مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج

مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج برای ایرانیان آیا ممکن است ، قوانین مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج ۲۰۱۷  چیست ، آیا قصد مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج را دارید؟ آیا از قوانین مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج آشنایی دارید؟ مدارک مورد نیاز برای درخواست اخذ اقامت کلمبیا از طریق ازدواج چیست؟ طول مدت اخذ ویزای ازدواج کلمبیا چگونه است؟ هزینه­های اخذ ویزای ازدواج کلمبیا چقدر می­باشد؟ آیا تبدیل اقامت کلمبیا از طریق ازدواج به تابعیت کلمبیا ممکن است؟ این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه مشاوره MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک­پور نگارش شده است. موسسه حقوقی ملک­پور با داشتن کارشناسان و وکلای زبده در امور مهاجرتی، شما را در پاسخ به سوالات بالا یاری می­دهند.

کشور کلمبیا

کلمبیا کشوری در شمال غربی آمریکای جنوبی است. عمده جمعیت ۲۰۰۰۰ نفری مسلمان کلمبیا را، مهاجرانی از لبنان، فلسطین و روسیه تشکیل می­دهند. قانون اساسی کلمبیا، تابعیت دو گانه را مجاز می­داند.

شرایط مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج

در هر کشور قوانینی مخصوصی برای ازدواج با شهروندان کشورهای دیگر وجود دارد. ازدواج با یک تبعه کشور کلمبیا دارای شرایط زیر است.

۱- شهروند کلمبیایی و شهروند خارجی باید ثابت کنند در حال حاضر مجرد می­باشند. مدارک شهروند کلمبیایی به منظور تأیید مجرد بودن وی (عدم ازدواج یا طلاق) توسط یک قاضی یا دفتر اسناد رسمی بررسی می­گردد. همچنین لازم است مدارک شهروند خارجی در کشور خودش به تأیید رسمی برسد و توسط یک مترجم به زبان اسپانیایی ترجمه گردد. به طور کلی ازدواج همزمان با دو نفر در کلمبیا ممنوع است و دولت کلمبیا در این مورد بسیار سخت گیر می­باشد.

۲- چنانچه هر یک از طرفین یا هر دو قبل از ازدواج دارای فرزند باشند، به منظور تأیید تأمین حقوق و رفاه فرزندان توسط والدین، دارایی­های آن ها توسط قاضی بررسی می­گردد. قاضی تا زمانی که از این حیث مطمئن نگردد، مجوز ازدواج صادر نمی­کند.

 

ویزای ازدواج کلمبیا

 

ویزای ازدواج کلمبیا با نام TP- 10، ابتدا به صورت سه ساله صادر می­گردد، سپس دو سال دیگر تمدید خواهد شد. بعد گذشت این مدت (پنج سال)، شخص متقاضی می­تواند برای گرفتن شهروندی کلمبیا در خواست دهد. لازم به ذکر است که شرط اصلی برای درخواست شهروندی این است که متقاضی حداقل دو سال از این پنج سال را در کلمبیا اقامت داشته باشد. همچنین مدت زمان لازم برای اخذ این ویزا بسته به تصمیم افسر پرونده، جایی که شخص متقاضی درخواست می­دهد و شانس متقاضی متفاوت می­باشد ولی معمولاً اخذ آن یک سال طول خواهد کشید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج کلمبیا

۱- یک قطعه عکس ۳*۴ با فرمت JPG  و حجم ۳۰۰ کیلو بایت، سایر مدارک باید با فرمت pdf ارائه گردد.

۲- پر کردن فرم درخواست ویزا به صورت الکترونیکی.

۳- گذرنامه­ی معتبر با مدت اعتبار حداقل ۱۸۰ روز و دو صفحه خالی.

۴- کپی از صفحه­ی اصلی گذرنامه که حاوی اطلاعات شخصی باشد.

۵- کپی از صفحه­ی گذرنامه که آخرین ورود و خروج به کلمبیا را نشان دهد.

۶- کپی کارت اقامت همسر کلمبیایی.

۷- تایید مدارک ازدواج توسط سیستم قضایی. این مدارک باید حداکثر سه ماه قبل از درخواست ویزا تهیه شده باشند.

۸- نامه درخواست شهروند کلمبیایی برای صدور ویزای همسر. در صورت عدم حضور شهروند کلمبیایی، این نامه      می­تواند توسط وکیل نیز تهیه گردد.

۹- گواهی واکسیناسیون تب زرد برای افراد بالای یک سال. مدت اعتبار این گواهی ده روز پس از واکسیناسیون شروع شده و تا ده سال بعد اعتبار خواهد داشت.

۱۰- گاهی افسر ویزا، ممکن است از متقاضی مدارک بیشتر و یا مصاحبه حضوری درخواست نماید. بدیهی است متقاضی باید بدون فوت وقت نسبت به تهیه آن اقدام نماید.

هزینه اخذ ویزای ازدواج کلمبیا

هزینه اخذ ویزا شامل دو مرحله است. مرحله اول بررسی مدارک و مرحل دوم صدور ویزا.

این هزینه­ها برای متقاضیان کوبایی، اروپایی و سایر نقاط جهان متفاوت است.

هزینه کوبا- اروپا سایر نقاط دنیا
بررسی مدارک ۴۰ یورو ۵۲ دلار
صدور ویزا ۱۶۳ یورو ۲۱۱ دلار

 

لازم به ذکر است چنانچه متقاضی در ارائه مدارک جهت اخذ ویزای مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج، دچار    غلط­های املائی که به اصل موضوع خدشه­ای وارد نمی­کند گردد، می­تواند عرض مدت ۳۰ روز نسبت به تصحیح آن اقدام نماید.

نکته مهم: چنانچه دو شخص به مدت دو سال با هم زندگی کنند، از نظر دولت کلمبیا به عنوان پارتنر محسوب شده و از حقوق مشابه ازدواج بهر­ه­مند می­گردند. همچنین دولت کلمبیا حقوق همجنسگرایان را به رسمیت می­شناسد.

در این مقاله سعی بر این شد که مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج مورد بررسی قرار گیرد. حال اگر به دنبال یافتن گزینه­های مناسب در باب مهاجرت هستید، می­توانید از مشاوران با تجربه­ی ما در موسسه­ی مشاوره­ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک­پور در وین کمک بگیرید. مشاوران موسسه حقوقی ملک­پور، شما را در یافتن بهترین گزینه یاری خواهند کرد.