طلاق یک مسئله جدی در کشورهای جهان سوم و بخصوص کشورهای مذهبی می باشد. در این کشورها اصولا زوجهای جوان با نظر خانواده یا به اجبار و یا عجولانه اقدام به ازدواج می کنند بنابراین به سرعت دچار مشکل و ناامیدی خواهند شد که در برخی از موارد، حل آنها نیاز به وکیل طلاق یا مشاور حقوقی است. اگر چنین نیازی را احساس کردید توجه داشته باشید که انتخاب یک وکیل طلاق خوب، باتجربه و منصف در حل مشکلات و سرنوشت زندگی زناشویی شما نقش و اهمیت زیادی خواهد داشت و باید وکیلی انتخاب کنید که تخصصش طلاق باشد و پرونده های بسیاری در این زمینه وکالت کرده باشد.

ابتدا می توانید با چند وکیل طلاق مشورت کنید. با اینکه وکیل طلاق ممکن است اعتبار خیلی خوبی داشته باشد اما شاید از رفتار او خوشتان نیاید. وکیل طلاق شما نباید کسی باشد که با او احساس راحتی نمی‌کنید چون قرار است مسائل زیادی را با هم مطرح کنید. معمولاً مشاوره اولیه با یک وکیل طلاق رایگان است. می‌توانید از این فرصت برای حرف زدن درمورد انتخاب هایی که پیش رو دارید استفاده کنید.

پیش از انتخاب وکیل طلاق یا هر وکیلی، شما نیاز دارید تا حدودی به مشکل خود و راه حل های قانونی آن اشراف داشته باشید تا بتوانید از مهارت وکیل خود اطمینان حاصل کنید.

بهتر است میزان بودجه‌ تان را به اطلاع وکیل طلاق خود برسانید. وکیل طلاق باید تصویر درستی از امور مالی و هزینه ‌های ازدواج شما داشته باشد. حتما یک کپی از صورت‌ حساب‌های بانکی، اوراق بهادار سرمایه‌ گذاری ها و کلیه قبوض پرداختی همراه داشته باشید. همچنین اسناد و مدارک کلیه دارایی‌ها بدهی ‌های زناشویی خود را نیز تهیه کنید.

شناسایی یک وکیل طلاق باتجربه کار چندان مشکلی نیست. یک وکیل طلاق خبره شخصی است که دارای سال ها تجربه در زمینه دعاوی خانوادگی و انواع طلاق از جمله طلاق توافقی است و با تمام امور مربوطه از جمله مهریه، اجرت المثل، جهیزیه، حضانت فرزندان، انواع طلاق و فسخ نکاح و شرایط و آثار آن ها، عده زن، حق رجوع مرد و مسائلی از این دست آشنایی کافی دارد و همچنین با توجه به تجربه ای که دارد با رویه مرسوم دادگاه ها و محاکم خانواده، آراء وحدت رویه و دکترین حقوقی در مورد طلاق کاملا آشنا است.

مزایای مشاوره با وکیل طلاق

با توجه به اینکه متارکه و طلاق از دعاوی حقوقی هست و برای آن گرفتن وکیل الزامی نیست، ولی به طور مسلم گرفتن وکیل طلاق دارای مزایای زیادی هست که می توانید با مشاوره از وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پوراز مزایای وکیل طلاق بهره مند گردید:

  • بسیاری از اشخاص ممکن است به دلیل سطح روابط عمومی پایین و یا حجب و حیا نتوانند در این مراحل از حقوق خود دفاع کنند پس لازم است که یک وکیل طلاق خوب آنها را در گرفتن حق یاری کند.
  • هنگامیکه طرفین وکیل طلاق داشته باشند احتیاجی به حضور در مراحل دادرسی دادگاه نیست.
  • بیشتر اشخاصی که می خواهند اقدام به جدایی کنند به مراجع قضایی نرفته اند و با مراحل آن هم آشنایی ندارند پس بهتر است برای پیشبرد پرونده خودشان از کمک وکیل طلاق کمک بگیرند.
  • امکان دارد دو طرف دعوا به خاطر شغل و منصب خود نخواهند در مراجع قضایی حضور داشته باشند پس در این صورت با استخدام وکیل طلاق اقدام به جدایی را دنبال می کنند.

اهمیت مشاوره با وکیل طلاق برای زوجه

از آنجا که حق طلاق با مرد می باشد مشاوره با وکیل طلاق برای زوجه از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است، چرا که طلاق از طرف زن یکی از سخت ترین پرونده های خانوادگی در دادگاه ها است و در صورتی که اقداماتی که انجام می دهید طبق قانون و رویه محاکم خانواده نباشد و همچنین در صورتی که در هنگام تنظیم دادخواست و لایحه شرایط قانونی را رعایت نکنید با مشکلات متعددی مواجه خواهید شد که وقت، هزینه و انرژی زیادی را از شما تلف خواهد نمود.

بنابراین بهتر است دادخواست طلاق از سوی زن با وکیل طلاق که سالها تجربه در دعاوی خانوادگی دارد شروع شود و یا حداقل با وکیل طلاق مجرب مشورت شود.

برای درخواست طلاق شما یا وکیل طلاق می توانید به دفاتر خدمات الکترونیکی مراجعه کنید و با ارائه مدارک مورد نیاز دادخواست طلاق بدهید.

حق الوکاله وکیل طلاق

حق الوكاله  وکیل طلاق یا بر اساس تعرفه مندرج در آئين نامه تعرفه وكالت تعيين و پرداخت مي شود و يا وكيل و موكل ميزان مشخص ديگري را تعيين و توافق مي كنند. حق الوکاله مورد توافق مي تواند در فرم چاپي وكالتنامه يا برگه هاي جداگانه اي نوشته شود و به امضاي طرفين برسد؛ محدوديتي براي تعيين حق الوكاله وکیل طلاق و چگونگي دريافت آن وجود ندارد.

وكيل طلاق از طرف موكل خود بدون تعهد به دريافت نتيجه و راي به نفع موكل كارهاي وي را انجام مي دهد و حق الوکاله او ارتباطي با نتيجه دعوي و اقدام وكيل طلاق ندارد. در واقع “تعهد یک وكيل تعهد به وسيله است نه تعهد به نتيجه“.

اگر در انتخاب وکیل طلاق و وکیل خانواده دچار سردرگمی شده اید می توانید با مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید تا شما را در انتخاب بهترین وکیل طلاق یاری دهند. موسسه حقوقی ملک پور با بهره گیری از وکلای متخصص و با تجربه به شما تضمین خواهند داد که پرونده های حقوقی شما را در کمترین زمان به نتیجه برسانند.