نظام تحصیلی در کانادا

نظام تحصیلی در کانادا  برای مهاجرت به کانادا از جمله مهاجرت تحصیلی به کانادا و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و همچنین شرایط تحصیل در کانادا چگونه است ؟ اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل در سال 2018 امکان پذیر می باشد؟ شرایط 2018  مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل  چه می باشد ؟ هزینه های مهاجرت به کانادا و همچنین هزینه های تحصیل در کانادا به چه میزان می باشد؟

اعزام دانشجو به کانادا از انواع راه های مهاجرت به کانادا 2018 یکی از مهمترین موضوعاتی می باشد که همواره دانشجویان کثیری به دنبال کسب اطلاعاتی کامل و مفید پیرامون موضوع اعزام دانشجو به کانادا می باشند که مقاله زیر می تواند کمک زیادی به متقاضیان تحصیل در کانادا بنماید ،

 • نظام مدارس ابتدائي و دبيرستاني

كانادا از لحاظ استاندارد تحصيلات در بين 5 كشور جهان قرار گرفته است. تمامی مدارس كانادا به اينترنت متصل هستند و از طريق وب‌سايت رسمي آموزش و پرورش كانادا (www.schoolnet.ca) با يكديگر و جهان در حال ارتباط هستند.
سال تحصيلي مدارس از سپتامبر تا جون است. دبيرستان‌ها معمولاً به دو نيم‌سال تقسيم مي‌شوند كه در هر نيم‌سال دروس مختلفي تدريس مي‌گردد.
مدارس ابتدائي از مهد كودك در سن 4 سالگي يا 5 سالگي آغاز میشود.
مدارس ابتدائي (دبستان‌ها) كلاس‌هاي اول تا ششم در كبك و كلاس‌هاي اول تا هشتم در مدارس ديگري در كانادا را پوشش ميدهند. دبيرستانها كلاس‌هاي هفتم تا يازدهم در كبك و كلاس‌هاي نهم تا دوازدهم را در جاهاي ديگر پوشش ميدهند. دبيرستان در كبك در كلاس يازدهم به پايان ميرسد و سپس دانشجو بايد كالج 2 ساله را در رشته‌هاي عمومي و علوم بگذراند (پيش‌دانشگاهي) تا بتواند وارد سال اول يا دوم دانشگاه بشود. اين نوع كالج‌ها براي كانادائي‌ها رايگان نمي‌باشد. بعضي از دانشگاهها دانشجويان را بعد از گذراندن سال اول كالج مي‌پذيرند

مدارس دولتي
مدارس دولتي دانشجويان خارجي را نیز پذیرش میکنند. و هماهنگی های لازم جهت اقامت دانشجو در خانواده كانادائي را میکند(هزينه اقامت در خانواده حدوداً ماهيانه 750 تا 1000 دلار كانادا).مدارس دولتي مناسب و امن هستند و از استاندارد بالاي آموزشي برخوردار است.
مدارس خصوصي
در كانادا مدارس خصوصي ابتدائي و دبيرستاني بسيار خوبي وجود دارد. بعضي از اين مدارس امكانات خوابگاهي دارند و بعضي ديگر ترتيب اقامت دانشجو در خانواده‌هاي كانادائي را ميدهند. بعضي ازمدارس خصوصی رشته‌هاي فوق برنامه نيز دارند. بعضي از مدارس خصوصي وابسته به انجمن مدارس مستقل كانادا هستند كه از لحاظ كيفيت تحصيلي مورد بازرسي مستمر  قرار مي‌گيرند.

 • تحصيلات و بورسيه، كار كردن در كانادا و طرز پرداخت در كانادا
  تحصيلات عاليه در كانادا براي كانادائيها رايگان نیست. اما، دولت كانادا بخشي از هزينه‌هاي تحصيلات عالي را مي‌پردازد تا كانادائيها بتوانند از پس هزينه های تحصيل دانشگاهی خود برآيند. هزينه تحصيلات در كانادا شامل شهريه و هزينه‌هاي زندگي براي دانشجويان خارجي ارزانتر از كشورهائي مانند استراليا، فرانسه، انگليس و ايالات متحده آمريكا است. شهريه هر نيم‌سال براي هر رشته دريافت مي‌گردد. مبلغ شهريه برمبناي سال تحصيلي (2 نيم‌سال يا 8 ماه) پرداخت خواهد شد. برای ترم بهار يا تابستان  اگر بخواهید واحد اضافي بگيريد باید هزينه بيشتري براي شهريه و هزينه زندگي پرداخت کنید.
  برای رشته‌هاي پزشكي يا دندانپزشكيريا،شهریه های تحصیلی گرانتر از ساير رشته‌ها مي‌باشد. (حدود 25000 دلار كانادا در سال)
  معمولاً هزينه زندگي در ماه حدود 1000 دلار كانادا است (حدود 630 دلار آمريكا) و اين براي يك دانشجوي مجرد است. بعضی از دانشگاهها و كالج‌ها ،بورس نیز دارند بيشتر بورسيه‌هاي سال اول قابل تجديد براي سال دوم نمي‌باشد. بعضي از مراكز تحصيلي (دانشگاهها و كالج‌ها) اقدام به ارائه بورسيه به دانشجويان خارجي در سال دوم مي‌كنند.
 • سیستم آموزشی کشور کانادا

 

درآموزش عالی در کشور کانادا ، موسسات به دو دسته ی  1_کالج‌های ایالتی کشور کانادا  2_دانشگاهها تقسیم می‌شود.

در کشور کانادا تفاوت‌هایی میان نظام آموزشی ایالات مختلف دیده میشود . به صورتی  که در کشور کانادا برخلاف سایر کشورها که دوره ۴ دبیرستان پایان سال تحصیلی مقطع دوره دوم دبیرستان  (متوسطه) هستند ؛ در کشور کانادا براساس قوانین خاص ایالتی هر ایالت خود کشور  پایان مقطع دوره دوم دبیرستان (متوسط) در ایالات مختلف از سال ۱۱ تا ۱۳ ادامه خواهد داشت .

 

آموزش عالی  در کشور کانادا به این صورت است:

 • دانشگاه‌های ایالتی کشور کانادا
 • دانشکده‌های ایالتی کشور کانادا
 • کالج‌های ایالتی کشور کانادا
 • کالج‌های کاربردی کشور کانادا

 

اغلب دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور کانادا از بیت المال و  بودجه ملی تأمین  میشوند، از این رو دانشجویان خارجی (اینترنشنال )میتوانند با پرداخت شهریه ناچیز و کم  از دوره‌های آموزش عالی بسیار پیشرفته در دانشگاه های کانادا برخوردار خواهند بود . مدارک علمی  که پایان دوره تحصیلی به دانشجو اعطا میشود به شرح :  کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و گواهینامه فنی و حرفه‌ای است.

 • دانشکده های ایالتی کشور کانادا

دانشکده‌های ایالتی کشور کانادا علاوه بر برگزاری دوره‌های آکادمیک ؛ به ارائه دادن  علوم کاربردی نیز میپردازد . از جمله مهمترین مشخصه‌های دانشکده‌های ایالتی کشور کانادا :ارائه خدمات  در کانادا و حمایت از  دانشجویان ، راه اندازی  کلاس های کم جمعیت  و تاسیس فضاهای  آموزشی خوب و مناسب . ارائه دوره‌های تحصیلی مرکب وانتقالی ،است .

 

 • کالج های ایالتی کشور کانادا

این  تیپ کالج های آموزشی از دوره‌های آموزشی کاملا تخصصی، کلاسهای کم‌ جمعیت ، کورس های  آموزش عملی،دوره های لابراتوآر و آزمایشگاهی نسبتا بزرگ برخوردار است . از دیگر ویژگی های منحصر کالج های ایالتی کشور کانادا ،تحصیل همراه با فعالیت به کار میباشد.

در کشور کانادا تحصیل  برای دانش آموزان به اصطلاح فقیر  تقریبا رایگان است، و این دسته از افراد می توانند حق تحصیل در دانشگاه های کانادا را داشته باشند اما آنهایی که ثروتمندند، بایستی هزینه تحصیلشان را پرداخت کنند .

شهریه انتاریو در میان بالاترین شهر در کشور کانادااست که به طور میانگین ۶،۱۶۰۰ $ در سال برای یک درجه در دانشگاه و ۲۷۶۸ $ در سال در کالج  به دانشجویان کمک کرده است.

دولت کانادا سیستم آموزشی رایگان را برای همه ی شهروندان کانادایی فراهم کرده است  و کسانی که دارای  اقامت دائم از کشور کانادا هستند ،  از این امکان برخوردار خواهد بود که  از مهد کودک تا پایان دوره متوسطه  به فرزندانشون به سن  ۱۸ سال تمام  رسیده اند  از نظام آموزشی رایگان کشور کانادا برخوردار شوند . مهاجرینی که در کشور کانادا دارای اقامت هستند و مشغول به کار هستند و مالیات و بیمه ی پرداخت میکنند،میتوانند با اجازه اداره مهاجرت کشور کانادا فرزندان خود را در مدارس دولتی به عنوان مثال لوکال کشور کانادا ثبت نام کنند.

 • نظام آموزش رایگان کانادا

 

کالج ها و دانشگاه های کانادا

بسیاری از کالج ها و دانشگاه های کانادا موسسات دولتی هستند که  توسط دولت کانادا و استان های مربوط اداره میشوند و بودجه ی آنها نیز توسط ایالت های مربوطه تامین میشود برخی از آنها نیز حتی  مدارس مذهبی هستند .بیش از ۹۰۰۰ هزار آمریکایی داخل کشور کانادا تحصیل میکنند  و هزینه ی تحصیل این افراد در سال حتی کمتر از ۵۰۰۰ هزار دلار میشود تفاوت قیمتی زیادی بین آمریکا و کانادا است و این عامل باعث شده که بسیاری از افراد به نوعی کانادا را مقصد نهایی خود برای آموزش ، تحصیل ، اقامت پس از تحصیل، در کانادا انتخاب شود.

و شرایط خاص دیگری که نظام آموزشی رایگان کانادا دارد برنامه ی ویژه ایی برای فقرا است که این قشر از جامعه ی کانادا از تحصیل و پیشرفت دور نمانند و این افراد میتوانند از نظام کاملا رایگان کانادا بهره مند شوند و حتی در برخی از موارد میتوانند کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند . با مقایسه کانادا با دیگر کشور های هم رده ی خودش متوجه میشویم که این کشور از لحاظ آموزش جزء بهترین ها و از لحاظ هزینه از مقرون به صرفه ترین کشورها به حساب می آید به نحوی که ۹۵ درصد از مردم کشور کانادا نظام آموزشی رایگان را برای فرزندان خود انتخاب کرده اند و این موضوع نشان دهنده ی این اهم است که تفاوت فاحشی میان نظام آموزشی رایگان و خصوصی دولت کانادا نیست.

 • شرایط تحصیل رایگان در کاناداچیست؟

می توان از دو طریق موفق به تحصیل رایگان  یا با کمترین هزینه در کانادا،پرداخت.

1_اخذ بورسیه از دانشگاه های این کشور

بیشتر این بورس ها برای مقاطع فوق لیسانس و بالاتر میباشد؛ ولی برای مقطع لیسانس هم تعدادی از این بورس های تحصیلی وجود دارد.

نظام آموزشی کانادا غالباً تا 16 سالگی و در برخی از ایالات تا 18 سالگی اجباری و رایگان است. پس از آن، تحصیل در دانشگاه هزینه‌ هایی در بر دارد. متقاضیان در ابتدا باید از یکی از ایالت‌ های کانادا پذیرش بگیرند که  باید حداقل نمره‌ی 6 آیلتس را گرفته باشد

در مقاطع بالاتر، به تناسب این حداقل نمره افزایش پیدا میابد در مقطع کارشناسی ارشد باید حداقل نمره‌ی 6.5 آیلتس و در مقطع دکتری  با حداقل نمره‌ی 6.5 الی 7، به همراه توصیه نامه از اساتید لازم است.

در کشور کانادا نیز مانند دیگر کشور ها، بورسیه‌ ها و کمک هزینه ‌های تحصیلی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که  مستلزم داشتن رزومه‌ ای قوی و برخورداری از شرایط مقرر از جمله نیاز واقعی دانشجو به آن است.  متقاضیان بورسیه تحصیل در کانادا می‌توانند از دو طریقزیر درخواست کمک هزینه‌ ی تحصیلی کنند:

الف) از طریق مراجعه به دانشگاه و درخواست کمک هزینه‌ ی تحصلی؛
ب) از طریق جذب بورسیه از مراکز مطالعاتی، مؤسسات تحقیقاتی و همچنین مراکز خیریه.

2_اخذ بورسیه از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دولت ایران.

طبق  «قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور ،چنانچه داوطلبان از این طریق اقدام به اعزام خود نمایند، تنها امکان تحصیل در دانشگاه های مورد تأیید وزارت مربوط را خواهند داشت. این امر یکی از شرایط بورسیه تحصیل در کانادا است.

وزارت علوم اکثر دانشگاه های معتبر کانادایی را مورد تأیید خود قرار داده است که عبارتند از:
– گروه الف (ممتاز): 
1. Dalhousie University
2. Laval University
3. Montréal School of Higher Commercial Studies (HEC Montréal)
4. McGill University
5. McMaster University
6. Queen’s University
7. Simon Fraser University
8. Université de Montreal
9. Universitié de Montreal Ecole Polytechnic
10. University of Alberta
11. University of British Columbia
12. University of Calgary
13. University of Guelph صرفاً در رشته ‌های کشاورزی و دامپروری
14. University of Ottawa
15. University of Toronto
16. University of Victoria
17. University of Waterloo
گروه ب (خوب)
1. Carleton University
2. Concordia University
3. Ecole de Technologie Supérieure, University of Quebec
4. The University of Western Ontario
5. Université du Québec à Montréal
6. Université du Québec à Québec
7. University of Guelph
8. University of Manitoba
9. University of Saskatchewan
10. York University
11. University of New Brunswick
12. university of Regina
13. Memorial University of Newfoundland
14. National Institute Scientific Research, University of Quebec
15. University of Windsor
گروه ج (متوسط)
1. Acadia University
2. Augustana University College
3. Bishops University
4. Brandon University
5. Brock University
6. Cape Breton University (CBU)
7. Lakehead University
8. Laurentian University
9. Mount Allison University
10. Mount Saint Vincent University
11. National School of Public Administration, University of Quebec
12. Nipissing University
13. Nova Scotia Agricultural College
14. Universite Saint – Anne
15. Saint Paul University
16. Saint Marys University
17. St. Francis Xavier University
18. The Kings University College
19. The University of Lethbridge
20. The University of St. Jeromes College
21. The University of Winnipeg
22. Trent University
23. Trinity Western University
24. Universite de Moncton
25. University of Prince Edward Island
26. University of Quebec at Chicoutimi
27. University of Quebec at Hull
28. University of Quebec at Rimouski
29. University of Quebec at Trosi – Rivieres
30. University of Quebec, Abitibi – Temiscamingue
31. University of Sherbrooke
32. University of St. Michaels College
33. University of Sudbury
34. University of Trinity College
35. University College of Saint – Boniface
36. Wilfrid Laurier University
چنانچه متقاضیان از این طریق اقدام نمایند، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بورسیه و وام تحصیلی به آنان اعطا می کند که آگاهی از شرایط بورسیه تحصیل در کانادا در این خصوص الزامی است. مبلغ این اعتبارات در هر سال متفاوت است. در مقابل این بورس و اعطای ارز و وام تحصیلی، دانشجویان موظف هستند تا تعهداتی برعهده گیرند. باید متعهد شوند که دو برابر و حداکثر ده سال و کسانی‌که از وام استفاده می‌کنند، 1.5 برابر و حداکثر 8 سال و کسانی که از ارز تحصیلی استفاده می ‌کنند، برابر مدتی که در خارج از کشور تحصیل کرده ‌اند و‌حداکثر 6 سال، در محلی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعیین می‌کند، خدمت کنند.

برای آشنایی بیشتر با شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا، ذکر ملاک های شورای بورس مرکزی برای اعطای بورسیه تحصیلی ضروری است. این ملاک ها عبارتند از:
1- تأليف‌ كتاب‌ در صورتی كه‌ تكراری‌ يا اقتباسی‌ نباشد؛
2- ترجمه‌ و انتشار كتاب‌ها و منابع‌ تحقيقاتی‌ خارجی؛
3- ارائه‌ی‌ مقالات‌ علمی‌ و تخصصی در مجلات‌ معتبر علمی‌ داخلی‌ و خارجی؛‌
4- ترجمه‌ی مقالات‌ علمی‌ از مجلات‌ معتبر جهانی؛
5- انجام‌ كار تحقيقاتی‌ در ارتباط با جنگ‌ تحميلی‌ و امور دفاعی‌؛
6- ايجاد آزمايشگاه‌ يا درس‌ كارگاهی‌؛
7- كشف‌ يا اختراع‌ ثبت‌ شده‌ در داخل‌ كشور به‌ تأييد سازمان‌ پژوهش‌های‌ علمی كشور؛
8- سرپرستی‌ تحقيقات‌ و پروژه‌هایی كه‌ به‌ تأييد مراجع‌ ذی‌ربط در خودكفائی‌ كشور مؤثر باشد؛
9- ارائه‌ی‌ آثار بديع‌ و ارزنده‌ی‌ هنری؛
و …‌
بدین ترتیب، با اخذ بورسیه، وام یا ارز تحصیلی این وزارت، می توان به تحصیل رایگان یا کم هزینه در کانادا دست یافت.

 • بورسیه تحصیلی

شرایط بورس تحصیلی دانشجویان در کانادا کمک هزینه تحصیلی و بورس تحصیلی به دانش آموزان از دانشگاه ها و کالج ها ارائه می شود و نیازی به بازپرداخت ندارد. بورس تحصیلی ممکن است توسط دانشگاه، دولت فدرال و دولت های دولتی یا مراکز و شرکت های خصوصی یا سازمان های خیریه پرداخت شود. این سهم معمولا به شرح زیر است:

 

 • بورسیه های دوره های لیسانس:

دانشجویان کارشناسی می توانند برای دریافت کمک هزینه تحصیلی، با توجه به درجه متوسط ​​دیپلم و عملکرد دانشگاه،از آن بهره مند شوند. میزان کمک هزینه بستگی به نوع درخواست و درخواست دانشجویان در هنگام پذیرش دانشجویان درجه یک و مدرک با نمره کافی از بورس تحصیلی بین و غیره …. پس از اتمام بسیاری از دانشگاه ها، دانش آموزان می توانند برای دوره های تحصیلی و سایر مدارک تحصیلی پس از ترم اول یا دوم، و بعد از تعیین درجه، درخواست دهند. بورس تحصیلی بین دو تا سه سال خواهد بود .

دانشگاه ها دارای دو منبع اصلی برای بورس تحصیلی هستند. از طریق خود دانشگاه(بورس داخلی)و از طریق مراکز خارجی(بورس خارجی) مانند موسسات تحقیقاتی خیریه و مراکز غیر انتفاعی. درخواست های تحصیلی باید در زمان ارائه مدارک تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کانادا و ایالات متحده ارائه شود. دانشگاه های غیر دولتی تحصیلات تکمیلی خواهد شد در بسیاری از دوره های تحصیلات تکمیلی، بودجه های بالاتر و کمک های بیشتر اهدا خواهد شد. مهمترین شکل این کمک های مالی به شرح زیر است:

 • بورسیه تحصیلی :

انواع دوره هایی است که معمولا توسط کالج ها یا موسسات و مؤسسات خارج از دانشگاه ارائه می شود تا دانش آموزان را برای سرگرمی در تعداد محدودی تشویق کنند. ویژگی اصلی مبادلات این است که بر خلاف کمک هزینه لازم نیست که به سمت آن کار کنیم. معمولا بسیار مهم است که یک نمره GRE و یک مدرک لیسانس و مدرک کارشناسی ارشد و حتی یک مدرک از زبان و مشاوره اساتیدی داشته باشید. این مورد معمولا توسط فارغ التحصیلی دانشگاه در مدرسه قانون مورد بررسی قرار میگیرد و به شدت رقابتی خواهد بود. وظیفه عمومی است که به طور کلی شامل ارزیابی کمک به دانشجویان دانشگاه و مدیریت جلسات هفتگی است. موقعیت شما به عنوان دستیار تدریس بستگی دارد به نظر استاد کارآموزی تان بستگی دارد به مهارت دانشجویی در زبان انگلیسی و توانایی تدریس. معمولا دانشگاه ها کلاس ها یا دوره هایی را برای دانشجویان خارجی ارائه می دهند که برای  TA Assistant  یا Research Assistant در بسیاری از موارد، استادان پروژه های تحقیقاتی را به ویژه در مهندسی و زیست شناسی دریافت می کنند و بخشی از این بودجه را برای تعریف Master ها یا دانشجوی دکترا به عنوان یک RA بورس تحصیلی نیز ممکن است بر اساس نمره GRA پرداخت شود. در برخی از دانشگاه ها، بورس تحصیلی بین S M .. و S i5 در هر دوره مبتنی بر TOEFL بر اساس تعداد دوره ها دلایل اصلی شکست دانشجویان خارجی برای به دست آوردن بورس تحصیلی بوده و مشکلات اقتصادی و کاهش بودجه بسیاری از مراکز آموزشی با گذشت زمان بسیاری از دانشگاه های کانادا و کشورهای متحد، تحت فشار دولت در سال های اخیر برای کاهش هزینه های خود هزینه های آموزش دانشجوی خارجی در مقطع کارشناسی ارشد را بسیار بالاتر از هزینه تحصیل بوده، مدرک کانادایی و دکترا ایالات متحده معمولا دانشگاه های کمک هزینه تحصیلی را صرفا به منظور مطالعه دانشجویان داخلی (کانادایی ها و آمریکایی ها در سال های اخیر انجام می دهند) (یا نه برای بورس تحصیلی تضمین می کنند) مگر اینکه فعالیت های پژوهشی دانشگاه های بین المللی نشان دهنده تمایل

یک مدرک کارشناسی ارشد و یک دکترا بسیار بالاتر از رشته تکین است. در دانشگاه دیگر ایالات متحده معمولا به دانشگاه ها کمک می کند تا تنها به مطالعه دانشجویان داخلی (Oanadians و Americana) کمک کنند. بنابراین، در سال های اخیر دانشگاه ها تمایل به جذب دانشجویان خارجی با بورس تحصیلی نشان نداده اند (یا تضمین بورس تحصیلی) به استثنای فعالیت های پژوهشی دانشجویان بین المللی که بازده مالی و علمی دارند که منجر به تولید درآمد میشود.

این کمک های مالی معمولا TA یا ترکیبی از بورس تحصیلی TARA می باشد. در برخی از دانشگاه ها یا برخی رشته ها، استادان دارای بودجه تحقیقاتی برای پروژه های خود هستند و باید بخشی از این بودجه را به دانش آموزان خود به عنوان RA (مانند بسیاری از رشته های مهندسی) پرداخت کنند. از طرف دیگر دانشجویان باید در هنگام پذیرش، با تماس با اعضای هیات علمی، به دنبال یک سرپرست باشند. اگر ناظر شرایط دانشگاهی و منافع تحقیق دانشجویان را تأیید کند و دارای بودجه باشد، دانش آموز را تأیید می کند و آن را به کالج اعلام می کند. مبلغ این کمک هزینه بستگی به بودجه سرپرست و متقاضی دارد. دانش آموزان می توانند برای دریافت بورس تحصیلی از موسسات درون دانشگاه (مانند گروه های تحقیقاتی) یا خارج از دانشگاه (مانند مراکز غیر انتفاعی یا موزه های معتبر) پس از کسب و ثبت نام در دوم یا ترم دوم سال تحصیلی آن را در این نوع بورس تحصیلی، زمینه تحصیل، موضوع تحقیق و عملکرد تحصیلی دانش آموزان نیز بسیار مهم است که دانشجویان باید توجه داشته باشند که در برخی از دانشگاه ها دانش آموزان می توانند برای تمام روش های بالا واجد شرایط باشند، اما اگر مبلغ دریافت شده از یک مقدار مشخصی افزایش می یابد، دانشگاه می تواند یکی از کمک های مالی را کاهش دهد یا متوقف کند. به عنوان مثال، اگر یک دانش آموز دارای TA و سپس با یک معلم به عنوان یک RA شروع می شود، TA به تنهایی توسط دانشگاه یا کالج تامین می شود. برای اطمینان از بورس تحصیلی، بودجه تحقیقاتی و سیاست دانشگاه، متقاضیان باید به کالج بروند و وب سایت دانشگاه قبل از پذیرش و با دقت آن را مطالعه کنید.

شما عزیزان همواره می توانید در خصوص و همچنین برای مهاجرت به کانادا از جمله مهاجرت تحصیلی به کانادا و شرایط تحصیل در کانادا و یا اقامت پس از تحصیل در کانادا و یا در صورت کلی اخذ اقامت کانادا با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

10 پاسخ
 1. کیانی گفته:

  با سلام و عرض ادب جسارتا یک سوالی داشتم دختر من این ترم فوق دیپلم معماری میگیره میخواستم بپرسم برای این گونه افراد شرایط به چه ترتیبی است؟ با این تفاصیل که ما از طریق سرمایه گذاری اقدام کردیم. ممنون میشم اگر پاسخ بدهید با تشکر

  پاسخ
 2. moghdam گفته:

  با سلام خدمت گروه محترم ملک پور.
  مدت زمان مدیدی است که به دنبال تماس با دفاتر شما در تهران، شیراز و یا حتی دفتر خارج از ایران بوده ام. و حتی به صورت اینترنتی نیز ثبت نام نموده ام که متاسفانه کسی پاسخگو نبوده است و تماسی با من نداشته اید.

  درخواست من و همسرم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد. اینجانب 34 ساله و دارای مدرک لیسانس علوم اجتماعی و همچنین فوق لیسانس همین رشته که البته هنوز مدرک آن را با گذشت 5 سال دریافت نکرده ام.
  در طول سالهای تحصیل دارای بیمه شغلی مرتبط با حوزه ی مارکتینگ نیز بوده و در حال حاضر مدیر بازاریابی می باشم.
  تقاضای ویزای study permit برای خود و ویزای open work permit برای همسرم را دارم. و که بعد از پایان دوره ی تحصیلم تبدیل به PGWP شود.
  ممنون میشم که به من راه حل اعلام کنید و اینکه چطور باید باهاتون در ارتباط باشم.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست گرامی در روند اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی و دانشگاه های کانادا معدل پایانی شما اهمیت بیشتری نسبت به مدرک شما دارد و در صورت معدل قابل قبول اکثر دانشگاه ایران مورد تایید می باشد.

   پاسخ
 3. ارزو گفته:

  با سلام با توجه به تحریم های اعلام شده و قیمت دلار؛شرایط اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس در کانادا به چه صورت است؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شرایط شما در صورتی که برای تحصیل در کانادا مناسب باشد میتوانید اقدام نمایید.جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.