هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا در سال ۲۰۱۸ چقدر است ؟ آیا از هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا ۲۰۱۸  باخبر هستید ؟ آیا هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا با کار دانشجویی تامین می شود ؟ هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا  در چه مقاطعی کمتر است ؟ هزینه تحصیل در استرالیا چقد راست ؟ آیا با مهاجرت به استرالیا و ادامه تحصیل در استرالیا می توان به اقامت استرالیا رسید ؟ آیا تحصیل در استرالیا یکی از راههای اخذ اقامت استرالیا است ؟ آیا دانشجویان در استرالیا برای تامین هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا اجازه کار دانشجویی دارند ؟ کار دانشجویی در استرالیا چه مقدار از هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا را پوشش می دهد ؟ این مقاله درباب هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا نگارش شده است و به تمامی سوالات شما در زمینه هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا پاسخ می دهد .

 

توضیحات اقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین )در باب تحصیل و اخذ اقامت استرالیا

audio هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا
audio هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا

 

تحصیل  متقاضیان تحصیل در استرالیا در تمامی مقاطع تحصیلی امکان پذیرش از کالجها و یا دانشگاههای استرالیا را دارند .در ادامه شرایط مختلف تحصیل در مقاطع مختلف در استرالیا با هزینه های هر دوره ذکر می شود :

 کالجهای استرالیا با ارائه بهترین خدمات اموزشی برای دانش اموزان و امکانات ورزشی و تفریحی ، سعی در تعلیم و پرورش نیروی کار امد و اگاه میباشد شایان ذکر است که کالجهای استرالیا  به جز تحصیل به تمام زوایای پرورشی دانش اموزان می پردازد .بدین معنی که دانش اموزان دراین کالجها استعداد یابی میشوند چه در زمینه هنر و موسیقی و چه در زمینه ورزشی و همچنین گرایش های تحصیلی ، در نهایت در مسیری قرار میگیرند نهایتا  میتوانند تصمیات درستی در زمینه استعداد   کاری و هنری و تحصیلی اخذ نمایند .

 

کالجهای استرالیا شامل کالجهای خصوصی و دولتی میشود که اغلب کالج خصوصی بهترین خدمات اموزشی را ارئه میدهند در حال حاضر هزینه تحصیل در کالجهای استرالیا سالانه مابین ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار استرالیا محاسبه میشود .و هزینه تقریبی زندگی در سال حدودا ۱۵ تا ۱۸ هزار دلار استرالیا میباشد . این کالجها به صورت فول بورد می باشد و هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش می دهند .

سن تحصیل در این کالج ها مابین ۱۵ تا ۱۸ سال میباشد و دانش اموزان بعد از اخذ دیپلم اگر  تمصمیم ورود به دانشگاه را دارند میتوانند یک دوره فاندیشن را بگذرانند  افرادی که دوره فاندیشن را میگذرانند به راحتی میتوانند وارد دانشگاه شوند و علاوه بر تقویت زبان انگلیسی دیگر دوره ها را گذرانده و به راحتی وارد دانشگاه میشوند.

 

دوره های Foundation  در استرالیا

دوره Foundation در استرالیا در واقع به ۳ دسته تقسیم می شوند  که متقاضی با توجه به رشته تحصیلی  وارد دوره مربوط به آن رشته می شود .

۱-دوره عادی یا استاندارد

در دوره استاندارد استرالیا معمولا متقاضیانی که دیپلم  متوسطه دارند در دوره های استاندارد استرالیا شرکت میکنند ، دوره استاندارد استرالیا ۴۰ هفته طول می کشد .

در دوره های استاندارد استرالیا دانش آموز میتواند پیش نیاز رشته هایی مانند مهندسی ، محیط زیست و سلامت ، هنر ، رسانه ، موسیقی و طراحی بخواند و بعد از این دوره وارد  دانشگاههای استرالیا میشوند.

برای وارد شدن به این  دوره داشتن  آیلتس ۵٫۵ ضروری است .

۲-دوره فشرده

Intensive course

دوره های فشرده استرالیا مختص متقاضیانی است  که از سطح ضریب هوشی بالاتری نسبت به هم سن و سالان خود برخوردارند  و در واقع افرادی که در دوره های فشرده استرالیا شرکت میکنند کورس Foundation را در ۳۰ هفته سپری می کنند .

در دوره های فشرده استرالیا دانش آموزان میتوانند پیش نیاز رشته هایی مانند مهندسی IT ، سلامت و اقتصاد را میگذرانند و بعد از آن وراد برترین دانشگاههای استرالیا میشوند.

این دوره به آیلتس ۶ نیاز دارد.

۳-دوره طولانی مدت یا تمدید شده استرالیا

Extended course

دوره های طولانی مدت استرالیا که در واقع  برای دانش آموزانی است  که از لحاظ درسی در سطح پایین تری به نسبت همسنان خود  قرار دارند و باید همان واحد های درسی را در مدت زمان طولانی تری بگذرانند.

این دانش آموزان کورس فوندیشن استرالیا را در مدت زمان ۵۹ هفته به اتمام میرسانند و در این دوره  پیش نیازهای  رشته هایی مانند مهندسی ، هنر ، رسانه ، طراحی و اقتصاد  را می گذرانند .

این دوره به آیلتس ۵ نیاز دارد.

هزینه های دوره فوندیشن در استرالیا متناسب به کورس تحصیلی و کالج در حدود  ۵۰ هزار دلار می باشد .

دوره های Diploma  در استرالیا

در استرالیا دوره های وجود دارد به نام دوره Diploma که مخصوص  افرادی است که در ایران دانشجو هستند و حداقل دوسال از تحصیلشان در دانشگاه گذرانده اند و میخواهند تحصیلاتشان را در مقطع لیسانس در استرالیا شروع کنند، این افراد دیگر نیازی به گذراندن دوره Foundation  ندارند و باید  وارد دوره Diploma شوند که  از لحاظ زمانی کوتاه تر بوده و هم به عنوان دیپلم  مجوزی برای ورود به برترین دانشگاههای استرالیا است .

 

تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاههای استرالیا

دانشگاههای معروف استرالیا شامل  دانشگاههای گروه هشت و همچنین دانشگاه سیدنی و دانشگاه باسابقه وسترن  با داشتن رتبه ۸۹ در دنیا از جمله دانشگاههای مطرح د راسترالیا میباشد برای تحصیل در مقطع لیسانس توصیه میشود فرد متقاضی دوره فاندیشن را در کالج های استرالیا سپری کرده و بعد وارد دانشگاه شود .در ضمن داشتن ایلتس ۶ جزء ملزومات ورود به دانشگاههای استرالیا میباشد و هزینه تقریبی  ما بین ۲۰ تا۳۰ هزار دلار استرالیا میباشد و حداقل معدل ورود به این سطح بهتره بالای ۱۵ باشد.

هزینه های زندگی در این مقطع تحصیلی به طور میانگین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار می باشد .که بستگی زیادی به محل اقامت دانشجو دارد .

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در استرالیا

کشور استرالیا بهترین گزینه برای مهندسین میباشد جوانان جویای تحصیل و کار میتوانند با انتخاب دانشگاههای استرالیا اینده شغلی خود را تضمین نمود و خیال خود را راحت نمایند ،از جمله شرایط اخذ پذیرش در این مقطع فارغ التحصیلی از دانشگاههای معتبر و همچنین داشتن نمره زبان بالا و معدل بالا میباشد و متقاضی میتواند برا اساس موضوع پایان نامه خود که در مقطع ارشد تدوین میکند راه ورود به وقطع دکترا را سهل و اسان نماید . همچنین دانشجویان هفته ای حق ۲۰ ساعت کار دانشجویی را دارند و در دوران تعطیلات حق کار فول تایم را دارند که به تبع این کار میتوانند مقداری از هزینه های خود را ساپورت نمایند .

 

افرادی که از دانشگاههای استرالیا فارغ التحصیل میشوند میتوانند به راحتی جذب بازار کار شوند وو همچنین دانشگاههای استرالیا در مقطع دکتری بیشترین میزان بورسیه تحصیلی استرالیا را اعطا مینماید و از جمله کشورهای میباشد که بیشترین بودجه تحقیقاتی را به دانشگاهایش اعطا میکند  این دانشگاهها بهترین بستر را برای دانشجویان جویای علم فراهم  نموده تا انها بتوانند د رمحیط کاملا علمی و تحقیقاتی به تحصیل ادامه دهند

کشور استرالیا یکی از پرطرف دارترین کشورها برای مهاجرت میباشد استرالیا به علت دارا بودن بهترین متد اموزشی بعد از امریکا و انگلیس سالانه پذیرای خیل عظیمی از دانشجویان میباشند یکی دیگر از دلایل انتخاب استرالیا ارائه بهترین خدمات شهروندی و همچین اب و هوای خوب و وجود فرصت های شغلی مناسب تقریبا برای همه گرایشها و رشته ها میباشد .

کشور مهاجر پذیر استرالیا برای تحصیل دانش اموزان شرایط ویژه ای  ارائه میدهد و دانش اموزانی که سال ۹ را به پایان رساندهاند میتوانند به راحتی وارد کالجهای معروف استرالیا شوند و شایان ذکر میباشد که دانش اموزان در این مقطع میتوانند والدین خود را نیز به عنوان همراه داشته باشند در کنار خود تا اتمام سن ۱۸ سال .

در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا پرداختیم . چنانچه ملاحظه فرمودید . نظام آموزش استرالیا جزو گرانترین نظامهای آموزشی است . اما از آنجا که استرالیا کشور مهاجر پذیری است و امکان کار ضمن تحصیل و اقامت پس از تحصیل برای دانشجویان وجود دارد همواره طرفداران بسیاری دارد . چنانچه علاقمند به تحصیل در استرالیا هستید و میخواهید از شرایط تحصیل و هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا باخبر شوید با موسسات حقوقی معتبر تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب این موسسات بهره مند شوید .

 

ما در این مقاله سعی بر این داشتیم تا شما را با شرایط کلی هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا و تحصیل در استرالیا آشنا سازیم آگر چنانچه اطلاعات مقاله فوق برای شما مکفی نبوده است شما میتوانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور و همکارش MIE اتریش در وین و یا دفاتر همکارش در ایران و بلاروس تماس حاصل نموده و از امکان مشاوره رایگان در باب راههای مهاجرت به استرالیا از قبیل سرمایه گذاری در استرالیا ، تحصیل در استرالیا ، کار در استرالیا و راههای دیگر بهره مند گردید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.