هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا

هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا در سال ۲۰۱۷ امروزه یکی از مواردی است که توسط بسیاری از متقاضیان مورد پرسش قرار می گیرد. در این مقاله سعی بر این گردیده است که هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا ، هزینه مسکن در آمریکا ، هزینه اجاره مسکن در آمریکا ، هزینه خرید ملک در آمریکا ، هزینه خورد و خوراک در آمریکا ، هزینه تحصیل در آمریکا ،و هزینه های دیگری که اشخاص بسیار تمایل دارند جزئیات و مواردی دقیق را مطلع گردند را در اختیار متقاضیان این راه قرار می دهیم. این مقاله با تحقیقات کامل و با اطلاعات به روز در باب هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا نگاشته شده است و به عبارتی هدف از نگارش این مقاله بر این است که اطلاعات به صورت کامل و یک جا در اختیار علاقه مندان این راه قرار گیرد و با دید باز و اطلاعات کامل جهت تحصیل و زندگی در آمریکا اقدام نمایند زیرا امروزه بسیاری از دانشجویان تمایل دارند برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک به آمریکا رفته و ادامه تحصیل دهند و قطعا در این راه داشتن اطلاعات کامل در باب هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا کمک شایانی به متقاضیان خواهد کرد. برای تکمیل اطلاعات خود در باب هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا این امکان را دارید که با مشاورین برجسته و موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) در زمینه حقوق بین الملل خصوصی تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگانی که در اختیار شما قرار می دهند بهره مند گردید.

هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا نسبت به ایالت و شهر انتخابی همچنین رشته مورد نظر شخص و مقطع تحصیلی وی کاملا متفاوت می باشد. آمریکا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مختلفی ارائه می دهد و به طور کلی هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا بالا است اگر دانشجو در خارج از آمریکا تحصیل و زندگی می کند نیاز به یک طرح و برنامه ریزی کامل در مورد چگونگی پوشش هزینه های موجود در آمریکا دارد. برآورد کلیدی در مورد زندگی دانشجویی و هزینه های مسکن، فرصت های مالی و راهنمایی صرفه جویی در پول شما، نقش بسیار اساسی در دریافت آموزش و زندگی با کیفیت بالاتر در آمریکا خواهد داشت. به طور کلی هزینه زندگی در آمریکا در مناطق شهری و یا نزدیک یک شهرستان بزرگ گران تر از زندگی در شهرهای کوچک و یا مناطق حومه است هزینه هایی که اعلام می شود  هزینه یک سال برای اقامت کامل در ایالات متحده (سال تحصیلی + تعطیلات) خواهد بود، دانشجویان و متقاضیان این را باید این نکته را در نظر داشته باشند که به عنوان یک قاعده کلی، در منطقه غرب میانه آمریکا هزینه زندگی پایین تر، در حالی که کسانی در شرق و شمال شرق بالاترین قیمت ها شامل حال آنها خواهد شد. به طور کل هزینه های زندگی به چهار عامل اصلی تقسیم می شود که به طور قابل توجهی نسبت به ایالت و مکان دانشجو متفاوت است:

 

 • اسکان در دانشگاه و یا اجاره آپارتمان در خارج از دانشگاه.
 • انتخاب برنامه غذایی، خرید مواد غذایی شخصی و یا غذا خوردن؛
 • سفر با حمل و نقل عمومی و یا با ماشین؛
 • مقدار هزینه برای سرگرمی و تفریحات

هزینه زندگی در ایالت های مختلفت آمریکا به شرح ذیل است

 • بوستون(ماساچوست) میامی( فلوریدا) به صورت میانگین در حدود ۱۸ تا ۲۴ هزار دلار آمریکا خواهد بود.
 • آتلانتا به صورت میانگین در حدود ۱۷۴۰۰ تا ۲۰ هزار دلار آمریکا است.
 • فیلادلفیا به صورت میانگین ۲۰۸۰۰ دلار آمریکا در سال برآورد گردیده است.
 • واشنگتن دی سی و نیویورک در سال در حدود ۲۰۸۰۰ تا ۳۰۴۰۰ دلار آمریکا برآورد شده است.
 • لس آنجلس(کالیفرنیا) هزینه در حدود ۱۸۴۰۰ تا ۲۵ هزار دلار آمریکا برآورد شده است اما گاها در بررسی ها این هزینه به بیشتر از ۳۰ هزار دلار در سال هم رسیده است.
 • سانفرانسیسکو در حدود ۱۸۱۷۰ هزار دلار تا ۲۶۴۰۰ دلار آمریکا هزینه زندگی برآورد شده است.
 • سن دیه گو در سال در حدود ۱۵۲۰۰ دلار آمریکا تا ۱۷هزار دلار برآورد شده است.
 • لوئیزیانا به صورت میانگین در حدود ۱۷ هزار دلار تا ۲۰ هزار دلار تخمنین زده شده است.
 • سیاتل(واشنگتن) در حدود ۲۲۲۰۰ دلار تا ۲۵۴۰۰ دلار آمریکا برآورد شده است.
 • شیکاگو در حدود ۱۵هزار دلار تا ۲۱هزار دلار آمریکا می باشد.
 • اوهایو در حدود ۱۷ هزار دلار تا ۲۲۲۶۰ دلار آمریکا می باشد.
 • دیترویت(میشیگان) به صورت میانگین در حدود ۱۸۹۰۰ تا ۲۱۵۰۰ دلار آمریکا می باشد.
 • دالاس (تگزاس) در حدود ۱۹۲۰۰ تا ۲۲۱۸۰ دلار آمریکا می باشد.

هزینه های اسکان به عنوان هزینه های زندگی به طور کلی در ایالت متحده آمریکا مختلف است، آپارتمان به طور متوسط تواند از حداقل ۵۰۰ USD (آپارتمان یک خوابه در مناطق روستایی بیشتر) شروع می شود و تا ۳۵۰۰ دلار (آپارتمان ۱ خوابه در بوستون) متغیر است. هزینه زندگی در خوابگاه بیرون از دانشگاه هزینه کمتری را در بر خواهد داشت نسبت به اتاق مشترک در داخل دانشگاه. میانگین هزینه های اسکان در داخل خوابگاه یک دوره لیسانس چهار ساله در دانشگاه دولتی در حدود ۹۸۰۰ دلار می باشد و هزینه اسکان در داخل خوابگاه برای چهار سال اقامت در داخل دانشگاه خصوصی حداقل ۱۱۱۰۰ دلار خواهد بود. قابل ذکر است هزینه آب و برق ممکن است در بعضی مکان ها در هزینه کلی شامل نگردد.

 • قیمت برق بسته به اندازه آپارتمان بین ۵۰ تا ۱۵۰ دلار در ماه خواهد بود.
 • گرمایشی در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ دلار در ماه.
 • میانگین اینترنت ۴۵ تا ۵۰ دلار در ماه.
 • خدمات تلفن به صورت میانگین در حود ۵۰ دلار در ماه.
 • هزینه آب، فاضلاب و زباله معمولا بر عهده صاحب خانه است ولی اگر بر عهده دانشجو باشد در حدود ۵۰ تا ۷۵ دلار در ماه خواهد بود.

مواد غذایی برای خوراک یک فرد البته بسته به عادات غذایی در ماه در حدود ۲۵۰ تا ۵۰۰ دلار برای یک فرد خواهد بود و اگر دانشجو در خوابگاه دانشگاه زندگی می کند این امکان را دارد که برنامه های غذایی دانشگاه استفاده نماید که برای آن در ماه در حدود ۱۷۰ تا ۲۵۰ دلار از وی دریافت خواهند نمود. هزینه سفر در آمریکا برای آخر هفته البته بسته به مکان بالغ بر ۵۰۰ دلار خواهد بود.

هزینه تحصیل برای دانشجویان دوره لیسانس به صورت متوسط در حدود ۳۰ هزار دلار در سال می باشد. هزینه تحصیل در ایالت مختلف در کالج های دو لتی و خصوصی به صورت میانگین به شرح ذیل است:

 • ماساچوست کالج های دولتی برای دانشجو های بومی در حدود ۱۵٫۳۲۱ دلار و کالج های خصوصی برای دانشجوهای اینترنشنال در حدود ۳۴٫۰۶۰ دلار در سال می باشد.
 • هزینه تحصیل در کالج های دولتی در نیویورک در حدود ۱۲٫۵۶ دلار در سال و کالج های خصوصی برای دانشجوی اینترنشنال حداقل ۲۵ هزار دلار آمریکا در سال می باشد.
 • هزینه تحصیل در کارولینای شمالی در کالج های دولتی در حدود ۱۰٫۸۲۰ دلار در سال و دانشگاه های خصوصی ۲۰٫۴۶۳ دلار در سال می باشد.
 • هزینه تحصیل در فلوریدا در کالج های دولتی در حدود ۱۳٫۷۰۴ دلار در سال و همچنین کالج های خصوصی در سال حداقل ۱۸ هزار دلار در سال می باشد.
 • هزینه تحصیل در تگزاس در کالج های دولتی در حدود ۱۲ هزار دلار و کالج های خصوصی برای دانشجویان اینترنشنال در حدود ۱۹ هزار دلار می باشد.
 • هزینه تحصیل در کالیفرنیا به صورت میانگین برای دانشگاه های دولتی در حدود ۱۱ هزار دلار در سال و برای دانشجوهای اینترنشنال کالج های خصوصی در حدود ۲۵ هزار دلار در سال هزینه خواهد داشت.
 • هزینه تتحصیل در میشیگان در کالج های دولتی در حدود ۱۴ هزار دلار و برای کالج های خصوصی در حدود ۲۲ هزار دلار خواهد بود.
 • هزینه تحصیل در ایالت جورجیا در کالج های دولتی و برای دانشجوهای بومی در حدود ۱۲ هزار دلار و برای دانشجویان بین المللی در حدود ۱۸ هزار دلار هزینه خواهد داشت.

قابل ذکر است به طور معمول هزینه تحصیل در آمریکا از کالج های دولتی تا کالج های خصوصی بین ۱۵ تا ۴۰ هزار دلار در سال خواهد بود که بسته به مقطع تحصیلی و ایالت و دانشگاه مورد نظر قیمت ها کاملا متفاوت می باشد.

در باب هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا ، اطلاعات را به صورت کامل و جامع با جزئیات را در اختیار شما عزیزان و علاقه مندان این راه قرار دادیم چنانچه در راستای گردآوری تحقیقات خود مطالب نگاشته شده کافی نبوده است این امکان را دارید با مشاورین برجسته موسسه مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و از اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهند بهره مند شوید.

Rating: 5
21 پاسخ
 1. homayun گفته:

  با سلام
  بنده همزمان قصد اقامت از طریق دانشجویی و سرمایه گذاری دارم
  بطوری که قصد دارم فوق لیسانس را در امریکا بگیریم ، و در طرف دیگر به کمک پدرم قصد ثبت شرکت کارخانه شن و ماسه ( crusher plant) در امریکا داریم ، در ایران خودمان هم صاحب کارخانه سنگ شکن هستیم و هم معدن ، بخاطر مسایلی قصد ادامه دادن در ایران نداریم
  بنده معدلم ۱۵ از دانشگاه ازاد چالوس هست ، ۳ سال سابقه کار در همان کارخانه پدرم را دارم
  خواستم بدانم شرایطش برای ما هست ؟ و چه توصیه ای شما دارید،

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   آبا سلام. امکان اخذ همزمان دو ویزا به طور همزمان در هیچ کشوری که پاسپورت آن را نداشته باشید وجود ندرد چرا که این امکان ویژه شهروندان هر کشور است.
   در حال حاضر با توجه به قوانین سخت گریانه آمریکا علیه ایران، تنها امکان تحصیل در آمریکا برای ایرانیان فراهم می باشد. در صورت تمایل به ارزیابی شرایطتان تماس بگیرید.

   پاسخ
 2. zahra گفته:

  سلام ببخشیداین که میگیدکاردانشجویی منظوریه مجموعه ازکارهای خاصه یاتمام کارها؟مثلامن خودم میخوام کارکنم درامریکادرمقطع لیسانس باکارهفته ای10ساعت که مخارج درنمیادمیشه راهنمایی کنید؟مرسی

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. بی شک مجوز کار دانشجویی با هدف تامین مخارج کامل تحصیل و زندگی به شما اعطا نمی شود و تنها به منظور تامین مخارج کمکی زندگی شماست و اینامری طبیعی است چرا که شما ویزای نحصیل در آمریکا را اخذ نموده اید و نه ویزای کاری آمریکا. همچنین در ابتدای کار در صورتی که نتوانید تمکن مالی بابت تحصیل و زندگی در آمریکا را اثبات نمایید به شما ویزای تحصیلی آمریکا داده نخواهد شد.

   پاسخ
 3. roz گفته:

  ببخشیدنوشته معدل بالامیشه پذیرش گرفت وواردداشنگاه شد؟اگه معدل پایین باشه بایدپیش پزشکی درکالج روبخونم؟این7سال درصورت معدل پایین بیشترمیشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی در آمریکا نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی به همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. شما اطلاعات کامل و دقیق را برای ارزیابی ارائه نکرده اید تا بتوانیم دقیق تر شما را راهنمایی نماییم.

   پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   برخی از رشته ها که در ایران ارائه می شود ممکن است در کشورهای دیگر با عنوان دیگر و یا زیر شاخه رشته دیگری ارائه گردد و برای این رشته باید در سایت دانشگاه مورد نظر خود وارد شوید و از آنجا کسب اطلاع نمایید

   پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. در حال حاضر تنها اخذ ویزای تحصیلی و پژوهشی آمریکا برای ایرانیان امکان پذیر می باشد. اما این ویزا نیز با سخت گیری های زیادی صادر می شود و تعداد ریجکتی ها زیاد می باشد.

   پاسخ
 4. محمد گفته:

  سلام
  در امریکا مکان هایی وجود دارند که شب ها یک مکان خالی رو فقط برای خوابیدن، به افرادی که اوضاع مالی خوبی ندارند تحویل بدن؟ و اگه هست، هزینه هر شب خوابیدن توی اون مکان ها چند تومنه؟

  Rating: 5
  پاسخ
 5. آرمین گفته:

  سلام من شونزده سالمه و از مظر زبان مشکلی ندارم میخوام ببینم تو سن هجده سالگی اجازه کار تو کشور آمریکا در چه صورتی بهم داده میشه

  پاسخ
 6. نوید گفته:

  سلام
  من ۱۷ سالم هست و سال سوم را تموم کردم، میخواهم برای سال آخر یا همون کالج برم دانشگاهی در شیکاگو
  یکی از اعضای خانواده ام هم اونجا خونه داره و مشکلی برای خوابگاه و بقیه هزینه ها ندارم
  میخواستم بدونم با ۴،۵ هزار دلار میشه کالج رفت؟
  در ضمن مدرک زبان هم ندارم
  با تشکر

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست عزیز هزینه ها بسته به نوع دانشگاه یا کالج و شرایط شما متغیر خواهد بود. از این رو پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. فریده زینالی گفته:

  سلام من در مقطع دکترا تحصیل میکنم برای پست دکترا یا فرصت مطالعاتی در دانشگاه استنفورد اطلا عاتی میخواستم چطور اقدام کنم

  پاسخ
 8. مرتضی قائم گفته:

  سلام

  تشکر فراوان برای مطالبی که در سایت قرار می دهید.
  یک سوال داشتم،شهریه دانشگاهای آمریکا در حدود ۵ هزار یا ۶ هزار هم هست،ولی شما در این مقاله اشاره نکردید،دلیله خاصی داره؟
  در این صفحه لیست این دانشگاه ها هست:
  https://www.bachelorsportal.com/search/#q=ci-82|di-24|lv-bachelor,preparation&start=60&length=10&order=tuition&direction=asc

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. همان طور که در متن اشاره شده هزینه های تحصیل در این مقاله به صورت میانگین بیان شده است. از دقت و حمایت شما کمال سپاس را داریم

   پاسخ
   • علیرضا گفته:

    شما فرمودین به طور متوسط 30 هزار تا در ماخ هزینه تحصیل در میاد ولی همه مقادیر کمتر از 30 هزار تا بود
    هزینه ی دیگه ای رو هم در نظر گرفتین ؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.