هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

موضوع این مقاله در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا 2018 و همچنین هزینه های مواد غذایی در ایتالیا ، روند توضیح هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا شرایط اساسی و تاثیر گذار در هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا و همچنین نمونه جدولی برای  هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا است .

هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا در هنگام تحصیل در ایتالیا و شرایط اخذ اقامت ایتالیا چگونه است ؟ شرایط گرفتن وکیل مهاجرت را می دانید ؟ یکی از مهم ترین مسائلی که برای مهاجرت به ایتالیا 2018 و اقامت ایتالیا مطرح می شود هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا است. افرادی که مایل به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا هستند هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا را به دقت بررسی می کنند و برای گذران زندگی در ایتالیا هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا را پیش از سفر پیش بینی می نمایند.

آیا در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا سوالاتی‌دارید؟ آیا نمونه جدول هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا اطلاعاتی دارید ؟

هزینه دوره کارشناسی دانشجوئی دانشجویان در پیزا، تورین و یا برلین یک دانشجو به طور متوسط حداقل ۵۵۰ یورو تا حداکثر۷۵۰ یورو در ماه است.

اگر شما در یک آپارتمان اجاره ای زندگی می کنید علاوه بر این هزینه ی اجاره مجبور به پرداخت ۳۰ یورو در صورتحساب خود برای ابزار و شارژ هستید.

هزینه های مواد غذایی:

غذاهای ایتالیایی از خوشمزه ترین غذاهادر جهان است و بخش خوبی از آن گران نیست و لذت بردن از یک وعده غذای سنتی در یک رستوران ایتالیایی از لذت ها برای زندگی در ایتالیا است در ایتالیا برای پرداخت های غذاهای بسیار خوشمزه از طریق ؟؟؟؟؟ و درهر دوره وعده غذایی در رستوران های ایتالیایی یک غذای مناسب بین ۶تا۱۲ یورو است و غذاهای دریایی بین ۸تا ۱۶ یورو است. در جدول غذای ایتالیایی معمول برای نان و پوشش غذا بین ۱تا۵/۲ یورو هزینه می دهد.

در مترو در جایی بی ۵ تا ۲۵ یورو برای هر دانشجو است.

ایتالیا یک بخش محبوب برای تحصیل دانشجویان در عرصه بین المللی است و ارائه کیفیت عالی – آموزش عالی در رتبه بندی بسیار بالا و شهریه مقرون به صرفه تری از سایر کشورهای اروپای غربی دارد به این دلیل بسیاری از دانشجویان این کشورها برای تحصیل انتخاب می کند.

دانشگاه های دولتی که توسط دولت تامین می شوند و شامل بسیاری از دانشگاه های بزرگتر می باشد.

دانشگاه های ایتالیا ۸۹دانشگاه است که به دسته های زیر تقسیم می شود

 • دانشگاه های دولتی با این دانشگاه های دولتی که توسط دولت تامین می شود که شامل بسیاری از دانشگاه در ایتالیا به ویژه دانشگاه های بزرگ
 • دیگر دانشگاه های ایتالیا به جای دولت توسط بودجه شهری تامین می شود.
 • دانشگاه های خصوصی توسط غیر دولت تامین می شود.
 • دانشکده های برتر تحصیلات تکمیلی که برای کاشناسی ارشد می باشند خصوصی و شهریه غیر دولتی

هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

شهریه در دانشگاه های ایتالیا متفاوت است. به طوری که آن منابع بسیار کمتری از دیگر نقاط غرب اروپا و شمال آمریکا و این شهریه ها فریبنده اند برای بسیاری از دانشجویان خارجی و کسانی که مایل به تحصیل در ایتالیا برای دریافت آموزش با کیفیت بالاتر و هزینه مقرون به صرفه تر.

هزینه شهریه به عوامل متعددی بستگی دارد. از همه مهتر اینکه آیا این دانشگاه در درخواست یک دولت و یا یک موسسه خصوصی است. دانشگاه های دولتی شهریه بسیار پایین تری دارند. و شهریه برای دانشجوی خارجی به کشور مبدأ نیز بستگی دارد. آنها برای دانش آموزان در اتحادیه بسیار مقرون به صرفه ترند و هزینه های دانشگاهی به طور میانگین ۶۸۰تا۸۰۰ یورو است در هرسال و برای دوره ارشد از ۸۵۰تا ۱۰۰۰ یورو برای هزینه دانشگاه در یک سال چیزی که بعد از شهریه دانشگاه در ایتالیا مهم است محل اقامت شما است زیرا که دانشگاه های ایتالیا خوابگاه ندارند ولی با این حال آنها اغلب ارائه خدمات اقامت برای کمکبه دانشجویان برای پیدا کردن آپارتمان اجاره ای با اجاره مناسب یا اتاق مشترک در بازاراجاره یا خصوصی و این گونه معمولا در کاهش هزینه ها برای پیدا کردن محل اقامت با قیمت مناسب زندگی در ایتالیا  و تحصیل کمک می کند برخی از کمک هزینه های تحصیلی در ایتالیا بورس های تحصیلی است  وام های دانشجویی و کمک های مالی از دانشگاه به دانشجویان داده می شود. و برای کمک های دانشجویی دستیابی به این بورس و کمک هزینه و وام دانشجوئی با بررسی وب سایت های دانشگاهی می توانید انتخاب خود را انجام دهید.

و یکی دیگر از راه ها برای تامین مخارج تحصیلی دانشگاهی از طریق اشتغالاست و دانشجویان ایتالیایی اجازه کاردارند در صورتی که در دیگر کشورها دانشجویان وقت اضافی تحصیلی را مشغول مطالعه هستند و این همان یکی دیگر از فواید خوب یادگرفتن زبان ایتالیایی است.

ویزای ایتالیایی در ایتالیا که در این کشور به چندین عامل بستگی دارد و اولین آیتم به کشوری از آن برای تحصیل و نیاز شهروندی به ایتالیا می آید.  ۱) اگر شما از اتحادیه اروپا هستید،  شما به ویزای تحصیل در ایتالیا نیاز دارید.

و اگر شما از یک کشر غیراروپائی هستید شما احتمالا نیاز به ویزای دانشجویی برای تحصیل در ایتالیا هستید.و برای اطلاعات بیشتر با تماس با کنسولگری ایتالیایی در کشور خود و دانشگاه مورد نظر خود در امور چگونه به دست آوردن ویزای دانشجویی. هر کسی که عضو اتحادیه اروپا باشد باز هم نیاز به اجازه اقامت در کشور ایتالیا دارد و برای دریافت اقامت باید درخواست خود در اطراف ۳ماه قبل از ورود و با ویزای دانشجویی نیز وارد شود.

زبان

شما برای راحت تر زندگی کردن در ایتالیا علاوه بر برآورده کردن شهریه و هزنیه اقامت، باید زبان ایتالیایی را نیز به راحتی صحبت کند. این برای شما شرایط بهتری برای اخذ ویزا و همچنین مطالعات خودتان محیا می کند و برای بسیاری از caseهای تحصیلی به زبان انگلیسی شما نیازمند به تحصیل در زمینه زبان دارید چون در مقطع بالاتر به این زبان تدریس می شود. رشته های تحصیلی تخصصی تر در ایتالیا مثل ورود به vniversitari شهریه در ایتالیا بسیار بالاتر است و حداقل هزینه قانونی برای ثبت نام و حداکثر و هزینه کمک دانشجویی ۲۰ درصد از بودجه درست تجاوز می کند. میانگین شهریه برای آموزش و پرورش در ایتالیا بین ۸۵۰ یورو تا ۱۰۰۰ یورو در هر سال بسته به دوره دانشگاه است و هزینه دانشگاه خصوصی بسیار گران تر است.

هزینه زندگی در ایتالیا بسته به اینکه از محل، مناطق توریستی و شهرستان های عمده به ویژه در شمال ایتالیا گران تر از شهرهای کوچک است با توجه به هزینه مسکن و غذا و تلفن، مسافرت های محلی در ماه باید بودجه ای بین ۱۰۰۰تا۱۵۰۰ یورو در هرماه در نظر بگیرند.

با توجه به اینکه در ایتالیا خوابگاه وجود ندارد اجاره یک آپارتمان در شهرهای کوچک می تواند بین ۶۰۰تا۳۰۰ یورو در یک ماه و این مبلغ بسته به محل اقامت اندازه محل بستگی دارد و حداقل مدت اجاره یک سال و محل اقامتی مبله برای دانشجویان مدت بسیار دوره ای محدودی دارد.

www.numbeo.com/cost-of-living/country-result.jsp?country=italy

ه شهرستان شاخص هزینه زندگی صفحه اول اجاره هزینه زندگی به علاوه شاخص اجاره صفحه اول مواد غذایی صفحه اول رستوران قیمت شاخص محلی قدرت خرید
۱ ترویزو ۹۵٫۵۵ ۱۹٫۹۵ ۵۹٫۴۶ ۸۴٫۴۳ ۹۷٫۸۶ ۷۱٫۶۱
۲ آلساندریا ۹۵٫۴۱ ۱۰٫۸۲ ۵۵٫۰۳ ۹۱٫۵۰ ۸۲٫۲۰ ۹۴٫۱۲
۳ فلورانس ۹۳٫۴۶ ۲۶٫۳۲ ۶۱٫۴۰ ۸۶٫۶۹ ۸۰٫۷۱ ۵۶٫۰۱
۴ مودنا ۹۱٫۷۱ ۱۸٫۲۲ ۵۶٫۶۲ ۸۲٫۳۹ ۷۲٫۳۸ ۶۱٫۳۹
۵ تریست ۸۶٫۸۶ ۱۹٫۳۸ ۵۴٫۶۵ ۷۹٫۲۹ ۸۱٫۴۵ ۷۱٫۲۸
۶ پیزا ۸۱٫۲۸ ۲۲٫۱۴ ۵۳٫۰۵ ۷۳٫۰۱ ۸۴٫۴۰ ۴۷٫۹۳
۷ ورونا ۸۰٫۶۵ ۲۳٫۸۵ ۵۳٫۵۳ ۷۲٫۱۴ ۷۴٫۵۸ ۴۴٫۶۷
۸ پادووا ۸۰٫۳۴ ۲۱٫۰۲ ۵۲٫۰۲ ۶۹٫۶۸ ۷۴٫۶۳ ۶۷٫۸۱
۹ بولزانو-Bozen ۷۸٫۹۲ ۲۵٫۹۱ ۵۳٫۶۱ ۷۳٫۵۹ ۷۷٫۳۸ ۷۲٫۳۱
۱۰ میلان ۷۶٫۹۱ ۳۶٫۳۹ ۵۷٫۵۷ ۶۸٫۴۶ ۸۰٫۵۲ ۷۹٫۷۹
۱۱ کالیاری ۷۶٫۵۹ ۲۰٫۲۲ ۴۹٫۶۸ ۶۴٫۶۸ ۷۳٫۹۳ ۵۰٫۶۸
۱۲ جنوا ۷۶٫۵۴ ۱۹٫۹۹ ۴۹٫۵۴ ۶۹٫۶۳ ۷۴٫۲۲ ۶۸٫۵۲
۱۳ مونزا ۷۵٫۰۱ ۲۳٫۸۴ ۵۰٫۵۸ ۶۹٫۳۵ ۷۵٫۲۶ ۹۴٫۵۶
۱۴ برگامو ۷۴٫۹۴ ۱۹٫۲۷ ۴۸٫۳۶ ۶۰٫۲۷ ۸۴٫۴۶ ۷۵٫۹۵
۱۵ رم ۷۲٫۸۶ ۳۷٫۱۰ ۵۵٫۷۹ ۶۲٫۷۱ ۷۴٫۳۷ ۷۶٫۸۱
۱۶ چرند ۷۰٫۲۶ ۲۳٫۴۰ ۴۷٫۸۹ ۵۹٫۷۹ ۷۵٫۳۴ ۸۹٫۶۵
۱۷ پارما ۶۹٫۹۶ ۲۱٫۸۳ ۴۶٫۹۸ ۵۶٫۸۵ ۸۰٫۵۵ ۸۳٫۴۴
۱۸ تورین ۶۶٫۹۲ ۱۸٫۹۹ ۴۴٫۰۴ ۵۸٫۷۲ ۶۷٫۴۹ ۸۴٫۹۴
۱۹ پالرمو ۶۶٫۹۱ ۱۴٫۸۵ ۴۲٫۰۵ ۶۲٫۱۴ ۵۷٫۶۸ ۶۱٫۵۴
۲۰ ترنتو ۶۶٫۵۶ ۲۳٫۵۳ ۴۶٫۰۲ ۵۶٫۵۴ ۶۷٫۳۳ ۹۹٫۰۲
۲۱ ناپل ۶۵٫۳۴ ۲۰٫۱۸ ۴۳٫۷۸ ۶۱٫۴۰ ۵۸٫۳۳ ۴۸٫۷۳
۲۲ باری ۶۴٫۷۴ ۱۴٫۹۱ ۴۰٫۹۵ ۵۴٫۷۹ ۵۹٫۱۴ ۶۳٫۲۳
۲۳ برشا ۶۴٫۴۰ ۱۶٫۱۶ ۴۱٫۳۷ ۵۱٫۹۴ ۶۳٫۳۳ ۸۸٫۹۰
۲۴ کاتانیا ۶۱٫۳۴ ۱۴٫۸۳ ۳۹٫۱۴ ۴۷٫۹۸ ۵۷٫۷۱ ۴۵٫۸۸
۲۵ کونیو ۱۱۹٫۷۸ ۱۴٫۶۷ ۶۹٫۶۰ ۹۶٫۸۵ ۱۲۵٫۷۱ ۷۶٫۴۸
۲۶ فرارا ۱۱۸٫۴۱ ۱۷٫۶۶ ۷۰٫۳۱ ۱۰۳٫۳۶ ۱۰۸٫۰۱ ۷۴٫۴۷
۲۷ رجیو Nell’emilia ۱۱۷٫۵۲ ۱۶٫۸۳ ۶۹٫۴۵ ۱۰۴٫۳۲ ۱۲۲٫۰۹ ۷۶٫۷۴
۲۸ ونیز ۱۱۷٫۲۳ ۲۷٫۲۲ ۷۴٫۲۶ ۹۹٫۲۲ ۱۲۷٫۴۰ ۵۳٫۸۶
۲۹ پروجا ۱۱۶٫۴۶ ۱۶٫۵۱ ۶۸٫۷۴ ۱۰۰٫۸۵ ۱۰۷٫۳۹ ۶۷٫۰۵
۳۰ ویچنزا ۱۰۱٫۰۵ ۱۸٫۶۸ ۶۱٫۷۳ ۸۶٫۰۰ ۸۹٫۹۴ ۶۳٫۰۱

هزینه های زندگی در ایتالیا ۲۰۱۶   ۱۳۰۶۹ درصد بالاتر ازایالات متحده امریکا و این اطلاعات براساس تمام شهرستان ها اجاره به حساب گرفته شده اجاره در ایتالیا ۴۷٫۳۰ درصد پائین تر در ایالت متحده آمریکاست.

 

نتیجه گیری

هدف ازنگارش این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است تشریح و توضیح هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا ، تعریف و توضیحی از هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا.. است که با توجه به دانشجویی بودن کشور ایتالیا و سطح علمی بالای دانشگاه های ایتالیا بتوانیم اطلاعات درستی را به خواننده این مطلب بدهیم تا با توجه به شرایط موجود اگر قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارد با مشورت با موسسه حقوقی ملک پور بتواند مناسب ترین تصمیم را اتخاذ نماید .

توصیه می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و شرایط اخذ اقامت تحصیلی ایتالیا و یا هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا و شرایط تحصیل در ایتالیا با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به ایتالیا و در نهایت راههای اخذ اقامت ایتالیا مشاوره رایگان بگیرید.

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 پاسخ
 1. مهرداد گفته:

  سلام مهرداد هستم
  دوبار فرم ارزیابی رو پر کردم و فرستادم و تماس هم گرفتم ولی نتونستم ارتباط برقرار کنم با مشاورین

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. می توانید از طریق شماره تماس های اعلام شده در بخش تماس با موسسه و ارتباط با ما با مشاورین موسسه تماس حاصل نموده و مشاوره مهاجرتی داشته باشید.

   پاسخ
 2. مهرداد گفته:

  سلام‌ سوالی داشتم.
  برای گواهی تمکن مالی چه میزان پول و برای چه مدت در حساب باشه؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   حدود 3 تا 4 ماه باید پول را در حساب بگذارید. مبلغ مورد نیاز میزان شهریه دانشگاه + هزینه یک سال زندگی در ایتالیا ست. البته اگر شهریه را پرداخته اید نیازی نیست که در حساب این مبلغ را بگذارید و تنها هزینه زندگی را که بین 12 تا 15 هزار یورو می باشد باید نشان دهید.

   پاسخ
 3. هدیه گفته:

  سلام ۲۸سالم هست کاردانی حسابداری خوندم آیا میتوانم در ایتالیا ادامه تحصیل دهم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در ایتالیا علاوه بر مواردی که فرمودید بستگی به گپ تحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم اطلاعت زیر را ارسال نمایید تا بتوانیم به شما پساخ دهیم و یا اینکه با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره تخصصی داشته باشید.

   پاسخ
 4. نگین محمدی گفته:

  ارشد زیست فناوری از دانشگاه دولتی با یک مقاله isi و مقالات داخلی و 30 ساله و سابقه همکاری در پروژه پژوهشی و آموزشی می باشم برای تحصیل در دکترا رشته بیوتک دارویی به چه طریق می توانم بورس بگیرم اصولا کدام کشور اعتبار بیشتری در شاخه بیوتک دارویی دارند که امکان کار و اقامت در آن وجود دارد

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. دانشگاه هایی مانند بولونیا رشته شیلات را ارائه می دهند. به منظور دانستن شرایط اولیه تحیصل در ایتالیا مقاله زیر را مطالعه نموده و سپس در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/تحصیل-در-ایتالیا

   شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 5. sam گفته:

  با سلام
  من لیسانس عمران از دانشگاه ولایت ایرانشهر با معدل 14/52 دارم و یک مقاله ISI هم در رشته خودم دارم و مدرک زبان آیلتس 6 هم دارم(کمی هم زبان ایتالیایی بلدم). میخوام برای ارشد ایتالیا اقدام کنم. آیا با این شرایط میتونم بورسیه استانی دریافت کنم؟
  درآمد سرپرست خانواده ماهی 2 تومن است(جهت دریافت بورسیه)
  و اینکه آیا تحصیل در ایتالیا مثل آلمان نیاز به نامه پشتوانه مالی داره؟(اگه داره چقدر؟)
  با سپاس…

  Rating: 5
  پاسخ
  • sahar bandalizadeh گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما برای اخذ پذیرش در ایتالیا میتوانید اقدام بفرمایید
   بله برای ویزاهای تحصیلی نامه پشتوانه مالی نیاز هست که با توجه به قوانین مهاجرت بروزرسانی میشود

   پاسخ
 6. نیما گفته:

  سلام وقت بخیر21 ساله هستم دانشجوی ترم آخر کارشناسی مترجمی انگلیسی با معدل 17.80، میخواستم هزینه ی شهریه ی سالانه مقطع فوق لیسانس رو تو ایتالیا به طور میانگین بدونم که چقدر میشه

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   لام. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در ایتالیا بسته به نوع دانشگاه و رشته متغیر خواهد بود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 7. سارادوکوهکی گفته:

  سلام.34سال سن دارم.دوسال پیش لیسانس معماری گرفته ام بامعدل17.85ازدانشگاه آزادشیراز.درحال گذراندن آیلتس آکادمیک هستم.2پسر10و8ساله دارم.درمقاله تون صحبت ازشرط سنی وگپ تحصیلی گفته نشده.آیابرای تحصیل درایتالیااین دوموضوع مهم نیست؟درصورتی که بخوام ویزای تحصیلی بگیرم آیاواجدشرایط بورسیه خواهم بود.اگراقدام به اخذویزاداشته باشم.بافرزندانم مهاجرت میکنم.بهترین شهرودانشگاه برای تحصیل رشته معماری درمقطع کارشناسی ارشدکدام است؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 8. رها گفته:

  با عرض سلام…
  من لیسانس نرم افزار و فوق لیسانس مدیریت IT دارم.
  آیا برای اقامت در ایتالیا بهتر نیست یک رشته هنری رو ادامه بدم تا رشته خودم رو. در زمینه نوازندگی، شیرینی پزی و خیاطی کمی مهارت دارم و به زبان انگلیسی مسلطم . لطفا بفرمائید برای تحصیل در یک رشته هنری در مقطع لیسانس حدودا سالانه به چند یورو نیاز دارم.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب جهت تحصیل در ایتالیا سالانه حدود ۴ الی ۵ هزار یورو هزینه خواهید داشت . جهت کسب اطلاعات در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. نیما شمس ابادی گفته:

  سلام نیما هستم … درحال حاضر درس میخوانم کلاس دهم دبیرستانم و برق صنعت الکتروتکنیکم دوساله دیگه تا دیپلم دارم آیا میتونم ادامه تحصیل در ایتالیا رو قبل ازدیپلم بدهم .؟؟ مشمول خدمت نیستم فعلا .. متولد 1380/9/30 هستم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای تحصیل در مدارس کشور ایتالیا شرایط شما باید به صورت جزئی مورد بررسی قرار گیرد همچنین برای تحصیل در دانشگاه های این کشور به مدرک دیپلم نیاز است. در خصوص اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ