وکالت ورزشکاران

مقاله فوق در خصوص وکالت ورزشکاران تنظیم گردیده است. ورزشکاران از چه حقوقی برخوردار می باشند ؟ آیا ورزشکاران جهت احقاق حقوق خود بهتر است از خدمات حقوقی وکلا بهره مند گردند ؟ وکالت ورزشکاران شامل چه بخش هایی از حقوق می باشد ؟ آیا می دانید عدم آگاهی ورزشکاران در خصوص قراردادهای منعقده در خصوص حقوقشان سبب ورود ضرر و زیان به حقوقشان می شود ؟ وکالت ورزشکاران در حقوق ایران در چه وضعیتی قرار گرفته است ؟ آیا حقوق ایران در زمینه وکالت ورزشکاران و دفاع از حقوق ورزشکاران فعالیت دارد ؟ وکالت در ورزش و تنظیم قراردادهای ورزشی برچه اساسی می باشد ؟ آیا می دانید موسسه حقوقی ملک پور با بهره گیری از وکلای مجرب خدماتی را در زمینه وکالت ورزشکاران به شما شهروندان و ورزشکاران ایرانی ارائه می دهد ؟ روند حاکم بر نظام حقوقی ایران در زمینه وکالت ورزشکاران چیست ؟ آیا می دانید با آشنایی با قوانین حاکم بر وکالت ورزشکاران ، وکلای ورزشکاران می توانند موکلین خود در زمینه اخذ مجوزهای لازم و علی الخصوص اقامت ورزشکاران راهنمایی و هدایت نمایند ؟
همانطور که می دانید روز به روز ورزش در کشور ایران رو به پیشرفت می باشد ، ورزشکاران بایستی نسبت به حقوق خود در زمینه وکالت ورزشکاران آشنایی داشته باشند. متاسفانه در حقوق ایران ، به دلیل حرفه ایی نبودن ورزش و عدم علم کافی نسبت به شغل ( حرفه ) وکالت ، نقصی در اقتصاد و فرهنگ کشور به وجود آورده است.
وکلا و مشاوران حقوقی موسسه حقوقی ملک پور به تمامی ورزشکاران توصیه می نماید ؛ به دلیل بارحقوقی بر تمامی قراردادهای فی مابین ورزشکاران و فدراسیون ها و اطلاعات ناکافی ورزشکاران محترم در زمینه علم حقوق ، بایستی در زمینه انعقاد قرارداد ها حتما از وکلای معتبر حقوقی و قانونی استفاده نمایند.
رابطه علم حقوق با ورزش ، از چندین نظر به شرح ذیل قابل بررسی می باشد ؛
۱٫ مرتبط بودن ورزش حرفه ای با آئین نامه های موجود با رشته ورزشی فوق
۲٫ مرتبط بودن رشته ورزشی در تمامی ابعاد مسائل بین المللی و قوانین بین المللی حاکم در زمینه مسابقه های بین المللی
۳٫ رابطه ورزش حرفه ای و تخصصی با مرجع حکمیت یا داوری حل اختلاف بین ورزشکاران و طرف های قرارداد و آشنا شدن با آئین نامه ها و بخش نامه و …….

در مسائل مربوط به ورزشکاران ، بعضا با اصطلاحاتی همچون ، مدیران برنامه ریزی ، دلال و واسطه ها ، آژانس حمل و نقل و جابجایی بازیکنان در کشور روبرو می شویم.
سابقا از فدراسیون جهانی فوتبال استعلامی اخذ گردیده است و نمایندگان آن فدراسیون ، پیرو نامه ایی در پانزدهم مارچ از طریق امضاء دو شخص به نام های ( عمراونگارو ، رئیس کمیته وضعیت بازیکنان فیفا و همچنین شخص دیگری به نام مارکو ولیجر رئیس امور حقوقی فیفا ) در پاسخ به فدراسیون ایران اعلام نمودند که جهت سازماندهی وضعیت و شرایط کارگزاران می توانند ، آئین نامه ای را تنظیم نمایند که به دستورالعمل و قوانین فیفا نزدیک باشد و درخواست تهیه و طبقه بندی آن را نموده اند . همچنین اعلام نموده اند که فراهم نمودن کارگزاران داخلی جهت فعالیت در نقل و انتقالات بازیکنان در داخل کشور ایران در راستای وجود کارگزاارن سازمان فیفا ، مشکل و منع قانونی نخواهد داشت و کشور ایران موضوع فوق را ، بجد بررسی خواهد نمود.
در حال حاضر کارگزاران همراه و در کنار بازیکنان طرف دیگر قرارداد خود به باشگاه ورزشی رجوع می نمایند و پس از انعقاد و توافق در خصوص قرارداد ، کارگزاران داخلی هم بایستی مانند بازیکنان دیگر باشگاه قراردادهای منعقده را امضاء نمایند.
در هر حال می توان گفت مقصود از حقوق ورزشی ، مجموعه قواعد و مقرراتی است که بر مجموعه امور ورزشکاران ، مدیران ، تمامی تماشاگران ورزش ، پزشکان فعال در زمینه ورزش ، سازندگان وسایل ورزشی حاکم می باشد.
یکی از اصلی ترین بخش های حقوقی در ورزش ، مقررات مرتبط با ورزشکاران و تمامی مسئولیت های ناشی از حادثه های ورزشی است.
لازم به ذکر است که در اکثر کشورهای جهان ، ورزش مورد حمایت عموم مردم و جوامع است . در حقیقت از اهداف ویژه ورزش مانند سلامتی ، نشاط و شادی از مهمترین ارکان توسعه و پیشرفت بعد انسانی است.
می توان گفت مقنن و حقوقدانان از سال ۱۳۵۲ خورشیدی به صورت صریح و واضح به صدمه های ناشی از حادثه های ورزشی پرداخته است
وکلا ی ورزشکاران در بحث مربوط به مسائل ورزشکاران به به کلیه حوادث و عملیاتی که در حین ورزش رخ خواهد داد و همچنین فحاشی در هنگام ورزش ، صدمات و جوارح بوجود آمده در حین ورزش و …. به دفاع از ورزشکاران خواهند پرداخت. بعنوان مثال می توان گفت عصبانیت در حین ورزش عملیات ورزشی نمی باشد و این امکان وجود دارد که ورزشکار در حین ورزش در برخورد با رقیب عصبانی گردد و به هیجان دچار شود و خطایی را مرتکب گردد فرضا ناسزا گفته و یا به قصد کشت حمله ور شود . هیجانات او می تواند موجب تخفیف مجازات شود. لذا وکلا در موارد فوق و یا انعقاد قرارداد به کمک ورزشکاران می شتابند.

شما می توانید از طریق تماس با وکلای موسسه حقوقی ملک پور ارتباط برقرار نموده و از اطلاعات کافی در زمینه حقوق و قواعد ان آگاهی یابید . وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور شما را در تمامی گرایش های حقوقی راهنمایی و هدایت خواهند نمود

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 پاسخ
 1. مرضیه حسینی گفته:

  سلام و خسته نباشید.
  من ۳۳ سال سنمه و مدرک تحصیلیم کارشناسی معماریه.چند ساله اینجا مربیگری می کنم تو رشته ی تنیس روی میز.مدارک داوری و مربیگری داخلی هم دارم و البته کلاس مربیگری سطح ۱ جهانی رشته خودمم‌ گذروندم و مدرک از فدراسیون جهانی دارم.می خواستم بدونم تو اتریش شانسی برای پیدا کردن کار تو این زمینه دارم؟!اگه برای تحصیل اقدام کنم چی؟ شانسی برای پیدا کردن کاری تو این زمینه همزمان با تحصیل تو رشته ی خودم دارم به نظرتون؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. فاطمه رحمانی گفته:

  عرض ادب…همسر من متولد 69هستند و بازیکن سابق تبم ملی ووشو و برادرشون متولد 76 در حال حاضر هم بازیکن تیم ملی ووشو هستند و طلای جهان دارند و متاسفانه امسال ایران تالو کارهای ووشو رو ب المپیک آسیایی اعزام نکرد…آیا راهی برای این دوبرادر هست که اقامت اروپا بگیرن؟!

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. حامد گفته:

  سلام حامد هستم 38 ساله مجرد دانشگاه رو رها کردم با گذراندن 70 واحد درسی در رشته ی مهندسی آبیاری_کشاورزی به علت عدم مراجعه اینجانب اخراج شدم و به نظام وظیفه معرفی شدم در حاله حاضر مدرک دیپلم ریاضی هستم . و در تلاشم برای مربی شدن در رشته بدنسازی و فیتنس ، آیا برای من جایی برای رفتن هست ؟ کشوری هست ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب با مدرک دیپلم شانس بالایی برای ویزاهای تحصیلی و کاری نخواهید داشت .پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ