هزینه تحصیل و زندگی در عمان

هزینه زندگی در عمان نسبت به بسیاری از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) معقول تر است، و در این کشور درآمد معاف از مالیات است. قیمت ها در مسقط بالاتر از شهرهای دیگر است، اما پایین بودن هزینه های در شهرهای دیگر، با انتخاب های محدود تر همراه است.

طبق بررسی هزینه زندگی مرس در ۲۰۱۷، مسقط از میان ۲۰۹ شهر در رتبه ۹۴ است، که نشان می دهد که این شهر تا حدی گران تر از بریزبن در استرالیا، و تا حدی ارزان تر از جاکارتا پایتخت اندونزی است.

مزایای مهاجرین در عمان برای کارگران بسیار ماهر غربی همچنان سخاوتمندانه به نظر می رسد، و با حقوق خوب، مسکن، ماشین، پاداش، سفر هوایی به کشور خود و بیمه خدمات درمانی همراه است. البته با وجود جامعیت این قراردادها، همیشه هزینه های پیش بینی نشده وجود دارد. هزینه های ویزای کار و معاینه سلامت را در نظر بگیرید که برای یک خانواده چهار نفره نسبتا بالا است. هزینه تحصیل نیز از هزینه های عمده است. اما مسئله مالی واقعی در عمان ناامنی نسبی کار است و پرداخت حقوق و هزینه های زندگی چندان قابل توجه نیست.

نیروی کار اصلی عمان بر خلاف بسیاری از کشورهای نفت خیز اطراف آن، از مهاجران خارجی تشکیل نشده است. بلکه، مشاغل مدیریتی متوسط و ارشد و حتی بسیاری از مشاغل کم درآمد مانند ماهیگیری، راننده تاکسی، مغازه داری، کارمند بانک و غیره به مردم محلی این کشور اختصاص دارد. مهاجران تمایل به کار در مشاغل سطح بالا و ریاست دارند و یا بخش های که در آن کمبود مهارت در زمینه های بهداشت و درمان و آموزش وجود دارد.

حتی در آن صورت، بیشتر قرارداد حداکثر سه ساله است، و اگر یک تبعه عمان متقاضی شغل مورد نظر باشد، قرارداد خاتمه خواهد یافت. مهاجران همچنین با شک و شبهه زیادی نسبت به پایان قرارداد کاری مواجه هستند. برنامه Omanisation (عمانی سازی) دولت با هدف آموزش مردم محلی برای مشاغل سطح بالا توسعه یافته است که این مشاغل از دیرباز در اختیار خارجیان بوده است، و امروزه مقامات عمانی تحت فشار دولت این کشور سعی در تسریع روند اختصاص این مشاغل به عمانی ها دارند. بنابراین، هزینه تمدید قرارداد در عمان ناچیز است و یکی از هزینه های عمده زندگی در عمان این واقعیت است که مهاجرین شاغل در عمان ممکن است تنها مدت زمان کوتاهی در پست خود فعالیت کنند و سپس اخراج شوند.

همچنین تعدادی مشاغل کم درآمد و با بهره وری پایین مانند خدمتکاری، باغبانی، کارگران ساختمانی و غیره وجود دارد که به طور معمول به کارگران مهاجر آسیایی اختصاص دارد.

هزینه اقامت در عمان

رونق بازار این کشور به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، و در حال حاضر هزینه اقامت مانند دیگر کشورهای خاورمیانه در حال کاهش است. تعداد زیادی خانه های جدید ساخته شده است، و مهاجران می توانند محل متناسب با بودجه، نیاز و سبک زندگی خود پیدا کنند.

هزینه با توجه به اندازه، امکانات و منطقه محل اقامت متفاوت است. امکاناتی مانند آب، گاز و برق، به طور کلی شامل اجاره نمی شود. خانه های اجاره ای اغلب بدون اثاثیه است. اجاره در عمان به شکل سالانه پیش پرداخت می شود. پرداخت چنین مبلغی به صورت یکجا سنگین است. اگر چه، مهاجران معمولاً می توانند از کارفرمای خود وام بگیرند. توجه داشته باشید، اگر قبل از سال پایان یکسال محل اقامت را ترک کند، نمی تواند پیش پرداخت اجاره را دریافت کند.

هزینه حمل و نقل عمومی در عمان

اتومبیل شخصی

هزینه استفاده از اتومبیل در عمان بسیار ارزان تر از اروپا است. در نتیجه، تقریبا تمام مهاجران خارجی اتومبیل شخصی دارند و میزان استفاده از حمل و نقل عمومی اندک است. همچنین می توان یک ماشین با راننده در عمان استخدام کرد.

تاکسی

تاکسی نیز گزینه مناسبی است اما متاسفانه به ندرت از تاکسی متر استفاده می شود. رانندگان اغلب قیمت واقعی کرایه را طلب می کنند، اما در بسیاری از مواقع نیز ممکن است کرایه تاکسی فوق العاده دور از ذهن باشد.

اتوبوس

برای کسانی که قصد صرفه جویی در هزینه های خود دارند، کسانی که اتومبیل شخصی ندارند و کسانی که می خواهند فضای محلی این کشور را تجربه کنند، می توانند از اتوبوس های عمومی در سراسر مسقط استفاده کنند. این شکل از حمل و نقل عمومی تا حدود زیادی مورد استفاده کارگران کم درآمد در این کشور است. همچنین استفاده از قطار گزینه خوبی برای مسافت های طولانی، مانند سفر به صحار، دبی و ابوظبی است.

 هزینه مواد غذایی و نوشیدنی در عمان

از نظر مهاجران اروپایی هزینه غذا و نوشیدنی در عمان ارزان تر است، در حالی که برای آمریکایی ها ممکن است پرهزینه تر باشد. با این وجود، اگر کسی تمایل به مصرف محصولات محلی داشته باشد، می توان در هزینه صرفه جویی کرد. لولو بهترین فروشگاه، و الفیر گران ترین فروشگاه در عمان است و البته با کیفیت ترین محصولات را عرضه می کند.

سرگرمی

غذا خوردن بیرون از خانه شاید پرهزینه باشد و هزینه خرید نوشیدنی در هتل های گران قیمت به سبک غربی بالا است. خوشبختانه، تخفیف هایی در هزینه تعیین شده است که به واسطه آن خارجیان به ندرت قیمت کامل غذا و نوشیدنی را پرداخت می کنند.

اگر وجود مشروبات الکلی مهم نباشد، مکان های زیادی برای خرید مواد غذایی بسیار عالی و با قیمت مناسب موجود است. مهاجران باید توجه داشته باشند که در عمان ۲۰ درصد مالیات در صورتحساب ها محسوب می شود.

متاسفانه، فعالیت ها و امکانات توریستی بسیار پر هزینه است. از سوی دیگر تفریحات ساحلی مانند غواصی، مشاهده غروب آفتاب و یا تماشای دلفین ها تقریباً بدون هزینه است. به خوبی از قایق های تفریحی نگهداری می شود و خدمه دانش کافی در زمینه مسافرت های دریایی دارند.

دیگر سرگرمی است پر هزینه نیست. بلیط سینما نسبتا ارزان است. سواحل و پارک های رایگان هستند. خانه اپرای رویال است باید ببینید، و قیمت و اجرای رقابتی بین المللی می باشد.

 هزینه های درمانی در عمان

اکثر شرکت ها بیمه درمانی خانوادگی را به عنوان بخشی از مزایای شغلی در نظر می گیرند. با این حال، هزینه روان درمانی و دندانپزشکی اغلب شامل بیمه نیست، و برخی مراکز بهداشتی درمانی، مانند بیمارستان خصوصی مسقط این بیمه ها را نمی پذیرند. این بدان معنی است که بسیاری از افراد باید برای خدمات سلامت صرف نظر از بیمه هزینه بپردازند و این هزینه ها به سرعت در حال افزایش است.

 هزینه تحصیل در عمان

هزینه تحصیل بالا است به ویژه اگر مهاجران چند فرزند داشته باشند و شرکت این هزینه ها را پرداخت نکند. آموزش رایگان برای خارجیان در عمان مهیا نیست، و در بسیاری از مدارس هزینه قبل از اولین روز از شروع ترم باید پرداخت شود. در برخی از موسسات آموزشی از مهاجران ودیعه دریافت می شود.

جدول هزینه های زندگی در عمان

(توجه داشته باشید که این قیمت ها ممکن است بسته به محل و ارائه دهنده خدمات متفاوت باشد و جدول زیر بر اساس متوسط قیمت ها در مسقط در فوریه ۲۰۱۷ است.)

محل اقامت

منزل ویلایی دو خوابه بدون اثاثیه ۶۵۰ ریال عمان

آپارتمان دو خوابه بدون اثاثیه ۴۵۰ ریال عمان

مواد غذایی

شیر (۱ لیتر) ۰٫۸۰ ریال عمانی

۱۲ عدد تخم مرغ ۱٫۲۰ ریال عمان

قرص سفید نان ۰٫۴۴ ریال عمان

برنج (۱ کیلوگرم) ۰٫۸۶ ریال عمان

یک بسته سینه مرغ (۱ کیلوگرمی) ۲٫۴۰ ریال عمان

پاکت سیگار (مارلبورو) ۱٫۲۰ ریال عمان

غذا خوردن بیرون از منزل

یک وعده غذای کامل مک دونالد ۲٫۶۰ ریال عمان

کاپوچینو ۱٫۸۰ ریال عمان

سه وعده غذایی برای دو نفر در رستوران های متوسط ۲۰ ریال عمان

امکانات رفاهی

نرخ تماس با تلفن همراه (دقیقه به دقیقه) ۰٫۰۵ ریال عمان

اینترنت (ADSL یا کابلی – متوسط ماهانه) ۲۴ ریال عمان

امکانات (گاز، برق، آب – متوسط ​​ماهانه) ۲۵ ریال عمان

حمل و نقل عمومی

کرایه اتوبوس تا مرکز شهر ۰٫۳۵ ریال عمان

تاکسی (نرخ هر کیلومتر) ۰٫۲۰ ریال عمان

بنزین (هر لیتر) ۰٫۲۰ ریال عمان

 

شهریه دانشگاه در عمان

با بررسی نرخ شهریه ها در عمان برای مدرک کارشناسی می توانید رشته تحصیلی مناسب را با توجه به توان مالی خود پیدا کنید.

شهریه دانشگاه در عمان به میزان زیادی به موسسه محل تحصیل و رشته تحصیلی شما بستگی دارد.

شهریه را می توان در هر ترم به طور جداگانه (در حدود ۹۰۰ ریال عمان در هر ترم) و یا به صورت ساعتی (۷۰ ریال عمان در هر ساعت) پرداخت کرد.

پس از کسب اطلاعات لازم در مورد هزینه تحصیل در عمان، می توانید برای تحصیل در این کشور و دریافت کمک هزینه برنامه ریزی کنید.

موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) با دارا بودن کادری مجرب از کارشناسان برای کمک به شما در انتخاب درست دانشگاه و اهداف تحصیلی شما متقاضی گرامی اماده و  مشاوره تخصصی می دهند. ما همچنین شما را در درخواست های ورود به دانشگاه ها و چگونگی اقدام برای یافتن دانشگاه  و هزینه های دانشگاه ها مشاوره و  حمایت می کنیم.

سابقه درخشان  ما در کمک به پیشرفت دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های معتبر در سراسر دنیا ثابت شده است.

موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) به شما کمک میکند برای زندگی و مطالعه در جایی که شما دوست دارید آماده شوید، با اعتماد به نفس تحصیلات خود را شروع کنید و مطمئن شوید که آینده موفقی در پیش رو دارید.

نگارنده: سیاوش امیری

Rating: 4
69 پاسخ
 1. محمد ت گفته:

  با سلام و تشکر از اطلاعات مفید سایتتون
  من یک کارشناس ارشد مهندسی مکانیک با بیش از 20 سال سابقه کار در سطوح سرپرستی تیم های طراحی و مدیریت پروژه در یکی از شرکت های بزرگ خودروسازی ایران هستم و مایلم امکان اشتغال بکار خود در عمان را بررسی کنم.
  ممنون میشم در خصوص موارد زیر راهنمایی بفرمایین.
  1- با توجه به اینکه به احتمال زیاد در کشور عمان (و سایر کشورهای عربی) به احتمال قریب به یقین خودروسازی فعالیت ندارد و خودروها عموما وارداتی هستند، آیا در زمینه کاری اینجانب شغل مناسبی پیدا میشه؟
  2- در صورت مثبت بودن جواب فوق، حدودا چه میزان حقوقی برای این شغل قابل انتظاره؟
  3- برای هزینه تحصیل کودکان در سال حدودا چه رقمی باید پیش بینی کرد؟
  ممنون از شما.

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کار در کشورهای عربی نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای آن کشور است و منجر به اقامت برایتان نمی شود. این کشورها هیچ گونه خدمات قابل توجهی را برای مهاجران ارائه نمی کنند و در دادگاه هایشان نیز بصورت عادلانه دعاوی قضایی را برای شهروندان خود و مهاجران حل و فصل نمی کنند. در صورت تمایل از طریق موسسات کاریابی آن کشورها می توانید اقدام نمایید. کشورهای عربی عموماً روابط دوستانه ای با ایران نداشته و به راحتی به ایرانیان ویزا نمی دهند. مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   https://malekpour.ir/مهاجرت-به-کشورهای-حوزه-خلیج-فارس/

   پاسخ
 2. مجتبی ح گفته:

  سلام و وقت بخیر.
  بنده دارای بیست و هشت سال سن و دارای مدرک کارشناسی مهندسی ایمنی صنعتی از داشگاه شهید بهشتی تهران هستم که دارای شش سال سابقه کار مرتبط و آشنا به زبان انگلیسی هستم و متاهل و بدون فرزند ..
  میخواستم بدونم با شرایط بنده چقدر شانس پیدا کردن شغل متناسب با تحصیلاتم در عمان وجود داره و چطور میتونید کمکم کنید؟
  تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 3. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید، من دانشجوی سال آخر دندانپزشکی هستم ، میخوام بدونم چجور میتونم برای ادامه تحصیل و گرفتن تخصص در عمان اقدام کنم؟ و اینکه میخوام حین تحصیل درآمد داشته باشم که بتونم مخارج خودمو تهیه کنم

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما باید از دانشگاه مورد نظر خود درخواست پذیرش دهید و اگر آزمونی برای ورود نیاز است از طریق دانشگاه استعلام بگیرید.
   شما در حین تحصیل اجازه کار خواهید داشت شما در هر کاری می توانید مشغول شوید اما تنها در صورتی که مدرک دندانپزشکی خود را معادل سازی کنید اجازه کار در این رشته را دارید.

   پاسخ
 4. فرزانه گفته:

  سلام، وقتتون بخیر. من رشته لیسانسم کارشناسی اتاق عمل بوده ولی کار نکردم. رشته ارشدم بیوتکنولوژی پزشکی بوده و الان دانشجوی دکتری بیوتکنولوژی پزشکی ام . میخواستم شرایط کار و ادامه تحصیل و در عمان بدونم.ممنون میشم

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. کار در عمان نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای عمانیست و منجر به اقامت برایتان نمی شود. در صورت تمایل از طریق موسسات کاریابی عمان اقدام نمایید.

   https://malekpour.ir/موسساتکاریابیمهاجرت
   جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 5. Saro گفته:

  سلام عزیز من تدوینگرم میخواستم بدونم چطوری پیشنهاد کاری پیدا کنم و اینکه از کجا بدونم ک عنوان شغل من ک video editor هست چقد حقوقشه اونجا

  Rating: 3
  پاسخ
 6. سینا گفته:

  باسلام و عرض ادب
  من مهند شیمی هستم و سابقه 3 ساله کار در ساخت و ساز صنایع نفت و پتروشیمی.میخواستم بدونم الان با این رشته امکان کاریابی هست اونجا؟و اینکه چقدر هزینه میبره؟و مدارک مورد نیاز چی هست.ایا مقبول به صرفه هست ممنونم از پاسخگویی شما.

  Rating: 3
  پاسخ
 7. Mahdi kian گفته:

  با سلام
  میخواستم بدونم این هزینه مسکن که نوشتید ماهانه است با سالانه؟! و اینکه اگر بخواهیم در عمان رستوران تاسیس کنیم چقدر هزینه لازم دارد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. هزینه اجاره منزل در عمان از ماهی ۱۸۰ تا ۶۵۰ ریال عمان بسته به نوع زندگی و خانه اجاره ای شما متغیر است. در مورد سوال دوم می بایست از طریق سرمایه گذاری و یا فرانچایز اقدام کنید که پیچیدگی های خاص خود را دارد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 8. سميرا گفته:

  سلام روزتون بخیر
  چگونه مدرسه ای خوب در مسقط انتخاب کنم برای تحصیل دخترانم که کلاس پنجم و ششم هستند؟ لطف میکنید راهنمایی کنید. سپاس

  پاسخ
 9. Minoo گفته:

  با سلام میخواستم بپرسم که ایا مدرسه های بین المللی که در عمان هستند مثل american school و british school چه طور هستند؟ ایا در سطح ایده آلی هستند؟
  ممنون از راهنماییتان

  پاسخ
 10. علی گفته:

  سلام.وقت شما و همه دوستان بخیر. ممنونم از سایت و اطلاعات جامعتون.
  من از یک شرکت در صلاله پیشنهاد کار دربافت کردم. این شرکت از من خواسته که کپی پاسپورتمو براشون بفرستم تا برن چک کنن ببینن آیا برای اقدام برای ویزای کاری عمان، من مشکلی نداشته باشم(به خاطر ایرانی بودنم) خواستم ببینم اگه کپی پاسپورتمو براشون بفرستم مشکلی پیش نمیاد؟

  پاسخ
 11. منصوری گفته:

  با سلام خدمت شما
  اینجانب 40 ساله و دارای مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی و کارمند مالی با 15 سابقه
  و تسلط کامل به زبان عربی می باشم و دارای همسر و یک فرزند هستم که قصد مهاجرت به عمان را دارم و همسرم همچنین حسابدار با سابقه 15 را هم دارد، شما چی پیشنهادی برای اینجانب دارید و چقدر هزینه براورد میکنید،با تشکر از شما

  پاسخ
 12. ویدا بیگدلی گفته:

  سلام . ممنون از اطلاعات خوبتون. من اگر پیشنهاد کاری در عمان رو داشته باشم ، بعد از یک سال کار در این کشور ، از همون جامیتونم برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنم یا کانادا؟

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام دوست گرامی
   برای این منظور باید همان مراحل اخذ ویزای کار را طی نمایید.بله موردی ندارد.

   پاسخ
 13. علی رامیان گفته:

  با سلام و خسته نباشید بنده پیمانکار سیستم های آبیاری تحت فشار و شبکه انتقال آب و فاضلاب و هستم با توجه به اینکه عمان در حال توسعه بخش کشاورزی میباشد آیا امکان فعالیت در این زمینه در کشور عمان وجود دارد….؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 14. میثم گفته:

  سلام لطفا شغل های مورد نیاز در مسقط که درآمد خوبی دارند
  و متناسب با کسبه تهران هستند رو معرفی بفرمایین
  واینکه چطوری میتونم پیشنهاد کاری از افراد عمانی داشته باشم؟

  پاسخ
 15. فربد گفته:

  سلام لطفا هرچه سريعتر با من تماس بگيريد ، من در زمينه مهاجرت به عمان نياز به راهنمايي فوري دارم ، با شما نميتونم تماس بگيرم
  ٠٩٣٦١٣٢٢٨٦٨

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 16. احمد محمدیان گفته:

  سلام .وقت بخیر
  من کارگزار گمرک ایران هستم و شرکت ترخیص کالا دارم در بندر امیراباد مازندران ترخیص غلات انجام میدم.
  برای اخذ اقامت عمان اکر از راه ثبت شرکت اقدام کنم بهتر هست یا در بین شرکت های تجاری دنبال پیشنهاد کاری باشم؟ به نظر شما کدوم راه سریعتر و مطمئثتر هست؟
  در زمینه گیاهان دارویی ایا میشه در عمان فعالیت کرد؟ یعنی شرکتی د عمان ثبت کنیم و از ایران واردات گیاهان دارویی انجام بدیم برای عمان
  09117123284

  پاسخ
  • m.s گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   سلام و عرض ادب بزرگوار شما برای ویزای کار بهتر است که در ابتدا job offer یعنی دعوت نامه کاری داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزاها اقدام نمایید در غیر اینصورت شانسی نخواهید داشت. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر و بررسی روشهای دیگر مهاجرت با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 17. محمدرضا گفته:

  سلام وقت بخیر.بنده کارشناسی ارشد معماری دارم.30 ساله.پیشنهاد کاری دارم در شهر سلاله.میخواستم بدونم متوسط حقوق یک مهندس عمران یا معمار در عمان چقدر هست.سپاس

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   در مورد سوال شما نمیتوان نظر قطعی داد بسته به نوع قرارداد و تعداد ساعات کاری و همچنین پوزیشن شغلی فرد متفاوت خواهد بود.

   پاسخ
 18. ابوالفضل چاهی گفته:

  باسلام.ابوالفضل چاهی هستم آشپزبین المللی هستم بامدرک فنی حرفه ای میخواستم بدانم چگونه درکشورعمان کارپیداکنم
  چگونه قرادادکاری ببندم واگرامکان داردبرای پیداکردن کارراهنمایی کنیدممنون میشم.باتشکر

  پاسخ
  • m.s گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 19. ناشناس گفته:

  سلام من لیسانس تربیت بدنی دارم چندین رشته مربی ورزش هستم سابقه ورزشی چندین ساله دارم مدرک معتبر فدارسیون دارم امکان کار ورزشی در کشور عمان وجود داره

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست گرامی باید اطلاعات جزیی تری از جمله سن، شرایط کاریتان، سطح زبان و میزان سرمایه شما جهت امر مهاجرت داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کامل با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 20. مری گفته:

  سلام. من کارت آموزش مربی گری رانندگی در ایران رو دارم و شغلم همین هستش. آیا امکان مهاجرت با این شغل در عمان هست؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما برای ویزای کار بهتر است که شما job offer یعنی دعوت نامه کاری داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزاها اقدام نمایید در غیر اینصورت شانسی نخواهید داشت. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست گرامی باید اطلاعات جزیی تری از جمله سن شما و میزان سرمایه شما داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 21. زهره گفته:

  سلام
  من لیسانس حسابداری دارم
  مدرک کمک بهیاری دارم
  و مدارک آرایشگری حرفه ای دارم
  خیلی دوست دارم توی یک آرایشگاه زنانه در عمان کار کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  همسرم لیسانس عمران عمران هستند و سابقه سه سال کار در مجتمع فولاد

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 22. رسپینا گفته:

  با سلام
  من لیسانس مامایی دارم و تمایل به مهاجرت به عمان دارم شرایط کاری در عمان برای رشته من به چه صورتی هست
  از چه درگاههایی میتوانم اقدام کنم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 23. سعید داغله گفته:

  میخواهم برا کار به عمان برم راحت عربی حرف میزنم و لیسانس حسابداری دارم و دوست دارم کار فروش زعفران و عرقیجات و عسل دارم میتونم موفق بشم

  پاسخ
 24. حسن گفته:

  سلام من تکنسين برق هستم تخصصم در تعمير و نگهداري گنتري کرين و ترانستينر (چرثقيل هاي دروازه اي مخصوص تخليه و بارگيري از کشتي) هست شرايط کار براي من در عمان يا کشور ديگه وجود داره يه سوال ديگم اينه که حقوق براي يه کارگر ساده چقدر هست و يا يه تکنسين فني

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 25. علی گفته:

  سلام
  برای زدن فست فودی در عمان چه مجوزهایی باید داشته باشم
  شنیدم باید یک نفر عمانی اسپانسر بشه این درسته؟

  پاسخ
 26. م کریمی گفته:

  سلام و عرض ارادت . من فوق لیسانس ریاضی کاربردی از دانشگاه فردوسی مشهد هستم و به زبان عربی کاملا مسلط و دارای مدرک زبان آیلتس هستم . سابقه تدریس در دانشگاه پیام نور مشهد به صورت حق التدریسی و معلمی دبیرستان رو نیز دارم . تمامی مدارک مربوط به رزرو و صدور بلیط هواپیما و سابقه کار در آژانس های مسافرتی رو هم دارم . میخاستم ببینم میتونم در عمان کار و زندگی کنم ؟ 36 ساله هستم و به همراه همسرم قصد مسافرت داریم . ممنون

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای کار در این کشور به پیشنهاد کاری نیاز است و بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 27. ساناز گفته:

  باسلام و خسته نباشید…امکان درخواست کار و چطور میشه داشته باشیم؟؟؟؟؟؟
  من ۳۸سال دارم و ارشد بالینی دارم وهمسرم ارشد مدیریت دارای دو فرزند ۱۱و۲ساله هستیم….
  برای اقامت و کار لطفا راهنمایی کنید.
  ممنون

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای کار در این کشور به پیشنهاد کاری نیاز است و بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید یا از طریق سایت ها یا موسسات کاریابی جویای کار باشید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 28. علی مهدیان گفته:

  با سلام می خواستم بدونم برای تحصیل داروسازی یا دندانپزشکی در عمان هر ترم چه میزان شهریه ای دارد
  و چه زبانی در دانشگاه تدریس می شود

  پاسخ
 29. ناشناس گفته:

  سلام من نیروی فنی تاسیساتی هستم شرایط کار برای من اونجا چطوره تصمیم گرفتم برم عمان. راهنمایی کنید لطفا

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای کار در این کشور به پیشنهاد کاری نیاز است و بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 30. فرزبا گفته:

  من داروساز و ۵۰ ساله هستم.همطرم مهندس عمران و ۵۶ طاله است.چه امکانی برای کار و اقامت در عمان برای ما وجود داره.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و ادب. در صورت داشتن پیشنهاد شغلی از این کشور می توانید برای کار اقدام نمایید. برای بررسی شرایط این کشور پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 31. حجت گفته:

  با سلام واحترام
  از ارایه اطلاعات جامع و واقعی شما سپاسگزارم
  من راستی مطالب شما را برای مراجعین گرامی سایت تایید میکنم باستناد شنیده ها و تحقیقاتم

  پاسخ
 32. محمدهادی رعیتی ایل بیگی گفته:

  سلام
  من پسری ۱۷ ساله هستم و میخواهم به عمان بروم میخواستم کمکم کنید ونظر خودت را ارائه دهید. ممنون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.