هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی

هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی

هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی در هنگام مهاجرت به اسلواکی 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا تحصیل در اسلواکی پس از گرفتن وکیل مهاجرت شامل مواردی است که باید حتما قبل از هرگونه اقدام از آنها اطلاع داشته باشید . هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی را میتوان به موارد مختلفی تقسیم کرد که این تقسیمات برای افراد مخلتف متفاوت است و باید در نظر داشته باشید که هزینه ها را راحت میتوان برای افراد مختلف کم و زیاد کرد .

پیشنهاد میکنیم که قبل از هر گونه اقدام ویدیو موجود در این بخش را که توسط آقای ملک پور دانشجوی دکتر حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین و دانشجوی حقوق تجارت بین الملل در سوئیس و وکیل پایه یک دادگستری ایران تهیه و در باب تحصیل در اسلواکی است را به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات تکمیل تری در باب تحصیل در اسلواکی کسب نمایید

فایل تصویری آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب تحصیل در اسلواکی

video هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی

 تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی شامل مدارس دولتی و مدارس سطح عالی خصوصی (کالج) می شود:

۱- مدارس و دبیرستانهای دولتی، بیشتر مدارس و دبیرستانهای اسلواکی دولتی هستند و معولا دانش آموز بابت تحصیل هزینه ای پرداخت نمی کند و این مدارس از طرف دولت و شرکتهای فعال و معتبر تجاری حمایت می شوند.

۲- اگر یک شخص به عنوان دانشجو قصد تحصیل در اسلواکی را به مدت بیشتر از ۹ماه دارد باید ویزای موقت یک ساله دریافت کند،البته این ویزا هر سال تمدید خواهد شد.

مدارس در اسلواکی

۱- مدارس دولتی و ایالتی

۲- مدارس تحت نظر کلیساها

۳- مدارس خصوصی

سطح مدارس اسلواکی

۱- مهد کودک ها و مدارس پیش دبستانی(۶-۳ سال)

۲- دوره دبستان (۱۵-۶ سال)

۳- دوره دبیرستان (۱۹-۱۵ سال)

۴- دوره دانشگاه (۱۹سال)

شرایط اساسی جهت ورود به دانشگاه

۱- جهت پذیرش در مقطع کارشناسی فرد باید دوره متوسطه یا دیپلم های مربوطه را در سطح حرفه ای گذرانده باشد.

۲- برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد فرد بایستی مدرک کارشناسی خود را با معدل قابل قبول اخذ کرده بالشد.

۳- برای پذیرش در مقطع دکترا فرد بایستی مدرک کارشناسی ارشد را اخذ کرده یاشد و اینکه تاییدیه استاد راهنما را به صورت کتبی اخذ کرده باشد.

شرایط و ضوابط پذیرش از سوی دانشگاه معمولا هرساله اعلام می گردد تا متقاضیان از شرایط به روز شده دانشگاه در جریان باشند.

cost هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی

خوابگاه ها و سکونت در اسلواکی

در کشور اسلواکی برای دانشجویان بین المللی خوابگاه هایی در نظر گرفته شده که به شرح ذیل می باشد:

۱- خوابگاه شبانه روزی: موسسات آموزش عالی ، دانشگاه ها و کالج ها در کشور اسلواکی برای افراد خوابگاه هایی را به صورت شبانه روزی در نظر گرفته اند. اتاقها در این خوابگاه ها بین ۲ الی ۳ نفر از دانشجویان تقسیم می شوند.البته اتاق هایی به صورت تک نفره یا خصوصی برای افراد در نظر گرفته شده است.اتاقها در خوابگاه های کشور اسلواکی به صورت تکمیل و مبله می باشد و دارای امکانات رفاهی خوبی می باشد. در برخی از خوابگاه ها مراکز ورزشی تناسب اندام، استخر شنا،خدمات مکانیزه شستشوی لباس و اینترنت برای دانشجویان تعبیه شده است.

هزینه های زندگی و اقامت در این خوابگاه ها بسته به سطح امکانات موجود در آنها متفاوت بوده و این هزینه ها به طور متوسط در حدود ماهی ۶۷یورو می باشد.

اجاره آپارتمان و خانه به صورت خصوصی: در کشور اسلواکی آپارتمانهایی برای دانشجویان وجود دارد که می توانند با اجاره کردن این اتاقها با هزینه های کمتر به زندگی خود بپردازند.فرد می تواند به صورت خصوصی یا تک نفره و یا اینکه با یک نفر دیگر بعنوان هم اتاقی و به صورت مشترک آپارتمان را اجاره کند. تمامی امکانات رفاهی لازم در این آپارتمانها تعبیه شده است و فرد می تواند از امکانات موجود برخوردار باشد.

هزینه های خوابگاه ها و محل اسکان دانشجویان بستگی به تعداد اتاق های آن خوابگاه یا آپارتمان دارد. و قیمت پرداختی از سوی دانشجویان به صورت ماهیانه بین ۳۰۰ الی ۸۰۰یورو می باشد.

کارت های اعتباری و دانشجویی

در کشور اسلواکی کارت هایی برای دانشجویان و دانش آموزان بین المللی تعبیه شده است که افراد با استفاده از این کارتها می توانند از تخفیفات ویژه ای در کشور اسلواکی بهره مند باشند. این تخفیفات شامل حمل و نقل، رستوران ها، مکان های تفریحی و علمی پژوهشی و دیگر امکاناتی که در اسلواکی برای دانشجویان وجود دارد، میباشد.

۱- کارت های هویتی بین المللی( ISIC): این کارت شامل اصلاعات شخص دانشجو می باشد که با داشتن این کارت می تواند در سطح کشور اسلواکی و حتی اتحادیه شنگن رفت و آمد کند.

۲- کارت یفر بین المللی جوانان( IYTC): این کارت برای دانشجویان و دانشجویان زیر ۲۶ سال تعبیه شده است.

۳- کارت ویژه اروپایی جوانان (EURO 26): با استفاده از این کارت ها دانشجویان و دانش آموزان می توانند از تخفیفات ویژه برخوردار باشند.

 

شهریه دانشگاه

تحصیل در دانشگاه های اسلواکی به زبان اسلواکیایی رایگان می باشد و تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان بسته به رشته انتخابی فرد هزینه ها متفاوت می باشدکه این هزینه ها از ۳هزار یورو تا ۵هزار یورو متغییر می باشد و تحصیل در رشته های پزشکی نیز از ۸هزار یورو تا ۱۰هزار یورو متغییر می باشد.موسسات آموزشی کشور اسلواکی هزینه ها و شهریه های جداگانه ای برای افراد مقرر نموده اند.اگر برنامه تحصیل زبان خارجی در کشور اسلواکی به دانشجویان پیشنهاد شود هزینه تحصیل آنها در طول یکسال از ۷۰۰یورو تا ۱۰۰۰۰یورو متغییر می باشد. هزینه های زندگی در طول یک ماه برای یک نفر چیزی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد که این هزینه شامل تمامی هزینه های خورد و خوراک و هزینه های جانبی فرد می باشد.البته شهر براتیسلاوا جز یکی از شهر های زیبای در حوزه اروپا می باشد و افراد می توانند .

دانشجویانی که ادامه تحصیل در کشور اسلواکی را دارند باید تحت پوشش بیمه درمانی کشور اسلواکی قرار بگیرند زیرا بر طبق قانون اتحادیه شنگن و کشور اسلواکی افرادی که وارد این کشورها می شوند بر طبق قانون اجباری بیمه های درمانی بایستی تحت پوشش بیمه در بیایند دانشجویان در اسلواکی بالاجبار می بایست از بیمه درمانی استفاده کنند هزینه پرداختی جهت بیمه درمانی در اسلواکی حدود ۲۵۰یورو به صورت سالایانه می باشدخدماتی که برای افراد تحت پوشش این بیمه قرار دارد به افراد اجازه می دهد از خدمات رایگان بیمه درمانی اسلواکی برخوردار باشند.

 

هزینه های زندگی در اسلواکی

 

به لحاظ به صرفه بودن هزینه های زندگی و تحصیل در کشور اسلواکی مختصری از هزینه ها به شرح زیر می باشد:

مسکن

 

اجاره ماهانه یک سوییت ۸۵متری مبله وی‍ژه ۹۳۹یورو
اجاره ماهانه یک سوییت ۸۵متری مبله معمولی ۷۴۲یورو

حمل و نقل

بلیط یک ماهه اعتباری حمل و نقل عمومی ۲۷یورو
کرایه تاکسی در روزهای کاری و در ترافیک معمولی ۰٫۹یورو

هزینه های تحصيل و زندگي در اسلواكي یکی از مهمترین بخش های مهاجرت به اسلواکی است . بنابراین باید حدود هزینه های زندگی خود را محاسبه نمایید تا در هنگام مهاجرت به این کشور زیبا دچار مشکل نگردید . باز هم توصیه میکنیم که ویدیو موجود در این بخش را مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری را در این باب کسب نمایید .

8 پاسخ
 1. محمد گفته:

  با عرض سلام و خشته نباید خدمت شما
  بنده دانشجوی ترم سه مهندسی مواد دانشگاه دولتی _روزانه هستم . راهی هست که با کمترین هزینه بنده در حال حاضر و باهمین شرایط ادامه تصحیل در دانشگاه اسلواکی داشته باشم.
  باتشکر
  ارادتمند

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام با ثبت شرکت امکان اخذ اقامت را دارید اما با توجه به شرایط اخیر این گزینه پیشنهاد نشده و گزینه های مشابه و بهتر اتریش و مجارستان میباشد .

   پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. امکان تطبیق واحد وجود دارد اما باید شرایط مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.