مهاجرت کاری به فنلاند

مهاجرت کاری به فنلاند

مهاجرت کاری به فنلاند برای ایرانیان و قوانین جدید مهاجرت کاری به فنلاند 2018 چه قوانینی هستند و برای مهاجرت کاری به فنلاند به چه مدارکی نیاز داریم ، قوانین اخذ ویزای کار فنلاند چیست ، اخذ ویزای کار فنلاند در چه صورتی امکانپذیر است و چگونه مشغول به کار در فنلاند شویم، آیا قصد مهاجرت کاری به فنلاند را دارید؟آیا شرایط مهاجرت کاری به فنلاند را نمی دانید؟آیا مایل به دانستن شرایط مهاجرت کاری به فنلاند هستید؟ ما شما را در این خصوص راهنمایی می کنیم.در این مقاله سعی بر این داریم تا شرایط مهاجرت کاری به فنلاند, شغل های پر در آمد در فنلاند, راه های استخدام و حقوق و مزایای کاری در فنلاند را مورد بررسی قرار دهیم.فنلاند کشوری است که با سیستم جمهوری اداره می شود و در شمال اروپا واقع در حوزه اسکاندیناوی می باشد جمعیت این کشور بالغ بر ۵ میلیون نفر می باشد که از نطر جمعیت کم تراکم ترین کشور در اتحادیه اروپا به شمار می رود و هلسینکی پایتخت این کشور است. که تقریبا یک پنجم جمعیت این کشور پایتخت نشین می باشند. واحد پول این کشور یورو است.

در این کشور دو زبان رسمیت دارد فنلاندی و سویدی. که بخش عمده ای از مردمان این کشور به زبان فنلاندی صحبت می کنند و در صدکمی از مردم در چند منطقه ساحلی در غرب و جنوب این کشور به زبان سویدی صحبت می کنند.

اکثریت مردم این کشور پیرو آیین لوتری از دین مسیحیت هستند و درصد پایینی نیز بدون مذهب می باشند.

جمهوری فنلاند یکی از کشورهایی است که هرساله در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار می گیرید.

کار در فنلاند

اگر شما قصد کار در فنلاند را دارید معمولا شما نیاز به اجازه اقامت بر اساس اشتغال که توسط دولت فنلاند به شما اعطا می شود را دارید. اگر قصد خوداشتغالی در کشور فنلاند را دارید نیاز به اجازه ای مبنی براجازه یک فرد خوداشتغال از سوی دولت فنلاند را دارید.

کار در فنلاند با مجوز اعطا شده توسط کشور دیگرمعمولا امکان پذیر نیست به خصوص اگر مدت زمان کار از ۹۰ روز طولانی تر باشد.

اجازه حق کار شامل موارد زیر است:

در برخی از موارد کافی است به شما توسط یک کشور دیگر یک اجازه اقامت و یا ویزای شنگن اعطا شده باشد و یا اینکه شما مجاز به اقامت در فنلاند بدون ویزا باشید. که با این شرایط حق کار به مشاغل خاص برای شما محدود است و حداکثر ۹۰ روز حق کار در فنلاند را دارید.

حال اگر به شما نوع دیگری از اجازه اقامت توسط دولت فنلاند داده شود ، ممکن است حق کار داشته باشید. اگر این مورد باشد، شما برای داشتن کار در فنلاند نیاز به اجازه دیگری ندارید.

 

شغل های پر در آمد در فنلاند

کشور فنلاند موقعیت های بسیار زیادی برای کارگران بالقوه ای که از کشورهای دیگر به منظور کار وارد این کشور می شوند را محیا

می کند همچنین این کشور زیبا فرصت های مناسبی برای تفریح و ورزش و زندگی برای مهاجران فراهم می کند لازم به ذکر است که این کشور از فرهنگ غنی برخوردار است.

و البته سیستم آموزش و پرورش در این کشور بسیار مورد توجه است، بنابراین لازم نیست مهاجران در مورد تحصیل فرزندان خود هیچگونه نگرانی داشته باشند. در مقایسه با سایر کشورهای جهان استانداردهای زندگی در این کشور بسیار بالاست.

به طور کلی و براساس آمار OECD متوسط حقوق در فنلاند کمی پایین تر از آمار کلی OECD می باشد اما با این حال ساعات کار در این کشور کوتا ه تر است نرخ اشتغال بالاتر و مزایای بیکاری بالاتر است. به دنبال داشتن یک شغل در فنلاند شما می توانید قادر به لذت بردن از یک زندگی خوب باشید.برای آگاهی بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس بفرمایید.

مقایسه حقوق بین شغل ها اغلب کار دشواری است اما در این جا تعدادی از شغل های پر در آمد در فنلاند را مورد بررسی قرار می دهیم:

پزشک عمومی : متوسط حقوق در مورد یک پزشک عمومی در فنلاند ماهیانه ۵۱۰۰ یورو است، که این مبلغ برای زنان تا حدودی کمتر است که تقریبا ماهی ۴۳۴۰ یورو در ماه است. در حال حاضر، تقاضای بالا برای متخصصان در زمینه مراقبت های بهداشتی در فنلاند وجود دارد و دالبته در این کشور کمبود پرستار نیز وجود دارد.

دندانپزشک :دندانپزشکان مرد به طور متوسط ماهیانه ۴۹۶۰ یورو درآمد دارند و همتایان زن تقریبا ماهانه ۳۰۰یورو کمتر دریافت میکنند.

حسابدار: متوسط حقوق حسابداران در فنلاند بیش از ۴۶۶۰ یورو در هر ماه است در حالی که همکاران زن حدود ۶۴۰ یورو کمتر دریافت می کنند.

مهندسی: متوسط حقوق مهندسان مرد حدود ۴۱۰۰ یورو در ماه است ولی متوسط حقوق مهندسان زن ۳۹۴۰ یورو در ماه است.

استاد:حقوق و دستمزد ماهانه به طور متوسط برای اساتید مرد ۳۴۵۵ یورو است در حالی که زنان که همین حقوق برای زنان به طور متوسط ۲۹۶۰یورو در ماه است.

معلم: معلمان از موقعیت اجتماعی بالایی در فنلاند برخوردار هستند و متوسط حقوق ماهانه کمی بیش از ۳۲۵۰ یورو در هر ماه است. معلمان زن ماهانه حدود ۶۰ یورو کمتر دریافت می کنند.

منشی دفتر: یک موقعیت است که به سختی قابل تعریف شدن است حقوق کارمندان دفتر مرد به طور متوسط ماهانه ۲۶۸۷ یورو است و همکاران زن ۴۰۰یورو کمتر دریافت می کنند.

پرستار: پرستاران زن به طور متوسط تقریبا ۲۹۰۰ یورو در ماه در یافت می کنند، پرستاران مرد حدود ۱۰۰ یورو کمتر دریافت می کنند.

همانطور که اشاره شد، حقوق چهره های شغلی در نوسان است و پرداخت واقعی بستگی به عوامل بسیاری از جمله مدارک و تجربه شخص دارد.

لازم به ذکر است شرکت های فناوری مانند Futurice ، بیتی و مایکروسافت در لیست بهترین شرکت های حاظر به کار در فنلاند      می باشند. برای آگاهی بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس بفرمایید.

راهنمای مقررات استخدامی فنلاند

قبل از رفتن به فنلاند برای کار، ضروری است که هر کس در مورد مقصد و انتظاراتی که برای کارآینده خود در آنجا دارد اطلاعات لازم از قوانین آن کشور را داشته باشد. حال در اینجا مختصری در مورد قانون کار و راهنمای مقررات اشتغال در فنلاند را ذکر می کنیم.

قراردادها و اظهارات اشتغال

قرارداد کار در فنلاند ممکن است شفاهی یا کتبی باشد. که جزییات آن بدین صورت باید مشخص یاشد:

محل کسب و کار و محل کار.

تاریخ شروع از اشتغال و طول دوره آزمایشی، در صورت وجود.

وظایف اصلی و ساعات کار عادی.

هر گونه توافق جمعی مرتبط.

چگونگی محاسبه پاداش و هنگامی که حقوق پرداخت می شود.

چگونگی محاسبه حقوق تعطیلات .

مدت زمان و توجیهی برای یک قرارداد بلند ثابت، اگر قابل اجرا است.

اطلاع ازدوره و چگونگی محاسبه آن.

علاوه براین اگر نیاز باشد که کارگر برای یک دوره خارج از کشور مشغول به کار باشد کارفرما بایستی موار زیر را در هنگام عقد قراداد ذکر کند:

مدت زمان کار در خارج از کشور.

شرایط کارمند برای بازگشت به وطن.

میزان حقوق و دستمزد و محاسبه ارز خارج از کشور توسط کارفرما.

پاداش و هر مزایای جانبی که اجرا خواهد شد.

برای آگاهی بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس بفرمایید.

 

ساعات کاری

ساعت کارکارمندان ممکن است بیشتر از ۴۰ ساعت در هفته یا هشت ساعت در روز باشد.مگر اینکه کار شخص خارج از مفاد قانون باشد مانند مدیران ارشد و البته این قانون کار و ساعت آن در مور افراد زیر ۱۸سال سختگیری بیشتری دارد.

اضافه کاری

حداقل اضافه کاری در فنلاند ۸۰ساعت و حداکثر ۲۵۰ساعت در سال میتواند باشد. و نحوه محاسبه میزان اضافه کاری هر ساعت معادل ۵۰درصد حقوق آن ساعت می باشد.

حقوق تعطیلات

با توجه به قانون تعطیلات سالانه، برای هر ماه کامل کارکنان حق استفاده از ۲٫۵ روز تعطیلات را برای روز دارند.که در سال به ۳۰ روز می رسد که معادل پنج هفته می باشد. در فنلاند در دو فصل تعطیلات وجود دارد ۱-فصل تابستان که ۲ماه است از ماه می تا سپتامبر و کارکنام در فنلاند ممکن است ۲۴ روز از مرخصی سالانه خود را در این فصل استفاده کنند.۲-فصل زمستان ماه مه که این فصل نیز جز تعطیلات در فنلاند است.

اگر متقاضی مهاجرت کاری به  فنلاند می باشید شما عزیزان می توانید با کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان اخذ نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

6 پاسخ
 1. زینب گفته:

  سلام وقت بخیر. من خانم ۳۷ ساله هستم. کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. مجرد.‌ به نظرتون میتونم اقامت فنلاند رو بگیرم؟ کاری و تحصیلی؟ ممنون میشم راهنماییم کنید. با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. دکتر مهدی فخلعی گفته:

  سلام وقت بخیر با تشکر از اطلاعات ارایه شده شرایط و ضوابط مهاجرت پزشک عمومی برای فنلاند چیست

  پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با سلام. برای اخذ ویزای کار کشور فنلاند نیاز به حضور در این کشور می باشد. ما به هیچ عنوان راه های غیر قانونی را به شما پیشنهاد نمی کنیم. برای اطلاع از راه های ورود به این کشور می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  با عرض سلام خدمت شما جناب آقای ملک پور. بنده ۴۰ ساله و لیسانس صنایع دستی و کارمند هستم. همسرم ۴۱ ساله و دیپلمه و رنگکار و منبت کار مبلمان هستند. ما قصد مهاجرت به فنلاند را داریم.اما ازنظر شرایط مالی وضعیت مهاجرت نداریم.خیلی مایل هستیم تا از طریق دعوت به کار به فنلاد مهاجرت کنیم.در غیر اینصورت باید راه دیگری را امتحان کنیم.که آنهم سخت و خطرناک می باشد.در حال یادگیری زبان انگلیسی هستم.لطفا در این خصوص راهنمایی های لازم را بفرمایید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.