هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند

هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند

هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند در هنگام تحصیل در ایسلند و شرایط اخذ اقامت ایسلند چگونه است ؟ شرایط گرفتن وکیل مهاجرت را می دانید ؟ یکی از مهم ترین مسائلی که برای مهاجرت به ایسلند 2018 و اقامت ایسلند مطرح می شود هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند است. افرادی که مایل به مهاجرت تحصیلی به ایسلند هستند هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند را به دقت بررسی می کنند و برای گذران زندگی در ایسلند هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند را پیش از سفر پیش بینی می نمایند.

همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور بزگترین موسسه ی حقوقی در خاورمیانه تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

هزینه زندگی در ایسلند و شهر ریکیاویک

اگر قصد تحصیل در ایسلند دارید، باید بودجه خود را برای هزینه های زندگی و تحصیل در ایسلند در نظر بگیرید. حداقل بودجه لازم برای زندگی یک نفر در شهر ریکیاویک ۱۸۰۵۵۰ کرونا در هر ماه است. با این حال، این پول لزوماً تمام هزینه های زندگی را شامل نمی شود که تا حد زیادی بسته به عادات زندگی و هزینه های شخصی متغیر است.
در زیر هزینه های زندگی در ایسلند با توجه به حدود بالا و پایین آن و همچنین برخی از هزینه های دیگر که ممکن است بخواهید در بودجه خود اضافه کنید، برآورد شده است.

برآورد هزینه های زندگی در ایسلند در هر ماه

این برآوردها بر اساس هزینه زندگی یک فرد است و ممکن است برای زوج ها و خانواده ها متفاوت باشد.

حدود پایین (کرونای ایسلند) حدود بالا (کرونای ایسلند)
اجاره خانه
منزل شخصی، یک خوابه ۷۰۰۰۰-
خوراک ۴۴۰۰۰- ۸۸۰۰۰-
امکانات رفاهی (گرمایشی، برق و غیره) احتمالاً جزء اجاره است. ۱۵۰۰۰-
اینترنت و تلفن همراه ۳۰۰۰- ۱۰۰۰۰-
حمل و نقل عمومی ۶۳۰۰- ۱۰۹۰۰-
مجموع ۱۱۹۳۰۰- ۳۲۳۹۰۰-

هزینه های پرداختی اولیه

این برآوردها بر اساس هزینه یک فرد است و ممکن است برای زوج ها و خانواده متفاوت باشد.

برآورد هزینه ها (کرونای ایسلند)
اجازه اقامت، مدارک و هزینه های ویزا ۱۲۰۰۰- تا ۳۵۰۰۰-
اجاره بها ۱ تا ۲ ماه پیش پرداخت اجاره
رفت و آمد از فرودگاه مبدأ به ریکیاویک ۱۹۵۰-
یک شب اقامت در خوابگاه یا مهمانخانه ۴۰۰۰- تا ۱۲۰۰۰-
اثاثیه منزل (ظروف، فنجان، ظروف، وسایل آشپزخانه، حوله، و غیره) ۴۰۰۰- تا ۵۰۰۰۰-
کتاب درسی (هر ترم) ۳۵۰۰۰- تا ۶۰۰۰۰-
مجموع ۵۶۹۵۰- تا ۱۵۸۹۵۰-

سایر هزینه های زندگی در ایسلند

برآورد هزینه ها (کرونای ایسلند)
یک فنجان قهوه ۳۵۰- تا ۶۰۰-
یک لیوان آبجو (نیم لیتری) ۸۰۰- تا ۱۲۰۰-
شام، رستوران ۴۰۰۰- تا ۱۰۰۰۰-
بلیط سینما ۱۲۰۰- تا ۱۴۰۰-
عضویت باشگاه (هر ماه) ۸۹۰- تا ۱۲۹۰۰-
تاکسی (درون ریکیاویک) ۱۵۰۰- تا ۵۰۰۰-
استخر شنا (یک جلسه) ۹۰۰

آموزش عالی در ایسلند

برای دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به ایسلند را دارند، اولین مرحله تصمیم گیری در مورد محل تحصیل است و سپس هزینه های تحصیل در ایسلند .
با توجه به کم جمعیت بودن این کشور، تعداد مراکز آموزش عالی محدود است. بزرگترین دانشگاه در حال حاضر دانشگاه ایسلند است. گزینه دوم دانشگاه ریکیاویک است. هر دو دانشگاه در پایتخت قرار دارند و رشته های تحصیلی بسیاری از جمله هنر و علوم انسانی، تجارت و اقتصاد، علوم تجربی، مطالعات بهداشتی ارائه می دهند. یکی دیگر از گزینه دانشگاه آکوریری   است. این دانشگاه در شهر آکوریری در شمال ایسلند واقع شده است. دانشگاه های دیگر شامل دانشگاه کشاورزی ایسلند و دانشگاه بیفروست  می شود.
مهاجرت تحصیلی به ایسلند چیزی جدیدی برای دانشجویان خارجی نیست. در واقع، حدود پنج درصد از تمام دانشجویان اینجا از مکان های بین المللی در سراسر جهان آمده اند. بیشتر دانشگاه ها از دانشجویان بین المللی استقبال می کنند، به ویژه به دلیل این که به توسعه دانش و گسترش ظرفیت کلاس درس کمک می کند. با توجه به افزایش تعداد دانشجویان بین المللی، بسیاری از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شود. در مقایسه با دیگر کشورها، نظام آموزشی ایسلند با توجه به برنامه ارزیابی دانشجویان بین المللی در رتبه شانزدهم است .

هزینه های تحصیل در ایسلند

تحصیل در رشته های وایکینگ ها و اسکاندیناوی قرون وسطی رایگان است. این مسئله در مورد دانشجویان تمام ملیت ها اعمال می شود.

هزینه ثبت نام و تحصیل در ایسلند

هزینه ثبت نام سالانه دانشگاه ایسلند ۷۵۰۰۰ کرونا (حدود ۶۲۵ یورو یا ۷۰۰ دلار بسته به نرخ ارز) است.
دانشجویان در رشته های وایکینگ ها و اسکاندیناوی قرون وسطی در ترم سوم تحصیلات خود در دانشگاه آرهوس  یا دانشگاه کپنهاگ تنها به دانشگاه ایسلند هزینه ثبت نام پرداخت می کنند.
دانشجویان در رشته های وایکینگ ها و اسکاندیناوی قرون وسطی در سال دوم تحصیلات خود برای یک ترم (ترم ۳) و یا هر دو ترم (هر دو ۳ و ۴ ترم) در دانشگاه اسلو هزینه ثبت نام پرداخت می کنند؛ این دانشجویان از پرداخت هزینه ثبت نام در دانشگاه ایسلند معاف می شوند.

هزینه درخواست

شهروندان کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) / انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) (غیر از جزایر فارو و گرینلند) ملزم به پرداخت ۵۰ یورو (۸۰۰۰ کرونا) هزینه برای رسیدگی و بررسی درخواست خود می باشند. این هزینه به عنوان بخشی از فرایند درخواست آنلاین اخذ می شود و فقط با استفاده از کارت اعتباری، ویزا یا مسترکارت قابل پرداخت است. هزینه رسیدگی و بررسی درخواست قابل استرداد نیست.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به ایسلند و شرایط اخذ اقامت تحصیلی ایسلند و یا هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند و شرایط تحصیل در ایسلند با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به ایسلند و در نهایت راههای اخذ اقامت ایسلند مشاوره رایگان بگیرید .

Rating: 5
4 پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   رشته هایی هستند که در زمینه ادبیات اسکاندیناوی، زبانشناسی، تاریخ، دین، هنر و باستان شناسی در زمان وایکینگ ها و قرون وسطی تدریس و پژوهش انجام می شود.

   پاسخ
 1. حميد امين گفته:

  با سلام.من تو متن بالا خوندم در شته هاي قرون وسطي و وايكينگ تحصيل رايگانه ولي چند خط پايينتر گفتيد در ترم 4 يا 3 بايد پول پرداخت كنيم.مگه تو همون دانشگاه نميشه ادامه تحصيل داد و حتما دانشگاه بايد عوض بشه بيرم تو نروژ يا دانمارك؟ و ميخواستم راجع به اين رشته ها بيشتر راهنماييم كنيد. ممنون از جوابتون.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوست عزیز هزینه های تحصیل شما در این دانشگاه ها رایگان است ولی می بایست هر ترم هزینه ثبت نام را که مبلغ زیادی نمی باشد را به دانشگاه پرداخت نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.