تحصیل در کانادا و بررسی شرایط آن

تحصیل در کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل مورد توجه بسیاری از هموطنان بوده است، از این در این نوشتار به صورت تخصصی و علمی به بررسی این موضوع پرداخته شده است. کانادا کشوری پهناور با دانشگاه های برتر می باشد که توجه دانشجویان بین المللی زیادی را به خود جلب نموده است و سوالات زیادی را برای متقاضیان به وجود آورده است. سوالاتی از قبیل اینکه دانشگاه های برتر کانادا کدامند؟ چگونه می توان برای اخذ پذیرش و تحصیل در کشور کانادا اقدام نمود؟ در این نوشتار به پاسخ گویی به این سوالات و موارد مهم دیگری از قبیل نحوه اخذ ویزای تحصیل در کانادا، اقامت پس از پایان تحصیل در کانادا و جوانب مهم دیگر پرداخته شده است. امید است این مقاله که توسط کارشناسان زبده مؤسسه حقوقی ملک پور (مؤسسه MIE اتریش) نگاشته شده است، اطلاعات مورد نیاز در خصوص تحصیل در کانادا را فراهم آورده باشد. به یاد داشته باشید که شما همواره می توانید تنها با یک تماس تلفنی از کارشناسان مؤسسه مشاوره رایگان داشته باشید. 

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • تحصیل در کانادا و شرایط عمومی
 • تحصیل در کانادا در مدارس کانادا
 • تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در کانادا در مقطع دکترا
 • تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در کانادا و هزینه زندگی و تحصیل در کانادا
 • تحصیل در کانادا و کار دانشجویی
 • تحصیل در کانادا و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا
 • تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • تحصیل در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
تحصیل در کانادا 1 1 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در کانادا و شرایط عمومی

کشور کانادا در شمال قاره آمریکا واقع شده است و با وسعت 9.98 میلیون کیلومتر مربع نیمی از شمال قاره آمریکای شمالی را اشغال کرده است و دومین کشور پهناور در دنیا می باشد. با دارا بودن حدود 37 میلیون نفر جمعیت می توان گفت که، تراکم جمعیت در این کشور اندک می باشد و بیشتر سطح آن را جنگل ها و یا زمین های یخ زده پوشانده اند که مناظر زیبا و حیرت انگیزی را به وجود آورده است. با تحصیل در کانادا فرصتی برای تجربه های متنوع فرهنگی و طبیعی خواهید داشت. در سراسر کانادا می توانید تجربه های جدید و  دلنشینی کسب نمایید؛ از دامنه های اسکی بریتیش کلمبیا گرفته تا چمنزارهای استان مانیتوبا، با شهرهایی مانند تورنتو، مونترال، ونکوور و کبک، که جامعه ای دوستانه و متشکل از فرهنگ های متنوع عرضه می کنند. کانادا به خاطر زیبایی های طبیعی و تنوع فرهنگی در دنیا زبانزد می باشد. این کشور دارای دو زبان رسمی می باشد و زبان انگلیسی و فرانسوی به صورت مشترک در محافل دولتی و اسناد رسمی استفاده می شود. همه این عوامل و سطح بالای کیفیت آموزش در کانادا سبب گشته است که تحصیل در کانادا همواره توجه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان بین المللی را به خود جلب نماید. همچنین این امکان برای دانشجویان فراهم است تا از یکی از معروف ترین برنامه های ویزای کار پس از تحصیل در دنیا برخوردار شوند. از این رو در ادامه به تمامی جوانب و نکات مهم در خصوص شرایط تحصیل در کشور کانادا پرداخته شده است و هر آنچه را که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید بدانید در ادامه یافت خواهید کرد.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

در این ویدئو خواهید آموخت:

تاثیر Study Plan بر اخذ ویزای تحصیلی کانادا.

نحوه نگارش Study Plan.

موارد لازم برای گنجاندن در Study Plan.

بررسی مزایای تحصیل در کانادا.

فایل صوتی این ویدئو

audio هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

video هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا در مدارس کانادا

مدارس کانادا یکی از محبوب ترین مدارس در دنیا برای افرادی است که تمایل دارند فرزندانشان در یک کشور خارجی تحصیل کند. مدارس بین المللی فراوانی در کشور کانادا وجود دارد که از سطح کیفی بالایی بر خوردار می باشد و همین امر گزینه های زیادی برای انتخاب یک مدرسه مناسب پیش روی افراد قرار می دهد. سیستم آموزشی کانادا به صورت ملی و یکپارچه اداره نمی شود، بلکه هر یک از ایالات 13 گانه در کانادا به صورت جداگانه در خصوص مسائل آموزشی تصمیم گیری می کند و مدیریت و اجرای مسائل آموزشی بر عهده مقامات دولتی هر استان می باشد. اما با وجود این استقلال، همچنان تفاوت بسیار کمی میان ایالات از لحاظ آموزش و پرورش وجود دارد. تفاوت های مختلف در برنامه درسی، زبان، روش های ارزیابی و سیاست های پاسخگویی وجود دارد. اغلب تحصیل در مدارس کانادا در بین سنین 6 تا 16 ساله می باشد.

تحصیل در کانادا برای کودکان و نوجوانان در مدارس دولتی و خصوصی امکان پذیر می باشد. مدارس خصوصی بین المللی معمولا بیشتر مورد توجه مهاجرین قرار می گیرد، چرا که برای تحصیل در مدارس دولتی باید قیم کودک نیز در خاک کانادا اقامت داشته باشد. در صورتی که والدین دانش آموزان مجوز اقامت در کانادا را داشته باشند فرزندان آن ها می توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی به تحصیل در کانادا بپردازند.

دانش آموزانی که زیر سن قانونی هستند، الزامات خاصی برای تحصیل در کانادا نیاز دارند. در برخی از استان های کانادا 18 سالگی و در برخی 19 سالگی سن قانونی می باشد. برای اینکه دانش آموزان بتوانند به تحصیل در کانادا بپردازند، والدین یا سرپرستان قانونی باید ثابت کنند که فرزند آن ها مراقبت و پشتیبانی لازم را در طول اقامت خود در کانادا دارد. دانش آموزان باید از شرایط زیر برخوردار باشند.

 • یا با والدین یا سرپرست قانونی خود به کانادا بیایند.
 • یا یک سرپرست در کانادا داشته باشند.

سرپرست، یک شخص بزرگسال است که باید شهروند کانادایی باید و یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد و مسئولیت دانش آموز را برعهده گیرد. داشتن سرپرست برای افراد زیر 17 سال و بالاتر، اختیاری است، اما افسر پرونده می تواند بسته به پرونده شخص این مورد را الزامی سازد. دانش آموزان باید پیش از ورود به کانادا برای ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهند. مدارک مورد نیاز در بخش مربوط به خود در ادامه عنوان شده است.

نکته بسیار مثبت در خصوص تحصیل در مدارس کانادا این است که یکی از والدین دانش آموز نیز می تواند به عنوان همراه، ویزای کانادا را دریافت کند و فرزند خود را در زمان تحصیل در کانادا همراهی نماید. البته لازم به ذکر است که همراه دانش آموز اجازه کار در کانادا را ندارد و ویزای همراه برای وی آثار اقامتی در پی ندارد.

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

اولین مقطع تحصیلی در دانشگاه های کانادا، مقطع کارشناسی یا لیسانس می باشد. متقاضیان با داشتن مدرک دیپلم 12 ساله، مدرک زبان مورد نیاز و سایر پیش نیاز های ذکر شده توسط دانشگاه می توانند در این مقطع پذیرش بگیرند. تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی از تنوع بالایی در رشته تحصیلی و دانشگاه برخوردار می باشد، بنابراین برای انتخاب رشته گزینه های زیادی پیش روی شما می باشد. اما می توان رشته های زیر را از رشته های محبوب در کانادا برای دانشجویان بین المللی نام برد.

 • لیسانس علوم کامپیوتر
 • لیسانس مهندسی
 • لیسانس روانشناسی
 • لیسانس زبان
 • لیسانس ریاضیات

و شهرهای محبوب کانادا که مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشند شامل موارد زیر است.

 • مونترال
 • برنابی
 • تورنتو
 • ونکوور

دانشجویان برای انتخاب دانشگاه گزینه های زیادی را پیش رو دارند و بسیاری از دانشگاه های کانادا در رتبه بندی های جهانی در سطح مناسبی قرار دارند. هر دانشگاه در کانادا می تواند قوانین و مقررات خود را برای درخواست پذیرش داشته باشد. زمانی که شخص درخواست پذیرش خود را به دانشگاه می فرستد، ایمیلی جهت آگاهی از دریافت درخواست، دریافت خواهد کرد. دانشگاه، مدارک و اسناد مورد نیاز جهت بررسی درخواست را، از طریق ایمیل اعلام خواهد کرد. کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا را به شرح زیر اعلام نموده اند.

 • فرم درخواست پذیرش از دانشگاه
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه
 • ریز نمرات مربوط به 3 سال آخر تحصیل
 • مدرک زبان آیلتس

پاسپورت کانادا 3 1 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

در این ویدئو خواهید آموخت:

آیا تحصیل در کانادا آثار اقامتی دارد؟

امکان کار در کانادا برای همراه وجود دارد؟

برای بالا بردن شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا چکار می توان کرد؟

آیا امکان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

فایل صوتی این ویدئو

audio هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

video هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان دارنده مدرک لیسانس می تواند برای تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند. معمولا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بین یک تا دو سال به طول می انجامد. برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد رشته های متنوع فراوانی می توان پیشنهاد داد. اما محبوب ترین آن ها به شرح زیر می باشد.

 • کارشناسی ارشد علوم زیست محیطی
 • کارشناسی ارشد روانشناسی
 • کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر
 • MBA

دانشگاه های بریتیش کلمبیا و رویال رویدز از دانشگاه های کانادایی می باشند که از محبوبیت فراوانی در بین دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برخور دارند. با توجه به اینکه کانادا دو زبان رسمی دارد، دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی یا فرانسوی و یا هر دو تحصیل نمایند. نمرات کسب شده در مقاطع تحصیلی قبلی می تواند در اخذ پذیرش تحصیلی از کانادا تأثیر گذار باشد. در صورتی که شخص بیش از 25 سال سن داشته باشد و بیش از دو سال از فارغ التحصیلی وی گذشته باشد، احتمالا باید مدارکی در خصوص سابقه کار خود نیز ارائه دهد.

برای اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک زبان ارائه داد. در صورتی که زبان انتخابی برای تحصیل انگلیسی باشد، مدارک زیر آیلتس، C1 پیشرفته یا تافل مورد قبول می باشد.

معمولاً دانشگاه ها قوانین و مقررات مختص به خود برای اخذ پذیرش تحصیلی دارند، اما متداول ترین مدارکی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا مورد نیاز می باشد، به شرح زیر می باشد.

 • مدرک تحصیلی قبلی
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • رزومه
 • بیانیه هدف از تحصیل
 • اثبات تمکن مالی
 • دو توصیه نامه

مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شود و اصل آن نیز ضمیمه گردد.

توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه ها ممکن است بدون ارائه مدرک زبان نیز به شما پذیرش مشروط دهند، به این صورت که ابتدا باید در یک دوره زبان شرکت کنید و سپس کورس اصلی دانشگاه را آغاز نمایید. 

تحصیل در کانادا 1 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا این امکان را به دانشجویان می دهد که با متخصصین زبده کار کنند و از امکانات پیشرفته برخوردار شوند. تحصیل در مقطع دکترا می تواند بین 3 تا 6 سال به طول انجامد. زبان تحصیل در این مقطع می تواند انگلیسی یا فرانسوی باشد. تحصیل دکترا در کانادا بیشتر بر پایه تحقیقات صورت می پذیرد و دانشجویان وقت کمتری را صرف شرکت در کلاس های درس می نمایند. دانشجویان باید در این مقطع استاد راهنما یا سوپروایزر داشته باشند و تحقیقات خود را با نظارت آن ها انجام دهند.

جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا، داشتن مدرک فوق لیسانس الزامی می باشد. پذیرش در این مقطع بسیار رقابتی می باشد و اساتید براساس رزومه دانشجویان را انتخاب می کنند. مواردی که می تواند در انتخاب دانشجویان مؤثر می باشد، در لیست زیر شرح داده شده است.

 • ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی
 • مدرک زبان
 • پروپوزال تحقیقاتی
 • دو توصیه نامه
 • معمولاً مدرک GRE و GMAT از متقاضیان درخواست می شود.

برای تحصیل در کانادا در مقطع دکترا ممکن است دانشگاه ها مصاحبه ای را با متقاضیان ترتیب دهند و به این طریق توانایی های شخص را بهتر ارزیابی کنند. تحصیل دکترا در کانادا معمولا به همراه بورسیه یا فاند می باشد و دانشجویانی که موفق به دریافت فول فاند می شود، می توانند تمامی هزینه های زندگی و تحصیل خود در کانادا را از این طریق تامین نمایند.

در تصویر زیر اطلاعاتی در خصوص دانشگاه های کشور کانادا ارائه شده است.

تحصیل در کانادا هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا
شرایط ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی

کانادا از دانشجویان بین المللی استقبال می کند و بورس های تحصیلی فراوانی به آن ها اختصاص می دهد تا شرایط تحصیل در کانادا را برای آن ها مساعد سازد. سازمان امور جهانی در کانادا، بورس های تحصیلی در مقاطع مختلف برای دانشجویان بین المللی که به تحصیل در کانادا می پردازند، اهدا می کند.

بورسیه تحصیلی در کانادا مانند بسیاری دیگر از کشور ها، معمولا در مقطع دکترا اعطا می شود و در مقاطع دیگر به ندرت و در شرایط استثنایی امکان اخذ بورسیه وجود دارد. بورس های تحصیلی که در مقطع دکترا به دانشجویان تعلق می گیرد، به شرح زیر می باشد.

 • کمک هزینه تحصیلی جوایز الماس ملکه الیزابت دوم

  کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در پروژه های PhD منتخب در دانشگاه های کانادا

 • جوایز دکترای پژوهشی IDRC

  بیش از 20،000 دلار کانادا از 3 تا 12 ماه برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه که در مقطع دکترا در کانادا تحصیل می کنند.

 • بورس تحصیلی دکترا ترودو

  تامین مالی PhD برای دانشجویان بین المللی در طیف وسیعی از موضوعات

 • بورس تحصیلی وینج کانادا

  دانشجویان بین المللی را با 50 هزار دلار کانادا در سال، برای سه سال تحصیل در رشته علوم بهداشت، علوم طبیعی، مهندسی، علوم اجتماعی یا علوم انسانی حمایت می کند.

 • بورس تحصیلی از دانشگاه

  علاوه بر بورس های ذکر شده دانشگاه ها نیز برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا بورس تحصیلی در نظر می گیرند.

تحصیل در کانادا و هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

در مقایسه با بسیاری از کشورها، هزینه تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است، به احتمال قوی شما بین ۱۵ هزار دلار تا ۳۰ هزار دلار کانادا سالانه برای پوشش شهریه کامل دانشگاه و مخارج زندگی می بایست در نظر بگیرید با این حال این محدوده هزینه فقط به طور متوسط می باشد و با توجه به نوع دانشگاه، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و شهر محل سکونت این هزینه متغیر است.

همان گونه که ذکر شد هزینه تحصیل در کانادا بسته به دانشگاه ها می تواند بسیار متفاوت باشد و رنج وسیعی را در برگیرد. در جدول زیر هزینه تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی نمایش داده شده است.

مقطع تحصیلی شهریه در سال (دلار کانادا)
مدارس شبانه روزی 30،000 تا 50،000
کارشناسی 5،500 تا 29،000
کارشناسی ارشد 13،000 تا 20،000
دکترا 10،000 تا 20،000

علاوه بر هزینه های دانشگاه، جهت تحصیل در کانادا هزینه های زندگی شامل هزینه مسکن، حمل و نقل، غذا، کتاب و لوازم التحریر نیز باید تأمین شود. هزینه زندگی در کانادا به طور متوسط می تواند بین 14،000 تا 40،000 دلار کانادا در سال باشد.

علاوه بر هزینه های دانشگاه شما باید هزینه زندگی در کانادا را نیز بپردازید. به طور کلی هزینه زندگی در کانادا با توجه به الگوی مصرف، سبک زندگی افراد و محل زندگی متغیر است. بنابراین نمی توان یک عدد واحد برای آن بیان کرد. با این حال در جدول زیر میانگین قیمت برخی از الزامات زندگی در کشور کانادا درج شده است که می تواند اطلاعات کلی از هزینه های زندگی در این کشور در اختیار شما گذارد. 

فهرست اقلام قیمت به دلار کانادا
شیر یک لیتر 2.34
نان یک قرص 500 گرمی 2.84
برنج یک کیلو 4.01
تخم مرغ 12 عدد 3.31
گوشت مرغ 1 کیلو 13.34
گوشت گوساله 1 کیلو 14.89
سیب 1 کیلو 3.97
موز 1 کیلو 1.71
سیب زمینی 1 کیلو 2.69
پیاز 1 کیلو 2.62
آب یک بطری 1.5 لیتری 2.27
هزینه ما هیانه ایاب و ذهاب 95
هزینه های جانبی آب و برق و سرمایش و گرمایش برای آپارتمان 85 متری 147.43
اینترنت پرسرعت با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه و حجم نامحدود 73.92
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1،238.43
آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر 1،008.03
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2،001.78
آپارتمان 3 خوابه در حومه شهر 1،656.28

تحصیل در کانادا و کار دانشجویی

از آنجا که کانادا ارزش زمان و اهمیت داشتن تحصیلات را درک می کند، دانشجویانی که به تحصیل در کانادا مشغول می باشند، می توانند در کنار تحصیل به کار نیز بپردازند. البته این اجازه کار به صورت کار پاره وقت می باشد اما می تواند بخشی از هزینه های دانشجویان را پوشش دهد. دانشجویان در طول ترم می توانند تا حدود 20 ساعت در هفته به کار بپردازند. این کار می تواند در محوطه دانشگاه باشد و یا خارج از آن. همچنین در طول تعطیلات، کار به صورت تمام وقت امکان پذیر می باشد.

دانشگاه های رایگان کانادا
شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و بررسی ویزای همراه

مسلماً حتی اگر متقاضیان تمایل به تحصیل در کانادا و بازگشت به کشور خود داشته باشند، نمی خواهند برای این چند سال تحصیل از خانواده خود دور باشند. یکی از مزایای بزرگ تحصیل در کانادا، امکان همراهی خانواده با دانشجو می باشد. متقاضیان می توانند برای اعضای خانواده خود نیز درخواست ویزا دهند. اعضای خانواده به معنای همسر و فرزندان زیر 19 سال می باشد. فرزندان وابسته که بیش از 19 سال سن دارند نیز می توانند خانواده را همراهی کنند. همچین فرزندان می توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی کانادا به تحصیل بپردازند.

خبر خوش دیگر اینکه همسر متقاضی مجوز کار در کانادا را دارد و می تواند به صورت تمام وقت یا پاره وقت برای هر کارفرمایی در کانادا به کار بپردازد. در صورتی که متقاضی پس از پایان تحصیل، مجوز کار پس از تحصیل در کانادا را اخذ نماید، مجوز کار همسر نیز به همان میزان تمدید خواهد شد.

تحصیل در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا

بر اساس رتبه بندی مؤسسه QS بیش از 15 دانشگاه کانادایی در لیست 300 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. برترین آن ها در زیر نشان داده شده است.

تحصیل در کانادا 1 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا نیاز به اخذ ویزای تحصیلی می باشد. به متقاضیان توصیه می شود 4 تا 6 ماه پیش از شروع ترم خود برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایند. درخواست ویزای تحصیل در کانادا، به صورت آنلاین صورت می پذیرد. مدارک عمومی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می باشد:

 • نامه پذیرش از مؤسسه آموزشی
 • پاسپورت معتبر و اسناد مسافرتی
 • اثبات تمکن مالی برای حمایت از خود و خانواده در زمان اقامت در کانادا
 • نامه هدف از تحصیل
 • مدرک زبان انگلیسی (در بعضی موارد اثبات توانایی در صحبت کردن کافی می باشد)
 • اظهارنامه سرپرست (برای دانش آموزان زیر سن قانونی)

پس از ثبت درخواست نیاز به ثبت اطلاعات بایومتریک شامل اثر انگشت و عکس نیز می باشد. از آنجا که در ایران مرکز درخواست ویزا برای کانادا موجود نمی باشد، باید به کشورهای دیگر سفر کرد و مشخصات بایومتریک را ثبت نمود. معمولا افراد ترکیه را برای این کار انتخاب می کنند. بسته به پرونده شخص ممکن است نیاز به مصاحبه نیز باشد.

مبلغی که باید برای نشان دادن تمکن مالی برای یک سال ارائه داد در جدول زیر نمایش داده شده است. مبالغ به نرخ دلار کانادا می باشد.

خارج از کبک
دانشجو 10،000
عضو اول خانواده 4،000
به ازای هر عضو دیگر 3،000
در کبک
دانشجو 11،000
عضو اول خانواده (بالای 18 سال سن) 5،100
عضو اول خانواده (زیر 18 سال سن) 3،800
به ازای هر عضو دیگر (بالای 18 سال سن) 5,125
به ازای هر عضو دیگر (زیر 18 سال سن) 1,903

تحصیل در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل

اگر هدف شخص از تحصیل در کانادا، اخذ اقامت این کشور و کار در کانادا باشد، می تواند پس از پایان تحصیلات به کار در این کشور بپردازد. در صورتی که دانشجویان برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی درخواست دهند، می توانند تا سقف سه سال پس از پایان تحصیلات خود به کار در کانادا بپردازند. این مجوز کار تنها یک بار اعطا می شود و قابل تمدید نمی باشد.

مجوز کار پس ار تحصیل در کانادا این امکان را به اشخاص می دهد که به صورت تمام وقت، پاره وقت و یا خوداشتغال به کار بپردازند. تجربه کاری به دست آمده در این دوره می تواند برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری امتیازاتی به همراه داشته باشد.

اعتبار این مجوز بسته به مدت زمان تحصیل در کانادا بین 8 ماه تا سه سال می باشد. متقاضیان تا 180 روز پس از فارغ التحصیلی اجازه دارند برای اخذ مجوز کار پس از تحصیل اقدام نمایند و در صورتی که ویزای تحصیلی آن ها هنوز معتبر باشد، درخواست خود را باید در خاک کانادا ارائه دهند. در صورتی که اعتبار ویزای تحصیلی آن ها رو به اتمام است باید برای ویزای بازدید کننده درخواست داده و برای درخواست مجوز کار پس از تحصیل را در کانادا اقدام نمایند. متقاضیان همچنین می توانند تا زمان تأیید درخواست خود به صورت تمام وقت به کار در کانادا بپردازند. افراد واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از تحصیل می باشند که شرایط زیر را دارا باشند.

 • در هنگام درخواست، 18 سال یا بیشتر هستند.
 • یک برنامه آموزشی فنی یا تخصصی تمام وقت را در یک موسسه واجد شرایط در کبک تجربه گذرانده اند.
 • در دوره های خلبانی در مؤسسات مورد تأیید کانادایی شرکت کرده اند.
 • در یک برنامه تحصیلی حداقل 900 ساعته (معادل 8 ماه) شرکت کرده اند.
 • یک نامه رسمی از موسسه ارائه کرده اند که نشان دهنده مدت زمان برنامه تحصیلی(در ساعت یا ماه) برای تسهیل پردازش و صدور مجوز کار پس از فارغ التحصیلی و اطمینان از زمان دقیق مجوز کار است.

تحصیل در کانادا 2 1 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

خلبانی در کانادا

تحصیل در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

پس از پایان تحصیل در کانادا، دولت کانادا به فارغ التحصیلان، حق زندگی و کار در کانادا را تا سقف سه سال می دهد و از این طریق می توان در آینده برای اقامت دائم و حتی شهروندی کانادا اقدام نمایند. این مجوز کار بسته به مدت زمان تحصیل شخص در کانادا  برای مدت 8 ماه تا 3 سال صادر می گردد. تحصیل در کانادا می تواند افراد را واجد شرایط اخذ اقامت دائم کانادا سازد. سابقه تحصیل، کار و مهارت های زبان انگلیسی و فرانسه می تواند در اخذ اقامت دائم کانادا تأثیر گذار باشد. سابقه کار و مهارت های زبان همسر نیز می تواند امتیازاتی در پی داشته باشد. برای اخذ اقامت دائم کانادا متقاضیان می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری اقدام نمایند و با توجه به اینکه از سوابق کار و تحصیل برخوردار می باشند، امتیازات لازم را کسب خواهند نمود.

جهت اخذ تابعیت کانادا سه شرط زیر باید فراهم شود.

 • حضور در کانادا

  شخص باید در 5 سال پیش از درخواست به مدت 3 سال در کانادا حضور داشته باشد. سال های پیش از اخذ اقامت دائم کانادا به اندازه یک دوم در نظر گرفته می شوند.

 • زبان و دانش عمومی

  متقاضی باید دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشد و آزمون شهروندی را بگذراند.

 • مالیات بر درآمد

  متقاضی باید در 5 سال گذشته به مدت 3 سال مالیات پرداخت کرده باشد.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در کانادا

بهترین کشور برای مهاجرت با لیسانس مهندسی کامپیوتر کجاست؟

audio هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

شرایط سیاسی کانادا و انتخاب مجدد آقای ترودو چه تاثیری بر فرآیند مهاجرت ایرانیان دارد؟

audio هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

برای فرد 27 ساله با لیسانس مدیریت بازرگانی، آیا برای تحصیل فوق لیسانس در کانادا بدون مدرک آیلتس راهی وجود دارد؟

audio هزینه زندگی و تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا و سخن پایانی

تحصیل در کانادا با توجه به آنچه که بیان شد می تواند جذابیت های فراوانی داشته باشد. دانشگاه های معتبر و استانداردهای آموزشی برتر در کنار فرهنگ متنوع، مناظر طبیعی حیرت انگیر و حمایت از دانشجویان بین المللی، سبب گشته است که متقاضیان فراوانی جهت تحصیل در کانادا اقدام نمایند. جنبه های مختلف تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی از قبیل نحوه اخذ پذیرش تحصیلی، بورس تحصیلی در کانادا، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا و شرایط کار پس از تحصیل در کانادا از مهم ترین نکاتی بودند که مورد بررسی قرار گرفت. مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش با تهیه این مقاله، تلاش نموده است که اطلاعات جامع و کاملی در خصوص تحصیل در کانادا در اختیار مشتاقان قرار دهد. همچنین این مؤسسه با به کار گیری وکیل رسمی مهاجرت در کانادا در فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کانادا، خدمات تخصصی ارائه می دهد. امید این نوشتار مطلوب شما واقع شده باشد. شما همواره می توانید سوالات خود در خصوص تحصیل در کانادا را در قسمت دیدگاه های همین مقاله عنوان کرده تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ گوی شما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

218 پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »
 1. ساناز گفته:

  سلام اقاى ملك پور خسته نباشيد
  من به تازگى با سايت شما اشنا شدم بسيار ممنون بابت پاسخگويى دقيقتون
  با مطالعه ى اين پست و كامنت ها سوالى به ذهنم رسيد
  براى بردن والدين همراه خود حتما بايد اقامت دائم داشت يا زمانى كه اقامت موقت تعلق ميگيره هم امكان پذيره كه بشه اقدام كرد؟
  فرموده بوديد به وسيله ويزاى سرمايه گذارى و ويزاى توريستى كه كوتاه مدت هستش ميشه اقدام كرد
  خريد ملك اقامت دائم داره؟
  اگه براى والدين خونه اى خريدارى بشه و به اسمشون بشه امكانش هست كه بهشون اقامت دائم داده بشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. والدین شامل ویزای همراه نمیشند. خرید ملک در کانادا هم باعث اخذ اقامت نمیشه. دو راه برای والدینتون میمونه که اولی ویزای توریستی مالتیپل ۵ ساله کانادا بدون حق کار هستش و دومی سرمایه گذاری در کانادا که هر دو مورد نیازمند داشتن سرمایه هستش.

   پاسخ
 2. نینا گفته:

  سلام وقت بخیر
  برای دریافت ویزای دانشجویی میشه گپ تحصیلی 13 ساله رو پر کرد؟ بعد از فارغ التحصیلی مشغول به کار بودم. 11 سال تمام هم سابقه کار مرتبط با بیمه را دارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کانادا به گپ تحصیلی حساسه و خیلی سخت این گپ تحصیلی رو ممکنه بپذیره. بهرحال جهت اطمینان با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسانمون شرایط شما رو ارزیابی کنند.

   پاسخ
 3. Fatima گفته:

  بله متوجه شدم
  به جز ويزاى توريستى راه ديگه اى وجود داره كه اقامت دائم براى پدر و مادر گرفته بشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام مجدد. اگه بالای ۳۵۰ هزار دلار کانادا سرمایه داشته باشند میتونن برای اقامت سرمایه گذاری اقدام کنن‌ برای زندگی در کانادا.

   پاسخ
 4. لاریسا گفته:

  سلام
  جناب ملکپور وقت بخیر من ی دختر۴ساله دارم امکانش هست اقامت تحصیلی بگیرم که دخترم اونجا شروع کن به درس خوندن؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در کانادا نیازمند داشتن سرمایه لازم برای تحصیل و زندگی در این کشور هستش. نمره زبان هم لازمه و اینکه نباید گپ تحصیلیتون زیاد باشه. هزینه های تحصیل در کانادا از 12 تا 95 هزار دلار کانادا بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته و این مبلغ سوای هزینه زندگی در کانادا و هزینه پذیرش و ویزا هستش. با توجه به تعداد زیاد رشته ها و دانشگاه ها، رشته های قابل ارائه در هر دانشگاه هارو می تونید از طریق سایت اون دانشگاه مشاهده کنید.
   فرزندتون به همراه شما نمیتونن به کانادا برن و چند ماه بعد میتونید براشون درخواست ویزای همراه کنین‌.

   پاسخ
 5. عاقلی گفته:

  باسلام، آیا من می توانم برای دوره کاردانی پیوسته در کانادا یا برای دختر نه ساله ام درخواست ویزای تحصیلی بدهم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل در کانادا:
   تحصیل در کانادا نیازمند داشتن سرمایه لازم برای تحصیل و زندگی در این کشور هستش. نمره زبان هم لازمه و اینکه نباید گپ تحصیلیتون زیاد باشه. هزینه های تحصیل در کانادا از 12 تا 95 هزار دلار کانادا بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته و این مبلغ سوای هزینه زندگی در کانادا و هزینه پذیرش و ویزا هستش. با توجه به تعداد زیاد رشته ها و دانشگاه ها، رشته های قابل ارائه در هر دانشگاه هارو می تونید از طریق سایت اون دانشگاه مشاهده کنید.
   شرایط تحصیل در مدارس کانادا:
   تحصیل در مدارس کانادا به دلیل شبانه روزی بودن دارای هزینه بالایی هستش و نیاز به داشتن تمکن مالی داره و بورسیه و تحصیل رایگان هم نداره. برای تحصیل فرزندان قبلا برای یکی از والدین ویزای همراه میدادند ولی در حال حاضر این امکان ارائه نمیشه. هزینه هم سالیانه از 25 هزار تا 65 هزار دلار کانادا هستش.

   پاسخ
 6. Fatima گفته:

  معدل نهايى ارشد بنده هنوز مشخص نشده چون هنوز تموم نشده ولى يك مقاله بين المللى هم دارم

  Rating: 5
  پاسخ
 7. Fatima گفته:

  من عمران ميخونم و ميخواستم از طريق تحصيلى مهاجرت كنم براى مقطع دكترا 21 سالم هستش و تا به حال شغل رسمى اى نداشتم ايلتس نمره هفت دارم و چند مدال برنز مسابقات كاراته رو هم دارم و ميزان سرمايه هم تقريبا هشتاد ميليون هست
  پدر و مادرم رو چطور ميتونم همراه خودم ببرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. ویزای همراه شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال میشه و والدینتون تنها میتونن از طریق ویزای توریستی و به صورت مقطعی و کوتاه مدت در طول سال در کنارتون باشن از طریق ویزای توریستی مالتیپل کانادا‌. شرایط تحصیل در کانادا:

   تحصیل در کانادا نیازمند داشتن سرمایه لازم برای تحصیل و زندگی در این کشور هستش. نمره زبان هم لازمه و اینکه نباید گپ تحصیلیتون زیاد باشه. هزینه های تحصیل در کانادا از 12 تا 95 هزار دلار کانادا بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته و این مبلغ سوای هزینه زندگی در کانادا و هزینه پذیرش و ویزا هستش. با توجه به تعداد زیاد رشته ها و دانشگاه ها، رشته های قابل ارائه در هر دانشگاه هارو می تونید از طریق سایت اون دانشگاه مشاهده کنید.

   پاسخ
 8. Fatima گفته:

  جناب ملك پور وقت بخير
  شرابط مهاجرت با خانواده به چه صورت هستش؟
  بنده اگه بخوام اقدام كنم ميتونم با مهاجرت تحصيلى اينكار رو بكنم
  ولى اگه بخوام همزمان با خانواده مهاجرت كنم چه راه هايى هست؟ممنون ميشم راهنمايى كنيد

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. ویزای همراه شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال شما میشه. راه ها متفاوته بستگی به شرایط شما داره. شرایط کامل خودتون رو بیان بفرمایید تا بتونیم راهنماییتون کنیم(سن، مدرک تحصیلی، شغل و سابقه کار مرتبط، میزان سرمایه،…)

   پاسخ
 9. پریا گفته:

  البته سابقه کارم یادم رفت بگم هست سال سابقه کار در پالایشگاه گاز رو دارم

  Rating: 5
  پاسخ
 10. پریا گفته:

  سلام من ۳۲ سال دانشجوی دکتری مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد هستم ارشدم علم و صنعت با معدل ۱۷ تمام کردم مقاله isi و اسکوپوس دارم تمکن مالی تا ۶۰ هزار دلار دارم میخواستم ببینم برای ویزای تحصیلی دکتری کانادا میتونم اقدام کنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در کانادا نیازمند داشتن سرمایه لازم برای تحصیل و زندگی در این کشور هستش. نمره زبان هم لازمه و اینکه نباید گپ تحصیلیتون زیاد باشه. هزینه های تحصیل در کانادا از 12 تا 95 هزار دلار کانادا بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته و این مبلغ سوای هزینه زندگی در کانادا و هزینه پذیرش و ویزا هستش. با توجه به تعداد زیاد رشته ها و دانشگاه ها، رشته های قابل ارائه در هر دانشگاه هارو می تونید از طریق سایت اون دانشگاه مشاهده کنید.

   پاسخ
 11. fatemeh گفته:

  سلام جناب ملک پور
  من 27 سالمه و فوق دیپلم آی تی دارم ولی میخوام برای لیسانس اقدام کنم با آیلتس 6
  دو فرزند زیر 6سال دارم و همسرم هم که همراهم هستن بدون مدرک زبان
  و جمعا 70تا 80هزار دلار سرمایه داریم
  به نظرتون من شرایط ویزای تحصیلی رو دارم ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. چون فوق دیپلم دارین ممکنه مشمول گپ تحصیلی بشین مگر اینکه بتونین با رزومه قوی کاری پر کنین اون مدت رو‌. بقیه شرایطتون اوکی هستش. با موسسه تماس بگیرین تا شرایط شما رو کامل بررسی کنند.

   پاسخ
 12. reza گفته:

  با سلام ممنون از سایت خوبتون … من تا دو سال دیگه ایشالا از دانشگاه علم و صنعت رشته مهندسی کامپیوتر فارغ التحصیل میشم … معدلم در حاضر 13 هست خواستم بدونم بورس تحصیلی شامل من میشه یا نه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورس تحصیلی رزومه تحصیلی تاپ نیاز داره. شرایطش به این صورته:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 13. کسری گفته:

  سلام ببخشید هزینه تحصیل در مقطع دکتری در رشته علوم سیاسی ( حقوق روابط بین الملل ) چقدره
  سن: 28
  مدرک زبان : ایلتس 7 و b2 فرانسه / b1 دانمارکی / و نه زیاد تسلط به زبان هلندی
  مدرک تحصیلی : لیسانس با معدل 17 و ارشد با معدل 17.20
  رشته : حقوق روابط بین الملل
  مقاله: 2 مقاله isi و 2 مقاله علمی پژوهشی
  سابقه کار: 1 سال کار در قطر و 2سال تدریس مرتبط با رشتم در ایران
  من دو تا توصیه نامه از دانشگاه های کانادا و هلند گرفتم از دانشگاه کانادا تونستم 60 درصد فاند بگیرم ئلی هلند هنوز معلوم نیست
  میخواستم بگم ایا مناسبه برای استرالیا هم اقدام کنم یا خیر
  بعد از 3 ماه تحقیق دارم اماده مهاجرت میشم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوست عزیز شما درباره مهلجرت تحصیلی و انتخاب نوع کشور ابهامات زیادی دارین. تا الان درباره ژاپن و کانادا و چند کشور دیگه شرایط رو از ما خواستید و پاسخ گرفتید. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند تا از ابهام و تردید در بیاین.
   https://malekpourmie.com/contact-us/

   پاسخ
   • KASRA گفته:

    من از 5 تا دانشگاه دز جهان پذیرش دارم و هیچ سختی برای من وجود نداره اینکه میبینید تحقیق میکنم بخاطر اینکه از شرایط زندگی در اونجا با خبر بشم
    من از ژاپن 2 (دانشگاه) استرالیا . هلند و احتمالا کانادا در اینده پذیرش دارم ولی خب چون تا سال اینده وقت دارم ترم جدید از سپتامبر شروع میشه من مشکلی ندارم

    Rating: 5
    پاسخ
    • MIE.Malekpour2 گفته:

     با سلام. با این شرایط خودتون میتونید اقدام کنید و نیاز به شخص دیگه ای ندارید. کشور خوب هم بستگی به ارزیابی خودتون داره چرا که همون قدری که طرفدار آمریکا و کانادا هست، به همون میزان هم طرفدار کشورهای اروپایی و حتی ژاپن وجود داره و نظر درباره بهترین کشور جهت زندگی امری نسبی هستش.

     پاسخ
 14. msr.stu گفته:

  سلام و خسته نباشید .
  من 24 سالمه و 2 سال قبل کارشناسی ناپیوسته مکانیک گرایش ساخت و تولید گرفتم.
  1.شرایط کاری رشته من تو کانادا چطوره؟
  2.با تحصیل این رشته در کالج و پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیل میشه اقامت گرفت؟
  3.تمکن مالی برای ویزای تحصیلی 10,000دلار کافیه یا باید مبلغ بیشتری داشته باشیم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام.
   سن و رشته تحصیلیتون مناسبه برای درخواست اسکیل ورکر کانادا.
   سوال دوم هم امکان پذیره با اخذ مجوز PGWP کانادا.
   تمکن مالی هم بستگی به مقطع تحصیلی و دانشگاه و شهر محل تحصیل داره.
   پیشنهاد میکنم با موسسه تماس بگیرید تا با کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید.

   پاسخ
 15. محمد رضا گفته:

  سلام خسته نباشید
  من 24 سالمه و 2 سال میشه کارشناسی ناپیوسته مکانیک گرایش ساخت و تولید گرفتم .

  1.میخاستم بدونم شرایط کاری این رشته در کانادا چطوره؟
  2.با تحصیل این رشته در کالج میشه بعد از تحصیل کار پیدا کرد و اقامت گرفت؟
  3.میزان تمکن مالی واسه ویزای تحصیلی 10,000 دلار کافیه ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام.
   سن و رشته تحصیلیتون مناسبه برای درخواست اسکیل ورکر کانادا.
   سوال دوم هم امکان پذیره با اخذ مجوز PGWP کانادا.
   تمکن مالی هم بستگی به مقطع تحصیلی و دانشگاه و شهر محل تحصیل داره.
   پیشنهاد میکنم با موسسه تماس بگیرید تا با کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید.

   پاسخ
 16. فائزه گفته:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۴ سالمه با سطح زبان خوب و دانشجو کارشناسی حقوق دانشگاه پردیس شیراز هستم و نمرات دیپلمم هم عالی هست همسرم ۳۱ سالشونه با سطح زبان متوسط مدرک فوق لیسانس مهندسی محیط زیست ..
  ۱.بهترین راه مهاجرت برای ما کدام روش هست ؟
  ۲.بین کانادا و کشورهای حوزه اسکندیناوی کدام یک برای شرایط ما مناسب تر هست؟
  ۳.سرمایه لازم برای مهاجرت به نسبت روشی که بما پیشنهاد میدید کدام هست؟
  ۴.باتوجه به نمرات عالی دیپلمم و سطح زبان خوب میتونم به بورسیه تحصیلی امید داشته باشه؟ نسبت به همسرم برای ادامه تحصیل دکتری چطور؟ معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد ایشون هم خوب هست
  ممنون از وقتتون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. از راه کاری که شانسی ندارید با توجه به رشته شما و همسرتون.
   از راه سرمایه گذاری هم بستگی به سرمایه شما داره که اطلاعی ازش نداریم.
   از طریق تحصیلی هم امکانش هستش که یکیتون اقدام کنه و اون یکی ویزای همراه بگیره.(مخصوصا شما با توجه به سنتون) ولی باز بستگی به سرمایه شما داره.

   شرایط بورسیه تحصیلی:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 17. سارا گفته:

  سلام
  ببخشید من دانش آموز کلاس 12ام هستم آیلیتس 7 دارم مدرک ICDL و Photoshop هم دارم نمره GRE رو هم خوب گرفتم توی المپیاد فیزیک هم مدال برنز کشوری دارم.
  می خواستم ببینم آیا با این مدرک ها می تونم تا حداکثر یه سال دیگه برا یکی از دانشگاه های خوب آمریکا یا کانادا بورس بشم؟ میشه بگین شرایط کدوم دانشگاه ها رو برا بورسیه کامل دارم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط عمومیتون مناسب هستش برای بورسیه تحصیلی آمریکا. شرایط خودتون رو به شکل زیر بررسی کنید:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 18. KASRA گفته:

  سلام ببخشید سفارت برای من در مقطع دکترا تمکن مالی 1سال را میخواد درسته؟
  ایا امکان هست با کار های پاره وقت بخش زیادی از هزینه هارا پوشش داد
  ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. خیر. کار پاره وقت زمانس محدود هستش و فقط بخشی از هزینه های شما رو پوشش میده و سفارت هم با اتکای به درآمد کار دانشجویی بهتون ویزا نمیده و همچنین دانشگاه بهتون پذیرش نمیده.

   پاسخ
 19. Marjan گفته:

  با سلام بنده ۲۸ سالمه دکترای شیلات با معدل ۱۸/۳۰ دارم و به زبان انگلیسی مسلط هستم و در حال اخذ مدرک آیلتس هستم یک مقاله ISI هم دارم.
  آیا میتونم از ویزای تحصیلی برای اخذ مدرک فوق دکتری به کشور کانادا یا استرالیا مهاجرت کنم؟
  همسرم هم کارشناس ارشد مهندسی عمران _ مدیریت ساخت داره آیا اونم میتونه ویزای کاری بگیره؟
  آیا برادرزاده (دختر) بنده هم میتونه برای تحصیل در مقطع دبیرستان ویزای تحصیلی بگیره؟
  هزینه ها چقدرن؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. بله. شرایط خوبی دارید. اگه بتونین با استاد راهنمایی در کشور مورد نظرتون مکاتبه کنین و نظرش رو جلب کنین و پذیرش بگیرین می تونین برای ویزا اقدام کنین. معمولا هم با کار پژوهشی حین تحصیل می تونین هزینه زندگی خودتون رو تامین کنین در اون کشور. ولی برای ویزا گرفتن ازتون تمکن مالی لازم برای زندگی در سال اول رو میخوان. اگه دانشگاهتون شهریه هم بخواد اونم به میزان تمکن اضافه میشه.

   پاسخ
 20. Ehsan گفته:

  سلام
  من ۳۲ سال سن دارم و کمتر از یکساله که مدرک دکتری مهندسی مکانیک از خ تهران گرفتم. قصد دارم برای دکتری مجدد در کانادا اقدام کنم.شرایط مالیم هم خوبه مدرک زبان هم آیلتس ۷ دارم. با توجه به سنم و اینکه از دوره ارشدم زمان زیادی گذشته و سابقه کاری هم ندارم، امکان دریافت ویزای تحصیلی دارم؟در ضمن دانشگاه های خصوصی هم می تونم برم از لحاظ پرداخت شهریه. در مورد هزینه های دانشگاه های خصوصی هم توضیح بدید ممنون.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام چون درخواست ویزای تحصیلی کانادا زیاد هستش معمولا برای تحصیل مجدد بهتون ویزا نمیدن ولی برای دانشگاه های خصوصی میتونین اقدام کنین. البته باید با استاد راهنمای دانشگاه مورد نظرتون مکاتبه کنید و رضایتش رو جلب کنین و روندش رو طی کنین

   پاسخ
 21. Ehsan گفته:

  سلام
  من ۳۲ سال سن دارم و کمتر از یکساله که مدرک دکتری مهندسی مکانیک از دانشگاه تهران گرفتم. قصد دارم برای دکتری مجدد در کانادا اقدام کنم.شرایط مالیم هم خوبه مدرک زبان هم آیلتس ۷ دارم. با توجه به سنم و اینکه از دوره ارشدم زمان زیادی گذشته و سابقه کاری هم ندارم، امکان دریافت ویزای تحصیلی دارم؟در ضمن دانشگاه های خصوصی هم می تونم برم از لحاظ پرداخت شهریه. در مورد هزینه های دانشگاه های خصوصی هم توضیح بدید ممنون.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام چون درخواست ویزای تحصیلی کانادا زیاد هستش معمولا برای تحصیل مجدد بهتون ویزا نمیدن ولی برای دانشگاه های خصوصی میتونین اقدام کنین. البته باید با استاد راهنمای دانشگاه مورد نظرتون مکاتبه کنید و رضایتش رو جلب کنین و روندش رو طی کنین

   پاسخ
 22. m.m گفته:

  با سلام من کاردانی حسابداری از دانشگاه جامع علمی کاربردی دارم و 33سال سنم هست و گپ تحصیلی حدود 5 ساله که این مدت رو می تونم نامه از طرف شرکتی که مشغول به کاربوده ام تهیه کنم و تمکن مالی حدود 800 میلیون و قصد اقدام برای ایلتس دارم شانسی برای من هست برای پذیرش در مقطع کارشناسی و ویزا ؟ ممنونم از شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. سنتون برای تحصیل کارشناسی زیاده و اینکه اونجا مدرک کاردانی ندارن و در اکثر موارد باید از نو بخونید دوره کارشناسی رو. چون تطبیق واحد هم فقط برای دانشگاه های تاپ رو قبول میکنن

   پاسخ
 23. infoalkeran گفته:

  سلام . من 18 سالمه و دیپلم تجربی هستم و یک سال معافیت تحصیلی دارم. 1- خواستم بدونم که اگه دوران معافیتم تموم بشه و من بخوام برای تحصیل به دانشگاهای خارج از کشور برم مشکلی پیش میاد؟ 2- اگه من تو کنکور سال99 شرکت کنم و یه رشته ای رو تو یکی از دانشگاهای داخل کشور بخونم برای اینکه سربازی نرم و اما بعد یکی دو ترم انصراف بدم و اقدام کنم برای مهاجرت تحصیلی باتوجه به اینکه مشمول سربازی میشم مشکلی پیش نمیاد؟ میتونم برم خارج از کشور بخونم؟

  Rating: 5
  پاسخ
 24. الهام گفته:

  با سلام
  من 29 سال سن دارم ومدرک کارشناسی مدیریت امور شعب بانک از دانشگاه علمی و کاربردی دارم با معدل 18.تقریبا 1 میلیارد هم سرمایه دارم و درحال گذروندن دوره آیلتس هستم.میخواستم بدونم باتوجه به اینکه مدرک آیلتس ندارم و تا سال آینده طول میکشه تا مدرک بگیرم و اینکه سال دیگه 30 ساله میشم اگرسال آینده اقدام کنم برای ویزای تحصیلی(میخوام رشته mba شرکت کنم) چقدر شانس تاییدیه گرفتن دارم. یا اینکه امکانش هست امسال برای ویزای تحصیلی اقدام کنم و برای مدرک زبان بیام اونجا اقدام کنم یا نه؟
  همسرم هم مدرک dba از موسسه خصوصی دارند برای ایشون میتونن مشغول به کار بشن اونجا یانه؟

  Rating: 5
  پاسخ
 25. رضا گفته:

  بادروود فراوان ، خواستم راهنمایی کنین من،همسرمهنرمند هستن نقاشی و خودم عمران خواندم ، خواستم ببینم با چه هزینه ای ما میتونیم برای همسرم ویزای تحصیلی بگیریم‌برای نقاشی و دونفری مهاجرت کنیم‌ ، یعنی در کل برای مهاجرت چقدر پول در این زمینه لازمه و باتوجه یه اینکه هم من از شرایط کار استفاده کنم وهم خودشون از ۲۰ ساعت کاری در هفته برای مخارج ، با سپاس از جنابعالی

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با کار حین تحصیل نمیتونید مخارج یه نفر هم تامین کنین چه برسه به یه خانواده . برای تحصیل هم حداقل 500-600 میلیون تومان به بالا نیازه براتون. برای وزیای همراه هم اول شخص متقاضی میره و چند ماه بعدش همسر و فرزندان زیر 18 سالشون میتونن برن. البته دارنده ویزای همراه میتونه اجازه کار بگیره و در صورت موفقیت در پیدا کردن کار، هزینه های زندگیتون رو تامین کنه. ولی خب سفارت قبل رفتن از شما نامه تمکن مالی میخواد.

   پاسخ
 26. محمد رضا گفته:

  سلام جناب اقای ملک پور. من ارشد کامپیوتر از دانشگاه ازاد دارم. ایا میتونم مجدد برای ارشد برای کانادا اقدام کنم؟

  میبخشید سوال دیگه این که مدارک همه دانشگاه های ایران مانند: ازاد و علمی کاربردی و… مورد قبول هست برای ادامه تحصیل کانادا؟

  با سپاس فراوان

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. به دلیل تقاضای بالای ویزای تحصیلی، خیلی کشورها مثل کانادا برای تحصیل مجدد ویزا صادر نمیکنن مگر اینکه در دانشگاه های خصوصی و با هزینه بالاتر تحصیل کنین. مدارک دانشگاه های سراسری و بیشتر مدارک دانشگاه آزاد مورد قبول هستن. ولی بقیه معمولا میتونن تو دانشگاه های خصوصی درس بخونن.

   پاسخ
 27. سارا گفته:

  جناب ملكى وقت بخير
  بنده دانشجوى كارشناسى ارشد معمارى هستم
  قصد بورس تحصيلى شدن در مقطع دكترا در كانادا رو دارم
  اگه زمانى سوپروايزر بنده رو تقبل كنه و بورس جور بشه باز هم احتياج به تمكن مالى هست؟و اين مقدار براى من كه يك نفر هستم تقريبا چقدر بايد باشه؟
  ايا خود دانشگاه محلى براى موندن رو مثل خوابگاه در نظر ميگيره يا خودمون بايد دنبالش باشيم؟اين شرايط در هلند چطور هست؟
  ممنون ميشم راهنمايى كنيد

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 28. رزا گفته:

  سلام روزتون بخیر و ممنون از راهنمایی هاتون
  من سه ماه دیگه هیجده ساله میشم و ترکیه زندگی میکنم با خانواده و امکان داره ازدواج کنم و بخوام با همسرم به کانادا بیام بدون آگاهی خانواده
  وقتی ازدواج کرده باشم از کفالت پدر خارج میشم دیگه درسته؟ به نظر شما چه شرایطی برای مهاجرت من به کانادا مناسب تره و از چه روشی من و همسرم اقدام کنیم؟ و شرایط تحصیلی برای من چطور میشه من هدفم پزشکی هست

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. جهت ازدواج در ایران و کشورهای اسلامی اذن پدر لازم است ولی ازدواج در کشورهای اروپایی و کانادا و … نیازی به اذن پدر ندارد. شرایط شما رو نمیتونیم ارزیابی کنیم چرا که نه از میزان سرمایه شما خبر داریم نه از مدرک زبان شما و نامزدتون. برای تحصیل پزشکی در کانادا باید در دوره های 4 ساله پیش پزشکی شرکت کنید تا بعدش بتونید برای پزشکی کانادا اقدام کنید.

   پاسخ
 29. Fatemeh گفته:

  سلام جناب ملك پور وقت بخير
  براى گرفتن بورسيه ى تحصيلى در كشور كانادا از دانشگاه فعلى كه در ايران هست بايد اقدام بشه يا دانشگاهى كه قصد ادامه تحصيل در آن را داريم؟
  و سوال ديگر بنده در مورد هزينه ى كارهاى ادارى هست
  اگر براى كارهاى مهاجرت تحصيلى خدمت شما مراجعه كنيم هزينه چقدر خواهد شد؟ممنون ميشم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 30. محمدحسین گفته:

  با عرض سلام خدمت اساتید موسسه حقوقی ملک پور.
  بنده متولد سال 77 هستم دیپلم تجربی با معدل 18/17 و پیش دانشگاهی با معدل 16/19 خدمت سربازی هم نرفتم.
  قصد دارم تو کنکور سال 99 شرکت کنم , سوالم اینه که آیا شرایط زیر رو مهیا کنم امکان اخذ ویزا و ادامه تحصیل تو کانادا هست ؟ و اگه هست به چه صورت ؟ :
  تو کنکور رتبه ی زیر 50 کشوری بیارم و بتونم معافیت خدمت رو بگیرم از طرفی رزومه خوبی هست.
  تو مقطع دکتری پزشکی دانشگاه تهران درس بخونم و بعد از گذشت دو الی سه ترم معدل و ریز نمرات خوب کسب کنم.
  درحین این دوران آزمون آیلتس یا تافل برحسب شرایط دانشگاه های کانادا بگیرم.
  شما چطور این موارد رو ارزیابی می کنید ؟
  از طرفی اگه رتبه ی زیر 50 کشوری نشم خدمت معاف نمیشم و شاید برای خروج از کشور برام مشکل درست کنه , ایا تو این حالت امکان ادامه تحصیل پزشکی تو کانادا هست ؟
  سوال بعدی بنده این هست که اگه پزشکی عمومی و خدمت رو کامل تو ایران بگذرونم و بعدش میشه برای دوره تخصص کانادا رفت ؟ اون موقع حدودا 28 سالم خواهد بود آیا محدودیت سنی نخواهد داشت ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای تحصیل در کانادا اقدام از طریق اول و دومی که فرمودید راحت تر از روش سوم است چرا که کار و تحصیل پزشکان در کانادا نیازمند گذراندن دوره های پیش پزشکی و معادلسازی مدرک تحصیلی خواهد بود. پیشنهاد میکنیم در زمان اقدام با دفاتر ما تماس بگیرید تا مشاوره رایگان داشته باشید.

   پاسخ
 31. ali گفته:

  با سلام.بنده فارغ التحصیل لیسانس مهندسی کامپیوتر در سال 1378 وفارغ التحصیل ارشد مدیریت اجرایی-بازاریابی از دانشگاه غلوم و تحقبقات در سال 1394 می باشم.متاهل هستم با 44 سال سن.آیا امکان تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاههای کانادا برای بنده وجود دارد؟آیا می توانم از فاند دانشگاه استفاده کنم؟و در صورت مثبت بودن چه مدرک زبانی با چه نمره ای لازم می باشد؟و و کلا چه مدارکی را باید بنده ارائه بدهم؟ سپاسگزارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام.
   شرایط تحصیل دکتری:
   برای اخذ پذیرش دکتری شخصاً می بایست از طریق یافتن استاد راهنما از یکی از دانشگاه های کشور مربوطه اقدام نمایید و این امکان بستگی به داشتن شرایطی مانند رزومه تحصیلی مناسب، نداشتن گپ تحصیلی بالا، نمره زبان خوب و مواردی اینچنینی خواهد داشت. اخذ سوپروایزر توسط خودتون انجام میشه. شما میبایست با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظرتون ارتباط بگیرین و رزومه تحصیلی و علمیتون روبرای ایشون بفرستین و در صورت موفقیت در جلب نظر ایشون، بتونین پذیرش دانشگاه رو بگیرین. اسامی اساتید هر دانشگاه در سایت اون دانشگاه موجوده. ما در مرحله اخذ ویزای تحصیلی همراه شما خواهیم بود.
   شرایط بورسیه تحصیلی:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ سوپروایزر توسط خودتون انجام میشه. شما میبایست با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظرتون ارتباط بگیرین و رزومه تحصیلی و علمیتون روبرای ایشون بفرستین و در صورت موفقیت در جلب نظر ایشون، بتونین پذیرش دانشگاه رو بگیرین. اسامی اساتید هر دانشگاه در سایت اون دانشگاه موجوده. ما در مرحله اخذ ویزای تحصیلی کانادا همراه شما خواهیم بود.

   پاسخ
 32. فرخ گفته:

  سلام. برای کانادا در مقطع دکترا شما می تونید برای پیدا کردن سوپروایزر به ما کمک کنید؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ سوپروایزر توسط خودتون انجام میشه. شما میبایست با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظرتون ارتباط بگیرین و رزومه تحصیلی و علمیتون روبرای ایشون بفرستین و در صورت موفقیت در جلب نظر ایشون، بتونین پذیرش دانشگاه رو بگیرین. اسامی اساتید هر دانشگاه در سایت اون دانشگاه موجوده. ما در مرحله اخذ ویزای تحصیلی کانادا همراه شما خواهیم بود.

   پاسخ
 33. حسین صداقتی گفته:

  سلام ، به نظرتو برای مقطع کارشناسی ارشد بین مهندسی شیمی شریف و کامپیوتر علم و صنعت ، در خارج از ایران برای کدوم رشته راحت تر میشه بورس گرفت ؟ برای بورس گرفتن همه شرایط رو برابر در نظر بگیرن ( منظورم نمره ایلتس و معدل و … )و فقط تفاوت رو در رشته و دانشگاه در نظر بگیرید
  ممنونم برای راهنمایی هاتون به بچه ها

  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. گرفتن بورسیه بیشتر از اینکه بستگی به رشته شما داشته باشه بستگی به موارد زیر داره:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 34. سامان گفته:

  سلام من دانش اموز سال دوازدهم ریاضی هستم و میخوام به کشور کانادا مهاجرت کنم میخواستم ببینم هزینه دانشگاه ها به طور میانگین و نمره ایلتس چنده
  یه توضیح هم درباره دیپلم بدین ک مثلا تا چن باشه قابل قبوله
  مرصی از شما

  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. نمیشه مبلغ دقیقی برای تحصیل در کانادا اعلام کرد چرا که بسته به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته. نمره زبان هم آیلتس 6 به بالا باشه بهتره. پیشنهاد میکنیم که با موسسه تماس بگیرید تا شرایطتون دقیق ارزیابی بشه.

   پاسخ
 35. سامان گفته:

  سلام من دانش اموز سال دوازده ریاضی هستم میخاستم ببینم هزینه دانشگاه در کانادا و نوره ی ایلتس به طور میانگین چنده

  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. نمیشه مبلغ دقیقی برای تحصیل در کانادا اعلام کرد چرا که بسته به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته. نمره زبان هم آیلتس 6 به بالا باشه بهتره. پیشنهاد میکنیم که با موسسه تماس بگیرید تا شرایطتون دقیق ارزیابی بشه.

   پاسخ
 36. mahdi گفته:

  سلام و احترام خدمت شما
  سولالی داشتم خدمتتون
  که ایا با تحصیل در کالج و یا دوره های کوآپ می توان به همان اندازه دوره تحصیل، اقامت پس از تحصیل به دست آورد ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   سلام
   خیر برای دوره هایی که خارج از تحصیلات دانشگاهی حساب میشه امکان اقامت پس از تحصیل وجود نداره و در حین تحصیل باید بتوانند پیشنهاد کاری به دست آورند که ویزا قابل تبدیل باشد.

   پاسخ
 37. مریم گفته:

  سلام خسته نباشید. من متولد ۱۳۷۷ هستم. معدل دیپلمم ۱۹/۵۰ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۷/۸۰ هست. همه دروس اختصاصی رو هم بالای ۱۶ شدم. آیتلس ۷/۵ هم دارم. شرایط مالیمم مناسبه. میخاستم بدونم میتونم با گپ تحصیلی حدودا ۳ ساله برای لیسانس کامپیوتر دانشگاه تورنتو اقدام کنم؟ احیانا شانسی دارم؟ در ضمن نیاز به بورسیه ندارم و تمکن مالی دارم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. بله ممکنه دارای شانس باشین و بتونین پذیرش دانشگاه های کانادا در رشته مهندسی کامپیوتر رو بگیرین. توصیه میکنیم با دفاتر ما تماس بگیرین تا شما رو دقیق راهنمایی کنند.

   پاسخ
 38. yegane گفته:

  سلام من سال دهم هستم و میخاستم برای ادامه تحصیلم و کالج کانادا یا استرالیا یا المان برم
  شرایطش چطوریه ؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   با ارائه مدارک تحصیلی و مدرک زبان می توانید از مدرسه یا کالج مورد نظر خود پذیرش بگیرید.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   سلام
   شما مستقیما نمی تونید از طریق تحصیل پاسپورت بگیرید. اما اگر بعد از تحصیل در کانادا مشغول به کار بشید می تونید بعد از گذشت 3 سال از اقامت دائم برای پاسپورت کانادا هم درخواست بدید.

   پاسخ
 39. گلی گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  همسرم 27 ساله و لیسانس برق از دانشگاه صنعتی اصفهان دارند. مدرک زبان آیلتس 7 دارند 3 سال سابقه کار دارند و 2 مقاله چاپ شده دارند. آیا ایشون می تونن از کانادا بورسیه برای مقطع ارشد داشته باشند؟ من به عنوان همراه میتونم با ایشون برم کانادا؟ 25 سالمه دیپلم دارم ولی آرایشگر هستم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   سلام
   در مقطع ارشد به ندرت بورسیه اعطا می شود ولی اگر رزومه تحصیلی قوی ارائه دهند این شانس وجود دارد.
   در صورتی که ایشان ویزای تحصیلی دریافت کنند شما هم می توانید ویزای همراه بگیرید.

   پاسخ
 40. حسن گفته:

  سلام وخسته نباشید من دوازدهم مکانیک خودرو هستم ودارم واسه کنکور اماده میشم می خواستم بدونم ایا میشه با گرفتن فوق دیپلوم میشه در خارج بورسه گرفت وبه مکانیک سیالات ادامه داد ممنون میشم جواب بدین

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   بورسیه تحصیلی معمولا در مقطع دکترا ارائه می شود.
   مدرک فوق دیپلم در دانشگاه های خارج از کشور معمولا اعتبار ندارد و باید برای مقطع لیسانس پذیرش بگیرید.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. باید معدل بالا، نمره زبان بالا، شرایط سنی مناسب و ترجیحاً مقالات بین المللی داشته باشین و در دانشگاه های سراسری یا آزاد درس خونده باشین (اگه حداقل لیسانس دارین)

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. باید معدل بالا، نمره زبان بالا، شرایط سنی مناسب و ترجیحاً مقالات بین المللی داشته باشین و در دانشگاه های سراسری یا آزاد درس خونده باشین (اگه حداقل لیسانس دارین)

   پاسخ
 41. گلی گفته:

  با سلام و روزبخیر
  من 25ساله هستم دیپلم دارم همسرم 27 ساله لیسانس برق دارن میشه من کواپ اقدام کنم شوهرم کاری بیاد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. بحث تحصیل شما و ویزای همراه برای دوره کو آپگ دو مساله جداگانه هستش که نیاز به بررسی دقیق تر داره که میشه برای همسرتون WORK PERMIT گرفت یا خیر.
   دوره های کوآپ در حال حاضر برای رشته های آی تی، گردشگری، دیجیتال مارکتینگ، طراحی داخلی و هتلداری می باشد و نیازمند نداشتن گپ تحصیلی بالا بوده و عموماً دارای محدودیت سنی نیز می باشد. این دوره ها پس از پایان مدت تحصیل با ورود به دوره کاری هزینه های تحصیل شما را نیز جبران خواهد نمود.

   پاسخ
 42. فرشته گفته:

  با سلام. من سال ۸۵ لیسانس حقوق گرفتم و با حدودا ۱۰ سال تاخیر، رفتم ارشد و امسال ارشد حقوق خصوصی رو با معدل ۱۸ و اندی پشت سر گذاشتم و در حال حاضر ۴۰ ساله هستم و مطلقه. برای اقامت در کانادا بخوام ویزای تحصیلی بگیرم در مقطع دکترای حقوق، در اونجا دچار مشکل نمیشم؟ از این جهت ک حقوق کانادا با ایران فرق داره… ایا نیاز ب ازمون ورودی خاصی دارم؟؟؟ لطفا راهنماییم‌کنید. یا بنظرتون واسه دکترا، در رشته ی دیگه ای اقدام‌کنم؟؟؟ سپاس

  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما برای پذیرش در مقطع دکترا باید با اساتید رشته تحصیلی خود در دانشگاه های کانادا ارتباط برقرار کنید و در صورتی که بتوانید تایید یکی از اساتید را بگیرید امکان پذیرش تحصیلی برای شما وجود دارد.

   موسسه حقوقی ملک پور نیز برای پذیرش دکترا به همراه بورسیه فرمی دارد که در لینک زیر موجود است. در صورت تمایل می توانید این فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما گزینه های موجود برای شما را پیشنهاد دهند.

   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه/

   پاسخ
 43. فاطمه گفته:

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم فنی حرفه ای رشته کامپیوتر دارم و مدرک ایلس 6.5 زبان انگلیسی رو گرفتم اما پشتوانه مالی خوبی ندارم
  میخواستم ببینم میتونم ویزای تحصیلی کانادارو بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. سنتون رو بیان نکردید و اینکه کی دیپلم گرفتید ولی در کل با توجه به اینکه بودجه ندارید اگه وضعیت تحصیلیتون عالی باشه میتونید بورسیه تحصیلی کانادا رو بگیرید. شرایطش اینه:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 44. Sadr گفته:

  با سلام من امسال کارشناسی با معدل ۱۸از یکی از دانشگاه دولتی معتبر فارغ التحصیل شدم. برا ارشد هم قبول شدم.شانسی برای بورسیه دانشگاهای تاپ کانادا با آیلتس ۷ دارم؟ اگر ارشد رو شروع کنم بازم میتونم مدارک کارشناسیم که برای اپلای لازم هست رو بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 45. lsadr گفته:

  سلام من به زودی کارشناسیم رو تموم میکنم با معدل 18 از داشنگاه سراسری. برای ارشد هم یکی از دانشگاه های تهران قبول شدم.میتونم یکی از دانشگاه های تاپ کانادا ادامه تحصیل بدم؟میتونم در حین تحصیل ارشد اپلای کنم؟ بهتره همین امسال اپلای کنم یا صبر کنم بعد از ارشد برای ارشد دوم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. امکان تحصیل در کشورهای خارجی بستگی به سن، میزان گپ تحصیلی، وضعیت علمی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل، داشتن مدرک زبان با نمره مورد نیاز و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما تماس گرفته و با ارائه این اطلاعات مشاوره رایگان داشته باشید.

   پاسخ
 46. محمد گفته:

  سلام
  من 22سال سن دارم و سال آینده لیسانس معماری با معدل حدودی 16 میگیرم
  میخواستم بدونم با چه هزینه ای امکان تحصیل در مقطع ارشد هست؟!
  با سرمایه حدودی ۳۰ هزار دلار میشه کاری کرد؟!
  و این که آیلس چند لازمه؟!

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. هزینه و امکان تحصیل در دانشگاه های کانادا برای شما بستگی به دانشگاه و رشته مدنظر و همچنین برخی شرایط دیگر شما دارد. به منظور اخذ اطلاعات و ارزیابی شرایط خود با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 47. فاطمه گفته:

  سلام من ارشد شیمی دارم و و سی ساله و مجرد هستم میخواستم بدونم میتونم برای لیسانس توی رشته دیگه مثلا کامپیوتر اقدام کنم یا نه

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. امکان تحصیل در کانادا بستگی به شرایط شما خواهد داشت. ولی با توجه به اینکه کانادا به گپ تحصیلی حساس هستش سن شما برای تحصیل لیسانس مجدد بالا هست و پروندتون ریسک بالایی داره.

   پاسخ
 48. آرش گفته:

  با سلام و عرض ادب .
  بنده ۳۴ ساله هستم و مدرک کارشناسی مکانیک ( طراحی جامدات ) را در سال ۸۸ اخذ کردم . میخواستم بدانم با توجه به گپ ۱۰ ساله بین تحصیل میتوان امیدوار بود به گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا ؟
  لازم به ذکر است در طول این ۱۰ سال بنده مشغول کار مرتبط با رشته ام بوده ام و مدرک ۶ آیلتس هم دارم .
  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 49. الهام گفته:

  با عرض سلام و درود. من 28 سالم هست و مدرک کارشناسی ارشد تغذیه از دانشگاه علوم پزشکی تهران با معدل الف دارم. برای تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی ارشد تا چه سنی امکان پذیرش هست. هنوز مدرک IELTS نگرفتم ولی سطح زبان انگلیسیم متوسط هست و فکر میکنم بتونم نمره 5 یا 6 رو بگیرم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   شرایط سنی شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا مناسب می باشد و بهتر است مدرک آیلتس 6.5 را داشته باشید و معمولا تا سن 30 سالگی به شرط آنکه گپ تحصیلی شما بالاتر از 5 یا 6 سال نباشد شانس خوبی خواهید داشت

   پاسخ
 50. مریم گفته:

  سلام
  من 33 سالمه و مدرک تحصیلی فوق دیپلم حسابداری دارم می خواستم بدونم شریطی برای من وجود داره که بتونم برای کانادا پذیرش بگیرم ؟ و در چه مقطعی می تونم تحصیل کنم ؟ سپاس

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   مقطع فوق دیپلم در کانادا وجود ندارد و شما باید از مقطع لیسانس تحصیل کنید. دوست عزیز توجه داشته باشید که سن شما برای تحصیل در کانادا مناسب نمی باشد و به احتمال زیاد ویزای شما رد می شود. کشورهای اروپایی حساسیت کمتری نسبت به سن دارند که به شما توصیه می شود برای آن ها اقدام کنید.

   پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   تمکن مالی متغیر است بهتر است با کارشناسان موسسه تماس بگیرید تا راهنمایی بهتری دریافت دارید

   پاسخ
 51. شيلا گفته:

  با عرض سلام.ببخشيد من ١٨ سالمه رشته انساني ميخوام رشته حقوق برم.معدل ديپلم ١٩ هست.مدرك آلماني b2 دارم آيلتس هم ٧.٥ هستش.ميخواستم ببينم اگه بخوام بدون اينكه ايران برم دانشگاه، به آلمان يا كانادا برم چيكار كنم؟ميتونم بدون رفتن ب دانشگاه براي حقوق آلمان يا كانادا اقدام كنم يا بايد قبولي در كنكور رو داشته باشم؟

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   جهت ادامه تحصیل در خارج از ایران نیازی به ورود به دانشگاه در ایران نمی باشد. شرایط شما به صورت کلی جهت ادامه تحصیل در خارج از ایران مناسب است و اگر از میزان سرمایه شما اطلاعاتی موجود باشد راهنمایی بهتری می توانیم خدمت شما ارائه نماییم

   پاسخ
 52. محمد امین گفته:

  سلام خسته نباشید،
  من دانشجوی هوشبری دانشگاه تهران(سراسری) هستم میخواستم بدونم که میتونم کارشناسی ارشد رو در کانادا بخونم و همینطور ادامه بدم تا مدارج بالاتر و اینکه یک مقاله isi تحقیقاتی هم دارم روش کار میکنم معدلم هم الف هستش چیزه دیگه ای هم لازم دارم برای گرفتن بورس تحصیلی؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   بورسیه تحصیلی معمولا در مقطع دکترا اعطا می شود و در مقطع کارشناسی ارشد به ندرت می توان بورسیه گرفت. اما امکان ادامه تحصیل در کانادا را دارید.

   پاسخ
 53. Amirhossein گفته:

  با سلام
  من 24 سال سن دارم و مدرک لیسانس معماری از دانشگاه سراسری دارم و میخواستم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم، آیا میتونم رشته خودم رو تغییر بدم و برای ارشد رشته ی دیگه ای رو انتخاب کنم؟ اگر نه آیا میتونم دوره لیسانس رشته دیگه اونجا درس بخونم؟ (تا چند ماه آتی مدرک آیلتس را هم میگیرم)

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. به این منظور ابتدا می بایست از گپ تحصیلی، شرایط مالی، وضعیت تحصیلی، وضعیت تاهل و مواردی اینچنینی شما اطلاع داشته باشیم تا بتوانیم شما را دقیق تر راهنمایی نماییم. در کل این مواردی که فرمودید بستگی به شرایط شما خواهد داشت.

   پاسخ
 54. Trnj گفته:

  سلام من 18 سالمه و رشته انسانی هستم، آیلتس 7/5 و یک مقاله isi دارم، آیا امکانش هست که بتونم برا مقطع لیسانس فول فاند بگیرم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   فاند و بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی معمولا اعطا نمی شود اما برخی از دانشجویان پس از گذراندن چند ترم در دانشگاه و به دست آوردن رزومه مناسب می توانند کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند.

   پاسخ
 55. ایمان غفاریان گفته:

  با سلام. بنده ایمان غفاریان هستم. 15سالمه کلاس هشتم هستم (دارم میرم نهم) . من میخواهم برای تحصیل به کانادا بروم . من میتوانم برای تحصیل به کانادا بروم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   باسلام. تحصیل در کانادا یه علاوه بر مواردی که فرمودید بستگی به میزان سرمایه، وضعیت تاهل و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما مشاوره تخصصی داشته باشید.

   پاسخ
 56. arash گفته:

  سلام و عرض ادب

  این مبلغ برای تمکن مالی به نرخ اعلام شده توسط بانک مرکزی اعلام محاسبه میشه یا بازار آزاد؟

  برای مقطع ارشد 1 سال تمکن مالی نشان داده بشه کفایت میکنه؟

  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   تمکن مالی به نرخ دولتی محاسبه می شود. معمولا ویزا یک ساله صادر می شود و شما تمکن مالی برای یک سال را باید نشان دهید.

   پاسخ
 57. amin گفته:

  عرض سلام و احترام بنده ۱۷ سالمه و دوازدهم هستم می خواستم برای دانشگاه های کانادا بورس بگیرم رزومه من این است که مدال نقره در المپیاد شیمی تمامی سال ها معدلم بالای ۱۹ بوده و ایلتس ۶ دارم و نمرات زیست و شیمیم همیشه بالا بوده و شیمیم اکثرا ۲۰ بوده می خواستم بدونم که آیا می توانم برای رشته پزشکی در کانادا بورس بگیرم یا هرجای دیگر ولی اولویتم کانادا است!!؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 58. امبن گفته:

  عرض سلام و احترام بنده ۱۷ سالمه و دوازدهم هستم می خواستم برای دانشگاه های کانادا بورس بگیرم رزومه من این است که مدال نقره در المپیاد شیمی تمامی سال ها معدلم بالای ۱۹ بوده و تافل ۸۰ دارم و نمرات زیست و شیمیم همیشه بالا بوده و شیمیم اکثرا ۲۰ بوده می خواستم بدونم که آیا می توانم برای رشته پزشکی در کانادا بورس بگیرم یا هرجای دیگر ولی اولویتم کانادا است!!؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای تحصیل پزشکی در اغلب دانشگاه های معتبر دنیا باید در آزمون ورودی دانشگاه پذیرفته شوید و بورسیه تحصیلی معمولا در این مقطع اعطا نمی شود ولی برخی از دانشجویان که در دانشگاه رزومه مناسبی نشان می دهند می توانند اسکالرشیپ دریافت کنند.

   پاسخ
 59. Shaw گفته:

  سلام. من با 25 سال سن و معدل 14.60 لیسانس مکانیک با نمره زبان تافل 95 و بدون مقاله میخواستم برای کانادا اپلای کنم. حتما هم فاند بگیرم… به نظرتون امیدی هست؟؟
  دانشگاه های ایتالیا چطور؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   بورسیه تحصیلی در کشور کانادا در مقطع فوق لیسانس به ندرت اعطا می شود و برای کسب آن باید رزومه ای بسیار قوی ارائه دهید. مسلما ارائه مقاله بین المللی می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.
   دانشگاه های ایتالیا بورسیه های بیشتری ارائه می دهند که شانس بیشتری برای دریافت آن خواهید داشت. از طریق مراجعه به وبسایت های دانشگاه ها می توانید از شرایط آن اطلاع یابید.

   پاسخ
 60. Sara گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من کارشناس علوم آزمایشگاهی هستم.27سالمه و مجردم.آیا برای من امکان ادامه تحصیل برای ارشد رشته هماتولوژی در کانادا وجود داره؟ آیا میتونم متناسب با رشته ام اونجا کار پیدا کنم؟ هزینه های تحصیلی و زندگی رو میتونین تخمین بزنین؟ بعد از دریافت ارشد میتونم بلافاصله دکترا رو هم ادامه بدم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram گفته:

   با سلام. پاسخ به این موارد نیازمند داشتن اطلاعات جامع از شما می باشد. اطلاعاتی که ارائه داده اید جهت ارائه مشاوره به شما کافی نیست. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 61. paris گفته:

  با سلام و خسته نباشید. من فوق لیسانس برق مخابرات هستم. در تاریخ 20 اسفند 94 مدرکم رو گرفتم. تو این مدت تدریس میکردم. زبان انگلیسی رو در حد خوب یا عالی بلدم. مقاله هایی به زبان انگلیسی نوشتم. یکی از آنها در کنفرانس برق ایران پذیرفته شد. منتظر نتیجه ی بقیه ی مقالات هستم. می خواستم بدانم برای دکترا در یک دانشگاه معتبر با بورسیه ی تحصیلی چه قدر شانس دارم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • a.nouri گفته:

   با سلام
   برای تحصیل در مقطع دکترا باید بتوانید نظر یک استاد سوپروایزر را جلب کنید و مسلما رزومه شما دارای اهمیت زیادی می باشد. ارائه مقاله ISI می تواند تاثیر بسیار مثبتی در نظر سوپروایزر داشته باشد. رزومه تحصیلی و مدرک زبان نیز از دیگر مسائل مهم می باشد. شما می توانید شخصا با اساتید دانشگاه ها مکاتبه داشته باشید و یا در صورت تمایل می توانید فرم ارزیابی دریافت بورسیه را از لینک زیر تکمیل نمایید تا کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان بررسی کنند و در صورتی که گزینه مناسبی برای شما وجود داشت برای عقد قرارداد با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 62. ماهان گفته:

  ظمن درود و عرض خسته نباشید
  بنده ماهان اسدی هستم با سن ۱۹ سالگی
  دیپلم ۱۱ ساله هنرستان دارم و برای سال ۱۲ نظام جدید اقدام کرده ام در رشته ریاضی
  پس از اعطای دیپلم این رشته به بنده
  کانادا هم همانند آلمان ابتدا باید در کالج تحصیل کرد تا بعد به دانشگاه رفت
  یا مستقیماً میتوان وارد دانشگاه شد
  و بنده رشته‌ی مد نظرم اقتصاد و مدیریت میباشد یا سورس-WW و رشته تحصیلی بعد از دریافت کارشناسی ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی MBA میباشد.
  و در کنار این مطلب آیا هزینه های کالج بصورت رایگان است و فقط نیازمند تمکن مالی دارد یا خیر!؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • a.nouri گفته:

   با سلام
   شما می توانید مستقیما وارد دانشگاه های آلمان یا کانادا شوید. در کانادا دانشگاه ها رایگان نمی باشد و ملزم به پرداخت شهریه هستید اما امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان وجود دارد.

   پاسخ
 63. saeed گفته:

  من معدلم 17.5 هست 23 سال سن دانشگاه ازاد لیسانس برق ترم اخرم .الان مدرک ایلتس بگیرم و نمرم بالای 6.5 بشه ایا اصلا امیدی هست بورسیه بگیرم برای ارشد با توجه به این که دانشگاه ازاد درس خوندم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • Azade گفته:

   با سلام
   مدرک دانشگاه آزاد در کانادا معتبر است و مشکلی از جهت اخذ پذیرش نخواهید داشت. بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد کمتر اعطا می شود اما اگر رزومه قوی ارائه دهید این شانس را دارید.

   پاسخ
 64. Mohammad گفته:

  سلام
  من براي تحصيل در مقطع دکتری (۴ساله) از دانشگاهی در کانادا فاند گرفته ام که بخشی از هزینه های مرا پوشش می دهد.
  حال اثبات تمکن مالی ۴ سال تحصیل لازم است یا فقط سال اول؟
  و اینکه از کجا باید بفهمم که برای ویزا یا مجوز تحصیل گواهی سو پیشینه لازم است یا خیر؟
  تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • Azade گفته:

   با سلام
   اثبات تمکن مالی برای سال اول کافی می باشد. مدارک مورد نیاز در سایت رسمی مهاجرت موجود است.

   پاسخ
 65. معراج گفته:

  سلام
  برای رشته تجربی (پزشکی) اول باید لیسانس و فوق بگیرم یا مثل ایران یک راست دکترا باید بخونم؟ و اینکه چه چیزهایی لازم هست برای پزشکی
  و ایا کمک هزینه ای به من در جهت پزشکی و امکان کار پس از اتمام به عنوان مثلا پزشک وجود داره ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل پزشکی در کانادا باید در آزمون ورودی دانشگاه قبول شوید. در صورتی که در زمان تحصیل در دانشگاه بتوانید رزومه ای قوی از خود نشان دهد ممکن است موفق به دریافت کمک هزینه تحصیلی شوید. پس از فارغ التحصیلی نیز به شما این امکان می دهند که در کانادا اقامت داشته باشید و به کار بپردازید.

   پاسخ
 66. sanam گفته:

  باسلام و عرض ادب
  می خواستم بپرسم برای پذیرش ارشد در رشته مالی در دانشگاه های شهر تورنتو بهتره دانشجوی ارشد در دانشگاه های ایران باشم یا نه مستقیم برای کانادا اقدام کنم به نظرتون برای کنکور وقت بزارم یا نه؟
  ممنون از شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. این مورد بستگی به شرایط شما خواهد داشت. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 67. سهند گفته:

  با سلام
  من دانشجوی رشته ی فیزیک در ایران هستم و 21 سالم هست حدود 2 ماه پیش برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم و متاسفانه درخاست ویزام ریجکت شد الان میخام که برای ویزای تحصیلی اقدام کنم و برای ترم سپتامبر از دانشگاه یورک پذیرش دارم آیا موسسه کار های ویزا رو انجم میده ؟با توجه به ریجکتی ویزای توریستی

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. خدمات اخذ انواع ویزاهای کانادا توسط مؤسسه حقوقی ملک پور ارائه می شود. سابقه ویزاهای ما در بخش ویزاهای سایت قرار دارد و حتی ویزای ریجکتی کانادا را ویزا کرده ایم.

   پاسخ
 68. فاطمه زهرا گفته:

  سلام وقتتون بخیر.
  من دانشجوی ترم دو داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهانم سطح زبانمم خوبه ولی مدرک ندارم. میخواستم بدونم امکانش هست که من در رشته ی خودم واحد های درسیم رو معادل کنم؟ برای رشته داروسازی باید از بچلر حتما شروع کنم؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما باید در آزمون ورودی شرکت کنید، پس از قبولی احتمال دارد بعضی از واحد های شما را تطبیق دهند. به زودی محصولی ویدئویی در رابطه با تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در فروشگاه وبسایت برای مدت محدودی به صورت رایگان عرضه خواهد شد. شما می توانید کانال تلگرام ما را دنبال کنید تا از زمان انتشار آن اطلاع یابید.

   پاسخ
 69. parvin گفته:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.
  بنده ارشد اقتصاد از دانشگاه تبریز با معدل17/18 و کارشناسی با معدل15/54 دارم. چهار مقاله کنفرانس بین المللی و یک isi. برا آیلتس 7/50 آماده میشم. آیا شانس گرفتن فاند از یکی از دانشگاه های خوب کانادا رو دارم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 70. ali گفته:

  سلام خسته نباشید
  من 25 سالمه دانشجوی ارشد رشته عمران دانشگاه آزاد تهران هستم.مدرک کارشناسیمم از دانشگاه آزاد معدل 13 هست.
  تسلطم به زبان متوسط هستش ولی مدرک زبان ندارم.ممنون میشم راهنماییم کنین که با این شرایط میتونم برای ویزای تحصیلی کانادا تو مقطع ارشد یا حتی کارشناسی مجدد تو یک رشته دیگه اقدام کنم یا نه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توایند برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید. برای مدرک زبان نیز دو راه دارید یا مدرک را در ایران بگیرید و یا اینکه برای کورس زبان در کانادا پذیرش بگیرید و پس از پایان دوره زبان تحصیل در دانشگاه را شروع کنید.

   پاسخ
 71. امین گفته:

  سلام خسته نباشید
  با توجه به قیمت بالای دلار در ایران میخواستم بدونم میشه هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در کانا‌دا رو با توجه به شغل پاره وقت در زمان دانشجویی تامین کرد
  و سوال بعدی اینکه میخواستم بدونم با دادن مقاله و دارا بودن معدل بالا در دانشگاه های معتبر ایران چه تاثیری در فرایند مهاجرت میگذارد ؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام . دوست عزیز تامین هزینه های تحصیل و حتی زندگی با کار دانشجویی ممکن نیست. مورد دوم نیز برای اخذ پذیرش تحصیلی برای شما امتیاز محسوب خواهد شد.

   پاسخ
 72. ناشناس گفته:

  سلام 18 سالمه معدلم 19 زبان سی شارپ رو بلدم جاوا و اندروید رو هم دارم یاد میگیرم زبان در حد متوسط بلدم میخواستم بدونم تو رشته مهندسی کامپیوتر بورس میشم یا نه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. بورسیه های تحصیلی در مقطع لیسانس معمولا به ندرت اعطا می شود و شما باید رزومه خیلی قوی ارائه دهید و یا پس از چند ترم تحصیل در صورتی که عملکرد عالی داشته باشید می توانید برای بورسیه درخواست دهید.
   یک پیشنهاد مناسب به شما می تواند دوره های کوآپ باشد. که به صورت یک ساله برگزار می گردد و 6 ماه تحصیل و 6 ماه کار است.

   پاسخ
 73. jaberhabibi67 گفته:

  سلام ممنون از همه بخاطر پاسخ ب سوالاتم
  آيا تمكن مالي بايد حتما واسه شخص دانشجو باشه يا وقتي خانومم بخاد دانشجو باشه و من ب عنوان همراه تمكن با حساب من باشه موردي نداره؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. ضمن تشکر بابت همراهیتان، مدارک تمکن مالی ویژه متقاضی تحصیل در کانادا می باشد و می بایست در حساب وی موجود باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 74. Sara گفته:

  با سلام خسته نباشید
  من 23 ساله هستم و مدرک زبان آیلتس 6.5 دارم دیپلم تجربی با معدل 19 و پیش دانشگاهی تجربی با معدل 14.60 دارم امسال دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی هر دو با معدل بالا ی 19.80 گرفتم آیا ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی که امسال دریافت کردم گپ تحصیلی رو پر میکنه؟ تشکر فراوان

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. گپ تحصیلی در پرونده شما می تواند تاثیر منفی داشته باشد اما با توجه به اینکه سن کمی دارید و رزومه تحصیلی مناسبی نیز دارید این تاثیر زیاد نمی باشد و شانس خوبی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید.

   پاسخ
 75. مژگان حیدری گفته:

  سلام وقت بخیر من خانم 34 ساله هستم و دارای مدرک کارشناسی مدیریت دولتی با معدل 15/67 هستم و کپ تحصیلی 5 ساله دارم و میخوام مدرک آیلتس و بگیرم تو این چند ماه. خواستم بدونم میتونم ویزای تحصیلی ارشد رشته ی mba و در کانادا بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. این احتمال وجود دارد اما باید هر چه سریع تر اقدام کنید و اجازه ندهید گپ تحصیلی بیشتر به وجود آید.

   پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توانید هم در کالج ها و هم در دانشگاه های کانادا به تحصیل این رشته یا رشته های مشابه بپردازید.

   پاسخ
 76. علی رضایی گفته:

  سلام خسته نباشین آقای دکتر مک پور.
  بنده دیپلم کامپیوتر هستم و ۲۸ سالمه میخاستم بپرسم که بنده باید چکار کنم تا واجد شرایط ویزای تحصیلی بشم . ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایین.

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب . تحصیل در کشورهای خارجی نیاز به مدرک زبان و سرمایه دارد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و ارزیابی شرایطتان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 77. amin گفته:

  با سلام بنده ۱۷ سالمه و دوازدهم در رشته تجربی تحصیل می کنم می خواستم بدونم که من با معدل های بالای ۱۹ در تمامی سال ها(دهم و یازدهم) و دارای تافل ۱۰۵ شرایط بورسیه دانشگاه های کانادا رو دارم ؟؟؟؟ راستی من مدال برنز المپیاد شیمی هم دارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. رزومه تحصیلی شما باید به دانشگاه مورد نظر ارسال شود تا درخواست شما بررسی گردد.

   پاسخ
 78. علی رحیمی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من کلاس هشتم راهنمایی هستم و سال تولد 19/9/1383
  میخواستم من موقعی که رشته رو انتخاب کردم و دیپلم هم گرفتم باید مدارک و اینا رو بدم?!
  بعد اینکه هر ماه ۳۰۰۰ دلار به دانشجو ها میدن راسته?!
  بعد اگه اینکه با معدل بالا ۱۹ در رشته تجربی قبول بشم میتونم برم برای ادامه تحصیل ?!
  از چه سنی شروع کنم بهتره?!
  و اینکه من همه شرایطو داشته باشم غیر از توان مالی خیلی بالا اونوقت چی ?!
  و اخرین سوال اینکه چقدر هزینه میخاد?!
  ممنون ازتون

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل در کانادا می توانید از همین مقطع تحصیلی نیز شروع کنید.
   انتخاب اینکه از چه مقطعی تحصیل در کانادا را شروع کنید به شرایط شما بستگی دارد.
   خیر به دانشجو ها مبلغی پرداخت نمی شود اما دانشجو ها ممکن است بورس های تحصیلی بگیرند اما به همه دانشجو ها تعلق نمی گیرد.
   رزومه تحصیلی شما می تواند در اخذ پذیرش تاثیر گذار باشد.
   هزینه زندگی و تحصیل در کانادا در همین مقاله بیان شده است.

   پاسخ
 79. فائزه گفته:

  سلام من دانشجوی پزشکی هستم و ۲۶ سالگی فارغ التحصیل میشم و طرحم هم تموم میشه میخوام برای ادامه تحصیل برم کانادا بهتره تخصصمو ایران بگیرم یا برای تخصص اونجا برم؟کانادا مدرک عمومی رو قبول داره؟!

  Rating: 5
  پاسخ
 80. amirhosein گفته:

  سلام
  درود
  وقت بخیر

  ضمن عرض خسته نباشید،یک مقداری راهنمایی لازم داشتم:
  من فارغ تحصیل کاردانی معماری دانشگاه آزاد مشهد هستم و 1 سال سابقه تدریس در نرم افزار های معماری را دارم.
  اخیرا موفق شدم مدرک V.Ray Certificate Proffesional رو کسب کنم.
  این مدرک رو در کانادا 21 نفر دارن.
  و تعدادی از اقوام ما هم مقیم کانادا هستند.
  بفرمایید که چه قدر احتمال قبولی من هست برای رفتن به کانادا ؟
  سپاس.

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز بهترین حالت برای شما اقدام از طریق تحصیل در کانادا و ورود از این طریق است تا بعد از آن به بازار کار وارد شوید. اما شما اطلاعات دقیق خود اعم از سن خود را عنوان نکرده اید. میتوانید جهت بررسی شرایط خود با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 81. بهار گفته:

  درود بر شما من پانزده سال دارم و قصد دارم برای تحصیل در دانشگاه به کانادا بروم .از چه سنی باید کارهای اولیه را شروع کنم واینکه از حالا تا ان موقع چه کار هایی باید انجام دهم ؟آیا می شود هم درس خواند و هم کار کرد ؟ من اگر بخواهم درس بخوانم و کار کنم و انجا ماندگار باید چه ویزایی بگیرم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در وهله اول نیاز است که شما دیپلم 12 ساله خود را در ایران کسب کنید تا بعد از آن برای تحصیل در کانادا اقدام نمایید. برای بررسی پرونده خود با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 82. mreza.kave گفته:

  با سلام
  من۳۱ سال سن دارم و رشته تحصیلیم برق قدرت هست و قصد ادامه تحصیل دوره دکترا تو کانادا رو دارم. کارشناسی با معدل ۱۶/۵ دانشگاه صنعتی اصفهان سال۹۱ و ارشد با معدل ۱۴/۷ دانشگاه اصفهان سال ۹۴ فارغ التحصیل شدم. دوتا مقاله isi و isc دارم.تا الان ۷ سال سابقه تدریس توی اموزشکده فنی حرفه رو دارم و باید یک سال دیگه هم بمونم تا تعهدم تموم بشه. حالا چندتا سوال داشتم که اگر امکان داره همینجا جواب بدین
  ۱- چقد شانس اپلای از یه دانشگاه خوب و دریافت فاند رو دارم؟
  ۲- سن و سال و این گپ تحصیلی از سال ۹۴ تا ۹۸ مشکل ساز نیست؟
  ۳- این سابقه تدریسی که دارم میتونه واسم مفید باشه؟
  ۴- هدفم اقامت دایم اونجاست.واسه تحصیل اقدام کنم بهتره با واسه کار؟
  ۵- و سوال اخرم اینکه توی تقریبا یه سالی که فرصت دارم تا اقدام کنم چه کارایی خوبه که انجام بدم یا چه مدارکی مینونن مفید باشن تا اقدام کنم؟
  پیشاپیش از زحماتتون تشکر میکنم

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به رزومه شما در مقالات و تدریس می توان گفت که شانس زیادی برای کسب فاند تحصیلی دارید، اما همه این ها به نظر سوپروایزر و دانشگاه بستگی دارد. گپ تحصیلی در کانادا مهم است و بهتر است از 4 سال بیشتر نباشد. از طریق تحصیل سریع تر می توانید اقدام کنید، ما می توانیم حتی دوره های تحصیل و کار به شما دهیم تا سریعا وارد بازار کار کانادا و پروسه اخذ اقامت کانادا شوید. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 83. ارمان گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام.بنده در مقطع یازدهم هستم (17ساله)ایا بنده میتوانم پس از اخذ دیپلم و ایلتس با نمره خوب(بدون اینکه در کنکورشرکت کنم و در ایران دانشگاه بروم) با دیپلم مستقیما وارد دانشگاه های کانادا شوم.
  ممنون

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز شما می توانید در دانشگاه ها و کالج های کانادا درس بخوانید. ما حتی می توانیم گزینه هایی به شما پیشنهاد بدیم که به مدرک زبان نیاز نداشته باشید.

   پاسخ
 84. نسا صادقی گفته:

  سلام
  من ۳۶ سالمه لیسانس اموزش زبان انگلیسی با معدل ۱۵.۱۶ و فوق لیسانس مدیریت اجرایی معدل ۱۶ دارم. دارم برای ازمون ایلتس میخونم و فکر کنم که ۶ آکادمیک بگیرم.
  همسرم ۳۵ سالشونه لیسانس مهندسی مخابرات با معدل ۱۳ و فوق لیسانس تجارت الکترونیک با معدل ۱۵ دارن
  یه دختر ۳سال و نیمه داریم. و سابقه کار مخابراتی داریم. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که میتونم برای دوره لیسانس یا فوق لیسانس اقدام کنم؟

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به شرایط سنی و تخصصی بودن سوال شما، پیشنهاد می شود با کارشناسان موسسه حقوقی ملکپور جهت دریافت مشاوره تخصصی تماس حاصل فرمائید.

   پاسخ
 85. دنیا گفته:

  با سلام و عرض ادب .
  میشه لطفا در مورد دوره های ۱۸۰۰ ساعته که میگن یک ساله هست و تحصیل و کار توضیح بدین ؟؟ میگن بعد از یک سال شهروند کانادا میشم و راحت تر می تونم دانشگاه برم . من رشته ام تجربی هستش و دوازدهم هستم . به من گفته شده که ۲۰۰ میلیون تومان کل هزینه های اون دوره ۱۸۰۰ ساعته و زندگی هست . لطفا بیشتر توضیح بدین

  پاسخ
 86. pkprvr گفته:

  سلام اقای دکتر جان من 28 سالمه فوق لیسانس مکانیک هستم دارم روی یک مقاله کار میکنم و دارم واسه ایلتس 7 میخونم میخاستم بدونم واسه ارشد مجدد میشه کمکم کنید و ایا امکان گرفتن کمک هزینه تحصیلی برام هست؟ معدلم 16.83 و لیسانسم 13.62

  پاسخ
 87. ایلیا گفته:

  سلام من پسر ۱۲ ساله دارم که الان ششم ابتدایی هست .
  قصد دارم تحصیل و در کانادا ادامه بده .
  باید چگونه تقاضای ویزا کنم . و اینکه قصد ندارم در کانادا تنها زندگی کنه .من یا همسرم تا پایان دوره تحصیل در کنارش باشیم .
  خود ما باید برای این هدف مون از چه ویزایی استفاده کنیم ؟

  پاسخ
  • t.m گفته:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز جهت دریافت پاسخ سوال خود و توضیحات کامل تر به مقاله ی مربوطه لینک زیر مراجعه بفرمایید.جهت بررسی دقیق شرایط شما و ارائه بهترین مشاوره و همچنین برای کسب اصلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید. malekpour.ir/تحصیل-کودکان-در-مدارس-کانادا-با-امکان-ا/

   پاسخ
 88. Ati گفته:

  باسلام وخسته نباشید
  میشه بگید هزینه دانشگاه رشته پزشکی برای شهروندکانادایی جقدره؟کانادا برای رشته های پرطرفدار مثل پزشکی ازمون و شرایط خاصی داره برای بدون کنکوراین رشته برای شهروندان کانادایی؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 89. كيهان گفته:

  با درود و احترام خدمت شما جناب دكتر
  من يك دختر ١١ساله و يك دختر ٩ ساله دارم
  مقاله ها و پاسخ هاي شما را مطالعه كردم اما متجه نشدم نحوه پذيرش در دبستان و هزينه سالتونه دبستان چقدر است ؟
  ضمن اينكه آيا ميتوانم خودم هم با ويزايي كه به همراه بچه ها ميگيرم كار كنم من مهندس عمران هستم با سابقه و رزومه خوب صنعتي
  سپاسگزارم از شما و پاسخي كه ميدهيد

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب . در زمینه نحوه پذیرش و چگونگی پروسه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما جهت مشاوره صحبت نمایید. خیر والدین اجازه کار با ویزای توریستی ندارند .

   پاسخ
 90. سحر گفته:

  سلام ممنون از سلیت خوبتون
  من پرستار هستم 37 سالمه و تازه دو سال طرحم رو تموم کردم کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بودم معدل 17و تمایل دارم ارشد پرستاری رو کانادا بخونم البته من مدرک مهندسی برق رو هم دارم ولی سابقه کاری تو این رشته ندارم ایلتس 6.5 دارم و مجردم.
  سوالم اینه که بهتره از طریق نیروی متخصص اقدام کنم یا تحصیلی(با توجه به سنم)حین تحصیل اجازه کار در رشته پرستاری را دارم؟حدود 200 میلیون سرمایه دارم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. اخذ ویزای کاری کشور کانادا امتیازبندی بوده و باید امتیازات شما مورد محاسبه قرار گیرد. در صورت داشتن امتیازات لازم می توانید برای کار به این کشور وارد شوید. با توجه به شرایط سنی شما شانس ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای شما اندک می باشد. برای بررسی امتیازات و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 91. علیرضا گفته:

  سلام. وقت بخیر
  من متاهل هستم. برای تحصیل میخاستم به کانادا برم. میخام بدونم واسه رشته آی تی چقد سالانه باید هزینه کنم با هزینه زندگی دو نفر؟ بعد امکان کار حین تحصیل هست و اینکه همسرمم میتونه کار کنه یا خیر. و چند ساعت؟ بعد چند درصد از هزینه زندگیمو جبران میکنه. ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. هزینه های تحصیل در کشور کانادا بسته به نوع دانشگاه به طور میانگین بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار کانادا محاسبه می گردد و اجازه کار به صورت پاره وقت را خواهید داشت. همراه شما نیز اجازه کار تمام وقت دارند. برای بررسی شرایط و هزینه ها پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 92. بنیامین گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من دانش آموز سال یازدهم نظام جدید هستم. متولد ۹\۴\۱۳۸۰
  میخواستم ببینم در چه مقطعی برای تحصیل در کانادا اقدام کنم؟
  لطفاً راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با توجه به رزومه خود می توانید برای تحصیل در کالج های کانادا اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات در این خصوص می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 93. سهیل گفته:

  سلام و درود
  من دانش آموز سال دهم نظام آموزشی جدید هستم و متولد نوزده اردیبهشت هشتاد و یک هستم.برای مهاجرت به کانادا کی اقدام کنم که بتوانم وارد کالج شوم و در آنجا مجبور به گذراندن دوره دبیرستان نباشم؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با داشتن مدرک دیپلم دوازده ساله و مدرک زبان لازم امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور برای شما وجود دارد. برای اخذ اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 94. سهیل گفته:

  سلام.من متولد اردیبهشت ۱۳۸۱ هستم و میخوام یسل دیگه به ونکوور کانادا برم و در کلاس ۱۲ اونجا شرکت کنم.میخواستم ببینم هزینه های سالانه من حدودا چقدر میشه؟؟
  من یه برنامه ای رو شنیدم که میتونم بجای درس خوندن برای پاس کردن درسام به جای هر کلاس ۱۲۰ ساعت کار کنم و هر ترم باید ۴ تا کلاس پاس کنم.چه مقدار پول از این کار بهم میدن؟؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی را می توانید در متن مقاله مطالعه نمایید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
    • mie editor2 گفته:

     هزینه های تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا در حدود سالانه ۲۵ هزار دلار کانادا الی ۸۰ هزار دلار کاناداست که این تفاوت قیمت بستگی به امکانات مدارس و همینطور شهر محل قرار گیری مدرسه دارد.

     پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »
Rating: 5