مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت کاری به سوئد در سال 2018 به مانند دیگر کشورهای اروپایی دارای شرایط و قوانین خاصی است که ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا از منظر وکیل مهاجرت شما عزیزان را نسبت به این قوانین جهت مهاجرت به سوئد  آگاه سازیم تا در صورتی که این کشور را مقصد مهاجرتی خود در نظر گرفته اید و در باب کار در سوئد ، مهاجرت کاری به سوئد اطلاعات کافی ندارید پس از مطالعه مقاله فوق آگاهی شما ارتقا یابد.با توجه به اینکه قوانین مهاجرت کاری به سوئد به با دیگر کشورها متفاوت می باشد علم به این قوانین می تواند به متقاضیان در رسیدن به هدف مهاجرتی افراد بسیار مفید باشد.یکی از روش های موثر در اخذ اقامت در اکثر کشورها پس از سرمایه گذاری مهاجرت کاری می باشد مهاجرت کاری به سوئد نیز یکی از بهترین روش های ورود به این کشور برای اخذ اقامت دائم این کشور است بر این اساس ما در این مقاله سعی بر آنداریم تا اطلاعات حقوقی شما عزیزان را در زمینه مهاجرت کاری به سوئد ارتقا دهیم.در خصوص مهاجرت کاری به سوئد پیشنهاد بر این است ابتدا مقاله فوق را مطالعه نمایید و در صورت نیاز می توانید با مراجعه به دفاتر موسسه حقوقی ملکپور و انجام مشاوره کامل اطلاعات حقوقی خود را ارتقا دهید.

audio مهاجرت کاری به سوئد

 

الزامات کسب مجوز کار

پیش از اینکه بتوانید اجازه کار را بدست آورید، باید یک موقعیت شغلی برای فرد متقاضی در این کشور ایجاد شده باشد بدین صورت که به مانند دیگر کشور پیشنهاد شغلی به فرد داده شده باشد که پس از انجام پروسه آگاهی 6ماهه در اتحادیه اروپا در صورتی که فردی با شرایط مورد نیاز در کشور مقصد و اتحادیه اروپا وجود نداشت متقاضی می تواند وارد سوئد شود  و مشغول به کار شود.در کشور سوئد موردی بنام جستجوی کار مانند آلمان و اتریش وجود ندارد و فرد باید حتما  پیشنهاد شغلی داشته باشد.

باید در نظر گرفت شغل تمام وقت در اتحادیه اروپا شغلی است که فرد در غالب رشته تحصیلی خود یک موقیعیت و فیلد کاری مشغول باشد و حداقل حقوق 2500 یورو در ماه را دریافت کند.اطلاعات برای دارنده مجوز کار که مایل به درخواست یک فرمت است

هنگامی که شما برای تمدید مجوز کار خود درخواست می کنید، اداره مهاجرت بررسی می کند که شرایط شرایط مجوز کار در طول مدت اعتبار هر یک از دوره های مجوز کار قبلی شما برآورده شده است. برای اینکه برنامه کامل شود، باید اسنادی را ارائه دهید که نشان می دهد الزامات حقوق و دستمزد برای تمام دوره هایی که شما اجازه کار در سوئد را نگه داشته اید. شما همچنین باید شرکت بیمه و شماره بیمه خود را اعلام کنید.

 

مدراک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار سوئد:

 1. ارائه گذرنامه معتبر به همراه کپی و ترجمه آن
 2. ارائه نامه پیشنهاد کاری که با قوانین و مقررات سوئد منطبق باشد و شغل مورد نظر جز مشاغل معمول و مورد نیاز باشد
 3. ارائه نامه قرارداد کاری و حقوق تعیین شده براساس حقوق معمول در بازار کار سوئد
 4. دربافت حداقل حقوق ماهیانه 13000کرون که نشان دهنده تامین منابع مالی فرد و خانواده وی باشد و فرد بتواند به واسطه این حقوق مالیات پرداخت نماید
 5. ارائه مدارک بیمه و قرارداد کاری وتعیین حقوق بازنشستگی

مشاغل خاص و شهروندان کشورهای خاص تحت قوانین ویژه برای کار در سوئد قرار دارند. آنها به شرایط اضافی یا متفاوت نیاز دارند.

برای کسب اجازه کار در سوئد افراد باید پس از کسب تاییدیه از سوی کارفرما یا شرکت معتبر و پس از انجام پروسه آگهی در اتحادیه اروپا از سوی اداره کار این کشور نیز مجوز کار را دریافت نمایند بدین منظور مجوز کار، باید شرایط لازم برای اجازه کار برای یک کار را انجام دهید. الزامات را نمی توان با دو یا چند شغل در یک زمان انجام داد. شما برای کار در سوئد نیاز به یک اجازه کار دارید که آیا شما در سوئد یا خارج از کشور کار می کنید یا اینکه آیا شما توسط یک اداره استخدام استخدام می شوید که پرسنلی را به یک شرکت در سوئد می دهد یا اینکه در یک سازمان انتقال یافته است.

شرایط کار برای اتباع برخی کشورها با دیگر کشورها متفاوت است که کارهای کمتر 3ماه نیز برای اتباع این کشورها صادر میشود.

مجوز کار در سوئد به مدت یکسال می باشد بنابراین شرکتها قرارداد یکساله با افراد تنظیم می کنند و بسته به شرایط کاری در صورتی که قرارداد فرد تمدید شد می تواند جهت تمدید اقامت خود نیز درخواست دهد.باید توجه داشت که افراد باید اعتبار پاسپورت خود را نیز بررسی نمایند .نکته قابل ذکر این است که قراردادهای کمتر از یکسال باعث نمی شود افراد بتوانند از مزایای شهروندی برخوردار شوند به همین دلیل افراد باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند و هزینه های بیمه نیز به عهده خود فرد می باشد.

شرایط کار در سوئد برای شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا

مرحله اول: اخذ مجوز کار: شرایط کار برای افراد متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا بدین صورت است که حتما باید پیشنهاد کاری داشته باشند.

برای اتباع برخی کشورها چند قانون استثنایی وجود دارد،این کشورها شامل شهروندان استرالیا، کانادا، نیوزیلند و کره جنوبی هستند که افراد در سن 18 تا 30 سال نیز می توانند برای ورود به بازار کار سوئد بدون درخواست ویزا به مدت یکسال میتوانند در این کشورر حضور و کار کنند.

شرایط لازم برای اخذ مجوز کار در سوئد

برای دریافت مجوز کارافراد باید یک پیشنهاد رسمی از شرکت یا  یک کارفرمای سوئدی دریافت کنیدبدین منظور فرد کارفرما باید به مدت 10 روز در سوئد و 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید.

داشتن پاسپورت معتبر

ارائه مدارک تحصیلی و سوابق کاری

دریافت حقوق ماهیانه 13000 کرون

شرایط اخذ اجازه ورود به سوئد برای همراه و خانواده

شهروندان غیر اتحادیه اروپا در صورت اخذ مجوز کار می توانند همسر و کودکان زیر 21 سال (و همچنین کودکان بالای 21 سال درصورت وابستگی مالی به خانواده ) را به عنوان همراه همزمان وارد کشور سوئد نمایند.

با توجه به موارد ذکر شده در باب مهاجرت کاری به سوئد وهمچنین ذکر موارد و قوانین پیش روی شما مهاجرت کاری به سوئد در صورتی که پس از مطالعه مقاله فوق همچنان در زمینه مهاجرت کاری به سوئد برای شما عزیزان سوالات بیشتری پیش آمد می توانید با دفتر موسسه حقوقی ملکپور در وین تماس حاصل نموده و یا به دفاتر همکار ما در ایران مراجعه نمایید و با مشاورین ارشد مشاوره کامل و تخصصی داشته باشید تا اطلاعات حقوقی شما ارتقا یابد.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

Rating: 5
16 پاسخ
 1. رسول گفته:

  با سلام وقت بخير من در اسپانيا هستم و چطور ميتونم با شما تلفني ارتباط بر قرار كنم أيا شماره واتس اپ يا چيزي دارين ممنون ميشم بتونم تلفني راجع به اقامت سوئد ازتون كمك بگيرم

  Rating: 5
  پاسخ
 2. tooraj.limaee گفته:

  سلام.من ۳۲ سال سن مدرک کارشناسی مهندسی شیمی صنایع غذایی و ۵ سال سابقه کار به عنوان تکنسین و کارشناس برق و ایمنی و بهداشت و محیط زیست نیز دارم.مدرک معتبر HSE هم دارم.آیلتس هم همچنین…ویزای کار تنها ویزا برای کار کردن هست؟آیا نمیشه با ویزا دیگه کار کرد و سپس با کار درخواست ویزا کار داد…؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   برای مهاجرت کاری به سوئد نیاز است که شما از یک کارفرما پیشنهاد شغلی داشته باشید. اما این امکان وجود دارد که از طریق تحصیل وارد شد و بعد ویزا را به ویزای کاری تبدیل کرد. جهت بررسی پرونده خود با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. محمدرضا گفته:

  سلام . من ۲۱ سالمه مدرک اشپزی بین المللی از فنی حرفه ای دارم ، در سوئد مشکل جا و مکان ندارم ، حتی خودم میتونم مالیات بدم . چه طور میتونم ویزا کار بگیرم؟

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. اخذ ویزای کار سوئد با مدرک فنی و حرفه ای به سختی امکان پذیر است و بیشتر نیاز به تحصیلات دانشگاهی و نمره زبان و سایر فاکتورهای مورد نیاز دارد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02149196000 تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 4. Farshidjavadi1985 گفته:

  با سلام
  من 33 سالم هست و مجردم سؤالی داشتم در مورد اقامت کار در سوئد!دوستی دارم در سوئد که مدیر و دارای یک شرکت معتبر میباشد و در زمینه حمل و نقل فعال هستند که به من پیشنهاد کار کرده و ادعا کرده در صورت پرداخت هزینه های وکیل در سوئد,امکان اخذ ویزای کار وجود داره!!ایا واقعا اخذ ویزای کار برای شغلی مثل رانندگی با وجود شرکت و کارفرمای معتبر و پیشنهاد کاری از این شرکت امکان پذیر هست؟؟؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید

  پاسخ
 5. m.s گفته:

  سلام خواستم بدونم ویزای کار رو خود شما برای ما تهیه میکنید برا کشور سوئد بعد را یه خانواده ۴ نفره چقدر هزینه داره

  پاسخ
  • m.s گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. بهار گفته:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب دکتر ملک پور عزیزو بزرگوار و همکاران عزیزتون
  باسپاس از توضیحات مفیدتون میشه بفرمایید برای ویزای کارسوئد مدرک زبان مورد نیاز چه هست و باچه نمره ای؟
  و اینکه سابقه کار بدون بیمه هم امتیاز محسوب میشه برای ویزای کار؟همسربنده 3سال پیمانکاربرق بودن البته بدون سابقه بیمه.و درحال حاضر دانشجوی فوق لیسانس برق هستن .
  بنده وقت مشاوره دارم ,مقالات رو مطالعه میکنم که بتونم از مشاوره ی مفید همکارانتون بهره کافی رو ببرم.
  سپاس از پاسخگوییتون

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. amin گفته:

  سلام و خسته نباشید.بنده به صورت جدی دنبال اخذ ویزای تحصیلی سوید هستم.ایا واقعا شما میتونین اپلای کنین واسه سوید؟؟با هزینه شیش ماه بیست ملیون؟؟؟اگه ینطوره شرایط ارتباط باهاتون رو بگین تا بریم تو پروسه ی اپلای.لطفا زود جواب بدین چون از بازار ارز ایران اگاهین.ممنون

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 8. ناشناس گفته:

  با سلام.،قبل از شروع به کار باید زبان سوئدی یاد گرفت و این نیاز به حداقل یک سال زمان دارد در این مدت شرایط کاری به چه صورت میباشد ؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.