وضعیت پناهندگان در کشورترکیه و شرح پناهندگی

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

ایا میخواهید در سال 2018 پناهنده ی کشور ترکیه شوید؟ایا قصد دارید از طریق پناهندگی در خاک ترکیه بمانید؟هدفتان از پناهندگی به کشور ترکیه چیست؟ایا از اثار مخرب پناهندگی اطلاع دارید؟روشهای پناهندگی در ترکیه چگونه است؟

کشور ترکیه در قاره اسیا واقع شده است و اوراسیایی است . پایتخت ان شهر انکارا است.زبان رسمی مردم کشور ترکیه،ترکی استامبولی است و کشور ترکیه بصورت جمهوری است و جمهوری ترکیه نامیده میشود.کشور ترکیه با کشورهای ایران/ارمنستان/نخجوان/گرجستان/عراق/سوریه /یونان/بلغارستان همسایه است.دریای مدیترانه در جنوب این کشور است.مساحت کشور ترکیه ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع است.کشوری نسبتا بارانی و کوهستانی است.کشور ترکیه از نطر توریستی بسیار پر ببیننده است و سالانه افراد زیادی به ترکیه سفر میکنند.ترکیه هفتاد و هفت میلیون جمعیت دارد و بیش از نیمی از مردم سنی هستند.با توجه به اینکه ترکیه کشوری لائیک است اما اکثر مردم ترکیه مسلمان هستند.بزرگترین شهر ترکیه شهر استامبول است که بیار جاذبه های توریستی دارد.واحد پولی کشور ترکیه لیر است.اقتصاد در کشور ترکیه بصورت صنایع نوین و بومی است و روز به روز درحال رشد میباشد.این کشور از سه طرف با دریا ارتباط دارد.

 

پناهنده در واقع کسی است که بخاطر ترس یا ازار و اذیت مذهبی/نژادی/قومی/ملیتی یا برای عضو شدن در گروه اجتماعی خاصی یا داشتن عقایدی مذهبی /سیاسی/اقلیتی نتواند در کشور خود ه عنوان جای امن بماند،پناهندگی میتواند بخاطر ترس از جان هم باشد.

یکی از علتهای پناهنده شدن میتواند نقض حقوق بشر باشد یا مثلا مواردی مثل حوادث طبیعی از جمله سیل/خشکسالی/زلزله/توفان/فقر و تهی دستی باشد.

برای پناهنده شدن شما باید ثابت کنید که در کشور خودتان در امان نیستید و جانتان در خطر است.

کنوانسیون ژنو بعنوان اصلی ترین منبع حقوق بین الملل در مورد وضعیت پناهندگان است.پیش نویس این کنوانسیون،بوسیله ی کمیته ی مخصوص پناهندگان و افراد بی تابعیت در ۱۹۴۹ تشکیل شده است.کنوانسیون ژنو،کنوانسیونی بین المللی و جهانی است.درحال حاضر بیش از ۱۲۰ کشور به کنوانسیون ژنو پیوسته اند و این کنوانسیون از معتبر ترین ضوابط حقوق بین المللی میباشد.کنوانسیون توصیه میکند ،وضعیت شخص پناهنده باید طبق قوانین کشور محل اقامتش باشد.

موسسه حقوقی ملک پور به عنوان یک موسسه برتر در زمینه ی حقوق بین الملل و امور مهاجرتی ،مهاجرت از طریق پناهندگی را به شما عزیزان پیشنهاد نمیکند چرا که بسیار راه پر خطری است و ریسک زیادی در مسیر وجود دارد. از طریق زمینی و هوایی میتوانید پناهنده شوید.که در روش هوایی بواسطه ی ویزای توریستی میتوان رفت و دیگر برنگشت.اما شما میتوانید به راحتی با اخذ انواع ویزاها وارد  سرزمین مورد علاقه ی خود شوید بدون اینکه دچار دردسر شوید و مراحل سختی را پیش رو داشته باشید.زیرا اصلا بعید نیست که کشور مورد نظر شما به پناهندگان اقامت بدهد یا نه.شرایط اقامتی اصلا مشخص نیست.درحین سفر شما ممکن است هزاران خطر و بلا اتفاق بیوفتد مثلا در راه بمانید،با شتر و قاطر  و کشتی و قایق  مسیر خود را طی کنید.ممکن است مدت زیادی در کمپها بمانید و بلا تکلیف باشید یا حتی کمپها جایی برای شما عزیزان نداشته باشند و مجبور شوید اواره شوید.

 

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در طرحی از تعدادی از پناهندگان سوری  در ترکیه استقبال کرد و او بیان کرد که دولت ترکیه تلاشهای زیادی برای کاهش بحران پناهندگان کرد و پناهندگان زیادی را به دوش کشید.همچنین او بیان کرده است مردم پناهنده سوری نسبت به مهمان نوازی مردم بسیار خرسند هستند و تشکر میکنند.

بیشتر از ۲٫۷میلیون نفر سوری در جنوب کشور و مناطق عمده ی شهری زندگی میکنند.رییس جمهور فعلی کشور ترکیه این خبر مسرت بخش را به پناهندگان داده که میتوانند جزء شهروندان ترکی محسوب شوند.

مهاجر یا پناهنده؟

پناهندگان افرادی هستند که از درگیریهای مسلحانه یا ازار و اذیت فرار کنند.وضعیت افراد پناهنده خطرناک و غیرقابل تحمل است که افراد از طریق مرزهای ملی به دنبال کسب امنیت و ارامش هستند.عبارت پناهنده در سازمان ملل  بیان شده است و رسمیت دارد.عواقب پناهندگی میتواند عواقبی مرگبار باشد.یکی از اساسی ترین اصول سازمان ملل این است که افراد پناهنده اخراج نشوند و به شرایط بسیار بد خود برنگردنند.حفاظت از پناهندگان جنبه های مختلفی دارد و دسترسی به مراحل تقاضای پناهندگی بسیار عادلانه و منطقی است و باید به حقوق انسانی افراد پناهنده احترام گذاشته شود تا احساس عزت و امنیت کنند.

مهاجران افرادی هستند که به انگیزه های مختلف نظیر ادامه ی تحصیل،سرمایه گذاری،پیدا کردن کار،ازدواج  وارد خاک کشور میشوند و سعی در بهبود شرایط زندگی خود دارند.و برخلاف پناهندگی به راحتی میتوانند در کشور خود رفت و امد کنند .بواسطه ی دریافت ویزای مهاجرتی افراد از حمایت خوب دولتها برخوردار هستند.برای کشورهایی که فردی و یکپارچه هستند این روش بسیار خوبی است.کشورها تحت قوانین مهاجرتی خود و فرایندهای خودشان به مسئله ی مهاجرت نگاه میکنند. کمیساریای عالی پناهندگان کمک می کند تا کشورها با پناهندگی و حمایت از پناهندگان به مسئولیت های خود رسیدگی کند.

تلفیق کردن پناهندگان و مهاجران میتواند عواقبی جدی برای پناهندگان داشته باشد،ممکن است  دولتی دست به بهداشتی کردن محیط مهاجران زند ولی به محیط زندگی پناهندگان کاری نداشته باشد.عزت و احترام همه ی افراد باهم برابر است.حقوق بشر به مهاجران احترام زیادی گذاشته است.تعداد زیادی از مردم توسط قایقها به یونان و ایتالیا و …پناهنده میشند.

فایل های صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب پناهندگی در ترکیه

audio وضعیت پناهندگان در کشورترکیه و شرح پناهندگی

 

audio وضعیت پناهندگان در کشورترکیه و شرح پناهندگی

پناهندگی میتواند سیاسی و اقتصادی هم باشد:پناهندگی سیاسی برای این است که فرد با مملکت خود دچار مشکلاتی بسیار جدی شده است و تحت تعقیب از طرف دولت است.

پناهندگی اقتصادی:اسیب و تهدیدی فرد را تحت فشار قرار نمیدهد ولی بخاطر بهتر شدن درامد و رشد اقتصادی خانواده مجبور به مهاجرت است.

اصلی ترین مرحله ی پناهندگی،داشتن یک پرونده ی قوی است.اگر پناهجو کیسی مناسب باشد و بتواند ثابت کند که شرایط زتدگی مساعد در داخل میهن خود را ندارد و تحت اسیب و فشار روانی است و جانش در خطر است،میتوان حدس زد که درخواست پناهندگی او مورد قبول است.اما سالانه تعداد بسیار زیادی از پرونده های پناهجویان رد میشود و این نشان میدهد که اثبات این امر خیلی کار مشکلی میباشد.

در مقابل افرادی هستند که نمیتوانند از حق پناهنگی استفاده کنند:

-افرادی که مجرم و خطرناک هستند.

-افرادی که اعمالی را مرتکب شده اند که خلاف حقوق بشر بوده و در واقع نقض حقوق بشر کرده اند.برای مثال اعضای داعش هیچوقت نمیتوانند از پناهندگی استفاده کنند.

در اخر باید گفت که پناهندگی کاری بسیار ریسک پذیر و خطرناک و نادرست است و موسسه حقوقی ملک پور به عنوان برترین موسسه حقوقی پناهندگی را پیشنهاد نمیکند.شما عزیزان میتوانید با انتخاب راههای دیگر به کشور مورد علاقه تان مهاجرت کنید و از مزایای آن با کمترین فشار و استرس لذت ببرید. و جهت اخذ مشاوره در باب راههای قانونی مهاجرت با دفتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید .

 

پاسخ به سوالات متداول در زمینه پناهندگی در ترکیه

آیا می توان در ترکیه پناهنده شد و از این طریق درخواست اقامت کانادا را داد؟ پناهندگان در ترکیه چگونه می توانند اقامت کانادا را بگیرند؟

audio وضعیت پناهندگان در کشورترکیه و شرح پناهندگی
Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

81 پاسخ
 1. nahal گفته:

  سلام من 14 سالمه و میخام برای ادامه تحصیل به ترکیه برم الانم دارم زبانش رو یاد میگیرم باید چه کاری انجام بدم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در ترکیه در ابتدا نیازمند قبولی در کنکور سراسری دانشگاه های ترکیه یا YOS می باشد. پس از قبلی در آزمون با ارائه مدرک زبان آیلتس 6 به بالا یا معادل ترکی آن به همراه سایر مدارک مورد نیاز می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان ترکی بین 300 تا 800 دلار و به زبان انگلیسی بین 500 تا 1800 دلار است. دانشگاه های خصوصی ترکیه نیز بین 5000 تا 20000 دلار آمریکا شهریه دارند.

   پاسخ
 2. لیلا گفته:

  با سلام
  من 20 سالمه و ایلتس 6 دارم . رشتم زبان و ادبیات انگلسی هستش. میخوام برای زندگی و ادامه تحصیل به ترکیه برم. شراط اقامتی رو نمیدونم ولی در جریانم که پول زیادب میخوتد. ایا میشه با پناهندگی کاری کرد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد چرا که پناهندگی را بیراهه و آسیب پذیر می داند. شما با پناهندگی تنها پل های پشت سر خود را خراب نموده و با آینده خود و خانواده تان بازی می کنید. همچنین با برخورد مناسبی از سوی شهروندان آن کشور مواجه نخواهید بود و امکان بازگشت به وطنتان را نیز نخواهید داشت. راه های مناسبتر و قانونی برای مهاجرت وجود دارد.

   پاسخ
 3. مهران گفته:

  سلام و عرض ادب ببخشید یه سوال داشتم دانشگاه های ترکیه چطور هستن آیا برای تحصیل مناسبند

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در ترکیه در ابتدا نیازمند قبولی در کنکور سراسری دانشگاه های ترکیه یا YOS می باشد. پس از قبلی در آزمون با ارائه مدرک زبان آیلتس 6 به بالا یا معادل ترکی آن به همراه سایر مدارک مورد نیاز می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان ترکی بین 300 تا 800 دلار و به زبان انگلیسی بین 500 تا 1800 دلار است. دانشگاه های خصوصی ترکیه نیز بین 5000 تا 20000 دلار آمریکا شهریه دارند.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوست عزیز رفتن به ترکیه تنها با داشتن پاسپورت و پرداخت مبلغ ناچیزی برای خروج از کشور امکان پذیر است و نیاز به خروج غیر قانونی ندارد!
   موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد چرا که پناهندگی را بیراهه و آسیب پذیر می داند. شما با پناهندگی تنها پل های پشت سر خود را خراب نموده و با آینده خود و خانواده تان بازی می کنید. همچنین با برخورد مناسبی از سوی شهروندان آن کشور مواجه نخواهید بود و امکان بازگشت به وطنتان را نیز نخواهید داشت. راه های مناسبتر و قانونی برای مهاجرت وجود دارد. پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر را تهیه کنید تا در مورد مهاجرت اطلاعات جامع بدست آورید.
   https://malekpour.ir/product/ویدئو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر

   پاسخ
 4. عربان گفته:

  سلام من پسر ۱۵ سالم میخوام برا ادامه تحصیلم برم به ترکیه باید چکار کنم پدر و مادرمم هم موافقن

  Rating: 5
  پاسخ
 5. پریا گفته:

  سلام ببخشید من میخام برا کار و اقامت دائم مهاجرت کنم… ولی هیچ اطلاعات کافی ندارم ممنون میشم راهنماییم کنین

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی می توانید در کانال تلگرام موسسه عضو شوید و از اطلاعات رایگان موجود در کانال استفاده کنید همچنین می توانید در سایت موسسه از مقالات مرتبط با کشور مورد علاقه خود استفاده کنید
   mielaw@

   پاسخ
 6. ارشیا گفته:

  سلام یه سوال داشتم آیا ترکیه کشور مناسبی برای تحصیل در رشته پزشکی هست ؟ دانشگاه های ترکیه اعتبار جهانی دارند و مورد تایید ایران هستند اگه میشه شرایط و مزایای تحصیل در ترکیه رو بع من بگید

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   6 دانشگاه ترکیه مورد تایید ایران می باشد اما می توانید وارد سایت دانش آموختگان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی شوید و از لیست به روز شده دانشگاه های مورد تایید ترکیه در ایران اگاهی یابید تنها حسن تحصیل در ترکیه هزینه های ارزان تحصیل در این کشور می باشد

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور کار در ترکیه می بایست از کارفرمایی در ترکیه پیشنهاد کاری داشته باشید. به دلیل ورود بدون ویزا به کشور ترکیه برای ایرانیان، جستجوی کار در این کشور کار دشواری نخواهد بود. هرچند ترجیحاً نیاز به دانستن زبان ترکی خواهید داشت. در کل به عنوان آسان ترین راه، به منظور کار در ترکیه می توانید از موسسات کاریابی بین المللی کمک بگیرید که تعدادشان در ایران بسیار زیاد است. مقاله زیر را مطالعه نمایید.
   https://malekpour.ir/موسسات-معتبر-کاریابی-در-ترکیه/

   پاسخ
 7. حمید گفته:

  سلام من ترنس هستم و بخاطر آزار و اذیت تو خانواده و اجتماع مجبور به مهاجرت هستم لبته از طریق پناهندگی میشه راهنماییم کنید

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی موسسه ما اقدامی در خصوص پناهندگی اعم از مشاوره یا اقدام ندارد

   پاسخ
 8. ناشناس گفته:

  سلام من میخام با دوست پسرم از کشور خارج بشم .من همسر فرزند دارم چطور میتونم به کشور یونان برم.ممنونم راهنمای کنید.پاست پورتم نداریم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای خروج از کشور به صورت قانونی نیاز به پاسپورت خواهید داشت. همچنین تا زمانی که از ازدواج قبلی خود خارج نشده اید نمی توانید به همراه فرد دیگری بصورت قانونی از کشور خارج شوید. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد چرا که پناهندگی را بیراهه و آسیب پذیر می داند. شما با پناهندگی تنها پل های پشت سر خود را خراب نموده و با آِنده خود و خانواده تان بازی می کنید. همچنین با برخورد مناسبی از سوی شهروندان آن کشور مواجه نخواهید بود و امکان بازگشت به وطنتان را نیز نخواهید داشت. راه های مناسبتر و قانونی برای مهاجرت وجود دارد. پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر را تهیه کنید تا در مورد مهاجرت اطلاعات جامع بدست آورید.
   https://malekpour.ir/product/ویدئو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر

   پاسخ
 9. مراغا گفته:

  سلام ببخشید من ترک مراغه اذربیجان شرقی هستم من بدون پاسپورت میتونم به ترکیه سفر کنم یانه ممنونم میشم اگه جواب روبده

  Rating: 5
  پاسخ
 10. محمد مهدی گفته:

  سلام ببخشید من به دلیل مسایلی دچار فشار بد و امنیت بشدت کم و در ایران مورد ازا ر واذیت قرار میگیرم و کسی حمایت نمیکند میخواستم در خواست پناهندگی امریکارو بگیرم ممنون میشم راهنماییم کنین و 16 سالمه دانش اموز هستم

  Rating: 5
  پاسخ
 11. Vahid1991 گفته:

  سلام من ۲۸سالمه پاسپورت هم دارم دنبال کارهستم درترکیه چجوری میتونم اقامت دائمی بگیرم؟؟؟شغل خودم هم کاشی کاری هست.

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور کار در ترکیه می بایست از کارفرمایی در ترکیه پیشنهاد کاری داشته باشی. به دلیل ورود بدون ویزا به کشور ترکیه برای ایرانیان، جستجوی کار در این کشور کار دشواری نخواهد بود. هرچند ترجیحاً نیاز به دانستن زبان ترکی خواهید داشت. در کل به عنوان آسان ترین راه، به منظور کار در ترکیه می توانید از موسسات کاریابی بین المللی کمک بگیرید که تعدادشان در ایران بسیار زیاد است. پیشنهاد می شود پس از مطالعه مقاله موسسات کاریابی در ترکیه در صورت داشتن سوالات دیگر و ارزیابی شرایطتان با شماره 021۴۹۱۹۶۰۰۰ جهت مشاوره رایگان و تخصصی تماس حاصل نمایید.
   https://malekpour.ir/موسسات-معتبر-کاریابی-در-ترکیه/
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 12. معین گفته:

  سلام بر شما واقعا مطالب زیبایی روارائه دادید تشکر من ۱۷ سالمه پاسپورت هم دارم سالی دیگر که ۱۸ سالم می شود باید خروج از کشور سربازی بکنم ؟ الان که ۱۷ سالمه میتونم به میل خودم از کشور خارج بشم یا باید پدرم اجازا خروج رو صادر کنه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram گفته:

   با سلام. مواردی که فرمودید مربوط به حقوق داخلی است و موضوع مهاجرتی به شمار نمی رود. این موارد را می توانید از طریق وکلای داخلی جویا شوید.

   پاسخ
 13. مهدی گفته:

  سلام ببخشید من الان 17 سالمه دیپلممم رو هنوز نگرفتم میتونم به ترکیه برم برای تحصیل یا با چه نمره ای باید برای ادامه تحصیل به اونجا بروم؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. پاسخ به این موارد نیازمند داشتن اطلاعات جامع از شما می باشد. اطلاعاتی که ارائه داده اید جهت ارائه مشاوره به شما کافی نیست. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 14. یزدان گفته:

  سلام عرض ادب وخسته نباشید من 34سالمه دارم برای کار در ترکیه باید چیکار کنم واز چه طریقی باید اقدام کنم ایا ترکیه نیرو کار ایرانی لازم داره وهزینه برای کار در ترکیه چقدره است باتشکر ممنون مرسی

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. با توجه به عدم نیاز به ویزا برای ورود و وجود موسسات کاریابی بین المللی فراوان در ایران، یافتن کار در ترکیه امر دشواری به شمار نمی رود. به منظور دریافت پاسخ سایر سوالاتتان نیز می توانید از این موسسات پرس و جو نمایید.

   پاسخ
 15. m.n گفته:

  سلام.من و همسرم هر دو فروشنده ماهر هستیم.در یكی از بزرگترین فروشگاهای ایران چند سالیه مشغولیم.میخوایم به تركیه مهاجرت كنیم.میشه از طریق اجاره ملك در تركیه اقامت بگیریم.در ضمن ما یك اشنای ترك اهل استانبول داریم.میتونیم زیر نظر اون یا اشنای اون قانونی كار كنیم كه شاید بتونیم اقامت كاری بگیریم.میشه بطور كامل جواب بدین.ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اطلاعات شما برای ارائه راهنمایی دقیق در این مورد کامل به ما ارائه نشده است. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 16. ahmadsuzaiii3 گفته:

  من پسر 15سالم من افغانی هستم ودر ایران در حال تحصیلم میخاستم بدونم میتونم به ترکیه برم برای تحصیل من 15ساله که توی ایرانم ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. اگر تمایل به تحصیل در مدارس ترکیه دارید باید رزومه خود را به مدارس مورد نظر ارسال کنید و برای اخذ پذیرش درخواست دهید.

   پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای پاسخ دهی دقیق به پرسش شما باید اطلاعات کاملی در مورد رزومه تحصیلی شما در اختیار داشت. اما با توجه به شرایط سنی شما می توان گفت که گزینه تحصیل می تواند برای شما امکان پذیر باشد.

   پاسخ
    • shahram shahidi گفته:

     سلام و عرض ادب. این موضوع بستگی به میزان سرمایه، شرایط سنی و سایر شرایط شما دارد. به منظور اخذ اطلاعات تکمیلی در این زمینه و دریافت شرایط آن با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید و یا محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت ما را تهیه نموده و مسیر مهاجرت خود را انتخاب کنید.
     https://malekpour.ir/product/ویدئو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر

     شماره تماس ما: 02149196000

     شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

     https://malekpour.ir/contact-us/

     پاسخ
 17. Farhad گفته:

  سلام، ببخشید اگر کارت پناهندگی ترکیه را گرفتی میتوانی در ترکیه حساب بانکی باز کنی؟؟

  Rating: 4
  پاسخ
 18. مرضیه گفته:

  سلام میخواستم بدونم کم هزینه ترین راه مهاجرت به ترکیه چیه و ایا بعدش میشه در ترکیه شرایط قابل هضمی رو داشت ؟

  پاسخ
 19. Mahsa گفته:

  سلام میخواستم محدودیت سنی برای تحصیل کارشناسی دندان پزشکی یا پزشکی ترکیه رو بپرسم ازتون؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   کشور ترکیه برای تحصیل پزشکی نسبت به سن فرد ایرادی نمی گیرد. تنها نیاز است که فرد بتواند قبولی امتحان ورودی Yos یا SAT را داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه 021 49196000 تماس حاصل نمایید

   پاسخ
 20. Nili گفته:

  باسلام
  من دختری۱۷ساله ام که به تازگی طلاق گرفتم و در خانواده پدریم مورد آزار و اذیت شدید هستم و با طلاق گرفتن منو طرد کردن و الان سرپرستی ندارم. آیا با رسیدن به سن قانونیم میتونم برای پناهنده شدن به ترکیه اقدام کنم؟آیا دلیل من برای پناهنده شدن موجه هست؟؟

  Rating: 4
  پاسخ
 21. ناشناس گفته:

  سلام
  خسته نباشین
  من۲۲سالمه میخواستم پناهندگی بگیرم برا ترکیه کارگر ساختمانم و فرصت شغلی خوبی ندارم سیم پیچی جوشکاری هم بلدم ایا اونجا فرصت شغلی خوبی هس ممنون میشم ب درخواستم پاسخ بدین با تشکر

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. به منظور کار در ترکیه می توانید از طریق موسسات کاریابی واقع در ایزان یا ترکیه اقدام نمائید.

   پاسخ
 22. علیرضا گفته:

  سلام خسته نباشید،ویزای توریستی برای هلند هزینش چند میشه که برام زحمتش رو بکشید اقدام کنید؟

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام
   حداقل 34 دلار به ازای هر رزو اقامت در هلند باید تمکن مالی نشان دهید و هزینه ی اخذ ویزا در سفارت 60 یورو میباشد.جهت اخذ اطلاعات بیشتر با شماره 02149196000 تماس بگیرید

   پاسخ
 23. ساحره رحيمي گفته:

  سلام و خسته نباشيد
  من و همسرم مي خوايم به تركيه بريم همسرم تكنسين دستگاه هاي فست وفود و اشپز خونه ي و داره و در كار فني موفق، خواستم ببينم وضعيت كار درتركيه خوب هست مي تونيم بريم يانه؟

  پاسخ
 24. mahdi گفته:

  با سلام خدمت شما میخاستم ببینم کدام کشور برای شغل های فنی شرایط مهاجرت بهتری داره
  من هم لوله کش آب و فاضلابم(ودرضمن کار مهارت یا مدرک فنی بدون داشتن مدرک تحصیلی لازمه)
  وانگشتر ساز هم هستم ممنون میشم جوابمو بدین

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید .برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 25. میلاد گفته:

  سلام آقای ملک پور عزیز می خواستم بدونم از چه راه قانونی می تونم به کانادا سفر کنم یک بار از مالزی دیپورت شدم وکلی هم به من فشار آمد و بیماری فراتر از ام اس هم دارم قبلا هم زنگ زدم ولی به نتیجه درستی نرسیدم
  به نظر شما از چه راهی می تونم اقدام کنم ؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام دوست گرامي احتراما بیشتر سوالات شما عزیزان توسط آقاي ملك پور در كانال تلگرام موسسه پاسخ داده شده است و اكنون بصورت فايل صوتي و تصويري قابل مشاهده ميباشد.

   همچنین در صورت تمایل به اخذ مشاوره بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 26. saharatashkar گفته:

  باسلام،،من همراه خواهرم و فرزندش تنها زندگی میکنم من مجرد هستم و خواهرم شوهرش فوت کرده و هیچکس رو نداریم،، شرایط خوبی در ایران نداریم از لحاظ اقتصادی اصلا فرصت شغلی مناسب برای درآمد خوب نیست خواهرم در رشته نقاشی و آشپزی بسیارماهره میشه راهنمایی کنید که از چه طریقی میتونیم به ترکیه مهاجرت کنیم آیا اونجا فرصت شغلی برای ماهست؟

  پاسخ
 27. فهیمه محمدی گفته:

  سلام خسته نباشید من یه دختر ۲۹ساله که اینجا ناخن کار هستم و اگه بخوام برای مهاجرت به ترکیه اقدام کنم باید چیکار کنم و چقد سرمایه احتیاجه وکلا اونجا میتونم کار در این مورد پیدا کنم ممنونم

  پاسخ
 28. ناهید معارفوند گفته:

  سلام
  من یک دختر 15 ساله دارم که سرپرستیش با من است میخواستم بدونم که شرایط مدارس شبانه روزی کانادا به چه شکلیه و میتونم به این طریق برای هردومون اقامت بگیرم؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار بله شما و فرزندتان می توانید اقدام فرمایید. البته باید از شرایط و جزئیات شما و فرزندتان آگاه باشیم تا جوابی قطعی تر برای میزان شانس شما در این مورد یافت. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 29. Ehsan Amini گفته:

  سلام من احسان ۲۱ ساله واز شیراز مزاحمتان می شوم
  من مدرکم دیپلم هست ولی به دلیل سربازی نرفتن پاسپورت ندارم
  شغلم هم آشپزی هست
  و می خواستم غیر قانونی به ترکیه برم
  خواستم بدون از چه راهی می تونم پناهندگان بگیرم و در آن جا مشغول به کار شم

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و احترام. بزرگوار در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود و برای پاسخ گویی به این سوالات نیاز به اطلاعات جامع تری است. اگر قصد دارید از طرق قانونی به ترکیه مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 30. محمد برومند گفته:

  سلام خسته نباشید
  بنده از ناحیه دست و پای راستم معلول میباش ایا میتوانم از طریق سازمان ملل در ترکیه برای پناهندگی اجتماعی اقدام کنم
  26 سالمه لیسانس حقوق دارم

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و احترام در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود . اما اگر میخواهید از طرق قانونی مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 31. Morteza گفته:

  درود بر شما آقای ملک پور من تقريبا 3سال پیش اتریش بودم بمدت چند ماهی اونجا بودم چون امیدی به دادن جواب از اونا نداشتم خودم رو دیپورت کردم حالا میخوام با خانواده ام برم ترکیه ایا از ترکیه میتونم برم اروپا یا .. و اگه نمیتونم میشه بدون اینکه پناهده بشم یعنی یوئن اونجا بمونم زندگی کنم باتوجه به اینکه غیر قانونی رفتم اتريش و خبر دارم دشواریها رو و حالا میخوام بدونم اگه همینطور که شما گوشتزد کردین که غیر قانونی و یوئن اقدام نکنیم برای کسانی مثل ما که پول ندارن و راهی برای گرفتن ویزا و.. ندارن چه باید بکنیم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 32. ناشناس گفته:

  سلام من 26 سال سن دارم یه ازدواج اجباری داشتم ده سال پیش ک الان بدون اطلاع خانواده دارم جدا میشم و ممکنه خانواده ها و همسرم وقتی ک متوجه طلاق من بشن خیلی شرایط بدی پیش روم باشه من میخوام پناهنده بشم و خیالم از آینده و حرف و حتی کتک خوردن فرار کنم حرفه خاصی هم ندارم دیپلم گرافیک دارم

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و احترام در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود . اما اگر میخواهید از طرق قانونی مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 33. حمید گفته:

  با سلام و عرض ادب مکانیک خودرو سبک هستم 29سال سابقه در نمایندگیها و تعمیرگاه شخصی خودم رو دارم همسرم خیاط و یک بچه داریم 48سال سن دارم 23سال سابقه بیمه دارم حدود 200میلیون سرمایه نقدی چگونه میتونم به کشور کانادا مهاجرت کنم از راهنمایی شما قبلا کمال تشکر را دارم .

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب
   بهترین راه برای مهاجرت با توجه به شرایط خانواده تان تحصیل فرزندتان در مدارس شبانه روزی کانادا می باشد. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ی 49196000-021 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 34. marzieh zamani گفته:

  سلام بنده آموزگار ابتدایی هستم و لیسانس آموزش ابتدایی دارم و مجرد هستم و۳۵ سال سن دارم و مدرک کمک پرستاری بین المللی دارم و چگونه میتوانم وارد ترکیه شوم و اقامت آنجا را کسب کنم .مچکرم.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 35. سحر ق گفته:

  سلام
  من و همسرم قصد مهاجرت به تركيه را داريم
  از چه طريق اقدام كنيم؟ من فوق ليسانس شيمي و همسرم ليسانس شيمي داريم، من سابقه كار و بيمه ندارم، همسرم چند سال داره، در حال يادگيري زبان تركيه هستيم ، من مدرك كيك پزي و همسرم ارايشگري داره،و حدود ١٥٠ ميليون سرمايه داريم
  از طريق خريد ملك ميتونيم اقدام كنيم؟ ايا كار برامون پيدا ميشه؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 36. علی نوری گفته:

  سلام من اهل تبریز مجسمه ساز نگین تراش و داری تقدیر نامه بین الملی و استانی هستم که کار کشف و تراش سنگ های قیمتی هستم قریب به 100مجسمه و 4000نگین در خانه دارم ولی در این کشور نمی تونم به خواسته خود برسم ا یا کشور ترکیه میتونم پناهندگی بگیرم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ