هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور

آیا می دانید هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور به چه میزان است؟ آیا تا به حال به هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور فکر کرده اید؟ هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور شامل چه مورادی است؟ مهم ترین بخش هزینه های زندگی در سنگاپور کدام است؟ آیا در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور فکر کرده اید؟ آیا در خصوص میزان هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور سوالی دارید؟ در این مقاله، مشاورین و وکلای موسسه حقوقی ملکپور، به سوالات فوق پاسخ داده و اهم هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور را برای شما تشریح می کنند.
سنگاپور کشوری با نظام سیاسی جمهوری و در قسمت جنوب شرقی آسیا واقع شده است. کشور سنگاپور تا سال ۱۹۶۳ مستمعره بریتانیا بود. کشور سنگاپور به صورت مجمع الجزایر کوچکی است که امروزه به لحاظ اقتصادی یکی از پر رونق ترین کشورهای جهان شناخته می شود. نظام آموزشی سنگاپور، بسیار پیشرفته است و برخی از دانشگاه های این کشور جز ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند. زیان رسمی سنگاپور، انگلیسی، تامیل، چینی و مالایی است. تنوع فرهنگی در کشور سنگاپور بسیار بالاست به طوری که گفته می شود، مردم این کشور به بیش از ۲۰ زبان تکلم می کنند. این کشور هم چنان، چند مذهبی است و پیروان مذاهب اسلام، مسیحیت، بودایی، تائو و …. در آن زندگی می کنند. آب و هوای سنگاپور، گرم و مرطوب در سراسر سال و با دمایی بین ۲۳ تا ۳۳ درجه به همراه باران های فصلی به ویژه در پایان سال است.

هزینه های زندگی در سنگاپور

سنگاپور اقتصاد بسیار قوی و پویایی دارد و در عین حال، زندگی در این کشور به لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه تلقی می شود. یعنی علیر غم وجود بسیاری از امکانات کشورهای پیشرفته جهان، هزینه های زندگی در کشور سنگاپور پایین تلقی می شود. واحد پول کشور سنگاپور، دلار سنگاپور است که با علامت اختصاری sgd نشان داده می شود. به طور متوسط هزینه های زندگی در سنگاپور برای یک خاتوداه، می تواند شامل موارد زیر باشد:
هزینه های خوراک در سنگاپور
غذا در سنگاپور در بسیار ارزان است، به هر حال مانند بسیاری از کشورهای دیگر جهان، هزینه غذا کاملا به خود شخص بستگی دارد. هزینه پخت و پز غذا در خانه برای یک ماه می تواند بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار باشد.
یک وعده ناهار معمولی: ۱۲ دلار
یک وعده فست فود: ۸ دلار
۵۰۰ گرم جوجه بدون استخوان: ۹۱/۵ دلار
۱ لیتر شیر پرچرب: ۰۳/۳ دلار
۱۲ تخم مرغ بزرگ: ۱۹/۴ دلار
۱ کیلوگرم گوجه: ۳۳/۳ دلار

هزینه های مسکن در سنگاپور

هزینه مسکن در سنگاپور بستگی به عوامل مختلفی مانند میزان اموال، سن، تعداد اعضای خانواده و تسهیلات خانه مانند استخر، ورزشگاه و … دارد. هزینه های مسکن برای یک خانواده در خانه ای سه خوابه در مرکز شهرهای مهم سنگاپور، ماهانه بین ۸۳۰۰ تا ۱۳۰۰۰ دلار است.
اجاره ماهیانه برای یک واحد ۸۵ متر مربعی مبله در منطقه گران قیمت: ۳٫۷۵۱ دلار
اجاره ماهیانه برای یک واحد ۸۵ مترمربعی در مناطق متوسط: ۲۶۵۹ دلار
هزینه های آب و برق و گاز و موارد مشابه، برای ۲ نفر در یک آپارتمان ۸۵ متری: ۱۶۶ دلار
اجاره بهای ماهانه برای واحد ۴۵ متری مبله در مناطق گران قیمت: ۲۹۵۵ دلار
اجاره بهای ماهانه برای واحد ۴۵ متری مبله در مناطق متوسط: ۱۸۸۵ دلار
اینترنت ۸ mbps برای یک ماه: ۶۹۹ دلار
خشکشویی: تقریبا ۱۱ دلار

هزینه های پوشاک در سنگاپور

یک جفت جین: ۱۲۵ دلار
یک لباس زمستانی در های استریت استور مانند زارا: ۶۳ دلار
یک جفت کفش ورزشی: ۱۴۱ دلار
یک جفت کفش رسمی مردانه چرمی: ۱۶۶دلار
هزینه های حمل و نقل در سنگاپور
خودرو فولکس واگن گلف ۱٫۴ TSI 150 CV، نو: ۱۲۱۰۶۰ دلار
۱ لیتر (۴/۱) گاز: ۱٫۹۹ دلار
هزینه سفر با تاکسی در یک روز کاری، با ترافیک معمولی برای ۸ کیلومتر: ۱۴ دلار

هزینه مراقبت های شخصی در سنگاپور

هرینه های درمان سرماخوردگی برای ۶ روز: ۸ دلار
۱ جعبه آنتی بیوتیک: ۲۸ دلار
ویزیت کوتاه مدت دکتر به طور خصوصی: ۵۳ دلار
هزینه ی تفریحات در سنگاپور
یک وعده شام دو نفره: ۵۵ دلار
دو بلیط سینما: ۲۴ دلار
دو بلیط تئاتر: ۲۴۰ دلار (بهترین موقعیت صندلی)
شام برای دو نفر در رستوران ایتالیایی، به همراه پیش غذا، وعده ی اصلی و دسر: ۱۴۴ دلار
نوشیدنی در کلوب های مرکز شهر:۲۱ دلار
۱ دقیقه ترافیک موبایل ۰٫۲۰ دلار
۱ پاکت سیگار: ۱۳ دلار

مالیات در سنگاپور

به طور معمول، هر شخص واجد شرایط پرداخت مالیات باید ۱۵ تا ۲۰ درصد درآمد خود را به مالیات اختصاص دهد. هزینه های نگهداری از فرزندان در سنگاپور، بین ۵۵۲ تا ۷۷۲ دلار در ماه است، که می  تواند در هزینه های خانواده مد نظر قرار گیرد.
هزینه های زندگی در سنگاپور، بر اساس متوسط زندگی و شرایط معمولی بیان شده است اما این هزینه ها به طور کلی به سبک زندگی شخص، بستگی بسیار زیادی دارد. اطلاعات بالا در خصوص هزینه های زندگی در سنگاپور، از بررسی ۱۰۱۳ نفر در ۲۵ دسامبر ۲۰۱۶ به دست آمده است.

 

هزینه های تحصیل در سنگاپور

هزینه های تحصیل در سنگاپور، شامل هزینه هایی مانند اجاره بها، خوراک (شامل صبحانه و شام)، هزینه های پزشکی و بیمه تصادفات، هزینه های دانشگاه شامل شهریه و هزینه های امتحان است. شهریه دانشگاه ها در سنگاپور بسیار متغیر و وابسته به نوع دانشگاه و حتی رشته انتخابی است. در حقیقت هزینه تحصیل در سنگاپور مانند زندگی در این کشور به خود شخص و شرایطی که در آن زندگی می کند، وابسته است. شهریه دانشگاه ها می تواند از ۱۵۰۰۰ دلار آغاز شده و تا حدود ۵۰۰۰۰ دلار هم باشد. فارغ از شهریه دانشگاه های سنگاپور، یک دانشجو برای سایر امور زندگی خود و در سبک زندگی دانشجویی، معمولا در هر ماه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار خواهد بود. هر دانشجو، ماهیانه فارغ از شهریه، حدود ۱۳ تا ۶۰ دلار هزینه های متفرقه تحصیلی دارد، ۲۰ تا ۱۰۰ دلار باید به حمل و نقل اختصاص دهد، وعده ی ناهار در دانشگاه سرو می شود اما صبحانه و شام با خود دانشجو ست که می تواند بین ۹۰ تا ۱۵۰ دلار متغیر باشد. هر دانشجو به طور متوسط باید بین ۳۰ تا ۷۰ دلار در ماه  برای لوازم التحریر و کتاب هزینه نماید.
هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور به نسبت امکانات موجود در این کشور بسیار پایین است. در حقیقت، هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور شامل مواردی مانند شهریه دانشگاه، هزینه های جانبی تحصیلات، هزینه مسکن، رفت و آمد، درمان و سایر موراد مشابه است. به طور کلی برای شخصی که سبک زندگی دانشجویی را انتخاب می نماید به نسبت کسی که  سبک دیگری را انتخاب نموده، هزینه های مختلفی را برای تحصیل و زندگی در سنگاپور تجربه خواهند کرد. وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملکپور، آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور هستند.

نگارنده: عطیه شمس الهی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.