مهاجرت کاری به نروژ

در این مقاله که توسط وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور برای شما عزیزان تهیه و گردآوری گردیده در صورت داشتن سؤالات در مورد مهاجرت کاری به نروژمی توانید با تلفن‌های موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی در مورد امور مهاجرتی خود با مشاورین ما بهره‌مند گردید. آیا به دنبال مهاجرت کاری به نروژ هستید؟ شرایط عمومی برای دریافت ویزای ۶ ماهه کاریابی چگونه هست؟ شرایط کار نیمه‌وقت و تمام‌وقت در نروژ چگونه هست؟ ویزای ورود به نروژ برای نیروی کار چه شرایطی دارد؟ چه کسانی  کاندیدای مناسبی جهت دریافت  ویزای کار نروژ هستند؟ مهاجرت کاری به نروژ از چند روش صورت می‌گیرد .یکی از روش‌های اخذ آن پذیرفته شدن فرد برای ویزای کار از طریق آگهی هست که در آن ابتدا آن شغل ۳ ماه در داخل کشور و ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی می‌شود و اگر شخصی پیدا نشود از کشورهای که متقاضی می‌باشند نیرو گرفته می‌شود.و اگر شخص در این آگهی پذیرفته شد برای اخذ ویزا می‌تواند اقدام نماید.

یکی دیگر از شرایط لازم برای اخذ ویزای مهاجرت کاری به نروژ داشتن یک دعوت‌نامه کاری از یک شخص واجد شرایط که دارای یک شرکت معتبر است دریافت نماید. مهاجرت به نروژ از طریق ویزای کار نیز یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور در کنار راه‌های مثل تحصیل در نروژ… سرمایه گذاری در نروژ هست.

در حال حاضر کشور نروژ به‌عنوان یکی از کشورهای مطرح در حوزه ی منابع نفت و گاز هست؛ همچنین علاوه بر این درزمینهٔ ی کشاورزی نیز نروژ کشوری فعال و وضعیت کار در نروژ در این زمینه ها بسیار مناسب است.

ویزای کار در نروژ یک ویزای job offerیا همان پیشنهاد شغلی مربوط به رشته تحصیلی است.

یکی از راه‌های دیگر داشتن کارفرما هست که این مورد شرایط خاص خود را دارد.کارفرما برای شخص متقاضی باید حقوقی را در نظر بگیردکه کل هزینه‌های شخص و خانواده را در بربگیرد.شخص کارفرما باید به‌عنوان اسپانسر باشد.

به‌صورت کلی ویزای کار بدون داشتن اسپانسر کار سختی می‌باشد.

یکی از راه های دیگر برای گرفتن ویزای کار نروژ از طریق مهارت یا تخصصمی باشد.

اخذ کردن ویزای کار کشور نروژ امر حقوقی می‌باشد که باید مراحل قانونی و حقوقی آن سپری شود

 ۱-فرد متقاضی به عنوان نیروی ماهر یا متخصص به دنبال کار باشد

۲-اقامت دائم یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را نداشته باشد

۳-توانایی تأمین مخارج خود را در این ۶ ماه داشته باشد

۴-هدف فرد باید جستجوی کار در کشور نروژ به‌عنوان نیروی ماهرskilled worker یا نیروی متخصصspeciallstباشد

۵-سابقه کاری فرد هرگونه سوابق کاری که مرتبط با رشته تحصیلی یا مهارت و تخصص فرد باشد.

۶– مدرک تحصیلی از دیگر شرایطی است که برای اخذ ویزای کار در نروژ مؤثر است؛ حداقل مدرک تحصیلی فرد برای درخواست ویزای کار، مدرک لیسانس هست .

کار نیمه‌وقت و تمام‌وقت در کشور نروژ

فرد به‌عنوان یک دانشجوی بین‌الملل پذیرفته‌شده دریکی از دانشگاه‌های نروژ تنها ۲۰ ساعت در هفته اجازه قانونی کار کردن دارد که به‌صورت پاره‌وقت بتواند کار کند .تنها زمان‌هایی امکان کار کردن به صورت تمام‌وقت را دارد که شامل روزهای تابستان عید کریسمس و عید پاک می‌باشد .امکان یافتن کارهای دانشجویی نیمه‌وقت زیاد می‌باشد.

توضیحات آقای ملک پور در باب مهندس برق و کار در نروژ

audio مهاجرت کاری به نروژ

قانون  کار کشور نروژ:

در قانون قبلی به نام (شروع به کار)این امکان وجود داشت که خیلی سریع متقاضیان در نروژ شروع به کار کند .در قانون قدیم شروع به کار این امکان برای کارگران خارجی وجود داشت که قبل از اینکه پرونده اجازه اقامت آنها بررسی شود و به آنان اجازه اقامت داده شود شروع به کار کنند.این قانون دستخوش تغییراتی اساسی شده است.

ویزای ورود به نروژ برای نیروی کار

کشور نروژ در نظر دارد سالانه ۵۰۰۰ نفر از متخصصین خارج از اتحادیه اروپا که واجد شرایط و دارای تخصص‌های مورد نیاز این کشور باشند اجازه اقامت متخصصین و بالطبع اقامت دائم بعد از سه سال اعطا کند.تا به حال رقم متقاضیان از ۲۷۰۰ در سال فراتر نرفته است.متخصصین آمریکای استرالیای چینی هندی فیلیپینی و کانادایی در صدر لیست متخصصین غیراروپایی قرار دارند.

فرد بایستی دارای پیشنهاد کاری مشخص از طرف یک کارفرما در نروژ باشد.

متقاضی بایستی کارگری ماهر یا متخصص باشد .شرط متخصص بودن آن است که تحصیلات فرد متقاضی حداقل معادل سه سال دبیرستان در نروژ باشد.یا در رشته‌های کاری و تخصصی در دانشگاه و دانشکده مدرک تخصصی خود را دریافت کرده باشد.ازجمله لوله‌کشی و یا پرستاری و یا دیگر شغل‌های فنی و حرفه‌ای.

اتباع غیر اتحادیه اروپا که مایل به زندگی و کار در نروژمی باشند اجازه کار توسط کارفرما اعمال می‌شود.

مجوز برای کارگران ماهر (حداکثر۱۲ ماه)

کارگران فصلی (۳ماه)

مدارک موردنیاز جهت دریافت ویزای کار در نروژ

عکس

بیمه

مدرک مربوط به داشتن مهارت خاص دوره‌های آموزشی

شناسنامه

پاسپورت

آخرین مدرک و سوابق تحصیلی

از سال ۲۰۱۳ ویزای کاریابی کشور نروژ لغو شد و مهاجرت کردن به کشور نروژ از شیوه کار و دریافت ویزای کار نروژ از طریق گرفتن پیشنهاد شغلی از کشور نروژ امکان‌پذیر می‌باشد.

یکی از راه های که وجود دارد که شخص بتواند در کشور نروژ کارفرما پیدا کند و به صورت کاملاً قانونی بتواند در کشور نروژ مشغول به کار شود این است که از طریق تحصیل و دانشجویی وارد خاک این کشور شود .به دلیل اینکه شخص که در حال تحصیل در کشور نروژ است می‌تواند به صورت نیمه‌وقت کار کند و به محض اینکه شغلی آگهی شد آن را درخواست نماید شخص که به صورت دانشجو وارد کشور نروژمی شود فرصت بیشتری دارد که شغل خود را انتخاب کند و تا پایان تحصیل خود آن را ادامه دهد و پس‌ازآن طی ۴تا ۵ سال اقامت دائم خود را اخذ نماید.

موسسه حقوقی ملک پور با دارا بودن کادر مجرب و وکلای تخصصی شمارا در راستای بورس تحصیلی مجارستان یاری می‌نماید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.