مهاجرت کاری به لیتوانی

 

آیا قصد مهاجرت کاری به لیتوانی را دارید ؟ آیا اطلاعاتی در زمینه مهاجرت کاری به لیتوانی ندارید ؟ آیا از انواع مهاجرت کاری به لیتوانی اطلاعاتی کسب نموده اید ؟ در مهاجرت کاری به لیتوانی چه مواردی مورد نیاز می باشد ؟ لیست مدارک مورد نیاز در مهاجرت کاری به لیتوانی چگونه می باشد ؟ شرایط فرد متقاضی در مهاجرت کاری به لیتوانی چه خواهد بود ؟ با مهاجرت کاری به لیتوانی از طریق کارفرمای خود می توان اقامت دائم لیتوانی را اخذ نمود ؟ در مهاجرت کاری به لیتوانی اجازه بردن همراه را به شما می دهند ؟ مهاجرت کاری به لیتوانی دارای چه مراحلی می باشد ؟ در چه شرایطی اقامت دائم لیتوانی را با مهاجرت کاری به لیتوانی می توان کسب نمود ؟

در کشور لیتوانی برای فردی که خواهان اخذ اقامت کاری و یا اخذ اجازه کار در لیتوانی می باشد شرابطی تعریف شده است که به شرح ذیل می باشد . در ابتدای امر فرد متقاضی می بایست یک کارفرمای لیتوانیایی بیابید و در نشان دهید که در کمپانی او شما اجازه کار و پیشنهاد کاری دریافت نموده اید . شما در صورت پیدا نمودن پیشنهاد کاری از یک کارفرما در لیتوانی باید سپس برای اجازه کار در کشور لیتوانی اقدام نمایید . سپس با تسلیم مدارک و اسناد معتبر از خود نسبت صدور مجوز اقدامات بعدی را انجام دهید . برای صدور اولیه مجوز  پس از ارسال مدارک و اسناد خود می بایست یک موقعیت خالی شغلی برای فرد متقاضی به وجود آید و آن موقعیت رسما توسط کارفرما اعلام گردد . این موقعیت شغلی می بایست حداقل یک ماه قبل از ارسال مدارک از طرف متقاضی اعلام شده باشد . در ابتدای امر باید شهروندان و افرادی که در لیتوانی اقامت دائم و یا تابعیت را دارند به این موقعیت شغلی معرفی گردند .

مدارک اولیه مورد نیاز برای اخذ ویزای کار لیتوانی :

۱٫برای متقاضی کار در کشور لیتوانی برای افراد مهاجر که خواهان کار در این کشور می باشند بدین شکل است که باید برای کار مورد نظر می بایست مدارکی دال بر مهارت کاری در زمینه کاری مورد نظر ارائه نمایند تا در آن زمینه واجد شرایط شود . لذا برای تأیید مهارت های خود می بایست گواهی کاری ، سابقه کاری ، سمینار ها ، تمام ادوار تحصیلی ، دوره های علمی و …   را تسلیم دولت لیتوانی نماید .

۲٫فرد متقاضی می بایست در دو سال گذشته حداقل یک سال سابقه کار مرتبط و با شرایط فوق الذکر ارائه نماید .

کارفرمای لیتوانی برای تسلیم پیشنهاد کاری شما باید در یک دفتر محلی کار لیتوانی کار را ثبت نماید .

مدت زمانی که برای صدور اجازه کاری شما زمان بر می باشد در حدود ۲۰ روز خواهد بود .

پس از صدور اولیه اجازه کاری شما می بایست مدرک شما برای تأیید نهایی و صدور اجازه اقامت نیاز می باشد و باید تسلیم نمایید . شما برای ارائه مدارک خود جهت اخذ اقامت لیتوانی در زمینه کاری می بایست مدارک خود را به یک اتاق  دیپلماتیک ، یک پست کنسولی در لیتوانی و یا یک سرویس مهاجرتی لیتوانی تسلیم نمایید . مدت زمانی که اقامت کاری لیتوانی برای شما صادر شود در حدود ۲ الی ۴ ماه می باشد .

شرایط الحاق خانواده در لیتوانی :

اجازه اقامت برای افراد صادر خواهد شد در صورتی که :

۱٫در صورتی که پدر یا مادر فرد متقاضی تابعیت لیتوانی را دارند ، اقامت لیتوانی را کسب خواهد نمود .

۲٫فرد خارجی که شهروند لیتوانی می باشد و در لیتوانی سکونت دارد .

۳٫فرزند یک تبعه لیتوانی که در لیتوانی زندگی می کند .

۴٫همسر یا شریک قانونی فردی که تابعیت و یا اقامت دائم کشور لیتوانی را دارد .

زمان این پرسه در حدود ۲ الی ۴ ماه می باشد و هزینه این پرسه در حدود ۳۰۰ یورو الی ۸۰۰ یورو تخمین زده می شود .

شرایط کار در لیتوانی :

در کشور لیتوانی در صورتی که اقامت به صورت کوتاه مدت را داشته باشید اجازه کار به شما اعطا خواهند نمود .  برای کار در کشور لیتوانی باید یک شرکت یا کمپانی به شما یک پیشنهاد کاری ارائه دهد که تا دو سال مورد تأیید می باشد .

پرسه کاری و مدارکی که برای تأیید پرسه کاری نیاز می باشد ، به شرح ذیل است :

برای بررسی مدارک و تسلیم مدارک می بایست شما باید یک فردی در را برای تنظیم و تسلیم مدارک ارائه نمایید .

در صورتی که فرد متقاضی در خارج از کشور می باشد می بایست ، از طریق نمایندگان بین الملل یا کنسولی از خارج کشور پیگیری نمایید . وزارت امور خارجه لیتوانی کار بررسی پرونده و صدور روادید برای افراد خارج از کشور را به عهده خواهد داشت .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به https://malekpourmie.com/category/litvani/work-litvani/ مراجعه نمایید .

مدارک مورد نیاز :

۱٫گذرنامه

۲٫ویزا روادید

۳٫عکس ۴۰*۶۰

۴٫مدارک صصدور اقامتی بر اساس پایه . نامه میانجیگری ، اجازه کار و ..

۵٫نشان دادن درآمد و دارایی برای امرار معاش خود

۶٫سند محل سکونتی در لیتوانی

۷٫اسناد و مدارک بیمه ای فرد

پرسه کاری شما در دو الی چهار ماه زمان بر می باشد .

 

 

پس از گرفتن تصمیم در موضوع اجازه کار، هزینه دولت باید پرداخت شود:

برای این موضوع از اجازه کار برای ۱ سال – ۱۲۱،۶۴ EUR،
برای گسترش اجازه کار – ۵۲،۱۳ EUR،
برای این موضوع از اجازه کار تا ۲ سال – ۱۵۰،۶۰ EUR،
برای این موضوع از اجازه کار برای شغل های فصلی – ۳۴،۷۵ EUR،
برای این موضوع از تکراری اجازه کار – ۸،۶۹ EUR.

اعتبار مجوز کار :

اجازه کار باید به یک بیگانه برای یک دوره تا دو سال صادر شده، مشخص کردن شغل (موقعیت) و شرکت، سازمان و یا سازمان که در آن بیگانه استخدام خواهند شد.

یک بیگانه که وارد جمهوری لیتوانی را به اشتغال فصلی باید اجازه کار برای مدت شش ماه در یک سال نیاز می باشد . با شروع از اولین روز ورود به جمهوری لیتوانی صادر می شود.

یک بیگانه که وارد جمهوری لیتوانی برای اشتغال به عنوان یک کارآموز می شود  باید اجازه کار برای مدت یک سال صادر می شود و دوره اعتبار ممکن است بر اساس زمان استثنایی توسعه میابد ، وقتی که دوره کارآموزی و یا کارآموزی طولانی تر از است یک سال و فرمت برای کسب صلاحیت در یک منطقه مناسب ضروری است.

الزامات مورد نیاز برای قرارداد کار :

قرارداد کار با یک خارجی باید در شیوه ای ایجاد شده باشد که توسط قوانین جمهوری لیتوانی باشد ، و  با استفاده از فرم تایید شده توسط دولت جمهوری لیتوانی طراحی شده باشد .

قرارداد باید در دو زبان به این نتیجه رسیدند: زبان لیتوانیایی و یک زبان خارجی که قابل  درک می باشد .

قرارداد کار باید در دو نسخه ترسیم شده است. یک کپی در زبان لیتوانیایی و یک کپی در یک زبان خارجی باید در تبادل نیروی کار محلی نگهداری می شوند .

قرارداد کار باید برای یک دوره زمانی ثابت به این نتیجه رسیده باشد و دوره کار نباید از اعتبار مجوز کار صادر تجاوز نمی کند.

“تصویب قرارداد کار” از روز صدور اجازه کار باید باشد ، نه زودتر و نه دیرتر ..

“کارمند برای  شروع به کار”   از روز صدور اجازه اقامت ، نه زودتر باشد و نه دیرتر

با استفاده از این ماده، افسران تبادل نیروی کار محلی را به حساب اداره آمار به دولت جمهوری دادههای فصلی لیتوانی در متوسط درآمد ناخالص ماهانه توسط بخش اقتصادی و نوع فعالیت می باشد .

ختم قرارداد کار :

اگر قرارداد کار خاتمه یافته است قبل از پایان مدت قرارداد، کارفرما موظف است به طور رسمی اطلاع کار لیتوانیایی در وزارت امنیت اجتماعی و کار در نوشته شده ظرف مدت ۳ روز اقدام نماید . اجازه کار صادر شده باید محصور شود .  توجه داشته باشید در ختم قرارداد کار تاریخ تولد فرد باید مشخص شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به https://malekpourmie.com/immigration/countries/%D9%84%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C/  مراجعه نمایید .

تجدید مجوز کار

شرایط برای تجدید مجوز کار:

استخدام خارجی برای تولید لازم است.

اجازه کار برای یک دوره کوتاه تر از ۲ سال صادر شده است؛

در تمام موارد تجدید مجوز کار، اعتبار آن باید ۲ سال تجاوز نمی کند.

برای تمدید اجازه کار، کارفرما بعد از ۲ ماه قبل از منقضی یک مجوز کار باید یک درخواست از فرم مجموعه ای همراه با اسناد و مدارک لازم به تبادل نیروی کار محلی را ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز برای تمدید اجازه کار:

استفاده از فرم تعیین شده

صادر اجازه کار

کپی از گذرنامه یک شهروند خارجی و یا یک سند معادل در نظر گرفته شده برای سفر به یک کشور خارجی و شناخته شده در جمهوری لیتوانی

گواهی امضا شده توسط کارفرما (اگر یک خارجی کار کرده است تحت قرارداد کار) مشخص

نیاز   به تجدید مجوز کار یک خارجی که برای تولید لازم است.

توابع کارفرمای خارجی، زمان کار، حقوق و دستمزد، میزان مالیات ارزیابی و پرداخت و پرداخت بیمه تامین اجتماعی

اخراج در ۶ ماه قبل از تقاضا برای تجدید مجوز کار.

گواهی یک نهاد خارجی صالح و یا شرکت اثبات این است که یک خارجی توسط بیمه اجتماعی در شرکت ارسال پوشیده شده (براییک کارمند یک شرکت خارجی که برای اشتغال موقت فرستاده شد).

قرارداد ارائه خدمات و یا انجام شغل بین یک شرکت محلی و یک شرکت خارجی ارسال یک کارمند برای اشتغال موقت این نتیجه رسیدند.

بعد از مدت ۷ روز، تبادل نیروی کار محلی به اطلاع تبادل کار لیتوانیایی به تصمیم تجدید مجوز کار. درخواست ارسال برای تجدید است نه بعد از ظرف ۱۰ روز از دریافت درخواست مورد بررسی قرار گیرد.

معافیت یک بیگانه از تعهد به دست آوردن اجازه کار

یک بیگانه باید معاف است از تعهد به دست آوردن اجازه کار شود در صورتی که :

بیگانه حق شهروندی از جمهوری لیتوانی در مطابق با روش توسط قانون تعیین شهروندی را حفظ کرده است.

بیگانه یک فرد از لیتوانیایی تبار است ، آن یک مورد از الحاق به خانواده است

بیگانه شده است تحت سرپرستی / زندانی یا نگهبان / نگهبان منصوب شده است.

بیگانه است حمایت تکمیلی در جمهوری لیتوانی مطابق با آئین تعیین شده در قانون در وضعیت حقوقی بیگانگان اعطا شده است

بیگانه است حفاظت موقت در جمهوری لیتوانی مطابق با آئین تعیین شده در قانون در وضعیت حقوقی بیگانگان اعطا شده است

بیگانه دارای اجازه اقامت دائم خواهد شد .

با توجه به سفارش از وزیر امنیت اجتماعی و کار بدون A1 – 118 از ۲۴ آوریل ۲۰۰۶، یک موجود بیگانه است از تعهد معاف به دست آوردن اجازه کار در صورتی که :

بیگانه به عنوان مالک یا مالک مشترک ایجاد یک شرکت، مؤسسه یا سازمان در جمهوری لیتوانی و دارای ۱۰ یا درصد بیشتر از سرمایه مجاز از این شرکت یا بخشی از حق رای، و محل اقامت خود را در جمهوری لیتوانی لازم است به دنبال اهداف و انجام فعالیت های این شرکت، مؤسسه یا سازمان باشد

بیگانه اجرایی و یا نماینده مجاز از یک شرکت، مؤسسه یا سازمان در جمهوری لیتوانی و هدف اصلی از محل اقامت خود کار در آن شرکت، مؤسسه یا سازمان است تاسیس شده است.

بیگانه می آید به جمهوری لیتوانی به ترتیب مذاکرات در مورد انعقاد قرارداد یا اجرای آن، آموزش پرسنل، تنظیم تجاری – بالا، نصب و راه اندازی تجهیزات و یا فعالیت های مشابه برای یک دوره سه ماه در هر سال بیش از نه نباشد .

بیگانه اقامت قانونی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا از نظر قانونی کار وجود دارد و برای کار موقت به جمهوری لیتوانی با مدرک رسمی موسسه صالح از اتحادیه اروپا تایید بیمه های اجتماعی خود را فرستاده است.

بیگانه مشغول به کار در این شرکت از کشور سوم به توافق برای ارائه خدمات در جمهوری لیتوانی نتیجه گیری کرده است که این کشور وجود دارد این شرکت در چارچوب سازمان تجارت جهانی تاسیس این نتیجه رسیدند توافق بین المللی دو یا چند جانبه با اتحادیه اروپا در مورد شرایط افراد به ارائه خدمات و زیر شرایط را در نیروی برای جمهوری لیتوانی است. بیگانگان در حال از تعهد معاف برای به دست آوردن اجازه کار با توجه به مسئولیت های لیتوانی در بالای – ذکر توافق بین المللی معاف بیگانگان از تعهدات به اخذ اجازه کار (با توجه به حوزه های ارائه خدمات و یا سهمیه) .

بیگانه است ارائه خدمات در کشور سوم به توافق برای ارائه خدمات در جمهوری لیتوانی نتیجه گیری کرده است که این کشور وجود دارد خدمات در چارچوب سازمان تجارت جهانی ارائه این نتیجه رسیدند توافق بین المللی دو یا چند جانبه با اتحادیه اروپا در مورد شرایط افراد به ارائه خدمات و زیر شرایط را در نیروی برای جمهوری لیتوانی است. بیگانگان در حال از تعهد معاف برای به دست آوردن اجازه کار با توجه به مسئولیت های لیتوانی در بالای – ذکر توافق بین المللی معاف بیگانگان از تعهدات به اخذ اجازه کار (با توجه به حوزه های ارائه خدمات و یا سهمیه)

بیگانه مایل به کار در جمهوری لیتوانی به منظور اجرای برنامه های مشترک دولت لیتوانیایی با کشورهای خارجی است.

بیگانه یک ورزشکار حرفه ای و یا مربی که تا به عقد قرارداد برای فعالیت های ورزشی (ماده ۳۰ قانون جمهوری لیتوانی در فرهنگ بدنی و ورزش ( “روزنامه رسمی”، ۱۹۹۶، بدون ۹-۲۱۵) است.

بیگانه به لیتوانی به انجام تحقیقات علمی و یا یک موقعیت تدریس در موسسات آموزش عالی می آید

بیگانه به عنوان یک ازمایش و یا کارآموز برای یک دوره سه ماه در هر سال بیش از نه می آید

بیگانه یک عضو از سنتی انجمن مذهبی لیتوانیایی (جامعه) و یا ارتباط دینی اذعان توسط دولت، که دارای گواهی نامه میانجیگری صادر شده توسط مقامات که وابسته به انجمن مذهبی (جامعه) است، یک کشیش دیگر ارتباط مذهبی (جامعه) است با وضعیت یک شخص حقوقی در جمهوری لیتوانی، که دارای گواهی نامه از میانجیگری در طول اقامت خود و فعالیت های مذهبی در جمهوری لیتوانی صادر شده توسط مقامات که وابسته به انجمن مذهبی (جامعه) و پشتیبانی از صندوق جامعه مذهبی (ماده ۱۷ از قانون جمهوری لیتوانی در جوامع مذهبی و انجمن ( “روزنامه رسمی”، ۱۹۹۵، بدون ۸۹-۱۹۸۵)

بیگانه ساکن در دراز مدت اتحادیه اروپا زندگی و کار در جمهوری لیتوانی برای یک دوره یک سال بر اساس مجوز کار و اجازه اقامت موقت و مایل به این نتیجه قرارداد کار فردی است و بیگانه یک نماینده از یک سازمان خیریه خارجی که پیشنهاد اقامت است که به ارائه خیریه می باشد. بیگانه عضو برنامه های داوطلبانه با حمایت و یا تشویق شده توسط اتحادیه اروپا یا کشورهای عضو آن است.

بر فسخ قرارداد بیگانه از اشتغال :

در صورت خاتمه دادن به روابط اشتغال با کارفرما خارجی که بیگانه برای اشتغال موقت در جمهوری لیتوانی فرستاده بود

اجازه اقامت موقت بیگانه خارج شده است. قرارداد بیگانه از اشتغال است ظرف دو ماه از روز صدور مجوز کار ثبت نشده است. که در آن ثابت شده است که بیگانه می کند شرایط لازم برای صدور مجوز کار برآورده نمی کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به https://legalmalekpour.com  مراجعه نماید . و یا با مشاورین حقوقی موسسه حقوقی ملک پور ارتباط داشته باشید و از مشاوره رایگان حقوقی بهره مند شوید .

 

منابع

http://www.migration.lt/en/migration-services/work-permit-in-lithuania

https://www.ldb.lt/EN/INFORMATION/SERVICES/Pages/Placementofforeigners.aspx

http://www.draugas.org/lh/?gclid=CL3Y_Lb9tNACFQsR0wodCngKeg

https://vviworld.net/?gclid=COqgyrX9tNACFQIL0wodHkENfw

 

پیمان یوسفی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.