هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان در سال ۲۰۱۸ برای دانشجویان و همچنین دانش آموزان و خانواده هایی که فرزندان آنها قصد تحصیل در انگلستان را داند  همیشه مورد توجه بوده است و مهم ترین مسایل مهاجرت تحصیلی به انگلستان ، هزینه تحصیل در انگلستان بوده است موسسه حقوقی ملک پور با کادری مجرب از وکلای پایه یک دادگستری و مشاورین ارشد و بهره گیری از وکیل مهاجرت به انگلستان پاسخ گوی شما در امر مهاجرت به انگلیس و همچنین پاسخ گوی شما بابت هزینه تحصیل در انگلستان میباشند انگلستان خواستگاه بسیاری از افراد برای زندگی و تحصیل می باشد اما هیچ گاه هزینه های زندگی در انگلستان به صورت جزیی مشخص نبوده است ما در ادامه ی این مقاله قصد آن  را داریم که این هزینه ها ی زندگی در انگستان  را برای شما به صورت جزیی بیان کنیم که در راه حساس مهاجرت به انگلستان کمک شایانی به تصمیم گیری شما کند .

 

هزینه تحصیل در انگلستان

ذر باب هزینه تحصیل در انگلستان، شهریه مراکز آموزشی چه در اروپا چه در انگلستان این سال ها تحت تاثیر عوامل مختلفی بوده است که باعث افزایش قیمت دانشگاه ها و همچنین هزینه تحصیل دانش آموزان شده است که تاثیر مستقیمی بر بیمه دانشجویان بین الملی داشته به نحوی که حتی در برخی از موارد این هزینه ها به نسبت سال های گذشته خود حدود دو برابر شده است که انگلستان بیش از پیش دور از دست رس عموم افراد برای ادامه تحصیل و زندگی شد ه است با این حال باز این کشور گزینه اول بسیاری از دانش جویان و دانش آموزان و خانواده های آنهاست که انگلستان را انتخاب کنند چه برای ادامه ی تحصیل و همچنین برای کار و  ادامه زندگی چرا که به نوعی آینده کاری و زندگی خود را تضمین کرده اند ولی شاید مانع بزرگی مانند هزینه های تحصیل در انگلستان پیش روی آنها باشد در قدم اول اگر بخواهیم این هزینه را بررسی کنیم باید  نوع نظام آموزشی این کشور را بررسی کنیم که متوجه میشویم انگلستان جزو کشور هایی است که نظام آموزشی خصوصی  را دارند مانند آمریکا ، استرالیا ، کانادا و چند کشور از این دست قبیل دارای نظام آموزشی خصوصی هستند و برای افرادی که قصد مهاجرت  به این  کشور ها را داررند بسیار هزینه ممکن است بالا باشد

با توجه به آمار های اخیر هزینه متوسط هر سال تحصیل در انگلستان به  عنوان یک دانشجوی بین المللی ۱۱۹۸۷ پوند است و این مبلغ به طور متوسط برای کسانی که خواستار تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند به ۱۲۰۵۶ میرسد  که این  هزینه شامل هزینه دانشگاه ،هزینه تحصیل در انگلستان با توجه به خرید کتاب ها و رفت و امد دانشجو است و در برخی از موارد  اگر خوابگاه به فرد تعلق بگیرد شامل خوابگاه هم میباشد و مبلغ مشخصی برای بیمه دانشجو ، ولی با این حال بسیاری از شهریه هی نهفته در دل این کار پنهان است که دانشجویان متقاضی برای مهاجرت و تحصیل در انگلستان باید این موارد را در نظر بگیرند که ممکن هست این  مبالغ افزایش نیز داشته باشند و این هزینه در جای جای انگلستان متفاوت است به طور مثال هزینه زندگی و تحصیل داخل لندن با شهری که حومه لندن است یکی نیست و لندن جزو شهرهای گران دنیا با هزینه های بالا محسوب میشود و حومه ی لندن و دیگر شهرها هزینه ها کاهش پیدا میکند اگر فردی بخواهد فردی لندن را برای ادامه زندگی و تحصیل خود انتخاب کند باید ۱۳۵۲۱ پوند را برای هزینه های سالیانه خود ( زندگی فقط ) در نظر بگیرد به طور مثال هزینه اجاره مسکن داخل لندن در سال حدود ۶۳۴۰ پوند میشود که این هزینه ها و ارقام به نسبت دیگر شهر های انگلستان به نسبت حدود ۴۰ % بالا تر است با این  حال این ارقام زمانی که بیان میشود بسیار بالا به نظر میرسد ولی باید این را نیز در نظر گرفت که ارقام توسط اداره مهاجرت انگلستان بیان شده است و نه تحقیق میدانی و پرس و جو کردن از خود دانشجویان با این حال اگر  این  تحقیقق نیز صورت بگیرد این هزینه ها بسیار ممکن است  متفاوت شود چون زندگی هر فرد با فرد دیگریاز نوع زندگی و هزینه ها نتفاوت است .

آمار نشان می دهد که دانش آموزان و  دانش جویان  برای هزینه تحصیل در انگلستان حدود این مبالغ و هزینه ها می باشد.

 

خارج از لندن داخل لندن هزینه
۸۴۲۵ ۸۴۲۵ شهریه
۴۶۴ ۶۱۰ کتاب ها ،نشریات و غیره
۳۹۱ ۶۳۱ سفر
۴۹۸۹ ۶۳۴۰ اجاره
۱۹۵۴ ۱۹۵۶ محصولات غذایی
۳۶۳ ۳۹۶ کالاها خانگی
۴۲ ۶۵ بیمه
۱۹۱۷ ۲۲۲۹ وسایل شخصی
۱۷۰۵ ۱۵۳۸ سفر
۱۱۹۰ ۹۹۷ اوقات فراغت
۲۱۴۴۰ ۲۳۱۸۷ جمع کل

 

پیرو هزینه تحصیل در انگلستان، برای هزینه های دانشجویان در لندن به طور متوسط در ماه بخواهیم مبلغی را در نظر بگیریم حدود ۱۰۲۰ پوند در سال میشود در نظر گرفت و برای خارج از لندن این عدد حدود ۸۲۰ پوند خواهد شد بااز این حال این رقم ها رقم های تقریبی میباشد که توسط اداره مهاجرت انگلستان برای دانشجویان مجرد در نظر گرفته شده است و این مبالغ برای دانشگاه های خصوصی و برای مهاجرین است و در همین انگلستان برای خود افرادی  که اقامت انگلستاان  را دارند میتوانندد از مراکز آموزشی دولتی به نسبت هزینه های  پایین تر است استفاده کنند و تمام نظام  آموزشی  این کشور برای شهروندان  انگلیسی خصوصی نمیباشد .

شهریه مدارس انگلستان

مدارس انگلستان هم مانند مراکز آموزش علمی  این کشور خصوصی هستند و دارای شهریه های به نسبت بالایی ، که جزو بهترین و برترین کالج ها و دبیرستان ها میباشند و هزینه و شهریه این مدارس و کالج ها ز ۱۰۰۰ پوند آغاز میشوند و حتی تا ۲۵۰۰۰ پوند نیست برخی از این کالج های دولتی نیز میرسند با این حال مدارس و دبیرستان های دولتی نیز هستند که نسبت هزینه های آنها بسیار پایین تر هستند و حدود قیمت آنها بین ۴۰۰۰ پوند تا ۸۰۰۰ پوند میرسند که به نوع و جایگاه مدارس و کالج ها بستگی دارد اگر بخواهیم مقایسه ایی با دیگر کشورهای اروپایی قرار بگیرد انگلستان جزو کشور های گران اروپا و دنیا به حساب می آید و  هزینه تحصیل در انگلستان حدود ۵۰ % بالاتر است و حتی به نسبت آلمانی که نظام آموزشی رایگان را ارائه  میدهد بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور های اروپایی را انتخاب کنند انگلستان را ه خاط هزینه های آن انتخاب نکنند با این حال انگلستان به نوعی  شاید از نظر سطح آموزشی شاید قابل مقایسه با دیگر کشور های اروپایی نباشد به نوعی برتری کاملی داشته باشد

بورسیه انگلستان

دولت سلطنتی انگلستان و همچنین  دانشگاه های این کشور برای افرادی که از لحاظ توان مالی دچار مشکل هستند برای پرداخت هزینه تحصیل در انگلستان کمک میکند و به نوعی با دادن وام ها و کمک هزینه های تحصیلی این افراد را کمک میکند تا برای ادامه تحصیل خود با مشکل عمده ایی مواجه نشوند که میزان این بورسیه ها متفاوت است از حدود ۵۷۴۰ پوند آغاز میشود و حتی در برخی از موارد به ۷۷۵۱ پوند نیز میرسد و دانشجویان این وام ها را میتوانند پس از تحصیل به دولت و یا دانشگاه ها پس بدهند و حتی مشغول به کار شوند و برای خود سابقه ی کار و بیمه لحاظ شود و جزیی از اقامت فرد دانشجو باشد با این حال بورس تحصیلی به همه ی دانشجویان تعلق نمیگیرد و فرد دانشجو باید از لحاظ سطح علمی و  سابقه ی تحصیلی بسیار به نسبت دیگران برتری داشته باشد که استاد آن بخواهد به این دانشجو فاند تحصیلی تعلق بگیرد و همه ی متقاضیان نمیتوانند از این گزینه استفاده کنند ولی گزینه بسیار جذابی هست برای دانشجویان و دانش آموزان که بخواهند از  گزینه ی بورسیه تحصیلی استفاده کنند در ضمن یاد آور میشویم که این مقاله تعلق به موسسه حقوقی ملک پور میباشد.

در انتها اگر بخواهیم جمع بندی داشته باشیم در مورد هزینه تحصیل در انگلستان به این نتیجه میرسیم که انگلستان از لحاظ هزینه تحصیل در انگلستان جزوه کشورهای  به نسبت بالا میباشد که همه ی افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان  را دارند شاید نتوانند که از پس هزینه های آن بربیایند و این عامل باعث این شده است که بسیاری از افراد این کشور را برای ادامه تحصیل نتوانند انگلستان را انتخاب کنند . موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین موسسه حقوقی خاورماینه با کادری مجرب از وکلای پایه یک دادگستری و مشاورین اشد همراه شما در راه مهاجرت به انگلستان میباشد  .جهت تماس مستقیم با دفتر وین نیز برای شما بزرگواران امکاناتی قرار داده شده که میتوانید با تماس با دفتر وین بصورت مستقیم مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

Rating: 5
20 پاسخ
 1. Parsa گفته:

  با سلام
  اگر امکان داره بگید که چجوری باید برای دانشگاه های انگلستان یا… افتخارات یا پیشینه تحصیلی خودمون رو ارسال کنیم و ازشون تاییدیه برای تحصیل اونجا رو بگیریم؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. میتونید به سایت دانشگاه مورد نظرتون مراجعه کنید، با یک استاد اون دانشگاه مکاتبه کنید و اگه بتونید نظرشون رو جلب کنیند با گرفتن دعوتنامه تحصیلی از ایشون به سفارت بانگلستان برید و درخواست ویزای تحصیلی کنین. البته مدارک دیگه ای هم مورد نیازه بجز پذیرش.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. امکان تحصیل در کشورهای خارجی بستگی به سن، میزان گپ تحصیلی، وضعیت علمی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل، داشتن مدرک زبان با نمره مورد نیاز و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما تماس گرفته و با ارائه این اطلاعات مشاوره رایگان داشته باشید.

   پاسخ
 2. غزل گفته:

  سلام من ۱۳ سالمه میخوام برای ۱۵ سالگی به انگلیس یا کشور های اروپایی برم پدر و مادرم از هم جد شده اند و من از ۲ یا ۳ سالگی پیش مادرم زندگی میکنم ولی تا الان پدرم هزینه ای برای من پرداخت نکرده استو حضانتم دست او است چند وقت پیش بهش زنگ زدم گفتم که میخوام برم گفت من رضایت نمیدم منم پیگیر نشدم من میخواستم برای دبیرستان برم چون اروزی من است شرایطم معدل پارسالم ۱۹.۳۶ است و ترم اول هفتم ۱۹.۵۰ وضیعت مالی هم متوسط است برای اینکه برم باید چیکار کنم اطفا راهنمایی راستی ماردم رضایت دارد ولی پدرن نه لطفا سری
  جوابم رو بدید

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   با توجه به اینکه شما خانم می باشید و هنوز به سن 18 سالگی نرسیده اید باید اجازه کسی که حضانت شما با ایشان می باشد را داشته باشید.

   پاسخ
 3. مهدی گفته:

  با سلام و خسته نباشید من مدرک لیسانس برنامه ریزی شهری از محقق اردبیلی دارم و ارشد رو هم از دانشگاه تهران خواهم گرفت. و همچنین مدرک زبانم را هم به اتمام خواهم رساند به اضافه چند مقاله ای اس ای. من با این شرایط میتوانم بورس از انگلستان بگیرم؟ برای کدام دانشگاه ها ؟ هزینه متوسط زندگی و تحصیل بدون بورس چه میزان است؟(به تومان)

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای اخذ بورس تحصیلی شرایط شما همچون نمرات و معدل، مدرک زبان، سن و … مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که شرایط را داشته باشید امکان اخذ بورس تحصیلی در دانشگاه های مختلف وجود خواهد داشت. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید ببا شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. Moein گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما .
  بنده 16 سال سن دارم و میخوام در انگلیس ادامه تحصیل بدم .
  1:هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس برای من چقدره?
  2: ایا میتونم در هتل زندگی کنم و در دبیرستان روزانه ثبت نام کنم ?و به صورت پاره وقت کار کنم ?
  3:ایا کسی میتونه ساپورت مالی من بشه ?
  لطفا به تک تک سوالام جواب بدید ممنون .

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام حدود ۳۰.۰۰۰ یورو هزینه تحصیل و زندگی میشود .جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 5. Parham گفته:

  سلام من ١٢ ساله هستم و امسال رو در پايه هشتم با معدل ٢٠ گذروندم .
  من ٢ سال جهش تحصيلى گرفتم و داراى چندين مقام كشورى در المپياد هاى مختلف هستم براى مثال رتبه هشتم كشور در المپياد هندسه و همچنين چندين رتبه در المپياد هاى رياضى و شيمى . ميخواستم بدونم منم ميتونم از بورسيه تحصيلى در انگلستان برخوردار بشم ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 6. Alireza گفته:

  سلام من الان ۱۶ ساله هستم امسال رو در پایه دهم در رشته تجربی با معدل ۱۷ گزراندم. مادر بزرگ من حدود بیست سال است که در انگلیس در شهر هستینگز زندگی می کند. می خواستم بدونم با توجه به اینکه هزینه ی زندگی و اجاره را در آنجا شامل نمی شوم با چه هزینه ای می توانم در همان شهر تحصیل کنم؟؟

  پاسخ
 7. سجاد نائینی گفته:

  سلام من سال 11هم را با معدل 16 رشته نرم افزار گذرانده ام برای سال 12هم میخواستم اقدام به ادامه تحصیل کنم
  من چندین مقاله در زمینه مدارس و کامپیوتر دارم
  چندین موضوع برای پژوهش
  آیا میتوانم در انگلستان یا کانادا ادامه تحصیل بدهم
  شانسی برای کم شدن هزینه تحصیل دارم ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله میتوانید برای هردوکشور اقدام نمایید.. جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. Pariya sadeghi گفته:

  سلام من لیسانس معماری از دانشگاه ازاد تهران هستم و مدرک بین المللی دکوراسیون داخلی از مجتمع فنی تهران دارم ایا میتونم برای بورس اقدام کنم یا ن فقط برای دانشگاه های دولتی امکان پذیر است؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای اخذ بورسیه امکان گرفتن وام تحصیلی در دانشگاه وجود دارداما از سال دوم به بعد در صورتی که شما جزو دانشجوهای خاص و تاپ کلاس باشید . معدل بالا و نمره ielts بالا داشته باشید . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.