ویزای اتریش و بررسی شرایط اخذ آن

ویزای اتریش، شرایط اخذ ویزاهای مختلف اتریش، ویزای درمانی، ویزای بلند مدت، ویزای تحصیلی اتریش و به طور کلی دریافت ویزای اتریش را در این مقاله بررسی خواهیم کرد. چگونه می توانیم ویزای اتریش را دریافت کنیم؟ دریافت اقامت بلند مدت اتریش چه شرایطی دارد؟ ویزای درمانی کشور اتریش را چگونه می توان به دست آورد؟ در این مقاله به این دست از سوالات شما عزیزان در رابطه با اخذ ویزای اتریش پاسخ داده ایم. امید است این مقاله که توسط متخصصان موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است راهنمای شما در رسیدن به جواب سوال هایتان باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال، می توانید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

ویزای اتریش 1 ویزای اتریش

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای اتریش و شرایط عمومی آن

جمهوری اتریش کشوری محصور در خشکی در مرکز اروپاست که 9 استان آن را تشکیل می دهند. از همسایگان اتریش به آلمان، چک، ایتالیا، سوئیس و لیختن اشتاین می توان اشاره کرد. واحد پول اتریش یورو است و دین اکثر مردم مسیحی است. زبانشان آلمانی است و تقریبا 9 میلیون جمعیت دارد. نوع حکومت اتریش جمهوری پارلمانی فدرال است. کشور اتریش یکی از بهترین کشورها برای زندگی در دنیاست چرا که پایتخت آن، وین، برای چندین بار به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی شناخته شده است و یکی از دلایلی که مردم برای زندگی در آن از طریق دریافت ویزای اتریش اقدام می کنند می تواند همین باشد. از لحاظ آب و هوا نیز اتریش، کشوری 4 فصل و زیباست و از طبیعتی کم نظیر برخوردار است و دلخواه بسیاری از ایرانیان است. همچنین از لحاظ اقتصادی اتریش پایین ترین نرخ بیکاری را در اروپای مرکزی دارد. در ادامه مقاله به جزئیات دریافت ویزای اتریش می پردازیم.

اقامت اتریش از طریق دوره زبان ویزای اتریش

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به اتریش

video ویزای اتریش

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به اتریش

audio ویزای اتریش

ویزای اتریش و انواع ویزا

از انواع ویزاهای کشور اتریش می توان به ویزای تحصیلی کشور اتریش، ویزای کاری کشور اتریش، ویزای همراه اتریش و دیگر انواع ویزا اشاره کرد که هرکدام را به طور جداگانه و مفصل توضیح خواهیم داد. در ادامه به انواع دسته بندی ویزاها می پردازیم.

 • ویزای اتریش از نوع A

  ویزای نوع A ویزایی است که فرد می تواند حمل و نقل هوایی از طریق حوزه شینگن داشته باشد.

 • ویزای اتریش از نوع B

  این نوع ویزا شامل افرادی است که می خواهند از یک کشور به کشور دیگر مسافرت کنند و این سفر آن ها از طریق کشورهای عضو حوزه شینگن صورت می گیرد. به عبارتی کشورهای عضو حوزه شینگن در حقیقت محل عبور و رسیدنشان به مقصدشان است. مدت زمان این ویزا 5 روز است و به همین علت به آن ویزای کوتاه مدت نیز اطلاق می شود. همچنین آن دسته از ویزاهایی که در مرز صادر می گردد زیر مجموعه این نوع ویزا قرار می گیرند.

 • ویزای اتریش از نوع C

  ویزای نوع C از دسته ویزاهایی است که فرد می خواهد برای مدت زمان مشخصی در کشور اتریش بماند. مدت زمان اقامت در اتریش با این نوع ویزا نهایتا 90 روز می باشد و در طول آن شخص متقاضی می تواند در اتریش حضور داشته باشد. این ویزا یک ویزای یک ساله، دو ساله، سه ساله و 5 ساله است. این نوع ویزا در دو دسته قرار می گیرد.

  • SINGLE ENTRY VISA (یک ورودی)

  تحت دریافت این ویزا فرد تنها می تواند یک بار ورود داشته باشد. به این معنی که اگر فرد در مدت زمان ویزا از کشور خارج شود امکان ورود مجدد ندارد.

  • MULTIPLE ENTRY VISA (چند ورودی)

  تحت این ویزا این امکان فراهم می گردد تا فرد بتواند چند ورودی و خروجی داشته باشد. یعنی می تواند در مدت زمان ویزا فرد در رفت و آمد باشد.

 • ویزای اتریش از نوع D

  این نوع ویزا مختص افرادی است که هدف تحصیل و کار را برای مهاجرتشان دنبال می کنند. طول زمانی این ویزا بالای 90 روز است و به همین خاطر نوعی ویزای بلند مدت محسوب می گردد. در طول مدت زمان این نوع ویزا فرد می تواند در کل حوزه شینگن در تردد باشد.

در ادامه به بررسی بیشتر انواع ویزاهای اتریش خواهیم پرداخت. هر یک از ویزاهای بررسی شده در یکی از دسته بندی های ذکر شده قرار می گیرد.

اخذ اقامت اتریش از طریق کار 1 ویزای اتریش

ویزای اتریش از نوع تحصیلی

یکی از روش های دریافت ویزای اتریش، از راه تحصیلی است. شهروندی خارجی که به عنوان یک دانش آموز عادی قصد تحصیل در دانشگاه های اتریش را دارد باید الزاماتی را رعایت کند مثلا دوره مورد نظر او باید در دانشگاه در دسترس باشد. متقاضی باید یک دیپلم دبیرستانی یا دیپلم 12 ساله اش را با معدل A داشته باشد که می تواند معادل صدور گواهینامه تحصیلی اتریشی یا اثبات تکمیل از مطالعه ای حداقل سه ساله در یکی از مدرسه های مورد تائید، پس از یک دوره متوسطه را داشته باشد.

متقاضی واجد شرایط ویزای تحصیلی اتریش باید به اندازه کافی آلمانی بداند و در صورت نیاز، آزمونی انجام خواهد شد. در دانشگاه هنر، دوره هایی مشابه برای خارجی ها به عنوان ساکنان اتریش اعمال خواهد شد که پذیرش آن به صورت آزمون های ورودی می باشد.

از مدارک لازم برای کسب ویزای تحصیلی اتریش می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کارت شناسایی یا گذرنامه و مدرک شهروندی با شناسایی رسمی با عکس

 • دیپلمی که از دبیرستان گرفته شده به همراه گواهی نامه ای که نشان دهنده معادل آن می باشد.

 • رونوشتی از نمرات سال قبل

از جمله فرم هایی که برای ویزای تحصیلی اتریش باید پر کرد می توان به فرم های زیر اشاره کرد.

 • فرم مخصوص درخواست پذیرش

 • فرم مخصوص ثبت نام تحصیلی

 • مدرک شناسایی عکس دار

 • ارائه نامه بانک که نشان دهد فرد می تواند هر ترم هزینه تحصیل و زندگی اش را بدهد مگر اینکه از پرداخت آن معاف شده باشد.

همه این مدارک باید هم به صورت اصل و هم به صورت ترجمه شده به زبان آلمانی بعد از تایید شدن توسط سفارت اتریش در کشور مبدا، ارسال گردند.

بعضی محدودیت های پذیرشی احتمال دارد برای دوره هایی مثل دندان پزشکی، روان شناسی، دوره های مربوط به دامپزشکی و همچنین بقیه دوره های پزشکی اعمال شوند. معاون ریاست دانشگاه های مربوطه باید درباره نحوه پذیرش تصمیم بگیرد.

دقت داشته باشید افرادی که قصد تحصیل در مقاطع مختلف در اتریش را دارند و می خواهند خانواده خود را نیز به همراه خود داشته باشند باید از نکاتی مهم مطلع باشند. در حقوق بین الملل خانواده به معنی همسر و فرزند زیر 18 سال می باشد. دولت اتریش طبق قانون به افرادی که دارای کارت اقامت تحصیلی می باشند اجازه می دهد که برای ویزای همراه اقدام نمایند اما نکته مهم آنکه از سال 2018 به دلیل سختگیری های خاصی که در سفارت برای دانشجویان ایرانی اعمال شد، متقاضیان بهتر است اول برای ویزای خود اقدام کنند و هنگامیکه وارد اتریش شدند و برای خود کارت اقامت گرفتند برای پیوستن همراهان خود به اداره مهاجرت اتریش رفته و ظرف دو هفته همراه با مدارک لازم، درخواست الحاق کنند. از زمان درخواست الحاق تا هنگامی که ویزای همراهان کسب شود ممکن است حدود 2 تا 5 ماه زمان لازم باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص بر روی لینک زیر کلیک کرده و از مقاله ای جامع در این موضوعات استفاده کنید.

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی 1 ویزای اتریش

ویزای اتریش از نوع کاری

از مسائل مهمی که باید برای مهاجرت کاری به یک کشور در نظر بگیریم نرخ بیکاری آن است. کشور اتریش دارای نرخ بیکاری کمتر از 5 درصد است. نمودار زیر نرخ بیکاری کشور اتریش را در سال های اخیر نشان می دهد.

تحصیل پزشکی در اتریش 1 ویزای اتریش

دریافت ویزای کار در اتریش به 2 طریق زیر صورت می گیرد.

 • ویزای کار اتریش از طریق پیشنهاد شغلی (job offer)

  در این روش فرد متقاضی می تواند با داشتن پیشنهاد کار، از سفارت درخواست ویزا کند اما به شرط اینکه شخص کارفرما به مدت 3 ماه در اتریش و 3 ماه در همه اتحادیه اروپا، کار موردنظر و شرایط مورد نیازش را آگهی کرده باشد و اگر در طول این مدت هیچ فرد اتریشی یا اروپایی برای دریافت این کار متقاضی نبوده است، کارفرما آنموقع می تواند برای شخصی خارجی و غیر اروپایی دعوت نامه بفرستد و پیشنهاد شغلی اش را صادر کند. در این روش اگر فرد متقاضی بتواند از 90 امتیاز حدود 55 امتیاز کسب کند می تواند کارتی به نام قرمز سفید قرمز بگیرد که بوسیله آن اجازه اقامت برای 2 سال را دارد.

 • ویزای جست و جوی کار اتریش (job seeker)

  این روش از روش اول ساده تر است به این صورت که افراد می توانند بدون داشتن پیشنهاد شغلی اقدام به دریافت ویزا کنند .در این روش اگر افراد از 100 نمره 70 را بگیرند یعنی نمره زبان و سن و تحصیلات و پارامترهای موردنظر را دارا باشند و پس از تایید مدارک و موافقت با آن ها در اداره کار اتریش اقامتی 6 ماهه در اتریش برای پیدا کردن شغل مورد نظر به شما داده می شود. بعد از یافتن کار و بستن قرارداد با مراجعه به اداره کار و تحویل مدارک و پس از کسب موافقت قانونی کارت اقامت شما صادر شده و حال شما قادر هستید خانواده خود را نیز به اتریش ببرید.

مدارک لازم برای کسب ویزای کاری اتریش به شرح زیر می باشد.

 • ارائه پاسپورت دارای اعتبار حداقل 6 ماه

 • ارائه شناسنامه و ترجمه آن

 • ارائه 4 عدد عکس رنگی جدید

 • ارائه اجاره نامه از محلی در اتریش به عنوان اقامتگاه اولیه

 • ارائه بیمه نامه درمانی و سلامت

 • ارائه نامه بانک نشان دهنده گردش مالی مناسب جهت تمکن مالی فرد تا زمان یافتن کار در اتریش

 • ارائه مدرک های تحصیلی و کاری که بتواند ادعای فرد را مبنی بر کسب امتیاز مورد نیاز ثابت کند.

در صورت نیاز می توانید با کلیک بر روی لینک زیر از اطلاعات بیشتر در این زمینه بهره مند شوید و امتیازات خود را برای اخذ ویزای کار اتریش را محاسبه نمایید.

کار در کشور اتریش

ویزای اتریش از نوع درمانی

ویزای درمانی اتریش برای افرادی است که قصد انجام امور پزشکی در اتریش را دارند. این ویزا جز ویزاهای کوتاه مدت است مگر در صورتی که طول درمان به نحوی باشد که نیاز به اخذ ویزای طولانی مدت باشد. مدارک مورد نیاز به جهت اخذ ویزای درمانی اتریش در زیر ذکر گردیده است.

 • ارائه نامه بیمارستان که لزوم درمان در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور اتریش را بیان دارد.

 • نامه ای از بیمارستان و یا مرکز درمانی کشور اتریش که زمان ورود، مدت زمان درمان و زمان خروج را بیان دارد.

 • نامه ای که بیانگر این باشد که فرد 30 درصد هزینه های درمان را پرداخت کرده است و یا اینکه این هزینه ها توسط موسسه درمانی و یا یک سازمان پرداخت می گردد.

 • ارائه نامه بانکی تمکن مالی به جهت پرداخت هزینه های بیمارستان و هزینه های زندگی فرد و همراهانش در مدت زمان اقامت در کشور اتریش

 • ارائه بیمه درمانی برای همراهان بیمار

 • ارائه بلیط رفت و برگشت برای بیمار و همراهانش

 • ارائه مدارکی که اثبات کند امکان درمان شدن فرد در کشور مبدا ش نبوده است.

ویزای اتریش از نوع بلند مدت

ویزای بلند مدت اتریش را از طرق زیر می توان کسب نمود.

 • اخذ ویزای بلند مدت اتریش از طریق کار

  کار در اتریش منجر به اقامت بلند مدت در اتریش می شود. طبق قوانین این کشور اول یک کارت اقامت دو ساله صادر می شود که بعد از اقامت و زندگی به مدت 5 سال فرد می تواند برای کسب اقامت بلندمدت اروپا اقدام کند و با این کارت فرد تمامی حقوق شهروندی را دریافت می کند. پس متقاضیان باید بعد از زندگی و کار به مدت 6 الی 10 سال می توانند درخواست تابعیت اتریش را بدهند.

 • اخذ ویزای بلند مدت اتریش از طریق تحصیل

  تحصیل در کشور اتریش و اقامت تحصیلی آن بر پایه اقامت موقت می باشد اما دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را در این کشور تمام کرده اند می توانند تا یکسال در اتریش دنبال کار بگردند و در صورت استخدام شدن اقامت کاری به دست آورند. بنابراین افرادی که بعد از فارغ التحصیلی در اتریش بتوانند به بازار کار اتریش وارد شوند و به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشند می توانند درخواست اقامت دائم کنند.

  دقت داشته باشید افرادی که تحصیل اروپا داشته اند یا مدرک خود را از اروپا کسب کرده اند می توانند بعد از فارغ التحصیلی در یک شغل با درآمد بالا استخدام شوند و بعد از مدتی کار در اتریش و پرداخت کردن مالیات هایشان به دولت اتریش، اقامت دائم اتریش را کسب نمایند.

اخذ اقامت اتریش از طریق کار 3 ویزای اتریش

ویزای اتریش از نوع دیگر

از دیگر انواع ویزاهای کشور اتریش می توان به ویزای توریستی اتریش و ویزای همراه اشاره کرد که در این قسمت آن ها را توضیح خواهیم داد. شما می توانید جهت کسب راهنمایی های بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان زبده و ماهر بهره مند شوید.

 • ویزای توریستی اتریش

  برای دریافت ویزای توریستی اتریش باید مدارک زیر را به سفارت ارائه کنید.

  1. فرم درخواست ویزا که خود شخص کامل و دقیق به آلمانی تنظیم کرده باشد.
  2. 2 عدد عکس جدید رنگی از شخص متقاضی در اندازه 5/3 در 5/4 سانتی متر
  3. گذرنامه ای معتبر با اعتبار حداقل 3 ماه و دارای حداقل 2 صفحه خالی
  4. کپی از پاسپورت (صفحه اصلی و صفحات استیکر دار)
  5. مدارک اشتغال فرد متقاضی
  6. گواهی اشتغالی که به آلمانی ترجمه شده باشد.
  7. بیمه مسافرتی که بتواند 30 هزار یورو را ساپورت کند.
  8. رزرو هتل (دقت داشته باشید که تاییدیه آنلاین معتبر نیست)
  9. بلیط مسافرتی (بلیط قطعی باشد و رفت و برگشت رزرو شده باشد)
  10. ارائه تمکن مالی
  11. در صورتی که مورد بالا ارائه نشود باید یک دعوت نامه را ارائه کنید.
  12. برای افراد غیر رشید اجازه نامه محضری از والدین به همراه ترجمه آن لازم است.
  13. هزینه رسیدگی به درخواست ویزا برای کودکان زیر 6 سال رایگان، افراد 6 الی 24 سال 53 یورو و برای سایر افراد 67 یورو می باشد و باید به یورو پرداخت شود. دقت داشته باشید در صورت رد شدن درخواست، این هزینه مسترد نخواهد شد.

  در پاره ای از موارد، ممکن است طبق نظر سفارت علاوه بر مدارک بالا، نیاز به مدارک دیگری هم باشد و یا فرد متقاضی برای مصاحبه تکمیلی به سفارت دعوت شود. خواهشمندیم به جز مواردی که از شما خواسته می شود، مدارک اصل و دعوتنامه اصلی یا فکس و یا دیگر مدارک خود را برای سفارت ارسال نکنید. کلیه مدارک باید شخصا توسط متقاضی، زمان درخواست ویزا ارائه شوند.

  درخواست ویزا باید حداقل 41 روز قبل از تاریخ سفر ارائه شود. صادر شدن ویزا حتما به معنای اجازه ورود به قلمرو جمهوری اتریش نیست. اگر هنگام گذشتن از مرز دلیلی برای عدم پذیرش و اخراج بوجود بیاید، امکان دارد ویزا ابطال گردد و اجازه ورود داده نشود. دقت داشته باشید که صدور ویزا به منزله مجوز برای کار و کسب درآمد به غیر از چارچوب سفرهای تجاری نمی باشد.

 • ویزای همراه در کشور اتریش

  برای دریافت ویزای همراه اتریش باید مدارک زیر را به سفارت ارائه کنید.

  1. نامه بانک که نشان دهد حساب فرد می تواند او را برای زندگی در اتریش تامین مالی کند. او باید به اندازه ریالی ده هزار یورو در حسابش داشته باشد و از آن حساب یک کپی به سفارت بدهد.
  2. مدرک زبان فرد که باید آلمانی A2 یا آیلتس 5 باشد.

  دقت کنید که زمانی که فرد همراه، وارد خاک اتریش می شود به واسطه حضور فرد اصلی، می تواند از امکانات تحصیل رایگان در این کشور بهره مند شود. انواع ویزاهای همراه در ادامه شرح  داده شده است.

  ویزای همراه توریستی اتریش

  یکی از راه هایی که می توانید بوسیله آن، در کنار خانواده خود در اتریش باشید ویزای توریستی اتریش است. متقاضی می تواند به این وسیله با داشتن دعوت نامه از طرف خانواده اش وارد اتریش شود و سپس شرایط اقامتی اتریش را بررسی کند. تفاوت ویزای توریستی اتریش و ویزای همراه توریستی اتریش نیز در داشتن دعوت نامه است. مهم ترین شرط برای درخواست این نوع ویزا این است که فرد بتواند سفارت را قانع کند که قصد برگشت به کشور خود را دارد و نمی خواهد بیشتر از زمان درخواستی در اتریش بماند. اگر فرد و خانواده اش با هم در یک زمان برای ویزا درخواست دهند احتمال اینکه سفارت آن را قبول کند کمتر است چون از نظر سفارت آن ها ممکن است دیگر به کشور برنگردند.

  ویزای پیوست به خانواده از طریق تحصیل

  این ویزا برای همراهی و الحاق همسر و فرزند فرد متقاضی اقامت می باشد مثلا دانشجو پس از آنکه خودش اقامت گرفت می تواند برای اخذ اقامت همسر و فرزندش نیز اقدام نماید. دقت داشته باشید که در مورد ویزای تحصیلی اتریش، افراد نمی توانند به صورت همزمان درخواست ویزای همراه بدهند. البته این عدم مجوز ورود همراه به اتریش بعد از ورود فرد اصلی پس از 3 الی 6 ماه امکان پذیر خواهد بود. لازم به ذکر است اگر دانشجو از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشد شانس حضور همزمان خود و خانواده اش در اتریش افزایش می یابد.

  ویزای همراه از طریق کار

  بسته به اینکه فرد با چه روشی می خواهد ویزای اتریش را بگیرد، خانواده او نیز راه متفاوتی برای گرفتن ویزای همراه یا الحاق به خانواده دارند. مثلا اگر فرد توسط پیشنهاد کاری مخصوص قصد گرفتن اقامت دارد از همان ابتدا می تواند با خانواده اش به اتریش برود اما اگر از طریق ویزای جسجوی کار به اتریش می رود اول باید شغلی مناسب پیدا کند و بعد برای رفتن خانواده اش به اتریش اقدام نماید. دقت داشته باشید خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد. همچنین به همسر کارت قرمز سفید قرمز اعطا می گردد که به وسیله آن می تواند دسترسی آزاد به بازار کار داشته باشد و بتواند کار کند.

ویزای اتریش و مدارک لازم برای اقدام

انواع ویزاهای اتریش و مدارک لازم برای هرکدام به طور مفصل ذکر شده است اما به طور کلی لیستی از مدارک موردنیاز جهت اقدام برای ویزای اتریش ذکر شده است.

 • فرم درخواست ویزا

 • پاسپورت معتبر با اعتبار بالای 3 ماه

 • دو قطعه عکس جدید و رنگی

 • برگه بانک که نشان دهد متقاضی از تمکن مالی خوبی برخوردار است.

 • مسافر باید از بیمه ای بهره مند باشد که تا 30 هزار یورو را پشتیبانی کند.

 • ارائه مدارک محل سکونت موقت در اتریش

 • مدارک موردنیاز جهت اثبات نوع ویزای مورد تقاضا (مثلا پیشنهاد کاری برای ویزای کاری)

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش 4 ویزای اتریش

ویزای اتریش و وکیل متخصص ویزا

اخذ ویزای اتریش مسئله ای مهم است که نیاز به راهنمایی شخصی متخصص در این امور دارد. این روزها افراد زیادی را مشاهده می کنیم که بدون داشتن راهنمای متخصص، اقدام به درخواست ویزا می کنند ولی درخواست آن ها رد میشود و چون داشتن سابقه رد درخواست تاثیری منفی در پرنده شخص می گذارد پس چه بهتر که از همان ابتدا با داشتن فردی متخصص، اقدام به درخواست ویزا کنیم .موسسه حقوقی ملک پور (موسسه MIE در اتریش)، با داشتن 15 سال سابقه در امور مهاجرتی و رزومه ای درخشان در اخذ ویزا، امکان مشاوره به شما عزیزان را خواهد داشت. در این خصوص می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوران حرفه ای کمک بگیرید.

ویزای اتریش و وقت سفارت کشور اتریش

افراد قبل از اقدام به سفر به اتریش باید درخواست خود را به سفارت اتریش اعلام کنند. پروسه اخذ ویزای اتریش امکان دارد 30 تا 60 روز طول بکشد. از این رو لازم است حدودا 3 ماه قبل از اقدام برای سفر به اتریش، برای وقت سفارت خود اقدام نمایید. آدرس سایت سفارت اتریش در تهران https://www.advantageaustria.org/ir/oesterreich-in-iran/netzwerk/austrian-embassy-in-tehran.fa.html می باشد و یا با شماره تماس 00982122047791 تماس حاصل فرمایید. شما می توانید برای اخذ ویزا روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 8:15 تا 12 ظهر به این سفارت مراجعه نمایید. این مقاله که در اختیار شما قرار گرفته بوسیله کارشناس های موسسه ملک پورتهیه شده و کپی بدون ذکرمنبع از آن به هیچ وجه مجاز و قانونی نیست.

ویزای اتریش و توصیه های مهم

به طور کلی کشور اتریش با توجه به شرایط اقتصادی بسیار مناسب، شرایط امنیتی بسیار بالا و شرایط آب و هوایی مناسب و 4 فصل، نرخ بیکاری بسیار پایین مورد توجه بسیاری از افراد جهت مهاجرت قرار گرفته است. وین پایتخت اتریش برای چندمین سال است که بهترین شهر جهان برای زندگی معرفی شده است. همچنین از دیگر شرایط مساعدی که کشور اتریش برای مهاجران فراهم نموده است این است که امکان اخذ ویزای جستجوی کار را به افراد می دهد. از این رو برخلاف بسیاری از کشورها که فرد باید حتما با داشتن یک نامه پیشنهاد کاری اقدام به اخذ ویزای کار کند، در کشور اتریش این شرایط وجود دارد تا فرد یک ویزای 6 ماهه دریافت نماید و به پیدا کردن کار بپردازد. همین امر شانس افراد را برای مهاجرت کاری و اخذ اقامت و تابعیت اتریش افزایش می دهد. همچنین امکان مهاجرت کاری بدون داشتن مهارت و با مدرک زبان آلمانی امکان پذیر است. بسیاری از افراد در کشور اتریش بر زبان انگلیسی مسلط هستند. از این رو توصیه می گردد افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری را دارند حتما اتریش را یکی از گزینه های موردبررسی به عنوان کشور مقصدشان قرار دهند.

ویزای اتریش و سخن پایانی

ویزای اتریش، مدارک لازم برای دریافت انواع ویزاهای اتریش، دریافت ویزای اتریش از طریق تحصیل، کار، توریستی و همراه را در این مقاله توضیح دادیم. امید است توانسته باشیم به سوالات شما عزیزان درباره ویزای اتریش پاسخ داده باشیم. طبق بررسی های صورت گرفته کشور اتریش یک کشور مناسب جهت مهاجرت تحصیلی به دلیل دانشگاه های با رنک بالا، مهاجرت کاری به دلیل نرخ بیکاری کم و امکان دریافت ویزای جستجوی کار، مهاجرت سرمایه گذاری به دلیل شرایط اقتصادی مناسب و مطمئن بودن سرمایه ورودی می باشد. در صورت داشتن سوالات بیشتر در زمینه ویزای اتریش می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس تلفنی رایگان حاصل فرمایید و یا سوالات خود را در بخش سوالات مهاجرت بپرسید. همچنین در بخش انتهایی این مقاله در قسمت دیدگاه سوال خود را بپرسید و کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما سروران می باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 پاسخ
 1. افسانه گفته:

  عرض ادب ، برای گرفتن ویزای توریستی اتریش بوسیله شرکت محترم شما هزینه اش چقدر ؟؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
 2. سهراب گفته:

  باسلام و عرض ارادت و احترام خدمت تیم خبره mie میخواستم بدونم اگر من دوره های بیزنس کوچینگ رو در ایران یاد بگیرم فرصت شغلی مناسبی از طریق جاب آفر اتریش یا سایر کشورها برام فراهم میشه؟ میشه لطفا نظر آقای دکتر ملک پور رو راجع به بیزنس کوچینگ برام ایمیل کنید ویا این رشته رو ویدئو کنند مرسی

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شغلتون جزو مشاغل مورد نیاز اتریش باید باشه.

   اخذ ویزای کار اتریش از طریق امتیاز بندی بوده و فاکتورهای بسیاری از جمله سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار مرتبط، مدرک زبان و … در آن تاثیرگذار است. جهت اطلاع از شرایط کامل کار در اتریش از جمله امتیازات مورد نیاز آن می توانید لینک زیر را مطالعه کنید.
   https://malekpour.ir/کار-در-کشور-اتریش/

   پاسخ
 3. shervin.khorsandi2017 گفته:

  سلام و عرض ادب و احترام.لطفا در خصوص وکالت در اروپا توضیح بفرمائید تشکر.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   اطلاعات کافی در مورد شرایط شما در اختیار نیست که بتوان شما را راهنمایی کرد. اگر قصد دارید به عنوان وکیل در اروپا مشغول به کار شوید، در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید می توانید در این رشته در دانشگاه های اروپایی تحصیل کنید و سپس مشغول به کار شوید.

   پاسخ
Rating: 5