سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی

سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی

آیا در رابطه با سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی ۲۰۱۸ سوالاتی دارید ؟ آیا می خواهید در زمینه سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی  اطلاعاتی داشته باشید ؟ سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی چگونه است ؟ تا چه اندازه با سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی آشنایی دارید ؟ موسسه مشاوره ای MIE ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) در زمینه سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی مقاله ای را به نگارش درآورده است ، بنابراین اگر شما عزیزان در خصوص مهاجرت به اتریش و  سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی می خواهید که اطلاعات بیشتری داشته باشید همواره می توانید با موسسه ی مشاوره ای MIE  ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان در خصوص سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

در اتریش حدود ۱۸ دانشگاه و ۱۱۰ انجمن آموزشی وجود دارد و زبان ملی و رسمی تدریس در این دانشگاه ها آلمانی می باشد.

audio سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی

اخذ پذیرش برای ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش شرط اعطای ویزا از سوی دولت اتریش است. برای ورود به دانشگاه های اتریش داوطلب باید دانشجوی رشته مورد نظر در کشور خود باشد، دانشجویانی می توانند به عنوان دانشجوی رسمی در دانشگاه های اتریش به تحصیل ادامه دهند که مدرک تحصیلی آنها در کشوری که آن را کسب کرده اند و هم چنین در اتریش برای ورود به دانشگاه کافی باشد.

در خصوص سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش دانشجویانی که قبلا در دانشگاه به تحصیل اشتغال داشته اند باید گواهی صادره از دانشگاه را ارائه دهند و در این گواهی باید کلیه نمرات منعکس باشد. مهلت ثبت نام برای ترم تابستانی  دانشگاه های اتریش تا اول فوریه و برای ترم زمستانی تا اول سپتامبر می باشد . یعنی مراکز مربوطه در کشور اتریش باید مدارک متقاضی را تا زمان های نامبرده دریافت کرده باشند که معمولا توصیه می شود که متقاضیان بدلیل بالا بودن تعداد تقاضاها از ۶ ماه قبل درخواست خود را به دانشگاه های اتریش  ارائه دهند. در ادامه بحث سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش هزینه زندگی و تحصیل در کشوراتریش سالیانه ۱۰۰۰۰ یورو می باشد که این هزینه به عنوان ساپورت مالی برای اخذ ویزای تحصیلی باید به حساب متقاضی  واریز گردد که بعد از اخذ روادید قابل برداشت می باشد.

1213 سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی

 

سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی

مراکز آموزش عالی در کشور اتریش شامل دانشگاه ها، دانشکده های هنرهای عالی، مدارس عالی فنی و کالج های تخصصی دو تا سه ساله است. مراکز آموزش عالی اتریش در زمینه هنر و موسیقی بسیار قوی است و دانشکده موسیقی و آثار هنری و دانشکده هنر کاربردی شهر وین از مراکز قوی هنری اروپا یه شمار می آیند.

در سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش شرط ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اتریش داشتن مدرک (Reifeprüfungszeugins) است. دانشکده های هنرهای عالی امتحان ورودی نیز برگزار می کنند. شایان ذکر است که دانشگاه به دانشجویان به مدت ۲ سال مهلت اتمام دوره زبان آلمانی را می دهد . مراکز آموزش عالی در اتریش محدودیتی برای پذیرش دانشجو ندارند.

سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش شامل دو دوره عمومی (Der erste Studienabschnitt) و تخصصی (Der Zweite Studienabschbitt)است. البته در پایان دوره عمومی امتحانات برگزار می شود ولی مدرکی صادر نمی شود. همه دانشگاه های اتریش دولتی هستند و بودجه آن ها را دولت تامین می کند و دانشجو ملزم به پرداخت شهریه نیست.

 

مقطع فوق لیسانس در سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش

لیسانسیه های دانشگاه های دولتی می توانند برای فوق لیسانس درکشور اتریش اقدام کنند اما این باز هم بستگی به خود دانشگاه در اتریش دارد زیرا سطح تحصیل اتریش نسبت به ایران یک سال جلو تر است و شاید بعضی از واحد های آنها را بپذیرند و یک سال پایین تر بنشیند و بعد می تواند  در کشور اتریش ادامه تحصیل دهد .

البته به طور کلی باید مدارک تحصیلی به اتریش فرستاده شود و خود دانشگاه در قسمت مهاجرت تحصیلی به اتریش با توجه به ریز نمرات متقاضی تعیین کند که شخص از چه ترمی دردانشگاه اتریش می تواند شروع به ادامه تحصیل نماید.

 مقطع دکترا

سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش  برای دکترا درکشور اتریش  و دانشگاه های آن به این صورت است که خیلی سخت می توان اقدام کرد زیرا باید درکشور اتریش استاد راهنما پیدا شود و معمولا این امر با موفقیت امکان پذیرنیست. به دانشجویان متقاضی دوره دکترا پیشنهاد می شود که حتماٌ اول دوره فوق لیسانس را بگذرانند و بعد برای دکترا اقدام کنند.

 نکته در خصوص سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی

دراتریش حتما باید برای ورود به دانشگاه های این کشور متقاضیان زبان آلمانی  بدانند. اکثر دانشگاه های اتریش رشته ها را به زبان آلمانی برگزار می کنند و رشته های به زبان انگلیسی محدود هستند. شما برای ورود به دانشگاه های اتریش نیاز به گذراندن دوره زبان آلمانی دارید. شما می توانید این دوره را در ایران نیز بگذرانید.

نکته سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی

لطفا توجه داشته باشید که سفارت اتریش و آلمان فقط برای کسانی که از دانشگاه های معتبر در اتریش پذیرش گرفته اند ویزای دانشجویی ارسال خواهد کرد.

بر چه مبنایی رشته تحصیلی در کشور اتریش و دانشگاه های این کشور مشخص می شود؟

رشته تحصیلی درکشور اتریش و دانشگاه های این کشور مطابق رشته قبولی در ایران که دانشجو از آن اشتغال به تحصیل دارد می باشد. با توجه به اینکه دانشجویان امکان تعویض رشته به شرط گذراندن ۸ واحد از رشته مورد نظر در یک ترم یا ۱۶ واحد در یک سال را دارند. تنها کسانی که همسر یا پدر مادرشان اقامت ( موقت , دانشجویی یا دائم) بیش از ۵ سال در اتریش را دارند می توانند در رشته دلخواه خود مشغول به تحصیل شوند.

دوره‌های‌ تحصیلی‌ در سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش

۱٫ دانش‌آموختگان‌ دبیرستان‌ها و کالج‌ها در اتریش‌ با قبولی‌ در امتحانات‌ نهایی‌ می‌توانند وارد دوره‌های‌ دو یا سه ساله‌ با گرایش‌های‌ گوناگون در کشور اتریش‌ شوند، مانند دوره‌های‌ تربیت‌ معلم‌ در کالج‌ های‌ تربیت‌ معلم‌ در کشور اتریش که‌ جایگاه‌ ویژه‌ای‌ در نظام‌ آموزشی‌ اتریش‌ دارند،  یا دوره‌های‌ مربیان‌ اجتماعی‌ و یا دوره‌های‌ فنی‌ – پزشکی‌ در کالج‌های‌ تخصصی اتریش.

Magister (FH) – Diplom Ing. (FH) .2این‌ دوره‌ها مخصوص‌ مدارس‌ عالی‌ فنی (FH)  در اتریش هستند. دیپلم‌های‌ مهندسی‌ Diplom Ing)) به‌ رشته‌های‌ فنی‌ و Magisterبه‌ رشته‌های‌ غیر فنی‌ اعطا می‌شود.

مدت‌ تحصیل‌ ۷یا ۸ نیم‌ سال‌ (شش‌ ماه) به‌  علاوه‌ یک‌ دوره‌ کارآموزی‌ شش‌ ماه‌ تا یک‌ ساله‌ است. در پایان، دانشجو پژوهشی‌ از یک‌ کار عملی‌ ارایه‌ می‌دهد.

Diplomtierarzt – Magister – Diplom Ingenieur .3 این‌ دوره‌ها که‌ در دانشگاه‌های اتریش برگزار می‌شود حداقل‌ به‌ مدت‌ ۸تا ۱۰نیم‌ سال‌  (۴تا ۵سال‌ تحصیلی) و در دوره‌های‌ پزشکی‌ حداقل‌ ۱۲نیم‌ سال‌ به‌ طول‌ می‌انجامد. دیپلم‌های‌ مهندسی‌ (Diplom Ing) به‌  رشته‌های‌ فنی، Magister به‌ رشته‌های‌ غیر فنی‌ و Diplomtierarzt به‌ رشته‌ دامپزشکی‌ اعطا می‌شود. دانشکده‌های‌ هنرهای‌  عالی‌  در اتریش دوره‌های‌ حداقل‌ ۴ تا ۸ساله‌ دارند که‌ مدارک ‌Magister. art و Magister. arch را برای‌ رشته‌های‌ هنر و معماری‌ اعطا  می‌کنند. در پایان‌ کلیه‌ دوره‌ها دانشجو موظف‌ به‌ ارایه‌ پایان‌ نامه‌ و دفاع‌ موفقیت‌ آمیز از پژوهش‌ خود هست.

موسسه مشاوره ای MIE ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی از جمله سیستم تحصلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی می باشد

۴٫ Doktor برای‌ ورود به‌ این‌ دوره‌ مدرک‌ Diplom Ing. – Magister از دانشگاه‌ها، دانشکده‌های‌ هنرهای‌ عالی‌ و مدارس‌ عالی‌ فنی‌  (FH) در اتریش پذیرفته‌ می‌ شود، با این‌ تفاوت‌ که‌ دارندگان‌ مدارک‌ مدارس‌ عالی‌ فنی‌ (FH) دو سال‌ به‌ مدت‌ تحصیلاتشان‌ در دوره‌ دکترا در کشور اتریش افزوده‌ می‌شود.

دوره‌ دکترا در اتریش‌ پژوهشی‌ است‌ و چهار تا شش سال‌ طول‌ می‌کشد.نوشتن‌ پایان‌ نامه‌ پژوهشی‌ و دفاع‌ موفقیت‌آمیز از آن‌ به‌ همراه‌ گذراندن‌ امتحانات‌ شفاهی‌ در چند درس‌ اصلی‌ مربوط‌ به پژوهش،  از مراحل‌ پایانی‌ این‌ دوره‌ محسوب‌ می‌شود.

تربیت   Magister (FH) – Diplom Ing. (FH) .

Diplomtierarzt – Magister – Diplom Ingenieur .3

۴٫ Doktor

نحوه‌ ارزشیابی‌ مدارک‌ تحصیلی‌ در اتریش :

جدول چگونگی ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاه های اتریش

مدارک شرایط ارزشیابی
Diplom ۲تا۳ سال تحصیل و داشتن دیپلم دبیرستان و گذراندن دوره
Der erst Studienabschnitt
کاردانی
 

Magister, Magister art, Diplom Ingenieur, Magisrter (FH) Diplom Ingenieur (FH)

حداقل ۳ تا ۴ سال تحصیل کارشناسی
Magister, Magister art Diplom Ingenieur حداقل ۴ تا۵ سال تحصیل در صورت گذراندن پایان‌نامه کارشناسی ارشد پیوسته
 

Doktor

۳ تا ۶ سال تحصیل دکترا

۱٫ مدرک‌ Diplom با دو تا سه سال‌ تحصیل در، از کلیه‌ کالج‌ها با هر گرایشی‌ و هم چنین‌ تحصیلات‌ نیمه‌ تمام‌ حداقل‌ با گذراندن‌ دوره‌ عمومی‌ دانشگاه‌ها (Dererste Studienabschnitt) به‌ شرط‌ داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان، “کاردانی”  در دانشگاه های اتریش ارزشیابی‌ می‌ شود.

۲٫ مدارک ‌Diplom Ingenieur (FH), Magister (FH), Diplom Ingenieur, Magister. art, Magisterبا سه تا چهار سال‌ تحصیل‌ (طول‌ دوره‌ اسمی) صادره‌ از کلیه‌ دانشگاه‌ها، دانشکده‌های‌ هنرهای‌ عالی‌ و مدارس‌ عالی‌ فنی، “کارشناسی”در دانشگاه های اتریش ارزشیابی‌ می‌شود.

۳٫ مدارک‌ Diplom Ingenieur, Magister. art, Magister با چهار تا پنج سال‌ تحصیل‌ (طول‌ دوره‌ اسمی) صادره‌ از کلیه‌ دانشگاه‌ها، دانشکده‌های‌ هنرهای‌ عالی‌ و در صورت‌ گذراندن‌ پایان‌ نامه، “کارشناسی‌ ارشد پیوسته” و با داشتن‌ مدرک‌ کارشناسی، “کارشناسی‌ ارشد”  در دانشگاه های اتریش ارزشیابی‌ می‌شوند.

در پایان بحث سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی می توان اینگونه بیان نمود که موسسه مشاوره ای MIE ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) دارای بهترین و جامع ترین اطلاعات در خصوص سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی می باشد ، لذا اگر شما عزیزان خواهان کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی می باشید همواره می توانید با موسسه مشاوره ای MIE  ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان در موضوعات مختلف مهاجرت به اتریش از جمله سیستم تحصیلات دانشگاهی در اتریش و نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

2 پاسخ
 1. mie editor2 گفته:

  سلام عرض میکنم بنده ۴۸ سال سن دارم.کارمند هستم. و در تابستان ۹۶ (قبل از صدور قانون عدم پذیرش مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد) پذیرش تحصیلی دریافت کردم. الان در حال آماده نمودن مدارک جهت درخواست وقت سفارت واقدام جهت ویزا هستم.گویا موانع دیگری از جمله ارائه اسپانسرمالی اجباری شده، آیا صحت دارد؟ بنده درخواست ادامه تحصیل وهمان

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. رزومه شما باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اطلاع از مدارک لازم برای ویزای اتریش پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.