هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

هزینه زندگی و تحصیل در کانادا ۲۰۱۸ چقدر است ، آیا میدانید هزینه زندگی در کانادا چه میزانی است ، هزینه های زندگی در کانادا با درآمد کار دانشجویی در کانادا قابل پرداخت است یا نه ، هزینه تحصیل در کانادا با کار دانشجویی در کانادا قابل پرداخت است یا خیر ، هزینه تحصیل و زندگی در کانادا چقدر است و روی هم چه مبلغی برای صرف هزینه تحصیل و زندگی در کانادا لازم داریم ، در صورتی که قصد تحصیل در کانادا را دارید ، آیا از هزینه تحصیل در کانادا اطلاعاتی دارید ؟ آیا هزینه های زندگی در کانادا را می دانید؟ هزینه مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا چه مقدار می باشد ؟ شرایط و شهریه تحصیل در کانادا بر چه اساسی است ؟ آیا میزان شهریه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در مقایسه بایکدیگر متفاوت است؟ شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا در مقایسه با کشور آمریکا چگونه است ؟ آیا  برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در کانادا کمک های تحصیلی و امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته شده است ؟ آیا دانشجویان در کانادا اجازه کار در کشور کانادا را دارا هستند و با این وجود آیا با اشتغال در حین تحصیل هزینه های زندگی و تحصیل را می توانند جبران نمایند ؟

در این مقاله سعی بر آن است که اطلاعات مفید و جامعی در خصوص زندگی و تحصیل در کانادا در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

 

هزینه مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا

کانادا یکی از محبوب ترین کشورهای جهان ، برای دانشجویان بین المللی است ، چراکه انواع متنوع از تجربه ها و فرصت ها در این کشور زیبا در سطح گسترده ارائه می شود. اگر شما قصد دارید برای تحصیل در کانادا ، اقدام نمایید ، خبر خوب این است که شهریه به طور معمول در کشور کانادا ، در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان مثل ( انگلیس ، آمریکا ، استرالیا ) پایین تر می باشد ، در حالی که کشورهای فوق نسبت به کانادا گران تر هستند. کانادا یک جامعه چند فرهنگی ، مدرن ، مترقی با دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسه است. زندگی در کانادا ، از بسیاری جهات شبیه به زندگی در دیگر کشورهای غربی است ، با این حال تفاوت های عدیده ایی نیز در مقایسه با زندگی در کشورهای غربی وجود دارد. کانادا دارای چهار فصل مختلف می باشد : بهار ( مارس تا مه ) ، تابستان ( ژوئن تا اوت ) ،پاییز ( سپتامبر تا اکتبر)، زمستان ( نوامبر تا فوریه ).

شورای وزیران آموزش و پرورش در کانادا  ( CMEC) ، یک ابزار آنلاینی را ارائه می دهد که به دانشجویان بین المللی اجازه و اختیار می دهد که به سرعت بسیار زیاد هزینه های زندگی در کشور کانادا را محاسبه نموده و همچنین براساس این سیستم می توانند راهنمایی های لازم در خصوص مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی را به دست آوردند.

 

شهریه در کانادا

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا بسته به عوامل مختلف متفاوت است :  اینکه شما دانشجوی بین المللی در حال تحصیل می باشید ، در حال مطالعه و یا اینکه در خانه  و یا دانشجوی در مقطع لیسانس و یا فوق لیسانس و در استان های مختلف کانادا هستید متفاوت می باشد.

بر اساس آمار ماخوذه در کل کشور کانادا ، گرانترین هزینه ها درخصوص شهریه در استان انتاریو می باشد. اگر شما یک شهروند کانادایی در حال تحصیل در کانادا می باشید ، شما بایستی انتظار پرداخت شهریه دانشگاه در هر دو مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را در هر سال حدود  ۶۰۰۰ CA $  (آمریکا ۴۵۳۸ $ ) داشته باشید.

همچنین دانشجویان باید بدانند که گاها هزینه های مرتبط با دانشگاه ممکن است فراتر و بیشتر از شهریه دانشگاه باشد ، مانند بودجه ایی که باید برای کتاب ، هزینه زندگی شخصی و مسکن در نظر گرفته شود.

 

شهریه کارشناسی در کانادا

میانگین شهریه در کانادا ، برای دانشجویان مقطع کارشناسی بین المللی در هرسال ۱۴۰۰۰ CA $ ( آمریکا ۷۳۰،۱۰ $)

شروع می شود. رشته های هنر و علوم انسانی ، نسبت به رشته های مهندسی و پزشکی ارزان تر هستند.

 

شهریه کارشناسی ارشد در کانادا

اگر شما قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید ، باید بدانید که شهریه در مقطع کارشناسی ارشد ، نسبت به مقع کارشناسی بالاترو نسبت به برنامه شما متفاوت است. همانطور که در سراسر جهان ، برنامه های اجرایی  MBA بطور کلی گرانترین و بطور میانگین حدود ، ۴۲۰۰۰  CA$ (  امریکا ۰۰۰،۳۲ $ ) است.

 

هزینه زندگی در کانادا

هزینه های متوسط زندگی در کانادا ، در هرماه حدود ۶۰۰_۸۰۰ $ CA (آمریکا  ۴۵۰_۶۰۰ $ ) ، شامل مواد غذایی ، محل اقامت می باشد که بزرگترین هزینه پس از شهریه می باشد.

هزینه های زندگی همراه با اقامت در کانادا ، به احتمال زیاد در سال حدود ۱۰۰۰۰ _ ۱۵۰۰۰ $ CA  است و در ( آمریکا ۵۵۰،۷ _ ۳۰۰،۱۱ $ ) است و در کل هزینه های زندگی در شهرستان های بزرگتر گرانتر می باشد.

به طور معمول هزینه های محل اقامت و زندگی اگر شما محوطه دانشگاه را بعنوان خوابگاه دانشجویی انتخاب نمایید ، گزینه ایی ارزانتر می باشد . طبیعتا کسانی که از نظر زندگی و محل اقامت خوابگاه های دانشجویی را انتخاب می نمایند مقرون به صرفه تر است.

اگر شما در رده سنی زیر ۱۸ یا ۱۹ سال می باشید و یا در استان بریتیش کلمبیا ، نوا اسکوشیا و مناطق شمال غربی کانادا هستید ، شما باید با یک خانواده میزبان در یک اقامتگاه ، که ممکن است نزدیک به دانشگاه زندگی می کنند و هزینه های آن حدود ۶۵۰_۸۰۰ CA  $ ( حدود ۴۹۰ _۶۰۰ $ آمریکا ) به مدت یکماه  می باشد که این می تواند گزینه ایی ارزانتر به خصوص بعنوان خانواده میزبان با وعده های غذایی بدون هیچگونه هزینه اضافی برای انتخاب شما باشد.

 

در اینجا چند نمونه از هزینه های زندگی به طور متوسط در کانادا  به  شما اعلام می شود که عبارتند از:

غذا خوردن در یک رستوران: CA 10-15 $ برای هر نفر (~ آمریکا ۰۸/۱۱ $)
بلیط یک طرفه در حمل و نقل عمومی محلی: CA $ 3 (~ $ آمریکا ۲)
قرص نان: CA 2.80 $ (~ $ آمریکا ۲)
بلیط سینما: CA 12.25 $ (~ US $ 9)

 

حمل و نقل در کانادا

حمل و نقل در کانادا ، بسته به محل زندگی شما در کانادا متفاوت است . شما ممکن است قادر به پیاده روی ، دوچرخه سواری در محوطه دانشگاه ، اتوبوس ، مترو ، قطار، کشتی باشید .بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان به ویژه کسانی که در شهرستان های بزرگتر کانادا هستند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می نمایند و در بیشتر موارد آنها از تخفیفات دانشجویی برخوردارند.

 

بیمه سلامت در کانادا

تمامی دانشجویان بین المللی در کانادا ، باید بیمه سلامت داشته باشند. پوشش پزشکی برای دانشجویان بین المللی در هر استان متفاوت است. استان های آلبرتا ،بریتیش کلمبیا ، مانیتوبا ، نیوفاند لند ،لابرادور ،ساسکاچوان تحت برنامه های مراقبتی بهداشتی استانی می باشند ولیکن این مورد بستگی به طول اقامت نیز دارد.

با این حال دانشجویانی که قصد تحصیل در ایالات نیوبرانزویک ،نوااسکوشیا ،انتاریو ، جزیره پرنس ادوارد و کبک را دارند باید برای بیمه خصوصی برنامه ریزی و اقدام نمایند.

 

ویزای دانشجویی و هزینه های نرم افزار

به منظور تحصیل در کانادا ، شما نیاز به بدست آوردن اجازه مطالعه کانادایی ، بعنوان یک ویزای دانشجویی کانادا برای مدت زمان اقامت خود را خواهید داشت. اگر مدت زمان دوره شما کمتر از شش ماه طول می کشد نیاز نیست که مجوز تحصیل در کانادا را داشته باشید . هزینه درخواست و اخذ اجازه مطالعه در کانادا ، ۱۱۰ _  ۱۵۰ CA $ می باشد.

 

هزینه ها در دانشگاه ها بسته به دانشگاه و شهرستان آن متفاوت است. بعنوان مثال ؛ دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دانشجویان کانادایی ( و دارندگان اقامت دائم ، پناهندگان و دیپلمات ) ۹۸٫۲۵$ CA )  ۷۵$ آمریکا (  و دانشجویان بین المللی  ۱۵۹$ CA  و ( ۱۲۰$ آمریکا ) و این امکان ممکن است برای شما وجود داشته باشد که اگر شما دانشجوی بین المللی از یک کشور توسعه یافته باشید قادر به لغو و دریافت این هزینه هستید.

همچنین به یاد داشته باشید تحصیل در کانادا همراه با خرید اجباری بیمه درمانی در کانادا همراه است که حدودا در هر سال  ۶۰۰$ CA  و ( در امریکا ۴۵۰ $ USD )می باشد.

 

کمک های مالی برای تحصیل در کانادا

 

کمک هزینه تحصیلی ، کمک های مالی و بورسیه برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس هستند.این خدمات عبارتند از بورس های تحصیلی خاص برای رشته های ورزشی و پیشرفت تحصیلی ، کمک هزینه تحصیلی و موضوعات خاص.

بسیاری از دانشگاه ها در کانادا با ارائه کمک هزینه تحصیلی که به طور انحصاری توسط دانشگاه برای ان یرنامه ریزی شده است و در واقع نوعی بورس تحصیلی است ارائه می شوند. در همه موارد ، این نکته مهم است که بودجه تخصیص یافته برای بورس تحصیلی محدود و بسیار رقابتی است.

یکی از منابع قابل توجه از کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در کانادا برنامه کمک هزینه تحصیلی مشترک المنافع کانادا است که کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان از دیگر کشورهای مشترک المنافع است

 

شغل دانشجو در کانادا

 

اگر شما دانشجوی در حال تحصیل در یکی از دانشگاه های کانادا می باشید ، جهت حمایت و تامین مخارج خود تا حدودی ، می توانید به صورت پاره وقت در کانادا مشغول به کار شوید. شما می توانید با واجد بودن شرایط  تا ۲۰ ساعت بصورت پارت تایم در هفته در طول ترم و بصورت تمام وقت در تعطیلات تابستان بدون نیاز به مجوز کار ، کار کنید.

برای واجد شرایط بودن شما باید ؛

 

دارای یک مجوز پژوهش معتبر

یک دانشجوی تمام وقت

بتوانید در یک موسسه آموزش تعیین شده در سطح متوسطه، ثبت نام و یا در کبک یک برنامه حرفه ایی در سطح متوسطه در یک برنامه آموزشی دانشگاهی ، فنی و حرفه ایی و یا حرفه ایی که منجر به مدرک ، دیپلم یا گواهی است که حداقل شش ماه در طول این مدت است.

 

همچنین شما نیاز به شماره بیمه اجتماعی  SIN از خدمات کانادا ، نیاز به کار در کانادا و یا از مزایا و یا خدمات از برنامه های دولت است را خواهید داشت.

شما می توانید با تحقیق و به دست آوردن اطلاعات مکفی در باب زندگی و تحصیل در کانادا ، تصمیمات لازم برای آینده خود و یا فرزندانتان را رقم بزنید. موسسه حقوقی ملک پور ، بزرگترین موسسه حقوقی خاورمیانه با بهره گیری از وکلای مجرب و باسابقه اطلاعات لازم را به شما دوستان ارائه خواهد نمود . شما می توانید با برقراری تماس تلفنی از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان  و وکلای موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران استفاده نمایید در باب هزینه تحصیل و زندگی در کانادا و مهاجرت به کانادا مشاوره بگیرید، همچنین می توانید با گرفتن وقت مشاوره قبلی و حضور در موسسه از مشاوره وکلا و کارشناسان ارشد برخوردار شوید.

 

8 پاسخ
 1. Hadis گفته:

  سلام من 24سالمه، پارسال مدرک کارشناسی IT رو گرفتم، مدرک کاردانیم از دانشگاه ولیعصر (روزانه) معدل 17.21 و مدرک کارشناسیم از دانشکده اموزش عالی هادی(علمی کاربردی موردتایید وزارت علوم تحقیقات) با معدل 18.36 هست، نمره آیلتسم حدود5 هست ولی تا 6.5حتما میرسونم. خواستم ببینم امکان قبول شدن تو دانشگاه ساسکاچوان یا بقیه چقدره؟ و اینکه متاهل هستم میخوام همسرم هم همراه بیاد ، ایشون هم لیسانس آیتی داره زبانشون هم بهتر از منه و 29 سالشونه و حدودای 7-8سال سابقه کار درخشان برنامه نویسی اندروید دارن، میخوایم که ایشون اونجا کار کنن من ادامه تحصیل بدم و ازطریق ورود من به دانشگاه، وارد کانادا بشیم، چقدر امکان قبول شدنمون هست؟ حدودای 30000 دلار کانادا هم سرمایه داریم.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب این امکان که شما برای تحصیل و همسرتان برای ویزای کار اقدام کنند وجود دارد . جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. sajad گفته:

  ۱۸ ساله
  برای پیش دانشگاهی با حداکثر ۲۰۰ میلیون سرمایه
  هر شهر و دانشگاهی بود فرق نداره
  فقط کانادا باشه
  معدل ۱۹
  آیلتس ۷
  شرایط دارم?!!!!

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. امکان اقدام برای شما وجود دارد. برای بررسی شرایط و میزان هزینه ها در این کشور می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. mie.editor2 گفته:

  با عرض سلام خدمت شما ميخواستم براي ويزاي دانش اموزي همراه با والدين سوال كنم من دو تابچه ١٧ ساله و ١١ ساله دارم براي زندگي در كانادا بهرچه مقدار سرمابه نياز داريم و هزبنه زندگي در ماه چه مقدار است و همچنين هزينه تحصيلي بچه ها ممنون ميشم توضيح دهيد

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. هزینه تحصیل و زندگی در کشور کانادا بسته به نوع دانشگاه و سبک زندگی متفاوت است. برای بررسی هزینه های موجود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.