحصیلات و بعد کار در کشور آلمان یک رویا نیست یک هدف واقعی که میخوام بهش برسم من خیلی دارم براش تلاش میکنم شاید از یک رزومه ی خوب و قوی ،چه برای تحصیل و چه برای کار تا نمرات دانشگاهی که اوایل هیچ توجه خاصی بهش نداشتم اما الان به خاطر هدفم کاملا روش تمرکز کردم؛البته از نظر دیگران واقعا مسخره و خنده داره اما من همیشه بهشون این رو گفتم که میشه و میتونم و واقعا هم دارم تلاش میکنم این امید شاید بهتره بگم این جسارت قوی بودن رو مدیون شما هستم …آقا ملک پور عزیز لطفا از شما خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید که آیا دیگه نمیشه در خصوص مهاجرت تحصیلی برای آلمان اقدام کرد؟من میتونم شانسی داشته باشم؟ ممنونم از زحمات شما و از وقتی که صرف کردی کردید و متن یا دلنوشته من را خواندید

  پاسخ
 18. Heydari گفته:

  سلام من اگر قبولی دانشگاه سراسری رو بدست بیارم و به محض شروع ترم ۲ سال مرخصی پزشکی بگیرم و در همین حین با دانشگاه های آلمان مکاتبه داشته باشم مشکلی پیش میاد؟ یعنی این مهمه که هنگام درخواست برای تحصیل در مقطع کارشناسی چند ساله باشید؟ و اسم و جا دانشگاه قبولی در ایران تاثیری در شانس ویزا گرفتن داره؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   به صورت معمول برای پذیرش در دانشگاه های آلمان نباید گپ تحصیلی زیاد داشته باشید و این نکته را در نظر داشته باشید که برای تحصیل در آلمان نیاز به مدرک زبان آلمانی دارید . ما برای شما پیشنهاد ویژه ای داریم . میتوانید با دفتر مرکزی mie اتریش تماس حاصل نمایید تا از این پیشنهاد بهره مند شوید .

   پاسخ
 19. آرش گفته:

  با سلام خدمت اقای دکتر ملکپور و همکاران محترم و تشکر از خدمات مفید ی که به فرزندان ایران اراده میکنید.
  من چند سوال از خدمتتون داشتم اول از همه شرایطمو واستون توضیح میدم.
  بنده لیسانس مکانیک و دارای ۸ سال سابقه مرتبط در زمینه پروژه های نفت و گاز هستم و همسرم فوق لیسانس مهندسی فراوری مواد با معدل ۱۷٫۵ از دانشگاه دولتی ولی ۳سال بیشتر سابقه ی کار ندارند و ایلتس۷ دارن.
  میخواستم اگه امکانش باشه واسه ی همسرم از طریق پذیرش دکتری و برای خودم از طریق ویزای کارسابی المان اقدام کنیم.گپ تحصیلی همسرم حدود ساله و ازاینکه ممکنه بخاطر گپ تحصیلی ویزا بهمون تعلق نگیره نگران بودم.سوالم اینه که ایا شما واسه ی پذیرش دکتری المان واسه همسر بنده اقدام میفرمایید وایا ومشکل ویزا براشون پیش میاد یا نه.
  و اینکه در خصوص شرایط کلی خودمون می خواستم بدونم با توجه به برنامه ای که بیان کردم نظر شما چیست؟
  با تشکر فراوان

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5