هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی

از هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی چه می دانید؟ تفاوت هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی با هزینه ی تحصیل و زندگی در ایران به چه میزان است؟ هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی جنوبی شامل کدام موارد می شود؟ آیا افزایش و کاهش هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی تحت دتاثیر عواملی خاصی می باشد؟

در این مقاله بناست تا به بررسی هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی بپردازیم که این هزینه ها می تواند تحت تاثیر عواملی مانند منطقه انتخابی زندگی و یا در مورد هزینه تحصیل در آفریقای جنوبی ، مقطع و رشته ی تحصیلی متقاضی قرار گیرد به طور کلی هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی می تواند به هزینه های مسکن خوراک پوشاک رفت و آمد و شهریه دانشگاه می شود .

غالب هزینه ها را در اکثر کشورها و همچنین اقامت در آفریقای جنوبی هزینه های مسکن تشکیل می دهد به طور کلی هزینه ها ی تحصیل و زندگی در افریقا ی جنوبی  ۱۳٫۱۵ درصد بیشتر از هزینه های تحصیل و زندگی در ایران است و در مقابل هزینه های مربوط به اجاره بهای مسکن ۲٫۵۸ درصد کمتر از هزینه های ایران است

هزینه ی تهیه مسکن در افریقای جنوبی در شهرهایی مانند ژوهانسبورگ ، کیپ تاون و دوربن  به طور میانگین برای هر ماه به شکل زیر

است :

  • آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر              ریال۵٫۴۵۳٫۰۱
  • آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر        ریال  ۵۵۸٫۵۷
  • آپارتمان ۳خوابه در مرکز شهر ریال ۱۱٫۲۳۷٫۸۰
  • آپارتمان ۳ خوابه خارج از مرکز شهر ریال   ۲۵۸٫۵۹٫

 

و میزان در آمد به طور متوسط با احتساب پرداخت مالیات   در آخر مبلغی معادل ۱۶٫۵۱۷٫۸۴ ریال می باشد.

میزان هزینه های اصلی زندگی در افریقای جنوبی اعم از برق ، وسیله گرمایشی آب و غیره برای آپارتما به متراژ۸۵  مترمربع ۱٫۰۹۹٫۳۵ راند {واحد پول افریقای جنوبی } که هر راند  معادل ۲۳۵ تومان است .

در باب هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی؛ یکی از ملزومات  زندگی در افریقای جنوبی تهیه ی وسیله نقلیه است چرا که سیستم های رفت وآمدی در افریقا چندان وضعیت مساعدی ندارد، از این رو تهیه ی خودرو بابت حمل و نقل رفت وآمد را سهل می سازد هزینه ی تهیه ی خودروی معمولی دست دوم ۴۰٫۰۰۰ راند می باشدو قیمت هر لیتر بنزین در حال حاضر معادل ۱۲٫۰۵ راند یعنی ۲۹۰۰ توامن می باشد ، میزان بیمه نیز بسته به نوع ماشین و مح سکونت به طور تقریبی ۲۵۰ راند به طور سالانه است و بیمه کامل ۵۰۰ راند .

هزینه ی یک وعده غذای یکنفره در افریقای جنوبی معادل ۹۵۰۰ راند و هزینه یک بطری آب ۹٫۴۸ راند است.

هزینه حمل ونقل در کشور افریقای جنوبی را می توان برای یک بلیط یک طرفه ۱۱ راند و بلیط عبور ماهانه ۲۹۳٫۱۲ راند برآورد نمود .

میزان هزینه ی تحصیل در آفریقای جنوبی در مقاطع دانشگاهی  بین ۲۱۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰ راند می باشد و این میزان هزینه ی تحصیل در افریقای جنوبی در سال دوم به ۵۰۰۰ راند کاهش می یابد.

داشتن بیمه برای دانشجویان اجباری است و می بایست مبلغ ۴۰۰۰ راند را پرداخت نمایند . و هزینه ی تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در بهترین دانشگاههای آفریقا ۱۴۵۰۰ دلار در سال می باشد و کالج های زبان مربوط به آن حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار است .

پس به طور کلی با توجه به نسبت  ۱ به ۸ دلار به راند  افریقا جنوبی  که هر ۱ دلار ۸ راند افریقا است می توان برآورد نمود که در کل هزینه تحصیل و زندگی در اقریقای جنوبی پائین  است .

تعداد افراد زمان مبلغ هزینه به طور تقریبی
یک نفر ماهانه از۹۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در ماه
یک نفر سالانه از ۱۰۰۰۰ تا ۱۴۵۰۰ دلار در سال
دو نفر ماهانه از ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در ماه
دو نفر سالانه از ۱۴۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ دلار در سال

 

 

همانطور که ملاحظه شد هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی تحت عوامل مختلف می توانند متفاوت باشند ، و مسئله بسیار حائز اهمیتی در رابطه با انتخاب یک کشور به عنوان مقصد مهاجرت می توانند باشند مستدعی است من باب اخذ مشاوره و اتخاذ یک تصمیم صحیح به موسسات حقوقی معتبر ، در راس آن ها موسسه حقوقی ملک پور مراجعه فرمایید.

 

نگارنده: : سپیده متین

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ