مهاجرت کاری به کشور دانمارک

مهاجرت کاری به کشور دانمارک و قوانین کار در دانمارک 2018 برای افراد خارجی چیست ، اطلاعات تغییر قوانین کار در دانمارک از سال ۲۰۱۶ ، مهاجرت کاری به دانمارک و کاریابی در دانمارک چقدر ریسک خواهد داشت ، بهترین راه مهاجرت کاری به دانمارک و راه کاریابی در دانمارک چیست ، آیا به فکر مهاجرت به کشور دانمارک می باشید؟ آیا از طرق مختلف مهاجرتی طریق کاری را به کشور دانمارک برگزیده اید؟ و آیا در مورد شرایط مهاجرت کاری به کشور دانمارک سؤالاتی ذهن شما را به خود مشغول داشته؟ در این مقاله سعی بر آن داریم تا طرق و راهکارهای قانونی مهاجرت کاری به کشور دانمارک را برای شما خوانندۀ محترم شرح نمائیم. اما به منظور کسب اطلاعات کامل تر توصیه می نمائیم با وکیل مهاجرت و وکلا و حقوقدانان مهاجرت دفتر حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده تا ایشان بتوانند شما را در مسیر صحیح مهاجرت کاری به کشور دانمارک و راههای دیگر مهاجرت به دانمارک راهنمائی نمایند.

audio مهاجرت کاری به کشور دانمارک
audio مهاجرت کاری به کشور دانمارک

به طور کلی اقامت بیش از ۳ ماه در کشور دانمارک نیازمند اجازۀ اقامت می باشد. حال در صورتیکه قصد انجام کار در این کشور را دارید نیازمند اجازۀ اقامت و اجازۀ کار می باشید به همین صورت است در خصوص تحصیل در این کشور. بنابراین در صورتیکه بخواهید در کشور دانمارک امکان کار و اقامت را کسب نمائید باید اجازۀ کار و همچنین اجازۀ اقامت را از این کشور کسب نمائید که البته این امر در خصوص اتباع خارج از اتحادیۀ اروپا صدق خواهد کرد. اما امکان درخواست برای مشاغل داوطلبانه و بشردوستانه به صورت بدون حقوق نیز وجود دارد. و به طور کلی شرایط و راهکارهای متفاوتی وجود دارد برای اینکه بتوان اقامت این کشور را دریافت کرد که به بررسی این شرایط در خلال این مقاله خواهیم پرداخت اما به طور کلی برای کسب اطلاعات جامع تر پیشنهاد می نمائیم با وکلای مجرب مؤسسۀ حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده تا شما را در مسیر صحیح مهاجرت راهنمائی نمایند.

به طور کلی شرایط کاری کشور دانمارک از ۱۰ ژوئن ۲۰۱۶ تغییر یافته اما در مجموع شرایطی موجود می باشد که با توجه به آن شرایط که در خلال مقاله به آنها خواهیم پرداخت متقاضیان عزیز می توانند نسبت به کار در کشور دانمارک اقدام نمایند. اما به طور کلی برای کار در این کشور نیازمند پیشنهاد شغلی می باشید که و باید شرایطتان به گونه ای باشد که کارفرما و دولت دانمارک را قانع نماید که چرا نیروی کاری مورد نظر را از خارج از کشور دانمارک وارد این کشور نموده است. اما اگر بخواهیم اشاره ای کوتاه به این موراد داشته باشیم عبارتند از: اقراد با توانائی ها و استعدادهای خاص، پزشکان، هنرمندان. که اجازۀ کار و اقامت نیز به صورت موقت می باشد و در صورت وجود شرایط امکان تمدید آن هم وجود دارد. همچنین متقاضی می تواند همسر، شریک زندگی و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به همراه ببرد و البته در مورد فرزندان بالای ۱۸ سال نیز تحت شرایط خاص می توان این اقدام نمود. و درنهایت تحت شرایط خاص ممکن است اجازۀ اقامت و کار شما نیز لغو شود که به طور کامل شرح این موارد را در خلال مقاله خدمت شما ارائه خواهیم نمود.

اصطلاحات کلیدی: دانمارک، مهاجرت کاری، اقامت و اجازۀ کار در کشور دانمارک

۱).برنامۀ Fast-track یا به اصطلاح طرح سریع
مقصود از برنامۀ Fast-track یا طرح سریع، شروع کار به صورت سریع و انعطاف پذیر برای اتباع خارجی با توانائی ها و استعدادهای بالا می باشد. این طرح برای کمپانی های معتبر این امکان را فراهم نموده است تا راحت تر بتوانند نیروی کاری متخصص و مجرب را جذب نمایند. و در واقع این امکان را برای آنها فراهم نموده تا بتوانند در مدت زمان کوتاه، نیروهای کار مجرب را بدون اینکه نیاز باشد درخواستشان از سوی آژانس های بین المللی که در امر استخدام فعالیت می نمایند مورد بررسی قرار گیرد، استخدام نمایند.
اما نکتۀ جالب دیگری که در مورد طرح سریع وجود دارد این است که، برای اتباع خارجی عزیر این امکان را فراهم نموده است تا بتوانند به طور هم زمان در داخل و خارج از کشور دانمارک مشغول به کار شوند.

الف).انواع تقسیم بندی های برنامۀ Fast-track
برنامۀ Fast-track را می توان به سه دسته تقسیم نمود.
۱). اتباع خارجی که شرایط پرداخت برنامۀ Fast-track را دارا می باشند
یکی از شرایطی که این برنامه برای متقاضیان در نظر گرفته است این است که باید مبلغ درآمدی که برایشان منظور شده است ۴۰۰٫۰۰۰ کرون دانمارکی در سال می باشد. که این مبلغ نیز حداقل مبلغ مورد نظر می باشد. و اینکه باید درآمد سالیانه شان به این میزان باشد. که هر سال در تاریخ اول ژانویۀ مورد محاسبه قرار می گیرد. در برخی موارد و در خصوص برخی مشاغل نیاز هست تا متقاضی اجازۀ لازم از مقامات صالحه را دریافت نمایند. مثال خوبی که در این خصوص می توان به آن اشاره نمود در خصوص پزشکان می باشد که باید حتماً مدارکشان از سوی مؤسسۀ ایمنی بیماران تأیید شود.
۲). اتباع خارجی که به عنوان محقق استخدام می شوند
در ابتدا بد نیست به این نکته اشاره نمائیم که برنامۀ Fast-track شامل حال عزیزانی که به قصد مطالعه و تحقیق وارد خاک کشور دانمارک می شوند و یا دانشجویان مقطع دکترا نمی شود.
اما در مورد انجام دوره های تحقیقاتی نیز باید خاطر نشان نمائیم که محققی که از جمله اتباع خارجی می باشد باید حتماً دلایلی ارائه دهد که نشان دهندۀ قصد و هدف وی از انجام این تحقیقات در خاک کشور دانمارک باشد. در مورد محققان نیز مواردی که در خصوص کتبی بودند قرارداد و پیشنهاد کاری که قبلاً به آنها اشاره نمودیم و میزان حداقل درآمد هائی که ذکر نمودیم ساری و جاری می باشد.
نکتۀ دیگری که در این خصوص وجود دارد این است که اگر تبعۀ خارجی اجازۀ اقامت به عنوان محقق را در کشور دانمارک را داشته باشد، و در حین انجام تحقیقات، محتوای شغلی متقاضی تفاوت پیدا کرد، به طور مثال اگر که شخص ارتقای شغلی یابد و یا اینکه مکان شغل مورد نظر تغییر پیدا کند، نیاز نیست که برای اجازۀ اقامت و اجازۀ کاری جدید دوباره اقدام نمایند.

۳). هدف اشتغال با حالت کارآموزی
در صورتیکه تبعۀ خارجی متقاضی کار، نیروی کاری مجرب می باشد و دارای استعدادهای خاص در یک زمینۀ شغلی خاص می باشد، مشمول برنامۀ Fast-track خواهد شد. و در صورتیکه هدف شخص از اقامت در کشور دانمارک، به نوعی دریافت کارآموزی پیشرفته از یک کمپانی معتبر باشد، و یا هدف تنها یادگیری آن هم در سطح پیشرفته باشد، مشمول سایر کارمندان آن کمپانی خواهد بود.
بنابراین با توجه به مواردی که اشاره شد افرادی که به عنوان کارآموز شناخته می شوند، و تحت تعلیمات پیشرفته قرار می گیرند، مشمول برنامۀ Fast-track نخواهند شد.

ب).اجازۀ اقامت در مدتی که شخص خارج خاک کشور دانمارک است:
در صورتیکه متقاضی اجازۀ کار و اقامت در کشور دانمارک، خود از این اجازۀ اقامت صرف نظر نماید و یا اینکه برای مدت ۶ ماه خارج از این کشور باشد به صورت خود به خود این اقامت لغو خواهد شد. و در صورتیکه متقاضی بخواهد دوباره به این کشور بازگردد باید دوباره درخواست خود را ارائه نماید. به هر روی این موارد مشمول برنامۀ Fast-track نخواهد شد. و دیگر اینکه در هر زمان که متقاضی خارج از کشور دانمارک حضور داشته باشد، برای آن مدت زمانی حقوق دریافت نخواهد کرد. و کارفرما باید به نحوی ثابت نماید که متقاضی در مدت زمان اشاره شده در کشور دانمارک حاضر نبوده است.
ج).مدت زمان:
در صورتیکه بخواهید با عنوان برنامۀ Fast-track وارد کشور دانمارک شوید، به مدت ۴ سال می توانید در این کشور اقامت داشته باشید. که این اقانت می تواند برای مدت کوتاهه سه ماه نیز دریافت نمائید، که البته این نوع اقامت قابل تمدید نمی باشد و علاوه بر آن این مدت قابل تقسیم بندی نیز نمی باشد. و برای هر بار ورود به کشور دانمارک باید این فرم درخواست را ارئه نمائید و مدت زمان سه ماهه نیز از زمان ورود شما به این کشور محاسبه خواهد شد. و اجازۀ اقامت ۱۴ روز پس از قرارداد کاریتان پایان خواهد یافت. بنابراین به طور نرمال مدت زمان در نظر گرفته شده ۴ سال می باشد. و بعد از گذشت این مدت می توان تقاضای تمدید ویزای کاری را نمود البته در صورتیکه در همان شغل قبل هنوز اشتغال داشته باشید. و در صورتیکه اجازۀ اقامت خاتمه یافته باشد و شما هنوز با همان شرایط و در همان پست در حال کار می باشید می توانید درخواست دوباره را بدهید و تا زمانی که این درخواست رسیدگی شود در شغل مورد نظر بمانید و به شغلتان ادامه دهید.
و در صورتی که متقاضی شغل جدیدی یافت حتماً باید برای اجازۀ کار و اقامت دوباره درخواست دیگری را ارائه نماید
د).از دست دادن شغل:
در صورتیکه تحت لوای برنامۀ Fast-track وارد خاک کشور دانمارک شده باشید، و اینکه شغل خود را از دست داده باشید، و این امر خارج از اختیارات شما باشد، به شما اجازۀ اقامت ۶ ماهۀ دیگری داده خواهد شد به منظور یافتن شغل دوباره. که در این صورت باید اجازۀ اقامت خود را به منظور یافتن شغل؛ دو روز قبل از اینکه اجازۀ اقامت کاری شما خاتمه یابد. این نکته را در نظر داشته باشید که در صورتیکه اجازۀ اقامت موقت را داشته باشید اجازۀ اقامت برای یافتن شغل برایتان امکان پذیر نمی باشد.
ه).امکان بردن همراه
در صورتیکه تحت عنوان برنامۀ Fast-track اجازۀ اقامت و کار کشور دانمارک را کسب نموده باشید در این صورت امکان بردن همراه را خواهید داشت.

 

مهاجرت کاری به دانمارک در تخصص موسسه حقوقی ملک پور میباشد ، به منظور کسب اطلاعات کامل تر توصیه می نمائیم با وکلا و حقوقدانان مهاجرت دفتر حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده تا ایشان بتوانند شما را در مسیر صحیح مهاجرت کاری به کشور دانمارک راهنمائی نمایند.

 

جستجوی کار در کشور دانمارک

در حال حاضر نرخ بیکاری در کشور دانمارک حدوداً ۶% می باشد، و تقاضا برای متقاضیان خارجی به نسبت محدود می باشد. اما این را هم در نظر داشته باشید که در برخی بخش های کاری نیازمند نیروی کاری متخصص می باشند. حال می پردازیم به طرق کاریابی در کشور دانمارک، که این طرق عبارتند از:
* jobnet.dk
jobnet.dk در واقع یکی از بزرگترین مرجع کاریابی در کشور دانمارک می باشد و در واقع وب سایت رسمی مربوط دولت دانمارک برای کاریابی می باشد.
* workindenmark.dk
وب سایت بعدی وب سایت workindenmark.dk می باشد که پیشنهادات و اطلاعاتی را با توجه به شرایط متقاضی ارائه می دهند. همچنین این پرتال اطلاعاتی را در باب کارآموزان و افرادی که به تازگی می خواهند مشغول به کار شوند را در اختیار کمپانی قرار می دهند. همچنین متقاضی جستجوی کار دانمارک می تواند از طریق این سایت در مورد شرایط کاری و زندگی و همچنین میزان مالیات از این طریق اطلاع حاصل نماید.
شغل و اطلاعات مندرج شده در سی وی، این امکان را برای کمپانی ها فراهم ساخته تا هر چه سریع تر نسبت به پر کردن جای خالی شغل مورد نظر اقدامات لازم را انجام نمایند. بد نیست در اینجا اشاره نمائیم که این سایت به زبان های انگلیسی، آلمانی، دانمارکی و هلندی می باشد.
* اولین شغل در دانمارک
در واقع اولین شغل در دانمارک دوره ای است برای افراد با استعدادها و توانائی های بالا که خواهان استفادۀ مفید از مدرک خود می باشند و می خواهند شغلی را در کشور دانمارک دست و پا نمایند. دوره به گونه ای طراحی شده است که در واقع به صورت کاملاً دقیق و روشن به بازار کار معرفی خواهد شد و در واقع به گونۀ مشاورۀ شغلی و ابزاری برای جستجوی کار می باشد. کرس ها هم به زبان انگلیسی و هم به زبان دانمارکی می باشند.
* منطقۀ مرزی
اطلاعات در باب استخدام و شرایط بازار کار بین مرز آلمان و دانمارک در سایت.eures-kompas.eu قابل دسترس می باشد. که تنها به زبان آلمانی و دانمارکی می باشد.
* مراکز کاریابی برای افراد با تحصیلات بالا
اگر نیازمند ارزیابی مدرک تحصیلی خود می باشید، و به دنبال شغل مناسب در زمینۀ رشتۀ تحصیلی خود می باشید، می توانید اطلاعات مورد نیاز در خصوص مشاغل مربوط به اتباع خارجی با تحصیلات دانشگاهی بالا را در سایت http://ufm.dk/en/education-and-institutions/recognition-and-transparency/recognition-guide
بیابید. که این سایت از سوی وزارت علوم کشور دانمارک اداره می شود.
* کارهای خویش فرما
در صورتیکه در نظر دارید کاری را خودتان در کشور دانمارک راه اندازی نمائید، می توانید با مراجعه به وب سایت http://www.investindk.com/ اقدام نمائید.

خاتمۀ اجازۀ اقامت

به هر صورت اجازۀ اقامت شما بعد از گذشت مدت زمانی خاتمه می یابد، که این امر باعث می شود که حق شما در خصوص اجازۀ اقامتتان در کشور دانمارک خاتمه یابد. بنابراین هر زمان که اجازۀ اقامت شما خاتمه یابد، مهلت قانونی برایتان در نظر گرفته خواهد شد تا خاک کشور دانمارک را ترک نمائید. و در صورتیکه در مهلت تعیین شده این کشور را ترک ننمائید اقامت شما به صورت غیر قانونی خواهد بود. و اخراج از کشور دانمارک به این معنا است که از ورود به تمامی کشورهای اتحادیۀ اروپا و حوزۀ شنگن از جمله کشور دانمارک برای مدت حداقل دو سال می باشید. اما اجازۀ اقامت شما ممکن است با توجه به موارد زیر خاتمه یابد. این موارد عبارتند از:
* در صورتیکه شرایط شخص متقاضی تغییر یابد
یکی از شرایطی که باعث می شود اجازۀ اقامتتان خاتمه یابد همانا تغییر شرایط می باشد از جمله اینکه شغلتان را از دست دهید و یا اینکه از ادامۀ شغلتان خودداری نمائید. و یا هر شرایط و عاملی که به منظور اجازۀ اقامت و کار نیازمند آنها می باشید تغییر یابد به طور مثال دیگر قادر به ساپورت و حمایت مالی خود نباشید.
بد نیست در اینجا به این نکته اشاره نمائیم که شما همواره موظف هستید که مقامات دولت دانمارک را نسبت به شرایط کاریتان مطلع سازید.
همچنین در صورتیکه بخواهید شغلتان را تغییر دهید و یا اگر بخواهید شغل جدیدی را برای خود راه اندازی نمائید، نیازمند اجازۀ اقامت و اجازۀ کاری جدیدی می باشید.
* تقلب و کلاهبرداری
دولت دانمارک این امکان را برای کارفرما ایجاد کرده تا در صورتیکه با تقلب و کلاهبرداری متقاضی مواجه شد و یا اینکه متقاضی اطلاعات نادرستی را در اختیار آنها قرار دهند، این امکان را برای دولت دانمارک فراهم نموده تا نسبت به خاتمۀ اقامت آنها اقدام نمایند.
* گمشدن پاسپورت
در صورتی که تمایل به تمدید مدت اقامتتان در کشور دانمارک می باشید، باید یک کپی از پاسپورتتان را ضمیمۀ درخواستتان نمائید. در صورتیکه مدارک هویتی و یا سفر شما منقضی شده باشد، ادارۀ بین المللی امور مهاجرت به طریق شغلی مدارک شما را تا زمانی که مدارک معتبر را ارائه نمائید و یا اینکه پاسپورت جدیدی را ارائه نمائید بررسی نخواهد کرد. و به طور معمول مدت زمان یک ماه برای این امر در نظر گرفته شده است.
* عنصر نامطلوب
ادارۀ استخدام بین المللی کشور دانمارک این حق را دارد که در صورتیکه به عنوان عنصر نامطلوب در حوزۀ شنگن شناخته شده باشید شرایط از تمدید اجازۀ اقامتان در کشور دانمارک امتناع ورزد.
* سایر شرایط
ادارۀ استخدام بین المللی کشور دانمارک این حق را دارد که در صورت وجود سایر شرایط از جمله موارد عبارتند از : در صورتیکه تهدیدی علیه امنیت اجتماعی، عمومی، سلامت به حساب آید. اجازۀ اقامت شما همچنین در صورتیکه مرتکب جرائم جنگی، و یا مرتکب جرائم غیرسیاسی مهمی در خارج از خاک کشور دانمارک شده باشید، همه از مواردی می باشند که ممکن است با اجازۀ اقامت شما مخالفت شود. در نهایت در صورتیکه در خارج از خاک کشور دانمارک مرتکب جرمی شده باشید امکان رد شدن اجازۀ اقامتتان وجود دارد.

اقامت در کشور خارجی به غیر از کشور دانمارک می تواند باعث زوال اجازۀ اقامت شما در اتریش باشد
در صورتیکه کشور دانمارک را برای مدت زمان طولانی، و یا در صورتیکه دیگر در این کشور اقامت نداشته باشید، اجازۀ اقامتتان در این کشور ممکن است از بین برود. در صورتیکه اجازۀ اقامت در کشور دانمارک را داشته باشید، مدت زمانی قانونی در نظر گرفته شده است تا بتوانید خارج از این کشور باشید. و در صورتیکه در مهلت زمانی در نظر گرفته شده به این کشور باز نگردید اجازۀ اقامت شما به صورت خود به خود از بین خواهد رفت.
این نکته را در نظر داشته باشید که در صورتیکه به عنوان محقق اجازۀ اقامت کشور دانمارک را دریافت کرده باشید و یا اینکه مشمول برنامۀ Fast-track باشید مهلت های زمانی در نظر گرفته شده مشمول حال شما نخواهد شد.
تمکن مالی
به طور کلی اگر شما دارندۀ گرین کارت کشور دانمارک می باشید، و می خواهید اعضای خانوادۀ خود را با خود به عنوان همراه وارد این کشور سازید، موظف هستید ثابت نمائید که در خلال مدت یک سال اول می توانید از لحاظ مالی خود و خانواده تان را از لحاظ مالی تأمین نمائید.
این نکته را در نظر داشته باشید که خانوادۀ شخص متقاضی تنها می توانند برای مدتی که فرد اجازۀ کار در کشور دانمارک را دارد در این کشور اقامت داشته باشند، البته در صورتیکه شرایط لازم برای کار در این کشور را داشته باشند.
حدود تمکن مالی در نظر گرفته شده در سال ۲۰۱۶:

متقاضی
میزان تمکن مالی که باید اثبات شود

مدارک مورد نیاز کاری

همسر و یا شریک زندگی

۱۰٫۶۹۸ کرن دانمارکی در هر ماه اجازۀ کاری برای حداقل یک سال با حقوق ماهانۀ ۱۰٫۹۶۸ کرن دانمارکی

همسر، شریک زندگی، فرزند و یا فرزندان

۱۴٫۵۷۵ کرن دانمارکی در هر ماه اجازۀ کاری برای حداقل یک سال با حقوق ماهانۀ ۱۴٫۵۷۵ کرن دانمارکی

فرزند و یا فرزندان
۱۴٫۵۷۵ کرن دانمارکی در هر ماه اجازۀ کاری برای حداقل یک سال با حقوق ماهانۀ ۱۴٫۵۷۵ کرن دانمارکی

 

مهاجرت کاری به دانمارک در تخصص موسسه حقوقی ملک پور میباشد ، به منظور کسب اطلاعات کامل تر توصیه می نمائیم با وکلا و حقوقدانان مهاجرت دفتر حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده تا ایشان بتوانند شما را در مسیر صحیح مهاجرت کاری به کشور دانمارک راهنمائی نمایند.

 

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب اقامت کاری دانمارک

۰۰:۰۰

۰۰:۰۰

 

اجازۀ کار و اقامت کشور دانمارک برای پزشکان

پزشکان و دندان پزشکانی که خارج از اتحادیۀ اروپا و کشور دانمارک تحصیل کرده باشند، می توانند اجازۀ اقامت خاصی را دریافت نمایند. این نکته را در نظر داشته باشید که تأییدیۀ مدرک پزشکان و دندان پزشکان به معنای اجازۀ اقامت آنها نمی باشد.بنابراین پزشکان باید برای امکان کار در کشور دانمارک، درخواست اجازۀ کار را ارائه نمائید.
ارائۀ اجازۀ کاربه منظور ارزیابی مدرک پزشکی نیز بر مبنای قرارداد ارزیابی مدرک که میان کارمند و کارفرما منعقد می شود صورت می گیرد. که باید میزان حقوق سالیانه و شرایط کاری نیز مطابق با استانداردهای کاری کشور دانمارک باشد. علاوه بر موارد ذکر شده، مسئلۀ مهم دیگری که وجود دارد این است که، قبل از اینکه پزشکان برای دریافت اجازۀ کاری اقدام نمایند، یک اجازۀ کاری موقت را دریافت خواهید کرد. بنابراین در کنار درخواست اجازۀ کاری به منظور ارزیابی و تأدیۀ مدرک، شما این امکان را دارید، که درخواست اجازۀ کار را برای انجام کار اضافی ارائه نمائید. و این اجازۀ انجام کار اضافی می تواند تنها در محدوه ای که قرار است مدرک شما مورد ارزیابی قرار گیرد به شما ارائه گردد.

اجازۀ اقامت به دلایل دیگر

در صورتیکه در حال حاضر اجازۀ اقامت معتبری را در دست دارید، به طور مثال گرین کارت کشور دانمارک را دارید و یا اینکه ویزایی همراه را دریافت کرده اید، به صورت مشروط اجازۀ کار خواهید داشت و در عین حال می توانید توانائی های مورد نیاز از جمله آموزش های مربوط به رشتۀ پزشکی و همچنین یادگیری زبان دانمارکی را فرا گیرید.
مدت زمان اعطا شده و امکان تمدید
اجازۀ اقامت در ابتدا به مدت ۲ ساله می باشد. و امکان تمدید آن درصورتیکه ثابت نمائید که زبان دانمارکی را فرا گرفته اید، می توانید کسب نمائید. اما به طور کلی توجه داشته باشید که نمی توانید تقاضای اجازۀ اقامت را بیشتر از ۴ سال تمدید نمائید. و نکتۀ دیگر اینکه اجازۀ اقامت تا ۳ ماه قبل از خاتمۀ مهلت پاسپورتتان اعطا و یا تمدید خواهد شد. به دیگر سخن در صورتیکه پاسپورت شما ۱۲ ماه دیگر خاتمه می یابد، اجازۀ اقامت شما تنها برای ۹ ماه دیگر امکان اعطا و تمدید را دارد.

تمکن مالی

در خصوص تمکن مالی نیز همان مواردی که در بالا به آنها اشاره نمودیم، باید شخص متقاضی توانائی ساپورت و حمایت خود و خانواده اش را داشته باشد. و باید مدارکی را که دال بر این امر می باشد را ضمیمۀ سایر مدارک نماید. به طور مثال حساب بانکی می تواند مدرک مناسبی برای اثبات این امر در نظر گرفته شود. که این مبلغ با توجه به سن متقاضی و تعداد همراهان وی متفاوت خواهد بود. که در زیر به شرح این موارد خواهیم پرداخت:
* ۵٫۵۲۳ کرن دانمارکی، برای شخص زیر ۲۵ سالۀ مجرد
* ۶٫۶۶۰ کرن دانمارکی، برای شخص بالای ۲۵ سالۀ مجرد
* ۵٫۵۲۳ کرن دانمارکی، برای همسر و یا شریک زندگی
* ۱٫۳۸۱ کرن دانمارکی، برای هر فرزند پدر و مادرانی که با یکدیگر زندگی می کنند
* ۱٫۶۶۶ کرن دانمارکی، برای فرزندان پدر و مادران تنها
به طور مثال اگر برای اجازۀ اقامت اقدام کرده باشید و در نظر داشته باشید همسر و یا شریک زندگیتان و نیز فرزندانتان همراهتان باشند، باید ثابت نمائید که برای خود مبلغ ۵٫۵۲۳ کرن دانمارکی را به ازای هر ماه درا می باشید، همچنین مبلغ ۵٫۵۲۳ کرن دانمارکی برای همسر و یا شریک زندگی و نیز ۱٫۳۸۱ کرن دانمارکی به ازای هر ماه برای ساپورت و حمایت فرزندانتان دارا می باشید.

دوره های کارآموزی

شما می توانید اجازۀ کار و اقامت کشور دانمارک را حتی برای دوره های کارآموزی به منظور تعلیم و یا اشتغال به کار در یک کمپانی دریافت نمائید.
الف). موارد
* در صورتیکه کمپانی دانمارکی قصد داشته باشد شعبۀ فرعی دیگری افتتاح نماید و اینکه بخواهد شما را آموزش و تعلیم دهد به منظور استخدام در کمپانی مورد نظر
* در صورتیکه کمپانی دانمارکی در کشور شما شعبۀ فرعی داشته باشد و بخواهد شما را در کمپانی مربوطه استخدام نماید و اینکه نیاز باشد شما را به این منظور تعلیم نماید.
در مقابل باید شرایط دیگری را نیز دارا باشید
از جملۀ این شرایط عبارتند از:
* موقعیت کارآموزی باید در خلال یک کمپانی دانمارکی باشد
* باید دلایل قانع کننده ای وجود داشته باشد که چرا شما برای آموزش و کارآموزی شغل مربوطه در نظر گرفته شده اید
* باید قرارداد همکاری میان کمپانی شما و کمپانی دانمارکی منعقد شده باشد
* متقاضی باید در دوره های آموزشی که برایش از سوی کمپانی دانمارکی در نظر گرفته شده است شرکت نماید
* میزان حقوق و شرایط کاری باید مطابق با استانداردهای کاری کشور دانمارک باشد
* دوره های کارآموزی نباید از ۲۴ ماه بیشتر افزایش یابد
این نکته را در نظر داشته باشید که دوره های کارآموزی تنها مربوط به کمپانی های خصوصی نمی باشد و در صورت وجود شرایط مورد نیاز کمپانی های دولتی نیز می توانند دوره های کارآموزی را برگزار نمایند.

مدت دورۀ کارآموزی
شما می توانید اجازۀ اقامت در کشور دانمارک را به عنوان گذراندن دورۀ کارآموزی برای مدت ۱ سال داشته باشید. و به هر صورت مدت دورۀ کارآموزی نمی تواند از آنچه که در قرارداد قید شده است فراتر رود. و همانطور که در بالا نیز اشاره نمودیم این مهلت نمی تواند بیشتر از ۲۴ ماه در نظر گرفته شود. اما در صورتیکه درخواست اجازۀ اقامت را ارائه داده باشید، ممکن است در خلال بررسی این دارخواست در کشور دانمارک بمانید و مشغول به کار باشید، و در نظر داشته باشید که وضعیت شما همچنان به عنوان کارآموز در نظر گرفته خواهد شد، تا زمانی که اجازۀ اقامت اصلی را کسب نمائید.
نکته: در طول مدت کارآموزی امکان بردن همسر و فرزندان نیز وجود دارد.

مهاجرت کاری به دانمارک در تخصص موسسه حقوقی ملک پور میباشد ، به منظور کسب اطلاعات کامل تر توصیه می نمائیم با وکلا و حقوقدانان مهاجرت دفتر حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده تا ایشان بتوانند شما را در مسیر صحیح مهاجرت کاری به کشور دانمارک راهنمائی نمایند.

 

شرایط خاص فردی

همچنین شما می توانید اجازۀ اقامت و کار در کشور دانمارک را دریافت نمائید در صورتیکه برا شغل مورد نظر، با توجه به شرایطی که متقاضی دارد، تنها شخصی باشد که برای آن شفل مناسب باشد. این موارد شامل افراد زیر می شوند:
* هنرمندان از جمله موسیقی دانان، خوانندگان، رهبران ارکستر
* ورزشکاران حرفه ای و قهرمانان ورزشی
* سرآشپزهای تخصصی
الف).شرایط:
بنابراین با توجه به موارد ذکر شده در صورتیکه شخص دارای توانائی ها و استعدادهای خاص باشد، می تواند اجازۀ اقامت و کار کشور دانمارک را دریافت نماید. البته باید حتماً ثابت نمائید که دارای شرایط و استعداد های خاص می باشند، و دلیل اینکه چرا برای شغل مورد نظر مناسب می باشند. این نکته را هم در نظر داشته باشید که حتماً باید قرارداد کاری کتبی داشته باشید که در آن شرایط و میزان حقوق قید شده باشد که این شرایط نیز باید مطابق با استانداردهای کشور دانمارک باشد.
ب).مدت زمان:
در ابتدا مدت زمان در نظر گرفته شده یک سال خواهد بود. و مدت زمان در نظر گرفته شده هیچ گاه طولانی تر از زمانی که در قرارداد قید شده است نمی تواند باشد. بعد از گذشت مدت زمان دو سال می توانید اجازۀ اقامتتان را برای مدت دو سال دیگر نیز تمدید نمائید. و بعد از گذشت ۴ سال، این اجازه می تواند برای ۳ سال دیگر نیز تمدید شود. و رد صورتیکه همچنان در شغل مورد نظر می باشید می توانید درخواست تمدید اقامتتان را بنمائید. حال در صورتیکه اجازۀ اقامتتان منقضی شده باشد و درخواست تمدید آن را نموده باشید و همچنان با همان شرایط قبل که در ابتدا برای دریافت اجازۀ اقامت در شغل مورد نظر باشید، می توانید در خاک کشور دانمارک بمانید و به کار خود ادامه دهید تا زمانی که پرونده تان مورد بررسی قرار گیرد.
ج). امکان بردن همراه:
در صورتیکه با توجه به شرایطی که دارید مشمول افراد با شرایط خاص باشید می توانید همراه خود را که شامل همسر، شریک زندگی و فرزندان می باشد را با خود همراه داشته باشید.
د): پیدا کردن شغل جدید:
در صورتیکه مشمول افراد با استعدادها و توانائی های خاص می باشید، در صورتیکه شغل جدیدی به شما پیشنهاد شده باشد، باید برای اجازۀ کار و اقامت مجدد درخواست نمائید. به هر روی تا زمانی که اجازۀ اقامت مجدد صادر شود می توانید به کار و اقامت خود در کشور دانمارک ادامه دهید، البته مشروط بر اینکه درخواست خود را دیرتر از زمانی که کار جدید خود را شروع نموده اید ارائه نداده باشید.

کارت استقرار و یا کارت اقامت

در صورتیکه شخص متقاضی مدرک فوق لیسانس و یا دکترای خود را از کشور دانمارک کسب کرده باشد، می توانید برای دریافت اجازۀ اقامت، با هدف سازماندهی و اقامت خود بعد از اینکه تحصیلتان در این کشور خاتمه یافت اقدام نمائید.
الف).شرایط:
برای اینکه مستحق دریافت کارت استقرار باشید باید دورۀ فوق لیسانس و دکترای خود را در کشور دانمارک گذرانده باشید. و در واقع باید به استناد مدارکی ثابت نمائید که این دوره ها را در این کشور گذرانده اید. که این کار می تواند با ارائۀ مدرک تحصیلی صورت گیرد. و در صورتیکه مدرکتان هنوز آماده نباشد، می توایند از طریق فرم تأدیۀ دانشگاه این امر را ثابت نمائید. که این فرم باید نشان دهندۀ این باشد که حتماً مدرک را ارائه خواهید داد. نکتۀ دیگر اینکه حتماً باید ثابت نمائید طی یک سال اول توانائی ساپورت مالی خود را خواهید داشت.
ب).مدت زمان در نظر گرفته شده:
اجازۀ اقامت بر مبنای کارت اقامت به مدت ۲ سال می باشد و تنها یک بار این اجازه صادر می شود و امکان تمدید آن نیز وجود ندارد. و بعد از گذشت مدت زمان در نظر گرفته شده می توانید از طریق دیگری اقدام به دریافت اقامت خود نمائید.
ج).نحوۀ اقدام:
فرم درخواست کارت استقرار باید حتماً از طریق اینترنت انجام پذیرد در غیر این صورت تقاضای شما رد خواهد شد.
د).امکان بردن همراه:
در صورتیکه اجازه اقامت و زندگی در کشور دانمارک را از طریق کارت استقرار کسب نموده اید امکان بردن همراه با خود را دارید.

همراهی خانواده به دانمارک

در صورتیکه متقاضی اجازۀ اقامت و کار در کشور دانمارک را کسب کرده باشد در اغلب موارد می تواند خانوادۀ خود را با خود به همراه داشته باشد. که این اجازه به همسر، شریک زندگی و فرزندان زیر ۱۸ سال که با شما زندگی می کنند اعطا می شود. در خصوص فرزندان بالای ۱۸ سال تنها تحت شرایط خاص می توانند به عنوان همراه با خود آورده شوند. و در مورد شریک زندگی، باید ثابت نمائید که حداقل به مدت ۱۸ تا ۲۴ ماه با یکدیگر زندگی می کردید. نکتۀ دیگر اینکه خانواده نیاز نیست که برای دریافت اجازۀ اقامت و کار کشور دانمارک اقدامی نمایند.

الف).شرایط:
اولین شرط در این خصوص این است که شما و خانواده تان باید در یک آدرس با یکدیگر زندگی نمائید. شرط دیگر این است که باید بتوانید خانوادۀ خود را از لحاظ مالی ساپورت نمائید و ممکن است از شما خواسته شود تا این امر را ثابت نمائید. نکته ای که وجود دارد این است که در صورتیکه متقاضی از طریق گرین کارت دانمارک اجازۀ اقامت را کسب کرده باشید تا زمانی که مسکنی با تهیه نکرد باشید، شغل مشخص نداشته باشید، حقوق ماهیانه دریافت نکنید، نمی توانید خانوادۀ خود را به همراه داشته باشید. و تا زمانی که این شرایط از سوی شما فراهم نشده است خانوادتان حق انجام کاری را ندارند.
ب).اجازۀ اقامت برای فرزندان بالای ۱۸ سال:
در شرایط خاص این امکان وجود دارد که بتوانید فرزند بالای ۱۸ سال خود را به عنوان همراه با خود به کشور دانمارک بیاورید که این شرایط عبارتند از:
* در صورتیکه فرزند همواره پدر و مادر خود را از لحاظ مالی ساپورت می کرده است
* به لحاظ جسمانی و یا سنی پدر یا مادر و یا فرزند دارای وضعیتی می باشد که نیازمند حمایت می باشد
* هیچ خانوادۀ دیگری در این کشور نداشته باشند
ج).مدارک مورد نیاز:
مدارک مورد نیاز به منظور به همراه آوردن خانواده به قرار زیر می باشند:
* سند ازدواج
* مدارکی مبنی بر زندگی با هم از جمله قرارداد اجاره، بیمه، حساب مشترک و غیره
* سند تولد برای فرزندان زیر ۱۸ سال
* در صورتیکه با عنوان کارت اقامت و یا به عنوان شخص محقق وارد خاک کشور دانمارک می شوید نیاز هست تا ثابت نمائید که از تمکن مالی لازم برای حمایت و ساپورت خود و خانواده تان برخوردار می باشید.
* اگر اجازۀ کار و اقامتتان به موجب گرین کارت به شما اعطا شده باشد باز هم باید ثابت نمائید که برای مدت اقامت آنها امکان حمایت و ساپورت مالی آنها را نیز دارید و همچنین باید میزان درآمد، مسکن و شغل خود را ثابت نمائید.
د).مدت زمان
مدت زمانی که به همراهان اعطا می شود بسته به مدت زمانی خواهد بود که متقاضی اصلی ارائه شده است. در صورتیکه اجازۀ اقامت شما تمدید شود امکان تمدید اقامت خانواده نیز به نسبت همان زمان در نظر گرفته شده موجود می باشد. همچنین است در مورد فرزندان زیر ۱۸ سال. این نکته را همواره در نظر داشته باشید که پاسپورتتان به مدت ۳ ماه دارای اعتبار می باشد.

مهاجرت کاری به دانمارک در تخصص موسسه حقوقی ملک پور میباشد ، به منظور کسب اطلاعات کامل تر توصیه می نمائیم با وکلا و حقوقدانان مهاجرت دفتر حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده تا ایشان بتوانند شما را در مسیر صحیح مهاجرت کاری به کشور دانمارک راهنمائی نمایند.

 

نتیجه گیری

کشور دانمارک قبلاً یک نوع ویزای کاری وجود داشت که از تاریخ ۱۰۰ ژئن ۲۰۱۶ خاتمه یافت که به این صورت بود که شخص ۳ سال می توانست برای کار وارد خاک کشور دانمارک شود که در این مدت ۳ سال اگر یک سابل را کار می کرد می توانست برای گرفتن اقامت دائم خود اقدام نماید. اما در حال حاضر افرادی که بخواهند برای ویزای کار دانمارک اقدام نمایند باید دارای شرایط خاصی باشند. و درحال حاضر برنامه ای هم به اسم Fast-track در نظر گرفته شده است که کارفرما می تواند سریعتر و شخص متقاضی را وارد نماید و نتها شامل موارد خاص می باشد و برای برخی از افراد نیز باید مدرکشان به تایید برسد. که مدت زمان اقامت بر اساس این برنامه ۴ سال می باشد و امکان بردن همراه هم می باشد و در صورتیکه مدت زمان ۶ ماه خارج از خاک این کشور باشید به خودی خود این اجازۀ اقامت لغو خواهد شد. در صورتیکه شغلتان را هم از دست داده باشید مدت زمان ۶ ماهه در نظر گرفته شده است که می توانید در این کشور بمانید و برای یافتن شغل اقدام نمائید.
همچین امکان اجازۀ مهاجرت کاری به دانمارک و اقامت و کار در دانمارک برای افراد خاص نظیر پزشکان و هنرمندان فراهم می باشد که توضیحات کامل در خلال مقاله ارائه شده است. نکتۀ دیگر اینکه در شرایطی خاص ممکن است اجازۀ اقامت شما بنا به دلایلی خاتمه یابد که این موارد هم مربوط به تغییر شرایط شخص متقاضی، تقلب و کلاهبرداری، گمشدن پاسپورت و سایر مطالب می باشد. در نهایت به منظور کسب اطلاعات جامع تر و راهنمائی با توجه به شرایط خاص شخص شما پیشنهاد می نمائیم با دفتر حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده تا ایشان بتوانند شما را در مسیر صحیح مهاجرت راهنمائی نمایند.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 پاسخ
 1. ایمان گفته:

  سلامی به گرمی روز ولنتاین به استاد عزیزم آقای دکتر ملک پور در این روز عزیز باید بگم عشق من به مجموعه شما بسیار بسیار بیشتر هم خواهد شد در این روز من کسی ندارم که براش کادو بخرم ولی این جملات زیبا رو به عنوان هدیه از من در روز ولنتاین قبول کنین هر چند که ذره ای از زحمات بی نهایت شما رو نمیتونم جبران کنم…من سال پیش در خبرها خوندم دانمارک شادترین کشور جهان است همین امر باعث شد تا برم در موردش یکم تحقیق و سرچ انجام بدم و به نکات جالبی رسیدم دیدم این کشور به شکل عجیبی در بخش های دیگر هم رتبه اول تا پنجم رو جهان داره مثلا در بخش حمل و نقل.در بخش امور تحصیل و دانشگاه.در بخش تمیزی و امور شهرداری و راهداری.در بخش امور اقتصادی و کاری.و…خیلی از بخش های دیگه که تمام اینها ختم میشه به زندگی راحت و بسیار بسیار با کیفیت در این کشور کوچک و دوست داشتنی. من واقعا خوشم اومد از این کشور و عاشق فرهنگ مردمانش شدم مخصوصا عاشق اون شیرینی دانمارکی های معروفش که هنوز که هنوزه خوشمزه ترین شیرینی دنیاس.این کشور هر ساله عاشقان زیادی رو سمت خودش میکشونه و از نظر جذب توریست فوق العاده است.من همیشه یکی از آرزوهام این بوده که یه بار قبل مرگم در شادترین کشور جهان زندگی کنم و با مردمان شاد و نازنین اونجا دیدار و گفتگو داشته باشم حیف که تا الان قسمت نشده و گرنه کار کردن در دانمارک بسیار بسیار لذت بخش هستش.
  استیو جابز یه جمله خیلی معروف داره که من خیلی دوستش دارم اونم اینه که:اگر صبح از رختخواب بلند شدی و هیچ برنامه ای برای انجام دادن در اون روز نداشتی همون بهتر که برگردی دوباره به رختخوابت بگیری بخوابی.
  رویا و هدف من همیشه دانمارک بوده هر روز به عشق این کشور از خواب بلند میشم وبا قانون شکرگذاری از خداوند روزم رو شروع میکنم و میگم من هرو روز از هر جهت به دانمارک نزدیکتر میشوم و واقعا ممنونم از خداوند که منو با گروه دکتر ملک پور آشنا کرد شما بهترین انسان در راه مهاجرت برای شخص بنده بودین و صداقت شما برای من همیشه قابل تحسین بوده.
  هدف+پشتکار+تلاش+صبر+صبر+صبر+صبر+صبر=نتیجه.نتیجه ای که باید بهایش رو بپردازی.حالا هرچی هدفت بزرگتر باشه بهایی که باید براش بپردازی هم باید بزرگ باشه.
  مرسی از نگاه های پر مهرتون و مرسی از حسن توجهتون.دوستتون دارم.همیشه سالم و ثروتمند باشین.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   سلام و عرض ارادت. سپاس فراوان از جملات بسیار زیبا و پر از محبت شما دوست عزیز. با آرزوی موفقیت و شادی در روزهای روشن آینده

   پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  با سلام. برای مهاجرت به کشور دانمارک نیازی به تاییدیه سلامت نیست. برای کار در کشور دانمارک باید در این کشور حضور داشته باشید. برای اطلاع از راه های ورود به کشور دانمارک با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  سلام و احترام .سوال من در خصوص مشاغل پزشکی ومرتبط با پزشکی هستش که با سلامت شهروندان مرتبط هست .دقیقا میخوام بدونم اگر کسی کشور برای مهاجرت به دانمارک و کار درین کشور به عنوان پزشک اقدام بکنه ،آیا ازش تست سلامت میگیرن؟و سابقه بیماریهاشو چک میکنن؟اگه کسی مبتلا به یه یک بیماری مثلا هپاتیت بی باشه آیا رد میشه؟ و اگر اینجوریه آیا آزمایشهارو همونجا میگیرن یا تاییده سلامت رو از اینجا باید براشون بفرستیم ؟

  پاسخ
 4. علي گفته:

  با عرض سلام خدمت کارمندان عزیز دفتر حقوقی ملک پور
  سوال من این است که من میخواهم از طریق دایی خودم که در دانمارک ارایشگری مردانه یا سلمانی دارد ویزای کار دریافت کنم ایا امکان دارد که برای بنده ویزای کار بدهند و اگر ویزا دادند میتوانم درخواست اقامت دایم کنم و اینکه شرایط بدست اوردن این نوع ویزای کار سلمانی چه خواهد بود بود تشکر از شما

  پاسخ