وکیل مهاجرت کیست؟

 

وکیل مهاجرت کیست ؟ دفتر وکیل مهاجرت چه مختصاتی دارد؟ وکیل مهاجرت چه وظایفی دارد؟ قوانین مربوط به انتخاب وکیل مهاجرت چیست؟ انتخاب وکیل مهاجرت باید بر چه پایه ای باشد؟ به چه افرادی با عنوان وکیل مهاجرت میتوان اعتماد کرد؟ دوستان دقت فرمایند وکیل مهاجرت واژه ای مبهم در نظام حقوقی ما می باشد. اخیرا اکثر موسساتی که در باب مهاجرت مشاوره می دهند نام خود را وکیل مهاجرت یا مشاور مهاجرتی می گذارند اما آیا واقعا وکیل مهاجرت هستند؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره وکیل مهاجرت دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با وکیل مهاجرت با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره وکیل مهاجرت پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

audio وکیل مهاجرت کیست؟

به طور روزانه ذهن تعداد زیادی از هموطنان به سوالات وکالتی و مسایل مربوط به وکیل مهاجرتی مشغول می شود,  متقاضیانی که قصد دارند مهاجرت قانونی داشته باشند و امورات حقوقی خود را به یک وکیل آگاه که به قوانین کشورها و سفارتخانه ها آشنایی و اطلاعات جامعی دارند بسپارند و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنند. چرا که اصولا انتخاب وکیل مهاجرت امری حساس و تعیین کننده است که میتواند در سرنوشت و آینده شما تاثیر بسیاری داشته باشد. امروزه، نقش حقوقدان و وکیل متخصص به حقوق و امور بین الملل، می تواند از خیلى از مشاغل و تخصص ها تاثیرگذارتر باشد چرا که اگر در انعقاد هر قراردادى، یک حقوقدان خبره و یا وکیل دادگسترى حضور داشته باشد، افرادى که نیت کلاهبردارى دارند پاپس کشیده و در معاملات امنیت روانى برقرار می شود. بررسى و تنظیم قراردادها توسط وکیل، راه هاى آسیب را خواهد بست و پاشنه آشیل معاملات رفع خواهدشد. بسیارى از اختلافات قراردادى که باعث ایجاد استرس و در نتیجه، از بین رفتن حق الوکاله و مبالغ پرداختی مال باخته می شود با یک پیشگیرى ساده و با حضور یک وکیل قابل جلوگیرى هستند و این نقش وکیل بین المللی در قراردادهاى بین المللی را آشکارتر می کند.

دقت بفرمایید وکیل یا همان وکیل دادگستری واژه ای با تعریف قانونی می باشد. وقتی می گوییم شخص یا اشخاصی وکیل هستند حال چه وکیل دادگستری در امر ملک باشد چه وکیل دادگستری در امر مهاجرت باشد فرق نمی کند، وکیل دادگستری باید اول از همه امتحان کانون وکلای دادگستری یا امتحان کانون و مشاوران حقوقی قوه قضاییه را پشت سر بگذارند البته مطابق قانون وزارت علوم ایران موسسات معتبر اعزام دانشجو نیز حق مشاوره در باب قوانین تحصیلی از جمله نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه ها در خارج از کشور را دارند. مطابق قانون، موسسه ی اعزام دانشجو موسسه ای است که به دانشجو کمک می کند که در دو کشور در خارج از ایران اخذ پذیرش نماید.

بدیهی است موسسه اعزام دانشجو موسسه وکالت یا وکیل مهاجرت نیست یا اصلا وکیل دادگستری نیست. موسسه اعزام دانشجو همان طور که از نامش معلوم است موسسه اعزام دانشجو می باشد و فقط در باب اخذ پذیرش و اخذ ویزا از خارج از کشور به دانشجو در بعضی از کشورها و حوزه ها حق کمک دارد (فقط در دو حوزه معمولا مجوز دارند). وکیل دادگستری مطابق قانون وکالت حق دارد در تمام  امور حقوقی و قانونی به موکلش کمک و یاری نماید و این موضوع می تواند حقوق داخلی یا حقوق بین الملل باشد البته در باب مهاجرت و در خصوص وکیل مهاجرت وزارت کار ایران هم یک شرایطی را مقرر نموده است که موسسات کاریابی بین المللی حق دارند در خصوص کاریابی بین المللی به اشخاص حقیقی و حقوقی کمک نموده به ایشان مشاوره دهند.

کاریابی بین المللی و قوانین مربوط به کار در سطح بین الملل نیز از جمله موارد و فعالیت این موسسات می باشد. به هر ترتیب این که بعضی موسسات حقوقی بدون وکیل دادگستری اشخاص که برای مثال لیسانس رشته مهندسی دارند یا در رشته آشپزی برای مثال تحصیل نموده اند خود را وکیل مهاجرت می نامند امری اشتباه است و اساسا می تواند به نحوی  و ار نگاه عده ای از حقوق دانان تجاهر به وکالت مفهوم یابد.

وکیل دادگستری چه در معنای وکیل ملک، چه در معنای وکیل یا مشاوره حقوقی و یا چه در مبنای وکیل مهاجرتی و هر آنچه که شما آن را تصور کنید باید مطابق قانون، با مختصات حقوق منطبق باشد و از نظر قانون کشور ایران وکیل محسوب شود. بنابراین وکیل مهاجرت به  کانادا، وکیل مهاجرت به استرالیا، وکیل مهاجرت به آلمان و یا وکیل مهاجرت به اتریش و هر کشور دیگری باید زمانی خود را وکیل بنامد که در حقیقت وکیل باشد و امتحان کانون وکلا را پشت سر گذرانده باشد. البته مجاز است اشخاص مطابق قانون مدنی به سایرین در یک موضوع وکالت دهند اما وکالت برای یک یا چند نفر آشنا در یک موضوع محدود، به شما عنوان وکالت یا وکیل نمی دهد و این برای بسیاری از اشخاص تاکنون مشکل ساز بوده و توصیه می کنیم از به کار بردن عناوین بدون مستند قانونی پرهیز نمایند. به مردم هم توصیه می کنیم به محض ورود به یک موسسه که برای موسسه وکالت است از مدیر موسسه پروانه وکالتش را درخواست نمایند.

پروانه وکالت معتبر بهترین راه تشخیص صحت ادعای وکالت است ما در این وب سایت در باب مختصات دفتر وکیل و وکالت مقالات دیگری را نیز به اطلاع شما می رسانیم. امیدواریم که این مقاله برای شما در باب وکیل مهاجرت و شناختش مفید باشد. به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره وکیل مهاجرت، موسسه وکالت، وکیل دادگستری و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره وکیل مهاجرت با موسسه مشاوره ای ام آی ای همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از اطلاعات رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب وکیل مهاجرت شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به کشورهای مختلف راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ