مهاجرت کاری به نیوزلند

در این مقاله سعی بر آن داریم تا کشور نیوزلند را از لحاظ مهاجرت کاری به نیوزلند و قرار داد کاری و همچنین بازار کار و نیز دستمزد مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.کشور نیوزلند با چشم اندازی زیبا و مردمی دوست داشتنی و دارای مکانها و فرصتهای متنوع برای زندگی و کار و سطح بالا از توسعه یافتگی شما را قادر میسازد تا بتوانید تصویری کلی از فضای حاکم بر کشور نیوزلند داشته باشید یا بتوانید برای مهاجرت کاری به نیوزلند در آینده تصمیم بگیرید و بسته به اینکه کشور شما کجاست میتوانید مقایسه ای نسبت به امکانات کشور خود داشته باشید.در کل کشور نیوزلند در مقایسه با دیگر کشور های جهان از بالانس خوبی میان برنامه کاری_زندگی برخوردار است.که این سیستم باعث شده این کشور را متمایز سازد و در کنار آمار بالای مهاجران تحصیلی .کاری آن را به نام کشور مهاجران معروف سازد.بعلاوه مهاجرت کاری به نیوزلند تجربه ای شیرین و امنی را برای مهاجران در هر زمینه به وجود می آورد.لازم به ذکر است که سیستم آموزشی و بهداشتی این کشور در سطح خوب جهانی میباشد ,و مهمتر از آن ثبات اقتصادی که در طول بحران مالی جهانی داشته است و حتی رشد اقتصادی ۳ درصدی در سال ۲۰۱۲ و طبق آمار صندوق بین المللی جهانی رشد ۳ درصدی دیگری در ۲۰۱۳ را به همراه داشته است.این کشور از دو جزیره بزرگ تشکیل شده است.شهرهای این کشور ۱٫اوکلاندو:بزرگترین شهر کشور و بعنوان شهر زندگی در جهان شناخنه شده است قطب ارتباطات است۲٫نورتلند:قطب علمی,دارای مکانهای مناسب برای زندگی ۳٫ویکت:شهر چند فرهنگی دارای مزارع صنعتی.تجارتهای مختلف.موسسات تحقیقاتی و…۴٫تارانانی:شهر تجارت لبنیات,مهندسان شیمی نفت,مهندسان صنعتی و…شما میتوانید با برررسی بیشتر شرایط مجزای هرکدام از شهرها و تناسب با انتظارات خود و مهارتهای کاری و درآمدها و هزینه های زندگی و نیازهای شغلی موجود در هر شهر…انتخاب مطمینی برای مهاجرت داشته باشید.دولت کشور نیوزلند بدلیل مهاجرتهای زیاد جوانان این کشور و برنگشتن آنها بطور فعالانه در مقاطع مشخصی از سال به پذیرش مهاجران کاری در سطحی گسترده و در زمینه های مختلف اقدام میکنند. به خصوص بعد از زلزله شدید در شهر کرایستچرچ در سال ۲۰۱۱ این برنامه با قوت شروع به کار کرد و درهای گسترده ای را برای مهاجرت کاری و زندگی به روی مهاجران باز شد.نیوزلند به دنبال هزاران کارگر ماهر در بسیاری از زمینه ها به خصوص ساخت و ساز و پزشکی و داروسازی و… . از جاذبه های دیگر این کشور استاندارد های عالی زندگی  و امنیت بالا بخاطر امار فوق العاده پایین جرم و جنایت,محیطی مناسب را فراهم میاورد.

مهاجرت کاری به نیوزلند 4 مهاجرت کاری به نیوزلند

سیستم ویزا

شهروندان استرالیا نیاز به ویزا ندارند.بعلاوه باز دیدکنندگان از کشورهای بریتانیا و هم پیمان بدون نیاز به ویزا ۳ تا ۶ ماه میتوانند اقامت داشته باشند.نیوزلند طیف وسیعی از ویزاهای شغلی .ویزاهای کاری تعطیلات کوتاه مدت.ویزای کار موقت.ویزای کار اقامت دایم.و همچنین ویزای ویژه ای برای سرمایه گذاران و کارافرینان وجود دارد. با ویزای توریستی و ویزای تحصیلی هم میتوانید بعدا برای کار و اقامت خانواده تان اقدام فرمایید.

 

مهاجرت برای شرکت در طیف های متفاوت و فرصتهای کاری شامل نکات زیر میباشد:

ویزایی که مختص به سرمایه گذاران میباشد فرصت های مناسبی را برای اقامت بوجود می آورد یا حداقل در این مدت میتوانید  از این زمان و ویزا برای بررسی موقعیت ها ی سرمایه گذاری  و بخش های مشتاق به سرمایه گذاری را استفاده کنید.راهنمای سرمایه گذاری در نیوزلند :بعد از مطمین شدن از برنامه ی مالی و سرمایه گذاری خود با شرایط کاری کشور میتوانید برنامه تان را ارایه دهید و در صورت موافقت با برنامه شما در زمینه های مختلف شروع به کار کنید. کسب و کار جدید خود را راه بیندازید یا به خرید اوراق قرضه یا شرکت در بازار بورس  و…مشاوران راهنمایی سرمایه گذاری در نیوزلند و بازار =  nzox ارایه میشود.

 

نیوزلند دارای مجموعه قوانین جامعی برای اشتغال_حمایت عدالت و امنیت کاری میباشد:

که فرد را از حقوق و انتظارات و مسوولیت های خود آگاه میکند: این قوانین شامل: دوره ی آزمایشی,دستمزد,تعطیلات,مرخصی,قرارداد کاری,تبعیض نژادی و جنسی,بهداشت و ایمنی کار و تعهدات کاری و….میشود.طبق قانون هر دوی کارکنان و کارفرمایان برای ایجاد شرایط فوق متعهد باشند و مسوولیت های خود را انجام دهند.این قوانین همچنین شمل همه ی شاخه های کاری و پست ها میشود,کارکنان تمام وقت.نیمه وقت,از راه دور,گاه به گاه و… .حتما چه قبل از دوره ی آزمایشی چه دوره ی رسمی کاری چه در صورت داشتن پیشنهاد کاری تمامی موارد توافق را خوانده و حتما بصورت کتبی ثبت شود.مرخصی و تعطیلات و تسهیلات کاری نیوزلند بسیار متناسب با شزایط زندگی و معیارهای مناسب میباشد.حداقل ۴ هفته در سال با دستمزد شما میتوانید از مرخصی استفاده کرده.به غیر از مرخصی های روزانه.علاوه بر اون اضاف کاری طبق قانون باید پرداخت شود.

 

بهداشت و ایمنی کار

کارفرمای شما باید تمامی مسایل به بهداشت و امینی کار را در طول شرایط کاری و ساعات کاری شما تامین کند و طبق قانون در صورت بروز حادثه یا کم کاری در این حیطه او بازخواست خواهد شد.که شامل:وسایل امن.آموزش کامل.نظارت و..طبق قانون کار ۲۰۱۵ میشود که از طیف های وسیعی برای اجرا برای حفظ و ارتقا مشارکت کارکنان در کار میباشد.طبق فانون کار ۲۰۱۵ و بند۳۶ این قوانین شامل تمام شرکت ها و اداره ها و مدارس دولتی و…میشود و طبق بند ۱۹ شامل کارگران دستمزدی,کارکنان و پیمانکاران مستقل و کار در منزل و کاراموزی و… میباشد.دز صورت بروز حادثه بیمه کاری تمام هزینه ها را معمولا متحمل میشود.

 

قرارداد کاری

باید حتما کتبی و قبل از شروع کارتان باشد.اکثر شرکت های بزرگ طبق قراردادد کاری را زیر نظر اتحادیه ها و قوانین کار تنظیم میکنند. بعلاوه اگر کار گر بخواهد عضو اتحادیه کارگری باشد کارفرما حق دخالت ندارد و با پرداخت حق عضویت میتواند به اتحادیه کارگری  CTUدراید.طبق استاندارد های بین المللی کارگر میتواند از مرخصی های زیاد و ضروری در حین کار برخوردار شود.کاراموزی معمولا ۹۰ روزه میباشد.میتوانید در ازای استفاده نکردن از مرخصی به ازای ان پول نقد دریافت کنید.

 

دستمزد

حداقل دستمزدی برای کودکان زیر ۱۶ سال وجود ندارد اما برای کارکنان بزرگسال در سال ۲۰۱۶ ۱۵٫۲۵ دلار در ساعت.۶۱۰ دلار در هفته,کار استاندارد ۴۰ ساعت کار میباشد. PAYEمعمولا دستمزد ها بدون کسر مالیات در تبلیغات اعلام میشود.مالیات بر درامد قبل از پرداخت حقوق از شما کم میشود.ACCکسر هزینه جبران خسارت که توسط سیستم بیمه نیوزلند تحت پوشش قرار میگیرد اگر در هنگام کار حادثه اتفاق بیافتد,بخش بزرگی از حقوق از دست رفته شما را برمیگرداند. کارفرما بجز این دومورد حق ندارد هزینه ای را کم کند.

 

اگر شماره مالیاتی را نداشته باشید هزینه مالیات با درصد بیشتری از درامد شما کم خواهد شد.اگر بخواهید زودتر محل کارتان را ترک کنید باید طبق قرارداد تا تاریخ مذکور در قرار داد به کار ادامه دهد. اگر کارفرما به اخراج یا تعدیل و پذیرش نیرو اقدام کند باید تمام خسارت کارفرما راMBI بپردازد.

 

نیوزلند دارای سیستم کاری ویژه میباشد

روند کاری متناسب با سایز سازمانها و روند کاری خاص که معروف به کسب و کارهای  شرکتهی کوچک و متوسط در سطوح گسترده میباشد.میانگین ۱۴ کارمند در شرکت که کمتر از میانگین امریکا میباشد.این نوع برنامه بعنوان کسب و کار بزرگ  استانداردهای کوچک بین المللی=SMES با کمتر از ۲۰ کارمند به تولید ۴۰ درصد اقتصاد کشور منجر میشوند.مقیاس کوچکتر یعنی مشارکت بیشتر حس مفید بودن بیشتر همکاری بیشتر با همکاران و مدیران.لایه های کمتر سازمانی.نیاز به افزایش مهارتهای خود با وجود برنامه های گسترده اموزشی  در محل کار.شانس بیشتر برای ارایه نظر و تاثیر گذاری.در صورت داشتن ایده جدید یا نگرشهای مدیزیتی جدید و کارامد ارزش بسیاری را برای شما قایل میشوند و از امتیاز بیشتری برخوردار میشوید. در کشور نیوزلند دوسیستم ارتباطی و اموزشی خوب در محیط کار هست که انرا در دیگر کشورها متمایز میکند. ۱٫ HOT TIPS BUDDYIS با این سیستم میتوانید بطور مجزا با کارفرمای خود در ارتباط باشید و تماما  مسوولیت ها و سوالات خود مستقیما بدون کاغذ بازسی اضافه بپردازید و سریع تر با محیط کاری اخت شوید. ۲٫WORK TALK سیستم دیگر کاری است.که میتوانید با مراجعه با سایتهای دولتی و اداره مهاجرت و سایت مربوط به شغل انتخابی از تمامی شرایط کارها.قوانین.مهاجرت.انتظارات و… مطلع شوید انتخاب مناسبی داشته باشید.طبق کمیسیون خانواده نیوزلند سه چهارم کار با ساعتهای کاری مقبول و متغیر جهانی طبق قانون برای مهاجران مهیا شده است.

 

اگر زبان دوم شما انگلیسی باشد:دوره های زبان توسط کارفرمایان بدون هزینه در اختیار کارکنان برای پیشرفت سریعتر در کار ارایه میشود.این برنامه بعنوان برنامه EAPشناخته شده است.

کشور نیوزلند رفتار منصفانه و عدالت کاری را برای شما تضمین میکند و شما میتوانید از اداره مهاجرت نیوزلند تقاضای بررسی و کمک فرمایید.

 

بازار کار

کمتر دچار تغییر شده است و بحرانهای جهانی را گزرانده.مخصوصا طی ۳ سال گذشته اما همچنان شرایط استخدام به قوت خود باقی است. و همچنان تقاضا برای مهاجرت کاری بالا است و هر ساله پذیرش مهاجران در سطح بالایی برخوردار است.البته دولت پیش بینی میکند این امار در سال ۲۰۱۸ کمی کاهش یابد.

بسیاری از فرصت های شغلی در صنایع پزشکی و مهندسی ها و مهارتهای عمومی وجود دارد.لیست کارهای موجود و تقاضاهای کاری و نوع ویزاها و…هرساله بطور مفصل یا به ایمیل شما فرستاده میشود یا از طریق اداره مهاجرت بر روی سایت قابل پیگیری میباشد.برای داشتن این اطلاعات نمیخواهد هزینه ای را متحمل شوید.این لیست شامل مهارتهایی میشود که کشور نیوزلند در آن کمبود دارد.در این برنامه شما میتوانید با مطالعه مشاغل و نیاز ها و با توجه به مدرک تحصیلی و مهارتهایتان تمام انچه که از مدارک لازم هستند بطور موثق و قانونی بفرستید .دولت با شناسایی حوزه های نیاز به کار و ارتباط با کارفرمایان هرساله به ارایه امار و اطلاعات و تطبیق درخواست شما با نوع کارهای موجود میپردازد که شما میتوانید با امتیازهای کسب شده بعد از دادن ازمون مربوطه در سایت و امتیازهایی که از مدارک تحصیلی و سابقه کار و زبان انگلیسی و…بدست اورده اید در لیست انتخابی یا انتظار دولت جهت در یافت ویزا و اشتغال قرار بگیرید تا انتخاب شده و مراحل بعدی را سپری کنید.

در مارس ۲۰۱۵ افزایش ۳/۴ درصد اشتغال نسبت به سال ۲۰۰۵ افزایش یافته که بالاترین نرخ را درمیان باقی کشورها داشته است.بیکاری در این کشور ۵٫۹ درصد در ۲۰۱۵سال که  کمتر از میانگین ECD 6.9 میباشد.

 

*ویزای مهاجرت تخصصی کار NZ زیر ۵۵ سال باشید مدارک لازم را داشته باشید اعم از مدارک شغلی یا تحصیلی متناسب کار و امتیاز حداقل ۱۰۰ را در ازمون ورودی کشور نیوزلند را کسب کرده باشید.این ویزا ی ضروری برای این ارایه میشود که اگر کارفرما نتوانند از بومیان نیوزلند برای موقعیت های شغلی خود گزینه ای را پیدا کنند از مهاجران استفاده کنند. این ویزا این امکان را میدهد که در صورت تقاضا و ثبت تقاضای شما و با حمایت کارفرما برای پر کردن شکاف موجود در مهارتها سریعا ویزا تخصص کار صادر میشود.اما این ویزا بعدا میتوانید برای اقامت کاری اقدام کنید. نوع ود مدت ویزاهای کاری معمولا به نوع کار و مدت زمان کار و پیشنهادهای کار ی و بازار کار و…بستگی دارد.

 

مراحل مهاجرت کاری بصورت خلاصه

(مهاجر متخصص :رتبه مهاجر ماهر:)

اگر شما دارای مهارت، مدارک و یا تجربه ای هستید  که نیوزیلند نیاز دارد ممکن است قادر به درخواست دادن برای  ویزای اقامت  ماهر مهاجر-متخصص میشوید. یک سیستم امتیاز دهی بر اساس عواملی مانند سن، سابقه کار، مدارک و پیشنهاد کار ماهر است. شما همچنین باید زیر۵۵ سال، و دیدار با زبان انگلیسی،انجام ازمایشهای پزشکی و بهداشت مطابق قوانین نیوزلند، و سایر الزام های شخصی.

:۱٫ خود ارزیابی: بررسی امتیاز و صلاحیت درخواست ویزا و شرکت در مصاحبه

 

  1. ثبت ابراز علاقه (EOI)

:توجه داشته باشید که دفاتر اطلاعات هزینه میگیرند شما میتوانید با  ارسال یک ایمیل به EOI بصورت انلاین و سریعتر و ارزانتر علایق خود را در زمینه های کاری ثبت کنید.

  1. دریافت دعوت نامه به درخواست (ITA)

 

صبر کنید تا EOI خود را از لیست انتظار معروف به لیست استخر: انتخاب شود. اگر شما ۱۴۰ امتیازکسب کنید. شما به صورت خودکار انتخاب توسط ITA میشوید و مطلع میشوید.

 

  1. ارسال یک برنامه اقامت:

(* هزینه ها دفاتر اطلاعات)

ارسال از طریق نرم افزار میتواند صورت بگیرد که طی ۶ ماه به درخواست شما پاسخ داده میشود.

 

  1. دریافت ویزای شما

در صورت موفقیت، هم ویزای اقامت هم ویزای جست و جوی کار شما صادر میشود.

چند امتیاز نیاز دارم؟

چگونه ماهر مهاجر دسته آثار ویزا

۱۰۰-۱۳۵

در این محدوده شما به احتمال زیاد انتخاب خواهید شد البته میزان انتخاب هر دوهفته یکبار بسته به تقاضا متفاوت است

 

البته اگر بالا ۱۴۰ در EOIباشید بطور خودکار توسط ITAانتخاب خواهید شد.

 

– اگر پیشنهاد کاری دارید:

این امتیازی اضافی برای شما خواهد داشت مخصوصا برای مناطق کمبود مهارت .

میتوانید برای انتخاب نقطه کاری برای درخوایت شغل هر دو هفته یکبار لیست به روز شده را بررسی کنید.

 

لیست مهاجرت نیوزیلند از نقاط  (امتیازها) می تواند به شما کمک کند خود درخواست خود را بررسی کرده و یا به ا رزیابی شغل ها و امتیاز های لازم برای هر حوره ی شغلی و درخواستی کارفرماها در سطوح مختلف.

 

پروسه امتیاز_انتخاب | مهاجرت نیوزیلند

 

جلوگیری از اشتباهات معمول

اشتباهات باعث امتیاز کمتر موجب عدم انتخاب شما میشود:

 

۱٫مدارک تحصیلی نامعتبر

اگر شما

مطلع مدارک بین المللی به رسمیت شناخته شده برای مهاجرت | NZQA

۲٫تجربه کاری قابل مقایسه نیست

اگر شما در حال مدعی امتیاز  سابقه کار هستید باید آن را در همین رشته  کاری یا  مدرک تحصیلی و  …ارایه دهید. اگر شما یک کار و یا پیشنهاد کار نداشته باشید و سپس این تجربه نیز نیاز به  مقایسه در بازار کار دارد.میتوانید به لیست کارهای دراز مدت و چند ملتی رجوع کنید.

 

سن:

۲۰ تا  ۲۹ :۳۰ امتیاز

۳۰ تا ۳۹: ۲۵

۴۰ تا۴۴: ۲۰

۴۵ تا ۴۹: ۱۰

۵۰تا۵۴: ۵

سابق کاری:

۲سال:۱۰

۴سال:۱۵

۶سال:۲۰

۸سال:۲۵

۱۰ سال:۳۰

مدارک تحصیلی :

کاردانی ۴۰

کارشناسی ۵۰

کارشناسی ارشد ۵۵

(امتیازهای اضافی در سایت)

اگر شما متقاضی مهاجرت کاری به نیوزلند هستید شما عزیزان می توانید با کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان اخذ نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.