هزینه تحصیل و زتدگی در کشور اسلواکی

هزینه تحصیل و زندگی در کشور اسلواکی

هزینه تحصیل و  زتدگی در کشور اسلواکی در هنگام مهاجرت به اسلواکی 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به اسلواکی پس از گرفتن وکیل مهاجرت چقدر است ؟ شرایط اخذ اقامت اسلواکی و یا هزینه زندگی در کشور اسلواکی در هنگام تحصیل در اسلواکی و در هنگام مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و پس از اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی چقدر است ؟ هزینه تحصیل در دانشگاه های اسلواکی چقدر است ؟ در این مقاله هزینه تحصیل و  زتدگی در کشور اسلواکی را به شما میگوییم.

مقدمه : کشور اسلواکی جز اتحادیه اروپا است که تا سال ۱۹۱۸ جز کشور اتریش و مجارستان بوده است قسمت مجاری قرار گرفته  بود این کشور در سال ۱۹۱۸ – ۱۹۳۹ بخشی از چکسلواکی شد و بعد از جنگ جهانی اول تشکیل شد .

کشور چکسلواکی بعد ها به دو کشور چک و اسلواکی تقسیم شد که جمعیت آن حدود ۵ میلیون نفر است و پایتخت آن براتسلاوا است و واحد پول آنها یورو می باشد .

بیشتر اقتصاد این کشور در زمینه تولید خودرو و وسایل الکترونیکی است از منابع طبیعی آن کشور میتوان به زغال سنگ ،مس، نمک ، و نفت و گاز آن اشاره کرد از فراورده های کشاورزی آن کشور می توان به جو ، جغندر قند ، میوه رازک ، سیب زمینی اشاره کرد.

اسلواکی یک مقصد سرمایه گذاری اید آل است به دلیل ثبات اقتصادی سیاسی آن تقویت پول مشترک یورو اروپا

هزینه ها :

هزینه ها تنها به روش پذیرش مرتبط و نیاز به یک بار پرداخت در هر چرخه پرداخت میشود بدون شهریه است و توسط دانشجویان آموزش عالی پرداخت میشود .

دانشجویانی که بیش از یک سال تحصیل آنها طول میکشد مجبور به پرداخت بیمه هستند که این هزینه حداقل ۷۹۹۸ c2k  است این هزینه حداکثر است که توسط قانون تنظیم میشود .دانشجویانی که در برنامه های درجه دوم یا بیشتر تحصیل میکنند مجبور به پرداخت حداکثر هزینه ۲۶۶۶ c2k  در سال هستند

آن دسته از دانشجویانی که می خواهند زبان یاد بگیرند در اسلواکی باید بابت آن دوره هزینه بکنند که آن توسط قانون تنظیم میشود .

هزینه برای دانشجویان بین المللی همان هزینه ای است که برای دانشجویان خود کشور اسلواکی در نظر گرفته شده است . با توجه به اینکه دولت می گوید تحصیل در این کشور رایگان است ولی دانشگاه آزاد رایگان نیست و دانشجویان باید برای این هزینه ها به دنبال یک کار پاره وقت بگردند و از این طریق هزینه زندگی و تحصیل خود را به دست آورند .

شهریه :

شهریه دانشجویان بین المللی که در دانشگاه هایی هستند که آخر هفته و شبانه دارند یا مطالعه در کالج زبان دارند شهریه آنها به طور کامل در اختیار رئیس موسسه است و تنها استثنا برای دانشجویانی است که در دانشگاه های دولتی و روزانه و در مقطع دکترا تحصیل می کنند آنها از پرداخت شهریه شهریه معاف هستند .

هزینه های تعیین شده توسط موسسات خصوصی آموزشی عالی به طور کلی شبیه هستند و ممکن است برای هزینه معاینه ، پایان نامه ها ،منابع ، دوره های زبان نیز در کلیه این موسسات یکسان است . سطح شهریه می تواند از ۱۵ یورو برای چک کردن زبان پس از یک آزمون به ۷۵۰/۳ یورو برای یک دوره ۱۰ ماهه در آماده  سازی قبل از ورود به تحصیلات دانشگاهی .

بالاترین شهریه ۲۵۰/۴ یورو برای یک دوره ۱۰ ماه  مقدماتی قبل از ورود یه یک دوره کامل در پزشکی ،دندان پزشکی و فارماکولوژی را ۱۰ ماه دوره فشرده زبان اسلواکی هطینه ۶۵۰/۳ یورو

خرج زندگی در اسلواکی :

به طور کلی هزینه زندگی در اسلواکی از منطقه ای به منطقه ای دیگر با توجه به نوسانات قیمت متفاوت است به طور معمول هزینه ماهانه برای ۲ نفر بزرگسال و یک کودک ۴۰۹ یورو این آمار مسکن اجاره بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ یورو در هر ماه شامل نمی شود .

حمایت عمومی : عامل اصلی حمایت کننده دانش آموزان موسسات عالی خود دولت است

بورسیه برای دانشجویان بین المللی را نیز فراهم میکند ،دانشجویانی که معلول هستند دولت خودش هزینه تحصیلی را فراهم میکند همچنین گرفتن وام توسط دانش آموزان خود را که در خارج از کشور در حال تحصیل هستند تسهیل میکند .

کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی از طریق برنامه کمک هزینه تحصیلی از جمهوری اسلواکی با توجه به معیارهای زیر تعلق میگیرد :

  • دانش آموزان انجام دوره مدرک کارشناسی ارشد در یک دانشگاه خارجی که توسط یک دانشگاه دولتی، ایالتی و یا خصوصی در جمهوری اسلواکی دعوت شده است تا خود را به دست آوردید به ابتکار تحرک علمی، برای تنها هدف از مطالعات انجام شده در جمهوری.
  • دانشجویان دکترا که به انجام تحقیقات مقدماتی در یک دانشگاه خارجی و یا یک سازمان تحقیقاتی که مجاز به انجام برنامه های آموزشی دکترا در جمهوری اسلواکی و به ابتکار تحرک علمی برای تنها هدف از مطالعه و تحقیق در جمهوری اسلواکی دعوت شده است .
  • تمرین استادان دانشگاه در دانشگاه های خارجی که آنها توسط دولت های عمومی و یا دانشگاه خصوصی در جمهوری اسلواکی دعوت شده توسط عموم مردم دعوت، خصوصی، و یا دانشگاه ایالتی در جمهوری اسلواکی به ماندن در کشور به انجام سخنرانی ها، انجام مطالعات تحقیقاتی یا هنری در جمهوری اسلواکی.
  • هر محققان و هنرمندان که توسط یک سازمان تحقیقاتی دولتی، دولتی و یا دانشگاه ایالتی، که واجد شرایط برای انجام برنامه مطالعه دکترا و یا سازمان های غیر دولتی در جمهوری اسلواکی برای انجام سخنرانی ها، انجام تحقیقات و یا انجام مطالعات هنری در اسلواکی می دعوت شده است جمهوری.
  • هر دو دانش آموزان محلی و بین المللی مجاز به برای کمک هزینه تحصیلی ارائه شده توسط برنامه بورس تحصیلی کشور یا مؤسسات خصوصی اعمال می شود.
  • موخره : چنانچه به دنبال یک کشور اروپایی هستید برای تحصیل و زندگی و اگر میخواهید در داتنشگاهی دولتی تحصیل کنید که تقریبا هزینه تحصیل در انجا رایگان باشد ما به شما پیشنهاد میکنیم کشور اسلواکی را معرفی میکنیم شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اسلواکی از جمله مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا شرایط تحصیل در اسلواکی و یا هزینه تحصیل و  زتدگی در کشور اسلواکی و در نهایت شرایط اخذ اقامت اسلواکی با موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید و از مشاوره های رایگان ما نهایت استفاده را بکنید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.